www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

فواید در آغوش کشیدن و بغل کردن برای سلامتی

بغل کردن مطمئناً احساس خیلی خوبی به شما می بخشد و شواهد نشان می دهد تاثیرات بسیار خوبی هم بر سلامتی ما دارد. در تحقیقی که در دانشگاه کارولینای شمالی انجام گرفت، محققان دریافتند که بغل کردن هورمون "اکسیتوسین" را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

درواقع، وقتی زوجین 20 ثانیه همدیگر را بغل می کنند، سطح اکسیتوسین در بدنشان که طی تولد بچه و شیردهی آزاد می شود، بالا می رود. افرادیکه در روابط عاشقانه هستند، بیشترین افزایش اکسیتوسین را دارند.

ضمناً سطح هورمون استرس، کورتیزول، هم در خانم ها همراه با فشارخون پایین آمد. دکتر کارن گورون یکی از محققین این تحقیق می گوید، "هرچه حمایت عاطفی بیشتر باشد، این افزایش میزان اکسیتوسین نیز نیز هم در مرد و هم در زن بیشتر خواهد شد. اما اهمیت اکسیتوسین و اثرات محافظت کننده آن دربرابر بیماریهای قلبی، میتواند برای خانم ها بیشتر باشد."

دکتر کارمین گریفیت، سخنگوی بنیاد قلب بریتانیا، می گوید، "دانشمندان علاقه زیادی به این مسئله نشان می دهند که احساسات مثبت می تواند برای سلامتی مفید باشد. این تحقیق نشان میدهد که ساپرت عاطفی، مثلاً به شکل در آغوش کشیدن های عاشقانه می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد. "

در واقع، در یک تحقیق دیگر که آنهم توسط دکتر گورون انجام شد، به اثبات رسید که بغل کردن و گرفتن دستها، تاثیرات استرس را کاهش می دهد. از دو گروه زوج خواستند که درمورد یک موضوع ناراحت کننده با هم صحبت کنند، اما یک گروه از قبل دست های همدیگر را در دست گرفته بودند و همدیگر را بغل کرده بودند درحالیکه گروه دیگر اینکار را انجام نداده بودند. در این تحقیق مشخص شد که:

- افزایش فشارخون در گروهی که هیچ تماسی با هم نداشتند درمقایسه با گروهی که همدیگر را در آغوش گرفته بودند، بیشتر بود.

- ضربان قلب در گروهی که تماسی نداشتند 10 ضربه در دقیقه بود درحالیکه برای گروه دیگر این مقدار 5 ضربه در دقیقه بود.

دکتر گورون پیشنهاد می کند که تماس های گرم و در آغوش کشیدن و گرفتن دست ها قبل از شروع یک روز سخت می تواند شما را در طول روز محافظت کند.

انسانها موجوداتی اجتماعی هستند، همانطور که در تحقیقات مختلف ثابت شده است که آنهایی که در زندگی دوستانی برای خود دارند، و همچنین آنها که ازدواج کرده اند، سالمتر هستند.

ما به ارتباطات اجتماعی احتیاج داریم و این ارتباطات شامل لمس کردن، حتی فراتر از ظرفیت یک زوج است. مثلاً این واقعیت که نوزادان از تماس های پوستی مستقیم با مادرشان فایده می برند و رشد بهتری خواهند داشت را در نظر بگیرید.

مثالی که گفته شد یک تحقیق کره ای بود که روی نوزادان پرورشگاهی انجام شد. آندسته از نوزادان که 5 روز در هفته و به مدت 4 هفته، 15 دقیقه بیشتر صدای زنانه شنیدند، ماساژ و ارتباط چشمی مستقیم داشتند، بعد از گذشت چهار هفته و در سن 6 ماهگی، وزن و قد بیشتری اضافه کردند و شکل گیری سرشان نیز بهتر بود تا آنهایی که این تحریک اضافی را نداشتند.

شواهد نشان داده است که تماس درمانی استرس و درد را در بزرگسالان کاهش می دهد و نشانه های بیماری آلزایمر مثل بیقراری، آواگری، قدم زدن های عصبی و از این قبیل را نیز کاهش می دهد.

وقتش رسیده بیشتر بقیه را بغل کنید

تحقیقات نشان می دهد که زوج های امریکایی چندان تمایلی به آغوش کشیدن در مجامع عمومی را ندارند. طبق تحقیقات زوج های پاریسی سه مرتبه بیشتر از زوج های امریکایی وقتشان را به بغل کردن هم میگذرانند.

بغل کردن در روابط زناشویی فوایدی دارد که احتمالاً هیچوقت فکرش را هم نمی کردید. بغل کردن...

- احساس خوبی به شما می دهد.

- حس تنهایی را از بین می برد.

- بر ترس غلبه می کند.

- دریچه احساساتتان را باز می کند.

- اعتماد به نفس را بالا می برد.

- حس نوع دوستی شما را تقویت می کند.

- روند پیر شدن را کندتر می کند.

- اشتها را فرو می نشاند.

- استرس و فشارهای عصبی را کاهش می دهد.

- با بیخوابی مبارزه می کند.

- عضلات بازوها و شانه ها را شکل می دهد.

- اگر قدتان کوتاه باشد، یک نوع تمرین کششی به حساب می آید.

- یک جایگزین عالی برای بی بند و باری است.

- یک جایگزین سالم و مطمئن برای مصرف الکل و دخانیات است.

- وجود فیزیکی شما را تایید می کند.

- دموکراتیک است (هر کس حق در آغوش کشیده شدن دارد).

فواید بیشتر بغل کردن

- از نظر اکولوژیکی خوب است (محیط را خراب نمی کند)

- برای صرفه جویی در انرژی بسیار خوب است (گرما را حفظ می کند)

- قابل حمل است.

- به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد.

- هیچ محل خاصی نمی طلبد (یک محل خوب برای بغل کردن هرجایی می تواند باشد)

- روزهای شاد را شادتر می کند.

- فضاهای خالی زندگی را پر میکند.

- حتی بعد از جدا شدن از آغوش، باز هم فایده می رساند.

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات ازدواج و خانواده
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

مقالات مرتبط

• فواید بوسه در روابط زناشویی

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

ف ir ۰۳:۱۷ - ۸۷/۰۵/۲۸
42
23

خیلی جالب بود، من که اصلا فکر نمی کردم در آغوش کشیدن و بغل کردن این قدر مفید باشه ممنون از سایت خیلی خوبتون

paniz ir ۰۶:۲۵ - ۸۷/۰۵/۲۸
78
5

خوب بود ولی هیچ کسی رو ندارم بغلم کنه تکلیف چیه؟

سان ir ۱۱:۱۱ - ۸۷/۰۵/۲۹
30
28

این جمله ی "اگر قدتان کوتاه باشد، یک نوع تمرین کششی به حساب می آید" منو کشته!!!! کیفیت مطالب سایت به نظر من خیلی تنزل کرده...

الی ir ۱۱:۴۰ - ۸۷/۰۵/۲۹
48
4

منم کسیو ندارم بغل کنم ! البته متقاضی هست ولی بدون عشق و تعهد اصلا این فایده ها رو که نداره احتمالا مضر هم هست !!!

حاج علی ir ۱۰:۳۶ - ۸۷/۰۵/۲۹
12
8

عضلات بازوها و شانه ها را شکل می دهد.؟؟؟ مگه بدنسازیه!؟ راستی اگر کسی در این زمینه مشکلداره من حاضرهستم قبول زحمت کنم!

bab ir ۱۰:۵۹ - ۸۷/۰۵/۳۰
27
33

با سلام مطلب جالبی بود. نمی تونم چرا همیشه به جای اینکه ما به اصل مطلب توجه کنیم به حاشیه توجه می کنیم مثلا اون نکاتی که چند تا از دوستان در مورد قد و عضلات از خودشون احساس خرج کرده بودند. بهرحال دم شما گرم.

مسافرشهر تنهایی ir ۰۷:۵۹ - ۸۷/۰۵/۳۰
42
25

سر به روی شانه های مهربانت میگذارم عقده ی دل می گشاید، گریه ی بی اختیارم از غم نامردمی ها بغض ها در سینه دارم شانه هایت را برای گریه کردن دوست دارم دوست دارم دراین زمانه بی های هوی لال پرست روزگار یادم داد که روی شونه های خودم گریه کنم .وای که چقدر سخت این تنهایی...

بهزاد ir ۰۷:۲۰ - ۸۷/۰۵/۳۱
11
16

واقعا یکی از لذت بخشترین و آرامش دهنده ترین کاره!!!!من به شخصه بوسیدن و بغل کردن رو یکی از مهمترین و بهترین میدونم... ممنون از مطالب جدید و مفیدتون

علی ir ۰۹:۱۳ - ۸۷/۰۶/۰۱
9
2

انسان واقعا تاسف میخوره به حال بعضی از دوستان. عزیزان من دوستان عزیز ما در سایت مردمان نوشته اند: فواید در آغوش کشیدن برای سلامتی. دوستان عزیز توجه بفرمایید: سلامتی! ننوشته اند فواید در آغوش کشیدن برای احساس! اگر کمی از فسفر های موجود در مغز جهت تامین سوخت مورد نیاز فکر کردن استفاده بفرمایید خواهید فهمید که شکل دادن به شانه ها و تمرین کششی هم جزو بحث سلامت انسان ها می باشند! من نمیدونم بعضی از دوستان چه علاقه ای دارند که همه چیز رو به مسخره بگیرند. واقعا جای تاسف هست. در ضمن دوستان مردمان عزیز لطفا این التزام وارد کردن ای میل را بردارید یا ای میل هارا مخفی نگه دارید بنده به شخصه نسبت به این مساله حساسم. با تشکر از زحمات بی منت و شبانه روزی شما. خدانگهدار

shiva ir ۱۰:۳۰ - ۸۷/۰۶/۰۱
27
2

khub bud vali man fek mikonam har kasi ham nemitune vaghti adamo baghal kone en hese aramesho be adam bede badesham dar hale hazer to jame en kamtarin ravesh vase ebraze ehsasate nemidunam chea?????????

محسن ir ۱۰:۰۴ - ۸۷/۰۶/۰۲
39
23

هرجایی که نمیشه قاعده داره قانون داره باید با آرامش باشه و...

ناصر ir ۰۱:۰۵ - ۸۷/۰۶/۰۴
3
0

سلام خیلی خوب بود من همیشه می آیم اینجا و می خوانم و نکات بسیاری را یاد می گیرم و من خودم از بین چندین مقاله انتخابی از سایت شما یک سخنرانی خوب برای همکاران اداری ام با عنوان تکنیک های موفقیت در محیط کار را آماده کرده ام که در هفته های آینده ارائه خواهد شد و البته در مورد مباحث اینجوری - فقط توی خونه ی خودم و با همسرم تمرین و اقدام می کنم

من ir ۰۲:۰۸ - ۸۷/۰۶/۰۴
15
1

همه اینائی که گفتید مورد قبوله اما این مملکت اینارو درک نمی کنه فقط کافیه 2 نفر یه خورده به هم چسبیده راه برن اونقوقت 100 تا چشم یهو بر می گرده طرفشون انگار که خدای نکرده 2 نفر اشتباهی لخت اومدن بیرون

مهسا ir ۰۹:۵۴ - ۸۷/۰۶/۰۴
9
4

سلام ممنونم این قسمت از سایتتون هم عالی بود ولی توی این مملکت حتی اجازه نمی دن که دو نفر به هم نزدیک بشن چه برسه که همدیگه رو بغل کنن حالا این مسئله ای نیست در ارتباط زناشوئی می شه ولی ... من در هر قسمت از این سایت که برام سوالی پیش اومده در قسمت پیا مها از علی اقا جوابمو گرفتم بازم ازشون ممنونم باتشکر از زحمات شما خسته نباشید

مسعود ir ۰۸:۱۵ - ۸۷/۰۶/۰۶
47
21

من فکر کنم بغل کردن یکی از راههای رسیدن به خدا هم هست چون آدم تا عشقشو بغل میکنه پشت سر هم میگه: آخ آخ خدا خدا خدا آخ خدا خدا. وای خدا جون ای وای خدای من. قربونت برم مممممم خداااااااا !!!!!

savalan ir ۱۱:۳۱ - ۸۷/۰۶/۰۶
9
19

باسلام من معتقدم که با بغل آغوش کشیدن یکدیگر محبت و صمیمیت چندین برابر شده و سر آغازی برای عشقی آتشین و بی غل وغش است .مرسی

salia ir ۱۰:۲۸ - ۸۷/۰۶/۰۷
8
0

age faghat onio ke dostesh dashe bashi baghalet kone arzesh darevo be adam ehsase khoshayand mide

yasin ir ۱۰:۳۶ - ۸۷/۰۶/۰۷
30
2

آره تجربشو دارم کاملا درسته

sar ir ۰۱:۰۲ - ۸۷/۰۶/۰۹
29
2

درسته. من همیشه در آرزوی این حس هستم. اما تجریه ای نداشتم....... متشکرم

ZAHRA ir ۰۴:۴۵ - ۸۷/۰۶/۰۹
17
1

MIKHASTAM BE MASOOD BEGAM KHYLI BA HALI MORDAM AZ KHANDE

elham ir ۰۱:۰۸ - ۸۷/۰۶/۱۱
4
0

salam be nazare man ham khoube ama bayad adamesho peyda kard ke bad pashimoni tosh nabashe

قناری ir ۰۵:۲۲ - ۸۷/۰۶/۱۱
16
0

از کوچمون به خونمون یک راه باریکیه وقتی میخام برم خونه ظلمت تاریکیه دراون تاریکی شب وقتی قدم میزارم عذاب زندگیمو به یاد خود میارم نه نه نه نه حالا زوده نا امید بشم من تا دنیا دنیاست عاشقم من رفته امامونده خاطراتش به خدا هرجاست عاشقم من به خدا هرجاست عاشقم من حالا که پرده زاسرار دلم برداشتم به شما راست میگم به خدا راست میگم هرچی از گذشته ها و زندگی مونده برام به شما راست میگم به خدا راست میگم روبروی خونمون پنجره ای روبه خدا بود یکروزی خیلی کم وا می شد اما قبله عشق و صفا بود یکروزی ناگهان یکروز دیدم اون پنجره با گل و خاک بسته شده بس که اون بالا نگاه کرده چشام مژه هام دونه دونه خسته شده نه نه نه نه حالا زوده نا امید بشم من تا دنیا دنیاست عاشقم من رفته ام وامونده خاطراتش به خدا هرجاست عاشقم من به خدا هرجاست عاشقم من

علی ir ۱۱:۱۰ - ۸۷/۰۶/۱۴
26
23

یه روزی یکی رو داشتم همش تو بغلم بود و اینقدر این حالت آرامش بخش بود که دیگه از خونه بیرون نمیرفتیم

لیلی /ک ir ۰۲:۱۵ - ۸۷/۰۶/۱۴
37
1

اگه واقعا عاشقه طرفت باشی خیلی حال میده مرسی

رضا مونو ir ۱۲:۱۳ - ۸۷/۰۶/۱۷
24
2

من همسری دارم که فکر می کنم اونو از آ سمونها به من دادن و یا فکر می کنم که خیلی خوش شانس بودم که همچین همسری دارم خیلی از مردها وقتی ازدواج می کنن زن می گیرن اما من واقعا همسر گرفتم . اونو خیلی دوست دارم. در رابطه های عاشقانه با من واقعا کامله ، در احترام میان جمع هیچی برام کم نمی زاره حتی در خانواده خودش ، با اینکه سر کار میره با تماسهای من گله نمیکنه ،طوری با من زندگی میکنه که انگار به زودی منو از دست میده و داره از فرصتهای باقی مانده کمال استفاده رو می کنه. گاهی که نیست آنقدر دلم براش تنگ میشه که فکر میکنم به وقتی که اونو از دست دادم نزدیک شدم . خودش میگه که عمر من کوتاه است چون آنقدر به مریضهای محل کارش توجه میکنه و براشون حرص میخوره که گاهی وقت نمی کنه غذا بخوره و یا نمازش رو بخونه . کمتر چیزی پیدا می شه که براش مهم باشه جز خانواده . اگه دو جور میوه بخرم و بیارم خونه میگه چرا اسراف کردی خیلی ها حتی یه جورش رو هم نمی تونن بخرن این عادتش برای خانواده خودش هم وقتی که میان خونه ما مهمونی هست. گاهی که یه چنگول کوچولو ازش میگیرم میگه من ظریفم منو نزن میگم من تو رو تا حالا نزدم کی من تو رو میزنم ؟ منو میبوسه و بغل میکنه و میگه آره میدونم تو بهترین همسر دنیایی. شش بار به خواستگاریش رفتم و هربار به مدت حد اقل یک ساعت با اون حرف زدم به گفته خواهر خانمم بار اول یک ساعت چهل دقیقه حرف زدیم طوری که بقیه حوصلشون واقعا سر رفته بود. همیشه به من میگه من تو رو خیلی دوست دارم اما من میگم تعداد روزهایی که من تورو دوست دارم از تعداد روزهایی که تو منودوست داری بیشتر است چون از همون جلسه اول ازتو خوشم اومد-این جوری بهش فخر می فروشم- اونم میگه آخه من باید به تو اعتماد می کردم؛ راست می گه بالا خره باید به من اعتماد میکرد.هفتم اسفند سال 84 عقد کردیم و درست یک ساعت بعد از عقد از محضر رفت دانشگاه که امتحانش رو بده و بعد دوساعت دیگه اومد خانه بابام ویک جشن کوچولو گرفتیم. قبل از شام برام تعریف کرد که چطوری به من اعتماد کرده که ازدواج کنه. گفت باباش اومده خوابش و تو خواب بهش یک سیب داده. به خاطر همین من فکر میکنم به باباش خیلی مدیونم. همیشه براش فاتحه میدم و خیرات میکنم تا این جوری ازش تشکر کرده باشم...... وقتی عاشق شوی رازدلتوگفته نتونی چقده سخته خدایا چقده سخته خدایا چقده سخته خدایا*روز نوروز بچینی گل سرخ بر سر راه نگارفرش کنی* دلبرت بیاد بپرسه کارکیست تو براش گفته نتونی چقده سخته خدایا چقده سخته خدایا*دلبرت سفر کنه تنها شوی مثل ماهی ها ازآب جدا شوی بتپی مجنون شوی تباه شوی

HAFEZ ir ۰۵:۴۳ - ۸۷/۰۶/۲۲
11
2

ARE,BESYAR KHOBE KE ADAM YEKI RO BAGHAL BOKONE KE DOSESHAM DASHTE BASHE;NA INKE BAGHAL KARDANESH JANBEYE INO DASHTE BASHE KE TARAFE MOGHABELESHO TAHRIK BE KARHAYE JENSI BOKONE

598 ir ۰۷:۱۰ - ۸۷/۰۷/۰۱
37
20

به نظر من احساس آرامشی که با در آغوش گرفتن شخصی که دوستش داری به آدم دست می‌ده با هیچ چیزی در دنیا قابل مقایسه نیست واقعا که دلت می‌خواد ساعتها در این حالت بمونی.

jojo ir ۰۲:۴۴ - ۸۷/۰۷/۰۸
189
1

arezome oni ke ashegheshamo baghal konam!! amin.

آیدا ir ۰۷:۵۰ - ۸۷/۱۱/۱۷
21
26

مرسی از مطالب خوبتون....

محمد ir ۰۷:۲۴ - ۸۸/۰۱/۱۱
4
1

ممنون از مطالب بسیار جالب وخوبتون

مریم ir ۰۲:۳۹ - ۸۸/۰۴/۱۶
18
23

خسته شدم از تنهایی.دلم می خواد که شبها بغل عشقم بخوابم

ٍemi ir ۰۶:۲۸ - ۸۸/۰۴/۲۰
29
19

هر چی گفته بودید امتحان کردم عالیه وقتی کسی تو بغلت باشه و چشات ببندی احساس می کنی تو اسمونایی خیلی حال میده . شک نکنید

ٍemi ir ۰۶:۳۰ - ۸۸/۰۴/۲۰
5
0

هر چی گفته بودید امتحان کردم عالیه وقتی کسی تو بغلت باشه و چشات ببندی احساس می کنی تو اسمونایی خیلی حال میده . شک نکنید

ٍemi ir ۰۶:۳۳ - ۸۸/۰۴/۲۰
23
24

هر چی گفته بودید امتحان کردم عالیه وقتی کسی تو بغلت باشه و چشات ببندی احساس می کنی تو اسمونایی خیلی حال میده . شک نکنید

مینا ir ۱۰:۰۲ - ۸۸/۰۷/۰۱
25
2

ادم احساس ارامش میکنه چیزی که این روزها خیلی بهش احتیاج داریم ولی بعضی ها بهمون میخندند .من وقتی دکترم بغلم میکنه واقعا احساس ارامش میکنم.

سیب ir ۱۱:۱۴ - ۸۸/۰۷/۰۴
34
22

من که عاشق بغل کردنم.مخصوصا وقتی مامانمو بغل میکنم انگار صاحب همه ی دنیام.مامان جونم خیلی دوست دارم......بوووووووووس.

سعید ir ۰۸:۱۲ - ۸۸/۰۷/۱۶
22
34

نه بغل کردن خوب نیست چون نمی تونی روی ماه اون کسی که تو بغلته رو ببینی من نگاهی رو که خودش زیبا تر از بغل کردنه رو بیشتر دوست دارم

shayan ir ۰۴:۳۱ - ۸۸/۱۰/۲۴
26
1

kheyli jaleb bood dame shoma garm ke hamchin matalebi ro mizarin.kheyli ham khobe manam az emrooz miram faghat dokhtararo baghal mikonam vase kem shodane esteres

E.Z ir ۰۲:۱۱ - ۸۸/۱۲/۱۵
29
3

سلام من تازه دارم این حس رو تجربه میکنم واقعا عالیه حس آرامشی به من میده که هیچ جا تجربه اش نکردم !

مجتبی ir ۰۶:۰۳ - ۸۹/۰۲/۱۴
30
1

بغل کردن در صورتی خوبه که بتونی طرف مقابل رو کاملا در اغوشت جای بدی. بعدش اگر بوسیدن را هم همراه باهاش داشته باشی فوق العاده میشه.

نازنین ir ۰۸:۴۵ - ۸۹/۰۴/۳۰
27
1

منم موافقم که در آغوش کشیدن حس خیلی خوبی به آدم میده یه جور انرژری مضاعف میده که تمام روزت رو خوب میگذرونی

roya ir ۰۸:۵۸ - ۸۹/۰۶/۱۷
18
2

یکی از من میخواست که منو بغل کنه و ببوسه و لی من قبول نکردم چون دوست دارم بعد از ازدواج اولین تجربه رو با همسرم داشته باشم که محرممه .

roghaye ir ۱۲:۰۵ - ۸۹/۰۹/۱۱
6
24

سلام ممنون ازمقاله خوبتون استفاده کردم.منم هنوزاین حسه آرامشوتجربه نکردم.ولی ازاوس کریم میخوام که این اتفاقه خوب زودتربرام بیوفته.بازم سپاسگزارم.

شاشا ir ۱۱:۳۲ - ۸۹/۱۰/۲۹
0
0

this act is very nice

لایت ir ۱۱:۲۴ - ۹۰/۰۱/۱۸
18
0

اگه کسی رو دوست داشته باشی و همه آرزوت بشه اینکه بغلش کنی اونوقت می تونی بفهمی چقد آرامش بخشه من یک سال عاشق دختری بودم که حالا باهاش ازدواج کردم. خیلی سختی کشیدم تا بدست آوردمش با عالم و آدم در افتادم ولی اولین باری که بغلش کردم انقد ولش نکردم که خوابش برد منم تا صبح سرشو چسبوندم به سینم و آروم آروم گریه کردم امیدوارم همتون یه آغوش پاک رو تجربه کنید

tester ir ۰۱:۲۵ - ۹۰/۰۱/۲۸
8
0

با سپاس ،باید توجه داشت امثال لایت وroya خیلی بیشتر از دیگران از اینکار لذت میبرند،،با emi هم کاملا موافقم ،من از یکی از دوستان که خلبان شکاری هست شنیدم با در آغوش کشیدن عاشقانه همسر خیلی بهتر از جتهای جنگنده میتوان در آسمان سیر کرد وحتی فضا نوردی کرد!!(ایشان ازدواج موفقی داشت وبه شوخی اینها را میگفت)،ضمنآ از بغل کردن وعشق بازی با نامحرم ونوامیس دیگران جدآ بپرهیزید که از اصلش محروم نمونید.

آسمان ir ۰۱:۱۶ - ۹۰/۰۳/۰۲
1
0

مطالبتون خیلی خوبه.

حمید ir ۱۲:۲۱ - ۹۰/۰۳/۱۱
3
1

یکی از بهترین کارهاست

پری ir ۱۲:۱۴ - ۹۰/۰۴/۱۳
7
1

مطالب خوبی بود.من هنوز این حس ارام بخش را تجربه نکردم و همچنین در انتظارشم!با ارزوی اینکه یروز همه ی عاشقا بتونن عشقشونو با تمام وجود به اغوش بکشن...با تشکر

................!!!!!!!!!! ir ۰۶:۲۷ - ۹۰/۰۴/۲۶
9
3

حالا کو تا ما به این حس خوشگل برسیم!!!!!!! هیییییییییییییی!!!!!!!

zahra ir ۰۲:۲۳ - ۹۰/۰۵/۰۷
7
0

سلام مطلبتون خیلی خوب بود و با نظر دوستانی که نوشته بودند اگر بتونی عشقتو بغل کنی خیلی موافقم دعا دمی کنم همه یه روزی بتونن عشقشون رو بغل کنن و از با اون بودن لذت ببرن ،برای من هم دعا کنید !

تداعی ir ۰۲:۲۸ - ۹۰/۰۵/۰۷
12
1

واااااااااااای آغوش همسرم امن ترین و مهربانترین و بهترررررررررین جای دنیاست وقتی می رم بغلش انگار روحمو تسکین می ده و روحمو و وجودمو غرق آرامش و تسکین میکنه خدا نصیب همه ی آغوش همیشه باز و پاک و عاشق را نصیب کنه که واقعا جز بالاترین لدت های دنیاست خداوند فرمودند در قرآن کریم: که زن و شوهر را آفریدیم تا مایه تسکین هم باشند واقعا همینجوره... وقتی کنارشم تمام روحمو ذهنمو وجودمو تسکین می ده اشالله برا همه- برای ما هم دعا کنید

امید ir ۰۳:۰۲ - ۹۰/۰۶/۱۹
10
1

امیدوارم من هم به این حس زیبا برسم البته بعد از ازدواج نه قبلش

amir ir ۱۲:۱۳ - ۹۰/۰۶/۳۱
4
1

من این حس رو تجربه نکردم اما دوست دارم با نظر شما موافق باشم

a ir ۰۸:۱۴ - ۹۰/۰۷/۰۳
12
0

حسرتشو میخورم

محیا ir ۰۹:۵۸ - ۹۰/۰۸/۱۹
6
0

آره خیلی آرامش بخشه.یدفعه یه نفر به طور اتفاقی سرشو رو شونه ام گذاشت بهم گفت اولین باره که احساس آرامش میکنم. برام دعا کنین که بتونم یه روزی بغلش کنم البته اگه به هم رسیدیم مرسی

فرشته ir ۱۲:۴۱ - ۹۰/۰۹/۰۷
5
2

منم در انتظار لحظه شماری میکنم واسه همه یه اغوش گرم پاک ارزو میکنم مرسی از مطالب جالبتون

سجاد ir ۱۲:۳۲ - ۹۰/۰۹/۲۷
10
1

خدایا اینقدر شنیدم و حسرت خوردم خسته شدم بابا مام دل داریم و بغل میخوایم و از این آرامش و عشقى که میگن میخوایم تاکى تنهایى و ببینى تو بغلت فقط حسرت و پر از خالیه.اگه این حیا میذاشت شاید تا الان دل مام فضانورد شده بود و این آسمون رو درک میکرد. خدایا دوست دارم خیلى زود از تنهایى خلاص شم‎. بدعایید. abed.sepoy1.‎@yahoo.com

ui ir ۱۰:۲۸ - ۹۰/۱۱/۲۳
3
0

من دلم بغل میخواد چون همیشه فقط اغوش ارومم میکنه

raha ir ۰۲:۰۳ - ۹۰/۱۲/۲۴
3
0

man in heso tajrobe nakardam,dus daram bad az ezdevaj tajrobash konam... In juri lezat bakhsh tare Be har hal omidvaram aghushe pako garmi ro tajrobe konam,shomam hamintor...

زنبق ir ۱۲:۴۸ - ۹۱/۰۱/۰۹
9
0

من هم کسی را دوست دارم که مطمئن هستم خودش خبر نداره الان بک ساله لطفا برام دعا کنید اگه به صلاحمونه به هم برسیم و من هم این تجربه پاک را داشته باشم

deldadeh ir ۰۵:۳۵ - ۹۱/۰۱/۱۷
2
4

آخ گفتی بغل !!!! آره خداییش خیلی حال میده چه میخواد آدم باشه چه میخواد حیوون باشه آخه یه جوجه دارم که خیلی دوسش دارم همش تو بغلمه احساس خیلی خوبیه .ولی دوس داشتم یکی هم بیاد منو بغل کنه البته هستنا ولی .......بهرحال مرسی مطلب جالبی بود

mahsa ir ۱۰:۳۵ - ۹۱/۰۲/۱۴
6
0

هیییییییییییییییییییییییییییییییم!چی بگم

وحید ir ۰۲:۱۲ - ۹۱/۰۲/۲۱
7
0

راست میگی بغل ادم رو از این رو به اون رو میکنه دیونه میکنه

زری ir ۰۳:۳۲ - ۹۱/۰۴/۲۴
6
1

بغل کردن عشق آدم بطور شرعی خیلی توپه

مرجان ir ۰۲:۲۴ - ۹۱/۰۵/۰۷
7
4

من این حسو به معنای واقعی تجربش کردمو میکنم...چون زیاد نمیتونیم همو ببینیم بعضی وقتاقرارمیذلریم که فقط همدیگه رو بغل کنیم...اونایی که بوسیدن وآغوشو این حسوتجربه کرده باشن فقط میدونن من چی میگم...آخ خدااااااااااا ...کجایی محمدم....................

انسان ir ۱۱:۵۵ - ۹۱/۰۵/۱۹
2
11

براتون متاسفم فکر میکنم از آدمیتفاصله بی نهایتی گرفتید که همه چیزتون شده مزخرف بازی

فری ir ۰۲:۵۳ - ۹۱/۰۶/۲۷
4
0

ای کاش میشد این حسو که داریم بتونیم یه روز ازاد و رها به عشقمون بدیم..... دس گلتون درد نکنه

شهرزاد ir ۱۰:۳۱ - ۹۱/۰۷/۱۱
9
0

مرسی از مطلب زیباتون . ولی میدونید منو غصه دار کرد آخه خیلی وقته که آغوشی نداشتم تا توی اون جا بگیرم . چند سالی هست که همسرم فوت شده و من تنها شدم و گاهی در حسرت آغوشش و گرمای وجودش اشک می ریزم . یعنی میخوام بگم تمام گفته های شما درسته داشتن یک آغوش مطمئن یک دنیا احساس جور وا جور به آدم میده که بهترینش امید و سلامتیه . موفق باشید

وحید eu ۰۵:۳۰ - ۹۱/۰۷/۱۸
8
2

این بهترین چیز تو دنیا هستش منظورم بغل کردن همسر عزیزم

محدثه ir ۱۰:۲۶ - ۹۱/۰۹/۰۶
2
2

خدارو شکر هزاران هزار مرتبه که یه پسر پیدا شد که به چیزی بهتر از بغل کردن رسیده... واقعا خوشم اومد...افکارت فک کنم خیلی قشنگه...امیدوارم زندگیت هم به همون قشنگی باشه...

نائیریکا ir ۰۵:۱۵ - ۹۱/۰۹/۰۷
4
1

سلام مطالبتون تکراریه.بد نیست بدانید این کار در کنار گفتن دوستت دارم و عاشقتم چه معجزه ها که نمیکنه من طعم شیرین آن را نچشیده ام ولی شاید شما بچه ها بگویید این دیگر کیست که از این حرفها میزند اما من ماهها است که در آغوش خدا حسابی جا خوش کرده و لم داده ام محشره

الهه ir ۰۹:۵۱ - ۹۱/۱۰/۰۳
7
2

باسلام. من 6 ماهه که ازدواج کردم شوهرم وقت خواب پشت به من میکنه و می خوابه و میگن اصلا نزدیکم نخواب و خودش میگه اینجور خواب میره و قصدش این نیست که من ناراحت شم و میگه که دوسم داره ولی من از این کارش به شدت بدم میاد و چند دفعه حسابی دعوامون شده . من نمی تونم این کارشو تحمل کنم . مشکل از منه یا اون؟ شما چی مشاوره میدین؟ اینجور حس میکنم منو فقط برا رابطه جنسی میخواد... خواهش میکنم زود جوابمو بدین.

محمد ir ۰۸:۳۴ - ۹۲/۰۳/۱۱
0
0

نسبا مطالب خوبی بود!ولی مطاب جالب و جدید بذارید

دل شکسته ir ۰۱:۲۳ - ۹۲/۰۵/۰۹
5
0

من وقتی باالتماسم ازشوهرم میخوام بغلم کنه این کارو نمیکنه بایدبرای یه ذره محبت ازش گدایی کنم ;کاش یکیوداشتم که دوسم داشت

سارا ir ۰۸:۳۷ - ۹۲/۰۷/۱۵
6
3

منم دلم اغوش جنس مخالف میخواد ولی شخص صادق ومهربونی نیست.همه ریاکار ودروغگوهستن نمیشه به کسی اعتمادکرد خدایا خودت کمک کن...

سحر ir ۱۰:۲۳ - ۹۲/۱۰/۲۴
4
0

شهرزاد جان خدا همسر شما رو بیامرزه.خدا به همه ی آدما تجربه ی آغوشی گرم و مهربون بده.مرسی از مطلبتون.

محمدرضا عابدی eu ۰۳:۲۱ - ۹۲/۱۱/۳۰
1
1

خیلی خوب و مفید هست مطالب شما انشاالله خداوند اجرتان دهد.

محمدرضا عابدی eu ۰۳:۲۴ - ۹۲/۱۱/۳۰
1
3

لطفا این عکس ها رو بردارید بازتاب خوبی ندارد برای مثال در آغوش گرفتن همسر

هستی ir ۰۱:۳۱ - ۹۲/۱۲/۱۳
1
0

الهه جون درکته م‌کنم منم همین مشکلو دارم من 14 سال از ازدواجم می‌گذره و هنوز تو زندگیم خلاء دارم فقط باید بهت بگم خدا صبرت بده

هستی ir ۰۳:۰۵ - ۹۲/۱۲/۱۳
1
0

الهه جون بیا یه کم با هم دردو دل کنیم من تو با هم یه جورایی هم دردیم من 18 ساله بودم که ازدواج کردم الان 32سالمه و هنوز هم حسرت می‌کشم و همش احساس می‌کنم که جونیم حروم شد و هچ وقت احساس خوشبختی نکردم من حتی اولین شبی که پیش شوهرم خوابیدم هم بقلم نکرد

احلام ir ۰۲:۳۹ - ۹۲/۱۲/۱۹
4
1

واقعا همینطوره منم تازه ازدواج کردم وقتی تو بغل همسرم هستم یه حسی دارم که همش خدا رو شکر میکنم انگار یکی میشیم، یه آرامشی بهم دست میده که قابل گفتن نیست. خدایا شکرت

zizi ir ۰۹:۲۶ - ۹۳/۰۳/۰۷
2
0

مسخرس تعداد ضربان قلب ده بار در دقیقه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟_؟/

یه دوست ir ۰۱:۱۳ - ۹۳/۰۵/۲۷
2
0

به نظرم خودمون باید همسر رو به این سو سوق بدیم یعنی از اون توقع نداشته باشیم چون خیلی از همسرها این موضوع رو درک نمیکنن... باید با همسر چندبار اجرا کرد تو یه موقع خوب... احساسش رو با عشق پرسید و خودمون بهش ثابت کنیم

Romeo ir ۰۲:۵۶ - ۹۳/۰۷/۰۲
9
1

از یه طرف قلب و احساسم میگه عشقت رو بغل کن از یه طرف وجدانم میگه اون نامحرمه و این کار گناهه.راهنمایی کنید لطفا

فائزه ir ۱۱:۱۷ - ۹۳/۰۷/۳۰
5
1

شیرینترین احساس دنیا رو تجربه میکنم وقتی هربار عشقمو دراغوش میکشم

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :