چگونه یک زن واقعی باشید؟

ارسال به دوستان
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

27 دیدگاه

 1. پریناز says:
  text for dislike(1) text for like(4)

  من زن واقعی هستم طبق این نوشته های شما، حالا بفرماید بنده شوهر از کجا پیدا کنم؟ تو این وضیت گرونی و بی کاری و کمبود مرد مناسب، من از کجا یه شوهر خوب، خانواده دوست، و اهل زندگی پیدا کنم؟ جوونا که پول ندارن که خونه زندگی راه بندازن پیر ها هم که یا ازدواج کردن یا طلاق گرفتن که هیچ کدوم مناسب حال من نیستن

 2. سمیه says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  سلام. من خودم همسر دارم وبرای خودم حرف نمی زنم. و میخوام به پسرها بگم که اینکه همش میگن دختر خوب پیدا نمی شه و … رو اصلا من قبول ندارم . به هیچ وجه! چون من خودم هرجا که میرم به دخترهایی بر می خورم که واقعا خانوم هستن ومخصوصا به درد زندگی زناشویی می خورن و می تونن کسی رو خوشبخت کنن ولی در کمال تأسف ، این مردها هستن که اونا رو کشف نمی کنن چون دل مردها توی چشمشون هست و فقط میرن دنبال خانوم هایی که با صدمن آرایش خودشونو دلربا کرده اند .. اگرنه دختر خوب ، فراوونه … البته من می دونم که چرا مردها فقط دنبال زنهای آرایش کرده و تن ناز میرن . چون فکر می کنن اونا اهل حال ترن ! اما من خودم خانوم هستم و خانوم ها رو بیشتر می شناسم . و به این مردها میگم زهی خیال باطل ! چون این زنها ، فقط برای شما نیستن و نخواهند بود بلکه برای همه هستن و توی دل همه ی مردهای هوس باز هستن . ولی دخترهای خوب که اغلب با آرایش خیلی ساده هستن یا اصلا آرایش ندارن ، بیشتر اینها به درد زندگی می خورن و اتفاقا خیلی هم بیشتر اهل حال می تونن باشن ولی این رو به شما که غریبه هستی نشون نمیدن حتی توی چهره شون هم نمیشه خوند . نه تنها شما ، بلکه به مردهای دیگه هم نشون نمیدن .. چون تن نازی و دلربایی شون رو فقط برای شوهرشون نگه داشته اند… البته کو شوهر ؟؟ توصیه ی من به پرها اینه که چشماشون رو بیشتر باز کنن و به چهره ی طرف ، نگاه نکنن بلکه به نحوه ی برخورد و اخلاق و رفتار و خانواده ی طرف ، نگاه کنن و اینها رو مورد ارزیابی قرار بدن . نه اینکه به این فکر کنن که فلانی اگه لخت باشه چطوری میشه یا بهش میاد اهل حال باشه و منو ارضا کنه یا نه و … . پسرا به این چیزا فکر نکنین و مطمئن باشین دخترای باحجاب هم اهل حال هستن .حتی بیشتر از خانومای به ظاهر دلربا !

 3. بیژن says:
  text for dislike(0) text for like(3)

  به نظر من که خیلی از چیزای مهم توی این مطلب نیست

 4. علی رضا says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  با سلام
  من هم با نظر سمیه خانم موافقم ، متاسفانه کسی که به دنبال خانمی فقط به خاطر زیباییهاش بره در حقیقت هدفشو درست تشخیص نداده و چه بسا داره به بیراهه می ره . ممنون

 5. مریم says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  شاید همه موارد زکر شده کامل نباشه ولی خانم ها به دلیل مشغله های زیاد خیلی از موارد بالا رو فراموش کنن .
  یادآوری خوبی بود .

 6. bahar says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  با سلام و عرض تشکر، مقاله خوبی بود، ممنون

 7. مژده says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سلام
  من نمیدانم چرا ما دخترها و پسر ها مدام دنبال تایید گرفتن هستیم . زن واقعی یا مرد واقعی یعنی این که خودت باشی . یعنی اعتماد به نفس داشته باشی البه همه ابنا با رعایت عقل و منطق .
  به نظر من آدمی که خودشو دوست داره و برای خودش ارزش قائل آدم موفقی و البته همسر موفق
  با این مقالات با وجودی که علمی هستن ولی قرار نیست که آدم خودشو ذوب کنه تو این افکار که چه کار کنم که زن واقعی جلوه کنم و نهایتا” یه مدتی از این مسائل تقلید کنه و بعد هم خسته بشه و آخرش هیچی ؟!!
  به نظر من زن خوب آن کسی که به دنیا با تمام خوبیها و بدیهاش لبخند بزنه

 8. N. says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  agar zani jawaherat va mancure doost dashte bashe real zan nist.bahtare az dide har 2 taraf neghah konid.zanha be beauty alaghe darand agar real mard kami pool kharj kone bad nist.ba rest of article movafegham.

 9. آسمان علی says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  مطلب خوبی بود . با نظر سمیه خانم موافقم ، البته این موضوعی که مطرح کردن از هر دو جنبه صادقه !!!
  یعنی هم مرد خوب و اهل زندگی زیاده ، هم زن خوب و اهل زندگی !!!
  موضوع اینه که خوب بودن از دید هر کسی متفاوته که سمیه خانم به خوبی به این موضوع اشاره کردن .

 10. ندا says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  با نظر سمیه خیلی موافق نیستم من همیشه مردانی رو که به دنبال قیافه افراد بودن رو بد ذات می دونستم و چقدر اخیرا نظرم به مرد ها بهتر شده و دید خیلی زیبایی پیدا کردم الان می دونم مردی اگر دنبال زیبای زنی هست به دلیل اینه که زیبا دوسته و این از خصوصیات متعال آدمی هست و مردی که از خواستش نمی گذره در واقع خودشو دوست داره و نه می خواد به خودش و نه همسر آیندش ترحم کنه بلکه فقط می خواد عشق بورزه حالا اگه بعد از قیافه فرد و دنبال محسنات اخلاقی طرف مقابلش باشه این صحیح و احترام آمیزه . با آرزوی لحظاتی شیرین

 11. سمیه says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  ندا جون منم موافقم که انسان ذاتا زیبایی طلب هست . ولی من میگم چشماتونو بازتر کنین تا اونایی که جلب نظر نمی کنند رو هم ببینید و در برخوردهاتون یا انتخاب هاتون اونا رو طرد نکنین .. مطمئنأ اونا هم به همون اندازه ی دیگران با شخصیت هستن .. به همون اندازه ی دیگران می تونن هوس انگیز باشن و شما رو ارضا کنن – و اونا هم با آرایش بیشتر ، خوشکل میشن حتی ممکنه خوشکلتر از دیگران بشن.. ولی دلربایی شون رو گذاشتن برای همسرشون . و حرف من با اون آقایونی هست که معتقدن که هرچی خانوم آرایشش بیشتر باشه معلومه که با شخصیت تر و همچنین پولدار تره و.. اونوقت وقتی با خانومی که آرایش آنچنانی کرده مواجه میشن چنان احترام و عزتی براش میذارن که نگو نپرس ولی اگه همون خانوم رو بدون آرایش ببینه یا با یه خانوم دیگه که بدون آرایش باشه برخورد کنه ، هرچقدر هم که طرف ، تمیز و مرتب و مؤدب باشه ، اصلا براش احترامی قائل نمیشه حتی بهش پرخاشگری هم میکنه و کارش رو راه نمی اندازه ! البته این مثال ، توی مغازه ها یا ادارات و … دیده مشه

 12. ساجده says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  با نظر سمیه خانم موافقم.

  متاسفانه در جامعه ما ملاکها عوض شده.

  دختران خوبی را میشناسم که خواستگار فراوانی دارند ولی متاسفانه یا از نظر اخلاقی و روحی سالم نیستند واعتیاد سر آمد همه آنان است.

 13. محمود says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  با عرض سلام خدمت همگی. در پاسخ به کامنت بعضی از دوستان که آقا پسرهارو به در نظر گرفتن نکات اخلاقی دختر خانم ها دعوت می کنند باید بگم این نکته مهمی است ولی از طرف دیگه باید این نکته را در نظر داشت که به دلیل پاره ای از مشکلات فرهنگی که همه کم و بیش از آن مطلع هستیم بعضی از دختر خانم های محترم که ذکر آن در کامنت خانم “سمیه” در بالا آمده دارای به اصطلاح یک گارد بسته هستند و اساسا بدلیل نوع تربیتی که داشتند آدام های کم رویی هستند که اجازه ورود افراد دیگه رو به حریمشون تحت عنوان دوست نمیدند. این در حالی که من به عنوان یک جوان تحصیل کرده و از طرف دیگه با توجه به مقتضیات زمان ترجیح میدهم که همسر آینده ام رو خودم و صد البته با نظارت و مشاوره والدینم انتخاب کنم. حال سوال اساسی این است که چطور با این جو بدبینی که بین پسرها و دخترها تو جامعه ما وجود دارد (که موارد زیاد آن را می توانید در کامنتهای این سایت پیدا کنید) می توان یک ارتباط صمیمی با دختر خان هایی محترمی پیدا کرد که همواره با یک دید تردید به طرف مقابل می نگرند. به هر حال من جزو دسته پسرهایی هستم که در شرایط ازدواج قرار دارم ولی حقیقتا در جو کنونی جامعه ایران حسابی سر در گم شده ام.

 14. text for dislike(0) text for like(0)

  به نام خدا
  سلام
  هر مقاله ای باید با ذکر منبع و یا اسم نویسنده همراه باشه,تا اعتبارش خوب باشه,اگه مسئولان سایت این کارو انجام بدن,به نظر من به اعتبار مقالات خیلی کمک میکنن.
  مطالب ذکر شده در این مقاله خیلی مختصر و مفید هست.اما یه اشکال اساسی داره و اونم اینه که ننوشته تو شرایط کنونی جامعه ما و با مشکلات بوجود آمده,یه زن واقعی باید چه طور باشه؟
  خدمت تمام دوستانی که به مطالعه منابع مختلف در رابطه با علوم اجتمایی علاقه دارن,به عنوان یه فرد کوچیکتر میگم که قبل از هر نوع فعالیتی در زمینه علوم اجتمایی,حتمآ سعی کنید یه مشاور خوب داشته باشید,یا حداقل با یک انسان باسواد و آگاه به امور زندگی صحبت کنید.چون روند آموزش مسائل زندگی که اصل و اساس زندگی و کل فعالیت های یک انسان رو تشکیل میده,در کشور ما متآسفانه خیلی بی نظمه و هیچ سازماندهی ای نداره.ما در زمینه درسی خیلی خوب عمل کردیم,مثلآ ادره آموزش و پرورش هست و همچنین مدارس,مردم هم با مراجعه به مدارس و ثبت نام کودکانشون میتونن از پیشرفت علمی بچه هاشون مطمئن باشن,در زمینه ورزش هم که تربیت بدنی هست و در سایر موادر هم نهاد های خواص خود.اما متآسفانه در زمینه آموزش مسائل شخصی و خانوادگی که زیر بنای فعالینهای فکری و فیزیکی انسان رو تشکلی میده,اولآ هیچ نهاد رسمی ای وجو نداره و هر نهاد و شخصی داره طبق علائق خودش به مردم آموزش میده.طی چند سال اخیر شاهد هستیم که سازمان جوانان,اداره ارشاد,کانون های مختلف,دانشگاه ها ها و … دارن با توجه به برنامه خودشون در مورد مسائل خانوادگی به مردم آموزش میدن,البته افراد شخصی ای هم که دارن از شرایط سوء استفاده میکنن و با تبلیغات زیاد مردم رو گول میزنن,که دیگه جای خودشو داره.در هر کاری باید یه نهاد رسمی و اصلی وجود داشته باشه,تا مردم بدونن به کجا مراجعه کنن و نهاد معتبر کجاست و از سایر نهاد ها هم اون موقع میتونن به عنوان مکمل استفاده کنن.این شرایط فقط مردم رو سردر گم میکنه.چون مردم نمیدونن حرف کدام نهاد رو گوش بدن و در نهایت از هر جایی یه نوع آموزش رو میبینن و سردر گم میشن.اما مشکل دیگه ای هم که وجود داره در رابطه با این نوع از آموزش ها اینه که,این آموزش ها رو باید از همون دوران بچگی به بچه ها یاد داد.ما متآسفانه یه عمر بچه هامونو بدون آموزش تربیت میکنیم و حالا که بزرگ شدن میخام این آموزش ها رو خوب یاد بگیرن,که این مورد هم خیلی سخته.اگه این آموزش ها از همون دوران کودکی در مدارس به بچه ها داده بشه,اولآ این کار باعث میشه که خود مدرسه بشه نهاد اصلی و در ضمن کارهم به صورت پایه ای در میاد و بچه ها این آموزش ها رو از پایه یاد میگیرن.
  پس قبل ار هر فعالیتی از جمله مطالعه وب و یا …,حتمآ اگه میخاین در زندگی خوب پیشرفت کنید یه مشاور خوب داشته باشید.
  به نظر من یکی از ویژگی های انسان موفق اینه که کل موارد رو در یه کار مد نظر قرار داشه باشه.انسان باید سعی کنه هم ظاهر و هم باطن طرف مقابلشو ببینه.در درجه اول باید ظاهر پسندیده بشه و بعد باطن.شما دو انسان رو در نظر بگیرید,اگه باطنن خیلی با هم موافق باشن,اما در ظاهر همدیگه رو دوست نداشته باشن,قطعآ هیچ موقع نسبت به هم علاقه ندارن و از با هم بودن اون احساس آرامش و نشاطی که باید بینشون وجود داشه باشه رو نمیتونن داشته باشن و اگرم در زمینه ظاهر همدیگه رو پسنده باشن و اما باطنن با هم همخونی نداشته باشن,بازم عدم تفاهم و مشکل بوجود میاد.در زمنیه ظاهر هم باید اول علاقه باشه و بعد سنخیت,مثل:قد,وزن,پوشش,رفتار و گفتار و اما در زمینه باطن هم مواردی که نوشتم,به نظرم مهمه و باید با هم همخونی داشته باشن:سطح تحصیلات,مادیات,ایمان و مسائل دینی,افکار,معلومات و آگاهی دو طرف در مورد ازدواج,خواسته ها و انتظارات هر طرف از طرف دیگه,میزان معاشرتی بودن و همچین باید افراد اطرف طرف مقابلمون,مخوصآ افرادی که بهشون خیلی وابسته هست رو بسنجیم.البته باید این موارد رو در کل در نظر بگیریم و زیاد سخت گیری نکنیم.
  اما افرادی که با دین یه ظاهر زود علاقه مند میشن,باید رو پاراگراف قبلی کار کنن و فقط به این ظاهر بسنده نکنن.
  در مورد آرایش هم به نظرم این کار به شرطی که در حد مناسبش باشه,اشکالی نداره.چون ذات دخترها طوری هست که دوست دارن خودشون رو نشون بدن و این مورد یکی از ویژگی هایی هست که خدا در وجودشون قرار داده,تا از این طریق بتونن علاقه مندی طرف مقابلشون رو بدست بیارن.البته این آرایش باید در حد مناسب باشه,چون مناسب بودنش اولآ باعث عدم امنیت اجتمایی از سوی افراد کم ظرفیت برای فرد نمیشه و در ضمن این مناسب بودن باعث میشه پسر بیشتر به باطن دختر توجه کنه,چون آرایش زیاد ممکنه توجه پسر رو از باطن دختر منحرف کنه.تو این دوره هم با توجه به ورود وسائل ارتباط جمعی به زندگی بشر و آشنایی انسان با علوم مختلف,ذهن انسان نسبت به مسائل مختلف باز شده و یه دختر هم با باز شدن ذهنش دوست داره کارهای مختلف رو انجام بده و منجمله آرایش کردن,حالا اگه فردی این کا رو زیاد انجام بده قطعآ مشکلات زیادی براش به وجود میاد و اگرم انجام نده,ممکنه این انجام ندادن به صورت یه نقطه نامعلوم تو ذهنش شکلل بگیره و در آینده باعث مشکل براش بشه.البته این مورد در مورد همه افراد صدق نمیکنه و پیشنهاد من در این مورد مراجعه و کمک از یک مشاور آگاه هست.
  خانمی(سمیه)هم که دخترهایی که زیاد آرایش میکنن رو برای ازدواج مناسب نمیدونه,به نظرم این مورد مربوط به همه نمیشه.خیلی از دخترها هستن که خیلی اهل آرایش و رسیدگی به ظاهرشون هستن و در باطن هم خیلی باسواد,اهل زندگی و با درک معرفت خوب هستن,در مورد این گروه میشه گفت:سعی میکنن به تمام خواسته ها و نیازهای خودشون خوب برسن و البته بعضی ها هم هستن که چون در باطن زیبا نیستن,در نتیجه سعی میکنن با ظاهر این نقص رو بپوشونن.به هر حال روحیات انسانها متفاوت هست و نمیشه در مورد همه یه نظر داد.
  آقایی(محمود) هم که در شرایط ازدواج قرار داره و سردر گم شده,به نظر من مشکلش همین مشکلات آموزش مسائل خانوادگی در کشورمون هست و بهترین کار اینه که به یه مشاور خانواده خوب مراجعه کنه.
  از طولانی شدن مطلبمم عذر میخام.انشااله که وقت کنید و بخونیدش.
  عزیزانی هم که نظری در مورد مطلبم دارن,میتونن تو وبلاگم بذارن.
  مدیر وبلاگ خانواده:
  http://www.farhadshahmoradi.blogfa.com
  در پناه حق

 15. من says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  پریناز جون خیلی ناراحت نباش، منم مثل خودتم با این تفاوت که من هم خونه دارم و هم ماشین و هم شاغل هستم ولی هنوز یه مرد مناسب برای زندگی پیدا نکردم، این مسئله معضل بزرگی شده!!!!!

 16. حوا says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  دو تا مشکل اساسی ما زنها یکی عدم توانایی کافی در تصمیم گیری مناسب هستش به طوری که من دخترهای زیادی رو دیدم که همیشه دیگران واسشون تصمیم می گیرن و اونها هم اول مقاومت می کنند ولی خیلی راحت بعد از یک مدتی از خواستهاشون می گذرند و کوتاه میایندو اجازه میدهند که دیگران براشون تصمیم بگیرند. و دوم هم کنترل احساسات ما زن ها زیادی احساساتی هستیم و این احساسات زیاد یک جاهایی واقعاً کار دستمون می ده. در واقع خیلی وابسته هستیم. در ضمن جوتهرات زیاد و مانیکور و.. چه ربطی به پیاده روی با معشوق داره؟

 17. سیاوش says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  همسرامون یک سوم این خصوصیات رو داشتن خیلی خوب میشد اما …

 18. سمیرا says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  با سلام .به نظر من دلیل اینکه ما زنهای ایرانی ارایش کردن رو ملاک زیبایی قرار دادیم اینه که ما توی یک جامعه ی مرد سالار بزرگ شدیم .همش از بچگی بهمون گفتن که یه جوری باش و یه جوری رفتار کن که بپسندنت .یکی دیگه از مشکلاتمون اینه که
  حق مرد برای انتخاب کردن فرد مورد علاقش برای ازدواج خیلی بیشتر از زنهاس واین خودش ناخود اگاه یک نوع کمبود اعتماد به نفس میاره در صورتی که زنهایی که توی جوامع پیشرفته بزرگ میشن بهشون یاد میدن که خودشون باشن و هیچ کس بهشون نمیگه که برای اینکه یه مرد بپسندتت اینجوری باش یا اونجوری باش.

 19. ناصر says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  من فکر میکنم بیشترین مشکل دخترها و پسرها عدم امکان شناخت درست از یکدیگر است در بعضی مواقع امکان شناخت نیست و در بعضی مواقع بدلیل توهم و خیال شناخت آن چیزی میشود که خودتان در ذهنتان تصور میکنید بنابراین بهترین راه بوجود آوردن راهی برای شناخت دقیق از یکدیگر میباشد.

 20. ناصر says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  البته این مطلب را عطف به موضوع خانم پریناز مطرح کردم

 21. zohre says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  بایدخودت را بشناسی تا بتونی شوهر دلخواهت را پیدا کنی وبه خدا توکل کنی

 22. صنم says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  با نظر سمیه موافقم.آخه کسی که زیبایی داشته باشه دیگه نیازی نداره با ۷ قلم آرایش وگریم در حد عروس! خودشو شبیه فلان هنرپیشه بکنه!! اینجور آدما انقدر اعتماد به نفس پایینی دارند که همیشه نقاب زده بیرون میرن!! و……

 23. علی رضا ق says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سلام دوستان.
  واقعا که نظرهای سمیه خانوم رو باید آب طلا گرفت و با قاب نقره جواهر نشان زد به دیوار.البته نظرهای بقیه دوستان هم جالب و آموزنده بود،ولی نظر های سمیه خانوم یه چیز دیگه است.میدونین ؟ من خودم یه زن دایی دارم که اسمش سمیه است.این زن دایی ما واقعا زن خوبیه.من که به عنوان خواهر عاشقشم.اصلا سمیه ها به طور غریزی عاقل و باهوش اند و سعی میکنن کاراشون با دلایل و منطق های علمی و عقلی پیش بره.خوش به حال کسی که اسم زنش سمیه است.من خودم هنوز ازدواج نکردم ولی در آینده ای نه چندان دور به جمع متاهلین میپیوندم.

 24. الهه says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  خوب بود

 25. الهه says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  خوب بود و مفید

 26. تداعی says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سمیه جان چقدر قشنگو زیبا صحبت کردی
  ممنونم از بیان قشنگت
  ی خاطره با مزه
  همسرم اولین بار منو زمانی دید که آنقدر به خاطر نحویل پروژه های دانشگاه درگیر بودم که حتی ی آرایش کمرنگ کمرنگ هم نداشتم
  و حالا همیشه بهم می گه چهره ی اولین بارت که آنقدرررررررر ساده و بدون ارایش و ملیح بود من را مطمئن کرد که برای ازدواج با تو بیام جلو و حالا که می بینه فقط برای خودش بهم می رسم آنقدرر خوشحال می شه وذوق میکنه… دذستش همینه آدم باید زیبایی هاشو فقط برای شوهر و عشقش عرضه کند جون فقط قدرشو می داند
  همیشه بهم میگه تو ی مرواریدی که من مثل صدف دورتو پوشندم از بس با ارزشی
  هیچی مثل این برای آدم ارزشمند نیست

 27. bebe says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  من هم دنبال زن مناسب می گردم ولی کو ؟؟؟

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *