www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

وقتی مردی شما را بخواهد...

این توصیه ها را یک مشاور روانشناس برایم گفته است؛ آنقدر جالب بودند که بد ندیدم به شما هم منتقلشان کنم.

وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد.

دست از بهانه گیری برای یک مرد و رفتار او بردارید.

هیچوقت خودتان را برای رابطه ای که ارزشش را ندارد تغییر ندهید.

رفتار آرامتر همیشه بهتر است.

قبل از اینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، با کسی ارتباط برقرار نکنید.

اگر رابطه تان به این خاطر که مردتان آنطور که لیاقتش را دارید، با شما رفتار نمی کند، به اتمام رسید، هیچوقت سعی نکنید که با هم دو دوست معمولی باشید.

یک دوست با دوست خود بدرفتاری نمی کند.

پاگیر نشوید. اگر فکر می کنید که شما را در حالت تعلیق نگه داشته است، مطمئن باشید که حتماً اینکار را کرده است.

هیچوقت به خاطر اینکه فکر می کنید گذر زمان ممکن است اوضاع را بهتر کند، در یک رابطه نمانید. ممکن است یکسال بعد به خاطر اینکار از خودتان عصبانی شوید، چون اوضاع هیچ تغییری نکرده است.

تنها کسی که در رابطه می توانید کنترلش کنید، خودتان هستید.

از مردانی که پیش از ازدواج تقاضای رابطه جنسی میکنند دوری گزینید.

برای رفتاری که با شما دارد، حد و مرز بگذارید.

اگر چیزی ناراحتتان می کند، حتماً با او درمیان بگذارید.

هیچوقت اجازه ندهید، طرفتان همه چیزتان را بداند. ممکن است بعدها بر ضد شما از آن استفاده کند.

شما نمی توانید رفتار هیچ مردی را تغییر دهید. تغییر از درون ناشی می شود.

هیچوقت نگذارید احساس کند او از شما مهمتر است...حتی اگر تحصیلات یا شغل بهتری نسبت به شما داشته باشد. او را به یک بت تبدیل نکنید.

او یک مرد است، نه چیزی بیشتر، و نه کمتر.

اجازه ندهید مردی هویت و وجود شما را توصیف کند.

هیچوقت مرد کس دیگری را هم قرض نگیرید.

اگر به کس دیگری خیانت کرد، مطمئن باشید که به شما هم خیانت خواهد کرد.

مردها طوری با شما رفتار می کنند که خودتان اجازه می دهید رفتار کنند.

همه مردها بد نیستند.

نباید فقط شما همیشه انعطاف از خودتان نشان دهید...هر مصالحه ای دو جانبه است.

بین از دست رفتن یک رابطه و شروع یک رابطه جدید، به زمانی برای ترمیم و التیام نیاز دارید....قبل از شروع کردن یک رابطه تازه، مسائل قبلیتان را باید به کل فراموش کنید.

هیچوقت نباید دنبال کسی باشید که مکمل شما باشد. یک رابطه از دو فرد کامل تشکیل می شود. دنبال کسی باشید که مشابهتان باشد نه مکملتان.

شروع رابطه و قرار ملاقات با اشخاص مختلف جهت یافتن بهترین فرد خوب است. نیازی نیست که با هر کس که دوست می شوید همان فرد موردنظر شما برای ازدواج باشد.

کاری کنید که بعضی وقت ها دلش برایتان تنگ شود. وقتی مردی همیشه بداند که کجا هستید و همیشه در دسترسش باشید، کم کم نادیده تان می گیرد.

هیچوقت به مردی که همه آن چیزهایی که از رابطه می خواهید را به شما نمی دهد، به طور کامل متعهد نشوید.

این مطالب را برای بقیه خانم ها هم مطرح کنید.

بااینکار لبخند به لبان بعضی ها می آورید، بعضی ها را درمورد انتخابشان به فکر می اندازید و خیلی های دیگر را هم آماده می کنید.

می گویند یک دقیقه طول می کشد که یک فرد خاص را پیدا کنید، یک ساعت طول می کشد که او را تحسین کنید، یک روز تا دوستش بدارید و یک عمر تا فراموشش کنید.

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات ازدواج و خانواده
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

ش -ن ir ۰۴:۴۵ - ۸۷/۰۵/۱۴
2398
129

باسلام کمی بی انصفانه است چون راجع به همه چیز نمی توان اینقدر قطعی نظر داد.

ساسانیان ir ۰۴:۴۸ - ۸۷/۰۵/۱۴
275
74

خیلی زیبا و آموزنده بود. ممنون

آناهیتا ، 18 ساله ، تهران ir ۰۴:۵۴ - ۸۷/۰۵/۱۴
105
40

محشر بود!!! اولین باره که انقدر رک و راست اون چیزایی که لازمه یک زن با ارزش داشته باشه ..گفته شده .مرسی.اما این وسط با یه جمله موافق نیستم. اگر دو نفر مشابه هم باشند هیچوقت قادر به تحمل همدیگه نیستند.فرض کنیم هر دو ادمای آتشین مزاجی باشند بعد یه اختلافی پیش بیاد کدوم یکی حاضره زودتر کوتاه بیاد؟!!.یا اینکه هر دو مغرور باشن و علاقه شونو به زبون نیارن . و...و...و پس نتیجه میگیرم یکی شون باید صبورتر و ارومتر از اون یکی باشه که همدیگه رو تعدیل کنن

مهوش ir ۱۱:۴۶ - ۸۷/۰۵/۱۴
73
101

(قبل ازاینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، برای یک مرد زندگی نکنید.) معنی این جمله و بعضی دیگر از جملات را خودت هم نفهمیدی !! نه ؟؟ (شروع رابطه و قرار ملاقات با اشخاص مختلف خیلی خوب و مفرح است. نیازی نیست که با هر کس که دوست می شوید همان فرد موردنظر شما برای ازدواج باشد.) این یکی یعنی چی ؟؟

goli ir ۰۲:۱۳ - ۸۷/۰۵/۱۴
152
50

مرسی. یعنی اگه کل دنیا رو بگردی یه مرد خوب پیدا نمی شه؟ یعنی همه مردا یه جورن؟

پاسخ ها

گلی ir ۱۰:۵۷ - ۹۲/۰۳/۰۴

قبل از اینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، با کسی ارتباط برقرار نکنید. تو واقعا انقدر شاسکولی یا خودتو زدی به شاسی.با اولین نفری که سر راهت قرار گرفت ازدواج میکنی .تو باید 1000 سال پیش دنیا میومدی.

ایمان ir ۱۲:۳۳ - ۹۳/۰۸/۲۱

سلام به نظر من معمولا مردها به مهربانی و سادگی زن ها نیستند ولی ین مطالب بعضی جاهاش افراطی نوشته شده بود انگار نویسنده اش خودش از اون هفت خطا بوده. مرد خوب هم هست بگرد . همه مردها یه جور نیستند و بسیار متفاوتند. شاید بسیار متفاوت تر از زنها. چون زنها معمولا مهربان و خوبند و مردها از طیفی از بسیار بد تا خوب( اندک) پراکنده اند. نویسنده این مطلب میخواسته شما رو از چنگ مردان بد نجات بده. همچنین از دست مردان بی عرضه که خودمم یکی از اونام. یک مقداری هم گاهی افراط کرده که نشون میده اشتباهات بدی تو زندگیش کرده ... من دیگه مطلبو بیش از این باز نمی کنم در مجموع مطلب مفیدی بود بسیار مفید

مصطفی ir ۰۲:۵۴ - ۸۷/۰۵/۱۴
65
119

بابا بی خیال با این کاراتون ماهارو بد بخت می کنین همین جوریشم زنا سوار ماهان چه برسه به اینکه یه خورده بخوان فکر کنن.خلاصه بی خیال.تورو خدا پیغام منو رو سایت بزارین.سری بعد اومدم گذاشته باشینا.قول میدم مشتری واسه سایتتون بیارم.

پاسخ ها

parvin ir ۰۸:۴۸ - ۹۲/۰۷/۲۲

آقا مصطفی حکایت شما حکایت همون گربه ای هستش که دستش به گوشت نمی رسید می گفت پیف پیف بو میده.....!!!!

sepideh ir ۰۴:۰۹ - ۸۷/۰۵/۱۴
36
59

mataleb vaghen dorostan va khode aghayonan agahan....

پاسخ ها

یاس ir ۰۷:۱۳ - ۹۰/۱۰/۱۵

درباره ی خانوما درست صحبت کن همین شما ادمای بیخیال هستید که سطح اخلاقی و اجتماعی جامعه رو باطرز تفکرات خودتون پایین می یارین

مریم ir ۰۱:۵۰ - ۸۷/۰۵/۱۵
193
29

خیلی جالب بود.منو به فکر برو برد، بااعث شد تو بعضی چیزها تجدید نظر کنم.

Sajjad Rahimi Madiseh ir ۰۲:۲۱ - ۸۷/۰۵/۱۵
180
15

شش ویژگی مهم برای انتخاب همسر تعهد به رشد شخصی،باز بودن روحی و احساسی،صداقت،پختگی و مسئولیت پذیری،اعتماد به نفس بالا و نگرش مثبت به زندگی هست.وقتی همسر انسان نتونه احساساتش رو به زبون بیاره،آمادگی یه رابطه گرم و صمیمی رو هم نداره.همسر انسان باید همیشه صادق باشه.اونچه که موجب شکست ازدواج می شه کمبود دوستیه نه عشق و علتش هم اینه که جاذبه،تفاهم و تعهد در نظر گرفته نمی شه.

Saman ir ۰۶:۲۵ - ۸۷/۰۵/۱۵
39
134

چرا شما فکر میکنید مردی که دوبار یا بیشتر ازدواج کرده منفور است وبه زن خود خیانت کرده آیا غربیهای که شما به آنها اقتدا می کنید اینقدر پاک هستند همه انسانها فطرت مساوی دارند فقط اسلام بیشتر به زنها در این رابطه بها داده وبرایشان مهریه ونفقه تعیین کرده ولی آنجا به اسم برابری به زنها ظلم می شود وجود مرد وزن از نظر کاربردی متفاوت می باشد این دو مکمل هم هستند نه تصویر هم پس اگر مرد هم مثل زن حامله می شد آن وقت برابر بودند وخیانت به همسر معنی پیدا می کرد ولی چون مرد فاعل است وخدا نیز به او اجازه داده بطور عادلانه می تواند با یک زن دیگر هم رابطه داشته باشد بطور هم زمان پس خیانت در این مورد شامل این قضیه نمشود وگر نه خدا بهتر از همه ما می داند واین اجازه را به مرد نمی داد.اصلا فطرت مرد وزن نیز این نوع رابطه را می پذیرد شما با تبلیغ این نوع برابری زنها را سردر گم می کنید وبیشتر آنها را آزرده واذیت می کنید هیچ زنی دوست ندارد تا هنگامی که مجبور نشود با دو مرد هم زمان رابطه داشته باشد وهر دو را دوست داشته باشد ولی یک مرد این توانائی را دارد البته با این حجم تبلیغاتی که الان می شود مردها هم یواش یواش دارند زنانه فکر می کنند وبه همین دلیل هم هست که زنها می گویند کو مرد بنده خداها راست می گویند مادیگر مرد نیستیم بلکه ظاهرمان مرد است ولی قلب وفکر مان زنانه شده واین زنها را آزار می دهد.سعی کنید تفکر مردانه وجوانمردانه را تبلیغ کنید نه رفتارها وافکار زنانه را تا آن رابطه مکمل بودن که خدا بخاطر آن زن را آفرید بوجود بیاید نه رابطه ای که به آهستگی مردها را زن وزنها را مرد کند وهر دو سرخورده از این نوع رابطه شوند در دستورات خدا نباید دخل وتصرف کرد.از ما گفتن شاد زی مهر افزون

پاسخ ها

k1parsa ir ۰۶:۲۵ - ۹۰/۱۰/۰۲

mamnoon mehr afzoon,negahet jalebe, albate be sharte edalat tavajoh nakardi va sar sari azash rad shodi va bese in vakonesh ha mishe az baziya در جواب آقای سامان.... می خواستم بگم شما که دید درستی راجع به اسلام ندارید خیلی اشتباه می کنین که نظری می دید که به قیمت آبروی این دین باشه. من طرفدار پروپاقرص اسلام و تعالیمش هستم و در این زمینه زیاد تحقیق می کنم باید بدونین که اسلام اگرچه ازدواج مجدد مرد رو آزاد گذاشته اما بنا بر یک سری مصالح بوده اگر بنا بر قانون گذاری بر فطرت انسان بود خدا فطرت زن رو طوری می آفرید که تعصبی روی مردش نداشته باشه و از اینکه همسرش ازدواج مجدد بکنه ناراحت نشه با اینکه فطرت زن و البته تمام انسان ها، تعهد دو همسر رو تائید می کنه و همه نسبت به کسی که به همسرش خیانت می کنه چه زن و چه مرد احساس نفرت پیدا می کنند. این یعنی فطرت من و شما مخالف با ازدواج مجدده. اما چرا اسلام آزاد گذاشته؟ بخاطر زمانی که کسی همسرش رو دوست داشته باشه و نخواد طلاقش بده اما همسرش بچه دار نشه یا مصالحی از این قبیل. یا زمانی که مردی نتونه جلوی هوسش رو بگیره با گذاشتن شرایطی برای ازدواج مجدد مثل عدالت و ... حداقل جلوی خسارت بیشتر رو میگیره. ضمناً باید بدونین که آدم فقط می تونه یک نفر رو به غایت دوست داشته باشه و اون یک نفر تمام فکر و ذکر و زندگیش میشه. اگه دو نفر یا بیشتر رو به یک اندازه دوست دارین مطمئن باشید که هیچ کدوم رو خیلی دوست ندارین و قطعا لذت عشق حقیقی رو از طرف هیچ کدوم از خانم ها تون احساس نخواهید کرد. با این وصف فقط می تونم بگم براتون متاسفم چون لذت عشق دو طرفه که از انرزی بخش ترین لذتهای دنیاست رو از دست دادین. bad az se sal dire ama bi samar nist

خوب ir ۰۹:۳۰ - ۸۷/۰۵/۱۵
78
19

خوب بود.....گرچه هنوز امیدوارم.اما کاشکی این مطالب رو زودتر می فهمیدم.

لیلا.خوب ir ۰۹:۳۵ - ۸۷/۰۵/۱۵
27
57

این سایتتون 20 ه

هانی ir ۰۴:۲۱ - ۸۷/۰۵/۱۵
42
296

کاش ما زنها درس بگیریم از تجربیات دیگران.... به هر حال فوق العاده بود.ممنون.

محمود ir ۰۵:۱۶ - ۸۷/۰۵/۱۵
82
49

سامان من با اینکه مرد هستم و کلا زن ستیز ولی اصولا شر و در گفتیا!...الکی هوس بازی های مردونت رو به پای اسلام ننویس لطفا.

poopak ir ۰۵:۲۸ - ۸۷/۰۵/۱۵
23
19

مرسی. عالی بود. خدمت دوستانی که نظر میدند عرض کنم که بهتره به جای اینکه از جمله بندی ایراد بگیرند به متن و مفهوم توجه بفرمایند. مطمئنا همه دوستان باهوش تر از اونند که مفهوم جملات رو نفهمند. در هر صورت عالی بود و کاملا مفید.

منصوری زاده ir ۰۹:۰۴ - ۸۷/۰۵/۱۵
68
24

این هم نصیحت بنده: اگر مردی بداند شما اینقدر زمخت ترجمه می کنید؛ مطمئن باشید شما را ترک می کند! لطفا کمی روانتر بنویسید.

mohi ir ۱۰:۳۴ - ۸۷/۰۵/۱۵
52
61

سلام اقای سامان ،واقعاٌ سخنان شما نماینده خیلی رفتارهای بی اخلاق مثلا مردانه است که از تمام مسایل برای سوء استفاده های شخصی خود استفاده میکنند، شما حتی از قوانین الهی هم برای ارضای خاسته های خود استفاده می کنید ای کاش کمی به آن واژه عدالت دقت می کردید و حداقل یک مرد را می یافتید که این عدالت را در همه چیز رعایت میکند. من واقعا امیدوارم شما کمی بیشتر در این رابطه فکر کنید

پاسخ ها

هومن ir ۰۱:۰۴ - ۹۱/۰۱/۲۶

مهی ، مهسا یا هر چی اسمت هست ، سامان خودش تفسیر نکرده که ، علما میگن ، شما بیشتر میفهمی؟ ثابت کن ولی جبهه نگیر ، ببین در حدی هستی که نظر بدی؟

aida ir ۱۲:۵۹ - ۸۷/۰۵/۱۶
21
41

salam very good vaghean khosham omad makhsosan az onjash ke goft bezarid deleshon baraton gahi vaghta tang beshe.vagheiyati vagheiyat.

بهار ir ۰۷:۵۲ - ۸۷/۰۵/۱۶
24
40

خیلی جالب بود باعث شد تا در رابطه ام تجدید نظر کنم

system ir ۰۲:۰۹ - ۸۷/۰۵/۱۶
117
19

من خودم به اندازه موهای سرتون دوست پسر داشتم، و با کل این مقاله موافقم! اگه واقعا مردی یا بهتر بگم پسری دختری رو بخواد بدون هیچ وقفه ای پسر به اتفاق خانواده میاد خاستگاری ولی اگه پسر نخواد نمیشه! اوج بدبختی یه دختر اینکه همیشه پسر باید واسه ازدواج پیش قدم باشه. اینکه توی رابطه پسر میگه الان من شرایط ازدواج رو ندارم ولی تا چند سال دیگه صبر کن، خریت محضه! اینا بهانس! پسر دختر حداقل میتونن با در نظر گرفتن خانواده ها به هم محرم بشن تا موقع عروسی. دخترا انقدر احساسی جلو نرید! به خدا فقط موقعیت خودتون رو به خطر می اندازید! پسرا هیچ خطری نمیکنن، فوقش 3 سال با یکین خوب که ازدختر بیچاره سواری گرفت بعد به بهانه های مختلف رابطه اش رو با اون دختر قطع میکنه! پسرها از موقعیتشون خیلی سوءاستفاده میکنن! اگه توی جامعه ما حقوق مرد و زن در زمینه خواستگاری مساوی بود اون موقع مردها اینقدر از خود مطمئن و جسور نبودن! چرا زنها باید همیشه نجابت داشته باشن؟! چون زن هستن؟! چرا مردها دوران مجردی عشق و حالشون رو بکنن بعد واسه ازدواج بگردن دنبال یه دختری که حتی آفتاب هم نگاش نکرده! دخترا!!! اگه میخواین از مرد جماعت کم نیارین مثل خودشون رفتار کنید! به هیچ عنوان احساستون رو آلت دست مرد قرار ندین! واسه خودتون ارزش قائل بشین! چه دلیلی داره که انقدر خودتون رو خارو ذلیل کنین فقط واسه اینکه پیشنهاد ازدواج بهتون بشه؟! اونم هرکی که میخواد باشه؟! اگه توی رابطه پسر هرچی میخواست به بهانه رابطه احساسی به شما نزدیک بشه ازش دوری کن! گول احساست رو نخور! به خدا احساسش مثل سرابه! دیگه من نمیدونم به چه زبونی بگم. فقط نگذارید عقلتون بر احساستون غلبه کنه!!! من اگه دوست پسر زیاد داشتم حداقل میتونم به این افتخار کنم که نگذاشتم ازم سوءاستفاده بشه چون اصلا احساس رو در نظر نمیگیرم! احساس فقط مال آینده اس!

پاسخ ها

shabnam ir ۰۳:۲۴ - ۹۱/۱۰/۰۲

سلام آفرین توراست میگی منم دقیقاتازه فهمیدم بعدازیه ازدواج ناموفق.الانم که جداشدمهمه دنبال من هستن واسه سوء استفاده

به سیستم ir ۰۹:۵۱ - ۹۱/۱۰/۲۶

باهات بد جور موافقم

dina ir ۱۲:۴۱ - ۹۱/۱۲/۰۱

etefaghan man aslan movafegh nistam.khanume system shoma k az marda hich kheiri nadidino ba yedunashun ye rabeteye dorost nadashtin chera enghad esrar darin hamashuno emtehan konin???????????????toro khoda bas konid in harfaro vaghean vesatun moteasefam k eftekhare zendegitun ine k nazashtin aghayun azatun sue estefade konan(kare khubi kardia vali eftekhar nis)intor k man az harfat fahmidam to az kheli vaght pish az pesari k kheli dusesh dashi ru dast khordi halam dari ba hameye mardayi k doro baretan tasviye hesabe shakhsi mikoni k in aslan doros nis

فاطمه ir ۱۲:۴۵ - ۹۲/۰۳/۰۶

وای دختر آخ که چی گفتی باید یه ماچ محکمت کنم.خیلی اعتماد به نفس داری خوشم اومد.اینکه جلوی احساسو بگیری و با عقلت تتصمیم بگیری.آفرین.منکه از رو دلسوزی بله گفتم و الانم چوب دلسوزیمو میخورم.ولی با تمام حرفات موافقم.مردا هرکاری میخوان میکنن با صد نفر میخوابن ولی دختریو که انتخاب میکنن اول میگن دوست پسر داشتی!مردا غرق در هوسن به بهانه ی عشقو دین و اسلام و صیغه و هزار کوفتو زهرو مارو مختو میزنن تا نیازشونو رفع کنن.در کل دمت گرم.

پسر us ۰۶:۱۲ - ۹۲/۱۲/۲۴

من پسرم و این حرفایی رو ک گفتین میدونم و میگم مو به موی اون درست و منطقی و تجربه شده هست و به دختر خانم ها توصیه میکنم چیزایی رو که گفتید مثل دعا تو یه کیف کوچیک بندازین و به گردنتون آویزون کنین. دختراااااااااااا.... اگه پسری شما رو بخواد بی بهانه میاد خواستگاری. اینو بدونین فقط......

یاسمین ir ۰۲:۱۸ - ۸۷/۰۵/۱۶
52
16

سلام خیلی خوب بود کاش قبل از ازدواجم می‌دونستم، الان همسرم رو خیلی دوست دارم اما خوب همه چی خوب نیست

شیما ir ۰۲:۴۱ - ۸۷/۰۵/۱۶
34
13

در جواب آقای سامان.... می خواستم بگم شما که دید درستی راجع به اسلام ندارید خیلی اشتباه می کنین که نظری می دید که به قیمت آبروی این دین باشه. من طرفدار پروپاقرص اسلام و تعالیمش هستم و در این زمینه زیاد تحقیق می کنم باید بدونین که اسلام اگرچه ازدواج مجدد مرد رو آزاد گذاشته اما بنا بر یک سری مصالح بوده اگر بنا بر قانون گذاری بر فطرت انسان بود خدا فطرت زن رو طوری می آفرید که تعصبی روی مردش نداشته باشه و از اینکه همسرش ازدواج مجدد بکنه ناراحت نشه با اینکه فطرت زن و البته تمام انسان ها، تعهد دو همسر رو تائید می کنه و همه نسبت به کسی که به همسرش خیانت می کنه چه زن و چه مرد احساس نفرت پیدا می کنند. این یعنی فطرت من و شما مخالف با ازدواج مجدده. اما چرا اسلام آزاد گذاشته؟ بخاطر زمانی که کسی همسرش رو دوست داشته باشه و نخواد طلاقش بده اما همسرش بچه دار نشه یا مصالحی از این قبیل. یا زمانی که مردی نتونه جلوی هوسش رو بگیره با گذاشتن شرایطی برای ازدواج مجدد مثل عدالت و ... حداقل جلوی خسارت بیشتر رو میگیره. ضمناً باید بدونین که آدم فقط می تونه یک نفر رو به غایت دوست داشته باشه و اون یک نفر تمام فکر و ذکر و زندگیش میشه. اگه دو نفر یا بیشتر رو به یک اندازه دوست دارین مطمئن باشید که هیچ کدوم رو خیلی دوست ندارین و قطعا لذت عشق حقیقی رو از طرف هیچ کدوم از خانم ها تون احساس نخواهید کرد. با این وصف فقط می تونم بگم براتون متاسفم چون لذت عشق دو طرفه که از انرزی بخش ترین لذتهای دنیاست رو از دست دادین.

پاسخ ها

mahyar ir ۰۱:۱۵ - ۹۲/۰۷/۲۰

khastm begm man ba matlbi ke nevshti movafghm ham zan mitone be mard khiyant kone ham mard!ama ye soal darm asln chera khiyant bayad kard?vaghti mishe ba sohbat ba morajeh be moshavr moshkelat ro hal kard chera bayad khiyant konim

لیلا. ir ۰۶:۰۹ - ۸۷/۰۵/۱۶
35
14

این متن رو هیچ وقت از سایتتون برندارید.وهمیشه اونو در معرض دید.قرار بدید.چون حقیقت مهمی رو بیان کرده.ممنون................ای کاش زودتر می خوندمش

پروا ir ۰۶:۱۴ - ۸۷/۰۵/۱۶
41
37

سلام.میخواستم بدونم اگه قضیه بر عکس بود مرد راضی میشد خانمش براش رقیب بیاره فقط به بهانه اینکه خدا گفته؟

یه دختر ir ۰۶:۱۴ - ۸۷/۰۵/۱۶
34
41

این حرفها رو مامانم هم می گفت . ولی کاش قبل از این که این همه به روحیه ام ضرر بوخوره ...می فهمیدم...شنیدن حرفها یه چیزه فهمیدنشون یه چیز دیگه

نوید ir ۰۹:۴۶ - ۸۷/۰۵/۱۶
75
93

با سلام لازمه بدونید این مطالب رو فقط یه خانم آسیب دیده از یک مرد میتونه گفته باشه در رابطه با امور جنسی فقط درست گفته یعنی لزومی نداره قبل از ازدواج بین دو نفر این اتفاق بیفته ولی در سایر موارد خیلی زیاده روی کرده چرا اینقدر باید با سیاست و سخت و موذیانه نسبت به هم رفتار کنیم؟در حالی که هم مرد و هم زن یه وجه اشتراک به اسم انسان بودن دارن و اگر در ارتباطشون فقط به همین یک اشتراک توجه کنن لزومی نداره نگران چیزی باشن فقط کافیه دقت کنیم ببینیم آیا طرفمون واقعا انسانی رفتار میکنه یا نه .

mina ir ۱۲:۳۴ - ۸۷/۰۵/۱۷
58
39

مفید و کاربردی بود.مرسی.

s.g ir ۰۲:۴۶ - ۸۷/۰۵/۱۷
15
225

in bi ensafiye ke hameye pesara mese ham mibinid chera enghadr rajebe pesara bad migin

nasim, ir ۰۴:۲۰ - ۸۷/۰۵/۱۷
19
13

iاین پیام عالی بود مخصوصا برای بعضی از ما که از همه هویتمون به خاطر یه نفر می گذریم بر خلاف نظر دوستمون من با "(شروع رابطه و قرار ملاقات با اشخاص مختلف خیلی خوب و مفرح است. نیازی نیست که با هر کس که دوست می شوید همان فرد موردنظر شما برای ازدواج باشد)کاملا موافقم شما هم اگه یه کم فکر کنید متوجه می شید کافیه فقط انکار و تعصب رو بذارید کنار قبل ازاینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، برای یک مرد زندگی نکنید این جمله هم تکامل شخصیت و شناخت خود رو برای هر رابطه سالمی توضیح میده

قدیر خانزاده ir ۰۴:۴۷ - ۸۷/۰۵/۱۷
19
43

باسلام،بایدنهایت تأسفم را ازاین موضوع اعلام کنم که آنچه را که ماکاملترین ومؤثرترینش را خودمان در مکتب متعالی وبی نقص دین سراسر لطف ومهربانی ،اسلام وبخصوص مکتب ناب تشیع داریم ندیده میگیریم واز تراوشات خام وناقص بشری،آنهم از نوع آلوده غربیش،استقبال میکنیم،دین ما بقدری دقیق وبی نقص در مورد روابط اغناءکننده ودلپذیروموردنیاز هردوجنس زن ومرد،از لحاظ روحی وعاطفی وجنسی،راهکار ودستورالعمل ارائه کرده که میتواند بتنهائی برای خوشبختی هرانسان منصفی کافی باشد.

مریم ir ۰۱:۲۱ - ۸۷/۰۵/۱۸
17
26

من تازگیها با پسری آشنا شدم که تا حالا جز خوبی چیزی ندیدم امیدوارم تا هر کجا با هم هستیم همینطوری باشیم البته فراموش نشه خوبی از خودمه البته اینو هم بگم نتی آشنا شدیم

پاسخ ها

دنیا ir ۰۳:۱۰ - ۹۳/۰۳/۲۸

به خاطره اینه تازگی داره عزیزم منم یک نفر بود شیش ماه تموم ب من پیشنهاد میداد و هی میگفت میخامت همین ک باهاش اشنا شدم و رفتارم مهربون و با از خودگذشتگی شد و ازش 4 بار تعریف کردم رفتارش زمین تا اسمون عوض شد

کامران ir ۰۲:۲۵ - ۸۷/۰۵/۱۸
230
76

کاملا فمنیستی و بدور از شناخت واقعی روحیات هر دو طرف ( مخصوصا مردها ) بود. متاسفم

azar ir ۰۴:۱۷ - ۸۷/۰۵/۱۸
39
25

قبل از هر چیز از همه ممنونم.ببینید خیلی سختش نکنید از بس مرد و زن کردید همه حساس شدن ،هر دو انسانند،با مسیولیتها و نقش های متفاوت،که در حریم خانواده به هم آرامش می دن،همه ی ما آفریده شدیم که آخرش به کمال برسیم و به نظرم بهترین راه رسیدن همین تشکیل خانواده هست.کافیه به خدا توکل کنیم و صبر داشته باشیم که خدا یه همسر خوب بهمون بده،البته باید هر فردی دید بازی در رابطه با ازدواج پیدا کنه و بعد تصمیم بگیره،چون اگه هر فرد یاد بگیره که چه جوری با همسرش رفتار بکنه و چه جووری به نیازهای هم پاسخ بدن به شخص سوم نیاز نیست،اگه به زندگی پاک و سالم باشه یه همسر خوب کافیه،و اگه مردی بدون هیچ دلیل موجهی تصمیم به ازدواج مجدد بگیره هوس بازی بیش نیست،البته خدا رو شکر چون شرم و حیا تو خانمها بیشتره اکثر خانومها میل به ازدواج مجدد ندارن،نا گفته نماند که بحث چند زنی برا مردها خودش دنیایی آداب داره و دین قشنگ اسلام هیچ وقت دستوری نداده که به ضرر انسانها باشه،شاد پیروز زیبا باشید.

پاسخ ها

فاطمه ir ۱۲:۵۹ - ۹۲/۰۳/۰۶

سلام آذر عزیز.این حساس شدن به خاطر زن و مرد کردن مطلب نیست بخاطر قبول نکردن یه سری واقعیاته.به نظر من زن و شوهری که با هم نمیسازن و راضی نیستن از زندگیشون خی برن مشاوره و مشکلو حل کنن بعدم جدا شن و برن با یکی دیگه چرا اینقد همو اذیت میکنن.گرچه تو جامعه ی ما به افراد مطلقه به چشم بد نگاه میکنن تا به چشم یه ادم ...واسه همینم خیلیا جدا نمیشنو از مجبوری با هم زندگی میکنن و خیانت شکل میپیره.هر کسی نیاز داره از زندگیش لذت ببره و این به هوس ختم نمیشه خیلی وقتا ادما با اینکه متاهلن خیلی تنهان ربطی به هوس نداره.احتمالا باید مجرد باشی که اینقد مهربونی چون منم مث تو بودم ولی بعد دیم چه خبره.تو ایران این زنان که باید سختی بکشن و مردا باید سختی بدن.شوهر خودم خیلی راحت گذاشت اون کاریو بکنم که دوس ندارم و خیلی اذیتم کردن.مرد خوبم هست فقط باید خوب چشاتو باز کنی.

مرتضی ir ۰۸:۲۶ - ۸۷/۰۵/۱۸
36
76

من وخانمم به لحاظ فرهنگی وتربیت خانوادگی زمین تاآسمون باهم فرق داشتیم.من پانزده سال ازش بزرگترهستم اماچون میدونستم درست تربیت نشدم ازش خواستم خودش تربیتم کنه.من مثل یه بچه ازش حرف شنوی دارم چون بهش ایمان دارم و میدونم که کارش درسته.من خانمم رو باتمام وجود میخوام برای همین همه کارهاوحرفاش برام ملکه است.فکر کنم همین واسه زندگی کافی باشه.

پاسخ ها

مهسا ir ۱۰:۲۱ - ۹۲/۱۲/۱۸

سلام آقا مرتضی منم با یکی دوست بدوم که 15 سال ازم بزرگتر بود ولی خیلی خوب بود...من یکم تندی کردم و ...البته چوب خطم پر شده بود...بهم زد....به نظر شما ممکنه برگرده؟؟؟؟

sh ir ۱۰:۳۴ - ۸۷/۰۵/۱۸
23
219

یک سوال بزرگ برام وجود داره چرا بعضی از آقایان با علم به اینکه طرف مقابلشان هم عشق و علاقه کافی رادارد ولی نمی توانند احساس و خواست خود را به زبان بیاورند؟در صورتیکه با بیان چند جمله کار انجام می شه.چنانچه جواب کارشناسانه ای در این زمینه دارید ممنون می شم پاسخم را بدهید.

انسان ir ۰۹:۱۹ - ۸۷/۰۵/۱۹
58
18

"کاری کنید که بعضی وقت ها دلش برایتان تنگ شود" اگر طرف مقابل واقعا دوستمان دارد چرا باید این کار راکرد؟ آیا خودمان را گول نمی زنیم؟ بهتر نیست بدون این کارها دلش برایمان تنگ شود؟ آیا سیاست در دوست داشتن اصل وجودی آن را زیر سوال نمی برد؟ "قبل از اینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، با کسی ارتباط برقرار نکنید." برای انتخاب فرد مناسب ابتدا باید بدونیم چه انتظاراتی از طرف مقابل داریم اما آیا همیشه انتظارات ما و چیز هایی که ما رو خوشحال می کنن ثابت هستند؟ آیا این مطلب معیار مناسبی برای انتخاب هست؟ خواهشا انسان را مطرح کنید و به سمت جنسیت گرایی حرکت نکنید.

جویان ir ۰۹:۲۸ - ۸۷/۰۵/۱۹
18
58

همیشه بهترین دوست یک انسان که از همه به اون نزدیکتره و میتونه درکش کنه عقلشه . اگه برای شروع یک رابطه(منظورم ازدواجه) با عقل تصمیم بگیریم هیچ موقع پشیمون نخواهیم شد. برای اینکه شب گشنه نخوابی باید غذا بخوری و محبت طرف مقابل نمیتونه گرسنگی رو برطرف کنه. پس عقل لازمه. در ضمن یادآوری کنم که :(برای شروع یک رابطه عقل لازمه و برای ادامه هر طور که دوست دارید میتونید رفتار کنید) شاد باشید

پاسخ ها

فاطمه ir ۰۱:۰۳ - ۹۲/۰۳/۰۶

من خیر سرم با عقل ازدواج کردم ولی پشیمونم چون عشقی که به وجود اومد بعدش زودم از بین رفت .عقل و عشق باید در کنار هم باشن.

امین ir ۱۲:۱۳ - ۸۷/۰۵/۱۹
16
99

من با نظر سامان موافقم. اونهایی هم که مخالفت میکنن با پیغمبر و خدا مشکل دارن. دین اسلام اجازه داده که تا 4 زن دائم و چندین زن صیغه ای میشه داشت. وظیفه زنها هم هست که تکریم کنن به مردشون. حالا یکی 2-3 تا زن داره چه ایرادی داره؟ سنت پیغمبر رو اجرا کرده. گناه که نکرده. اصولا دلیل آفرینش زن هم همینه از نظر اسلام. زن وسیله آرامش مرده و این حتی تو قرآن هم اومده. من نمیدونم چرا بعضی از زنها اینقدر گستاخ شدن که به خدا و پیغمبر هم ایراد میگیرن

حمید ir ۰۱:۰۴ - ۸۷/۰۵/۱۹
22
252

خیلی مسخره است. با این نظرتون خیلی از زندگی ه در معرض خطر قرار می گیرند. متاسفانه همه اش حرف بی خودی است.

بابک ir ۰۸:۳۲ - ۸۷/۰۵/۱۹
25
15

شما خیلی قطعی در مورد مسائل حرف زدین درحالیکه در مورد مسائل اجتماعی هیج قطعیتی وجود نداره. به نظر من بعضی از قسمت هاش اشتباه محض بود. هر کسی با توجه به تجربیات گذشته خودش قضاوت میکنه و طرز فکر منفی شما در مورد مردها احتمالا ناشی از رابطه ناموفقتونه. شما نمیتونین این موضوع رو بهه همه تامیم بدین. ممکنه زنی که شوهر خیلی خوب و فهمیده ای داره به شما توصیه کنه که حتما در مقابل شوهرتون کوتاه بیاین چون 1 بار کوتاه آومدن شما باعث 10 بار کوتاه اومدن شوهرتون خواهد شد! ولی میشه در مورد همه شوهرها همچین روشی رو تجویز کرد؟ حرف های شما فقط قضاوت شخصی شماست به خاطر تجربه نامناسبی که داشتین. همین و بس...

اورانوس ir ۰۸:۵۴ - ۸۷/۰۵/۱۹
20
13

سلام دوستان .. من نمی خوام به کسی بی احترامی کنم و این حرف دلمه که اکثر آدما فوق العاده تنوع طلب و سو استفاده چی شدن و حتی اگه در کنار آدم دلخواهشون هم باشن و حتی اگه اون شخص بهترین خصوصیات رو هم داشته باشه ,ظرفیت و لیاقت داشتن اون شخص رو ندارن. این روزا بیشتر آدما 2 کلمه حرف درست نمی تونن بزنن جز اینکه دنبال پارتنر برای مسائل جنسیشون باشن. و در نهایت به قول متن سایت که میگه از آدما بت نسازین عین واقعیته ،من به این یک مورد واقعا ایمان دارم،چون طرف مقابلمون بت آمال و آرزوهامون میکنیم و فکر میکنیم که به قولی دنیا دیگه مثل اون نداره و در نهایت این بت میشکنه و باز با وجود لطمه روحی که به وجود میاد در پی پیدا کردن یک بت دیگه خواهیم بود .... مرسی از اینکه حرفام خوندین ..

فاطیما ir ۰۹:۰۷ - ۸۷/۰۵/۲۰
21
13

سلام منم مطلبتونو خوندم نظرای دوستان هم خوندم مطلب خوبی بود فقط میخواستم یه سوال بپرسم ؟؟؟ چرا بعضی از پسرا به آدم ابراز علاقه می کنن میگن دوستت داریم عاشقتیم شیفته اخلاقت شدیم تمام دنیا رو هم بگردیم مثل تو پیدا نمی کنیم ولی؟؟؟؟؟؟؟؟ الان اصلا و به هیچ وجه توی مد ازدواج نیستیم میخواستم بپرسم این دیگه یعنی چی ؟؟؟ اگه توی ارزوهات دنبال من میگشتی و من همونیم که به دردت میخورم پس این حرفا دیگه یعنی چی؟؟؟؟ فکر کردی هالو گیر آوردی ؟؟؟؟ تو رو خدا یکی جواب منو بده؟؟؟ منظورشون چیه.........؟؟؟

پاسخ ها

sdadasd ir ۰۹:۰۹ - ۹۰/۱۰/۱۶

چون ازدواج مامان بازی نیست ... پول میخواد ... تجربه میخواد ... طرف میدونه که باید یه خانواده رو بگردونه ...

زهرا ir ۰۵:۰۴ - ۹۳/۰۹/۲۴

سلام منم همین مشکل دارم کسی که همه جورو توو قبول داره،اون چیزیه که تو میخواد اما شرایط ازدواج نداره ،چرا؟ واقعا آدم می مونه

زهره ir ۰۹:۴۳ - ۸۷/۰۵/۲۰
25
11

ممنون از راهنمائیهاتون اما خودتون خوب میدونین که این مملکت این چیزا رو نمی پسنده و قبول نداره اگر کسی رو انتخاب کردی و بهش بله دادی و بعدا فهمیدی که وصله تن تو نیست نمیتونی رها بشی مجبوری یه عمر بسوزی و بسازی چرا؟ چون اون موقع که همه دنبالت حرف بزنن , افسردت کنن , به قول مامان بزرگم سایتم دشمنت میشه خواهش میکنم پیغام منو حتما درج کنید سپاسگذارم

الهام ir ۱۱:۲۴ - ۸۷/۰۵/۲۰
14
38

عالی بود همیشه تو ذهنم ناخوداگاه به این قاون اعتقاد داشتم اما نمیتونستم دوستام این قانونا را بفهمونن.مرسی

sara ir ۰۴:۳۹ - ۸۷/۰۵/۲۰
19
16

زن و مرد برای هم افریده شدن تا در کنار هم به ارامش برسن گمونم در مورد مردها کمی بی انصافی کردید لبته حرفهای سامان رو هم قبول ندارم به نظر میرسه ایشون با نگاهی که به زن داره فقط جنس اونو میبینه یا فقط سکس براش مهمه یا از دختری ناراحتی داره.دوست پسری دارم که 1000 کیلومتر دورتر از من زندگی میکنه اما به هیچ مردی به اندازه اون اطمینان ندارم.چون همو دوست داریم.حاضرم سرش قسم بخورم.گاهی فکر میکنم ارن لیاقت بیشتر از منو داره.

آذر 2 ir ۰۹:۴۰ - ۸۷/۰۵/۲۰
36
91

واقعا عالی بود ممنونم. چرا آقایون همه اعتراض کردن باید واقعیت رو قبول کرد من خودم تا چند ماه پیش با اینجور نظریه ها مخالف بودم ولی بعد تجربه یه رابطه عاطفی وقتی با کسانی که مشکل مشابه داشتن صحبت کردم متوجه شدم بیشتر پسرا(البته خیلی بشتر از بیشتر!) فقط دنبال هوس بازیهای خودشون هستن اینروزا کمتر پسری پیدا میشه که پای عشقش و حرفاش وایسه با نظر اورانوس کاملا موافقم پسرا اول رابطه حرفای قشنگ میزنن بعد میگن من تو رو فقط به عنوان یه دوست معمولی میخوام واسه ازدواج هم فعلا موقعیتش رو ندارم جالبه یکی از دوستام در جوابش گفته بود چون دوست دارم تا هر وقتی که بگی منتظرت میمونم آقا پسره گفته بود نمیخوام به پای من بشینی به رابط ات با من ادامه بده ولی اگه خواستگار خوبی داشتی قبولش کن. حالا میشه بگین کجای این حرف با دوست دارما و بدون تو نمیشه و تو از هر لحاظ نیمه گمشده من هستی جور در می آد. من نمیگم همه پسرا اینجوری هستن ولی چیکار میشه کرد از هر ده پسر 2 نفر اونم خیلی مشکل پیدا میشن که دل و زبونشون یکی باشه و تو قلبشون واقعا عشق و محبت باشه.آقایون بهتره به دور و بره خودتون یه نگاهی بکنین چند نفر از دوستانتون فاقد موارد گفته شده هستن

lili ir ۱۱:۰۸ - ۸۷/۰۵/۲۰
39
18

متاسفانه بیشتر این حرفها درسته ، بیشتر پسرهای ایرانی خودخواه و مغرور هستند و دچار یک جور توهم خود بزرگ بینی هستند، اگر دختری بهشون توجه نشون بده و محبتی در حقشون کنه، فکر می کنن خیلی آدم مهمی هستند و اون دختررو دیگه کمتر تحویل نمی گیرن و بعد میرن سراغ یک دختر دیگه، خلاصه کنم قدر محبت و دوستی رو زیاد نمی دودنن

Masoud ir ۱۲:۳۲ - ۸۷/۰۵/۲۱
213
23

سلام خدمت همه دوستان، اکثر مقاله های این سایت خوبه ولی من فکر می کنم در کل این سایت مخصوصا نویسنده اینجور مقاله ها با پسرها پدر کشتگی دارن! در مورد شما آذر خانوم هم باید بگم که دخترهایی مثل شما اگه یه پسر ساده بی تجربه تو این زمینه ها که من نمونشو دوروبرم زیاد می بینم، عاشقتون بشه و با نهایت سادگی احساسشو بده شما براش کلاس میذاریدو براش قیافه میگیرید ولی تا یه پسر زبون باز دورو برتون پیدا می شه و براتون زبون می ریزه شیفتش می شید، در نتیجه اون پسرهای ساده هم می بینن با سادگی نمی شه کاری پیش برد چون شما دخترای ایرانی خیلی ظاهر بین هستید، پس اونا هم می بینن بهتره عوض بشن!‌ پس در کل حقتونه که هر طور باهاتون رفتار بشه بیشتر از این انتظاری نداشته باشید.

shirin ir ۰۹:۳۲ - ۸۷/۰۵/۲۱
19
12

فرمایش شما درست ولی بعضی مردها حدو مرز نمیشناسند و به اجازه هم نیاز ندارند هر چه از دهانشان میاید میگویندحتی طرف مقابل فردی لایق و قابل احترام باشد.چرا؟ لطفا راهنمایی فرمایید

.... ir ۰۲:۰۹ - ۸۷/۰۵/۲۱
15
15

باور میکنی چندمین باری که به این مطلبتون مراجعه میکنم .....خوبه ...

... ir ۰۲:۱۴ - ۸۷/۰۵/۲۱
65
324

liliعزیز یه چیزی بگم که بدونی انور آبی ش هم همینه ..زیاد ایرانی و غیر ایرانی نداره...محل زیادی که میدی ..اوضاع به ضررته....دختر باید میانه رو و عاقل باشه

آذر 2 ir ۰۴:۴۳ - ۸۷/۰۵/۲۱
30
20

آقا مسعود میدونی چرا اونیکه دوسش داشتم تنهام گذاشت و رفت؟ چون به اصطلاح شما واسش کلاس نذاشتم صادقانه بهش گفتم دوسش دارم گفتم قیافه و پول تو واسم مهم نیست خودت مهمی. واقعا هم اینجوری بود و هست ولی اون فکر کرد اولین وآخرین آدم مهم تو دنیاست که لیاقت بیشتر از اینها رو داره. همین آقا اول رابطه به من گفت من نمیخوام با حرفای قشنگ و شعر و شاعری مخ تو رو بزنم منم فکر کردم باید خیلی آدم منطقی باشه ولی اون بعد چند ماه بدون اینکه دلیلش رو بگه گذاشت و رفت حتی به تلفنهای منم جواب نداد. می بینین که اینم از نوع به گفته شما ساده و بی تجربه اش. مشکل اینه که بیشتر پسرا اشتهای دلشون خیلی زیاده و تنوع طلب. ولی دیگه یاد گرفتم ساده و صادق نباشم و بیخودی واسه کسی که لیاقت دوست داشته شدن نداره غرورم رو نشکنم.

tina ir ۰۸:۰۹ - ۸۷/۰۵/۲۲
17
319

وجدانا انرژی دادید خیلی عالی بود خسته نباشید یعنی آخرش رو گفتید کسی حرفای شما رو باور می کنه که خودش به این باور رسیده باشه و من به این باور رسیدم . به امید روزهای بهتر با مردمانیهای برتر

hamid ir ۰۲:۴۰ - ۸۷/۰۵/۲۲
16
13

خیلی خوب احسن بر شما

s.kh ir ۰۳:۵۲ - ۸۷/۰۵/۲۲
14
13

یه سری نظرات شخصی که توی حکم کلی صادر شده ...... هرچند در مورد روابط مضحک مد شده ، آدمای حساب گرای مدعای منطق و عشقای توخالی - که نشونی هر چند کوچیک از ماهیت دوست داشتن ندارند و هر احساسی با هر مبدا و منشایی اسم عشق گرفته - این روزگار صد درصد صادقه !!

arash ir ۰۸:۰۱ - ۸۷/۰۵/۲۲
30
18

دوستی میگفت:اینروزا یه دختر 23 ..24 ساله کمی بیشتر یا کمی کمتر وقتی تو رو می بینه که شغل داری تحصیلات داری و وضعت خدا رو شکر بد نیست سلام نکرده منتظر پیشنهاد ازدواجه!ولی همون دختر وقتی پسر همسن خودش رو میبینه حاضر برا تفریح یا هر چیزه دیگه ای یا حتی ازدواج باهاش دوست بشه!انگار درست میگه!چرا دخترا یاد نمیگیرن که می تونن رو پای خودشون وایسن؟حتماً باید ازدواج کنن؟یا همه مردهارو فقط واسه ازدواج بخوان؟کردنش مثل کنکور که اگه قبول نشن دنیا به آخر می رسه!این حرص بیشتر گاهاًپسری رو هم که قصد ازدواج داره پشیمون می کنه که نکنه مشکلی داره اینقدر سریع فکر ازدواجه!

فاطمه ir ۰۹:۳۳ - ۸۷/۰۵/۲۲
20
15

لطفا مطلب من رو بخونید صبر کنید .....ما نباید خودمونو نسبت به اون چیزی که هستیم حساس نشون بدیم یعنی واقعا اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه حاضره به خاط اون هر کاری بکنه اما به دلیل شرایطی مثل بیکاری نتونه خواستگاری بره شاید پسره عاقل تر از اونی باشه که بدون هیچ پول و کاری به خواستگاری دختر مورد علاقش بره و با مخالفت خوانوادش رو به رو شه پس ما نباید بگیم چون پسره خواستگاری دختره نمی ره حتما کاسه ای زیر نیم کاسشه. اگه من اشتباه میگم بگید اشتباه گفتی. با تشکر از همه دوستان

پاسخ ها

فاطمه ir ۰۳:۰۲ - ۹۲/۰۳/۰۶

موافقم.در ضمن همه ی دخترا اینجور که ارش فک میکنه نیستن.

paria ir ۰۹:۳۳ - ۸۷/۰۵/۲۳
27
14

nazare ENSAN kheili kheili doroste mamnoonam azash har ki k hast

مهشید ir ۱۱:۵۱ - ۸۷/۰۵/۲۳
53
11

سلام.مطالب خوبی یا بهتره بگم عالی نوشتین.حرفهای دوستان هم جالب ئ خوندنی بود.خیلیها موافق وخیلیها هم مخالف بودن.اما اینکه رفتار وطرز فکرمون در مورد طرفه مقابلمون چطور باشه ,باعثش خودمون هستیم.من با اینکه 1دخترم نمیگم همه دخترا خوبن یا همه پسرا بدن...خوب و بد همه جا پیدا میشه چه دخترش چه پسرش.از پسرا دفاع نمیکنم اما به عنوان 1انسانه عاقل وبالغ میتونیم به خوبی تشخیص بدیم.خیلی از دخترا هستن که طرفشون خیانت میکنن که خودم دیدم,با احساسه پسرا هم بازی میکنن.خیلی از پسرا هم هستن که با احساس دخترا بازی میکنن.چرا باید اینطور باشه؟چرا نباید برای همدیگه ارزش و احترام قائل بشن؟اگر دو طرف هم پسر وهم دختر این ارزش و نسبت به هم داشته باشن هیچ مشکلی به وجود نمیاد.یک رابطه جنسی میتونه یا همه چیو خوب کنه ویا بد کنه.من حتی دیدم با داشتن این رابطه علاقه دو طرف زیاد شده وباز حتی دیدم با داشتن این رابطه پسر از دختر بدش اومده.چرا؟چون مثلا"پیشه خودش میگه اگه این دختر راضی شد با من باشه پس با کسای دیگه هم بوده.در صورتی که دختر بیچاره از روی علاقه ای که به اون پسر داشته این کارو کرده.پس چه بهتر که دخترا این کارو نکنن تا پسر هم ازشون بدشون نیاد.اگه قرار باشه علاقه بوجود بیاد بدونه رابطه جنسی هم بوجود میاد.دخترا پسرا بخاطر هوس با هم نباشین و شخصیتتونو زیر سوال نبرین.پسرا شما هم واسه خودتون ارزش قائل شین , با احساس دخترا بازی نکنین.دخترا شما هم با احساس پسرا بازی نکنین.موفق باشید.

ترنج ir ۰۲:۴۸ - ۸۷/۰۵/۲۳
16
13

به نظر من هم بعضی از مطالب درست هستند(فقط بعضی)مسلم هست که هرچی خودمون رو شیفته نشون ندیم بهتره اونجوری زودی دلشون رو می زنه! البته نه طوری که طرف هم سرد بشه .من معتقد همستم زمانی با کسی دوست می شم که قصد شناختنش برای ازدواج داشته باشم در اون صورت فکر می کنم لزومی نداشته باشه وقتم رو باکسی تلف کنم!در مورد رابطه جنسی هم زمانی می شه از سواستفاده نکردن طرفت مطمین باشی که همسرت باشه! در کل با نظر مهشید جان بیشتر از مقاله بالا موافق هستم!

امین ir ۱۱:۴۶ - ۸۷/۰۵/۲۳
31
47

از ارسال مطالب غیر علمی ، نوعی نصیحت از روی نادانی خود داری کنید. با تشکر

کیشمیش خانم ir ۰۷:۲۶ - ۸۷/۰۵/۲۵
17
12

سلام ممنون از این که شما هم کاری کردید که حد اقل ای 20 -30 تا دختر و پسر هم به این موضوع عمیقا فکر کنن. شیما جون خیلی زیبا مفهمی اسلامی رو با منطق توضیخح دادند طوری که دیگه دلیل ازدواج مجدد اقایون فعالیت فیزیکیشون نباشه. ولی اقا نوید هم درست می گن تئ یه رابطه ی عاطفی که یه زن و مرد با هم دارن چرا باید این قدر سیاسی عمل شه. درسته یه جاهایی گفته می شه که نباید کسی خودشو کامل در معرض دیگری بذاره حتی همسرش چون هر دو انسان هستند ئ انسان ها هم طورین که وقتی چیزی دسترشونه کمتر می بیننش. مثل اکسیزن واسه ما. نوید هم درست می گه نباید خیلی این طور رفتار کردو ما انسانیم و وجه اشتراکمون انسانیتمون. در هر صورت خیلی ممنون من رو مجبور کردید که رو این موضوع بیشتر فکر کنم. یا حق.

hossein ir ۰۶:۴۹ - ۸۷/۰۵/۲۷
150
12

یک مرد مشکل خاصی داره (مثل تالاسمی یا بیماری خاصی یا مشکلات شخصی که این دوره زمونه کم نیستند) اما خانمی رو خیلی دوست داره و براش احترام خاصی قایله اما چون اون رو واقعا دوست داره بهش نمیگه یا نشون نمیده که دوستت دارم چون به نظرش برای محبوب باید بهترین چیزها رو خواست که این این حد عالی پاکی صداقت و دوست داشتنه.خیلی از داستانها برای عبرت ما (چه مرد و چه زن) نقل میشه که روی انسان سالم (چه مرد وچه زن) تأثیر گذار وآموزنده خواهد بود. آیا واقعا کسانی که دست به هر کاری زدند موفق بودند مسلما نه این جمله شما یعنی چه که : وقتی مردی شما را بخواهد هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد. یعنی از نظر شما هیچ مردی نمی تونه عبرت بگیره ؟؟!!! این جمله شما برای مردان واقعی همیشه صادق نیست. تازه این جمله برای مردهای بیشخصیت همیشه صادقه که برای بدست آوردن هر چیز حاضرند دست به هر کاری بزنند و تن به هر خفتی بدن. اگر به این چیزها آگاهید خواهش میکنم با احتیات بیشتری از لغات استفاده کنید.

ana ir ۱۰:۳۱ - ۸۷/۰۵/۲۸
40
31

salam. baba in marda gonah daran man ke delam nemiad ba in kara badtar az ham door mishim. rasti agha navid ba nazaret kamelan movafegham

گیتی ir ۰۲:۰۶ - ۸۷/۰۵/۲۹
16
11

سلام.ممنونم از مطالب مفید واموزندتون .من 3 ماهه با پسری اشنا شدم بعد از مدتی که با هم بودیم از من درخواست رابطه جنسی کرد که با مخالفت شدید من روبه رو شد اما نذاشت بره با یکی دیگه محیطی که توش قرار گرفته محیط خوبی نیست اما برای اینکه منو از دست نده رابطشو با بعضی از دوستانش قطع کرده و برای اینکه از روی نیاز به دختر دیگری رونیاره چندین بار قرص خورد تا عقیم شه و به این خاطر و احساس نیاز شدیدی که میکنه هفته ها تو بیمارستان بستری شده اما حتی نخواست با وجود اصرارای من ازم دست بکشه وبره با یکی دیگه اما اونم مثل خودم دانشجو هست و هر دو مون فعلا شرایط ازدواجو نداریم گرچه خانوادهامون اگه بدونن شرایط یه ازدواج معمولی وشروع یه زندگی عادی رو فراهم میکنن اما ما میخوایم اول درسمون تموم شه هر دو شاغل و نیمه مستقل شیم بعد شروع کنیم حالا من باید به خاطر در خواست یه رابطه جنسی از طرف اون که بعدا هم تکرار نکردش فراموشش کنم و ازش دوری کنم ؟در حالی که من شاهد سختیهایی که کشید و دوری از دوستاش بودم .راهنماییم کنید باید چیکار کنم؟

پاسخ ها

ershad in ۰۸:۴۶ - ۹۲/۰۵/۰۱

سلام .رفتار شما بسیار عاقلانه بوده.لزومی به برقراری رابطه جنسی ندارید.ظمنا احساس میکنم دوست شما مشکل داره من 30 سال دارم هیچوقت رابطه جنسی نداشتم ولی هیچ وقت به فکر عقیم کردن خودم نیفتادم ضمنا فراموش نکنید علاقه زیاد میتونه نفرت به همراه بیاره.

دختر ir ۰۷:۵۱ - ۸۷/۰۵/۲۹
20
38

دلم خون شده..بعد دوسال دوستی میگه شما لیاقتتون از من بیشتره .آخه مگه احساس داشتن رو باید این قدر پسرها نادیده بگیرن ویه دختر و زیر پا بزارن؟آیا واقعا همه چیز تموم شده؟...

lara ir ۱۰:۵۵ - ۸۷/۰۵/۲۹
14
12

man alan dar halate taligh be sar mibaram,na kamel raha shodam va na dige mesle gozashteh ba ham hastim...be khatere ekhtelafe nazare khanevadehamun,shayad!nemidoonam!ama dige nemitoonam be kase digeh fekr konam...

خانمی ir ۱۲:۴۷ - ۸۷/۰۵/۳۰
19
13

با حرف های محمد موافق نیستم البته تا حدی . ازدواج و برقرای رابطه جنسی دو طرفه هست . هم مرد و هم زن . خانمای محترم الکی نیاین خودتونو یجوری نشون بدین که با این قضیه مخالفید . هردوتون میخواین . منطقی باشین . خانمای محترم ازتون تقاضا دارم به هیج وجه من الوجوه از پسری تقاضای ازدواج نکنید . پسرا بی ظرفیت تری هستن ازون که شما فکر می کنید . من همین کار رو کردم بوسیله یکی از دوستام . با پررویی هر چه تموم تر بدوست من گفت : روزی چند تا ازین گونه موارد برای من پیش می یاد و ............. . بعد از گذشت سالها ازین موضوع هنوزم فراموش نکردم . محسن عزیز برات متاسفم که نتونستی بفهمی احساسی که من ازش برات گفتم یعنی چی ؟! چند سال قبل بالاخره بعد از مدت ها تونستم با یه نفر که تو دوران خامی و بی تجربگی فکر میکردم دوسش دارم بهش زنگ زدم . چند بار با هم حرف زدیم . اون موقع اون دانشجوی کامپیوتر اراک بود . پررو پرو یه بار بمن گفت : از سه طریق میتونم باهات حرف بزنم . 1 . پول برام بفرستی 2 . طلا برام بفرستی 3 . می یام شهرشما و خونه یکی از اقوام ببینمت خداوند بزرگ رحمی بمن کرد و هیچکدوم ازین کارا رو نکردم . تر محض خدا خانمای محترم منت عشق و طلب عشق از یه مرد نکنید . خلاصه کلام بی جنبه هستند .

s ir ۰۲:۲۲ - ۸۷/۰۵/۳۰
12
11

mamnoon aali bud

یا علی مدد ir ۰۹:۰۱ - ۸۷/۰۶/۰۲
15
0

یک رابطه خوب رابطه‌ای است که هر دو نفر در آن احساس آرامش و عزت نفس بکنند.انسان باید برای داشتن یک رابطه خوب اول تا اونجاییکه می‌شود خودشان را بشناسند تا اصلا توقعاتشون از طرف مقابل هم مشخص باشد. برای بعضی از آدمها (چه زن یا مرد) اصلا نکات گفته شده مطلوب نیست چون نگرش کامل و درستی از زندگی ندارند حالا اگه دو نفر با همان نگرشهای ناقص با هم رابطه داشته باشند چه بسا که اصلا به حرفهای بالا بخندند و رابطه‌‌شان هم به خوبی پیش برود. اصلا لزومی ندارد انسان با یک آدمی رابطه داشته باشد که با او همسان نباشد(هم کفو نباشند) تا به این دلیل بخواهددروغ بگوید یا به خودش تلقین کند که نه اون خیلی هم برتر نیست و به همین دلیل بخواهد داشته‌های اون را ندید بگیرد.به هر حال چنانچه در یک رابطه هر دو نفر با هم با صداقت تؤام با تکامل فکری و احساسی باشد حتما رابطه خوبی است.در هر حال به نظر من بخصوص خانمها به جهت آسیب پذیری بیشتری که در جامعه ما (بخصوص) دارند باید رو خودسازی خودشان بیشتر کار کنند و تمام حق و حقوق خودشون را بدانند. خوب مطالعه کنند خوب تحصبل کنند خوب ورزش کنند و خوب هم تفکر کنند در این صورت روابط بهتر و موفق‌تری خواهند داشت.باتشکر.

محسن ir ۰۴:۳۸ - ۸۷/۰۶/۰۳
10
390

به نظر من متاسفانه ظاهربینی،بدبینی،خودبینی و یکجانبه گرایی،همینطور جنسیت گرایی، امروزه حاکم بر قلب و روح ما شده تا جایی که نمی تونیم به کسی اعتماد کنیم و همینطور مورد اعتماد و اطمینان کسی قرار نمی گیریم. به ناچار انتخاب می کنیم و انتخاب میشیم بی اونکه آرامشی داشته باشیم. با خودسازی موافقم. بیایید فرای دین، به اخلاق بها بدیم و فرای جنسیت به ماهیت انسانی؛ شاید محبت به دلهای خسته مون برگرده.

میترا ir ۱۲:۰۶ - ۸۷/۰۶/۰۵
7
22

در اغاز هر رابطه نهایت دقت را به کار ببرید زیرا افراد میتوانند زندگی شما را به خزانی سرد یا بهاری دل انگیز تبدیل کنند

پاسخ ها

نیلوفر de ۰۳:۵۹ - ۹۲/۱۰/۱۹

من المان زندگى مىکنم خوشحالم که به این سایت امدم،بینهایت واقع بینانه وزیبا نوشته بودىد کاش ٣سال پیش خونده بودم واینهمه وجودم روکسی نابود نمى کرد ،یه دنیا ممنون شاید ماخانمها بتونیم جایگاه واقعى خودمون روازاحساسات مخرب درست تشخیص بدیم، پایدار باشین

مهیار ir ۰۶:۴۴ - ۸۷/۰۶/۰۵
1
3

اکثر مقاله های این سایت یک طرفه هستند.متاسفانه جنبه علمی پایینی دارند.

کیوان ir ۱۱:۴۹ - ۸۷/۰۶/۰۶
6
3

سلامبعضی از مقاله های این سایت ترجمه است و از کتاب ها و مقالات کشورها و فرهنگ های اروپایی و غربی اقتباص میشه و در نتیجه با فرهنگ ما سنخیت و خوانایی کمتری داره و واسه همینه که بعضی از مواردش واسه ما ثقیل و غیر قابل فهم و هضم هستش گرچه بسیاری از موادر این مقاله درست و قابل استفاده و کاربردیه ولی همه اونا قابل تعمیم نیست با این حال در جواب بعضی از اقایون فرصت طلب بگم که بعضی از قوانین اسلام اقتضایی و اختصاصی هستند و بنا بر زمان و مکان و افراد خاصی بنا شده مثلا در زمان جنگ که بسیاری از مردان کشته میشدند برای اینکه زنان اونا بیوه نمونند و سر خورده نشوند به بعضی از مردان که دارای شرایط ویژه ای بودند اجازه داده شد که زنان بیوه را به همسری برگزینند تا از طعن و سرزنش اطرافیان غیر مسلمان رها شوند و مردان و زنان دیگر از ترس بی سرپرستی بعد از مرگ از اسلام دوری نکنند و گرنه اسلام واسه کسی صفره عیاشی و هوسرانی و تنوع طلبی جنسی پهن نکرده و دین رو ابزار عیاشی خودتان قارا ندید

امید ir ۰۳:۱۶ - ۸۷/۰۶/۰۸
8
2

با سلام امید هستم از کردستان عراق خیلی متاسفم براتون به خدا خرج خرج یک عروسی و داماد شدن اینجا به یک ملیون نمیرسه و تو یک خونه گلی هم زندگی می کنن اما خوش بختن شاد حتی بیشتر هم بی سواد و یا در حد زیر دپلم و اکثرآ کارگر اما نمی دونم چه خبر تو ایران من یک چیزی رو شنیدم مطمئن نیستم جک یا درست یک انگلیسی میاد ایران بر می گرده ازش می پرسن ایران چه خبره چه جور مردم کشوری دارند جواب میده که خیلی تعجب کردم 70 ملیون دارن به هم دروغ میگن و همه هم با هم دوسنت کسی از دیگری نارحت نمیشه در نتیجه من دوست دارم رک و راست بگم که شما در اصل با خودتون مشکل دارید و با خود راستگو نیستید بای

حاینه کاشانی ir ۰۲:۵۵ - ۸۷/۰۶/۱۰
2
1

من به نوبه خودم ممنونم از گفته های جناب کیوان: "بعضی از قوانین اسلام اقتضایی و اختصاصی هستند و بنا بر زمان و مکان و افراد خاصی بنا شده" "و گرنه اسلام واسه کسی صفره عیاشی و هوسرانی و تنوع طلبی جنسی پهن نکرده و دین رو ابزار عیاشی خودتان قرار ندید" و همچنین از نویسنده گرامی ممنونم. اما با بعضی از جملات از قبیل : "هیچوقت نباید دنبال کسی باشید که مکمل شما باشد. یک رابطه از دو فرد کامل تشکیل می شود. دنبال کسی باشید که مشابهتان باشد نه مکملتان." زن و مرد برای تکمیل هم آمده اند. اگر با واکنش منفی بسیاری از آقایان مواجه شده اید، به این دلیل نیست که مطالب شما اشتباه است، به این دلیل است که به عنوان مثال مردها خورد نمیدانند که طوری رفتار میکنند که زنان مجبور به سیاستگذاری هستند و این به معنی دورویی و عدم صداقت نیست!

حیرانه!!! ir ۰۱:۳۴ - ۸۷/۰۶/۱۳
3
1

محسن جان به هدف زدی: انسانیت از دست رفته(نه حتی کمرنگ شده) . و من در مرگ انسانیت به عزا نشستم! چشم ها را باید بست ،دیگر نمی توان دید.

فریال ir ۰۱:۰۱ - ۸۷/۰۶/۱۴
3
1

اقا سامان اگه راست میگی به همه دستورات انبیا اهمیت بده نه هوس بازیهاتو به دستورات انبیا ربط بده .بعدم وقتی کسی کسی رو دوست داره غمو شادی هاشو با همون 1 نفر تقسیم میکنه.

علیرضا ir ۰۲:۳۰ - ۸۷/۰۶/۱۴
5
1

نمیدونم چرا با خوندن این مقاله یاد فیلم زیبای hitch افتادم به نظرم خودمون باشیم از همه چی بهتره به جای اینکه دستورات این ادم یا کس دیگری و گوش کنیم سعی کنیم شخصیت خودمونو داشته باشیم هر چه قدر سعی کنیم از اونی که هستیم فاصله بگیریم هم خودمون و عذاب میدیم هم طرفمونو گیج می کنیم هر ادمی یه سری خصوصیات خو ب بد داره که مخصوص خودشه ممکنه من یه نفر رو با همه خوبی ها و بدی هاش بخوام دلیلی نداره که اون خودشو به خاطر من عوض کنه یا سعی کنه من و مثله خودش بار بیاره تو این دنیا هیچ ادمی مثله یکی دیگه نیست پس مهم اینه که خودمون باشیم

لیلی /ک ir ۰۱:۲۲ - ۸۷/۰۶/۱۵
2
2

مقالتون خوب بود.ببخیدا ولی پسرای ایرانی اینقدر خود خواه هستن که فقط خودشونو میبینن .واقعا اگه نخوان نمونن نمی مونن.من دوست زیاد داشتم وقتی باهاشون بودم هی طاقچه بالا گذاشتن وقتی تموم کردم تازه آدم شدن ولی چه فایده وقتی میرن تازه یادشون میفته اشتباه کردن

سارا ir ۰۸:۱۰ - ۸۷/۰۶/۱۶
0
5

من با نظر دوست عزیز مسعود کاملا موافقم ما دخترا خودمون باعث میشیم که پسرا هرطور که میخوان باهامون رفتار کنن اما یک چیز که واقعا تو روابط وجود داره بی تعارف خیانته بله همه اقایون خیانت میکنن و اسمشم میذارن هدیه فطرت الهی کی تا حالا طعم خیانت رو نچشیده؟

زری ir ۱۰:۵۲ - ۸۷/۰۶/۱۸
31
33

نمی دونم با اینکه خود مردها هم میدونن که همه این حرفا درسته،نمی خوام قبول کنن.البته ناگفته نماند همه تی هر رابطه ای فقط مردا مقصر نیستن و هر نوع اختلافی 2طرفه است اما بازهم درصد مقصر بودنشون بیشتر از خانم هاست.با همه این حرفا 100%با مطالب فوق موافقم(چون مردا لیاقت یک عشق واقعی رو ندارن )

دانیال ir ۰۸:۱۶ - ۸۷/۰۶/۲۰
23
6

سلام .زری خانم من با حرف شما کاملا موافقم .با اینکه خودم پسرم ولی جنس خودم رو خوب می شناسم.شما می گین(مردا لیاقت یک عشق واقعی رو ندارن )درسته.می دونید چرا؟چون ما باورمون نمیشه که یک دختر واقعا عاشق بشه. همه ما فکر می کنیم شماها فقط مارو بازی مدین ولی..این ماییم که دخترآ رو بازی میدیم و واقعا اذیتشون می کنیم و من همیشه به این فکر می کنم که توی اون دنیا چطوری باید جواب این نامردی ها رو بدیم.ذات همه پسرها تنوع طلبی هست و همین باعث می شه که اگه حتی بهترین و پاکترین دختر اومد توی زندگیمون بازم دنبال بهتر از او باشیم و همین باعث شده آه شما دخترا همیشه پشت ما باشه...از همه پسرها معذرت می خوام که اینقدر خودمونو ضایع کردم ولی حقیقت همیشه تلخه(اینم حقیقت ما پسرها هست=بی لیاقتی)

نازی ir ۱۰:۳۹ - ۸۷/۰۶/۲۱
0
49

با سلام واقعا مطالب بالا درست من تجربه کردم خیلی برام جالب بود ازاینجور مطالب واسه دخترا زیاد بنویسید چون نمیدونند وگول میخورن باتشکر

mino ir ۰۳:۱۸ - ۸۷/۰۶/۲۴
3
2

امین این چرندیات چیه که میگی؟ مرد اگه ایمان داشته باشه میدونه که نمیتونه و اونقدر به کمال نرسیده که بخواد بیشتر از یک همسر داشته باشه چون نمیتونه عادل باشه فقط مردهای عقده ای و احمق و زن ستیز هستند که اینجور فکر میکنند که اینا مطمئنا هیچی از دین و اسلام هم نمیدونن فقط از اسلام اون قسمتشو میدونن که گفته مرد میتونه چند بار ازدواج کنه اونم نه به این راحتی که شما فکر میکنی اونم شرط و شروطی داره.کلا مردهایی که اینجور فکر میکنند موجودات خودخواه و بدوی هستند.و بهتره برای اینکه زوجهای متعدد داشته باشن برن تو عربستان زندگی کنن که 2400 تا پیغمبرم نتونست اونا رو هدایت کنه . شمام اگه میخوای به دین اسلام عمل کنی زن ستیز نباش و یکطرفه فکر نکن . تو اسلام بیشترین آرامش از آن زنه .چرا که اونو به اشتغال مجبور نکرده چه در خانه چه در بیرون. حتی زنی که ارثی بهش میرسه حق خودشه و حتی ارثی که به مرد میرسه نصفش مال همسر اون مرده و این لطف و مرحمت زنه که مالشو داخل زندگی مشترکش میکنه مشکل اینه که مردا یا زنا فکر میکنن حق مرد دو برابر زنه در صورتیکه در اسلام حق زن و مرد را مساوی قرار داد بعد بواسطه مسئولیت مرد نصف آنرا به همسر او داد.بهتره ضمن قرآن خوندن تفسیر قران رو هم بخونین. تازه در مورد این مقالتون کشور ما فرهنگشو نداره که دختر و پسر از راه دوستی ازدواج کنن . و به خوب و بد بودنشم کاری ندارم .

سوسن ir ۰۶:۵۰ - ۸۷/۰۶/۲۵
2
2

برای سامان با این طرز فکرش متاسفم.یعنی تو جوونا هنوز همچین طرز فکری وجود داره؟ حاضری شب خواستگاریتم اینارو به زنت بگی؟یا گفتی؟

sarah ir ۰۲:۳۷ - ۸۷/۰۶/۲۶
1
2

salam be hameye doostane aziz elet aslie in moshkelat adame agahi javoona az ehsasat yekdigare albate matalebi ke onvan mikonam kolie va be estesnaha kari nadaram bebinid hamoonjoori ke dokhtara doos daran kasi ehsasateshoone dark kone pesara ham doos daran kasi oona befame ino bayad doonest az nazare roohi va ravani zano mard baham fargh daran vainke mardha mesle zana fek konan ya mesle oona ebraz ehsasat konan sakhte chon afarinsh oo ingoone boode va tafavote ehsasate oo dalil bar bad boodane esh nist dokhtara bayad bedoonan mardha daraye che roohiaty hastan hamin tor ke harf zadan mojebe aramesh yek zan mishe rabatye jensi baraye mard lezat bakhsh aramesh bakhshezira ke samareye eshgh sex astva chon ashegh shodan sakhte va azoon sakhtar ashegh moondane bazi az afrad baraye inke be in ehsas das peida konan har ehsasi ke be oona dst mide barchasbe eshgh rooye oon mizanan darsooraty ke shayad on ehsas havas tanhaee vabastegi ya dar hadi ke kheili az taraf khosheshoon bid bashe va be jaye inke inhame didie manfi nesbat be marda dashte bashim va be rabetehaee ke ba shekast rooberoo shode be rabatehae fek konim ke be saranjam residan va be khoobi edame dare va raze khoshbakhty ro dar anha jostejoo konim in ro ham bayad doonest ke mardha doost daran az biroon hokmfarmaee konan va honare zan dar ine az dakhel hakeme ghalbe mard beshe dar morede rabetehae ke ba shekast roobe roo shode bayad begam ghabl az har rabetee say konid shenakhty dar morede ehsasa khodetoont .. peida konid vad bad shenakhte koliaz jense mokhalef va bad rooye kasi ke doos darid shenakht peida konid gahi entekhabe ma nadoroste maslan ma donbale pesare khoob migardim ama az koja? ??????????dar jahaee ke barakse oon zizade mesle khiaboona va chat va............ say konid motalee bishtar dar morede jense mokhalefe khod dashte bashid ketabha mesle mardanmerikhi va zanane venoosi va ketabe rejimghazaee baraye venoosiha va merikhiha anche ke zanan bayad dar morede mardan bedanad ya anche ke mardan bayd dar morede zana bayad bedanad ..............va be jaye inke sargozashte digaran asare manfi bar rooyeman bezare az oona pand begirm va motmaen bashid ke HAR CHEGHADR BE BADIHA FEK KONID BADIHA BISHTAR BE SORAGHETAN MIAYAD inroozegar roozegare manteghe say kon ehsasate khod ra befahmi noghate zaf va ghovat khod ra beshnasi rooye khod kar koni ta betooni ehsasate khod ra be bbehtarin nahv control koni

HESAM ir ۱۱:۱۱ - ۸۷/۰۶/۲۷
10
1

KHAnome azia matalebe shoma khodkhahane va bargerefte az moshkelate khdetan ast .agar zendegie shoma khob nist dalili nadare ke nakhay zendegie digaran ham khoub nabashe.behtare ba moshkelate khodetoun bgangin be jey inke digaran ra be gange ba zendegi davat konid.

shima ir ۰۱:۳۱ - ۸۷/۰۶/۳۰
1
1

salam moshkel in chiza nist ba in chi za ham hal nemishe moshkel ine ke 2taraf che dokhtar che pesara bad didanke bad mikonan har 2 bayad ehterame khodeshono negah daran o bekhatere har kasi hame chizeshono az dast nadan.hame ham bad nistan khiliya hastan ke bahash bad kardan hala onam enteghamesho az 1 bichare dige ... pas biyan sadegh bashido alaki be har ki sare raton resid del nabandidi>>> movafagh bashidmigire

جعفر ir ۰۲:۴۷ - ۸۷/۰۶/۳۰
0
1

منم کاملا با نظر اقا بابک موافقم .

نسرین ir ۱۰:۵۵ - ۸۷/۰۶/۳۰
1
0

سلام و خسته نباشید* مقاله جالبی بود و من که خیلی استفاده کردم خیلی ممنون و باید بگویم که دید مرا وسیع کردید ولی متاسفانه هنوز هستند دخترانی که در رابطه ها مورد سو استفاده قرار میگیرند امیدوارم که این مقاله را همه بخوانند ممنون

مریم ir ۱۰:۰۶ - ۸۷/۰۶/۳۱
1
16

من دختری 26 ساله هستم که موقعیتهای زیادی برای ازدواج داشتم که از دست دادم و حالا پشیمونم و این موضوع منو ناراحت میکنه به نظر شما چه کار باید بکنم درضم الان دوست پسری دارم که دانشجو هست وسربازی هم رفته از درسش 2 سال مونده اون به من پیشنهاد سکس داد ولی من قبول نکردم و اونم زیاد اصرار نکرد میگه هرجور خودت راحتی درمورد ازدواج قولی به من نداد و از همون اول گفت که موقعیت ازدواج نداره ولی بعد حرف ازدواج رو غیر مستقیم اورد یعنی گفت هر وقت موقعیت پیدا کردم تو دختر ایده ال من هستی البته وضع مالی پدرش خوبه به نظر شما من چه کار باید بکنم به این دوستی لدامه بدم یا تمامش کنم

پاسخ ها

شیرین ir ۰۹:۳۷ - ۹۳/۱۰/۲۵

سلام مریم جان. اگر بهت گفته موقعیت ازدواج نداره و یا قولی نداده، بهتره که رابطه رو تمومش کنی. اینهم که درخواست س ک س داده، فقط واسه هوسش بوده. اصلا یک درصد هم فکر نکن که بیاد خواستگاری. چون تجربش رو دارم. البته من نمی ذاشتم طرف اینقد پر رو بشه که همچین تقاضایی بکنه. و گرچه چوبشم خوردم. و اون دفعه اولین بار و آخرین باری بود که من با پسری همچین رابطه ای برقرار کردم. ایشالا خدا کمکم کنه که دیگه هم تکرار نشه.

motahare ir ۱۲:۵۱ - ۸۷/۰۷/۰۲
2
1

salam az hame mikham vage garayane be hame chiz negah konan makhsoosan pesarha chera hame chizo nadide migeereed alan koja mishe doost pesari ro peyda kard ke az doostesh sex nakhaste bashe dorost fekr konid khodemoonin vaghean dorodte en mored tze alan ki akhe asheghe vaghee hameye oonaee ke tazegiha ezdevaj kardan dar zamane mojaradishon hatman hade aghal be ye nafar alaghe dashtan vaze badesh enke chand ta doost pesar ya dookhtar avaz kardan lotfan az eshghe vaghee harf nazanid esme en rabetahaye kashkiro eshgh nazareed.mamnoon az matlabe zibatoon vaghean doroste

مینا ir ۰۲:۱۴ - ۸۷/۰۷/۰۲
2
4

کاش اینا رو زودتر میگفتین..متاسفانه چون آگاهی لازم نداشتم تو زندگیم شکست خوردم..مردا موجودات عجیبی هستن و برای شناختشون حتی اگه باهاشون زیر یه سقفم زندگی کنی بازم نمیشناسیشون..خدا به همه خانومها رحم کنه...

afshin ir ۰۲:۲۸ - ۸۷/۰۷/۰۲
3
28

خیلی عالی بود - 90 درصد مردها اونجوری که زنها راجبشون فکر میکنن نیستن

یه عاشق ir ۰۸:۲۷ - ۸۷/۰۷/۰۲
5
28

باسلام خدمت همه صاحب نظران مطالب همه دوستان رو خوندم یه کمی درباره پسرابی انصافی شده چون دخترهایی هم هستند مثل این پسرا !!!! عشقت را نصیب کسی کن که لایق آن باشد نه تشنه آن زیرا هر تشنه ای روزی سیراب میشود (شکسپیر) تازمانی که عمق وجود انسان ها رو درک نکردی دوسشون نداشته باش چون امیقترین زخم زخم خنجر کسیه که دوسش داری.

mahsa ir ۱۱:۳۸ - ۸۷/۰۷/۰۴
1
2

shayad kami dar morede aghayoon kam lootfi shode age dokhtari be aghayedesh payband bashe be hich vaj nabayad sost she be nazare bande adama ba aghayedeshoon zendan va zendegi mikonan pas age har ki vase khodesh arzeshi ghael bashe behich vaj aghayedesho zire pa nemizare

mahsa ir ۱۱:۴۲ - ۸۷/۰۷/۰۴
1
1

agha amin vase rahatie khodetoon kola sharee dorost nakonin hame mesle payambar nistan ke beyne chan zan edalato reayat konan dar zemn be khanooma toohin nakonin

مهرنوش ir ۰۳:۰۳ - ۸۷/۰۷/۰۵
1
1

سلام . از این همه زحمتی که کشیدین و اطلاعات کاملاً مفید رو در اختیار همه قراردادین کمال تشکر رو دارم. واقعاً مطالبتون جالب و آموزنده و واقعی است.

امیر ir ۱۲:۳۰ - ۸۷/۰۷/۰۶
2
149

سلام اما یه طرفه به قاضی نرید بعضی از پسر ها اینتورن اما با این اوضاع مملکتی زیاد هم انتظار نداشته باشید در جا پسره بیاد خواستگاری در ضمن اگه یه دختر یه پسر پول دار بیاد خواستگاریش باهاش ازدواج نمیکنه خانوما واقعا تو این جور مسائل پشت هم هستند

فرهاد ir ۱۰:۵۷ - ۸۷/۰۷/۰۶
3
1

به نظر من اینا هش ناشی از شکستی ایه که فرد نویستده توی زندگی اش داشته،تخریب شخصیت زن مقابل مرد یا مرد مقابل زن منطقی نیست.دو جنس مخلاف برای تکمیل شخصیت و نیازهای هم بوجود اومدن.اصلا بحث این چیزا نیست.هر کسی یه جوریه شاید جنس مخالف از همون صفات خاص خوشش بیاد. بهتره جهان سومی فکر نکنیم.

شیوا ir ۰۲:۴۶ - ۸۷/۰۷/۰۶
2
1

مرسی از آقا محمود که خوب جواب آقا سامان رو دادن! ممنون..

سمانه ir ۰۷:۰۸ - ۸۷/۰۷/۰۶
2
1

مریم جان اون پسری که میگی دانشجو هست و بهت پیشنهاد سکس داده رو ول کن چون غالب این مردها اگه ولت نکنه حتما بهت خیانت میکنه الان بزاریش کنار بهتر ازاینه که بعد از ساله سرخوردگی از عشق وخیانت ازش جدا شی یادت نره زندگی که توش فقر باشه هم دوام نداره پس بیزحمت به پولش هم اهمیت بده وبه بابا کار نداشته باش

afshin ir ۰۹:۵۷ - ۸۷/۰۷/۰۷
3
2

من مطالب بالا رو با دقت خوندم ، بیشتر موارد درست گفته شده ، ولی یک نکته اینکه نویسنده این مقاله بعد از یک شکست حالاچه تو دوستی یا ازدواج این مطلب رو نوشته ، مردها قابل پیش بینی نیستن اما نه همشون ، در بیشتر موارد که من شخصاً برخورد کردم مرد دچار یک مشکل روانی بوده ، در ضمن اگر یک مرد عشقشو قلباً دوست داشته باشه هیچ وقت بهش خیانت نمیکنه ، در آخر رفتار و شخصیتی که یک زن یا دختر از خودش نشون میده خیلی مؤثره تو زندگی مرد چه در دوران دوستی و چه بعد از ازدواج

Mn ir ۰۱:۳۰ - ۸۷/۰۷/۰۸
3
3

آقا من کاملا از ازدواج منصرف شدم ما را به خیر شما زنان امیدی نیست قربون دستت شر مرسان قدیما پسرا میرفتن خواستگاری میگفتن ما رو به غلامی قبول کنین اما بعدش سروری میکردن حالا دختره میاد میگه بیا سروری کن ولی بعد میشی برده ی خانوم خوبه والا........

Mn ir ۰۱:۳۵ - ۸۷/۰۷/۰۸
43
2

بیچاره ما مردا چه نقشه هایی که برامون نمیکشین

سارا ir ۰۱:۵۹ - ۸۷/۰۷/۰۸
25
1

عالی بود چون منم خودمو برای کسی که دوستش میداشتم تغییر دادم و خیلی چیزهارو نادیده گرفتم گفتم به مرور زمان حل میشه ولی به راستی نمیشه مردهارو تغییر داد فقط زمان میگذره و تو خونه ی اولیم , بازم تشکر

مسافر ir ۰۳:۳۹ - ۸۷/۰۷/۰۹
2
1

مطلب واقعآ جالب و اموزنده ای بود... با نظر فاطمه کاملآ موافقم...یو این جامعه ما زندگی اونقدر سخت شده که یه پسر عاقل واقعآ هیچوقت حاضر نمیشه بدون داشتن پشتوانه ی مالی , راحت برای خاستگاری پا پیش بذاره...هرچند که واقعآ طرفش رو دوست داشته باشه...نمونش خود من ... از سال 83 با یه پسری اشنا شدم که واقعآ از هرجهت برای ازدواج با من مناسبه...واقعآ همدیگه رو عاشقانه دوست داریم ...خانواده ها هم از همون سال اول در جریان این موضوع بودن و هنوزم هستند...ما زیر نظر اونا و با رضایت کاملشون باهمدیگه راحت در ارتباطیم...مشکل اصلیمونم تحصیل دو طرفه که تموم نشده...دوری راه...من تو ی یه شهر اونم یه شهره دیگه...مساله خدمتش که در حال حل شدنه.. و مهمتر از اون اینکه خودش چون میخواد زندگی خوبی رو برام بسازه حاضر نشد به این زودی رابطمون رسمیت بدیم البته چندان هم غیر رسمی نیست ما عملآ متعلق به همدیگه ایم...و یه جورایی نامزدیم اینکه اون الان نمیتونه به خاطر یه سری شرایط بیاد منو زیر یه سقف ببره دلیل این نیست که منو نمیخواد...زندگیا خیلی سخت شده...واقعآ از یه پسری که تازه دو ساله وارد بازار کار شده چه انتظاری باید داشت...؟؟ هنوز خیلی مونده تا یه سری چیزا توی این جامعه کاملآ جا بیفته...نبودن شرایط دلیل درستی برای قضاوت عشق نمیشه..البته اشتباه نشه ها خیلی از پسرا هم با آوردن همین دلیلا قصد فریب دخترا رو دارند...ولی همه که مثل هم نیستند...مهمترین مساله شناخت درست و عاقلانه طرفین از همه...اگه این باشه خیلی از مشکلات راحتتر ازینا قابل حله... خوبه که اینجا توی همین صفحه نظرات, دوستان تجربه هاشونو در اختیار بقیه بذارن...چه خوب چه بد...مهم اینه که آموزنده باشه... موفق باشید.

hesams ir ۰۳:۳۷ - ۸۷/۰۷/۱۱
2
2

MARIAM: be nazare samane ahmmiat nade shaid hasoudi mikone. gahi vaghtha sex az sare taavagoh va doust dashtane. behtare ba tavagoh be rabetei ke darin tasmim begirin.

رامادا ir ۰۳:۰۶ - ۸۷/۰۷/۱۲
2
0

مریم جون بدون اینکه آمار دقیقی داشته باشی همیجوری سرانگشتی ببین بین دوستات چند درصدشون تونستند از راه دوستی ازدواج کنن و چند درصد از اونایی که ازدواج کردن بعد از ازدواج خوشبخت شدند و در مورد پیشنهاد اون طرف واقعا چقدر بعد از تحقق اون پیشنهاد آیندت تامین میشه؟

کوروش ir ۰۶:۳۰ - ۸۷/۰۷/۱۳
5
2

من به این سایت میام فقط واسه خوندن نظرات باور کنید ایمانم به خدا بیشتر می شه .غیر از مرسی خوب بودا . ماها چقدر با هم نظراتمون متغیره . خلقت یکجور اونم از یه دونه اسپرمی که با میکروسکوپ به زور می بینی . 1.5 کیلو مغز .اینهمه فکر.جلل خالق. تو یکی دو مقاله بعدی فکر کنم دیگه جبریلو ملاقات کنم.

جلال ir ۱۰:۰۸ - ۸۷/۰۷/۱۳
3
1

سلام من نظر اکثر دوستان را مطالعه کردم مطالب جالبی بیان شده بود باید به همه دوستان عرض کنم که متاسفانه راهی که ما مثلاٌ برای آشنایی قبل از ازدواج انتخاب کرده ایم و جالب اینکه مخالفت با آنرا هم نوعی عقب ماندگی میدانیم غافل از اینکه بر خلاف فطرت وعقل خویش عمل می کنیم جالب اینکه بعضی از دوستان در نظرات خود اعتراف کرده اند که به کسی که با اودوست بوده اند اعتماد ندارند که با کس دیگری هم دوست شود حالا خود قضاوت کنید درچنین فضایی پایبندی به اصول اخلاقی تا چه حد ممکن است من با آشنایی قبل از ازدواج مخالف نیستم وآنرا ضروری هم میدانم ولی رابطه ای کنترل شده وسالم ودر نهایت صداقت بدون در نظر گرفتن شرایط طرفین وبهتر است دوستان برای آگاهی بیشتراز تعالیم اسلام سی دی های استاد مهدی دانشمند را که در این موارد می باشد گوش کنند تا مفهوم واقعی ازدواج و نحوه انتخاب ومعیارهای مناسب انتخاب شریک زندگی را طبق تعالیم اسلام بدانندوتوصیه دوستانه دیگر اینکه سعی نکنیم مسایل شرعی را آنطور که خودمان دوست داریم تعبیر کنیم برای تمام دوستان آرزوی موفقیت دارم وامیدوارم دوستان بجای توجه به نظرات فردی یک انسان از آموزه های عالی دین مقدس اسلام بهره مند شوند

نوچ نمی گم ir ۰۱:۳۶ - ۸۷/۰۷/۱۵
4
3

این مقاله بد آموزی داره ها . همه که یجور نیستن . چیز یاده دختر مردم می دینننننن ؟ یهو می بینی از فردا همه دخترا از بد بینی می ترشن. همین جوریش ترشیدن.راستی کوروش خان منم احساس قرب کردم ولی اگر جبریلو ندیدم سلام مارو هم برسون .التماس دعا .

نیلوفر ir ۱۲:۲۰ - ۸۷/۰۷/۱۵
4
1

سلام ، میخواستم در مورد نظر امین و این جمله شون "اصولا دلیل آفرینش زن هم همینه از نظر اسلام. زن وسیله آرامش مرده " بگم که امین خان این نکته رو ذکر کرده‌اند که : خدا مردها را وحشی آفریده و زن را وسیله آرام کردن اونا قرلر داده! اونم نه بوسیله 1 زن بلکه 4 تا دائم و الی ماشاء ا... صیغه‌ای! خواهشاً بولهوسیهای مردها را سر خدا و اسلام قرار ندید. بعد هم برید اسلام و تاریخ اسلام را دقیقا مطالعه کنید، اون موقع متوجه می شوید که دلیل مجاز بودن ازدواج مجدد و صیغه ایی برای مردها چه بوده که پیامبر و امامان نیز به آن عمل می کردند و دارای چندید همسر بودند. در ضمن پیامبر تا حضرت خدیجه رو داشتند هیچ زن دیگری را اختیار نکردند، و همینطور حضرت علی (ع) در زمان حیات فاطمه زن دیگری رو به همسری نگرفتند و برای اختیار هر زنی به همسری دلیلی داشتند. متأسفانه اکثر آقایون تنها از اسلام همین ازدواجهای مجدد رو یاد گرفتند، در اینجا بهتره بهشون یادآوری کنیم که کمی از مردی و مردانگی حضرت علی (ع) یاد بگیرید...

aseman ir ۱۲:۵۹ - ۸۷/۰۷/۱۶
1
1

خیلی مقاله آرامش بخشی بود.مرسی

لیاه ir ۰۹:۲۶ - ۸۷/۰۷/۱۸
3
319

سلام به نظر من 90 درصر پیشنهادها درست بودند و در جواب به اقای نوید باید بگم که البته انتقاد ایشان انسانی ودرست است ولی بی از اندازه خوشبینانه است چرا که همواره در نتیجه گیری ها عدد برنده خواهد بود هرچند که موارد انگشت شماری استثنا هم شاید وجود داشته باشه البته انطور که از شواهد امر پیداست اکثر اقایان از این مطلب دلخور شدند ولی اصلا جای ناراحتی وجود نداره این مسایل درباره خانمها هم صادق است حالا کمی کمتر

ehsan ir ۰۹:۳۳ - ۸۷/۰۷/۲۳
4
1

مواظب باشیم همین که شکست عاطفی خوردیم و یه خورده دل خور شدیم از روزگار، نیایم تو سایت و مطلب بزنیم، واقعاَ بعضی از جملاتت یه کینه یا یه عقده رو می رسوند تا یه مطلب آموزنده رو و برخی ازنکات هم با تفکرات ما ایرونیا زمین تا آسمون فرق می کنه ، فقط بگم اگه قرار بود دختر و پسر هر دوشون کامل باشن و مکمل هم نباشن ، پس امر ازدواج یه امره بیهوده ای می شد. به نظرم این جمله ی شما خیلی بی معنی هستش که گفتید : "هیچوقت نباید دنبال کسی باشید که مکمل شما باشد.". از خدا می خوام بهمون اونقدر درک وشهور بده که راست راست راه نریمو در مورده آفریده هاش با بی انصافی قضاوت کنیم.

niaz ir ۰۲:۰۲ - ۸۷/۰۷/۲۴
1
36

هیچ گاه نزار در کوهپایه های عشق کسی دستت را بگیردکه احساس میکنی در ارتفاعات آنرا رهاخواهد کرد،ممنون مطلبتون عالی بود.

فرشته ir ۰۵:۰۳ - ۸۷/۰۷/۲۴
4
3

خیلی عالی بود ولی آقایون اگه تو روابط جنسی قبل ازدواج باهاشون مخالفت شه،می گن به من اعتماد نداری؟؟این حرف درسته؟

ati ir ۰۳:۵۱ - ۸۷/۰۷/۲۵
1
1

maryam jun bikhiyal sho khanevadash daran khodesh ke nadare hata age unha ham behet vade vaid dadan faghat baraye ine ke pesararo az sare khodeshun va konan badam zire hame chi mizanan bad to mimuniyo ye pesare aso paso ejare neshini az in khune be un khune

H ir ۰۸:۴۰ - ۸۷/۰۷/۲۸
39
166

بنظر من شروع سکس با بله گفتن دختر شروع میشه پس 99% که چطوری باهامون رفتار شه دست خانوماست...انسان تنوع طلب هست چه مرد چه زن ... فرشته خانوم بستگی داره به طرف... اگه دوستش داری و قبولش داری و اگه بعدش رفت احساس نمیکنی که چیزی از دست دادی قبول کن... سکس لذت 2 طرفه هست و نیاز! نمیدونم چرا با دین قاطی میشه! یک نکته: خدا هم به دخترا اعتماد نداشت پلمپ شده آفرید! اما حیف که پلمپ جعلی هم الان داریم!!!

afshin ir ۰۲:۰۰ - ۸۷/۰۷/۲۹
25
2

سلام ، من جمله ای رو نوشته بودم که به خیلی از آقایون برخورد و با ایمیل منو سرزنش کردن که چرا ... ؟ همون اقایونی که با حرفایی که تو این سایت زدن خیلی از خانمها ازشون تعریف کردن ، نمی خوام اسمشونو بیارم همه خانمها بدونید که مردها یه چهره پنهانی دارن که فقط برای خودشونه و نزدیکترین افرادی که در کنارشون زندگی می کنن نمی دونن ، حرفای من بیشتر با اون دسته از خانمهای هست که با دیدن ظاهر و موقعیت شغلی یه مرد احساسشون بر عقلشون غلبه میکنه ، اینو بدونین خوشبختی تو خیلی چیزای ساده تر هم پیدا میشه سعی کنید با مردی باشید که انسانیت با همه معانیش الگوی زندگیش باشه ، و در آخر : به واقعیت وجود خود بیندیشید و اجازه ندید قربانی تعاریف درست و نادرست دیگران شوید چون در این صورت موفق خواهید بود.

شاپرک ir ۱۲:۰۳ - ۸۷/۰۷/۳۰
3
1

با سلام راستش مطالب نوشته شده واقعیت داره ولی ادما همیشه خودشونو تافته جدا بافته میدونن.یه خواهش: با کسی ازدواج کنید که بی عشق بتونید تحملش کنید.

سمانه ir ۰۱:۱۸ - ۸۷/۰۷/۳۰
5
2

بسیار عالی ، ما دخترای ایرانی فراموش کردیم که باید چطوری رفتار کنیم هم دین و هم اصالت ایرانی ایجاب می کنه که زن مطلوب باشه و خودشو نیازمند به مرد نشون نده که الان برعکس شده و مردان فکر می کنن که زنها خیلی بهشون احتیاج دارند قبلا یک پسر کلی باید تلاش می کرد تا یک دختر یک کم بهش توجه کنه ولی الان چی ؟؟؟!!!!

Nasim ir ۰۸:۴۹ - ۸۷/۰۷/۳۰
3
253

Be nazare man ye 2khtar enghad bayad vase shakhsiatesh arzesh ghael bashe ke hatta ejaze nade pesara behesh bi ehterami konan,che berese be khianat!

ترانه ir ۱۱:۵۶ - ۸۷/۰۸/۰۲
1
2

برای کسانی که می خوان تااخر عمر تنها باشن یا خیلی خوش بگزرونن خوبه...

mma ir ۰۵:۲۳ - ۸۷/۰۸/۰۵
2
145

با سلام خدمت شما من خیلی خوشحالم که هنوز افرادی هستند که با این روحیه بزرگ.سعی دارند این انرژی مثبت را به سایرین هم اتتقال ولی خانم فاطیما حقیقت چیز دیگریست ودنیای ما اینقدر تاریک هست که گاهی اوقات نفس کشیدن را برای انساتهایی که هنوز می خواهند وجدانشونو زیر پا نگذارند سخت میکنه ...زیاد وقتتونو نمی گیرم ..من نا مزدی داشتم که با اطلاع خانوادهها قرار ازدواج داشتیم ولی خواست خدا بود که اخیرآ من متوجه شدم که این خانم که ادعای عشق صادقانه می کرد .در واقع دروغ گویی کوچک بود چون .فهمیدم معشوقه حقیقی این خانم شخص دیگریست.واین دختر بخاطر موقعیت وامکانا ت ومساییل مادی برای استفاده معشوقه خودش بود که می خواست در کنار من باشد....حالا شما بفرمایید تو چنین جامعه آلوده ای چطور هم می توان شاد بود هم می توان اخلاقیات را زیر پا نگذاشت وهم می توان امیدوار. د

رامادا ir ۰۲:۰۱ - ۸۷/۰۸/۰۷
11
2

بازم دم خانوما گرم که پلمپ شدن. آقایونو که اصلا معلوم نیست مردند یا پسر.خیلی معذرت میخوام هزار تا کار انجام میدن آخرشم دنبال دختر پاک و معصومتر از خودشون میگردن.

نیلوفرآبی ir ۰۲:۳۶ - ۸۷/۰۸/۰۹
2
1

کاملاً با مقاله بالا موافقم زیرا ظرفیت آقایان خیلی کمتر ا زخانمهاست پس خانمهای عزیز بیایید نصایح بالا را جدی بگیرید.

alireza ir ۰۸:۴۵ - ۸۷/۰۸/۰۹
1
2

kheili charand bood. hich ravanshenas va moshavere khanevadeyee hamchin harfaee nemizane, vase kasani ke in chizaro 100% bavar mikonan , moteasefam!

sadaf ir ۰۲:۱۷ - ۸۷/۰۸/۱۳
2
352

همه حرفای بالا رو قبول دارم و ای کاش این مطالب رو یکم زودتر (1.5 پیش)میخوندم و رفتارام انقدر ابلهانه نبود.

علی ir ۰۶:۵۶ - ۸۷/۰۸/۱۵
2
1

بنظر من آدمها متفاوتند. خانمها تجربه های زیاد و شاید بدی از دوستی با آقایون دارند ولی خب اونهایی که تجربه خوبی دارند مطمئنا" کمتر میان و تو این سایت یا سایتهای مشابه میگردن.من فکر میکنم از قبل ذهنیت یا سوئ ظن داشتن خوب نیست. هم پسر خوب هست و هم بد. مهم اینه که اعتماد و عشق رو کم کم خرج کنیم و اگر معلوم شد طرف مقابل لایقش نیست این خرج کردن کم و کمتر وبعدش هم بکلی از بین بره.

بیتا ir ۰۹:۱۹ - ۸۷/۰۸/۲۰
0
1

مطالبتون خیلی خوب و آموزنده است من یه درخواست ازتون دارم می خواستم بدونم باید چکار کنیم تا روابط خوب وشیرین اوایل ازدواج ادامه دار باقی بمونه لطفا زودتر جوابمو بدید.ممنونم.

سوگند ir ۰۹:۴۵ - ۸۷/۰۸/۲۷
0
1

مرد و زن هردو ]فرینندگان پروردگارند ولی در هر شرایط رفتار مرد بسته به رفتار و عملکرد زن است.پس ای خانمهای محترم که خوب شعاردادن را یاد گرفته اید کمی بفکر اصلاح خود باشید.

kaya ir ۱۲:۳۳ - ۸۷/۰۸/۲۷
1
324

یه نویسنده بزرگ میگه (همه عقاید کلی نادرست اند و این یک عقیده کلیست)هیچ وقت نمیشه در مورد مسایل زندگی اینقدر کلی و مطلق حرف زد .در ضمن ماها آدمیم نه امام معصوم یا فرشته .اگه اینطور خشک و فرمولی به زندگی نگاه بشه که دیگه هیچی.آخرش معلومه .زندگی در لحظه اتفاق میافته و هر موضوعی رفتار مربوط به خودشو تو اون لحظه ایجاب میکنه .به نظر من این مقاله خیلی ابتدایی و سطح پایینه .اصلا کاربردی نیست و راستی اینقدر هم باید ونباید لازم نیست .

sara ir ۰۲:۵۸ - ۸۷/۰۸/۲۷
2
1

ممنون از مقالات زیباتون. آقا سامان کی گفته مردونگی به این که شما بری چند تا زن بگیری؟همون خدا پیغمبریم که داری میگی بیشتر میدونن گفتن مرد در شرایط خاص میتونه بره زن مجدد بگیره نه اینکه این یکی هیچ مشکلی نداره آقا خوشی زده زیر دلش بره یکی دیگرم بد بخت کنه .آقایون اگه خیلی مردن ببخشید به وظایف دیگه که اسلام براشون مشخص کرده برسن .

هوشنگ ir ۱۰:۰۷ - ۸۷/۰۸/۲۸
1
2

همه مطالب را خواندم اما ندیدم کسی جواب mma را بده .خانمها لطفا یه نظری درخصوص پست mma بدین میدانید درد جامعه ما نوشته ایشان است .کم هم نیست مشابه این مردها خسته از مشکلات زندگی به امید همسر و همسر دنبال یه مورد سرحال امکانات ازاین لذات ازاو . من البته خیلی معذرت میخوام این شامل همه خانمها نیست و لی موردش کم هم نیست .

شاهین ir ۰۱:۳۷ - ۸۷/۰۹/۰۷
1
0

توصیه می کنم با این مشاور روان شناس مشورت نکنی. چون به نظر میرسه دلش از بعضی مسائل پره !!! اصلا مقاله خوبی نبود

فرزانه ir ۱۱:۳۱ - ۸۷/۰۹/۰۸
1
48

سلام.احتیاط شرط عقله

naser ir ۰۲:۴۷ - ۸۷/۰۹/۱۴
0
2

hei khub bud

سحر ir ۰۲:۴۴ - ۸۷/۰۹/۱۷
0
55

واقعا مطلبوتون عالی بود من یه رابطه بد رو تجربه کردم کاش زودتر این مطلبو زده بودید حالا که این مقاله رو میخونم میبینم اشتباه از کجا بوده.

nasa ir ۱۰:۲۲ - ۸۷/۰۹/۲۱
0
1

bad az 14 sal o 2ta bache zendegim be jai resid ke dige dashtam khafe mishodam chera? chon har chi goft goftam bashe zendegim o bachehamo dost daram dorost mishe intor nemimone age in khastasho ke ghire manteghi ham hast ghabol konam bealhare mifahme ke man vaghean mikham zendegi konam vali nashod. akharesh goft ke liaghatet bishtar az in nist. aval khanevadam o khodam o bacfheham, to ham age mano bacheato bekhahi bayad ghaobl koni. zendegi yani in........ pas raste zan nabayad khodesh ro faramosh kone, mard nabayd befahme , abayd hameishe to shake 1-2 bashe . ma agar meske ketabe baz bashim barshon zire pa mioftim . bavar konid ke tak take matalebe in maghale barai man ke sedgh karde. man tamame on nabayad hai balaro anjam dadam o chobesham khordam.

marjan ir ۱۰:۳۵ - ۸۷/۰۹/۲۲
0
1

shima azat mamnooonam ke enghad khoob javabe samano dadi,manam hamina ro daghighan dust daram begam.marda hamoon pesar bachehaye kodani hastan ke vaghti bozorg mishan mashin asbab baziashoono ba mashine rastaki avaz mikonan .rage khabe yek mardo bedoonid va ta abad malakeye sarzamine delesh bashid .ziad pichide nistan.zan ha pichidan.

سارا 2008 ir ۰۹:۳۰ - ۸۷/۰۹/۲۴
0
0

ممنون از مطالب جذابتون. واقعا که درست گفتین

مانی ir ۱۱:۵۶ - ۸۷/۰۹/۲۵
0
1

هیچوقت نباید دنبال کسی باشید که مکمل شما باشد. یک رابطه از دو فرد کامل تشکیل می شود. دنبال کسی باشید که مشابهتان باشد نه مکملتان. این عبارت کاملا از نظر روانشناسی اشتباهه!اگه ما قراره با کسی که شبیه خودمونه زندگی کنیموچرا با آینه زندگی نکنیم؟؟!بنظرشما از دیدن خودمون تو آینه خسته نمیشیم؟!اتفاقا برعکس باید دونفر مکمل هم باشند نه شبیه هم!

maral ir ۰۳:۱۳ - ۸۷/۱۰/۰۲
0
0

kheyli ba hal bood man ba hamas movafegham

زن امروز ir ۰۳:۰۴ - ۸۷/۱۰/۰۵
9
26

اینجا هیچ صحبت توهین آمیزی نشده که اینقد به آقایون برخورده همه این گفته ها درسته و برای همه کسانی که با دقت به روابط زن و مرد نگاه میکنند منطقی قابل قبوله من تجربه های دیگران رو آگاهی دارم که از این گفته ها دفاع می کنم مرد خوب به ندرت پیدا میشه همه شما قبول دارید که مردان با علاقه ی زیادی به تماشای زنان رقاص و خواننده و بازیگر که ساعت ها زیر گریم و آرایش هستند می پردازند و آنها را حتی جلوی روی همسرانشان ستایش می کنند در حالی که زیبایی های باطنی همسر خود را نادیده می گیرند آیا فلان زنه توی تلویزیون حاضر میشه ذره ای از خدمت ها و محبت های همسر شان را انجام بده تو خودت رو جای اون زن بزارفکر کن اون با اشتیاق به تماشای مردان خوش تیپ و خو چهره ی تلویزیون بپردازه در حالی که شما از صبح مشغول کسب و کار هستی و خسته و بی رمق با سر و وضع به هم ریخته به خونه بر می گردی و زن رو ببینی که از مردان دیگه تعریفو تمجید میکنه چه حالی بت دست میده جدا چه حالی ؟ ما تو جامعه ی خیلی بدی زندگی میکنیم از بچه 10ساله تا پیر مرد به زن و دختر مردم نظر دارن این چیزیه که خیلیا ازش صحبت می کنن مردی که تحصیل هم شاید کرده باشه با کوچکترین مو ضوعی عصبانی میشه و فحش ناموسی از دهنش مثله نقل و نبات می ریزه بیرون یه چیزه جالب لباس های خانم ها و مدل های مو و آرایششونو بهونه از را به در شدنشون می دونن مرد واقعی اونه که میون هزار تا زن لخت باشه و به خودش جرئت نده که چشمشو آلوده به گناه کنه نه اینکه با یه مانتو و یه شلوار از را به در بشه جمش کن تو خودت از را بدری مرد حضرت یوسفه که با داشتن تمام کمالات جلوی زنان مصری ایستاد و زندان رو ترجیح داد اون مرد بود جدا اگه شما حتی یک زن پیشنهاده نزدیکی بتون می داد می تونستی یک ثانیه فرصتو از دست بدی خیلی خندم میگیره این همه زنای لخت و عریان تو ماهواره و هزار تا جایه دیگه می بینن بعد با دیدن یه خانم که همه جای بدنش پوشیدس تحریک می شن رو سری مانتو شلوار حتی با چادر به زن به چشمه اتون بدکاره های تو رقاص خونه ها نگا می کنن واقعا جایه تاسفه برید خودتون رو درمون کنید این توی کشور های غربی که کافر می دونینشون یه مریضه روانی حساب میشه آقایونی که سطح فکر بالایی دارن مطمئنا حق به من میدن و لازم نیست ازشون معذرت خواهی کنم چون حقیقت جامعه رو گفتم

shahrokh.eshgh ir ۰۲:۳۳ - ۸۷/۱۰/۰۸
4
2

چرا همش ما مردها یا پسرا باید اول خودمون به دختر نشون بدیم که دوسش داریم ؟چرا یه بارم اونا این کار بکنن.

نگین جون ir ۰۷:۰۳ - ۸۷/۱۰/۱۳
5
39

نوشته های زن امروز واقعا درسته به نظر من به هیچ مردی نمی شه اعتماد کرد اغلب مردها ظرفیت اینکه طرف مقابلشون که یه خانومه بهشون ابراز علاقه کنه را ندارند و احساس می کنند خیلی از خانوم بالاتر هستن من به همه خانومها پیشنهاد می کنم هیچوقت به هیچ مردی ابراز علاقه نکنید حتی اگه از عشقشش بمیرید به روش نیارید چون مطمئن باشید جنبه نداره

Nasim_bahari ir ۰۷:۱۱ - ۸۷/۱۰/۱۵
5
1

با سلام خدمت همه دوستان و بخصوص به اقا سامانو امین و اونهایی که باهاش موافقن. به نضر من بهتر اول در مورد دین اسلام و احکامی که صادر شده عاقلانه و به دور از منافع شخصی و با دید باز قضاوت کنیم. این موضوعی که شما به راحتی در موردش صحبت میکنید شرایطی داره اینطوری نیست که در هر شرایطی مردها میتونن صرفا به دلیل مرد بودن 4 تا زن عقدی و تعداد زیادی هم زن صیغه ای داشته باشن. این موضوع اونقدر مهم که تا همین دوران هم غربیها تا تونستن به اسلام حمله کردن و اسلام رو وسیله ای برای هوس بازی مردان و ظلم به زنان میدونن.خوب راست هم میگن البته چون دلیلشو نمیدونن. اگه دلیل واقعی و شرایط خاصشو بدونن دیگه به این صراحت مخالفت نمیکنن و چه بسا زبان به تحسین دین اسلام بردارن. حالا میرم سر اصل مطلب: بنا بر امار زاد و ولد به ازای هر 105 تولد نوزاد پسر 100 نوزاد دختر متولد میشود. این امار جهانی است یعنی همه جای دنیا وضع به همین منوال است. این امار پیش نیاز بود برای اینکه بدونیم تعداد مرد ها از زنها بیشتر است . البته در این مورد باید امار مردان و زنان در محدوده سنی ازدواج رو در نظر بگیریم . در حال حاظردر ایران تعداد زنان اماده ازدواج که بین 15 تا 45 سال هستند از اقایون کمتر است. 1) این حکم اسلام دقیقا در شرایط بر عکس فوق صدق میکنه یعنی وقتی تعداد مردان از زنان در محدوده سن ازدواج کمتر میشه. این مورد کم اتفاق می افته ولی از اونجایی که خدا عادل و دین ما اسلام دین کاملیه فکر همه شرایطو کرده. خوب حالا فرض میکنیم مردان مجرد 100000 و زنان مجرد 120000 . این 20000 زن مجرد باید چه کار کنن؟ شاید بگین حالا کو تا اون شرایط پیش بیاد ولی یه سوال دارم شما که از اون دسته ادم ها نیستید که تا حتما شرایط بالا برای خودتون اتفاق نیفتاده مخالفت میکنید؟ یعنی حتما باید این شرایط برای خودمون پیش بیاد تا ما منصفانه قضاوت کنیم؟ بیاید یه لحظه خودمون رو جای زنی بگذاریم که دیگه مرد مجردی وجود نداره تا باهاش ازدواج کنه. ایا این زن احساسات نداره؟ دلش نمیخواهد یکی باشه که دوستش داشته باشه و باهاش ازدواج کنه واز نعمت عشق برخوردار بشه؟ جه گناهی کرده که تو زمانه ای زندگی میکنه که بر حسب تصادف تعداد مردان مجرد کمتر از زنان مجرد است؟ حالا گذشته از عشق نمیتونیم نقش نیاز های جنسی رو هم نادیده بگیریم لااقل شما اقایون در این مورد به خوبی متوجه میشید که محرومیت ابدی ارضای نیاز جنسی به طور مشروع وتجربه عشق از طریق ازدواج چقدر سخت و دردناک. ایا این زنان باید بسوزن و بسازن؟ 2) یکی دیگه از شرایط وقتی است که زنی به هر علتی از دست داده و حالا سر پرستی نداره و بدتر اینکه چند تا بچه هم داشته باشه. در این شرایط خدای عادل می خواد که همه از نعماتش بر خوردار بشن و تو جامعه مشکلات اخلاقی و روحی و روانی مهار بشه. **شرایط دیگرو که همه میدونبم مثل مریضی همسر، عدم تمکین و...... که واردش نمیشم. اولا این شرایط کم پیش میاد ثانیا اینکه در ایران در حال حاضر تعداد زنان محدوده ازدواج از مردان مجرد کمتر نیز هست پس اون شرایط تو ایران حال حاضر صدق نمیکنه. و یه سوال چند درصد از اقایون دارای همسرفقط به خاطر رضای خدا با خانوم هایی ازدواج میکنند که نیاز به سر پرستی و محبت دارند؟ ایا اینطور نیست که اقایون البته نه همشون اکثرشون تا مشکلی با همسرشون دارن با دیدن دختران جوان فقط به صرف حکم خدا و اینکه میتونن 4 تا همسر داشته باشن به همسرشون خیانت میکنند؟ دلم میخاد از طرف همه خانوم ها به شما اقایون محترم بگم که همونطور که شما از فکر اینکه همسرتون با شخص دیکه ای باشه دیوونه میشید این حق رو به خانوم ها هم بدید که به همون اندازه ناراحت بشن. از این منظر هیچ فرقی بین زن و مرد وجود نداره. تفاوتاشون فیزیولوژیکی و روحیه. داریم در مورد 2 نوع از انسان حرف میزنیم. اگه وفاداری به همسر و خرج کردن احساسات برای همسر پسندیده هست و برعکس خیانت و بی وفایی زشت و نا پسند، برای مرد و زن هر دو به یک شکل است. قبول اینکه مردان در هر شرایطی میتونن ازدواج مجدد داشته باشن در اصل یعنی نادیده گرفتن احساسات و عواطف زن. پس لطف کنید با کج فهمی های خود از احکام خدا سر پوش و توجیهی برای هوسرانی های خود ایجاد نکنیم.

Nasim_bahari ir ۰۹:۰۲ - ۸۷/۱۰/۱۵
10
40

با سلام خدمت همه دوستان امیدوارم مطالب این سایت مسیری باشه برای بهبود شخصیت و رشد فکری هممون و لا اقل ما رو به فکر کردن وادارکنه تا از سطحی نگری و کج فهمی نجات پیدا کنیم. در مورد اقایH که گفته بود: " خدا هم به دخترا اعتماد نداشت پلمپ شده آفرید! اما حیف که پلمپ جعلی هم الان داریم " اولا خیلی متاسفم که همچین پسرایی هنوز وجود دارند ثانیا چطورشما پسرا که پلمپ ندارید بیشترتون قبل از ازدواج هر گونه رابطه جنسی دارید و اونو حق مسلم خودتون میدونید و تازه توقع هم دارید با دختری پاک و نجیب ازدواج کنیدخوبه؟ حالا که دخترا همون کارای شما رو میکنن و پلمب جعلی دارن و معلوم نمیشه حرصتون در میاد؟ چطور اونوقتی که قبل از ازدواج با 1000 نفر بودین و موقع خواستگاری ادعای نجابت میکنین و دروغتون هم ثابت نمیشه چون پلمب ندارین وما دخترا هم مجبوریم باور کنیم انصاف؟ یه کمی هم خودتون رو جای ما دخترا بذارید و با انصاف باشید. من که کار اون دخترا رو تایید نمیکنم در اصل هیچ ادم منصفی دغل بازی و دروغگویی رو نمی پسنده حالا چه پسر باشه چه دختر . اگه به کسی ظلم بشه در این مورد خاص به ما دخترا بیشتر داره ظلم میشه پس اینقدر مظلوم نمایی نکنید و خواهش میکنم نظر شخصی پوچ خودتون رو به خدا نسبت ندید.

ارمین ir ۰۲:۵۹ - ۸۷/۱۰/۱۷
0
3

واقعا مسخرست.متاسفم

سعید ir ۰۳:۰۸ - ۸۷/۱۰/۱۸
6
5

برای نگارنده متاسفم عزیزان عقل خودتون رو به دست این قبیل افراد که هر چی میشنون و میبینن با زندگیشون مطابقت داره و برای دیگران بیان میکنن ندید چه دختر و چه پسر باید رفتاری با احترام و متعادل با جنس مخالفش داشته باشه قبول دارم که عده ای از پسرها از احساسات پاک عده ای کمی از دختران سواستفاده میکنن ولی دلیل نمیشه که با این اراجیف در صدد تخلیه روانی خودتون بر بیاید از خانومها و آقایون میخوام که اگر خواهان یک زندگی با ثبات و آرام هستند اول به تعالیم بینهایت عالی و بی نقص اسلام زندگی خود رو پایه ریزی کنن و سعی نکنن هر مطلبی که کسی مینویسه یا براتون نقل میکه تو زندگیتون پیاده کنید زیرا این کار باعث ویرانی زندگی شما میشه فقط خانومها در روابطشون باید با عقل پیش برن و احساساتشون رو کمتر دخالت بدن تا کسی با عواطف اونها بازی نکنه البته قسمتهایی از مقاله درسته ولی در قسمتهایی بویه فمنیست میاد من یک مرد هستم و به اطمینان کامل میگم از برقراری هر گونه ارتباط قبل از ازدواج بکلی پرهیز کنید والا بازنده اصلی شما بانوان هستید

سمیرا ir ۰۲:۲۶ - ۸۷/۱۰/۲۱
5
0

با سلام خدمت نویسنده عزیز و همه دوستان،من در کل با این مقاله موافقم مثلا این جمله "مردها طوری با شما رفتار می کنند که خودتان اجازه می دهید رفتار کنند." این عین واقعیته تا وقتی دختر چراغ سبز نشون نده هیچ کس بهش چپ نگاه نمیکنه ... ولی این جمله"هیچوقت نگذارید احساس کند او از شما مهمتر است...حتی اگر تحصیلات یا شغل بهتری نسبت به شما داشته باشد. او را به یک بت تبدیل نکنید." ممکنه بعضی از خانمها از این جمله برداشت اشتباه کنن و اینطور فکر کنند که مدام باید تو سر مرد بزنن و موقعیت خودشون را به رخ اون بکشن که این کاملاً اشتباهه به نظر من زن باید با تحسین مرد به اون اعتماد به نفس بده تا بهش برای ایجاد زندگی بهتر انگیزه بده ... موفق و پیروز باشید.

زن امروز ir ۰۱:۵۷ - ۸۷/۱۰/۳۰
2
0

منظور من از زن یک زنه واقعیه که برای شخصیت خودش ارزش قائله منظورم یه شیر زنه که روی پای خودش می ایسته و گر نه این زنای مطیعو بی دستو پا که دستشونو با ذلت جلو مردشو دراز می کنن از نظر من هیچ ارزشی ندارن زن داریم تا زن تصور کنیدتو جامعزن و مرد هر دو کار می کنند هیچ تبعیضیم بین اونا نیست در صورتی که تعداد مردا بیشتر باشه چه جوابی داری بازم میگی هر زن می تونه چند تا شوهر داشته باشه اینجاس که به نابرابری برمی خوریم چون مطمئنم جوابت منفیه و این رو یه گناه کبیره می دونی اصلا زن باید از چنین حرفی شرم کنه درسته؟ پیشنهادم به شما دخترا اینه که اگه دوست پسر دارید ازش بپرسید آیا خودش راضی هست که خواهرش با پسری دوست باشه یا نه ؟چون همشون ادعاشون میشه که با بقیه یه فرق اساسی دارن ولی اینجا متوجه میشین که همشون مثل هم خودخواهو یه دندن با این سوال خیلی چیزا دستگیرتون میشه این که دوست پسر داشتن شما رو عیب نمی دونن اما اگه خواهرشون دوست پسری داشته باشه دمار از روزگارش در میارن هیچ وقت جلوی زور گویی پسرا کم نیارین بهترین راه مقابله به مثل کردنه اصلا کی میتونه با کسی زندگی کنه که چندتا همسر داشته باشه هم برا مرد هم برا زن سخته اون زنی هم که چنین کاری میکنه مطمئن باشین از رو ناچاری و احتیاج تن به این ازدواج میده به این عشق نمیگن عشق تنها مخصوص یک معشوقه همین طور که عشق آسمونی ما باید یکی باشه عشق زمینی ما هم باید به یک نفر باشه

مهران ir ۰۶:۵۳ - ۸۷/۱۱/۰۱
23
2

سلام این مشخصاتی رو که برای مردها عنوان کردید نشون میده که این دوستون که بعیده روانشناس هم باشه هیچگونه شناختی از مردها نداره شاید بشه گفت بعضی از مواردی که گفتی در مورد مردهای هوسباز که با شما صرف داشتن رابطه جنسی دوست میشن صدق می کنه ولی بقیه اش با نهایت احترام باید بگم درست نیست چون هیچ مردی که بخواد باشما یه رابطه ی دوستی یا ازدواج برقرار کنه به شما اجازه این کارها رو نمی ده من فکر می کنم این چیزا رو یه خانومی که ارتباطات دوستی با مردهای هوسباز و دوستی های زود گذر زیادی داشته که طبیعتا طرف های مقابلش مردان فرصت طلبی بودن که فقط می خواستن باهاش حال کنن و بعد از مدتی رهاش کردن و رفتن و این عقاید رو در اون بوجود آوردن حالا شما هر اسمی که میخوای براش بزار روانشناس یا هر چیز دیگه.متشکرم

پیمان ir ۰۳:۰۹ - ۸۷/۱۱/۰۳
0
1

ای کاش یکی اینارو تو کله دوست دختر من می کرد! اینا حرفه، اونم میدونه اینارو... یاد بدین که چطور باید درونی شه، این حرف ها !

احسان ir ۰۸:۱۸ - ۸۷/۱۱/۰۳
0
37

نظرات اکثر دوستان بسیار عالی و منطقی بود اما یک ایراد بزرگ داشت اونم اینه که هیچ کدوم باور نداریم که فرد ایده ال وپاک وجود داره در صورتی که وجود داره خیلی هم زیاد وجود داره وقتی برای من نوعی تجربه بد یا خوب پیش میاد(با این توضیح که همه تجربه ها خوبن چون یه روز به کار ما یا بقیه میان) اول باید نقش خودمو توی حاصل منفی اون رابطه تعیین کنم .شاید من همش با یک جور ادم رابطه برقرار میکنم یا شاید در یک شرایط خاص یا محل خاص با ادمی رابطه برقرار می کنم که در شرایط معمول احتمال اینکه توی اون شرایط دیده بشه خیلی کمه یا از یک تیپ شخصیتی خوشم میاد اما رفتارم یا محل جستجوی من یا جنبه های دیگه زندگی من با این خواسته مطابقت نداره

ali ir ۱۰:۱۰ - ۸۷/۱۱/۰۴
0
0

salam nazarat aliyan rastesh man be ye dokhtar alaqemand shodam ke qablan tajrobeye talkhe talaqo dashte az man ye salam bozorgtare dosesh daram bayad chikar konam be nazare shoma karam doroste daram tasmim migiram age az daroniyatesh va tamayolesh motmaen shodam ta akhare raho beram hes mikonam age natonam behesh beresam dige hata nemitonam be ezdevaj fekr bokonam

شکوفه ir ۰۲:۳۷ - ۸۷/۱۱/۱۲
0
8

نویدو sg جان.منظور از این مقاله این بود که چون مردها غیر قابل پیش بینین نباید در برخورد با فرد مورد علاقت دچار اشتباه شی.وگرنه من خودم شوهری دارم که تو دنیا تک.اینا فقط یه امتحانه!!

سیاوش ir ۰۱:۵۵ - ۸۷/۱۱/۱۴
4
46

4 نکته مهم و اساسی درمورد وقتی دختری شما را بخواهد 1- بچه پول داری ( ماشینت چیه ؟ ) مهم نیست کوری کچلی , هر چی هستی یه خودرو بنز سی ال اس یا یه بی ام و ( ترجیها خودرو شاسی بلند ) مدل بالا بخر بنداز زیر پات زیباترین دختر آهن پرست از آن توست 2- بچه خوشگل ( تو مایه های یوزارسیف) پول نداری ؟ ایرادی نداره ! قیافه داری ؟ چشات آبیه ؟ حله 3- بچه معروفی ؟! نیستی ؟ از مامان قهر کن یک کلیپ بساز یه چیزی بخون بفرست پخش بشه تو ماهواره معروف می شی 4- بچه پرویی ؟ اعتماد به نفس داری ؟ دنبال نوامیسی خیابونها رو متر می کنی و متلک می ندازی تا 2 تا دختر اوتو مرسی سوار می شند مخشونو می زنی اوکی با قیشم مال توست ! امیدورام نهایت استفاده رو از این مقاله برده باشید ! ادمین خودت می دونی راست می گم پس تایید کن لطفا

یاسمین ir ۱۰:۴۳ - ۸۷/۱۱/۱۵
1
0

به نظر من مقاله نوشته شده بسیار ارزشمند است و حقیقت داره آقایایون نباید از این مقاله ناراحت بشن چرا که حقیقت است و حقیقت تلخ است . آقایون لطفا کمی در رفتارتون تجدید نظر کنید تا خانم ها بیشتر به شما اعتماد کنند و زندگی خوبی در کنار هم بتونیم داشته باشیم

amir ir ۱۰:۲۶ - ۸۷/۱۱/۱۷
0
0

خیلی جالب است

NikiniK ir ۱۲:۳۹ - ۸۷/۱۱/۱۹
0
0

matalab e jame' o kameli bood faghat hamantori ke doustan goftan nemishe ta in had ba ghate'at dar in mored masael nazar dad!

خوشبین ir ۰۳:۵۸ - ۸۷/۱۱/۲۰
1
25

سلام درست می گید ولی ایراد دخترا اینه که زود می رند تو تخیل. به حرفهای خوبتون اضافه کنید که قبل از تخیلات زیبا یکم فکر کنند.

فهیمه ir ۰۱:۱۶ - ۸۷/۱۱/۲۱
3
0

سلام . این روانشناس واقعاً و صد در صد حرفاشون درسته ........ تک تک این جمله ها و حرفارو من تجربه کردم ...... حتی بدون کوچکترین فرقی . همش واقعیته ....... تمام مردها همینطورن . اگر خواستن که هیچ اگر نه همین اتفاقا می افته . هیچ چیزم نمی تونه اونارو وادار کنه ......

HALEH ir ۰۳:۱۶ - ۸۷/۱۱/۲۳
0
0

NAZARE MAN IN MAGHALE KAMELAN DOROSTE.TAK TAKE ITEMHAYE IN MAGHALE KAMELAN DOROST VA AMOOZANDEH HAST SHAYAD KHEILI AZ MAVARED IN MAGHALE YA SHAYAD HAME MAVARED RO HARKODOOM AZ MA TAJROBE KARDE BASHIM.VALI HAMOON TOR KE DAR MAGHALE HAM OMADE HAME MARDHA BAD NISTAND VA OMIDVARAM KE HAME MA AZ ESHTEBAHATEMOON DARS BEGIRIM VA DIGE OONARO TEKRAR NAKONIM. AZ MARDOMAN BE KHSTERE IN MAGHALE MOTSHAKERAM.

الهام ir ۰۸:۰۷ - ۸۷/۱۱/۲۷
4
55

چرا اینطوری؟چرا یه بحث رو اینقدر بزرگش میکنین؟چرا این همه تفاوت بین ذات پسرا و دخترا قائل میشین؟بابا همه ی ما ادمیم. به خدا پسرا اینقرم پیچیده و مرموز نیستن چرا یه نگاه میون خودمون نمیندازین؟مگه کم هستن دخترایی که 1000تا پسر و رو یه انگشت میچرخونن اخرشم واسه ازدواج یه پسر که از خیلی لحاظ ایده ال هست رو انتخاب میکنن؟ بخدا همونقدر که دورو ورمون پسر حقه باز و نامرد هست دخترشم کم نیست؟ پسرا موجودات بدی نیستن اگه بتونین باهاشون کنار بیاین و خوب بشناسیشون خیلی وقتها مهربون و قابل اعتمادن و گاهی احساساتی تر از ما دخترا ! فقط کافیه اعتمادشون جلب کنین و وای به اون روزی که وابسته ی شما شه اون موقع بهترین دوران را خواهید داشت به شرطی که سرتون تو رابطهی خودتون باشه و سر و گوشتون نجنبه! منم اینارو دارم از رو تجربه میگم تجربه ی خودم و دورو وریام واقعیت اینه که کم نیست روابطی که دختر با هوس بازیش و حرفها و برخوردهای ناراحت کننده رابطه رو خراب میکنن. تو این صفحه فقط انگشت گذاشتین رو اشتباه پسرا یادتون باشه همه ی ما ادمیم گاهی خوب گاهی بد گاهی خبیث و نامرد گاهی مهربون و دوست داشتنی چه دختر چه پسر

ملیحه ir ۱۱:۱۴ - ۸۷/۱۱/۲۹
7
0

انشااله عروسیه همتون......

یه بنده خدا ir ۰۹:۳۸ - ۸۷/۱۲/۰۳
3
0

نظارات همه رو خوندم همشون جالب بودن،راست میگن عشق روگدایی نکنیدواسه بدست اوردنش زحمت بکشیدخودتون ارزون نفروشید(هم خانومها-هم آقایون)دوست پسرمن میگه میخوام باهات سکس انجام بدم تااحساس نکنی بی عرضه ام یااحساس ندارم که یه وقت تنهام نذاری من عاشقشم امامتقاعدش کردم سکس قبل ازدواج رابطمون سردمیکنه منو واون همیشه ازطریق صحبت کردن ازنوع منطقیش اروم میشیم وهمیشه هم حق به همدیگه میدیم مطالب این مقاله تاحدودی درست چراجبهه میگیرین خودمون که دروغ نمی تونیم دروغ بگیم اماپسرا اگه دختری که مدتی باشماست وهمومی شناسیدخواست یاابراز کزد میخوادباشماازدواج کنه رواین حساب نداریدکه داره خودشو به شماتحمیل میکنه اگه هموشناختین وهمو می فهمید بی خیال هم نشین

ب ir ۰۲:۵۹ - ۸۷/۱۲/۰۷
2
407

دقیقاٍ واقعیت هاروگفتی .من بعدازدوسال دوستی به این واقعیت پی بردم .حیف اززمانی که تلف کردم .

نرگس ir ۰۳:۴۶ - ۸۷/۱۲/۰۸
2
30

اگر خانمها بخوان همه این مواردو مد نظر بگیرن هیچ مرد مناسبی رو پیدا نمیکنن

khafan ir ۰۹:۵۰ - ۸۷/۱۲/۰۹
0
0

راستش با بعضی هاش موافقم... مثلا با اینکه می گین طرف آدم باید شبیه باشه نه مکمل مخالفم من خودم از یه روانشناس شنیدم که می گفت باید طرفتون مکملتون باشه.... دوستان! هیچ انسانی کامل نیست! همه ی ما ضعف ها و نواقصی داریم که در زندگی باید به وسیله ی طرف مقابلمون حمایت بشه تا موفق و خوشبخت باشیم.... اما در اینکه مامردها پررو هستیم و نباید بهمون روو داد کاملا موافقم!

صابره ir ۱۲:۳۶ - ۸۷/۱۲/۱۱
133
0

پسرا با مطالب این مقاله مخالف اند چون دوست ندارن دستشون رو بشه و راحت بتونن سر دخترا کلاه بذارن. به نظر من پسرا خیلی بدجنس تر از اینها هستن. دخترا نباید با پسری که فقط الکی قول ازدواج بشون میده دوست شن چون پسرا فقط دنبال عشق و حال اند و نمی خوان زیر بار مسئولیت برن. به همین خاطرم به راحتی دخترا رو نابود می کنن چون براشون اهمیتی نداره چه بلایی سر دختره می یاد.

hamed ir ۱۰:۱۶ - ۸۷/۱۲/۱۱
2
19

بحث تساوی زن و مرد مطرح شد آیا دختری که بدون هیچ چیزی به خانه داماد می آید و فقط هر دو عقد نامه امضا می کنند با این تفاوت که آقا داماد زیر 100 میلیون تومان بدهی رفته و دختر خانوم نه خرجی کرده و نه عروسی گرفته و نه هیچ چیز که یکهو صاحب صدها میلیون تومان پول می شه آیا این برابریست ؟؟؟؟ اگر مردی نفقه زن را پرداخت نکند به زندان می رود اما زنی که تمکین نمی کند آیا به زندان می رود ؟؟؟ مردها متهم به عیاشی می شوند پس این همه زنان خیابانی از کجا می آیند ؟؟؟ لابد از فضا ؟؟؟ توی خیابون ها برای چی پرسه می زنند ؟؟؟ لابد کسی را پیدا کنند و باهم بروند نماز جماعت بخوانند ؟؟؟!!! مردها متهم به اعتیاد می شوند . پس زنان معتادی که در بند نسوان زندان ها هستند از کجا آمده اند ؟؟؟؟ به میلیونها دلیل دیگر حاضریم اثبات کنیم که مردان مظلومند نه زنان و اتفاقا نا برابری بین زن و مرد از زمین تا آسمان است منتها همش به نفع زن و مردها فقط برای زنها یک رباط پولساز و دستگاه تولید نسل و رفع شهوات زنها هستند و دیگر هیچ -- منصور ، Dec 12, 2008 لطفا چشمها را باز کنید و ببینید در نفقه ، مهریه و حتی تمکین مردها چقدر مظلوم واقع شده اند و به هیچ صورتی نمی توانند ثابت کنند که نفقه پرداخت شده است حال اگر این حق طلاق به آنها داده نمی شد واقعا مرد و مردانگی معنا نداشت و با این زنانی که سرکش شده اند و من و شما اگر چشمانمان را باز کنیم به راحتی می توانیم ببینیم افسار زندگی از دستمان رها می ش

ماهک ir ۱۲:۴۰ - ۸۷/۱۲/۱۲
0
0

این مطالب تون واقعیت داره ولی خوب مثل هر چیز دیگه ائی نسبیه.یعنی وابسه به شرایط 2طرف داره

asal ir ۰۷:۱۲ - ۸۷/۱۲/۱۳
0
0

be nazare man hamash vagheiyateeeeee....man khodam hamin moshkel o ba kasi ke asheghesham daram...ama nemidoonam chetor negaranesh konam:S

afshin ir ۰۸:۱۲ - ۸۷/۱۲/۲۰
0
25

زندگی و افکار ما همیشه حول محور آنها می‌چرخد، تفکر و روح لطیف آنها، ما را با قدرت به دنیایی دیگر می‌کشاند که ما هرگز به آن راه نداریم. خنده‌ی آنها و دیدن اشک شادی یا غم آنها، روح ما را نوازش می‌کند. زن‌ها، از نظر مردها اعجاب انگیز ترین موجودات خلقت هستند و همیشه هم خواهند بود

آمنه ir ۱۰:۱۰ - ۸۸/۰۱/۰۳
0
0

خوب بود

gold ir ۱۱:۴۵ - ۸۸/۰۱/۰۳
0
0

ba salam kheili az goftehaa sahih bood thanks

فرهاد ir ۰۲:۵۳ - ۸۸/۰۱/۱۲
1
0

***************************** نمیخوام بحث رو فلسفی کنم.اما فکرشو کنید اگه آدمیزاد واسه تکامل 3 جنس نیاز داشت چی؟با این تفکرات ازدواج ممکن بود؟چقد ماها از حقیقت دور شدیم...!!بابا بیشتر همدیگه رو دوس داشته باشید.اینقد روابط به این پاکی رو ضابطه مند نکنید. حیف.وقتی به خودمون میاییم که دیره... سر نشتر عشق بر رگ روح زدند/قطره ای چکید و نامش دل شد *******************************

الیزا ir ۰۳:۱۴ - ۸۸/۰۱/۲۲
0
6

چطور می شه که یک مرد که می گه عاشقته و واسه ازدواج می خوادت بعد 1 سال خیلی راحت ولت می کنه بعد از یک مسافرت با دوستاش

تکتم ir ۰۱:۳۹ - ۸۸/۰۱/۲۳
2
0

کاش زودتر می فهمیدم که من و تو (شهرام) به درد هم نمی خوریم.

shabnamrt ir ۱۲:۱۶ - ۸۸/۰۱/۲۵
0
0

aaliiiiiiiiiiiiiiiiiiii

مونا ir ۰۸:۵۷ - ۸۸/۰۱/۲۹
1
0

به نظر من بعضی مواردش واقعاً واسه مردای ایرانی کارآیی داره ، من 4 ساله ازدواج کردم، از زندگیم کاملاً راضیم ، مردها فقط در سه چهار ماهه اول آشنایی کاملاً تحت کنترل زنها هستند بعدش باید خانمها از این مواردی که بالا گفته شد رعایت کنند تا رابطشون با طراوت بمونه

آرش ir ۱۰:۰۳ - ۸۸/۰۲/۰۱
1
51

این متن به هیچ وجه روانشناسی نیست. از اینکه به خودتان اجازه می دهید عقده های درونیتان را به اسم روانشناسی به خورد مردم بدهبد واقعا متاسفم

یه نفر ir ۰۴:۳۸ - ۸۸/۰۲/۰۷
3
0

اینجا یه نفر به نام system اومده نظر داده که واقعا واقعا واقعا درست و اصولی حرف زده و من به شدت به گفته هاش معتقدم ... من بهش تبریک میگم که از تجربه هاش نتیجه ی درست گرفته ... بعضیا متاسفانه هرچقدر هم که تجربه کنن ، باز هم میرن اشتباهاتشون رو دوباره تکرار می کنن ... ای بابا درس بگیرید دیگه ! ------------ من پیشنهاد میکنم همه ی خانم ها و آقایون چه مجرد چه متاهل ، این کتابهایی که میگم رو برید بخونید و باور کنید از نون شب ، واجب تره : آیا تو آن کمشده ام هستی ؟ رازهایی برای مردان ( که هر زنی باید بداند) رازهایی برای زنان ( که هر مردی باید بداند) نویسنده ی این کتابها " خانم باربارا دی آنجلیس " هستش ...

shabnam ir ۱۰:۱۲ - ۸۸/۰۲/۰۷
0
0

salam kheyli ali bud.vaghean doroste hamash.hamin agha farhadiam ke goftan biayd jahan sevomi nabashim motmaenan mughe ezdevaje khudeshun eyne hamun jahan sevomiha amal mikone va dokhtario entekhab mikone ke hadeaghal kamtar dast khurde bashe

سعید ir ۰۹:۴۸ - ۸۸/۰۲/۰۸
2
0

سلام.با اینکه متن تندی نسبت به اقایان نوشته بود ولی بااین متن موافقم

شبنم ir ۰۲:۴۷ - ۸۸/۰۲/۰۹
0
0

کاملا با مطالبی که عنوان کردید موافقم با پسری 4 سال دوست بودم نسبت به من ابراز علاقه می کرد ولی وقتی بعد از 4 سال خواستم که تصمیمی برای رابطمون بگیره خیلی راحت عنوان کرد که با وجود اینکه خیلی من دوست داره!ولی نمی تونه با من ازدواج کنه خیلی جالب بود برام.

آرمین - م ir ۱۱:۱۲ - ۸۸/۰۲/۱۳
1
243

چرا میگن مثل مرد حرفت یکی باشه!؟ چرا میگن مثل مرد ثابت قدم باش؟! چرا میگن مثل یه مرد رو حرفت وایسا؟! میدونین چرا اینارو در مورد دخترا نمیگن؟! چون پسرا درسته یکم شیطون و بازی گوش هستند.ولی اگه از دختری خوششون بیاد و واقعا بهش بگن دوست دارم تا آخرش هستن. وای از دخترها که تا با یه پسری دوس میشن بلافاصله عاشق پسر میشد و میگن دوست دارمو این حرفا.......ولی تا یه پسر خوشتیپتر یا مایه دارتر میرسه ولش میکنن و میزارن میرن.

مریم ir ۰۹:۳۸ - ۸۸/۰۲/۱۴
0
0

خیلی جالب بود. چند وقته که لینک این مطلب اینجاست و من گاهی به اینجا سر می زنم و می خونمش. یادآوری اش خوبه. فقط کاش زودتر اینها رو یاد می گرفتم. برای یک دختر لازمه که اینها رو بدونه.

M@RY@M ir ۰۲:۵۳ - ۸۸/۰۲/۱۵
2
0

بابک و حمید و نوید و کامران و آرش و.....من به شماها حق میدم.هیچکدوم از مردها و زنهای جامعه ی ما طوری تربیت نشدن که شناخت درستی از هم داشته باشن.گذشته از این باید بدونیم که تفاوت وجود داره و برای کنار اومدن با اونا باید مهارتهایی رو کسب کرد.اگه فقط وجود احساسات و محبت دو جانبه کافی بود همه ی زندگی میشد مثل نامزدی.چرا نیست؟چون حقیقت فراتر از اینهاست.مردها هم به اندازه ی زنها خوبن فقط کافیه همدیگرو بشناسیم.میخوام متن افشین رو تکرار کنم چون ازش لذت بردم."زندگی و افکار ما همیشه حول محور آنها می‌چرخد، تفکر و روح لطیف آنها، ما را با قدرت به دنیایی دیگر می‌کشاند که ما هرگز به آن راه نداریم. خنده‌ی آنها و دیدن اشک شادی یا غم آنها، روح ما را نوازش می‌کند. زن‌ها، از نظر مردها اعجاب انگیز ترین موجودات خلقت هستند و همیشه هم خواهند بود." در پاسخش میخوام به همه ی وجودم رجوع کنم.مردی که دوسش داشته باشی بتونی بهش اعتماد کنی واز علاقش مطمئن باشی کم از بت نیست برای زنی که عاشق محبته.

معین ir ۱۲:۴۸ - ۸۸/۰۲/۱۸
1
2

این مقاله کاملآ غیر علمی،فمنیستی،از روی کینه و تجربیات شخصی هست.فکر نمی کنم که حتی یه لیسانس روانشناسی یه همچین اراجیفی رو گفته باشه...نه بخاطراینکه پسرم...اگه در مورد خانومها هم بود...بازم نظرم این بود... درسته زمانه،زمانه ی گرگ هست،ولی گرگ هم میتونه مرد باشه هم زن.هیچ کسی صرفا بخاطر جنسیتش از کسی برتر نیست.اگه کسی رو با دلت دوست داری جدی نگیر و باورش نکن...چون کار دل دوست داشتن و عاشق شدنه...ولی اگه کسی رو با عقلت دوست داری...جدی بگیرش و بدون که راه درست رو میری...به شرطیکه فرق عقل و دل و بدونی...خوشحال میشم نظر بقیرو بدونم.

sanaz ir ۰۵:۵۰ - ۸۸/۰۲/۱۹
0
0

mamnoon az matalebe amoozandatoon.man az oon daste afradi boodam ke vaghti matlabo khoondam labkhand roo labam oomad.bayad be gam ke kamelan sahihe va aghayoon daghighan hamintorian ke shoma goftin.

azar ir ۱۱:۱۷ - ۸۸/۰۲/۲۱
1
0

سلام خیلی ممنو ن ،واقعا که عین حقیقته

asal ir ۰۹:۲۴ - ۸۸/۰۲/۲۵
1
0

rast migin .marda hamashoon saro tah ye karbasan . man 25 salame vali hanooz too 2nyaye be in bozorgi natoonestam ye marde vaghe'ee peyda konam . marda liaghate eshghe pako nadaran ....

dr_gm ir ۱۱:۲۱ - ۸۸/۰۲/۲۶
0
2

بطور کامل غیر علمی و بطور کامل گمراه کننده است

mona_dr_55 ir ۱۱:۳۱ - ۸۸/۰۲/۲۶
1
155

متاسفانه برخی خانم ها وقتی به دلایلی در روابطشان موفق نیستند نسبت به همجنسان خودبه گونه ای هستند که انان نیز در روابطشان دچار مشکل شوند و ان را التیام دهنده خود میابند چنین مشکلاتی را در چنین متونی می توان به وضوح یافت.

maryam ir ۰۸:۵۴ - ۸۸/۰۲/۲۷
0
0

ازمطلب بسیار زیبای شما ممنون.کاش قبلاٌ این مطلب رابرای دوستان خود می خواندم

راضیه ir ۰۹:۲۸ - ۸۸/۰۲/۳۰
0
0

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان گرامی و از همه مهمتر مقاله مردمان که اینقدر زحمت می کشند و این مقاله های اینچنینی رو برای ما تهیه میکنند و چشم و گوش ما رو به خیلی از مسائل باز میکنند هدفم فقط تشکر از تمامی شما عزیزان هست و اینکه پاسخ نظر آقای mma و هوشنگ رو بدم: من هم با آقا هوشنگ و mma موافقم درسته که خودم یه زنم و تاالان که مجردم با هیچ کس رابطه دوستی حتی در حد ساده هم نداشتم و نمیدونم چجوریه ولی دوستایی رو داشتم که از نظر اخلاقی همینجوری بودن متاسفانه تو این جامعه ای که ما هستیم نمیشه خوب رو از بد تشخیص داد اگر یکی خوب بد بشه تر و خشک هم با هم میسوزن و این مطلب هم در مورد آقایان به همین صورته و متاسفانه باید بگم که عین همین مطلب هم در مورد آقایون صدق میکنه که مثلا فلان آقا با خانمی قصد ازدواج داره ولی قبل از ازدواج یا بعد ازاون بهش خیانت میکنه پس نمیشه گفت که زنها در این مورد بدتر هستند یا مردها ولی این رو من خودم به شخصه میگم از این کار خیلی زیاد متنفرم و فکر نمیکنم که روزی بیاد که بتونم اینکار کثیف رو انجام بدم چون به نظر من اگر کسی قبل از ازدواج هر کاری که کنه اگر به کسی از نظر احساسی و روحی متعهد شد این از نظر وجدانی و شرع و جامعه بدوره که بخواد سر طرفش رو کلاه بذاره در حالی که اون فقط داره سر خودش رو کلاه میذاره و چاهی هست که هر روز بیشتر درش غرق میشه ولی در اینجا یه سوال داشتم از آقایون محترم آیا شما آقای mma که ادعا میکنید نامزد داشتید و با هم قول و قرار نامزدی گذاشتید به نظر شما آیااین خود شما نبودید که باعث این حادثه شدید ؟ به نظر من شما اگر کمی دقت و فکر کنید به نتیجه مطلوبتری می رسید . ممنونم از شما

baran ir ۰۹:۲۸ - ۸۸/۰۳/۰۹
1
33

jamiate kofr az parishani mast...abadie meikhane ze viranie mast... eslam be zate khod nadarad eibi..har eib ke hast az mosalmanie mast... mamnoooon kheili jaleb bod

کیوان ir ۱۱:۴۶ - ۸۸/۰۳/۱۷
1
71

واقعا بابت این متن متاسفم، یک دید بسیار منفی که با این نگرش باعث بوجود آمدن بسیاری اختلافات می شوید. اگر کسی بخواهد اینجنین جلو برود مطمئن باشید هیچ رابطه صمیمی بوجود نمیاد و هر کسی هم رابطه خوبی داشته باشد با خواندن این مطالب به رابطه خوبش صدمه میزند. لطفا مطالبی بگذاریذ که انرژی مثبت و امید به آینده را زنده کند نه اینکه تنفر و تضاد

sahar ir ۰۵:۵۶ - ۸۸/۰۳/۱۸
0
51

chikar konim deltang shan?khodesh hamash kontorol mikone ke kojamo chikar mikonam.alan hameye pesara ghablaz ezdevaj rabete mikhan!!chikar konam?

یه دختر خوب! ir ۰۵:۳۳ - ۸۸/۰۳/۲۱
0
0

خیلی قشنگ و کامل و بدون رودربایستی همه چی رو تو ضیح دادید واقعا خوشم اومد ..امیدوارم همه ما این قضیه رو جدی بگیریم ..واقعا عین یه راهنمایی واقعی بود..شعارم نبود

محمد رضا 21 ساله از کرج ir ۰۵:۰۳ - ۸۸/۰۳/۲۲
0
24

من فقط می خوام جواب خانم اناهیتا رو بدم اون هم این است که کسی از این دو نفر کوتاه میان که عقلشان نسبت به مشکلات زندگی کاملتر شده باشد . چون همه ادمها که مثل هم نیستند .

نسترن ir ۰۱:۴۰ - ۸۸/۰۳/۳۰
4
0

سلام. با تشکر از مقاله ی بسیار جالبتون. اول خطالب به آقای علیرضا. من از اون دخترایی هستم که شدیدا به این موضوع معتقده که تو رابطه نباید نقش بازی کرد و با سیاست جلو رفت و دوست دارم که خودم باشم(به عنوان نمونه متنفرم از اینکه شرایط اومدن سر قرار رو داشته باشم و واسه کلاس گذاشتن بهونه بیارم. این یکی از مواردی که از طرف دوستام شدیدا بهش تشویق میشم)ولی متاسفانه جنبه اش تو شما پسرا نیست وقتی همیشه در دسترسیم بی ارزش میشیم و واقعا این موضوع بهم و بهمون ثابت شده. آقا دانیال ممنون. اعتراف جالبی بود. خطاب به آقا آرش بگم که دخترا تو ایران از 18 سالگی به فکر ازدواج می افتن چون روشنفکرترینشون هم فقط با ازدواج خیلی نیازهاشون برطرف میشه و تا ازدواج نکنن از لحاظ عاطفی و جسمی باید خودشون رو سرکوب کنن پس راهی جز ازدواج سر راه ما نیست. و اما خطاب به آقا شاهرخ. اگه اول ما بهتون ابراز علاقه کنیم (طبق همون قضیه ی بی جنبه گی) همون لحظه از چشمتون می افتیم. در آخر بگم با اینکه با راهکار و دستور العمل گذاشتن واسه رابطه مخالفم ولی همون تجربه های کوتاه و اندک زندگیم این رو بهم فهمونده که یه سری سیاست ها رو باید یاد بگیرم و طبق اونا پیش برم.سبز باشید و استوار.

حامد ir ۰۳:۱۶ - ۸۸/۰۴/۰۱
0
37

پنجاه درصد موارد ذکر شده درست نیستن من کسی رو بیشتر از همه دوست دارم که بتونم توصیفش کنم پس اینکه نوشته غلطه

ali ir ۱۱:۳۵ - ۸۸/۰۴/۰۲
5
0

سلام من خودم یه مرد هستم وتمام گفته های بالا را تائید می کنم واقعا مردها اینجوری هستن .

sahar ir ۰۱:۳۳ - ۸۸/۰۴/۰۸
0
0

har harfi baraye ar kasi sedgh nemikone va har harfio nabayad ejra kard bayad manteghi va ba dar nazar gereftane sharayet va khosoosiat har shakhs bahash bar khord kard mardo zan boodanesh ziad ahamiati nadare har kasi mikhad bashe

رز ir ۰۹:۵۱ - ۸۸/۰۴/۰۹
0
27

فوق العاده بود عالی بود عالی

yashar ir ۰۱:۳۲ - ۸۸/۰۴/۱۰
0
0

man assssssslan in maghalaro ghaboooool nadaram kamelan yek tarafe neveshtan.az ma pesara ghooooooool dorost karde, dokhtara ha hamegi pako paaaaaaaari!!!!ke mabaaaaada gooooooole agha ghooooolaro bokhorin.

sepehr ir ۰۴:۱۲ - ۸۸/۰۴/۱۲
0
1

برای نویسنده این مقاله متاسفم. همین چرتو پرت را می دید به خورد دخترا که فکر می کنن مردها موجوداتی بد و خودخواه هستند. باید بدونید که اگه چیزایی منفی تو مردا وجود داره نتیجه برخورد تاآگاهانه خانوم هاست. ما مردا به جای اینکه با این جور مقالات لجبازانه صورت مسئله رو پاک کنیم می ریم دنبال یه راه حل. در کل این رو هم بگم که هیچ چیز بهتر از صداقت نیست همیشه آدمایی که صداقت دارند و به جای تجزیه و تحلیل هر رفتاری و منفی بافی ، صادقانه زندگی می کنن موفق ترین آدمها هستند

elahe ir ۰۷:۵۴ - ۸۸/۰۴/۱۶
20
1

hich ensani bejoz payambaran va 14masoom masoom nistan va ghader be raayat kardane edalat beyne hata 2ta zan nistan. aghayoone mohtaram.... saman ....... agar din nadarid laaghal azade bashid. kolah sharee nazarid. motesafefam vase tarze tafakoret. khoda hedayatet kone. in faghat havase na peyrovi az shariate payambare eslam.

محمد ir ۰۹:۰۳ - ۸۸/۰۴/۲۲
14
2

سلام به همتون. من 26 سالمه و یه مهندس الکترونیکم. اینو نگفتم که کلاس بذارم چون تو این دور زمونه درآمد یه پیک موتوری از یه مهندس بیشتره. اینو گفتم که بدونین به اندازه کافی تو دانشگاه با دخترا سرو کله زدم. به هیچکدوم نه پیشنهاد دوستی دادم نه ازدواج. به هیچکسم خیانت نکردم. چون هیچکدوم لیاقت ازدواج نداشتن. ولی تو زندگیم به یه نفر اونم تقریبا هم محل بودیم پیشنهاد ازدواج دادم که اونم یه روز خودم سر کوچه با یه پسر ولگرد دیدمش.اما سوالم از شما دخترا اینه : 1-شما که دم از خیانت پسرا می زنین میگین تنوع طلبن یا چشم ناپاکن پس چرا 1000قلم آرایش می کنین راه میفتین تو خیابون. اگه از چشم ناپاک بدتون میاد چرا خود نمایی می کنین. اگه دنبال تور کردن آدم پاکین اونیکه پاک به شما نگاه نمی کنه. 2- ایا وقتی یه پسر شما رو می پیچونه یا خیانت می کنه می ره اعتکاف ؟ میره حج عمره؟ میره مشقشو بنویسه ؟ میره با یه پیرزن ...؟ نه . میره دنبال یه دختر دیگه. دقت کنیید دختر دیگه. باید دید کجا یه دختر دیگه خارج از اصول عمل کرده که جذابیت زیادی از خودش نشون داده. باید روراست باشیم . تا زن خیابانی کنار خیابون هست خیانت به خانواده هم هست. تا جایی زنی اشتباه نکنه جای دیگری خیانت به وجود نمیاد حتی ازدواج دوم و صیغه هم شکل نمی گیره. این خود زن ها هستند که به هم خیانت می کنند. هدف مقاله مردمان درست بوده باید با مرد ها با سیاست رفتار کرد ولی نه مغرضانه . اگر مردها همه مثل یوسف پیامبر بودن ، همه می شدند پیامبر و اونوقت حتی کتایون ریاحی هم باید در کوچه ها دنبال شوهر بگرده یا قبول کنه زن دوم بشه چون پیامبر طرفدار زیاد داره ، اجازشم از خدا داره. حتی اینقدر ساده ان که با افتخار می نویسن ( من به اندازه موهای سرم دوست پسر داشتم. باید بدونین چطور با اونا رفتار کنین. ) اگه دخترای دیگه بدونن دوست پسر چند نفرو با سیاستت از را بدر کردی یا چندتا شوهرو اغفال کردی نه تنها از راهنماییت استفاده نمی کردن بلکه آرزو میکردن زودتر کچل بشی که تعداد فریب خورده ها بیشتر نشه. از هر کسی که فکر کرد بهش توهین شده معذرت می خوام . اینکه پسرا شل شدن قبول دارم. از قدیم بودن. ولی مشکل از زمانی شروع میشه که 1 دختر یه جا شل باشه.

هانا ir ۰۳:۵۰ - ۸۸/۰۴/۲۳
12
0

سلام . مقاله ی بدی نبود. آقامحمد من با نظر شما کاملا موافقم تا یه زن نخواد هیچکس نمیتونه بهش بد نگاه کنه یا خیانت کنه و با اینکه یه دختر خودشو دست این پسرو ون پسر بندازه مخالفم چون مطمئنم ذره ذره عشق ورزی و محبت کردن از یادش میره به نظر من یه زن فقط برای عشق اولش هرکاری میکنه و اگه بهش خیانت بشه دیگه نمیتونه عاشق واقعی باشه. ولی مطمئنم اینم بازی پسرای ایرانی شده که دخترارو به بازی بگیرن و جواب خدارو چجوری میخوان بدن نمیدونم . پس دوستای گلم سعی کنیم عشقمونو واسه عاشقمون نگه داریم نه هرکسی...

مجید ir ۱۲:۴۳ - ۸۸/۰۴/۳۰
5
1

من که دوست دختر ندارم و طبیعتا با این چیزهایی که شما گفتید هم کاری ندارم! اما خود من شخصا دنبال دختری هستم که قبلا با هیچ پسری نبوده باشه

مسی ir ۰۲:۱۴ - ۸۸/۰۴/۳۱
30
0

خوب بود ولی از بحث خارج نشید.این توصیه ها برای روابط دوستیه نه ازدواج.توی ازدواج قضیه کاملافرق داره.عشق وتعهد از اصول کلی این پیوند مقدسه.

ani ir ۱۱:۰۹ - ۸۸/۰۵/۰۱
1
31

سلام با همه این مقالات و توضیحات بازم تصمیمگیری خیلی سخته تا با کسی مستقیم برخورد نداشته باشی شناخت کاملی ازش پیدا نمی کنی .می خوام یکی به من کمک کنه تا بتونم تصمیم درستی بگیرم من تا بحال با کسی دوست نبودم پس شناخت کاملی نسبت به آقایون ندارم الان دو کیس دارم که نمی توانم چی کار باید بکنم هر دو از لحاظ اجتماعی وفرهنگی در یک سطحی هستند با این تفاوت که یکی خودش اومده جلو پیشنهاد داده ولی نفر دوم از طریق خانواده حالا تصمصم گیری برام خیلی سخته از راهکارها و پیشنهاداتتون استقبال می کنم. مرسی

سحر ir ۱۰:۴۸ - ۸۸/۰۵/۰۵
1
1

سلام به نظر من همه این حرفا درسته ما دخترها با بی محلی به پسرا می تونیم به همه چیز برسیم اما اگه یه ذره به پسرا رو بدی پرو می شن

blackelf ir ۱۰:۳۷ - ۸۸/۰۵/۱۱
29
224

Dar javab be سحر rabti be bi mahali kardan va roo dadan nadare ! hanooz 1bache poroo mesle man be postet nakhorde ke haleto begire :D begzarim.... vaghean bahse jalebi bood vali enghadr ham ke inja neveshte marda bad nistan. Never Trust a Smiling cat....

Bahal ir ۰۸:۰۶ - ۸۸/۰۵/۱۴
0
0

سلام . به نظر من این مطالب این مقاله کاملا" یکطرفه است و در عین بی انصافی نوشته شده . اینجوری که شما نوشتید یعنی آقایون به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند .

لارا ir ۰۳:۱۰ - ۸۸/۰۵/۱۴
0
25

عالی بود بهترین توصیه می شد که بگید دقیقا همونی بود که شما گفتید در باره این مطلب باز بنویسد .

مریم ir ۰۵:۴۲ - ۸۸/۰۵/۱۴
41
0

متاسفانه بعضی ها از اسلام و دین داری همین یک جمله رو یاد گرفتن که می تونن چندتا زن دائم غیر دائم داشته باشن بقیه مسائل به اونا ارتباط نداره

ashkan ir ۱۰:۱۸ - ۸۸/۰۵/۱۷
0
52

ghabol nadashtam

darya ir ۰۷:۴۵ - ۸۸/۰۵/۱۹
0
36

اصلآ اینطور نیست. شاید فقط 50% مقالتون درست باشه

سارا ir ۰۵:۱۸ - ۸۸/۰۵/۲۰
0
0

پایه و اساس چند همسری اسلام نیست چرا که اسلام نه چند همسری را اختراع کرده و نه آن را منسوخ ساخته است که این امر رایج قبل از ان نیز وجود داشت "چنانچه شمار زنانی که یک مرد می توانست بگیرد نا محدود بود و گاهی در اسناد یونانی دیده شده است که مردی چند صد زن در خانه داشته است 1"اما اسلام این امررا محدود به چهار زن دانسته و برای تحقق آن نیز شرط عدالت را بیان کرده است و پایه و اساس آن آیه 3 سوره نساء می باشد .نمی توان حکمی را از یک ایه استخراج کرد و به شرایط زمانی نزول آیه و ایات قبل و بعد آن بی توجه بود. ایه 3 سوره نساء در شرایطی نازل می گردد که جنگ های متعدد در زمان پیامبر صورت می گرفت و بسیاری از مردان در این جنگ ها کشته می شدند که جنگ از لوازم جنگجوئی و قبیلگی است ودرپی آن زنان و کودکان بی سرپرست باقی می ماندندکه اموالشان در دست دیگران قرار می گرفت و دختران بی سرپرست بازمانده از جنگ به کنیزی برده می شدندو پس از تصرف اموال پدرانشان رها می شدند و از همان دارای هر چند اندک نیز محروم می گشتند.بایست توجه داشت که فلسفه چند همسری در اسلام با این پیش زمینه آغاز می گردد"اتو الیتامی اموالهم و لا تتبدلو الخبیث بالطیب ولاتاکلو اموالکم انه کان حوباَ کبیراُ بدهید به یتیمان اموالشان را و نا پاک را به پاکیزه تبدیل نکنید مخورید اموالشان را به سوی اموالتان بیگمان گناه بزرگی است -ایه دوم سوره نساء" در این میان ترس از حیف ومیل اموال یتیمان و توجه به زن ودختر یتیم است که خداوند به بندگان خود توصیه می کند که برای اجرای قسط و توسعه اموال این یتیمان وحمایت از آنان در چتر مسولیت به نکاح در ارید آنان یا مادرانشان را 2تا 3تا و 4تا"وان خفتم الا تقسطوا فی الیتامی فانکحوا ما طاب لکم من نسا مثنی و ثلث و رباع : اگر خوف آن داشتید که در باره یتیمان به قسط عمل نکنید پس به نکاح در آرید از زنان دو،دو،سه،سه ،چهار،چهار. در واقع پس از امر و نهی آیه قبل درباره حراست و نگهدای اموال یتیمان است که این آیه نازل می گردد و ،(واو عطف اول آیه اتصال و ربط این آیه را به آیه قبل می رساند ازدواج با دختران یتیم که بسا به اسارت نیز در آمده بودند."یتامی"به قرینه جواب شرط "فانکحوا"جمع "یتیمه" دختر بی پدر و زن بی شوهر است و قسط در این آیه رساندن سهم مالی و انجام حق همسری است وایجاد تعهد و مسولیت در حفظ مال یتیم تا مسولانه توسعه پیدا کند2.) در این صورت است که ایات سوره نساء تجویز به تعدد زوجات دارد و در پی ان نیز شرط ضمنی مطرح می گردد "فان خفتم الا تعدلو فواحدةاو ما ملکت ایمانکم:اگر بترسید راه عدالت نپیموده و به آنها ستم می کنید پس تنها یک زن اختیار کنید یا چنانچه کنیزی دارید به آن اکتفا کنید " عدالت شرط و بیم از اجرای ان عامل بازدارنده می گردد . آنچه ازآیه دوم و سوم سوره نساء فهمیده می شود این است که اصل در نکاح تک همسری است و استثنائادر شرایط زمانی خاص و با افراد خاص اجازه داده شده است که مردبتواند تا چهار زن بگیرد و گرفتن بیش از یک زن مشروط است به اینکه مرد بتواند بین آنها اجرای عدالت کند و درصورت ترس از عدم اجرای عدالت آن را به یکی محدود کرده است و منظور از ترس از عدم اجرای عدالت این است که مرد ، ظن بر عدم اجرای عدالت داشته باشد یا شک کن که آیا می تواند عدالت را اجرا نماید یا خیر؟ "بعید نیست بتوان از این آیه استنباط کرد که اگر کسی که ترس ازاجرای عدالت دارد و در عین حال اقدام به ازدواج مجدد نماید ازدواج دوم باطل است3 " وفقط کافی است که مرد تردید داشته باشد نه یقین "شرطی که در اسلام برای چند همسری وجود دارد این است که مرد مسلمان اطمینان به اجرای عدالت بین همسرانش داشته باشد و کسی که چنین اطمینانی ندارد ،گرفتن بیش از یک زن بر او حرام است 4" باید دید منظور قران از عدالت چیست ،جنبه بیرونی آن یعنی همان اجرای عدالت در نفقه و قسم و حقوق واجبه است یا تساوی در تمایل قلبی ومحبت باطنی ؟ در واقع می بایست نخست پرسید که هدف از ازدواج چیست که خداوند برای تعدد همسران یک مرد شرط عدالت را بیان می دارد؟ و من ایةان خلقلکم من انفسکم ازواجاَ لتسکنوا الیها وجعلبیتکم مودةورحمة یکی از نشانه او این است که از خود شما برای شما همسر آفرید تا با او آرام گیرید و میان شما مهر و محبت قرار داد (روم آیه 21) خداوند در آیه دیگری در همین سوره (129) می فرماید "شما قادر نیستید بین زنها به عدالت رفتار کنید" در واقع خداوند در آیه 128 سوره نساء در خطاب به زنان می فرماید "اگر زن ها می ترسند که همسرانشان به آنها توجه نداشته و یا با انان رفتار عاطفی ندارند می توانند گذشت کرده و آشتی کنند به طوری که با اختلاف زندگی نکنندبلکه تقوا پیشه کرده و نیکی کنند که این امر برای اصلاح زندگی شان بهتر است. درست در ایه بعد خداوند مردان را مورد خطا ب قرار می دهد "ولن تستطیعوا ان تعدلوا بین النساء ولو حرصتم فلاتمیلو کل المیل فتذروها کالملقة وان تصلحوا وتتقوا فان الله کان غفوراَ رحیماَ: شما هرگز نتوانید میان زنان به عدالت رفتار کنید هر چند راغب و حریص (به عدل و راستی )باشید ، پس به تمام میل خود یکی را بهرمند وآن دیگری را محروم نکنید تا او معلق و بلاتکلیف گذارید و اگر سازش کنید ،پرهیزگار باشید(تتقوا ) ، همانا خدا بخشنده و مهربان است .این طور به نظر می رسد که علت ناراحتی زنان در آیه 128 این است نگاه مرد به سمت دیگری جلب شده است که خداوند به مردان خطاب میکند شما نمی توانید عدالت را اجرا کنید هر چند خود راغب باشید و انان را به تقوا دعوت می کند . این آیه نشان از یک جامعه دینی است که برای حفظ کیان خانواده در آن افراد به تقوا و پرهیزگاری دعوت می شوند و اینطور به نظر می رسد که تعدد زوجات با تقوا و خودسازی انسان و تسلط او بر نفس رابطه تنگاتنگی دارد .

roj ir ۰۸:۵۱ - ۸۸/۰۵/۲۷
0
52

سلام من فقط مطلب شما رو خوندم و واقعاااااا عالی بود کاری به نظرات دیگران ندارام چون این یک واقعیت محض که باید شخصه تجربش کرده باشی .. اما باور کنید هیچ وقت نمیشه یک رابطه رو تغییر داد

سوگلی ir ۱۰:۴۰ - ۸۸/۰۶/۰۳
2
0

نظر نویسنده ی محترم و همه ی خانمها و آقایون درست، ولی به نظر من اینترنت را بیشتر جوانان سِرف می کنند پس اطلاعات و تجربیات را هم جوانان اینجا نوشتند و هر کسی به اقتضای مدت رابطه ش و سنش حرف زده ولی فکر نکنم یه آدم میانسال و مسن اینجا کامنت گذاشته باشه؛ کاش اونام می اومدن و حرفای دلشون را می زدن اونوقت شاید راحت تر منِ نوعی می تونستم از حرفهای نویسنده و دیگران نتیجه گیری اخلاقی کنم.به نظر من اونایی که خیلی پیاز داغ عشق و عاشقی را زیاد کردن، طول رابطه شون شاید کمتر از7 سال هستش (شاید عمدتا 3-4 سال). و این کوتاهی رابطه، من را از پذیرش تجربه هاشون تا حدی منصرف می کنه. به نظر من افرادی که گفتن "آقایون اشتهاشون زیاده" درست گفتن و من می گم که خانمها هم همینطورن و استثنایی قائل نمی شم. از کسانی هم که از بی اعتمادی پارتنرهاشون نالیدن می خوام بپرسم که خودشون چقدر قابل اعتمادن؟ شاید ما انسانها همه مون داریم به هم دروغ می گیم که اینقدر به هم پیله می کنیم که داری دروغ می گی. و یا شاید دوستامونو از روی سوء تفاهم و باور غلط کنار گذاشتیم. چون ما انسانها گاهی گرفتار ترس، حسادت، پیشداوری، غرور و خودبینی می شویم و در دعواها ممکنه صد در صد تقصیر را به گردن دیگری بندازیم. ولی من فکر می کنم دلایلی که ما را بر آن می سازد که دوستانمان را رها کنیم بعضی هاشون به خود ما بر می گرده ؛ مثلا تکراری شدن روابط و دلزدگی، وارد شدن یک عشق جدید به زندگی مون، زیاده طلبی ، نداشتن آگاهی مناسب به روابط و آداب معاشرت، خودخواهی، نداشتن صداقت، تجربیات تلخ گذشته، بی مسئولیتی در قبال آینده کاری و روابطمون با پارتنرمون، کمبود شناخت قبلی (مثلا یک بار هم با اون فرد، قبلا بیرون نرفته که ببینه چقدر می تونه خصوصیات اخلاقیشو تحمل کنه)، عدم گذشت و انسان دوستی _ دست کم همون مقدار که خودمونو می بخشیم آیا از اشتباهات دیگران هم راحت می گذریم_. به نظرم اونایی هم که گفتن "محل زیادی بدی به ضررته" درست گفتن. انگار همه دارن از تعریف های دیگران اعتماد بنفس می گیرن و متاسفانه از این اعتماد بنفس هم بارها بر ضد خود افراد استفاده می کنن. می دونین به نظر من همه ی آدما به نوعی کارهای خودشونو توجیه می کنن پس ممکنه به دفعات به دیگران خیانت کنن و اصلا ککشون هم نگزه و تازه اونایی هم که همیشه طرف حسابشون خوبه و از اون فرد خاطره ی خوبی توی ذهن دارن، بدتر این کاره ن؛ به قول قدیمی ها: "روی زمینِ سفت نشاشیده که روش بپاشه ببینه چه مزه ای می ده". به نظر من همه انسانها تشنه ی زیبایی، قدرت و برتری و سایر لذات زندگی هستن، پس خانم یا آقایی که از نظر ظاهر و موقعیت اجتماعی سرتره مثل یه ماهی لغزنده ست توی دست شریکش، و اون باید هی یه چوب دستش باشه و متجاوزان به حریم و زندگی و عشقش را مدام فراری بده. پس اگر کسی می خواد پارتنرایده آلشو نگه داره، باید خودش هم ایده آل باشه و سعی کنه خودش را از نظر اجتماعی و سایر موارد برتری، با او سازگار کنه؛ و تا وقتی که افراد بخوان همه ش خودشونو از نظر مادی و احساسی به یه انسان دیگه بچسبونن ، حالا از روی تنبلی و راحت طلبی و نیاز و وابستگی شدید و یا هر چیزی، راه به جایی نمی برن و آش همون آشه و کاسه همون کاسه. مثلهایی هم دراین زمینه هستند مثلا:" وقتی که از پا می افتی نزد همه منفور می شوی" و یا "مگذار کسی تو را افتان و خیزان ببیند". به نظرم هیچ چیزی به اندازه ی این ارزش ندارد که ما بتوانیم وقت و انرژی مونو به جای اینکه صرف شناخت دیگران و عشق ورزیدن بیش از حد بیهوده به اطرافیان و درخواست عشق و محبت از آنها بکنیم، آن وقت و انرژی را صرف خودمون و اهدافمون و آینده مون بکنیم و سعی کنیم خودمونو بشناسیم. یه مثل در این زمینه:"بگذار زیبایی در نگاه تو باشد نه به آنچه که بدان می نگری."

lida ir ۰۱:۴۴ - ۸۸/۰۶/۰۴
39
176

مطالبتون عالی وصحیح بود . کمتر از حق الهیتون نخواهید که ضرر میکنید .نوشتن مقاله هاتون رو ادامه بدین. با تشکرر

بهناز ir ۰۱:۳۵ - ۸۸/۰۶/۱۲
0
0

واقعا درسته..............دقیقا مطابق با تجربم بود

نسرین ir ۱۰:۳۱ - ۸۸/۰۶/۱۴
1
0

عالی بود...تمامی مقاله ها عالی و آموزنده هستند... ممنون

ستاره ir ۱۱:۵۲ - ۸۸/۰۶/۱۵
0
0

جالب بود و به نظر من مهم ترین نکته ای که میشه گرفت این هستش که هر انسانی برای خودش ارزشی داره و نباید به خاطر احساسات زیاد خودش رو کوچک کنه و باید یکم هم واسه خودش ارزش قائل باشه اما دل کسی رو نشکونه.

ساحل ir ۰۳:۱۲ - ۸۸/۰۶/۱۸
0
36

خیلی عالی بود،شاید با مطلبتون خیلی ها رو از دلخوشی(البته از نوع کاذبش)در آوردید!!! fantastiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic!!!!!!!!! همین قشنگیش باعث شد که هرکی کم آورد یقه ی اسلامو بگیره یا به فکر ترشیدن دخترا(که از بیخ ادبیاتش غلطه)بیفته!!!! اینم بگما،همه ی آقایون اینطوری نیستن...!!!!

عسل ir ۰۱:۱۴ - ۸۸/۰۶/۲۳
0
0

خیلی جالب بود.مرسی.ولی به نظر من همه ی مردا اینجوری نیستن.شما خیلی تند راجع به اونها قضاوت کردین. گناه دارن به خدا.

mlt2020 ir ۱۰:۴۶ - ۸۸/۰۷/۰۶
0
0

سلام* مطلب جالبی بود. نظرات رو خوندم، چیزی که من رو متعجب کرد در مورد پیشنهاد سکس بود! از زمانی که وارد دانشگاه شدم ارتباطم با دخترها بیشتر شده و با بعضی ها هم رابطه دوستانه تر و گاها صمیمانه دارم اما هیچ وقت چنین پیشنهادی ندادم و موندم چطور کار به جایی میرسه که چنین پیشنهادی مطرح میشه؟!!!* منم مردم با خصوصیات مردانه. الان که فکر می کنم می گم " باز با باز کبوتر با کبوتر...* اما خدا به هر دو جنس کمک کنه که کسی رو مشابه خودشون پیدا کنن. لبته خیلی وقت ها بعضی ها چه دختر چه پسر تلف میشن! خود من حدود 8 ماهه که احساس تلف شدن می کنم چون وارد رابطه ای شدم که بارها به دوستانه بودن اون تاکید شده اما بعضی وقت ها صحبت از دوستانه بودن فراتر میره و من این رو کاملا درک می کنم اما فقط توجیح می کنم که این یه رابطه دوستانه است بعد یه مدت دوستی این جور مباحث پیش میاد و گاهی هم اهمیت نمیدم و ادامه نمیدم اون بحث رو مثلا اس ام اس میاد که "وقتی باهاتم احساس خوبی دارم!" "می دونم که به من علاقه داری اما نه از اون علاقه ها""من دختر خوبیم مهربونم و کلا شیرینیه زندگی ام!". گاهی فکر میکنم که این رابطه به چه درد من می خوره اکر وقت و انرژی ای که برای این رابطه دارم صرف می کنم صرف یه رابطه منطقی می کردم بهتر بود. احساس می کنم اون داره از من برای پر کردن تنهایی هاش استفاده میکنه. چون اون از من بزرگتره! حدود 2 سال و دائم می گه که ما دوستیم و حتی یه بار صحبت وابسته شدم رو وسط کشیدم گفت:"به نظرم اول هر رابطه ای باید مشخص کرد نوع رابطه رو و اگر کسی این وسط وابسته شه تقصیر از خودشه" رابطه شیرینیه امانه اونطوری که من تو بعضی نظرات خوندم! منتها دارم به اون وابسته می شم و این اصلا مناسب نیست.چون منطقی نیست اما نمی دونم چطور از این رابطه بیام بیرون! اینم یه بدبختی پسر ها که نگن پسر ها دختر هارو گول میزنن... من احساس گول خوردگی می کنم با اینکه معتقدم رابطه ای که به ازدواج ختم نشه نیاز نیست از حد بگذره اما خودم دارم از حد می گذرم و او باعث اینه . واقعا نمی دونم چیکار کنم... اینم یه سر گردانی که عامل اون یه دختره هر چند خودم هم کم مقصر نیستم..

وحید ir ۱۰:۴۶ - ۸۸/۰۷/۰۷
2
17

به نظرم جامع نبود، نویسنده فقط طیف خاصی از مردها در نظر داشت و سعی کرده بود که به نوعی یک امتیاز برای خانم ها بگیره. در حالی که بهتر بود موردی بحث میکرد.خیلی از خانم ها با در نظر گرفتن اینکه همه ی مرد ها بقول خودشون یه کرباسن، هم زندگی خودشونو تباه می کنن و هم زندگی اون مرد رو. البته منظورم این نیست که مرد بد نداریم، اصلا و ابدا. اما خوب نباید اینجوری را جه به همه ی مردا فکر بشه، من خودم وقتی این مقاله رو خوندم، کلی دپرس(depress) شدم که چفدر ما مردا نامردیم!! به امید روزهای خوب و قشنگ برای همه ی عزیزان

sh ir ۱۰:۱۳ - ۸۸/۰۷/۲۰
5
0

سلام . به نظر من شما بهتر بود پیش یک روانشناس مرد میرفتید . تا یک رواشناس زن . بعد دخترهای امروز غیر قابل اطمینان بوده . واین روانشناس شما دختر دیروز بوده و این حرفها مال دیروز نه امروز

محمد ir ۰۲:۳۳ - ۸۸/۰۷/۲۲
0
0

سلامی به گرمی آفتاب جنوب. اکثر نظرات سازنده و متأثر از تفکر بود، از نظر من این مقاله هم برای گل پسرا و دختر خانما می تونه مفید باشه (بستگی به نوع نگاه و طرز تفکر و..) گرچه خیلی از نکات رو قبلاً مطالعه کرده بودم اما نکات جدید و تازه ای هم داشت که برای خود من جالب بود. با نظر آناهیتا خانم تقریباً موافقم چراکه به اعتقاد من اگر هر دو طرف از جنبه های زیادی بهم شبیه باشند ممکنه در آینده شاهد یک رابطه ی کسل کننده باشیم چراکه تفاوت های خلقی و رفتاری انسانهاست که حس دوست داشتن جنس مخالف را تاثیرگذارتر می نماید. با تشکر از همه ی دوستان

محمدرضا ir ۱۲:۵۷ - ۸۸/۰۷/۲۸
4
1

وقتی مردی شمارا بخواهد انقد ناز میکنین که تو این قحطی شوهر(اونم از نوع خوبش) اونم از دست میدین :-):-)

maryam ir ۰۱:۲۶ - ۸۸/۰۸/۱۳
0
30

سلام اقا محمدرضا به قول یه جمله معروف هست که میگه از تنهایی مردن بهتره از این که ادم باهر کسی بخواد عشق ومحبتش و تقسیم کنه خدا کنه تا میاد قحطی پسر بیاد اون هم از نوع بدش همه بگین ایشاالله ....:(:

میثم ir ۰۷:۵۸ - ۸۸/۰۸/۲۰
0
23

چرا باید همیشه مردهای بیچاره قدم اولو بردارن برن جلو صحبت کنن، آخه همه مردها براد پیت نیستن که. خانمها اگر کسی رو دوست دارین شما هم میتونین برید صحبت کنید مطمئن باشید از بزرگیتون کم نمیشه.

بهاره ir ۱۲:۳۶ - ۸۸/۰۸/۲۵
1
50

مطلب جالب و درستی بود ولی نمیشه تعمیمش داد ! مشکل بزرگ مردا اینه که تنوع طلبن! من که دیگه نمیتونم به مردی اعتماد کنم! هیچ مردی روی زمین لیاقت عشق پاک یک دختر رو نداره! چون اصلا نمیتونه درکش کنه! چون تو مغزش نمیگنجه!مردا فقط به روابط جنسی فکر میکنن نه بیشتر از اون!

shilan ir ۰۱:۳۶ - ۸۸/۰۸/۲۸
1
527

اقامحمدعزیزمردهایی که دنبال جلب توجهن هم خیلی زیادنفقط عادت بر اینه کةخودنماییبة زنانسبت دادة بشة والامردا واسة جیاین همة دنبال قدرت و ثروت و شهرتنبهترة یة خوردةواقع بین باشیم!تازة اکة قرار باشةبا این بهانة هامرد و زن بة هم خیانت کنن برای زنها هم مردای رنکارنک فراوونةاین هم توقع بیجاییة کة واسةاز راة بدر نشدن مردا زنا بایدبة هزار و یک شیوة خودشون ومخفى کنن جون در اون صورت زندکى اصلا معنایی ندارة مکر اینکة شما بة زندة بة کور کردن زنا اعتقاد داشتة باشین کة در اون صورت دیکة زندکىاى باقى نخواهد موند

homa ir ۰۸:۳۶ - ۸۸/۰۸/۲۹
0
0

ros- e aziz chi chi aali bood aaaali?malome kheili az janebe aghayoon rakab khordi

پاسخ ها

ARASH ir ۰۲:۵۹ - ۹۳/۰۱/۱۶

shoma chetor batajrobeh hasty homa khanoom ?

یک مرد ir ۱۱:۰۱ - ۸۸/۰۹/۰۱
0
0

با لجن مال کردن مردها رضایت رو برای خانومها ایجاد کرد. همین تعابیر رو میشه برای یک زن بکار برد، اما روندن همه با یک چوب، اون هم چوب تحقیر بدترین روش برای پیمودن هست

من ir ۰۴:۳۹ - ۸۸/۰۹/۰۴
0
0

خدایی انگیزت از نوشتن این چرت و پرتاچی بود؟!!! ها؟ها؟ها؟

payda ir ۱۲:۵۴ - ۸۸/۰۹/۰۷
0
0

khaily alllllllllllllllli bod.malome aghayon dos nadaran chon patehashono rikhti ro ab

فری ir ۱۰:۳۴ - ۸۸/۰۹/۱۶
2
20

می خواستم به sara بگم عزیزم از کجا اینقدر مطمئن راجع به دوست پسرت صحبت می کنی مردها گاهی اوقات کارهایی می کنند که به عقل جن هم نمی رسد که خیانت کار باشند . انشائ الله که اینطور نباشد ولی بعد ها می فهمی که به هیچ مردی نباید اعتماد کنی هیچ مردی

ati ir ۰۶:۲۲ - ۸۸/۰۹/۱۷
1
0

ولی کلا مردها موجودات عجیب و ناشناخته ای هستن.

deniz ir ۰۵:۱۱ - ۸۸/۰۹/۱۸
0
0

امین خان یه وقت سردیت نکنه!!! زمان این خرییت ها گذشته.بهتره مسجد بری دکتر!

simin ir ۰۲:۳۲ - ۸۸/۰۹/۲۳
3
0

چند سال پیش اگه دونفرباهم دوست میشدنداکثردوستیهابه ازدواج ختم میشد همراه با ارتباط سالم بود ولی حالا اگه کسی پیشنهاد دوستی میده دفعه دوم یاسوم دیدار سعی می کنه ارتباط نزدیک داشته باشه فکرمی کنم اصول واعتقادها خیلی سست شده ارزشها دیگه ارجی نداره........

آسمان علی ir ۱۲:۲۴ - ۸۸/۱۰/۰۸
1
45

چقدر کامنت داره این پست . مطلب جالبی بود :)

sahar ir ۰۴:۲۴ - ۸۸/۱۰/۱۰
0
0

mamnun. komakam kard ta dar rabeteam ba kasi ke mikhaham ba o ezdevaj konam deggate bishtari konam

sahar ir ۰۴:۳۳ - ۸۸/۱۰/۱۰
311
0

می خواستم در جواب مسی جون بگم که عزیزم دیگه دوران فرق قائل شدن بین ازدواج و دوستی گذشته ای کاش همه به جای ازدواج با هم دوست می شدن که دیگه بحثی به مهمی ازدواج اینهمه با کثافت کاری و بی وفایی و نا مردی بعضیا زیر پاها له نشه

ایناز ir ۱۱:۳۹ - ۸۸/۱۰/۱۶
2
1

من که دور مرد ایرانی رو خط کشیدم.چون اعتماد به نفس کاذب دارن فقط...واقعا واسطون متاسفم...قدرخانوما رو نمی دونینننننننن

female ir ۰۶:۲۱ - ۸۸/۱۰/۲۰
13
0

سلام،از دید روانشناسی بعضی از مطالب کاملا درسته...ولی چرا اینقدر چرت و پرت گفتین تو نظر ها؟من دین رو میذارم کنار...مرد و زن هر دو هم عقل دارن هم احساس..*عشق 2 طرفه هست مهم نیست چند سال با هم بودین وقتی جدا شدین یعنی عشق 2 طرفه به 1 طرفه تبدیل شده پس شما هم کنار بیاین با وضعیت چون عشق 1 طرفه به درد نمی خوره...**روابط جنسی هم 2 طرفه هست و هر دو طرف ازون قراره لذت ببرن نگین از ما سواستفاده شده (چه دخترین چه پسر) چون شما باید صحیح انتخاب می کردین طرفتون رو...***به هم احترام بذارین دوست باشین پا گیر نشین...ارزش آدم ها به این نیست که آیا قبلا با کسی بودن یا نه،ارزششون به احترام و احساسشون در رابطه با شماست بهتره آدم یه رابطه 10 روزه و عالی داشته باشه که با احساس خوبی در آینده بهش نگاه کنه تا اینکه یه رابطه 100 ساله بی خود

محمد علی دهقانی ir ۱۱:۳۱ - ۸۸/۱۰/۲۳
0
0

با تشکر از زحمات شما این گونه مطالب میتوانند انسان را در مسیر درست قرار دهند.

و اینک یک زن ir ۱۱:۴۸ - ۸۸/۱۰/۲۳
4
0

وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد. اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد. قابل توجه دختر ا و خانومایی که زود احساساتی و هیجان زده می شن. به نظر من برا ی توضیح عنوان این مقاله، همون دو جمله کافیه .

بهار ir ۰۸:۲۶ - ۸۸/۱۰/۲۴
1
2

با سلام و تشکر از مقالات پرمحتوا و مفید شما من در عرض این چند سال که با سایت مردمان آشنا شدم مطالب آن واقعا" مفید بوده مخصوصا" مطلب این مقاله ، که به من38 ساله کاملا" ثابت شده . و توصیه من به دوستانم این است که به مردی اعتماد کنند که آنها را فقط به خاطر ارزش وجودی خودشان بخواهد نه ملاک های مادی و ظاهری و البته نکته ای که باید بیان کنم اینه که در ایران آقایان مجرد 38 سال به بالا مجردیشون اما و اگر داره چون به خاطر شرایطی که در جامعه هست بخت بهشون رو کرده و می تونند با دختری ازدواج کنند که تو خواب هم نمی دیدند که حتی بهشون نگاه کنه پس به جای تز دادن بروند خدا را شکر کنند که عرف ایران هنوز هم مربوط به عصر حجر است و این قدر شانس آنها را برای ازدواج بالا برده است .

پاسخ ها

آرش کمان گیر ir ۰۴:۲۹ - ۹۳/۰۱/۱۲

حالا چرا آقایون 38 سال به بالا ؟

بهناز ir ۰۸:۳۸ - ۸۸/۱۰/۲۴
32
0

در جواب محمد رضا و میثم باید بگم که قحطی شوهر نیومده اتفاقا" زیادند اونم از نوعه بدش بعد هم بعضی از پسرها این قدر کم ظرفیتند که اگر بهشون پیشنهاد آشنایی بدی خودشونو میزارند طاقچه بالا و اینقدر برات ناز می کنن که انگار چه خبر شده و چه تحفه هایی هستند , البته من امیدوارم یک زن از خود متشکر بدتر از خودشون قسمتشون بشه و. چون اگه یک دختر به یک پسر پیشنهاد آشنایی بده و پاسخ رد بشنوه یا اینکه طرف قبول کنه ولی فکرکنه چون پیشنهاد از طرف دختره بوده هرجور بخواد می تونه با اون رفتار کنه دختر خانم از نظر احساسی و روحی خیلی آزار می بینه و سرخورده میشه چون دخترها اکثرا" خیلی احساسی هستند.

قاسمی ir ۰۲:۳۵ - ۸۸/۱۰/۲۸
0
0

سلام واقعا" ناراحت کنندست که بعضی ها بجای اینکه بهم دیگه از محل تجاربشون اطلاعات بدن با هم دیگه کل کل و جدل می کنن .... خوبه که آدم بدرد دیگران بخوره و ... چغدر گلایه و انتقادهای غیرسازنده و ... با آرزوی موفقیت و تشکر از سایت مردمان

الهه ناز ir ۰۳:۵۴ - ۸۸/۱۰/۲۸
0
1

ولی خودمونیما این آقایون خیلی عجیب و غربیند اصلا نمیشه شناختشون هر ساعت یه شکل هستند فکر می کنم خیلی متغیر باشند!!!!!!!!!!!!!!

جهانبان ir ۱۱:۴۸ - ۸۸/۱۰/۲۸
28
0

هر کس میدونه باید چه کار بکنه فقط دنیا عوضش کرده ...

maria ir ۱۱:۴۷ - ۸۸/۱۱/۰۱
1
0

Salam matalebetoon vagen ali bood biste bist man nazare doostan ro khondam rastesh bishtar, agayoon ba in matlab moshkel dashtan man ba nazare azar joon kamelan movafegham. ta kasi chenin etefagi barash nayofte dark nemikone ya darkesh sakhhte

sadaf ir ۱۱:۰۷ - ۸۸/۱۱/۰۸
342
0

salam matalebe jalebi bood rast migid nabayad hich vaght kasi ro bot konim chon eshghe vagheie ro gom mikonim va momkene ke dele kheily haro beshkanim

sadaf ir ۱۱:۵۷ - ۸۸/۱۱/۰۸
0
0

salam matalebe jalebi bood bekhosoos inke hichvaght az kasi bot nasazim chon ke moomkene dele kheili haro beshkanim va eshghe vagheie ro gom konim

nasim ir ۰۵:۵۱ - ۸۸/۱۱/۱۰
0
0

جالب بود...

sara ir ۰۸:۴۳ - ۸۸/۱۱/۱۰
0
0

عالیترین مطلبی که خوندم واقعا مرسی ازاین راهنماییهای مفیدتون ازتون تشکرمیکنم و خواهش میکنم که مطالب بیشتری دررابطه با این موضوع بذارید ممنونم ازتون..

سمیرا ir ۰۵:۱۰ - ۸۸/۱۱/۱۱
27
0

چقدر اینجا همه خوبن!خوشم اومد.برعکس دنیای بیرون!

بهمن ir ۰۱:۳۷ - ۸۸/۱۱/۱۳
2
0

سلام من از طرفداران خانم ها هستم و ازشون حمایت میکنم ولی نقطه ضعفی که من دیدم خودشون رو انگشت نما می کنند البته 60% خانم ها این طورند به هر حال همه مرد ها خوب نیستند . در مرحله بعد ملاک خانم ها از ازدواج چیه ؟ پول خونه ماشین مدل بالا دنیا رو از مرد شون چی می خوان چیزی که من دیدم سو استفاده از مرد است . وا قعا مطلب در مورد این مشکلات می خواین حاضرم بنویسم جواب بله با نظراتتون به من بدید

hadiseh` ir ۰۹:۰۳ - ۸۸/۱۱/۱۳
0
0

فوق العاده بود مرسی از سایت خوبتون

مجید ش (کرج) ir ۱۰:۰۸ - ۸۸/۱۱/۱۵
31
0

خانما به دلشون بد راه ندن مردا خیلی هم خوب و دوست داشتنی هستن اگه بتونید رگ خوابشون رو پیدا کنید..

aram ir ۰۸:۴۸ - ۸۸/۱۱/۲۱
3
0

به نظر من اگر دختر نوجوانی در خانواده دارید حتما مطلب رو بدید بخونه چون اونها خام هستند و ممکنه از روی بی تجربگی خطاهایی رو مرتکب شن که جبران ناپذیره . .

reihan ir ۱۲:۵۹ - ۸۸/۱۱/۲۸
1
0

salam.bayad begam ke alan bad boodan pesar dokhtar nadare.har chand dokhtaraye alan vaghan vahshatnak tar az pesara shodan.vali man faghat 2ta tajrobe doosti dashtam ke ey kash vase avali inaro midoonestam ke khodamo koochik nemikardam.vase dovomi ham ke ghorboonesh beram khoda fereshte jolo pam gozasht k alan shoharame.khastam begam bado khoob too har gheshri hast.

هنگامه ir ۰۴:۲۱ - ۸۸/۱۱/۲۸
1
0

خیلی جالب و آموزنده بود.البته خود دخترا مقصرن که میذارن مورد سوئ استفاده قرار بگیرن. چرا باید همیشه فکر کرد که اینکه الان با من دوست شده همون فرد مناسب برای ازدواجه . باید تعداد دوستا رو بیشتر کرد و از میون اونا یکی رو برای ازدواج انتخاب کرد .البته من تا بحال اینطور دوستی نداشته ام هر وقت دوست شدم با یه نفر بوده و به اون کاملا متعهد و فقط برای ازدواج ولی بعدش یا خودم ازش میگذشتم و میفهمیدم بدرد من نمیخوره یا اون خیلی راحت از من میگذشت ولی اینکار یه روش ساده لوحانه است چون اینطوری در واقع خودتو و وقتتو در اختیار کسی گذاشتی که ممکنه لیاقت نداشته باشه و در واقع خودتو دست کم گرفتی . بهر صورت مسئله دوستی چه با پسر چه با دختر خیلی باید با حساسیت انجام بشه و به ظرفیت طرف مقابل و لیاقتش فکر کرد چون اگه یک طرف ظرفیت و لیاقت رابطتو نداشته باشه رابطه به شکست میرسه این در مورد هم دختر و هم پسر صدق میکنه و واقعا انسانی باید اونو دید .ولی دخترا بیشتر آسیب میبینن چون جامعه ما تحمل دختر رو نداره و ضد زنه.اگه یه دختر از این مسائل آسیب ببینه و مورد سوئ استفاده قرار گرفته باشه همه جور سوئ استفاده های بعدی در انتظارشه.

چکاوک ir ۱۲:۰۹ - ۸۸/۱۲/۰۶
1
0

مطالب و نظرات واقعاًجالبه! من دو روزه با سایتتون آشنا شدم خلیی خوبه، به نظر من مطالب مقاله شما کاملا درسته، برای این که بخوایم کسی باهامون رفتار مناسبی داشته باشه خودمون باید رفتار مناسبی باهاش داشته باشیم منو دوستم واقعا برای هم ارزش قائلیم و واقعا عاشق همیم.

فرشته کرمی ir ۱۰:۴۴ - ۸۸/۱۲/۰۷
1
1

سلام،من خودم شخصا اعتقاد دارم که اگر مردی به زنی خیانت میکنه باید طرف هم در مقابلش خیانت کنه میدونی چرا؟چون اون موقعست که آقا طعم خیانتو می چشه.این موقع هاست که باید این مطلبو بکار برد.به نامردی نامردان قسم خوردم که نامردی کنم در حق نامردان عالم.ممنون.نظرتون خیلی برام مهمه

علی ir ۰۸:۳۶ - ۸۸/۱۲/۱۱
30
0

سلام . به طور خلاصه باید بگم این مقاله نمی تونه برای همه ی مردها صدق کنه . چون این مقاله دو جنس رو در مقابل هم قرار داده نه در کنار هم . آقایان هم مثل خانوم ها بد و خوب دارند. و افکار و اعتقاد های متفاوت. به قول فرنگی ها ذات مرد بر اساس چند همسری شکل گرفته و لی به قول شهید آوینی این نمی تونه این رو توجیح کنه مردها نمی تونند با یک زن زندگی کنند.

مهراوه ir ۰۳:۵۱ - ۸۸/۱۲/۱۵
1
0

عجبا یعنی چی نمیتونن با یه زن باشن اونا مردای هوس یازن نه انسان های واقعی خدا یکی عشقم یکی و واسه مردا ادامه داره:خدا یکی عشق یکی زنم یکی

قیصر ir ۱۱:۳۴ - ۸۸/۱۲/۱۹
0
0

به نظر من کسی که این مطلب رو نوشته هم با خودش مشکل داره هم با اطرافیانش. آخه چرا فکر میکنین همه مردها مثل هم هستند و برای همشون قانون کلی میزارین چرا انقدر افکار منفی منتقل میکنین؟

حسن ir ۱۰:۲۹ - ۸۸/۱۲/۲۱
0
1

مقاله تون رو خوندم بعضی جاها درسته ولی بعضی جاها با اسلام مغایرت داره ... اسلام گفته زن باید مرد رو مثل یه بت بپرسته و مرد چون مرد همیشه نیاز داره در صدر باشه و مرد باید عشق خودش رو به زن نثار بکنه چون زن همیشه نیاز داره خودش رو معشوق مرد بدونه این یعنی تعادل و ارضای نیازهای روانی زون و مرد که اسلام عزیز به درستی همه نیاز های زن و مرد رو در نظر گرفته . دلیلش واضحه :::::چون همون خدایی که ما رو آفرید ( چه زن و چه مرد با نیاز های خاص خودشون ) همون خدا هم دین اسلام رو آورده با این همه ظرافت که اونهایی که از این تعادل و ظرافت بی خبرن و در جهل بهش ایراد میگیرن. خواهش میکنم به عنوان یه سایت مرجع ، مقالاتی که برداشت ذهن افراد و اثبات نشده هستند رو نیارید چون آدمها رو به شک و گمراهی میندازید . شما مسئول هستید در برابر گمراهی آدمها پس مواظب باشید

male ir ۱۱:۲۵ - ۸۸/۱۲/۲۱
1
0

این مقاله فمینیستی است . این مقاله رو من در مورد پسرهای خام وبی تجربه و هوسباز درست میدونم . در ضمن دخترهایی که اون رو تایید کردند آدمهای سطحی نگری هستند که این چرندیات احمقانه ساخته ذهن یه یه آدم ناقص العقل رو ملاک خودشون قرار میدن . این دخترهایی که دوست پسر داشتند و مینالن و میگن که دوست پسرم از من سو استفاده کرده و همه مرد ها رو شبیه دوست پسر خو دش میدونه ، باید بدونن که این مقاله در مورد پسرهای هوسباز صدق میکنه چون اگه هوسباز نبود از رابطه نامشروع با جنس مخالف پرهیز میکرد و به فکر ازدواج می افتاد . پس خواهش میکنم دختر خانمها عاقل باشند . این مقاله های احمقانه باعث میشه دختر ها و پسر ها در مقابل هم قرار گیرند . به نظر من هر چیزی ریسک داره این طبیعیه دخترها عشقشون رو به پسر نشون بدن اگه پسر باجنبه باشه کاری میکنه دختر احساس کنه خوشبخت ترین آدم رو زمینه اما اگه احساساتش رو بروز نده و همیشه به همه مردا بی اعتماد باشه و در مقابل مردا گارد بگیره ، انوقت چیزی از عشض و محبت نصیبش نمیشه و مرد ها کم کم ازش دلسرد میشن . پس رسیدن به عشق هم ریسک داره . اما دخترا نباید قبل ازدواج این عشق رو کامل ابراز کنن چون ممکنه ضربه بخورن . در ضمن شما دخترایی که هوس پسر بازی کردین و چوبش رو خوردین ، نفرت خوردتون رو به همه مردها تعمیم ندید . چون از داشتن عشق واقعی محروم میشید .

NANA ir ۰۱:۴۷ - ۸۸/۱۲/۲۲
37
0

این مقالات اگر بر اساس اصول روانشناسی یا جامعه شناسی باشه بهتر بکار میره

اسحاق ir ۰۳:۰۳ - ۸۸/۱۲/۲۳
0
0

بابا آخه با این کا که ابروی همه مردا رو بردید. هر کی باشه فکر میکنه که مردا چه موجودات خونخواری هستند. آخه یه کم یواش تر. چرا در مورد مضرات زنها چیزی توی این تاپیک نبود؟ زنا اگه پاش بیفته 100 تا مرد رو حریفند، و از خودشون بدتر هیشکی نیست. االبته در آخر بگم که در همه چیز استثنا وجود داره. چه مردا و چه زنها و چه تمام موجودات

صدف ir ۰۹:۴۸ - ۸۹/۰۱/۰۸
30
0

از خواندن مطلب وقتی مردی شما را بخواهد... خیلی لذت بردم گرچه حقایقی تلخ که خودم آنها را به صورت واقعا ملموس تجربه کرده ام برایم زنده شده و از این بابت حتی قلبم و روح خسته ام فشرده شد ، اما این مطالب حقیقت داره و تقریبا جز چند مورد که میتوان گفت قطعی نیست ، همه موارد در مورد مردان صدق می کند راستش من با وجودی که میدونم کسی که بهش علاقه دارم و نسبت به اون وفادرم، اصلا وفادار نیست و دل کندن از اون جزء واجبات است اما نی تونم ازش دل بکنم اگه در این مورد مطلب یا راهنمایی دارید که میتونه به من کمک کنه او و این ارتباط را برای همیشه کنار بگذارم کمک بزرگی به من کرده اید

siyavash ir ۰۱:۴۴ - ۸۹/۰۱/۱۰
18
0

اقا شما هر چی که بود رو که گفتین حالا ما پسر ااز فردا چطوری مخ این دخترا رو بزنیم بابا بیخیال لازم نیست با جزییات کامل اطلاع رسانی کنید هر چند اخرش ما پسرا این دخترارو تسخیرشون میکنیم.............!!!1

pasokh be mahvash ir ۰۱:۰۲ - ۸۹/۰۱/۱۳
0
0

vaghean maghaleye jaleb va khubi bood va man shakhsan tak take in mavared ro ghabul daram va khodam tajrobe kardam ya atrafam didamo dars gereftam. شروع رابطه و قرار ملاقات با اشخاص مختلف جهت یافتن بهترین فرد خوب است. نیازی نیست که با هر کس که دوست می شوید همان فرد موردنظر شما برای ازدواج باشد. shoma ba inke zanid chetoe manie in jomle ro nemidooni? yani ta ba yeki doost shodio rabete barghrar kardi hol baret nadare ke az sare taohod ya vabastegi ya.... beri zanesh shi