ازدواج سفید و هم خانه شدن : تاثیرات منفی

ارسال به دوستان
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

40 دیدگاه

 1. علی says:
  text for dislike(37) text for like(95)

  این نوشته ها اصلا جنبه علمی نداره و با ۹۵ درصد این مقاله مخالفم. نویسنده این مقاله یا هر شخص بلند مرتبه دیگری چه تضمینی میتونه بده که ازدواج قانونی و رسمی، باعث تعهد و وفاداری طرفین بهم میشه ؟؟؟؟

 2. رزیتا says:
  text for dislike(37) text for like(71)

  من چند خط از این مقاله رو خوندم و اون رو نصفه نیمه رها کردم میدونید چرا؟ به خاطر اینکه چه خوشمون بیاد چه خوشمون نیاد خیلی ها دارن با این شیوه زندگی میکنند و خیلی هم راضی هستند حداقلش اینه که وقتشون رو تو دادگاه خانواده تلف نمیکنند و اینکه بچه‌ای به دنیا نمیاد که اون بدبخت شه پس نویسنده محترم لطفا یه کم واقع بین باش خیلی سطح مطالبتون پایین اومده من خودم یه زمانی خواننده پر و پا قرص شما بودم ولی الان نه

 3. یلدا says:
  text for dislike(6) text for like(29)

  منظورهمون همخونه شدن است وبی شک هیچ تعهدی نیست ک بخوادبهش پایبندی باشه

  • نینا says:
   text for dislike(1) text for like(1)

   خب منم چند خط بیشتر نخوندم و نیمه کاره رهاش کردم اونوریا هر بدی داشته باشن درصد خیانت به همسر و پارتنرشون به مراتب از ماها کمتره من خودم با همین شرایط زندگی میکنم کی گفته تاهل تعهد میاره؟؟؟؟
   ضمنا هر آدمی حق داره روش زندگیشو خودش تایین کنه پس قبل قضاوت یه بازنگری به رفتارای خودمون داشته باشیم…

 4. نینا says:
  text for dislike(11) text for like(43)

  احتمال اینکه زوج‌هایی که ازدواج سفید کرد‌ه‌اند فقط با همسر خود ارتباط جنسی برقرار کنند بسیار کمتر از زوج‌هایی است که ازدواج رسمی داشته‌اند!!!!!!!!
  خشونت خانگی
  کارهای خانه.
  طلاق و جدایی
  پووووففففففف
  مردمان پیشنهاد میکنم یه تک پا برو دادگاه خوانواده ببین دنیا دست کیه!!!!!!

 5. یه مسافر زندگی says:
  text for dislike(1) text for like(6)

  باسلام. واقع بینی با جوزدگی واقعیت و جبرواقعیت متفاوت است. خبر از واقعیت که دوستان بیان میکنند با آنچه که به حقیقت نزدیک باشه نیست. به هر حال نه ازدواج سفید مبنای حقیقت تکامل انسان است و نه ربطی به ازدواج سعادت ساز داره. نیز این رو با ازدواج های ناسازگار و شکست آور آمیخته نشه… پس توجه به غیر این دو باید نمود و مقایسه کرد ووو.

 6. پیام says:
  text for dislike(10) text for like(10)

  خوشبختانه نظر من به رزیتا و یلدا بسیار بسیار نزدیکتر است و از هر دوی این بانوی محترم به خاطر روشنفکری و واقع گرایی که دارن ممنونم…منون از مردمان به خاطر انعاس همه نظرات.

 7. حمید says:
  text for dislike(7) text for like(30)

  سلام طبق ماده۲۳۳قانون مدنی شرط خلاف مقتضای ذات عقد باطل ومبطل عقد است.این ماده به عقد نکاح توجه داره.چون ذات عقد نکاح یا ازدواج به دلیل رابطه زوجیت است وبرای مشروعیت بخشیدن به رابطه چنسی زن و مرد.پس اگر زن یا مرد شرط گذاشت که رابطه جنسی نداشته باشند هم شرط باطل است وهم عقد چون این دو قصدی برای ازدواج ندارن.حالا بعضیا میخوان روشنفکر بازی در بیارن و برای مشروعیت بخشیدن به رابطشون روش اسم بذارن این یه حرفی دیگست. اما فکر نکنم واسه آقایون بد باشه این خانوما هستن که ضرر میکنن.اینقد دوس دارم روشنفکر باشم…………… فکرشو بکن بدون تعهد بدون مسئولیت!!! ولی خودمونیم حیوان با تمام طبیعتش در مقابل اعضاء خانوادش خودشو مسئول میدونه ومتعهد.

 8. پویا says:
  text for dislike(3) text for like(37)

  ازدواج پیوند تعهد آوری است چه بخواهیم و چه نخواهیم ما در مورد زندگی خودمان، شریک زندگیمان و فرزندانمان متعهد هستیم.
  به نظر من در ازدواج سفید نوعی بی مسئولتتی دیده میشود که طی آن شخص نمیخواهد تمام و کمال به یک زندگی با چهار چوب قانونی وارد شود یا اینکه هنوز به این بلوغ فکر نرسیده است.
  ازدواج یک بام و دو هوا نیست کسی که ازدواج میکند واقعا باید خودش را برای مسئولیت سنگین یک عمر زندگی با یک نفر دیگر که حاضر است به خاطر او فداکاری کند و به خاطر فرزندانش از خودش بگذرد، آماده کند.
  توجه داشته باشید با بهانه هایی مانند اینکه طلاق زیاد شده و دادگاههای خانواده پر است و … نمیتوان از زیر مسئولیت ازواج قانونی شانه خالی کرد.
  وقتی شما نتوانید احساس قلبی تان را در جائی که اطمینان کافی به آن ندارید سرمایه گذاری کنید نمیتوانید به طرف مقابل اطمینان کافی برای تخلیه احساسیتان را داشته باشید خود این تهدیدی برای رابطه است.
  بحث بر سر امکان خیانت نیست بلکه بحث بر سر تکیه به فردی است که حاضر نیست به صورت قانونی وارد یک پیوند یا معامله یا هرچیز دیگری میخواهید اسم آن را بگذارید بشود.
  بحث امضا کردن یک برگه یا انجام ندادن او نیست بلکه صحبت سر تعهدی است که یک فرد با امضا قانونی یک قرارد داد ازدواج در مقابل تمام دوستان و آشنایانش، میپذیرد و خود این تعهد به استحکام ازدواج کمک میکند.
  حال اگر کسی نمیخواهد حتی به این قرار داد رسمی و تعهد قلبی که داده پایبند باشد عیب از این قرار داد نیست بلکه از خود فرد است.
  چنانچه بسیاری رسوم ظاهری دین را رعایت میکنند ولی به قواعد ریشه ای آن پایبند نیستند آیا عیب از دین است یا از خود این افراد؟؟

 9. ale says:
  text for dislike(6) text for like(21)

  نمیدانم چراروشنفکری روبه هرمدل بایدقبول کرد!!!این کاملامشخص است که چه آدمهایی همخونه شدن روانتخاب میکنن,یایکیشون بی خانمانه ومجبوریامعنی واقعی ازدواج رونفهمیده!!!اینگونه زندگی کردن فقطوفقط سپری شب وروزاست نه زندگی,باگذشت زمان خیلیابه جای اینکه ازدوره توحش وعصرحجردورشونددارن درهمان دوران زندگی میکنند….

 10. زهرا says:
  text for dislike(17) text for like(9)

  مردمان از شما بعید بود بدون تحقیق مقاله بزارید!!!
  ازدواج سفید به همخانگی هایی گفته میشه که بدون انجام عمل جنسی و به دلایل دیگری مثلا گرفتن اقامت کشوری انجام میشه یا مثلا قدیما یهودی ها با مسیحیا ازدواج سفید میکردن که قانونی ثبت بشه و از کشته شدنشون جلوگیری بشه ولی رابطه جنسی وجود نداشته!
  دقیقا برعکس گفته سایت عمل جنسی هیچ جایی در ازدواج سفید نداره.
  واژه ازدواج سفید برای مطلبی که مورد نظر شماست مناسب نیست.

 11. رضا says:
  text for dislike(6) text for like(2)

  فقط باید گفت: آفرین !!!!!!

 12. mohsen says:
  text for dislike(5) text for like(15)

  نظر همه دوستان محترمه ولی بیاییم کمی در مورد نفس ازدواج فکر کنیم و هر کار غلطی که اونور آبیها میکنن رو به نام تجدد و پیشرفت و یا هر اسم دیگه ای قبول نکنیم بالاخره ما انسان هستیم و بهتره که سعی کنیم طوری زندگی کنیم که لایق اسممون باشیم .ممنون از همه

 13. jfddbhj says:
  text for dislike(4) text for like(15)

  من موافق ازدواج قاونی هستم.ادم وقتی با فردی آشنا میشه و اونو مناسب خودش میدونه و عاشقشه ازدواج میکنه و بعد یک مدت (۲-۳) که دید واقعا فرد مناسب‌اش هست باهاش بچه دار میشه ر حالی که شما در هنخانگی نمیتونین بچه داربشین و فقط در بهترین حالت صمیمیت و رابطه جنسی خوب دارید البته تعهد نیز هست ولی کمتر.در همخابگی احتمال اینکه به هر دلیل کوچکی جدا بشین بیشتره///بعد یک ۲-۳ عشق از بین میره و کمتر جدبه جنسی و عاطفی بینتون هست.البته هم در ازدواجو هم در همخابگی////لپ کلام اینکه ازدواج تعهد بیشتری و قویتری نسبت به همخابگی داره و در لحضات سخت زندگی میشه روش حساب کرد.و یکی از دلایل درست و خوب ازدواج بچه دار شدن است.///

 14. new girl says:
  text for dislike(1) text for like(3)

  کاملا موافقم دوست عزیز…
  کاملا دقیق و بی نقص توضیح دادید…
  متشکرم

 15. ساقی says:
  text for dislike(6) text for like(9)

  به نظرم ما میخوایم در پناه قانون خودمونو گول بزنیم . چه رابطه های به قول شما ازدواج سفید که با تعامل و دوستی کنار همدیگه ان و باعث پیشرفت هم میشن و حداقلش اینکه انتظارات بیخود از هم ندارن (که گاهی ممکنه طرفین به هم خیانت بکنن که در این صورت رابطه تموم میشه ) اما چه قدر ازدواج قانونی نشونت بدم که خیلی راحت هر دو طرف به هم خیانت میکنن .
  یا اینکه اقا به دلیل عاشق یه دختر دیگه شده با دو تا دختر بزرگ به زنش میگه با زبون خوش میگم طلاقت رو بگیر و برو . مثلا اینقدر هم بهت میدم .
  تکلیف زنی که نوزده سال زندگی کرده حالا همسرش خیلی راحت به خاطر یه زن دیگه بهش میگه طلاق چیه.
  چه فرقی با ازدواج سفید داره.
  فقط پول . خیلی از ازدواج های قانونی حتی یه سکه سیاه هم به زن نمیدن . کجای این کار درست و قانونیه .
  تازه بر فرض که پول هم بدن برای اون زن چهل ساله زندگی میشه . ابرو میشه . بیست سال جونیشو گذاشته حالا باید چیکار کنه .
  خوبی این ازدواج سفید اینه که به هر جا ختم بشه از اولش انتظارش رو داری . از چیزی جا نمیخوری

 16. فاطیما says:
  text for dislike(7) text for like(9)

  کاملا موافقم … این نوع ازدواج احترام طرفین رو در بین اشنایان خدشه دار میکنه.. امیدوارم دربین جوونا این طریقه ازدواج رسم نشه

 17. fariba Sarraf says:
  text for dislike(2) text for like(3)

  man ke dar Alman zendegi mikonam, dar hame jaye Donya Age khanuma Aghel bashan in Karo nemikonan,%90 in Ezdevajha davam nadareh,magar inke kesi bashe ke be in bahane barye khodesh parastar dashte bashe. be nazare man khanumhaye Aghel inkaro nemikonan, tanha mandan behtare az ineke zanha fekr konan ba Avardane bache ezdevaje sefid paye Asas khahad dasht bekhosus daramad chandani ham baraye tamin bache nadashte bashan, magar khanumhaee ke vaze eghtesadi khobi dashte bashan va betunan bacharo tamin konan ke Age marde raft tanha namunan ke unam baz betanhee bache bozorg Kardan masheghate khodesho dareh. AZ MAN MISHNAVID TANHA MONDAN BEHTAR AZ SARKHAR DASHTANE:

 18. غزل says:
  text for dislike(1) text for like(6)

  سلام ب نظر من ازدواج رسمی یه عشق و علاقه ی دیگه ای داره ما ازدواج میکنیم ک عاشق هم باشیم و بچه هامون ثمره ی زندگیمون باشن ازدواج سفید ثمره ای نداره تا کی تا چه سنی میخواد ادامه داشته باشه اون هایی ک تن ب ازدواج سفید میدن زمان حال رو میبینن وقتی یکی ۵۰ سالش شدو تنها موند میخواد چیکار کنه

 19. reza master says:
  text for dislike(7) text for like(4)

  مشخصه که این نظر کاملا از روی حماقت نوشته شده.دلبستگی به یک لبخند حماقت بزرگیه.کسی که میادو قباله ای رو امضا میکنه لا اقل میشه گفت که به این رابطه فکر کرده.تنها هوسش اونو نکشونده پای تخت دو نفره!

 20. مهدی says:
  text for dislike(4) text for like(7)

  همه چی بستگی به هدف آدمها از این ازدواج داره، چه بسا این ازدواج بتونه به شناخت بهتر دو نفر از هم بشه و منجر به ازدواج دایم بشه، ولی اگه برای یه نفر جنبه تنوع طلبی و وقت گذرانی داشته باشه برای طرف دیگه آسیب زننده باشه!!!

 21. آزاده says:
  text for dislike(2) text for like(9)

  مردمان عزیز شما به تحقیق سال ۱۹۹۲ در مورد زندگی الان نتیجه گیری میکیند؟!!

  من اصلا موافق نبودم با این مقاله!

 22. وحید says:
  text for dislike(1) text for like(2)

  سلام. فقط یه نکته. ازدواج سفید یا همون white wedding معنی اش ازدواج محضری و تو کلیساس! برعکس چیزی که استاد فرمودن! یه توضیحی لطف کنین

 23. وکیل دادگستری says:
  text for dislike(2) text for like(11)

  ازدواج یعنی تعهد دو طرفه و در نتیجه آرامش، جامعه ما روز به روز در حال فرار از تعهد و مسئولیته از طرفی دنبال آرامشن!! آقا شتر سواری دلا دلا نمی شه…حالا می خاد اسمش ازدواج سفید باشه می خاد سیاه… بیام حداقل با خودمون روراست باشیم…

 24. الی says:
  text for dislike(0) text for like(4)

  من به نظر همه شما احترام میذارم. اما فقط میخوام این نکته رو به خانمهای عزیزی که در ایران ازدواج سفید کرده اند یاداور بشم که مواظب نامردی های این به ظاهر مردان ایرانی باشید که مثل خیلی خانمهایی که فیلم و عکسشان (خصوصاً در هنگام رابطه جنسی) به طور یک طرفه (فقط چهره خانم) وری سایته پخش شده….

 25. یاسمین says:
  text for dislike(11) text for like(5)

  با نظر شما موافقم . ازدواج سفید یعنی رابطه جنسی بدون تعهد . و این یک انسان واقعی رو ارضا نمی کنه .

 26. kourosh says:
  text for dislike(9) text for like(10)

  اسمشو باید گذاشت هرزگی سیاه نه ازدواج سفید
  نمیدونم چرا این چرت و پرتا هضمش واسم سخته
  اگه به کسایی که تن به این کار میدن بگیم احمق،بازم خیلی کم گفتیم بهشون
  یه عقل سالم،یه کسی که چشم و گوش خودشو باز کرده باشه میفهمه که این یه حیله هست که توش میل جنسی ملاک قرار گرفته
  یکی بگه مگه میشه تن به این رابطه داد اما رابطه جنسی توش نداشت؟؟کی میتونه ؟؟

  نباید یه ازدواحو خلاصه کرد در ثبت رسمی شدن
  سوال اینجاست که ثبت رسمی شدن ازدواج به ضرر مرد هست یا زن؟ یا به سود مرد هست یا زن؟
  چه جوان هایی که دنبال خوشبختی و زندگی راحت و اسوده میگردن اما با نسخه افراد روشن فکر (عقل خودشونو خاموش کردن) اما به بن بست میرسن ،زمانی که جوانی خودشونو از دست دادن یهو میبینن همه چیز تموم شد و احساس پوچی تمام وجودشونو گرفته
  و این ترس از مرگ هست که تنهاشون نمیذاره و مثل سایه دنبالشونه

 27. amin says:
  text for dislike(2) text for like(1)

  من فقط میخوام بدونم چه تضمین صددرصدی وجود داره که در این ازدواج به ظاهر سفید یه فرزند نگون بخت پا به عرصه وجود نذاره بابا بهتر نیست کمی واقع بینانه تر به این موضوع اهمیت بیدیم تو دنیای ما کم ادمهای نیستن که دارن چوب این جور پدر و مادراشون و میخورن

 28. شاهین says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  تا به حال فکر کرده اید که با اینکه انقدر زحمت نگارش و ترجمه می کشید و این همه مقاله دارید باز هم آنقدر که باید محبوب نیستید؟
  دلیلش واضح است؛ عدم درج منبع و نامعتبر بودن محتوا.

 29. مهران says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  این تعهدی که ازش دم میزنید مهریه است وگرنه هییییییچ تعهدی ندارید…!!!
  که اگر این مهریه های سنگین نبود تعهدم جایی نبود…
  طلاق میدادی اگر نمیخاستی!

 30. مسعود says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  ازدواج رو به معنی واقعی کلمه آسون بگیرید؛می خوام بگن لزومی به جشنای اونجوری نداره!مراسم پر دردسر طولانی رو حذف کنید،مهریه خیلی سبک باشه یا اصلا نباشه بجاش حمایت های اجتماعی در صورت لزوم اندیشیده بشه؛می بینید که آمار ازدواج رسمی می بره بالا ضمنا قبح طلاقم تا این حد که الان هست نباید بالا باشه مگر زمانی که بچه ای بوجود اومده!این امور هم حل نمیشه مگر با ورود حکومت به عرصه فرهنگ سازی و وضع قوانین حمایتی!والسلام

  • ناشناس says:
   text for dislike(0) text for like(0)

   وقتی که خرج می کنن و زحمت برای زن گرفتن می کشن که هر روز یک بهانه دارند وای به حال روزی که مفت زن بگیریند !!!!!

 31. فاطمه says:
  text for dislike(0) text for like(3)

  من فقط یه موردبگم که…یه نفرومیشناختم ومیدونستم چندسال بایه دختررابطه جنسی یاهمین ازدواج سفیدداشته تااون حدکه ببخشین دختره باکره گیش روازدست داده بودسرعشق همین اقا.پسره خانوادشوازشهرستان کشیدتهران که برن خواستگاری همون خانم ولی خانوادش وقتی فهمیدن به این دلیل به تهران دعوت شدن مخالفت کردن وبرگشتن.پسره یه سال ازخانم بیخبربودکه یه روزبااومدن خانم غافلگیرشددختره گفته بودکه به هزاربدبختی پیدات کردم ازدواج کردم ولی به دلیل نداشتن…باهمسرم اختلاف دارم طلاق میگیرم توبیامنوبگیرپسره هم قبول میکنه.دختره طلاق میگیره درحالی که پسره فکرمیکرده درحدحرف بوده.خلاصه زیربارنمیره بره بگیرتش چون دلش یه جادیگه گیربوده خانم خودسوزی میکنه خبربه پسره میرسه میبینه بله درسته قیافه دختره همش میادجلوچشش که نمیبخشمت هرگز…به یه هفته نمیکشه پسره هم خودسوزی میکنه.ببینیدشیطان چطورقهقهه زدومرحله به مرحله همه نقشه های شومشواجراکرد؟این عین واقعیت بودواقا ازاشناهامون بودن اقاتوسی سالگی فوت کرداون خانم هم کمتر اگه زودترازدواج میکرد دوخانواده داغدارنمیشدن.بچه هاتوروخدا خیلی مواظب باشین شیطان فقط سقوط مارومیخواد.دختراقدرخودتونو بدونین خداشماروفقط بخاطرسکس خلق نکرده.اگه بکارت هم ندارین تن به همچین ازدواجی ندین تاسرتونوبرگردونین دیرشده هم جسمتونو هم روحتون روازدست دادین

 32. حمیده says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سلام . منبع مطلب رو پیدا نکردم . اگر میشه نویسنده مطلب رو بگذارید . ممنونم

 33. دانشجوی ارشد حقوق says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  دفع خطر احتمالی شرط عقل است.هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت.گندم از گندم بروید جو زجو//ما برای چه آفریده شده ایم؟آیا برای ارضای هوسهای جوانی و بلوغ.این دوران زمان بروز احساسات و عواطف جنسیه و با گدشت این دوران عقل بر احساسات غلبه میکنه و اونجاست که نوای واحسرتا بلند میشه و سعادتمند واقعی کسی است که در دوران بلوغ عقل را با احساسات همراه کنه و به مبدا هستی عشق بورزه که هر چه هست از اوست آیا گمان می کنید بیهوده آفریده شده اید؟خداوند برای همه نیازهای بشر راه حل قانونی و شرعی داره.چرا آبروی پدر و مادر را فدای هوس خود کنیم؟چرا باعث تولد نوزاد معصومی شویم که اسمش فرزند نامشروع باشد و تا عمر دارد از حقوق عاطفی واقتصادی والدین جامعه بی بهره باشد.آیا او شناسنامه و تحصیلات نمیخواهد؟فرزند مولود ازدواج موقت حداقلش این است که زنا زاده نیست و پدر دارد و شناسنامه.می تواند درس بخواند و د جامعه دارای اعتبار شود؟اما آن کودک چه گناهی دارد؟ما مسلمانیم و در کشور ایران زندگی می کنیم.اگر دیگران گناهکارند یا قانون شکنی میکنند ما نیز باید همان کار را انجام دهیم؟ضررش را یا خودمان میبینیم یا افراد همنوع یا جامعه.اگر دختر یا پسری هستید که برایتان مهم نیست همسر دایمی شما با چند مرد و زن دیگر قبل از ازدواج با شما رابطه جنسی یا عاطفی داشته باشد مظمدن باشد روزی که عقل بر غرایزتان غالب شود حساس میشوید و این موضوع آزارتان میدهد و آنوقت اگر او راببخشید و رهایش نکنید کاری کرده اید کارستان و صفت خطا پوشی و عفو بخشش الهی را به انجام رسانده اید.حرف زدن راحته ولی مرد عمل شدن و بخشیدن سخته.شمایی که از دادگاه خانواده میگی چقدر اونجا کار کردی بیا تا من برایت بگویم علت بیشتر طلاقها همین عشقهای خیابانیه.بی ایمانیه.بی تعهدیه.اعتیاده.خیلی وقتها هم زنها خیانت کردن و همیشه این نیست که مردها زن صیغه ای گرفتند.اگه مثال میزنی باید همه مثالها را بدونی و بعد آمارش رو بدی.بدان هر قانون شکنی جرمه.”ولی بدانید که راه توبه همیشه بازه و خدا تنها کسی است که ما رو در هرحالتی باشیم دوست داره و درآغوش میگیره.پس به سوی او برویم.” “کرم بین و لطف خداوندگار گنه بنده کرده است و او شرمسار”دیباچه شاعر عزیز شیراز سعدی

 34. مینا says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  واقعا متاسفم واسه جوونای ایرانی به اصطلاح مسلمان که این همه ادعا شون میشه و این همه دبدبه و کبکبه راه میندازن و شعار میدن ، متاسفم که به مرحله حیوانیت رسیدن و پا روی انسانیت و دینداری گذاشتن ،
  مصداق خور و خواب و خشم و شهوت شغب است و جهل و ظلمت شدید. روی همه چیز پاگذاشتید ، بچسبید به دنیا دو دستی ببینم آخرش به کجا میرسید جوانان مدعی و روشنفکر غربزده .

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *