www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

نکاتی برای افراد کوتاه قد

احـتمال دارد شما بدلیل اینکه از انـدازه قـد خـود نـاراضــی                                    

   هـستـید مبــادرت به خواندن این مقاله نموده اید. دلـخـور                                      

نـشوید؛ مـن خـودم هم دوست داشتم چند سانتی قـدم                                       

بلندتر بود. اما متاسفانه ما قادر نیستم اندازه قد دلـخـواه                                       

خود را تعیین کنیم... لااقل در حال حاظر.

تا آن زمـان افـراد کوتـاه قد در دنـیـای مـد دچـار مـشـکـلات                                      

انــدکی بوده و یافتن لباسی که دقیقا اندازه باشد دردسر                                       

ساز خواهد بود چراکه کمتر تولید کننده ای پیدا می شـود                                      

که برای افراد زیر 140 سانت ( بخصوص برای مردان) لباس                                     

بدوزد.

خوب، من اینجا هستم که به شما کمک کنم که لباس اندازه خود را پیدا کرده و بلندقدتر بنظر برسید.

نکات قد بلندی

قبل از اینکه مشاوره مد را ارائه دهیم، نکات زیر در در عین سادگی کمک زیادی در بلند قدتر بنظر رسیدن شما خواهند نمود:

1- حفظ وضعیت اندام و طرز ایستادن مناسب، کلیدی است برای اینکه به حداکثر اندازه پـتـانسیل قد خود دست یابید. بیاد داشته باشید که هنگام نـشسـتن کـمرتان را کـامـلا صاف نگه داشته و هنگام ایستادن همیشه سر خود را بالانگاه دارید و متکبرانه برخیزید. با سر خمیده و دولا دولا راه رفتن فقط باعث کوتاه قد بنظر رسیدن شما میگردد.

2- بخاطر داشته باشید که به عنوان یک قانون عمومی موهای کوتاه برای افراد کوتاه قد خیـلی منـاسب تر است. موی بلند باعث پوشیده شدن گردن و شانه ها شـده کـه این امر موجب میگردد که سر و بدن شما به عنوان یک تک بخش بنظر برسد و این کمکی به بلند قد به نظر رسیدن شما نخواهد کرد.

3- نکته دیگر برای به حداکثر رساندن قامت خوش اندامی و حفظ تعادل وزن است. افراد سنگین وزن تر و بیش از حـد عـضلانی پهن تر و کوتاه تر بنظر میرسند، اما لاغر ماندن و داشتن مقداری عضله ( شانه های خوش ترکیب و اندازه ) می تواند به چهارچوب شما مقداری ارتفاع اضافه کند.

سری به فروشگاه ها بزنید

بهترین روش خرید این است که کتابهای مرجع را باز نموده و با فروشگاههای متنوع پوشاک تماس بگیرید و از آنها جویا شوید که چه مدل و اندازه هایی دارند. همچنین باید از فروشنده سؤال کنید که آیا برای آنها امکان دوختن یک لباس سفارشی برای افراد کوتاه قد وجود دارد یا خیر.

در نـهایـت یـکـی دیگر از روش های یافتن اندازه هـای کوچکتـر، سـفارش دادن لـبـاس از کاتالوگهای "اندازه های کوچک" و یا جستجو در بـخـشهای بچه گانه فروشگاه های بزرگ می باشد.

نکات عمومی پوششلباسهای راه راه عمودی بپوشید                                                                  

هر چیزیکه باعث بلندی قد گردد مناسب است. به عـنوان مثال خطوط راه راه عمودی در لباس میتواند قد کوتاه شما را بلند تر به نظر برساند. الـگـوهایـی هـمانند خطوط راه راه باریک روی پارچه، جناغی و ریسمانی نیز آن جلوه "عمودی" را تداعی میکنند.

نکته: از پیراهن های شطرنجی و خانه خانه استفاده نکنید.

یک رنگ بپوشید                                                                                            

پوشیدن پـیـراهن و شلوار هم رنگ باعث جلوگیری از دوگانگی و گسیختگی های واضح در چهارچوب اندام شما شده و این حس را در دیگران بوجود می آورد که شما بلند قدتر هستید.

رنگهای تیره و پارچه های سبک را انتخاب کنید                                               

بعلاوه رنگهای تیره مخصوصا مشکی باعث لاغر بنظر رسیدن اندام شده و به افراد کوتاه قد کمک میکند که بلندتر نشان دهند. همین مطلب درمورد پارچه های سبک یا متوسط وزن نیز صدق میکند. از طرف دیـگر پـارچه های سنگین موجب کوتاهتر و جثه دار تر بنظر رسیدن شما میگردند.

لباسی کاملا اندازه برتن کنید                                                                        

درنهایت بیاد داشته باشید که لباس شما دقیقا اندازه باشد. لباس گشاد میتواند باعث کوتاهی و پهنی شود، بنابراین لباسی انتخاب کنید که بجای شل بودن سفت و هموار باشد.

از پا به بالا

کفشها                                                                                                        

یکی از روشهای بلندترنمـودن قد پوشیدن کفشهایی است که ارتفاع را افزایش میدهند همانند کفشهای پاشنه بلند و یا کفش هـایی که دارای کـفـی کلـفـت تـر هسـتند. این بسادگی چند سانتیمتر به قد شما اضافه میکند.

نکـته خرید: هنـگام خـریـد کـفش آنـهایی را انـتـخاب کـنـیـد کـه دارای حجم و جثه بزرگتر هستند بنابراین پاهای شما خیلی کوچک بنظر نخواهند رسید.

پیراهن                                                                                                       

از پوشیدن کت پشمی یا ژاکت ورزشی دارای بیش از 3 دکمه خودداری کـنـید چون آنها باعث جلب توجه ناخواسته به بالاتنه کوتاه تر شما خواهندشد.همچنین مطمئن شویـد که ژاکتتان کمی پایین تر از کفل قرار گیرد، چون باعث میشود کمی بلندتر بنظر برسیـد. با ایـنکه باید از پوشیدن کتهای چهار دکمه اجتناب کنید، ولی چنانچه خواستید یکـی از آنها را بپوشید حتما تمامی دکمه های ( بانضمام دکمه های پایینی ) آنرا ببندید.

همچنین هنگام پوشیدن ژاکت ورزشی سعی کنید بین ژاکت و شلوار اختلاف و مغایرت زیادی وجود نداشته باشد تا وضعیت خطوط عمودی حفظ گردد.چاکهای وسطی و کناری در لباس نیز باعث امتدار یافتن خطوط عمودی می شوند.

در مورد عرق گیرها و تی شرت ها، انواع یقه هفت آنها به نیم تنه بالا کمک می کند که بلندتر بنظر بیاید. از طرف دیگر انواع یقه اسکی به دلیل این کـه بـاعث پـوشـانـدن گـردن  میشوند، باعث کوتاهی و پهنی میگردند.

از پیراهنهای مطابق با طرح و شکل بدن استفاده کنید تا هنگام بالا زدن آستینها از زیاد آوردن پارچه جلوگیری شود. از یقه های باریک و گوشه دار بجای یقه های پهن استفاده کنید. در نهایت بخاطر داشته باشید که داخل شلوار کردن پیراهن باعث جلب توجه پاها و بالاتنه و در نتیجه کوتاه قدی خواهد گردید.

نکته خرید: کوتاه نمودن قد یـک پـیـراهن عموما ساده تر از کاهش دادن طول آستین هـا است. بنابراین مطمئن شویـد کــه پــیراهنی که خریداری میکـنـید در درجه اول در بدن و شانه های شما خوش حالت قرار بگیرد و اگر چنین شد بعدا می تـوانـیـد انــدازه کـلی و آستیها را نیز تنظیم نمایید.

شلوار                                                                                                         

شلوار خود را خیلی بالا نپوشید؛ آن را اندکی بالاتر از کفل بپوشد. همچنین از پوشیدن شلوارهای کوتاه اجتناب ورزید چراکه آنها باعث کوتاه تر بنظر رسیدن پاها میشوند.

بعلاوه از ایجاد چین و چروک و برآمدگی در اطراف کفل از طریق تو کردن پیراهن در شلوار و یا پر نمودن جیبها خودداری کنید چون این عمل باعث پهنی و در نتیجه کوتاه تر شدن میگردد.

شلـوارتان باید کــمی بـیشتر از حد معمول روی کفش ها قرار بگیرد تا جوراب هـا کـامـلا پــوشیده شده و در نتیجه پاها بلندتر به نظر برسند. در ضمن سـعی کنـیـد از شـلـواری استفاده کنید که چین نداشته باشد و یا حداکثر دارای یک چین باشد.

نکته خرید: اگر نمیتوانید شلواری به اندازه خود پیدا کنید، دوختن آنرا بصورت سفارشی به یک خیاطی خوب محول کنید.

متعلقات                                                                                                      

بـجــای کروات پهن و پاپیون از کرواتهای باریک استفاده کنید. طرح هـای تـوپر، نـظـامـی و مورب بسیار مناسب است.

هنگام خریدن کمربند مطمئن شوید که با ایجاد سوراخهای اضافه می توانـیـد آنـرا به هر اندازه ای دربیاورید. کمربندهای بـدون سـوراخ بـهتر هــستند چون دقیقا به اندازه دلخواه شما قابل تنظیم می باشند.

در آخر بیاد داشته باشید که بندهای شلوار باعث تاثیر گذاری روی خطوط عمودی لباس می شوند بنابراین از آنها استفاده نکنید.

نکته خرید: شما میتوانید متعلقات زیبای بسیاری را در فروشگاه های تخصصی بیابید.


خوش تیپ باشید

فقط بخاطر داشته باشید که هدف لزوما تا حد ممکن بلند قد بنظر رسیدن نیست، بلکه تا حد ممکن خوب بنظر رسیدن است. لباس اندازه و سبک صحیح پوشش بدون در نظر گرفتن قد می تواند باعث خوش تیپی شما گردد. توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات مد و مسائل زندگی
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

smith ir ۰۳:۱۴ - ۸۹/۰۸/۲۵
18
36

من اینکارها رو انجام دادم ولی با165سانت قد هنوز هم احساس کوتاهی میکنم

الهام ir ۰۸:۲۸ - ۸۹/۱۲/۲۱
7
2

ممنون از مطالب مفیدتان من خیلی از کوتاه قدی خود رنج میبرم به این دلیل که لباسهایی را که دوست دارم نمیتوانم تن کنم همیشه باید این نکات را رعایت کنم

30jal ir ۱۲:۲۴ - ۹۰/۰۵/۳۱
5
8

سلام من 175 قم هست . حالا نمیدونم قدم کوتاه یا متوسطه . گیج شدم اگه میشه یکی کمک کنه هر سایتی میرم یه معیار گذاشته یکی میگه 170 متوشطه یکی میگه 180 گیجججججج شدم خواهش اگه میدونید به ایمیلم بفرستید خواهش میکنم cjalevil@yahoo.com

امید ir ۰۸:۵۴ - ۹۰/۱۰/۰۹
7
1

جوانان بلند قد: راهنمای جامع افزایش قد ... فکر کنم این کتاب کتابی باشه که به تمام هرج و مرج های تجاری و دوز و کلک هایی که افراد سود جو برای خالی کردن جیب ملت و فروش وعده های بلندتر شدن به کار می بندند پایان بده..... نویسنده این کتاب دوست من هست و دانشجوی دکترای ژنتیک هست.... تا اونجایی که در جریانم در جلد دوم این کتاب که افزایش قد رو بعد از بلوغ مورد بررسی قرار داده، وعده افزایش قد و انواع روشها و مکملهایی که وعده افزایش قد رو میدن مورد برسی دقیق قرار داده... www.zendegi.com

amir ir ۰۸:۰۷ - ۹۰/۱۱/۲۹
4
2

سلام من 16سالمه,168cm هستم و از همه دوستان و فامیل و افراد خانواده کوتاه تر هستم,دلیلشم این هست که شبها نمیخابم یعنی بی خوابی دارم از 9 10 سالگی و از این موضوع بی خوابی خیلی رنج میبرم,لطفا اگر کسی در مورد بی خوابی میتونه کمکم کنه بهم ایمیل کنه ممنون amirmail55@yahoo.com

MELODY us ۰۴:۴۳ - ۹۱/۰۲/۲۳
3
1

سلام.امیر جان من 1جا شنیده بودم که گفته بود اگه خوابتون نمی بره قبل از خواب موز یا شیر بخورید....البته 2-3 شب اول که زود بری 2 رختخواب شاید سخت خوابت ببره اما بعدش درست میشه

فرزانه us ۱۰:۳۹ - ۹۱/۰۴/۱۶
4
1

سلام ممنون از مطالب خوبتون بت این قد کوتاه هم تا الان نمی دونستم چطور لباس بپوشم ممنون

maryam us ۰۱:۰۶ - ۹۱/۱۲/۰۴
5
1

salam,man 17 salameo ghadam 170e,,mishe rahio begin k ghad kootah btar beshe???

مهرنوش ir ۰۵:۲۷ - ۹۲/۱۱/۰۸
3
0

سلام من ١٦٠ هستم و پا های کوتاه و رانهای پری دارم زیاد ورزش می کنم ولی رانهام کوچک نمی شود سوالم اینه که چه جورشلواری بپوشم

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :