- مردمان - http://www.mardoman.net -

خطرات عمل جراحی لیپوساکشن که باید بدانید

[1]

هر عمل جراحی خطراتی را به دنبال دارد. برای به حداقل رساندن عوارض ‌جانبی احتمالی، خطرات و مشکلات ناشی از  لیپوساکشن، مطمئن شوید که به‌طور کامل از نحوه روند عمل آگاهی دارید و درمورد انتظارات و توقعات خود با پزشکتان صحبت کنید.

مشکلات احتمالی جراحی لیپوساکشن

هر نوع عمل جراحی زیبایی از جمله جراحی لیپوساکشن می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد اما بسیار نادر است. برخی از خطرات لیپوساکشن، عفونت، واکنش به بیهوشی، لخته شدن خون و از دست دادن مایعات بدن می‌باشد. خطرات کمتر جدی جراحی لیپوساکشن عبارتند از ایجاد زخم و کبودی، بی‌ حس شدن پوست، مشکلات خفیف مثل ایجاد تغییر در رنگدانه‌های پوست. مشکلات لیپوساکشن عبارتند از:

خطرات لیپوساکشن بیش‌ از حد

متداول‌ترین خطرات لیپوساکشن شامل خطرات مربوط به برداشتن مقدار بالایی از چربی از یک ناحیه خاص به‌طور یکباره می‌باشد. لیپوساکشن بیش ‌از حد می‌تواند موجب مشکلاتی مثل ایجاد تورفتگی، توده و شل شدن و افتادگی پوست شود. برای کاهش مشکلات جراحی و عوارض ‌جانبی بیهوشی طولانی، باید لیپوساکشن در دفعات متعدد در روزهای مختلف انجام گیرد.

مشکلات خفیف جراحی لیپوساکشن

مشکلات لیپوساکشن که خطر مرگ به دنبال ندارند شامل ایجاد زخم و کبودی، ظاهر ناصاف، افتادگی یا بی‌رنگ شدن پوست، نکروز موضعی پوست، غش پس از جراحی، بی‌حسی و فعل‌ و انفعالات غیرمرگ ‌آور داروها می‌باشد.

[1]

مشکلات حاد لیپوساکشن

برخی مشکلات ناشی از جراحی لیپوساکشن نادر هستند اما باید موقع تصمیم‌گیری درمورد انجام این عمل مورد توجه قرار گیرند. مشکلات حاد لیپوساکشن شامل واکنش منفی به بیهوشی، ایست قلبی، بی ‌نظمی قلبی، لخته شدن خون، خونریزی زیاد، فعل‌ و انفعالات حاد داروها، واکنش‌های حساسیت ‌زا به داروها، تخریب عصب ‌ها، حمله ناگهانی و اسیب مغزی ناشی از بیهوشی می‌شود.

به حداقل رساندن مشکلات لیپوساکشن

مشکلات خفیف لیپوساکشن و نارضایتی عمومی را می‌توان با درک و آگاهی کامل از خطرات و فواید مربوط به لیپوساکشن و داشتن انتظارات واقعبینانه به حداقل رساند. خیلی مهم است که جراح زیبایی را انتخاب کنید که کلیه عوارض جانبی و خطرات این عمل را برای شما به طور کامل توضیح دهد. فرد باید به میزان کافی آموزش دیده باشد و از تجهیزات مدرن و کامل هم برای انجام عمل برخوردار باشد.

مشکلات حاد لیپوساکشن را با تشریح کامل سابقه پزشکیتان به دکتر و صحبت کردن درمورد کلیه داروهایی که در حال حاضر استفاده می‌کنید به حداقل برسانید.

برای به حداکثر رساندن موفقیت این عمل و به حداقل رساندن کلیه خطرات و مشکلات ناشی از آن، همیشه دستورالعمل‌های متخصص زیبایی خود را دنبال کنید. اگر سیگاری باشید متخصص از شما خواهد خواست که دو هفته قبل و بعد از عمل مصرف آن را کنار بگذارید. راه ‌های دیگری هم برای بیرون آوردن چربی‌ های بدن وجود دارد که برای آندسته از افراد که کاندیدهای خوبی برای لیپوساکشن نیستند توصیه می‌شود.

در مورد خطرات لیپوساکشن با پزشکتان صحبت کنید

بهترین جایی که می‌توانید اطلاعات لازم در مورد خطرات لیپوساکشن را دریافت کنید پزشکتان است. خیلی مهم است که بدانید این عمل مشکلات و خطراتی را به دنبال دارد اما می‌توانید با مطالعه و دریافت اطلاعات کافی خطرات آن را به حداقل برسانید.

[1]