www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

نحوه از بین بردن الکتریسیته ساکن در بدن انسان

زمستان باتمام ناملایمی هایش، الکتریسیته ساکن را نیز
با خود بهمراه دارد. هـمه جا بـرق دار میشود: موها، لباس
ها، دستـگیره ی دری کـه هـر روز بایـد بـه آن دست بزنید و
خلاصه بـهر کجا که رو میکنید، سرشار از الکتریسته است.
واقـعاً دردسر بزرگی است و تحملش دشوار می باشد؛ اما
راهـهایی وجود دارد که به واسطه ی آن می توایند این درد
سر زمستانی را تا آخرین حد خود کاهش دهید.


برای لباس ها:


زمـانی که لباس ها را می شویید، حتماً باید از نرم کننده
اسـتفاده کنید. اگر درحال حاضر این کار را انجام نمیدهید،
متوجه تغییر عظیمی خواهید شد.


مطمئناً محصولات بسیار زیادی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از انواع نرم کننده ها نیز هستند که حاوی مواد ضد جریان الکتریسیته می باشند.


نسخه ی خانگی که برای از بین بردن الکتریسیته مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از 10 پیمانه آب به همراه 1 پیمانه نرم کننده پارچه و لباس؛ سپس این محلول را به خوبی بهم بزنید و آنرا درون یک ظرف اسپری بریزید. نهایتاً آنرا به آرامی بر روی لباس های دارای الکتریسیته اسپری کنید.


همچنین زمانیکه از لباس های دارای الکتریسیته استفاده می کنید، می توانید این لوسیون را بر روی پوست خود استعمال کنید. این امر می تواند تا مدتی شما را از شر الکتریسیته نجات دهد، اما توجه داشته باشید که تا پایان روز نمی توانید روی آن حساب کنید.


علاوه بر این می توانید از کاغذ خشک کن نیز استفاده کنید و آنرا به زیر و روی لباس هایی که دارای جریان الکتریسیته هستند بمالید. البته سعی کنید که از کاغذ خشک کن به طور مستقیم بر روی لباس هایی که به رنگ مشکی و یا تیره هستند، استفاه نکنید چراکه سبب ایجاد لکه های سفید بر روی لباس خواهند شد.


این ورقه ها برای جوراب های پلاستیکی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. فقط کافی است که برای یک بار این ورقه را بر روی لباس مورد نظر بمالید تا الکتریسیته ی آن به طرز باورنکردنی از میان برود.


اگر داخل خانه هستید و مجبور نیستد که به بیرون بروید، می توایند چند قطره آب بر روی لباسی که دارای الکتریسیته است بپاشید. همچنین می توانید روی لباس های خود را با یک پارچه ی کتانی مرطوب دستمال بکشید. این کار به از بین رفتن الکتریسیته ساکن کمک بسزایی می کند.


اگر هیچ چیز دیگری در دست نداشتید، می توانید از یک تکه فلز استفاده کرده و آنرا بر روی لباس های خود بمالید. گاهی اوقات این کار جواب می دهد. من خودم وقتی در مسافرت هستم سعی می کنم تا از گیره های لباس فلزی استفاده کنم تا به این طریق هم در وقت صرفه جویی کرده باشم و هم الکتریسیته لباس ها را به سرعت از بین برده باشم.


موها:


اگر تا الآن از نرم کننده ی مو استفاده نمی کردید، شاید وقت آن رسیده باشد که این کار را انجام دهید. این کار به موها کمک می کند تا از شر الکتریسیته خلاص شوند. جنس موهایتان چه خشک باشد، چه چرب، و یا معمولی، باز هم می توانید از نرم کننده استفاده کنید. فقط سعی کنید که نرم کننده به ریشه ها و کف سر برخورد نکند. نرم کننده را بر روی ساقه ی مو بزنید تا هم الکتریسیته نداشته باشد و هم موهایتان روغنی، چرب و بی حالت نشوند.


کاغذ خشک کن در اینجا هم به کمک شما خواهد آمد. کاغذ خشک کن را در امتداد موها قرار داده و از سمت ریشه پایین آورده، بر روی ساقه ها بکشید و تا نوک موها بروید. اگر جنس موهایتان نازک و چرب است، سعی کنید کاغذ خشک کن به کف سر شما تماس پیدا نکند. یک تکه کاغذ خشک کن استفاده شده خیلی بهتر کار شما را راه می اندازد تا یک تکه کاغذ خشک کن نو.


استفاده از لوسیون نیز می تواند به خارج شدن الکتریسیته از روی موها کمک کند، اما به هنگام استفاده از لوسیون نباید آنرا مستقیماً بر روی موها بمالید چراکه این کار سبب می شود موهایتان چرب و روغنی به نظر برسند. به این منظور باید ابتدا لوسیون را بر روی دست های خود بمالید و سپس به موها بزنید. از تماس لوسیون به کف سر جداً خودداری نمایید. اگر جریان الکتریسیته موجود در موهایتان زیاد نباشد، همین کار می تواند آنرا به طور کلی از بین ببرد. مالیدن مستقیم لوسیون به پوست سر به ویژه برای موهای چرب توصیه نمی شود. این کار سبب می شود که موهایتان چرب و صاف به نظر برسند.


محصولات دیگری هستند که کاربردهای دیگری دارند اما می توانند به از بین بردن الکتریسیته ی موها نیز کمک کنند؛ مانند ژل، موس، تافت. این محصولات همه وهمه می توانند در از بین بردن الکتریسیته مفید باشند.


اگر حالت موهایتان خراب نمی شود و قرار نیست که از خانه بیرون بروید، می توانید از چند قطره آب نیز استفاده کنید.


اسپری دست ساز خانگی که در بالا به آن اشاره کردیم نیز می تواند معجزه ایجاد کند. 10 پیمانه آب، به همراه 1 پیمانه نرم کننده؛ و اگر آنرا به آرامی به موهای خود اسپری کنید، هم می تواند پیچ و تاب های زیبایی به موهای شما بدهد و هم می تواند الکتریسیته موهایتان را از بین ببرد. این کار برای افرادی که دارای موهایی نازک و شکننده هستند پیشنهاد نمی شود، چرا که این امر سبب می شود موهای آنها صاف، بی حالت،  و چرب به نظر برسد.


در خانه:


همین که هوای خانه را قدری مرطوب تر کنید، این کار به خودی خود می تواند تا حد بسیار زیادی از ایجاد الکتریسیته در خانه جلوگیری کند. این امر همچنین از ایجاد جرقه های آنی آزار دهنده هنگام تماس دست شما با وسایل خانه جلوگیری می کند. این امر همچنین در روند بهبود تنفس افراد خانه نیز مفید است. علاوه بر این می توانید وسایل گرمایی را کمتر کنید که چرا که رطوبت خود می تواند خانه را گرم نگه دارد. از این گذشته ایجاد رطوبت در خانه از خشکی پوست شما نیز جلوگیری می کند. همچنین از ایجاد شک های الکتریکی در کنار کامپیوتر و سایر وسایل برقی که امکان آسیب رسیدن به آنها وجود دارد نیز کاسته خواهد شد. قابل توجه است که این امر حتی الکتریسته موجود در لباس ها و موها را نیز کاهش می دهد.


به این منظور می توانید یک دستگاه بخار خریداری کرده و در منزل از آن استفاده کنید.


یکی دیگر از راههای ایجاد بخار در خانه که ارزان تر و راحت تر نیز می باشد، جوش آوردن آب بر روی گاز است. می توایند قدری دارچین و یا گلبرگ سایر گیاهان معطر را به آن اضافه کنید تا هم از شر الکتریسیته رها شوید و هم بوی خوشی را در فضای خانه ی خود ایجاد کنید. فقط باید حواستان باشد که یک وقت آب ظرف تمام نشود و هیچ گاه زمانیکه ظرف در حال جوشیدن بر روی گاز است، خانه را ترک نکنید.

برای از بین بردن الکتریسیته ساکن فرش ها نیز می توانید از محصولاتی که به این منظور درست شده اند استفاده کرده و آنها را بر روی فرش اسپری کنید. قابل توجه است که در این مورد نیز می توانید از همان فرمول خانگی که در قسمت قبل به شما آموزش دادیم، استفاده کنید و آنرا بر روی فرش ها اسپری کنید.


در ماشین


تا کنون شاهد فیلم افراد زیادی بودیم که در هنگام سوخت گیری اتومیبل، بر اثر آتش سوزی جان خود را از دست داده اند. دلیل چنین سوانحی وجود الکتریسه ساکن در بدن اینگونه افراد بوده است. برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای به این نکات توجه کنید:


هر چند روز یکبار بر روی زیر پایی ها و روکش صندلی های ماشین خود اسپری ضد الکتریسیته و یا همان فرمول خانگی که در این مقاله آموزش دیدید، بزنید.
هر چند وقت یکبار یک کاغذ خشک کن استفاده شده را بر روی صندلی ها و کف پایی ها بمالید. اگر جریان الکتریسیته بیش از اندازه بود، پیش از سوخت گیری دست های خود را به یک کاغذ خشکن بمالید و سپس لباس هایتان را با آن الکتریسیته زدایی نمایید. همیشه پیش از اینکه پمپ بنزین را لمس کنید، ابتدا بدنه ماشینتان را لمس کنید تا الکتریسیته از بدنتان خارج شود.

خوشبختانه برخی و یا همه ی این نکات می توانند به از بین بردن جریان الکتریسیته کمک کرده و کلیه ی عواقب شوم آنرا در زمستان از بین ببرند.


 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات مد و مسائل زندگی
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

پویان ir ۰۲:۵۹ - ۸۹/۱۰/۰۷
103
36

سلام بخدا دیگه خسته شدم ار این همه الکتریسیته ساکن هرجا دست میزنم جرقه میزنه :'(

پاسخ ها

m.a ir ۰۱:۵۷ - ۹۰/۱۱/۱۹

سلام میخواستم بدونم الکتریسیته بدن خوبه یابده دلیلش چیه که ما بیشتر از بقیه برق میگیریم یا به فلز ناخنمون میخوره جرقه میزنه؟

مریم ir ۰۹:۲۰ - ۹۰/۰۹/۱۹
44
10

سلام من هم مثل پویان از این همه الکتریسیته خسته شدم بعضی وقت ها به آب هم که دست می زنم جرقه می زنه .از راهنمایی هاتون ممنونم امیدوارم به من کمک کنه

مهدی ir ۰۳:۲۰ - ۹۰/۰۹/۳۰
21
10

سلام . این الکتریسته ها توی زمستون بیشترند ؟ آیا مشکلات عصبی باعثه چنین اتفاقی نمیشه ؟

naseri ir ۰۲:۰۶ - ۹۰/۱۰/۲۶
13
5

جرقه های بدن من خیلی تاثیرات بدی داردمثلا دست به موبایل زدم جرقه زد وباعث خاموش شدن آن شد یابدون اینکه کلیدکیس کامپیوتررابزنم جرقه دستم باعث روشن شدن آن شد نمی دانم چه کارکنم؟

طاهره ir ۰۲:۲۹ - ۹۰/۱۱/۱۵
8
8

به هنگام نشستن روی مبل برق درست میشه وکلی برامون ازاردهنده شده لطفاراهنمایی کنید

سهیلا ir ۱۱:۰۵ - ۹۰/۱۱/۲۰
13
4

سلام مرسی از راهنمایی شما من به هرچی که دست می زنم به خصوص در ماشین و دستگیره در جرقه میزنه خسته شدم یه راه حل بدین واقعا دچار مشکل شدم

تی تی ir ۱۱:۳۲ - ۹۰/۱۱/۲۰
13
4

سلام.راه حل هایی که پیشنهاد کردین (نرم کننده بر روی لباس، مو و ...) امتحان شده ، بی تاثیر هم نبوده .ولی باز بدنم الکتریسته داره ، از اینکه به دستگیره درها و .... دست می زنم و جرقه میزنه خسته شدم راه حلی دیگری ندارین؟

پاسخ ها

محمد ir ۰۴:۲۹ - ۹۴/۰۳/۱۳

دوستان منم همین مشکل دارم ولی خیالم راحت شد که من یه نفر نیستم وحالا با خیال راحت زندگی میکنم چند روز قبل تا اتفاقی دست به پسرم چنان او را برق گرفت که وحشت زده شد بد من فقط بهدستگیره حساس است که صدای جرقه از دو متری شنیده میشه ولی حالا کلغ کار پیدا کردم اول کف دستم که زمغتر است به دستگیره نزدیک میکنم تا الکتریسیته از بدنم خالی بشه بعد درارو باز میکنم

فرزاد ir ۰۲:۳۴ - ۹۰/۱۱/۲۶
7
4

سلام در شرکت ما کف پوش پی وی سی به کار رفته و سیستم شبکه کامپیوتری و سانترال نیز وجود دارد خواهشمندم پیشنهادی ارائه دهید در رابطه با برطرف کردن الکتریسیته ساکن

محسن ادیم ir ۰۱:۲۰ - ۹۱/۰۴/۱۵
13
3

سلام.باتبریک اعیاد شعبانیه وباآرزوی اوقاتی خوش،می خواستم بدونم اگر شخصی درطول تمامی سال دچار چنین معضلی هست،چکارباید بکند،وعلتش چیست؟ باتشکر ازراهنمایی شمادوستان

roz ir ۱۲:۵۴ - ۹۱/۱۰/۱۱
7
1

سلام منم خسته شدم واقعا تاثیر بدی رو من می ذاره حتی نمیشه به دوستت دست بدی اون بنده خدا رو هم برق می گیره خلاصه حسابی ما رو رسوا کرد .یعنی علتش می تونه چی باشه؟؟؟ چرا بعضی ها اینجوری میشن بعضی ها نه؟؟

mostafa ir ۰۱:۲۴ - ۹۱/۱۰/۲۳
6
1

با درود ممنون از مطلب شما اومیدوارم مشکل منم حل بشه ! تا به حال شاید بیش از 10 بار شده اومدم از اتاق دیگه تا دستم خورده به لپ تاپ خاموش شده میترسم فشاری بهش بیاد بسوزه ! یا اینکه با کسی دست میدم یا به جایی میخوره جزیان اون لحظه به آدم شوک میده خسته شدم

شاهد ir ۱۱:۲۷ - ۹۱/۱۱/۰۱
1
1

سلام من به هرجایی دست میزنم جرقه میزنه دیگه خسته شدم.دیروز نزدیک بود tv بسوزه.همه این کار هارو کردم ولی کاملا از بین نرفته.

بهار ir ۰۲:۱۷ - ۹۱/۱۱/۰۳
9
0

به خدا منم خسته شدم به قول دوستان دست به هر چی می زنی جرقه میزنه همش استرس دارم حتی پول خوردی که راننده تاکسی به صورت سکه میخواد بهم پس بده موقع گرفتن دستم جرقه می زنه آبروم میره ...

پرهام ir ۰۵:۳۶ - ۹۱/۱۲/۰۲
10
0

با سلام و خسته نباشید من یهو که یکم بدنم احساس گرما میکنه تمام بدنم شروع الکتریسیته میکنه و همه بدنم شوک برقی بهش وارد میشه .بدنم داغ میشه. بوی عرق بدی میده بدنم وقتی عرق میکنم. رو دستم لکه های قرمزی شبیه حساسیت افتاده الان نزدیک به دو ماهی میشه که ایجورم.به نظر شما به چه متخصصی مراجعه کنم لطفا راهنمایی های لازم را مبذول فرمایید با تشکر

ی . حاج حسینی ir ۰۱:۴۳ - ۹۲/۰۲/۲۰
6
2

سلام . فقط زمانی برق سه فاز منو می گیره که از ماشین پیاده میشم . یعنی بدترین جای دنیا ، درست وسط خیابون و در مقابل هزاران چشم کنجکاو . خیلی بده جلوی این همه آدم به شما شوک وارد بشه . با وجود این که سعی میکنم تمام لباسهام درجه یک و با کمترین مواد باشه ، بازم مشکل دارم . یعنی ممکنه از کفشهام باشه ؟حالا به هر کی هم میگی ، با تعجّب و تمسخر نگاه می کنه . یه بار یکی به من گفت : خوبه شما رو ببرن جنگ !!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا چه باید کرد ؟

میترا ir ۰۹:۳۴ - ۹۲/۰۲/۳۱
21
4

سلام من هم مشکلات دیگر دوستان رو دارم اما دیروز تو یه سرچ به چیز جالبی خوردم که برای دوستان می زارم تا شاید مشکلاتشون حل بشه آنگونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست، به طور شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می شود. یکی از نکات بسیار جالبی این است که در بدن زنان ماهی یکبار تغییر ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظمترین حالت خود می رسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند در این مدت نماز بخوانند. اخیرا هم کشف شده است که علت اینکه قلب زنان منظم تر و قویتر از مردان میزند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ هست. نماز و بارهای الکتریکی بارهای زائدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می آیند هم شبیه میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سو دارند. و این اثرات در نواحی که اعصاب در آن تحرک بیشتری دارند، خطرات جدیتری ایجاد می کنند و باید هرچه سریعتر از آن نواحی دور شوند. به طرز حیرت آوری می بینیم که این نواحی دقیقا نواحی هستند که در وضو شسته می شوند و بنابر تحقیقات صورت گرفته، بهترین راه دفع این بارهای زائد استفاده از یک ماده رساناست که سریعترین و ارزانترین و بی ضررترین ماده برای این کار آب است و جالب اینجاست که آب هرچه خالص تر باشد سریعتر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی که در وضو به انسان سفارش شده این اثر را ندارد. نماز و امواج مغزی: با دفع بارهای زائد بدن در وضو امواج مغزی در ایده الترین حالت قرار می گیرند. علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید، تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برد.

پاسخ ها

محمد ro ۰۵:۰۰ - ۹۳/۰۲/۱۴

مرکز اصلی تولید جریان در مغز است و صحبتهای میترا خانوم کاملا" درسته من هم این مشکل را داشتم و بخصوص در مکانهای خاص و یا راه رفتن بر روی فرشها ی بخصوصی شدت میگیره که موقع مهمانی از سینی چای هم نمیتوانم بردارم چون کسی که سینی چای را دارد ممکن است اون رو رها کنه و لی سجده نماز را کمی طولانی کردم و و موقع وضو مسح سر را با رطوبت بیشتری بر سر میکشم وصورتم را خیلی خشک نمیکنم که رطوبت در پیشانی من بیشتر شود و با نماز و سجده منظم دیگر این حالت بسیار بسیار ضعیف شده .البته بعضی خوراکیها هم تشدیدش میکنه. البته در جهت قبله یا به عبارتی باتوجه به شمال و جنوب مینشینم و استراحت یا مراقبه میکنم و بسیار موثر بوده.

الیاس us ۰۲:۰۷ - ۹۲/۰۶/۲۴
9
3

سلام ؛ من این مشکل رو ندارم ولی خواستم یه چیزی بگم ؛ از نظر من هر چیزی رو میشه کنترل کرد ؛ سعی کنین بهش یه حالت بدین یا بفهمین موقع جرقه زدن میشه ادامش داد بیشترش کرد یا قطعش کرد یا نه؟ اگه کسی تونست کنترش کنه ایدی من رو اد کنه ؛تو نیمباز ‏im‎_khardar$ اینم تلم:09378966132لطفا بهم جواب بدین مرسی .

فرخی de ۰۸:۰۹ - ۹۳/۰۴/۱۶
2
2

من هم این مقاله رو خوندم درسته در نماز بخصوص سجده مداوم این مشکل کمتر خواهد شد.

محمد ir ۰۳:۵۰ - ۹۳/۰۷/۳۰
2
0

من به لیوان شیشه ای هم که دست می زنم جرقه می زنه... حالا جدیدا یه قرارداد با وزارت نیرو منعقد کردم.

ابوالفضل ir ۱۱:۵۴ - ۹۳/۰۹/۱۰
2
2

سلام به همه دوستان بهترین راه حل برای خروج الکتریسیته های ساکن بدن طبق نظریه یکی از دانشمندان اروپایی که اخیرا تحقیق در این زمینه داشته است همان کاری است که مسلمانها در طی روز به صورت معمول در پنج وقت انجام می دهند وآن چیزی جز نماز خواندن نیست این دانشمند اروپایی اذعان میکند که انسان وقتی سجده می کند وپیشانی خود را بر زمین یا خاک می گذارد بخش اعضمی از این جریان الکتریسیته را از بدن خارج می کند وباز اعلام می کند که بهترین حالت همان روبه مکه سجده کردن است . امتحان این مورد برای کسی ضرری نداردو همچنینن بی هزینه است لازم به ذکر است که خود وضو گرفتن در طول روز خیلی کمک میکند تاجریانات الکتریسیته از بدن خارج شود

عارفه ir ۱۱:۲۸ - ۹۳/۰۹/۲۳
0
0

سلام دوستان منم این مشکلو دارم امسالم خیلی شدید شده جرات ندارم دست به میله ی اتوبوس یا چیزی یزنم مخصوصا وقتی از زمین ی خرده ارتفاع دارم امیدوارم موثر باشه راه حلاتون

پاسخ ها

رضا gb ۰۶:۰۱ - ۹۳/۱۰/۲۳

لطفا ج دهید

رضا ir ۰۳:۲۱ - ۹۳/۱۰/۰۳
1
1

سلام .من مدتی هست که وقتی سیم شارژ گوشی روی بدنم باشه و گوشی در حال شارژ همون نقطه بدنم که سیم روی اون است احساس سوزش دارم اگر سیم را بر ندارم شروع به درداستخوان همون قسمت را میکنم سیم های مختلف رو هم امتحان کردم فرقی نداره کسی میتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم

پاسخ ها

زهرا ir ۱۱:۴۳ - ۹۳/۱۲/۰۶

سیم‌رو بردار!!!! گوشیت رو به یه پریزی که ازت دوره بزن شارژ :|

مهدی ro ۰۱:۳۶ - ۹۳/۱۰/۱۶
2
0

سلام دوستان یه روش سنتی میدونم. امتحانش کنین بد نیست. پا برهنه روی خاک خشک قدم بزنید.باعث میشه الکتریسیته از بدنتون خارج بشه

بهرام ir ۰۱:۴۲ - ۹۳/۱۱/۰۱
1
1

سلام و تشکر.لطفا بفرمایید آیا گیت ورودی وجود دارد که قبل از ورود کارکنان به داخل مکان الکتریسیته آنها را از بین ببرد

سعید ir ۰۲:۱۳ - ۹۳/۱۱/۰۴
3
1

سلام منم این مشکلو دارم ولی نه هر زمان اغلب موقعهایی که زیاد با پتو یا فرش تماس دارم طوری که نصف شب که از خواب بیدار میشم دیگه جرات ندارم به پنجره یا چیز فلزی دست بزنم ولی سوالم اینه که چرا همه دچار این مشکل نیستن .اصلا شاید دلیلش به خاطر کمبود ویتامینی یا کم خونی باشه آیا با مصرف دارو حل میشه

حامد ir ۱۰:۲۳ - ۹۳/۱۱/۱۱
1
1

با سلام.آقا من هروقت سوار ماشینم میشم یه دور میزنم وقتی میخوام پیاده شم به اولین چیزی که دست میزنم برق میگیره و یه جرقه مخوفی هم میزنه.نمیدونم چرا این مشکل فقط واس من پیش میاد هرکی میشینه پشت فرمان ماشینم این مشکل و نداره فقط من وقتی میشینم پشت فرمان برق میگیره.چند وقت پیش با خانمم رفتیم جیگرکی جاتون خالی شاید باورتون نشه وقتی میخواستم با طرف حساب کنم پول وکه بهش دادم طرف دستش به پول خورد برق گرفتش،برقی که من به پول انتقال داده بودم اونو گرفت یه جرقه زد و دستشو کشید.یه بارم کاپوت ماشینم بالا بود با پدر خانمم نوار پلاستیکی زیر کاپوت تا دست زدم جرقه زد و برق گرفت منو یعینی از جنس نا رسانا هم برق میگیره منو. یعنی تو این مدت دهنم سرویس شده،دیگه از زندگی خسته شدم.هروقت میخوام از ماشین پیاده شم میترسم.اول باید به یه چیزی دست بزنم تا برق بگیره بعد به کسی سلام بدم به طرف دست بدم. من این موضوع و با دوستم در میان گذاشتم ولی باور نمیکرد،تا اینکه یه شب بردمش دم در خونه چراغ ماشین و خاموش کردم که تاریک بمونه بعد دسته کلید و تا زدم به مغزی در یه جرقه زد دوستم ترسید.بعد جرقه دیگه برق نمیگیره تا اینکه دوباره بخوام پشت فرمان بشینم یه دور با ماشینم بزنم.

رضا ir ۱۱:۵۷ - ۹۳/۱۱/۱۸
2
0

سلام دوستان.بابا شمارو بخدا قسم میدم اگه راه حلی واسه این الکتریسیته ساکن پیدا کردین به منم ایمیل بزنین. دیگه کم کم دهنم داره سرویس میشه.فک کنم یه لامپ 100 واتی بهم وصل کنن اون لامپو بدون چون و چرا روشن میکنم.راه حلی پیدا شد بهم ایمیل بزنین.. rezarezaee021@yahoo.com

زهرا ir ۱۱:۴۹ - ۹۳/۱۲/۰۶
4
0

منم هر وقت ورزش میکنم به هرچی دست بزنم جرقه میزنه :| الانم که زمستونه، دست به پتو میزنم رد انگشتام روی پتو پر از جرقه های ریز میشه. تا الان فکر می کردم وضعم خیلی خرابه، درد و دل های دوستان رو خوندم دیدم نسبت به بقیه عادی هم هستم :))

رضا ir ۱۰:۵۴ - ۹۳/۱۲/۲۸
0
0

سلام به دوستان توصیه من به همه گی استفاده از جوراب های ضد الکتریسیته و نانو (نانوی واقعی) می باشد. واقعا عالیه خودم استفاده کردم خیلی خوب بوده

مسعود ir ۱۲:۰۴ - ۹۴/۰۲/۰۱
0
0

سلام منم همین مشکلو دارم. راه حلش اینه که قبل از پیاده شدن دستتو به ی قسمت فلزی از ماشین بزنی و در حالی که دستت وصله پیاده بسی. من خودم دستمو میزارم روی پیچ داخل دستگیره در پیاده میشم.

ارمین us ۱۱:۵۹ - ۹۴/۰۲/۰۲
0
0

من هم این مشکل رو دارم در حد تیم ملی خدایش دیگه ذله شدم. هر موقع از ماشینم پیاده میشم شاید بگم 70ولت باشه دروغ نگفتم. قبل از اینکه ماشین رو خاموش کنم اول دستم رو به بدنه میزنم بعد خاموش میکنم اما خدایش میترشم دست به بدنه بزنم خیلی اذیت میشم، دیشب زنگ زدم 115 کلی ازم خندیدن چون دوستم بهم گفته بود علائم سرطانه کلی منزوی شده بودم. حالا فهمیدم که تنها نیستم دوستان، با یه تعمیر کار حرف زدم گفت یه سیم از بدنه به منفی باتری وصل کن که هنوز نکردم، بدرود

وحید ir ۰۴:۵۴ - ۹۴/۰۲/۰۷
1
0

سلام.دوستان من این مشکلو دارم حتی بعضی وقتا شبا خوابیدنی دستم به یه جای خوردنی بخاطر برق گرفتگی شدید از خواب بلن میشم هر کاری بگید کردم جواب نداده لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

بهنام ir ۰۲:۲۷ - ۹۴/۰۴/۰۴
0
0

سلام من وقتی از خونه میرم تو پارکینگ خونه وسوار ماشین میشم زمانی که دستم میخوره ب به ماشین چنان برقی میگیره منو که حتی صداشو همسایه ها هم میفهمن بعضی وقتا که کسی اونجا باشه . خواهش میکنم منو راهنمایی کنید خیلی استرس گرفتم چند وقته .ممنونم

نوید ir ۱۰:۲۹ - ۹۴/۰۴/۱۳
0
0

دقیقا منم مشکل شما رو دارم.راه حلش فقط کفشه.بعضی کفشها این جرقه رو انتقال میده بعضی نه.باید یه کفش مناسب پیدا کنین که این موضوعو حلش کنه

فرهاد ro ۱۲:۰۴ - ۹۴/۰۵/۰۵
0
0

مطلب کاملی بود ممنون.یادش بخیر قدیما جزو تفریحاتمون بود که با جوراب رو موکت میکشیدیم بعد دست میزدیم به گوش بچه های دیگه تفریحاتی داشتیم واسه خودمون!! :)

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :