- مردمان - http://www.mardoman.net -

پندهایی برای آقایون برای جبران اشتباهاتشان

[1]

زمانیکه سهواً دچار خطایی می شوید چه کاری کنید تا خانم ها شما را ببخشند…

خوب…

همسرتان کنترلش را از دست داده….

و انگار این دفعه با همیشه فرق می کند….

تعداد نصایحی که به آقایون در مورد روش های طلب بخشش از خانم ها می شود، بسیار زیاد است.

باید توجه داشت که وقتی دو نفر عاشق هم می شوند، کاملاً طبیعی است که گاهی احساس کنند می خواهند با یکدیگر به شدت بحث کنند و یا اینکه از بالای قله دیگری را به پایین پرتاب کنند.

اصلا عشق یعنی همین – قدم گذاشتن به بی کران ها!

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که باید سعی کنید تعداد چنین کارهایی را به حداقل برسانید و زمانیکه چنین مشکلاتی بروز کردند، توانایی این را داشته باشید که کدورت ها را از بین برده و به سرعت صلح و آشتی را جایگزین آن نمایید…..

همانطور که می دانید یک چنین مشکلاتی دقیقاً همان “نمک زندگی” هستند.

و اما زمانیکه او در حال دیوانه شدن و دیوانه تر شدن و دیوانه تر شدن است، باید چه کار کنید؟

پیش از هر چیز…

به یاد داشته باشید که خانم ها نیازمند گفتگو هستند.

دلیل آوردن و توجیه کردن، کاری را از پیش نمی برد. سعی کنید چهره ای مظلوم و خطا کار به خود بگیرید.

حرف او را قطع نکنید…

با این کار فقط کار خودتان را سخت تر می کنید. اجازه دهید هر چه دلش می خواهد بگوید، فریاد بکشد و خودش را خالی کند. زمانی که به طور کامل تخلیه شد، باز هم تبدیل به معشوقه زندگیتان خواهد شد. در هر مقاله ای که مربوط به بحث عذرخواهی آقایون از خانم ها باشد، شما به طور حتم شاهده نکته فوق الذکر خواهید بود….

مباحث را نیمه کاره رها نکنید.

حتی اگر به گناه خیانت هم اعتراف کردید، باید تمام جزئیات را مو به مو برای او تشریح کنید. خانم ها حسی دارند که به راحتی می توانند بوی دروغ را از فرسنگ ها دورتر نیز احساس کنند.

پشیمانی از صمیم قلب، همه چیز را درست می کند.

همبستر شدن با شخص دیگر، به عنوان یکی از گناهان کبیره به شمار می رود. متاسفانه اگر در حین ارتکاب به این جرم دستگیر شوید، بی شک دخلتان خواهد آمد.

اما اگر زمانیکه کارتان تمام شده باشد او متوجه شود، نیاید انتظار داشته باشید، درحالیکه شما لذت خود را کسب کرده اید، او شرمندگی شما را بپذیرد و به سادگی از گناهتان بگذرد.

در اینجا مقوله اعتماد و خیانت مطرح می شود. باید کاری کنید که مجدداً در کنار شما امنیت و آرامش را احساس کند. این کار مستلزم گذر زمان است. هیچ گاه انتظار نداشته باشید که خانم ها چیزی را فراموش کنند. خانم ها به ندرت ممکن است اتفاق بیفتد که چیزی را فراموش کنند.

بنابراین….

[1]

طبیعی است که مشاجرات بعدی پاره ای از مسائل حاشیه ای گذشته را نیز در بر می گیرند. این بدان معنا نیست که او شما را نبخشیده بلکه این امر صرفا عملکرد طبیعی ذهن زن ها را نشان می دهد.

زمانیکه یک خانم در حال مشاجره بوده و یا قصد دفاع کردن از خود را دارد، همیشه لیستی از اشتباهات گذشته شما را به رختان خواهد کشید.

تنها راهنمایی که می توانیم در این زمینه به شما ارائه کنیم چیزی نیست جز: بی توجهی و ساده گذشتن از آن.

بخشش به معنای فراموش کردن نیست. البته این امر در مورد آقایون چندان صادق نیست. آنها به راحتی قادرند بسیاری از مسائل گذشته را به دست فراموشی بسپارند.

از سوی دیگر، ذهن خانم ها مانند یک کامپیتوتر عمل می کند که بر روی هارد دیسک آن ۱۰۰۰۰ گیگابایت فضای خالی وجود دارد.

جواهر، بهترین دوست بانوان است. اما این امکان وجود دارد که شما قدرت خرید آن را نداشته باشید (راستی؛ چرا تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودید؟)

به دنبال تهیه چیزی باشید که برای او معنای ویژه ای را در بر داشته باشد.

خانم ها باید احساس احترام و دوست داشته شدن را با تمام وجود خود درک کنند. اگر آنها احساس کنند که شما هنوز به آنها اهمیت می دهید و ذره ای عشق در وجودتان باقی مانده، حاضرند تا فرصت دوم و یا حتی سومی به شما بدهند (بنابراین من شما را نصیحت می کنم که به بخت خود لگد نزنید.)

همچنین باید توجه داشته باشید که زمانیکه همه چیز به حالت نرمال بازگشت، پل های پشت سر خود را خراب نکنید و کاملا مراقب اوضاع باشید.

به خاطر داشته باشید…

قول مردانه داده اید؛

او هنوز هم با چشم های تیزبین خود – در حقیقت ۲ چشم تیزبین – شما را زیر نظر دارد. اگر متوجه شود که فقط برایش نقش بازی می کنید، می تواند به راحتی شما را در بدترین شرایط تنها گذاشته و رهایتان کند.

بنابراین آرام باشید…

پند و اندرز به آقایون در این زمینه، تنها با چند نکته کوتاه به پایان نخواهد رسید.

تا کنون چیزی در مورد بوسه و آشتی شنیده اید؟

خوب….

پس از یک بحث کاملاً داغ، همسرتان را در آغوش خود بکشید و یک بوسه آتشین از او بگیرید. آنقدر گیج می شود که به راحتی همه چیز را به دست فراموشی می سپارد.

مطمئن شوید که به اندازه کافی در مورد موضوعات مختلف با او صحبت می کنید. هنگام مباحثه به لانه خود پناه نبرید و کاری نکنید که او شما را در تنهاییتان رها کند.

اگر نیاز به زمان دارد، بهتر است برای مدتی او را تنها بگذارید. پس از سپری شدن زمان لازم، مقوله را باز کنید و راه حل مقتضی را پیدا کنید.

نیمه کاره گذاشتن بحث ها و مشاجرات، و همچنین عدم حل مشکلات، می تواند موجب خطرناک تر شدن و شدیدتر شدن دعواهای خانوادگی آینده شود، بنابراین مراقب آنها باشید.

[1]