- مردمان - http://www.mardoman.net -

درمان کلی گرا : روش درمانی جدید

[1]

چه موقع بدن فرصت این را پیدا می کند که به وضعیت تعادل برسد؟ در اکثر روش های درمانی مشکل ریشه ای برطرف نمی شود و اینجاست که درمان کلی پیش می آید که در جهت رفع مشکل ریشه ای است و زمان زیادی می برد.

درمان کلی گرا بر جلوگیری از بیماری و حفظ سلامت بدن تمرکز دارد و سلامت را تعادل و توازن بدن در هر دو سیستم فیزیکی و روحی می داند.

همه این جوانب وابسته به یکدیگرند. هرگونه عدم هماهنگی استرسی برای بدن به شمار می رود که ممکن است منجر به بیماری شود. بنابراین برای مقابله با بیماری، روش های درمانی مختلفی پیش روی شماست که مکانیزم بدن را تقویت می کند. مصرف گیاهان دارویی نیز چنین نتیجه ای در بر دارد.

ابتدا توضیح کوتاهی درمورد مکانیزم بدن ارائه می کنیم: دهان حاوی گیرنده هایی است که به مغز متصل هستند و اندورفین تولید می کنند. غددی نیز در بدن وجود دارد مثل تیروئید، پاراتیروئید، هیپوفیز، آدرنال، در خانم ها تخمدان و در آقایان بیضه ها که همه بخشی از سیستم ایمنی بدن و کارخانه داروها را تشکیل می دهند.

زمانیکه شما ار دارو استفاده می کنید یا حتی قرص مصرف می کنید که به شکل کپسول موجود هستند، از ورودیه اصلی عبور می کنید.

اگر کپسول را شکسته و آنرا روی زبانتان بپاشید، گیرنده های روی زبان که به مغز متصلند آنرا به غدد مختلف بدن میرسانند. با نگهداشتن آن دارو روی زبانتان بدن شما شروع به ترشح اندورفین می کند. اما وقتی آن کپسول را به دهان می گذارید، آن ماده تاثیری روی زبانتان یا چیزهای دیگر ایجاد نمی کند. فقط زمانیکه به معده می رسد شروع به فعالیت می کند و از ورودیه اصلی که اول باید مورد توجه قرار گیرد، عبور می کند.

[1]

یک روش درمانی جدید ابداع شده است که فقط روی زبان کار می کند. در این روش درمانی به پزشکان آموزش داده شده است که کدام قسمت های زبان به کدام قسمت از بدن متصل است.

در چین و هند می توانستند زبان بیمار، درون بینی و عنبیه چشم او را بخوانند. این سه قسمت بودند که تعیین می کردند بیمار چه مشکلی دارد.

امروزه پزشکان به زبان شما نگاه می کنند تا ببینند که ترک یا چیزی مثل آن نداشته باشند. هر قسمت از زبان که مشکل داشته باشد نشاندهنده این است که آن عضو بدن که به آن قسمت متصل است دچار مشکل شده است، مثلاً کبد و آنوقت برای درمان آن دارو تجویز می کنند.

اینطور به قضیه نگاه کنید. به طور کلی، وقتی کسی دچار مشکل می شود مثلاً دچار کمر درد شدید می شود دارویی که معمولاً برای او تجویز می شود والیوم است. اما ممکن است این کمر درد از روی خستگی، فقدان هماهنگی بدن یا حتی مشکل قلبی باشد.

در درمان کلی گرا ما به دنبال ریشه مشکل می گردیم. شاید این روش درمانی کمی آزاردهنده باشد اما خوب عمل می کند. در این روش درمانی به جای تجویز آسپیرین و مسکن برای فرد، تمرینات ورزشی به او تجویز می شود که ابتدا توسط خود پزشک برای فرد در مطب انجام می شود و بعد از بیمار خواسته می شود که هر روز خود این تمرینات را تکرار کند.

همه ما یاد گرفته ایم که برای از بین بردن درد یا مشکلات جسمی خود قرص بخوریم. اما باید بدانیم که آن مشکل در جسم ما دلیل دارد و با پیدا کردن آن دلیل است که می توانیم آنرا درمان کنیم. به این طریق است که بدن خود را متوازن می کند.

[1]