www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

برونشیت: علائم، روش های جلوگیری و درمان

تعریف:

برونشیت به آماس و التهاب گذرگاه هوا بین بینی و ریه ها گفته می شود. این بیماری به نای و نایژه ها آسیب می رساند. نایژه ها، لوله های هوا هستند که از آنها هوا از ریه ها وارد و خارج می شود.

برونشیت می تواند حاد (استمرار کم) یا مزمن (استمرار طولانی) باشد. برونشیت حاد معمولاً از طریق عفونت های ویروسی یا باکتریایی ایجاد می شود. این نوع برونشیت معمولاً بدون ایجاد مشکل، به سرعت درمان می یابد. برونشیت مزمن نشانه یک یماری ریوی جدی تر است. این نوع برونشیت می تواند تخفیف یابد اما هیچگاه درمان نمی شود.

توصیف:

برونشیت حاد و مزمن هر دو التهابات ایجاد شده در گذرگاه هوا است. اما عوامل پیدایش و درمان آنها متفاوت است. برونشیت حاد معمولاً طی زمستان اتفاق می افتد. معمولاً به دنبال یک بیماری ویروسی مثل سرماخوردگی یا آنفولانزا می آید و می تواند عفونت های باکتریایی همراه خود داشته باشد.

فردی که به برونشیت حاد مبتلاست معمولاً طی دو هفته بهبود می یابد. اما سرفه هایی که همراه با بیماری می آید ممکن است مدت بیشتری به طول انجامد. مثل سایر عفونت های گدرگاه هوا، ممکن است فرد به سینه پهلو نیز مبتلا شود.

هرکسی می تواند به برونشیت حاد مبتلا شود. اما افرادیکه سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مثل نوزادان و افراد سالخورده، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. افراد سیگاری و افراد مبتلا به بیماری ای قلبی و ریوی نیز بیشتر در خطر ابتلا به آن هستند، همچنین افرادیکه در معرض بخارهای شیمیایی یا آلودگی شدید هوا قرار دارند.

برونشیت مزمن یکی از عوامل اصلی مرگ و ناتوانی است. انجمن ریه در امریکا برآورد می کند که تقریباً 14 میلیون امریکایی از این بیماری رنج می برند. این نوع برونشیت نیز مثل برونشیت حاد با سرفه و خلط سازی بسیار همراه است. این علائم در برونشیت مزمن تقریباً سه ماه در دویال پیاپی باقی می ماند. این نوع برونشیت به آهستگی پیشرفت می کند. درنتیجه، این بیماری بیشتر درمیان افراد سالخورده به چشم می خورد تا جوانان و میانسالان.

برونشیت: تعریف اصطلاحات موردنیاز

نایژه: لوله های بزرگتر هوا در ریه که هوا را از نای داخل می کند.

مژک ها: پیش آمدگی های نازک و مو مانند که در خط نای و نایژه قرار می گیرد. این مژک ها به جلو و عقب موج می خورند و خلط ها را در گذرگاه هوا حمل می کنند.

آمفیزم: یک بیماری بسیار جدی و کشنده مربوط به ریه ها.

نای: لوله هوا که هوا را از پشت گلو گرفته و به سمت نایژه می آورد.


عوامل:

برونشیت مزمن با استشمام موادی که نای و نایژه را اذیت می کند ایجاد می شود. ازجمبه متداول ترین این مواد، دود سیگار است. انجمن ریه در امریکا برآورد می کند که 80 تا 90 درصد از کلیه موارد برونشیت مزمن از کشیدن سیگار ناشی می شود. این بیماری تا چند وقت پیش بیشتر درمیان آقایان اتفاق می افتاد تا خانم ها. اما تعداد خانم هایی که به این بیماری مبتلا می شوند نیز روز به روز در حال افزایش است. سایر موادی که نای و نایژه را اذیت می کند، شامل بخارهای شیمیایی، آلودگی هوا و سایر مواد موجود در هوا مثل گرد و خاک می شود.

برونشیت مزمن در طول زمان به تدریج پیشرفت می کند. این بیماری با ایجاد تغییر در مژک ها اتفاق می افتد. مژک ها پیش آمدگی های نازک و مو مانند هستند که در خط نای و نایژه قرار می گیرد. این مژک ها به جلو و عقب موج می خورند و خلط ها را در گذرگاه هوا حمل می کنند. دود سایر تحریک کننده ها می توانند به مژک ها آسیب برسانند و باعث شوند که آنها توانایی خورد در جابه جا کردن خلط را به طور طبیعی از دست بدهند. گذرگاه های هوا باریک شده و با خلط بسته می شوند. بیمار دچار مکشل تنفسی می شود چون نمی تواند هوای کافی به ریه های خود برساند. درنتیجه برونشست مزمن منجر به بیماری بسیار جدی تر و خطرناک تر شده که آمفیزم نام دارد.

علائم:

برونشیت حاد معمولاً با علائمی شبیه به سرماخوردگی آغاز می شود، مثل آبریزش بینی، عطسه کردن و سرفه های خشک. اما، این سرفه ها خیلی زود عمیق تر و دردناک تر می شود. سرفه، خلطی سبز-زرد رنگ ایجاد می کند که حاوی خون، بزاق، سلول های مرده و سایر مواد می باشد. تب تا 102 درجه فارنهایت در این بیماری کاملاً طبیعی است. سرفه ها همچنین می تواند با خس خس هم همراه شود.

درموارد ساده تر از برونشیت حاد، بیشتر علائم در سه تا پنج روز ناپدید می شوند. سرفه ها باقی مانده و ممکن است تا چند هفته ادامه پیدا کند. برونشیت حاد معمولاً با یک عفونت و بیماری باکتریایی همراه می شود که علائم خاص خود از قبیل تب، و احساس بیماری را دارد. عفونت باکتریایی را می توان با آنتی بیوتیک درمان کرد. اما معمولاً دربرابر عفونت های ویروسی اصلی موثر نیستند.

اولین نشانه برونشیت مزمن، سرفه خفیف است که سرفه سیگاری ها نامیده میشود. این سرفه می تواند کمی خلط هم ایجاد کند. خس خس کردن و تنگی نفس نیز میتواند همراه با این سرفه ایجاد شود. با پیشرفت بیماری، تنفس دشوارتر می شود. بیمار احساس می کند که باید فعالیت خود را کمتر کند. بدن دیگر نمی تواند اکسیژن کافی را بگیرد درنتیجه تغییراتی در ساخت خون پدید می آید.

تشخیص:

برای تشخیص برونشیت، پزشک ابتدا تاریخچه سلامتی فرد و علائم وی را بررسی میکند. سپس با گوشی طبی به سینه بیمار گوش می دهد. برخی صداهای خاص نشان دهنده باریک شدن راه هواست. این صداها شامل صدای خس خس و ترق ترق می شود.

آزمایش کشت خلط انجام می شود، به ویژه درمواقعی که رنگ خلط سبز شده باشد و خون در آن دیده شود. کشت به پزشک امکان می دهد که تعیین کند چه باکتری در خلط بیمار موجود است. سپس می تواند تصمیم بگیرد که برای کشتن این باکتری ها چه دارویی باید تجویز شود.

اولین قدم برای انجام کشت خلط این است که اجازه بدهید بیمار با سرفه کمی خلط تولید کند. آنگاه نمونه گرفته شده و 2 تا 3 روز در یک محیط گرم قرار داده می شود. تحت این شرایط باکتری به سرعت رشد می کند و تشخیص آن ساده می شود. خلط را میتوان از طریق برونکوسکوپی هم به دست آورد. در این فرایند، ابتدا داروی بیهوشی به بیمار داده می شود. سپس لوله ای به راه هوا فرستاده شده و نمونه خلط گرفته میشود.

قدم دیگر در تشخیص برونشیت آزمایش عملکرد ریه است. این مرحله با استفاده از دسگاه تنفس سنج انجام می گیرد. این آزمایش بسیار ساده، سریع و بدون درد است و معمولاً در مطب پزشک انجام می شود. اگر عملکرد ریه کمتر از 80 درصد باشد میتواند نشانه ابتلا به برونشیت یا یک بیماری ریوی دیگر باشد.

بسیاری از بیماری های ریوی علائم مشابهی دارند. برای تشخیص صحیح بیماری پزشک باید آزمابشات دیگر مثل رادیولوژی سینه، ثبت ضربان قلب و یا آزمایش خون از بیمار بگیرد.

درمان:

موارد خفیف برونشیت حاد مانند یک سرماخوردگی ساده درمان می شوند. به بیمار گفته می شود که به حد کافی مایعات مصرف کند، استراحت کند و سیگار نکشد. برای بالا بردن رطوبت هوا نیز باید از دستگاه های مرطوب کننده هوا استفاده شود. استامینوفن نیز باید برای تخفیف درد و تب استفاده شود. برای بچه ها نباید از آسپیرین استفاده شود چون ممکن است بیماری های جدی مثل سندرم ری اتفاق بیفتد.

سرفه هایی که همراه با خلط باشند نباید درمان شوند چون به این طریق می توان خلط موجود در ریه ها را بیرون کشید. اگر این خلط ها از این طریق خارج نشوند، در ریه جمع شده و ره هوا را می بندند. داروهای ضد سرفه برای موارد سرفه های خشک میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

بیماران مبتلا به برونشیت با مصرف داروهای اکسپکتورانت برای سرفه، کمی آرام میگیرند. درحالیکه این داروها سرفه را کاهش نمی دهد، بلکه خلط را در ریه رقیق تر کرده درنتیجه بیرون آمدن آن از طریق سرفه آسانتر می شود.

عفونت های باکتریایی نیز ممکن است همراه با برونشیت حاد ایجاد شوند. این عفونت ها را می توان با آنتی بیوتیک درمان کرد. مهمترین نقش آنتی بیوتیک ها زمانی حاصل می شود که کل میزان تجویز شده مورد استفاده قرار گیرد.

برونشیت مزمن: درمان برونشیت مزمن کمی پیچیده است و به مرحله بیماری و وجود سایر مشکلات سلامتی بستگی دارد. اولین قدم مهم ترک سیگار و جلوگیری از خوردن دود سیگار افراد دیگر و آلودگی هوا است. داشتن برنامه منظم برای ورزش نیز اهمیت زیادی دارد.

دارو درمانی با برونکودیلاتورا آغاز می شود. این داروها عضلات لوله های نای را آرام کرده و اجازه می دهد هوا راحت تر عبور  و مرور کند. از جمله برونکودیلاتورهای متداول عبارتند از: آلبوترول albuterol، متاپروترنول metaproterenol. این داروها را می توان از طریق دهان یا استنشاقی مورد استفاده قرار داد. داروهای ضد التهابی نیز برای کاهش التهاب و آماس بافت های راه هوا تجویز می شوند. کورتیکوستیروئید ها مثل پردنیزون را نیز می توان از طریق دهان یا تزریق مورد استفاده قرار داد. سایر استیروئیدها استنشاقی هستند. استفاده طولانی مدت از این استیروئیدها می تواند عوارض جنبی جدی داشته باشد ازاینرو باید از آن پرهیز کرد.

برای کاهش میزان تولید خلط داروهایی خاص موجود است. ایپراتروپیوم Ipratropium یکی از این داروهاست. در مراحل آخر بیماری، بیماران ممکن است نیاز به اکسیژن اضافی از مخزن اکسیژن از طریق ماسک پیدا کنند. در این مراحل همچنین نیاز به بستری شدن بیمار نیز دیده می شود.

درمان های جایگزین:

تمرکز درمان های جایگزین، یک رژیم غذایی سالم است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. تعدادی داروهای گیاهی نیز برای درمان برونشیت توصیه می شوند. این داروها شامل استنشاق اوکالیپتوس یا برخی روغن های خاص دیگر در بخار داغ و نوشیدن پای درست شده از بوصیر و بادیان رومی می باشد. آب درمانی، استفاده از آب و بخارهای آب، نیز می تواند به تمیز کردن سینه و تحریک سیستم ایمنی بدن کمک کند.

پیش بینی بیماری:

با درمان، برونشیت حاد معمولاً طی یک تا دو هفته بهبود می یابد. اما سرفه هایی که همراه با این بیماری ایجاد می شوند می توانند تا هفته ها ادامه پیدا کنند. برعکس، برونشیت مزمن بیماری پیشرونده است. پیشرفت های خفیف ممکن است دیده شود اما در طولانی مدت هیچ درمانی برای آن موجود نیست. این بیماری معمولاً به آمفیزم یا سایر بیماری های ریوی تبدیل می شود که همه آنها تقریباً کشنده هستند.

پیشگیری:

بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به برونشیت، شروع نکردن به سیگار یا ترک آن است. افراد سیگاری ده مرتبه بیشتر از سایرین از این بیماری و سایر اختلالات ریوی جان میسپارند. از سایر محرک های محیطی مثل مواد شیمیایی موجود در آلاینده های هوا نیز باید پرهیز شود. واکسن زدن نیز می تواند افراد را از ابتلا به برخی بیماری های خاص ریوی مثل سینه پهلو و آنفولانزا محافظت کند.


 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات سلامتی و بهداشت
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

نورانی ir ۱۱:۳۰ - ۸۸/۱۱/۱۱
26
10

پدرم بیماری برونشیت دارد به دکترهای زیادی مراجعه کرده اگه براتون مقدور هست نام و آدرس یک پزشک متخصص در این رابطه معرفی کنید. با تشکر

فرشید ir ۱۲:۲۹ - ۸۹/۰۱/۲۴
14
43

خیلی خیلی خوب بود

ناهید ir ۰۷:۱۲ - ۸۹/۰۱/۳۰
13
2

درمان برونشیت و ریه

سید مهدی میرودودی ir ۱۰:۲۱ - ۸۹/۰۳/۰۱
12
33

سلام ممنون از شما من مهدی از تبریز الان حدود 5 سال است که وقتی از خواب بلند میشم حدود نیم ساعت سرفه با خلط دارم سیگار هم میکشم استفراغ هم دارم فقط وقتی که از خواب بیدار میشم تمام روز مشکلی ندار م ممنون میشم به ایمیلم راهنمایی کنید مرسی بای

آذر ir ۰۷:۲۵ - ۸۹/۰۴/۲۵
53
2

خیلی نا امید کننده بود که نوشتین برونشیت مزمن هیچوقت درمان نمیشه ،من همه تلاشم رو می کنم تا خوب شم .لطفا مردم رو نا امید نکنید منظورم اینه که اون سطرو پاک کنید .درضمن اطلاعات در مورد بیماری بسیار مختصر بود این اولین باری بود که برای یک مسئله علمی به یک سایت فارسی مراجعه کردم .ممنون

حسن ir ۱۰:۰۳ - ۸۹/۰۹/۰۳
13
9

سلام من چند سال است صبح وقت بیرون میروم اگر هوا کمی سرد باشد ترشحات خلط بینی اذیتم میکند و موقع خوردن ثوپ داغ و فلفل و پیاز همین مشکل را دارم پیشاپیش از زحمات شما متشکرم ممنون می شوم راهنمائیم کنید

اکبر اقدم علمداری ir ۰۳:۰۰ - ۸۹/۱۱/۰۸
36
26

با سلام من مدت زمان زیادی را با این بیماری دست و پنجه نرم کردم تا به دو نتیجه مهم رسیدم 1- هرگز از چرک خشک کن ها در درمان این بیماری استفاده نکنید زیرا به صورت ظاهری در چند روز اول بهبود پیدا میکنید و سپس با عفونت شدیدتری راهی بیمارستان میشوید 2- تنها از شربت آویشن و شلغم آب پز برای درمان بیماری استفاده کنید استراحت بیش از حد هم سبب تجمع عفونت در ریه میشود پس سعی کنید با پیاده روی در فضای سبز هم به تخلیه عفونت ریه هایتان کمک کنید.

پاسخ ها

علی ro ۰۱:۰۶ - ۹۴/۰۱/۰۷

جناب اکبر مطالبت در مورد برونشیت کاملا درست وآموزنده بود مخصوصا استفاده بی مورد انتی بیوتیکها .

زهره ir ۱۱:۴۳ - ۸۹/۱۲/۰۳
11
1

سلام من هم با اکبر اقدم موافقم.من سالهایت با این بیماری زندگی میکنم و تنها راه درمانش ورزش و پیاده روی جوشانده آویشن و پونه و به دور از استرس بودن است

yoshita ir ۰۷:۵۷ - ۸۹/۱۲/۲۲
4
1

mofagh bashid

غلامرضا ir ۰۸:۵۹ - ۹۰/۰۱/۱۳
0
0

دکتر مصطفی قانعی قبلا مطب ایشان تا سال 87 بلوار کشاورز خ وصال خ ایتالیا بود ایشان پرفسور هستند وهمچنین پزشک متدین وخوبی نیز هست من از بیماران ایشان هستم جدید احدود 2 سالی هست که مراجعه نکردم به ایشان ومیدانم معاون وزیر شده سایت شخصی ایشان درحال حاضر برقرار است

امیر ir ۰۲:۲۵ - ۹۰/۰۴/۱۲
9
1

مطالب بسیار عالی بود اما نا امید شدیم یعنی واقعا راهی واسه درمانش نیست.من توی محیط خیلی آلوده کار میکنم (پالایشگاه) خیلی دارم اذیت میشم لطفا چنتا داروی مناسب بگید استفاده کنم ممنون

بهزاد نبی ir ۰۵:۰۴ - ۹۰/۰۵/۲۲
5
5

آینده نزدیک وبا پیشرفت علم پزشگی 70% بیماری ها درمان قطعی و30%بیماری ها دارو های درمان موقت ساخته خواهد شد اما باید100%پیشگیری و مراقبت شدید ودرمان انجام دهیم تا به آیند نزدیک درمان برسیم

sima ir ۰۴:۴۲ - ۹۰/۰۷/۰۶
4
1

kheyli khob bod

سعید ir ۰۱:۰۸ - ۹۰/۰۷/۰۸
3
0

واقعا ممنونم کمک بزرگی به من کردید.

حسین ir ۱۲:۱۳ - ۹۰/۰۷/۲۹
3
2

من از دکتر سوال کردم برای درمان برونشیت آویشن خوب نیست به من شربت نئوفیلین جی داد که من نخوردمش بهترین درمانش خوردن شیر داغی هست که با عسل شیرین شده باشه

farshid ir ۰۶:۴۶ - ۹۰/۰۹/۱۵
3
2

با سلام و خسته نباشید من ۲۵ ساله که از این بیماری رنج میبرم هرّوز باید سرفه کنم تا خلد بید بیرون تا بتونم بهتر نفس بکشم در ضمن حس بویایی هم از اول نداشتم خیلی سر درد میشم سینو زاید هم دارم دارو میدان تا چند وقت بهترم باز بر می‌گردم به روزهای اول دودی هم نیستم تا چه حد بیماریم خطرناکه راهنماییم کنید ممنون میشم لطفا پسخو به ایمیلم به فرستین ممنون

nikan ir ۰۶:۰۱ - ۹۰/۱۰/۰۸
7
3

باسلام.من دخترمتولد71که در2سالگی دچارزات الریه شده بودم درمان شدم.(همون دوران بچگیم درمان شدم)امامشکلم الان خلط همیشگی گلودارم وصبحاگلودرددارم واینکه صدام خیلی اروم درمیادعلت چیستوراه حل درمانش؟دارو؟

محمد ir ۱۲:۴۵ - ۹۰/۱۱/۱۰
7
5

با سلام.من22سال سن دارم و حدود3سال سیگار میکشم البته خیلی کم.الان حدود1 ماه احساس درد در سینم دارم.بخاطر همین سیگارو ترک کردم ولی هنوز این درد و خلط گلو تموم نشده ولی کمرنگتر شده.میخواستم ببینم با ادامه ترک خوب میشم یا باید به متخصص مراجعه کنم.(مرسی)

منوچهر ir ۱۰:۰۴ - ۹۱/۰۱/۲۲
5
1

خوب بود

arsalan ir ۰۳:۳۷ - ۹۱/۰۳/۱۰
8
2

دخترم که از بچه گی از سرفه های شدید بار ها بستری شده و مرتبا داروهای و انتی بیوتیک وکورتون و انواع اسپری ها را استفاده کرده در حال حاظر به بیماری برونشیت مبتلا گشته و تحت درمان است لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کار کنم اولا سیستم ایمنی بدنش را تقویت کرده و هر دارویی که برای تقویت سیستم ایمنی و درمان کامل برونشیت حاد می شناسید به ما معرفی کنید تا یک مادر را از نگرانی ممتد در آورده از شما متشکریم و ضمنا این دختر 16 سال دارد

پاسخ ها

فریبا فیضی ir ۱۱:۴۸ - ۹۳/۰۳/۱۱

سلام من حدود 2 ساله که برونشیت دارم خیلی دارو مصرف کردم موقتا خوب میشدم ولی با زدوباره سرفه همراه با خلط و ابریزش بینی شدید میاد سراغم دکتر گفته هم برونشیت ریه داری هم انحراف بینی و سینوزیت عقونی . 52 ساله هستم مادر 2 تا بچه خوبم .خیلی خسته شدم روی زندگیم اثر بدی گذاشته 3 ساله خودمو بازنشسته کردم که استراحت کنم ولی این بیماری آمد سراغم دارم از همه کنار میکشم چون یکدفعه وسط صحبت کردن یا غذا خوردن سرفه های شدید می زنم و اگه چیزی توی دهانم باشه پخش میشه و میریزه به بیرون لطفا بگید چه کار کنم در ضمن نه اهل سیگار و در معرض دود هیچ چیز نیستم در همدان زندگی میکنم

g ir ۱۱:۵۹ - ۹۱/۰۳/۱۳
10
0

عالى بود,خانمم خیلی نگران بیمارى من بود اما الان خیالش راحت شده که این بیمارى تنها با مراقبت قابل کنترله

پاسخ ها

ملیحه ir ۱۱:۰۹ - ۹۱/۱۰/۰۶

با سلام صبح قبل از صبحانه شربت الوئه را.دادن تخم بلدرچین. عرق بابونه.شربت های سرفه گیاهی. شب شستشوی بینی. داخل دستگاه بخور قطره اویشن بریزید. خرما گردو .عسل.اب هویچ. شلغم لیمو شیرین

لیلا ir ۰۶:۲۸ - ۹۱/۰۳/۱۵
5
6

با سلام همسرم کارمند پتروشیمی می باشد و یکی دو با همراه با سرفه خاط خونی از ریه های او خارج شده به نظر شما چه بیماری دارد؟هیچ نوع سرفه و یا تنگی نفس ندارد.با تشکر

پاسخ ها

لیلا ir ۰۱:۱۱ - ۹۱/۰۵/۱۹

سلام همسر من کارمند پتروشیمی البته قسمت برق ایشون برونشیت داره خلط داره البته کف مانند به نظر شما مشکل چیه و راه درمانش چیه؟ ممنون میشم فوری جوابم رو بدین لیلا از همدان

رضا ir ۰۸:۳۵ - ۹۱/۰۴/۲۲
5
1

سلام. من چند سال که مریضم ولی چند نفر رو میشناسم که کاملا درمان شدن درتهران و لی آدرسی ندارم اگه کسی دکتر خوب سراغ داره خبر بده. راستی من بدنم وقتی عفونت میکنه دو عدد سفتاریاکسون سوزن 11 ساعته می زنم و زود جواب میگیرم

پاسخ ها

s ir ۱۲:۰۹ - ۹۱/۰۶/۰۵

با سلام مادر من به دلیل فشار ریه بالا تحت نظر دکتر توکل زاده در بیمارستان میلاد بود دکتر فوب العاده ای هست فوق تخصص ریه و من بیشتر اوقات مطب دیگر ان در بیمارستان بهمن می برم شکر خدا خویب بوده

زهره ir ۰۸:۵۸ - ۹۱/۰۵/۲۸
5
1

فقط غذای مناسب و فاقد سرخ کردنی و ورزش

مرصاد ir ۰۹:۳۱ - ۹۱/۰۷/۱۴
2
0

سلام. دوستان من همچین مشکلی داشتم تا اینکه به طور اتفاقی در تبریز با یه کلینیک بنام شیخ الرئیس اشنا شدم . الان مدتیه زیر نظر پزشکاشم مشکلم بر طرف نشده ولی خیلی حالم بهتر شده

علی عباسی ir ۰۷:۲۴ - ۹۱/۰۷/۱۵
0
2

مطالب ذکر شده در حد اطلاع رسانی بسیار مطلوب میباشد .اما خواهشمندم حتما به دکتر مراجعه کرده وکمترین سرفه واحتقان را جدیتر دنبال درمان باشید

عسل ir ۱۱:۲۷ - ۹۱/۰۷/۲۱
0
2

اقا یا خانم نورانی دکتر حسین نجم ابادی متخصص بیماریهای ریوی و سل از باریس مطبش در خیابان امام خمینی بالاتر از میدان حسن اباد خیابان استخر بلاک 122 شماره تلفن 66704664 میباشد مادر من هم برونشیت مزمن دارد و بیش ایشون درمان میشود

ابراهیم ir ۱۲:۳۰ - ۹۱/۰۹/۲۳
2
0

با سلام متاسفانه خانم بنده حدود 6 سال گیش در اتاق عمل و به هنگام عمل گنج ساعت نگهداری شدند و بعد از ان تاریخ تا کنون دچار آسم و تنگی نفس شدید شده است لطفا من را راهنمایی نمایید

طاهر ir ۰۶:۲۷ - ۹۱/۱۱/۰۶
1
3

دکتر خسرو آگین فوق تخصص ریه که بنده پیش اون درمان شدم آدرس خ ولی عصر بالاتر از پارک ساعی جنب بیمارستان مهرگان آخر کوچه مهرگان تلفن تماس 02188209480-02188773078

پریا ir ۱۱:۲۹ - ۹۲/۰۱/۲۹
1
0

با سلام من 23 سال دارم دانشجوی دامپزشکی هستم و از این رو با فرمالین و موش آزمایشگاهی زیاد سروکار داشتم و به مدت 1 سال است که صبح ها سرفه میکنم گاهی شدید و همراه با خلط و گاهی خشک ولی در طی روز از شدت سرفه هایم کاسته میشود. بارها به پزشک مراجعه کرده ام و تست اسپیرومتری و عکس رادیولوژی ام نشان دهنده ریه سالم است و به من هر سری گفته میشود این حساسیتی بیش نیست. گاهی از شدت سرفه دچار استفراغ میشوم. اخیرا 1 بار هم سرفه ام همراه با خون جزئی بوده. لطفا مرا راهنمایی کنید

رضا eu ۰۲:۴۰ - ۹۲/۰۳/۱۶
10
0

اطلاعات بسیار مفید و قابل استفاده است . سپاسگزارم .

علی نوری ir ۰۹:۴۸ - ۹۲/۰۵/۰۲
3
2

سلام من 37 سال سن دارم وحدود 20 سال است که بیماری برونشیت را دارم وخلل خیلی زیادی هم دارم دکتر هم زیاد رفتم وبی فایده بوده لطفا اگر متخصص خوب سراغ دارید بهم معرفی کنید از مطالب خوبتون هم استفاده کردم ممنون

هادی ir ۱۲:۵۵ - ۹۲/۰۵/۰۳
3
0

باسلام من کارمند پتروشیمی هستم و در قسمت بهره برداری کار میکنم . آمونیاک ، اوره ، نیترات ، اسید و..... از مواد تولیدی در این مجتمع میباشد . من چند سالی هست که از قسمت قفسه سینه احساس درد میکنم . استخوانهای سینه ام صدا میدهد و هرروز نسبت به دیروز سختر میتوانم تنفس کنم . لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

رامین ir ۰۱:۵۴ - ۹۲/۰۶/۲۲
4
1

دکتر زاهد پور انارکی متخصص داخلی فوق تخصص ریه از آمریکا ضمنا رتبه تحصیلی ایشان دانشیاره هم حکیم خوبیه هم منصفه بیمارستان کسری امام خمینی و مطبش روبروی بیمارستان کسری

محمد حسین ir ۰۶:۳۹ - ۹۲/۰۶/۲۲
2
0

سلام. بیشتر افراد سیگارى به هنگام سرماخوردگى دچار این مشکل میشوند! بهترین کار کم کردن سیگار نخوردن نمک و میل کردن شیر داغ همراه با عسل طبیعى حل شده در آن میباشد. با آرزوى سلامتى همه هموطنان عزیز.

homa eu ۱۲:۴۱ - ۹۲/۰۶/۳۱
2
2

با درود وسپاس از اطلاع رسانی شما ولی در صورت امکان جامع تر بنویید با اقای علمداری منهم موافقم ...چون بمدت 2 ماه استکه درگیر هستم و اولین پزشکی که مراجعه کردم دکتر عفونی هم بود ایشان سفکسیم تجویز فرمودند که مرا بطرف مرگ سوق داد 2 پزشک دیگرم در بیمارستان ارتش نیز اینکاررا کردند من خودم متوجه شدم و دارو را قطع کردم به طرف بهبودی رفتم .با آرزوی سلامتی...هیچ دردی بی درمان نیست.

homa eu ۱۲:۴۳ - ۹۲/۰۶/۳۱
2
0

در ضمن فراموش کردم در متن بالا بگم که از کل داروها و منابع غذایی و سبزیجات برای بیماریم استفاده کردم ...شما نیز ادامه بدهید .

پاسخ ها

جلیل ناصری ir ۰۱:۳۲ - ۹۳/۰۸/۲۸

دکتر به من هم سفیکسیم تجویز کرده. شما چرا نوشته بودی که مصرف سفیکسیم شما رو بطرف مرگ سوق داده؟چون من الان دارم مصرف میکنم کمی نگران شدم.

navid ir ۰۵:۵۹ - ۹۲/۰۸/۰۵
3
1

خسته نباشید من دچاربرونشیت شدم ولی دکترم نگفت مزمن یا حادچطورمیشه فهمید؟ تست تنفسم 91 % هست . از نازونکس و تلفست 180 استفاده میکنم و حدودا 1 هفته هست که دچار شدم

بهار ir ۱۱:۳۱ - ۹۲/۰۸/۲۳
5
2

سلام من یه دکتر خیلی خوب میشناسم که مطبشون میدان ونک هستش و اسم ایشون دکتر ساسان توانا هستش .اگر خواستید شماره ش هم میدم

Aryana gb ۰۱:۲۷ - ۹۲/۱۰/۱۱
4
0

برادرم مریض شده انفلانزا شامل:گلودرد لرز تب بی اشتهاست من خواهر کوچیکش هستم 12 سالمه برای همین اشنایی ندارم ....اگر راهی برای درمانش بلدید به ایمیلم بفرستید ممنون متشکرم

ش ر jp ۱۰:۱۸ - ۹۲/۱۰/۲۰
2
0

من شهلا هستم از بچگی با دهان نفس میکشیدم واحساس میکردم که نفس کم میارم تا اینکه در محل کارم به شدت برای چندین بار بوی گاز سماور خیلی اذیتم کرد و الان 3روز است که مریض شدم ودکتر گفت برونشیت شدی البته نمیدانم حاد یا مزمن مرا بهتر راهنمایی نماییددرضمن 46ساله هستم

sajad ir ۰۲:۱۱ - ۹۲/۱۰/۲۱
3
1

حسین آقا آیا شما از خوردن شیر داغ به همراه عسل نتیجه ای هم دریافت کرده اید ؟ چند سال است که این درمان را انجام میدهید ؟ ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید .

رضا ir ۰۳:۵۶ - ۹۲/۱۰/۲۴
4
0

سلام خسته نباشید من 2سال سینم خلط(سبز و زرد) داشت ولی الان مدتیه ورزش(بدون هیچ مشکلی روزانه 4 کیلومتر بدو ) میکنم خلط سینم خیلی کم شده و الان خلط سینم بیرنگ و سفید شده گاهی اوقات سوزشی ریه هام میزنه از سرطان ریه میترسم ولی هیچ یک از علایمشو ندارم تروخدا زود راهنماییم کنید دلهره کشتم

saeed id ۰۴:۱۳ - ۹۲/۱۱/۱۱
3
2

من در اندونزی توی زندان ایمگریشن با خانواده ام هستم همسرم مبتلا به عفونت ریه شده واینجا هیچ کاری براش نکردند ما مدت شش ماهه که اینجا گرفتار شدیم ودو ماهه پیش همسرم به سرماخوردگی مبتلا شد که به علت عدم آگاهی دکتر الان تبدیل به عفونت ریه شده خواهش میکنم به عنوان یک هموطن راهی رو جلوی پای من بگذارید ما دو تا بچه شش ساله هم داریم ممنونم

الناز de ۱۲:۳۱ - ۹۲/۱۱/۱۴
6
0

سلام پدرم به علت کشیدن سیگار بافت ریه اش از بین رفته و فقط 18 درصد ریه اش سالم است و دکترا گفتن که درمانی نداره و باید مدارا کنه آیا راهی برای درمانش هست؟ می خوام بدونم با این شرایط می تونه زنده بمونه چون خودش خیلی ناامید است . ممنون

نرجس eu ۱۱:۲۱ - ۹۲/۱۱/۱۴
6
1

سلام پسرم سه ساله است ساکن کیش هستیم سرماخوردگیش خیلی طولانی میشه پی در پی سرماخوردگی داره والان دچار عفونت چشم شده دکتر تشخیص داده شاید بعلت بادشنی باشه یا الودگی خیلی نگرانم لطفا بگید باید چیکار کنم ممنون

محمد رضا eu ۱۰:۲۲ - ۹۲/۱۱/۱۹
1
1

ممنون

محمود ir ۰۸:۵۷ - ۹۳/۰۲/۰۴
0
0

با سلام من چند ساله که مبتلا به سنوزیت هستم6ماه پش هم سینوزیت عمل مردم تازیگی ها 2بار به درد سینه شدید و خللط سینه وسرفه وخس خس سینه مبتلا شدم از سینه عکس گرفتم گفتند برونشیت داری ایا سینوزیت باعث برونششیت هم میشود

zahra ir ۱۱:۲۵ - ۹۳/۰۲/۰۵
0
0

با سلام وخسته نباشید من حدود 1ماه است که سرفه خشک دارم قبلش سرما خوردم وگلودرد چرکی بدون آبریزش داشتم و با خوردن آموکسی سیلین خوب شدم ولی کم وبیش سرفه خشکدارم و احساس درد وسفتی پشتم قسمت ریه ها دارم lمخصوصا وقتی صبح از خواب بیدار میشم-و مدت ها است که هر از گاهی احساس میکنم ریه هایم مثل نبض میزنه ,احساس میکنم مایعی از ریه ام حرکت کرد و تپش شو خوب حس میکنم-ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل چی میتونه باشه؟ متشکرم

سارا ir ۰۴:۰۳ - ۹۳/۰۲/۰۸
4
0

سلام. دکترم گفت برونشیت مزمن داری خلط زیاد دارم اما اصلا سرفه نمی کنم حتما باید از بینی نفس بکشم ولی گاهی هم تنگی نفس خواب راحتو ازم میگیره. این چه جور برونشیت هس که سرفه نمیزنم؟ چرا دکترها نمیتونن درمان موثری پیدا کنن؟ میشه یه دکتر عالی بهم معرفی کنین؟

مهدی ir ۰۵:۲۰ - ۹۳/۰۴/۱۰
0
0

سلام من ۲۸ سالمه حدود ۲سال در صنعت پالایش نفت کار میکنم متاسفانه بعد از ۶ ماه از شروع کارم تنگی نفس و سرفه از فصل زمستان همان سال شروع شد دکتر هم معمولا آمپول دگزا تجویز میکرد از متخصص داخلی کمک گرفتم وقرص های cromal ومونته لوکاس تجویز کردن کمی بهتر شدم درمان کامل نشدم ولی تمام قرص ها زو مصرف نکردم الان ک فصل گرما هم هست بایست کمی حالم بهتر باشد ولی متاسفانه بعضی شب ها از نفس تنگی بیدار و ۲ ساعتی کامل بیدارم بیماری من حاد است یا مزمن و اینکه چه کارهایی یاید انجام بدم

محمد شجاعی ir ۰۲:۵۱ - ۹۳/۰۴/۱۲
3
0

سلام حدود4ماهه صبح ازخواب بیدارمیشم سرفه شدید دارم بعضی وقتها خلط بعضی مواقع بالا میارم بقدری سرفه شدید دارم لطفا راه درمانش چیه

فرهاد شی ir ۰۹:۰۳ - ۹۳/۰۵/۲۹
2
5

باسلام من چهل ویک سالمه وحدود سه ساله هر وقت آنفولانزا بگیرم ریه هام حساس میشه وحالت تنگى نفس دارم با سرفه هاى خیلى کم و بدونه خلط. در ضمن از سر بالاى هر وقت بالا بروم با تنگى نفس وسوزش قفسه سینه همراه میشه . لطفا راهنماى بفرماید بنده چکار کنم. خیلى ممنون

سارا ir ۰۳:۲۳ - ۹۳/۰۷/۰۲
1
2

با سلام من 31سالمه مدت 3 سال هوای سرد سرفه میکردم جدیدا تابستونم سرفه میکنم دکتر گفت مریضیت برونشیته.می خواستم بدونم برونشیت حاد یا مزمن هیچ علائم دیگه ای نرارم.متشکرم

مهدی ir ۰۹:۳۱ - ۹۳/۱۰/۳۰
1
1

دکتر نجم ابادی تو خ میردامادی از 118 یا نت سرچ کنید برید

امنه ir ۱۲:۳۳ - ۹۳/۱۲/۱۲
0
0

سلام من چند سالی هست به این سرفه ها مبتلا هستم واقعا زجر اور است چه کنم؟

مرتضی ir ۰۱:۵۱ - ۹۴/۰۲/۱۶
2
0

سلام،مرتضی هستم ازمازندران،من الان حدود4ساله ک سرفه میکنم چه روزباشه چ شب،خلطم ندارم،ازوقتی ک خدمت سربازی رفتم اینطوری شدم،پیش دکتررفتم اونم زیادولی خوب نشدم،اگه میتونین بهم کمکی بکنین،مرسی

جلال de ۱۰:۱۸ - ۹۴/۰۶/۱۸
0
0

برونشیت ادم از پادر میاره تو ر خدا کسی دکتر خوب سراغ نداره چهاره ماه گرفتار برونشیت شدم کلی هزینه کردم بدون نتیجه

رامین ir ۰۱:۴۰ - ۹۴/۰۶/۱۹
0
0

اعتماد و امید به خدا و صبر در 6 ماه شما را کامل درمان میکند حتی اگر بیشتر بافت ریه شما از کار افتاده باشد یا همه نایژه ها بشته شده باشند

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :