عشق و درهم تنیدگی کوآنتومی

ارسال به دوستان
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 امتیاز, میانگین: 4٫00 از 5)
Loading...

مطالب مرتبط

21 دیدگاه

 1. احسان says:
  text for dislike(16) text for like(8)

  کل متن رو هنوز تا انتها که نخونده بودم داشتم به این نتیجه می رسیدم که اینا حرفهای یه آدم خیالباف به آدمهای خیالباف دیگست، تا اینکه اون سه تا راه حل آخرو دیدم که معلوم شد نه، این مقاله در ابتدا سعی در ابراز احترام و به رسمیت شمردن خیالبافی های مخاطبین خیالبافش رو داره تا بتونه ۳ خط حرف حساب بهشون بفهمونه. خوشم اومد.

 2. ناظر شب says:
  text for dislike(5) text for like(13)

  میگن تو کلاس فلسفه ساعت اول,استاد میفهمه چی میگه دانشجو هم میفعمه,ساعت دوم استاد میفهمه ولی دانشجو نمیفهمه,ساعت سوم نه دانشجو میفهمه نه استاد!

 3. پونه says:
  text for dislike(11) text for like(12)

  اولین بارهمچین چیزی میخونم، حتی یک کلمه هم متوجه نشدم، همه ش چرت و پرت بود، از اولش سعی کردم یه چیزی بفهمم و بتونم یه جمع بندی داشته باشم ازش ولی نشد. مردمان جون این مقاله رو بردار بابا آبروتو برد……

 4. راضیه says:
  text for dislike(2) text for like(9)

  بسیاااار جالب بود.فقط خیلی عالی میشد اگر در انتهای مقالات خوب سایت مردمان منابع مورد استفاده معرفی می شدند و البته عالی میشد اگر در همان زمینه کتاب هایی برای مطالعه بیشتر معرفی میشد.
  باسپااااااااااس

 5. دانیال says:
  text for dislike(2) text for like(15)

  در سرزمین من ، هر چه را نمیفهمند ، مسخره میکنند !!!!

 6. سمیه says:
  text for dislike(2) text for like(5)

  هر کی از ظن خود شد یار من

  از درون من نجست اسرار من

 7. محمدرضا says:
  text for dislike(5) text for like(3)

  کاملا درسته…
  اونهایی که روح سالم و پاکی دارند نباید روحشونو با رابطه اشتباه و ناسالم آسیب برسونند… تا عواقبشو تحمل کنند…

 8. saeed says:
  text for dislike(9) text for like(6)

  مقاله نویسی که از تیتر علمی و جذاب استفاده میکنی تا توهمات خودتو به خورد مردم بدی,کاملا. روشنه که کوانتوم خیلی پیچیده است ولی این کاملا مزخرف که در حالی که با طرف هستی ویه دفعه میبینی ناراحته شده؟برای اینه که یاد عشق قدیمیش افتاده ,البته که روابط انسانی ,خاطره اش ماندگاره ,اما این. حرف شما یه توهم کامله عزیزم.و توعین به خواننده .از مردمان تعجب میکنم.

 9. لیلا says:
  text for dislike(6) text for like(4)

  واقعا جالب بود، اگر مطالعات و تجربه های قبلی در این زمینه داشته باشید همه مطالب براتون قابل درک خواهد بود. یک موضوع دیگه که فکر می کنم می تونه به این مطلب مرتبط باشه عشق کارمایی هست، اگر در رابطه ای هستید که دائم در اون رابطه رنج می کشید ولی به نظر می رسه حتی وقت که قاطعانه رابطه رو قطع می کنید التیام پیدا نمی کنید و رابطه رنج آور مشابهی دوباره وارد زندگی تان می شود، یعنی درگیر یک عشق کارمایی شده اید. که البته مطالب انگلیسی در این مورد زیاد هست.

 10. لیلا says:
  text for dislike(3) text for like(6)

  آقای saeed ، من اینطور متوجه شدم که منظور نویسنده اینه که وقتی که شما ناراحت می شوید یا با احساس دلتنگی یاد عشق قبلی تان می افتید ، او در ان لحظه در حالی که با شخص دیگری است به یاد شما افتاده.
  برخی ها معتقدند وقتی خواب کسی را می بیند به این دلیل است که او به شما فکر می کرده. البته مسلما دلایل دیگری هم وجود دارد، مثلا بعضی اوقات هم به این دلیل است که شما در طول بیداری به او فکر کرده اید ….

 11. جعفر says:
  text for dislike(2) text for like(2)

  کتاب “بریدا” اثر پائولو کوئیلو را پیشنهاد میکنم بخوانید که داستانی شبیه این مقاله دارد.

 12. sara says:
  text for dislike(2) text for like(3)

  سلام دوستان،دقیقا این مسئله که چی میشه در لحظه ونگاه اول نسبت به فردی احساس میکنی که انگاری سالهاست اون رو میشناسی وچقدر ازش خوشمون میاد یا بلعکس قضیه ناخودآگاه حس درونی بدی از جانب یه فرد ناآشنا به ما دست میده.مدتها بود که ذهنم رو درگیر کرده بود بنابراین رفتم دنبال نقاط تاریک ذهنی ام. تحقیق وبررسی کردم از طریق مطالعه متوجه شدم که هر فردی یه هاله درونی داره که اطراف اون رو احاطه کرده واینکه مثلا چی میشه که ناخوداگاه از یکی خوشت میاد چون هاله اطراف اون با هاله تو مچ هست،که البته درحیطه علم روانشناسی بسیار مطرح .از نظر منابع دینی هم تحت عنوان عالم ذر مطرح هست. مقاله خوبی بود .اما به نظرم خیلی خلاصه بود.

 13. محمد says:
  text for dislike(0) text for like(5)

  یک مقاله شبه علمی فاقد ارزش علمی است ! مثل این مقاله شما . نه دنیاهای موازی کوانتوم را فهمیدید و نه روانشناختی انسان را

 14. baran says:
  text for dislike(2) text for like(0)

  مفید بود و جالب و جدید برای من ممنون

 15. الف واو says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  توی هر جمله این متن کلی حرف هست خیلی شناخت و آگاهی می خواد از شناخت از خود، فلسفه ، ارتباط روحی، داشتن تجربه در زمینه مطالب ذکر شده، ….
  از اینکه مردمان سایت جامعیه ممنون. از اینکه انتقادهای مثبت و منفی را هم انعکاس می ده بازم ممنون.
  خیلیها درک و ارزششو متوجه نمی شن. تشکر
  اما در مورد راه حلهاتون. خیلی وقتا نمیشه با اون افراد خاص ارتباط بر قرار کرد و حرف زد و خودش کلی داستان درست می کنه. به نظر من بهترین کار اینه که از بالا به مساله نگاه کنیم و ببینیم اگه برای یک نفر دیگه بود انتظار داشتیم چی بشه و دیگه اینکه بعضی وقتا از یک نفر بت می سازیم و هر چقدرم بدی کنه بدیهاشو نمی بینیم یا نمیخوایم ببینیم و باور کنیم. اگه بتونیم هوشیار تجزیه تحلیل کنیم اینقدر احساساتمونو نمیاریم وسط و فقط احساساتمون را وابسته احساسات کسانی می کنیم که باید بکنیم و اینجوری راحت تر زندگی می کنیم.

 16. Pari says:
  text for dislike(1) text for like(2)

  با سلام و تشکر فراوان از سایت مردمان و بویژه مسئول عزیز این مقاله ارزشمند … خواهشی داشتم لطفا جواب بدین و اون اینه که میخواستم منبع و نویسنده ی این مطلب رو برام بفرستین یا همینجا پاسخ بدین ممنون میشم.

 17. emran says:
  text for dislike(1) text for like(28)

  وقتی تاریخ فلسفه را ورق میزنیم می بینم رئالیسم چه سیر متحولی را گذرانده است. از زنون بگیر تا اناکساندراس قدیم، از راهبه های قرون وسطا بگیر تا بخشی از فلاسفه عصر رنسانس، همگی به دنبال جا انداختن، جهان ارواح و شکل گیری ذهنیت رئالیسم بوده اند و هستند.
  به وضوح میتوان ردی از سیر تکاملی فوق را در این مقاله نیز مشاهده نمود؛ منتها با این تفاوت که در این مقاله ( به نظر من، مقاله بدون شناسنامه و پر از مغلطه)، به اشتباه یا به عمد سیرتکامل تفکر بشری را -از لحاظ نوع نگاه به مسائل و جهان پیرامون- طوری جلوه داده اند، که ماتریالیسم دیالکتیک و رئالیسم به طرز عجیبی، عجین شده اند. پر واضح است که چنین مکاتبی از لحاظ نحوه ی شکل گیری و نوع نگاه به مسائل انسانی به طور مشخص شکل گیری روابط انسانی، با همدیگر اختلافات چشم گیری دارد. به طور مثال نمیتوان از یک سو صحبت از حادثه بیگ بنگ نمود و از سویی دیگر تشکل ساختار ذهنی انسان توسط برخی از عناصر ماورای طبیعی کرد.
  طبق بیگ بنگ ما از انفجار ذره به وجود آمده ایم و احتمالن باید به صورت ذره به ذره تکامل پیدا کنیم. در بعد روابط انسانی نیز میتوان گفت ما در واقعیت می توانیم به صورت شناخت خویش که از قدرت فکر کردن ما به دست می آید و این قدرت فکر کردن نیز محدود به ذرات وجود ماست نه ماورای ما، روابط انسانی قوی ای شکل دهیم.
  اما در مکتب مقابل مسئله مسیر ماورای طبیعی و ارتباط ارواح را تحت پوشش قرار می دهد. به عبارتی ما به صورت روحی نیز میتوانیم روابط انسانی را شکل دهیم یا روابط روحی در مقایسه با جسمی ارجح تر است.

 18. Pari says:
  text for dislike(5) text for like(2)

  دوست عزیز اگر لطف کنین منبع این مطلب زیبا رو هم عنوان بفرمایین به این مقاله ی زیبا بهای و ارزش بیشتری داده میشه و اینو بدونین با بیان منبع موثق از ارزش هیچ سایتی کاسته نمیشه بلکه اعتبارش هم نزد خوانندگانش صدچندان خواهد شد… اگر هم براتون به هر دلیلی مقدور نیست بفرمایین تا بیش از این وقت عزیزتون گرفته نشه و ما هم منتظر نمونیم

  خواننده مشتاق و منتظ پاسخ مسئول این مطلب زیبا

  سپاس

 19. یاسی says:
  text for dislike(4) text for like(0)

  سر نخ بسیار جالبی بود برای مطالعه و تحقیق در این مورد .
  هر کسی درک این مطالب را ندارد .
  زندگی پر است از اتصالاتی که فرای زمان و مکان برقرارند .
  هیچ چیز انطور که میبینیم …نیست
  همیشه درک متفاوتی وجود دارد که باید به آن رسید .

 20. masoud says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  طرح زیبایه ! و میتونه مشکلات فردی بسیاری رو بطور موقت حل بکنه اما معضلات بسیاری رو در جوامع ایجاد میکنه ‘ حریم خصوصی و قانونی افراد رو با فرضیه نمیتوان نادیده گرفت!!!!!!!

 21. mohammad says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  خواهش میکنم، خواهش میکنم، خواهش میکنم بدون کمترین اطلاع از فیزیک سعی نکنین پدیده های روانشناختی رو با فیزیک توجیه کنین؛ نتیجش چیزی میشه که وقتی آدم میخونه نمیدونه باید به مسخره بودنش بخنده یا به حال مردمی که باید بخوننش گریه کنه! درهمتنیدگی کوانتومی برای ذرات بزگتر از یه ملکول بی معنیه. بیگ بنگ هیچ ربطی به عشق نداره. واقعا برای این سایت بده ازین جور چیزا بنویسه. الان یه نفر بیاد اینو بخونه اعتمادش به کل سایت از بین میره.

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *