www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

بررسی خود ارضایی از نقطه نظر علمی


فروید، "پدر" علم روانکاوی، بر این باور است که برقراری رابطه جنـسی در انسان از دو خـواستگاه متفاوت نشات می گیرد. رویـکرد اولـیه غـریزی یـا فیزیـولوژیـک اسـت و دیـگری پـی آمد مـاهیـت نفسانی-عـاطفی انسـان ـاست. با در نظر گرفتن دیـدگاه فیـزیولوژیک، رابطه ی جنسی در نتیجه رشـد ویژگی های ابتدایی جنسی در افراد ایجاد می شود. به عبارت دیگر انسان ها زمانی که از نظر جسمی به رشد کافی میرسند، آمـادگی بـرقرای ارتبـاط جنسی را پیدا می کنند. (این دوران که بلوغ نام دارد، در خانم ها در سن 18 سالگی و در آقایون در سن 21 سالگی به آخرین مرحله ی خود می رسد.)

در طول 7 سـال ابتـدایی زنـدگی، نیروی جنسی در یک پسر
بچه در تمام قسمت های بدن او توزیع می شود. از 7 تا 14 سالگی، نیروی جنسی به اعضای جنسی منتقل می گردد ( در آقایون بیضه ها و در خانم ها تخمدان) در این زمان تفاوت های ظاهری میان جنس مذکر و مونث پدید می آید.


در مردان استخوان ها قدری درشت تر شده و بدن عضلانی تر می شود، و به تدریج تن صدای آنها تغییر پیدا می کند. البته باید توجه داشت که این تغییرات با گذر زمان تکمیل می شوند. شروع این تغییرات حاکی از ابتدای سن بلوغ است. پس از آن منی و به مثابه آن اسپرم تولید می شود، ولی اسپرم ها در این زمان به بلوغ کامل نرسیده اند. بر اساس پژوهش های پزشکی، محققین بر این باورند که اسپرم ها در سن 18 سالگی شروع به بالغ شدن می کنند و در سن 21 سالگی مرحله ی بلوغ آنها تکامل پیدا می کند. در این زمان رشد بیضه ها و غدد مترشحه داخلی بدن نیز به آخرین حد خود می رسد.


ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون ریز


در ارگانیسم بدن انسان 7 غده مترشحه داخلی وجود دارد. هر یک از این غدد هورمون های متفاوتی را ترشح می کنند که پیام های مختلفی را به اعضای دیگر منتقل میسازند. این غدد مسئول تنظیم و تعدیل عملکردهای مختلف بدن از جمله رشد، فشار خون، دمای بدن، میزان کلسیم، شکر، فسفر، و از همه مهمتر عملکرد جنسی افراد هستند. زمانی که هر یک از این غدد به نحوی قادر به نشان دادن واکنش درست از خود نباشند، بدن ممکن است با انواع و اقسام مختلف اختلالات مواجه شود. به همین دلیل است که برخی از افرادی که در غدد خود با اختلال روبرو می شوند، باید با استفاده از هورمون های مصنوعی نیازهای بدن خود را مرتفع سازند.


مهمترین غده درون ریز، غده هیپوفیز نام دارد. این غده توانایی آن را دارد که به کل غدد درون ریز شدت و یا کسرت عمل وارد کند. غده ی هیپوفیز همچنین از جمله مهمترین غده های جنسی نیز محسوب می شود.


غده معروف هیپوفیز که محور اصلی کنترل فعالیت های بیضه ای/تخمدانی است، کنترل کلیه ی تنظیمات جنسی در بدن خانم ها و آقایون را به عهده دارد.


در مردان این غده فعالیت های جنسی خود را از زمان بلوغ -یعنی درست وقتی که هورمونهایی را به منظور تحریک اعضای جنسی به خون می فرستد- کار خود را شروع می کند.


در خانم ها هم غده ی هیپوفیز در دوران بلوغ با ایجاد هورمون هایی که سبب تخمک گذاری در تخمدان ها می شوند، کار خود را شروع می کند. هر یک از تخمک ها حاوی هورمون های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می شوند.


همه ی انسان ها در تمام طول زندگی خود دائماً در حال انتقال و تغییر شکل انرژی هستند. همه چیز در زندگی انسان ها شروع و پایانی دارد و رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.


اندام های جنسی انرژی را تولید می کنند که باعث ایجاد تمایلات و گرایش های جنسی در افراد می شود؛ اما به منظور تولید یک چنین انرژیی، اندام های جنسی باید از منبع ذهنی تغذیه شوند. افکار و تصورات جنسی به عنوان مواد اولیه ی تولید اسپرم و انرژی جنسی محسوب می شوند.


زندگی یک انسان از تلفیق یک اسپرم با تخمک شکل می گیرد. تنها یک اسپرماتوزوئید (نطفه) این توانایی را دارد که یک انسان جدید خلق نماید. گفته می شود که در هر بار انزال، مردها چیزی در حدود میلیون ها اسپرم از دست می دهند.


در یک زمین کشاورزی زمانی که کشاورز تصمیم می گیرد دانه بکارد، بهترین انواع دانه ها را انتخاب می کند، زمین را به خوبی شخم می زند، و دو تا سه دانه می کارد –و نه میلیونها- و زمانیکه این دانه ها بزرگ شده و رشد کردند، از آنها استفاده کرده میوه هایشان را میخورد و زندگی می کند.


به عنوان مثال یک درخت لیمو را در نظر بگیرید. این درخت زمانی به مرحله تکامل خود می رسد که بتواند میوه های رسیده ی لیمو پرورش دهد. اما اگر کسی به این امر توجه نداشته باشد و میوه ها را پیش از رسیده شدن کامل از درخت بچیند، با این کار خود به رشد درخت صدمه وارد کرده و اجازه نمی دهد که درخت به رشد و تکامل نهایی خود برسد. این امر در مورد ارتباط جنسی نیز صدق می کند. اگر فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل بخواهد از انرژی جنسی خود استفاده کند، به بدن خود صدمات جبران ناپذیری وارد می کند که در زیر نگاه کوتاهی به این مشکلات خواهیم داشت.


ارتباط جنسی و ورزش
555

اخیراً محققان از وجود نیروی جنسی باخبر شده اند و سعی می کنند تا از این نیرو بـهره گـرفته و آن را بــرای موارد دیگری ذخیـره کرده و به کار گیرند. در ورزش مشت زنـی، هـر مـربی کارآمدی در حیـن دوره ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد کند. در تیمهای فوتبال نیز بازیکنان از 3 روز قبل از انجام بازی به حومه شهر انتقال داده میشوند تا انرژی آنها بر اثر بـرقـرای رابـطه جنـسی تحـلیل نـرود. در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1986م. تیم ملی کشـور آرژانتـین از هـمه تیم ها مدت زمـان بیشتـری را در اردوی آمـــادگی به سر برد و نتـیجـه چه شد: بدون شـکست از مسـابقات بـیرون آمـدند. یـک گـزارش علمی اثبات می کند که: "تستـوسترون نقـش مهـمی را در شـکل دهـی رفتار افراد بازی می کند. این هورمن به عنـوان نوعی محرک شناخته میشود که در کلیه حالات فردی، از جمله عصبانیت و پرخاشگری نیز تاثیر گذار است."


بنابر گزارش فوق در یک بازی فوتبال به راحتی می توان تشخیص داد که کدام یک از  تیمها برنده خواهند شد: "تیمی که در رگ های خونی بازیکنانش میزان تستوسترون بیشتری موجود باشد."


در "ناسا" که معتبرترین مرکز پژوهش های علمی جهان به شمار می رود، فعالیت های جنسی کلیه ی دانشمندانی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند، تحت کنترل است تا پژوهشگران همیشه بتوانند در بهترین وضعیت مممکن ذهنی و جسمی قرار داشته باشند.


در گذشته مردهای یونان باستان تا سن 140 سالگی عمر می کردند. تا همین چند وقت قبل هم مردم به راحتی تا سن 90 سال عمر می کردند، اما این روزها به دلیل بروز پاره ای از مشکلات نظیر خودارضایی، آزار و اذیت های جنسی، غذاهای صنعتی، استفاده از هورمون های مصنوعی (که مصارف مختلفی دارند، نظیر: چاق کردن و بزرگ کردن زودرس جوجه ها و احشام) فرایند سالخوردگی از سنین پایینی (تقریباً 35 سالگی) شروع می شود. در کل دنیا افراد انگشت شماری هستند که از نظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته اند. این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به خوبی اطلاع دارند؛ به همین دلیل کلیه ی امکانات موجود را فراهم می آورند تا ذهن انسان های دیگر را تنها به این امر متمرکز کرده، عقل را از سر آنها بپرانند و کاری کنند تا آنها مطابق میلشان عمل کنند. آنها به خوبی می دانند که انسان های کم عقل، سرشار از شهوت هستند، بر روی امیال جنسی خود هیچ گونه کنترلی نداشته و به راحتی میتوان آنها را مطیع خود ساخت.


تئوری های پوچ مدرن در مورد ارتباط جنسی


نوگرایانی که بر روی ارتباط جنسی تحقیق و بررسی می کنند، به سادگی به خود اجازه می دهند که قدرت و حق انتخاب جوانان را از بین ببرند. برخی از آنها مواردی نظیر "خود ارضایی" را به جوانان پیشنهاد می کنند. کینسی، مستر و جانسون که به عنوان پایه گذاران مطالعات جنسی نوین شناخته می شوند بر این عقیده اند که یک جوان می تواند چندین مرتبه در طول روز خود ارضایی کند چراکه علم پزشکی هیچ گونه تاثیر جانبی خطرناکی را پیدا نکرده که مربوط به خودارضایی باشد. آنها بر این باورند که اهمیت خود ارضایی به ویژه در زمان بلوغ که خصوصیات های زنانه و مردانه در افراد بروز می کند از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و به همان اندازه که در مردها اهمیت دارد برای خانم ها نیز مهم است. این افراد حتی معتقدند که زن و مرد می توانند در طول زمان قاعدگی ، با هم ارتباط جنسی داشته باشند؛ اما پژوهش های علمی اثبات کرده اند که برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی خطرناک و در عین حال زیان آور است چراکه در این زمان مواد مرده و فاسد از بدن زن خارج می شود که اگر آلت تناسلی مرد با این مواد تماس پیدا کند آنها را جذب کرده، خواص آن از طریق خون به سلول های عصبی مغز انتقال پیدا می کند و بر روی قدرت جنسی مرد تاثیر نامطلوبی می گذارد. تعداد دیگری از این محققان معتقدند که برقراری ارتباط جنسی از راه مقعد بلامانع بوده و می تواند بر طبق توافق طرفین انجام پذیرد. در مقابل این ادعا باید اظهار داشت که هر یک از ارگان های بدن برای انجام دادن کار خاصی ایحاد شده اند و عملکرد مقعد نیز تخلیه مدفوع است. افرادی که این کار را انجام می دهند به عضلات همکش و تنگ کننده ی باسن (Sphincters) خود آسیب وارد کرده و سبب بروز بواسیر و سایر عفونت های شدید روده و اثنی عشر می شوند. شایان ذکر است که برقراری یک چنین روابطی به عنوان عمده ترین عامل انتقال بیماری های جنسی از جمله ایدز در میان مردهای هم جنس باز تلقی می شود.


ارتباط خودارضایی با ضعف جنسی و انزال زودرس


مثالی که پیشتر در مورد زمین کشاورزی، درخت لیمو، و رسیدن دانه های لیمو برایتان بازگو کردیم را یک بار دیگر در ذهن مجسم کنید. ما در آن قسمت عنوان کردیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن کامل میوه ها باشد، و کشاورز میوه های نارس را از درخت بچیند، عمر درخت کم شده، و توانایی باروری آن نیز به شدت کاهش پیدا میکند. این امر در مورد حیوانات نیز صدق میکند به همین دلیل هم هست که دامپزشکان اهمیت بسیار زیادی برای این امر قائل هستند. باید بدانید که مطلب فوق در مورد انسان ها نیز صحت پیدا می کند. اگر آقایون شروع کنند به برقرای روابط زیاد جنسی با افرا مختلف، و یا پیش از رسیدن به سن 21 سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد می کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و ...


این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست می دهند و متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.


خودارضایی که از جمله نقص های فردی به شمار می رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می شود. در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می کند، از نظر ذهنی خسته می شود، و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.


ساموئل اون ویر در بخش 9 کتاب خود با عنوان "ازدواج موفق" اینطور می نویسد که: "تصورات جنسی و تخیلات شهوانی سبب ایجاد ضعف جنسی و ذهنی می شوند. شاید در نگاه اول اینگونه افراد نرمال به نظر برسند و مانند افراد عادی تحریک پذیر باشند، اما زمانی که می خواهند با طرف مقابل ارتباط برقرا کنند و خواسته های او را براورده سازند، به سرعت ارضا می شوند، آلت تناسلی به حالت اولیه باز می گردد، در بدترین حالت ممکن قرار می گیرند، و دچار ناامیدی و افسردگی می شوند. آنها در توهمات جنسی خودشان را غرق کرده اند که این توهمات هیچ ارتباط و یا شباهتی به دنیای واقعی ندارند. به همین دلیل هنگامیکه در شرایط طبیعی قرار می گیرند، نمی توانند از خود واکنش مناسب نشان داده و شکست می خورند. "ضعف جنسی-ذهنی ترسناک ترین تراژدی است که می تواند برای هر زن و یا مرد با احساس و با منطقی اتفاق بیفتد."


زمانیکه یک فرد جوان دست به خود ارضایی می زند، بازه زمانی، برای او هیچ اهمیتی ندارد و ترجیح می دهد که هر چه سریعتر خود را تخلیه کند. در علم روانشناسی این امر نهایتاً منجر به بروز عارضه ی انزال زودرس در فرد می شود. علاوه بر این، استمناء سبب انبساط عضلات اسفنکتر می شود که این عامل به نوبه ی خود موجبات انزال زودرس را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.


از سوی دیگر نباید از این امر غافل شد که "ملاتونین" هورمون بی چون و چرای جوانی است. فرایند سالخوردگی مستقیماً به ترشح این هورمون در بدن بستگی دارد. این هورمون در زمان جوانی به وفور در بدن ترشح می شود و از سن 25 سالگی به بعد ترشح آن در بدن کاهش پیدا می کند. خود ارضایی، به ویژه در زمان جوانی، باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن می شود. این امر غده ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح می کند را ضعیف کرده، خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می گردد.


روابط جنسی نامشروع با افراد متعدد نه تنها از نظر فیزیکی مضرات بیشماری را در بردارد، بلکه می تواند از نظر روحی و ذهنی نیز بر روی افرادی که این کار ار انجام میدهند، تاثیرات نامطلوبی بگذارد. افرادی که در مکالمات محرک جنسی شرکت میکنند، کسانی که به خواندن مجلات محرک جنسی معتاد هستند، و کسانی که به تماشای فیلم های ضد اخلاقی جنسی گرایش دارند، مبحث ظریف و مطبوع رابطه جنسی را به صورت وحشیانه، به دور از انسانیت، و تنها با رضایت ذهنی با نکبت و بدبختی همراه می سازند. انسان ها باید یاد بگیرند که چگونه می توانند هوشمندانه زندگی کنند.

556
عواقب خودارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی، فـرویـد معتـقد است که رابطه  جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوسـت بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.


به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگـذاری مـی کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این  ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشــد، یک زن را در ذهن خود مجسم می کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه  جنسی می شود. در این حال خستگی چند برابر می شود، چرا که فرد هم از نظر جنسی از خود کار می کشد و هم از نظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می شود و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته می شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.


دمای خارجی بدن انسان 98 درجه فارنهایت است و دمای درونی آن 100 درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا می کند. زمانیکه انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می شوند، اما به دلیل خود ارضایی، کیسه ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است. فرایند طبیعی بدین گونه است که کیسه های منی سعی می کنند تا خود را پر کنند، اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده، چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد. این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده می شود، سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده ی مغزی و سلول ها ایجاد می کند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی، سیستم عصبی و جسمانی را مختل می سازد.


کیسه منی می بایست به جای جذب هوا، اسپرم جذب کند، اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم ها قبلاً آزاد شده اند. علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.


ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس، و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، در کتاب خود با عنوان "یادگیری علوم فردی" در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: " در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند، به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند. وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی، این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می شود. این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود، و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته می شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور 100% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را 100% محکوم می کنیم.


اسپرم ها حاوی رمز ژنتیکی DNA (اسید دی اکسی ریبونوکلئیکDeoxyribonucleic Acid)، RNA یا اسید ریبونوکلویک (Ribonucleic Acid)، آنزیم ها، کلسیم، فسفر، نمک های بیولوژیک، و تستوسترون می باشند. زمانیکه استمناء صورت می پذیرد، کلیه ی این اجزای حیاتی از بدن فرد بیرون کشیده می شوند و اگر فرد در دوران بلوغ قرار داشته باشد، امکان رشد کافی را پیدا نمی کند و نیرویی که در این مواد وجود دارد، جذب نشده و از بدن او خارج می شوند.


از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج می شود، فرد احساس خستگی شدید در استخوان ها می کند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود. لازم به ذکر است که استخوان های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند. همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می شوند. فرد جوانی که خودارضایی می کند، اجازه نمی دهد که مایع مغز استخوان به خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد. زمانیکه فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج می شود، مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد می شود. در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج می شود که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی می شود و به مرور زمان موجبات بیحالی، ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول های عصبی را فراهم خواهد آورد.

557

تئوری های پوچ محققان جنسی نوگرا


دکتر اسـپایـتک متخصص برجسته کالبد شناسی امریکایی و رئـیس جامعه عصب شناختی نیـویورک در کـتـاب خـود بـا عنوان "انرژی خالق" اظهار میدارد کـه جنـون هـای متفاوتی بـه واسـطه ی خـود ارضایی و آزار و اذیت های جنسی پدید خـواهد آمـد، چراکه مایـع مـغزی ابتـدا سـرشـار از لسیـتـین است و سپس بـواسطه انـزال غیـرمترقبه، از لسیتین خالی می شود. به همین دلیل ارگان ها بـه جـای آن باید از سایر بافت ها و اعصاب موجود در مغز استفاده کنند.

در هـر بار انـزال مـردها چیـزی در حـدود 300 تا 400 میـلیون اسپرم به همراه مقادیر زیادی انرژی از دست می دهند. واقعاً چه می شد اگر انسانها می دانستند که چگونه می توانند این انرژی را به جای خارج کردن از بدن، در بدن خود ذخیره نمایند؟! نتیجه حتماً انسانی شبیه به سوپرمن می شد!


پروستات غده ای است که دقیقاً در زیر گردنه ی مثانه قرار گرفته است؛ مایعی به رنگ سفید کدر و لزج ترشح می کند که به عنوان وسیله ای برای انتقال اسپرم ها به شمار می رود. این غده تقریباً در سن 21 سالگی به مرحله ی رشد کامل خود می رسد. زمانیکه فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل (در مردان سن 21 سالگی) دست به خود ارضایی می زند، پروستات دچار ضعف و نقصان می شود و این امر سبب بروز اختلالات مربوط به پروستات در سنین چهل سالگی به بعد می شود. این اختلال بدین شرح است که غده ی پروستات بزرگ شده، راه خروج ادرار را مسدود می کند و فرد برای تخلیه ی ادرار باید بالاجبار از سند پزشکی استفاده کند. این عارضه درست مانند وازکتومی، سبب ایجاد ناتوانی جنسی می شود.


بد نیست بدانید بچه هایی که پدر آنها خودارضایی می کرده، نمی توانند در سلامت کامل روحی و روانی به سر برند. آنها دارای بیماری های گوناگونی هستند چراکه از یک تخم نه چندان سالم بوجود آمده اند.


خود ارضایی همچنین در خانم ها هم دیده می شود و امری زجر آور و دردناک قلمداد می شود.


خود ارضایی سبب ایجاد ناتوانی جسمی و انزال زوردس می شود. این امر به وفور در میان مردهای سنین زیر 40 سال قابل مشاهده است.


ساموئل اون ویر در کتاب دیگر خود با عنوان " آموزش های بنیادین" در بخش "نوجوانی" اینطور نوشته است که: "جرم های خاموشی وجود دارند و پی آمدهای منفوری در پی آن گریبانگیر افراد می شود. اگر فرد مشکلات جنسی اش را مخفی نگه دارد، مرتکب گناه می شود. اگر در مورد مشکلات خود اطلاعات غلط بدهد نیز مرتکب جرم دیگری شده است."


"فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد. افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آنها می شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا میبخشد."


"مطالعات فیلسوفانه ای که عمیقاً بر روی عملکرد غده های درون ریز متمرکز شده اند، بر این باروند که بدن طی فرایند خودانزالی انرژی بی شائبه ای را از دست می دهد. چه بسیار افرادی زیادی با چهره های زیبا بوده اند که در اثر انجام این کار زیبایی خود را از دست داده اند! چه بسیار مغزهایی که منحط و فاسد شده اند! و ... همه و همه ی این وقایع به دلیل آن است که انزال در شرایط و موقیعت و زمان مناسب انجام نپذیرفته."


"آمار و ارقام گویای این مطلب هستند که این روزها خود ارضایی در خانم ها و آقایون جوان بیش از پیش باب شده است. بیمارستان های روانی مملو از زنان و مردانی هستند که مغزشان به دلیل خودارضایی بیمار گشته. تیمارستان، مقصد نهایی فردی است که به خودارضایی اعتیاد پیدا می کند."


خودارضایی در خانم ها


خودارضایی در خانم ها نیز به چشم می خورد و این امر، هم دردناک است و هم زجر آور. برخی از مضرات در خانم ها و آقایون مشابه است: اختلال در رشد سیستم عصبی، مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سر زندگی، کاهش قدرت حافظه و عدم تمایل به جنس مخالف. در خانم ها شاهد ناباروری نیز خواهیم بود. بدترین پی آمدی که در خانم ها می توان مشاهده کرد رفتارهای متعارض روانی-اجتماعی است. خانم هایی که مرتکب این امر می شوند به مروز زمان نمی توانند با هیچ مردی ارتباط جنسی برقرار کنند چرا که به تدریج توانایی های اولیه جنسی خود را از دست میدهند. خانمی که خود ارضایی نمی کند، همچنان سرزندگی، زیبایی، برق چشمان، و توانایی جذب بالای خود را حفظ خواهد نمود. خانم ها باید از مشاهده ی تصاویر محرک جنسی خودداری کنند، در مکالمات مبتذل شرکت نکنند، و فقط با افراد شایسته ارتباط دوستی برقرار کنند.


چگونه می توان از خودارضایی دست کشید؟


پیش از هر چیز باید بدانید که افراد زیادی به مراکزی که به این منظور دایر شده، مراجعه کرده و حتی در موارد خیلی حاد و پیشرفته نیز موفق به جلوگیری از این عمل غیر اخلاقی شده اند. چرا شما یکی از آنها نباشید؟


باید یاد بگیرید که چگونه می توانید جلوی خود ارضایی را با استفاده از تکنیک هایی که در جلسات آموزشی به شما تعلیم داده می شود، بگیرید. در اغلب این جلسات مشاور سعی می کند تا ضمیر ناخودآگاه بیمار را به کار اندازد.


در این جلسات به شما آموزش می دهند که تمایلا خودارضایی به عنوان یک عینینت درونی هستند که به ذهن شما حمله ور می شوند. شما باید در مقابل آنها ایستادگی کرده و اجازه ندهید که به درون ذهنتان نفوذ کنند. در ابتدا شاید انجام این کار قدری دشوار باشد و این توانایی را نداشته باشید که فکرتان را بر روی چیز دیگری متمرکز کنید؛ اما با تلاش به راحتی می توانید آنرا تحت کنترل خود در آورید. شما به راحتی قادر خواهید بود آنرا به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اگر فرد در گذشته دائماً خودارضایی می کرده و سپس این کار را متوقف کند، خودش متوجه تغییرات بوجود آمده در زندگی اش خواهد شد و می تواند مقادیر زیادی انرژی و توانایی های ذهنی اش را ذخیره کرده و بدون احساس هیچ گونه ترس و واهمه ای با حقایق زندگی روبرو شود.


سایر راههای جلوگیری:


عادات سالم را در خود تقویت کنید: از تصاویر محرک جنسی اجتناب کنید، به جوک های مبتذل گوش ندهید، دوستان سالم برای خود انتخاب کنید و از پوشیدن زیر پوش های تنگ و چسبان خودداری نمایید.

از مصرف بیش از اندازه ی گوشت گاو، به ویژه در وعده غذایی شام خودداری کنید. مصرف یک وعده غذای حیوانی آن هم در نهار کافی است.
مقالات مختلفی که در این سایت پیرامون روابط میان زن و مرد وجود دارد را به دقت مطالعه کنید تا آگاهی های کلی شما ارتقا پیدا کند.

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات سلامتی و بهداشت
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

مقالات مرتبط

• چرا بعد از خود ارضایی احساس شرم و پشیمانی به انسان دست می دهد؟

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

محسن ir ۰۴:۰۰ - ۸۷/۰۴/۰۲
279
566

خیلی خوب بود ممنون

پاسخ ها

توجه: ir ۰۵:۵۴ - ۹۱/۱۲/۲۰

یکی از عوارض و بیماریهایی که ممکن است بر اثر افراط در این کار به وجود بیاد اختلال در سیستم تمرکز و نداشتن تمرکزه، اگر کسی به این بیماری مبتلا شده و درمان شده ، لطفا در همین قسمت راه درمانشو برای دیگران بگوید.

saeid ir ۱۱:۰۵ - ۹۲/۰۳/۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم .... وقتی یه نقص تو بدن بوجود میاد باید به وسیله ترک اون و انجام کارهایی برضد اونچه که تا حالا انجام میدادین زمینه تغییر رو ایجاد کنید توصیه من : 1- مراجعه به سایت http://masturbation.ir/ برای شروع ترک بهتون خیلی کمک میکنه 2- با نماز سر وقت استرس ها رو از خودتون دور کنید ... فراموش نکنید هرچی بعد معنوی تون رو قوی تر کنین همچی سریعتر به حالت اولیه خودش برمیگرده تست شده 100% 3- قران خوندن و توجه به معنی ایات 4- هرکاری که تو زمینه بعد معنوی میتونین انجام بدین سریعتر از حد تصورتون استرس ها و خیلی از انواع نشکلاتی که به واسطه اینکاربراتون پیش اومد از بین میره ----- پس همین الان اراده کنین چون فردا شاید خیلی دیر باشه ____________________ شروع در واقع معنی اصلی دل کندن بی چون و چرا از هرچه تا الان باعث لذت براتون میشده ایشا خدا هم کمکتون میکنه امین :)

elia ir ۰۵:۱۰ - ۸۷/۰۴/۰۲
213
311

این مقاله واقعا جالب و مهم بود و به شخصه تحت تاثیر قرار گرفتم. ممنون

پاسخ ها

saba ir ۰۶:۵۲ - ۹۲/۰۷/۱۰

khellyyyyyyyyyyyy bahal bod

وهاب ir ۰۷:۵۹ - ۸۷/۰۴/۰۲
260
337

مقاله خیلی جالب و آموزنده ای بود، لطفا راجب روشهای درمان خود ارضای و نیز جبران اثرات روی بدن هم مطالبی رو در سایت بزارید، باز هم تشکر می کنم.

ناهید ir ۰۹:۱۰ - ۸۷/۰۴/۰۲
1218
377

مردم خود ارضایی نکن چی کار کنن نه میشه ازدواج کرد .به خاطر مسائل دینی هم نمیشه با کسی بود پس جوانها راهی جز خود ارضایی ندارن

پاسخ ها

هلو us ۰۲:۳۶ - ۹۱/۱۱/۰۴

با هات موافقم

amin ir ۰۶:۳۳ - ۹۲/۰۳/۰۹

Midoooni vaghti khodErzaee mikoni , che ghadr enerjhi azad mishe ??? mitooni be jash varzesh koni va kheili kar haye dg !! zendegi ke faght be paeeiiiin tane niiss ke !

mapple ir ۰۷:۲۹ - ۹۲/۰۴/۰۳

این اصلا دلیل قانع کننده ای برای ارتکاب به این عمل منفور نیست. با amin موافقم. هزار و یک راه وجود داره واسه کنترلش. هم از نظر دینی کار حرامی هست. و هم از نظر پزشکی ثابت شده که چه عوارضی رو در پی داره.که خودتونم خوندین!

سعید eu ۱۰:۰۷ - ۹۲/۰۸/۰۸

حرف حسابی که میگن همینه ها

محمدرضا us ۰۱:۲۱ - ۹۲/۰۹/۰۲

منم یه موقع بخاطر اشتباهات بقیه خیلی به خودم صدمه میزدم،ولی چه فایده. درسته نمیزارن تو سن پایین ازدواج کنی یا با کسی باشی ولی این دلیل نمیشه که به خودت صدمه برسونی.اگه نظرت اینه که هیچ کاری جز خود ارضایی نداری پس منم بهت پیشنهاد میکنم خود ارضایی کن.ولی خودتم میدونی داری ازدواجو بهونه میکنی که وژدانت راحت باشه.فقط خودت صدمه میبینی.وقتی خودت به فکر خودت نیستی از بقیه انتظار داری باشن.افرادی مثل من و تو باید یه کم از لحاظ عقلی بزرگ و واقع بین بشن که خودشونو گول نزنن.

رضا ir ۱۱:۴۹ - ۹۳/۰۱/۰۶

تا حالا تو از ظرر های این کار چیزی نفهمیدی همین جور یه چیزی میگی

شروین ir ۱۰:۵۸ - ۸۷/۰۴/۰۲
263
276

خیلی عالی بود من واقعا استفاده کردم من همیشه احساس ضعف میکردم با خوندن این مقاله فهمیدم که همش مال خودارضایی هست.دستتوت درد نکنه با این مقاله هاتون واقعا جون ها رو نجات میدین

سروش ir ۰۱:۰۱ - ۸۷/۰۴/۰۳
83
4995

خیلی خوب بود تشکر میگن برای رفع اعتیاد باید چیز دیگری براش پیدا کرد بنابرین بجای این عمل ورزش رو اختیار کنید یا مثلا کلاسهای آموزشی please do nt try this action

yehamsafar ir ۰۱:۵۱ - ۸۷/۰۴/۰۳
45
83

mercy bishtar bayesti dar pardakhte ingone masael takahsosi vared shod YEHAMSAFARE JAVAN

roomi ir ۰۲:۳۸ - ۸۷/۰۴/۰۳
417
550

خیلی عالی بود و اشالله باعث این بشه که این مطلب هرچه زودتر روی افراد بیمار تآثیر مثبت بذاره.

REZA ir ۰۷:۵۱ - ۸۷/۰۴/۰۳
54
91

ممنون

مهران ir ۰۵:۰۰ - ۸۷/۰۴/۰۴
125
144

ورزش را هم در مورد تغییر تمایلات از جنسی به قدرتی باید ذکر میکردید

... حرف من ... حرف تو ... حرف ما ... ir ۰۹:۳۰ - ۸۷/۰۴/۰۴
77
163

بعد اون مقاله ی اولی که در این باره دادین , این دومین مقاله ای هست که بسیار مفید بود .. متاسفانه خیلی از جون ها و البته نوجوان ها بدلیل کم اطلاعی یا بی اطلاعی این کار رو برای خود تبدیل به یک عادت کردن .. اگه ÷سر یا دختری که تازه داره به سن 15 سالگی وارد میشه و زمان اوج طوفان جنسی و فکری ش داره فرا میرسه , درباره ی این قبیل موضوعات مهم توجیه بشه مسلما این کار رو برای خودش تبدیل به عادت نخواهد کرد !!!!! به امید عشقی همیشه بهاری

پارسا ir ۰۲:۴۰ - ۸۷/۰۴/۰۴
265
41

مقاله خیلی جالب و پر باری هست ولی ای کاش توی مدارس ما به جای خیلی از مطالب بیهوده ای که تدریس میشه کمی هم در مورد این مثائل توضیح داده میشد.

احسان ir ۱۲:۴۰ - ۸۷/۰۴/۰۵
72
113

با تشکر از مقاله تاثیر گذارتان لطفا\" اگر مراکز درمانی که در مقاله یاد شد وجود دارد معرفی کرده و نام ببرید

O ir ۰۴:۳۳ - ۸۷/۰۴/۰۵
91
185

با این وضع من امیدی به هیچی ندارم که چون تا الآن خودم رو به اندازه ی کافی نابود کردم!

امیر پرویز ir ۰۴:۴۳ - ۸۷/۰۴/۰۵
441
271

فکر نمیکنید سرکوب میل جنسی در شرایط فعلی جامعه ایران خیلی بدتر از خود ارضایی باشه؟ راه حل چیه؟

مسعود ir ۰۵:۰۵ - ۸۷/۰۴/۰۵
292
89

اگر این یک مقاله علمی هست باید منبع و مرجع آن نیز باشد و من فکر می کنم این مغاله بسیار افراتی است

پاسخ ها

داشاکل ir ۱۲:۰۰ - ۹۱/۰۲/۲۰

تا وقتی افرادی هستن که برای اینها به به و چه چه میکنن احتیاجی به ذکر منبع ندارن. به هر حال هر گنده پزی یه گنده خوری داری میبینید که چقدر این جوونهای ساده لوح از این مقاله پربار!!! استفاده کردن.

غزاله ir ۰۸:۲۳ - ۹۱/۰۹/۱۵

بد نیست شما بجای توهین به دیگران ، به این فکر کنید که اگه این مقاله درست نیست، شما یه مقاله ی بهتر و درستی رو در اختیار دیگران بگذارید؟؟؟

علیرضا us ۰۹:۴۷ - ۹۲/۰۱/۱۰

تو اول سواد یاد بگیر افراطی رو اینتجوری مینویسن

زیبا us ۱۲:۲۹ - ۹۳/۱۱/۱۳

موافقم ، بخصوص در مورد از دست دادن انرژی و ... چیزهایی هست که بین یک رابطه جنسی معمول و خودارضایی مشترکه ، بنابراین اگر این مقاله درست باشه باید اصل رابطه جنسی رو کم یا حذف کرد.

لیلا ir ۰۵:۰۷ - ۸۷/۰۴/۰۵
395
317

با سلام خدمت دوستان خوب مقاله جالبی بود و خیلی چیزهاش درسته ولی من همه مطالب را قبول ندارم. من ازدواج کرده ام و لذت سکس با شوهرم را را میشناسم. ولی همون طور که فروید میگه خودارضایی مثل سکس آدم با خودشه و از اونجایی که هر کسی خودشو خیلی دوست داره از این کارخیلی لذت میبره. فقط نباید به صورت عادت دربیاد. وگرنه لذتش ارگاسمش از سکس بیشتره.

snake ir ۰۶:۳۵ - ۸۷/۰۴/۰۵
110
221

سلام. خیلی عالی بود. ولی حیف که دیر بود. راه جبران هم داره؟! S-:

سیاووش ir ۰۵:۴۹ - ۸۷/۰۴/۰۶
147
521

اگه میشه در مورد اینکه چه طور میشه بعد از ترک این عمل مضرات و اثراتش رو از بینبرد هم توضیح بدبن

فرشاد ir ۱۰:۵۴ - ۸۷/۰۴/۰۷
73
584

طی تحقیقاتی که من توی پایان نامم داشتم یکی از عوامل اصلی ریزش موی سر بخصوص موی سر مردان خود ارضایی بیهوده ومضر مردان وزنان میباشد

بهزاد ir ۰۲:۳۷ - ۸۷/۰۴/۰۷
48
140

مرسی خیلی خوب بود.انشالله بیشتر شود مطالب در این زمینه

مریم ir ۰۴:۴۲ - ۸۷/۰۴/۰۷
794
109

مقاله خوب بود ولی باید گفت الان امکان ازدواج به سختی فراهم میشه و در عین حال احساسات جنسی به قوت به کارشون ادامه می دن.به خاطر مسائل شرعی و انسانی هم نمی شه با کسی بود.بنابراین به غیر خود ارضایی گه گاه چارهای میمونه؟

Reza ir ۰۲:۴۲ - ۸۷/۰۴/۰۸
74
123

با سلام مقاله جالبی بود لطفا در مورد راه های جبران اثرات سوء این کار هم بنویسید

سارا ir ۰۴:۲۹ - ۸۷/۰۴/۰۸
52
131

سلام.از توجه شما به این موضوع بسیار مهم که گریبانگیر بسیاری از جوانهاست ممنونم.با آرزوی موفقیت برای شما.

حمید ir ۱۲:۴۰ - ۸۷/۰۴/۰۹
108
532

عالی بود

شهرزاد ir ۰۵:۰۹ - ۸۷/۰۴/۰۹
128
241

خیلی خوب بود ممنون

neda ir ۰۶:۲۶ - ۸۷/۰۴/۰۹
439
643

سلام مطالب آموزنده ای بود براتون آرزوی موفقیت می کنم. دستتون درد نکنه. در جواب لیلا باید گفت ایشون شلید سکس درستی با همسرشون نداشتند وگرنه کاملا واضحه که سکس با یه جنس مخالف خیلی لذت بخش تره تا با خود آدم.

رضا ir ۱۱:۴۸ - ۸۷/۰۴/۰۹
34
131

جالب بود

mehrdad ir ۰۸:۴۵ - ۸۷/۰۴/۰۹
33
156

kheyli khob bod vali dir ma dige darim nabod mishim vali man migam adam onghadr khodesho mashghole zendegi va kar kone ke agar ye yjaye khali peyda kard onam ba tarafe moghabelesh ma pesarim vali dokhtara be khatere bazi masael chi kar konan?

علی ir ۰۲:۴۷ - ۸۷/۰۴/۱۰
52
33

لطفا در صورت امکان در مورد راههای درمان انزال زودرس هم مقالاتی تهیه نمائید

rania ir ۰۴:۰۵ - ۸۷/۰۴/۱۰
85
104

عالی بود. ممنون. لطفاً در مورد مضرات تماشای تصاویر پورنوگرافی به صورت مکرر هم مطلب علمی بنویسید و اینکه آیا برای افراد متأهل هم مضر است؟ مؤید باشید

matina ir ۰۵:۴۱ - ۸۷/۰۴/۱۲
152
431

من وقتی مقاله رو خواندم حالم بد شد چون من از 8 سالگی این کارو میکردم و خودم نمیدونستم این کارم حودارضایی محسوب میشه من الان 20 سالمه 3 ماه پیش وقتی فهمیدم که تا حالا خودارضایی میکردم داشتم دیوانه میشدم و 3 ماهه کنار گذاشتم ولی خیلی میترسم از تاثیراتی که ممکنه روم گذاشته باشه خواهش میکنم کمکم کنید من به هیج کس نمی تونم بگم خیلی میترسم...

پاسخ ها

... ir ۰۱:۵۷ - ۹۲/۱۰/۰۷

نترس!منم دخترم و به اندازه کافی در این باره دانش دارم. خودارضایی در کل نسبت به سکس تجربه ی پوچ تریه وجای اونو نمیگیره والبته نباید شکل اعتیاد بگیره ولی در کل ضرر خاصی هم بهش مترتب نیست. مقاله بالا رو هم فراموش کن به هیچ عنوان علمی نیست.

azar ir ۱۰:۵۴ - ۸۷/۰۴/۱۲
66
460

salam. man az bachegi in karo mikardam va nemidonestam ke in che kariye va taghriban 1-2 sale fahmidam ama nemitonam az dastesh khalas sham chon behesh vaghan adat kardam. be khatere hamin mozo moshkelati ham daram. bayad chi kar konam?

yas ir ۰۷:۳۶ - ۸۷/۰۴/۱۳
131
196

کمک کنید ترکش کنم.نمی تووونم

پاسخ ها

Ali ir ۱۰:۳۴ - ۹۲/۰۴/۰۶

همش مزخرفه من خودم متخصص این موضوع هستم هیچ. أیرادی نداره تازه خیلی برای بدن مفیده.

mohsen ir ۰۷:۴۴ - ۹۲/۰۶/۱۶

Ali بهتره یه سر به تیمارستان ها بزنی، تا ببینی چند درصدشون به خاطر خودارضایی کارشون به دیوونگی کشیده شده آقای متخصص !!!

محمد ir ۰۶:۲۰ - ۹۳/۰۷/۱۸

به علی که متخصص مرتیکه بی مغز من الان هشت سال که اینکار انجام می دم تاثیراتش به عین دارم می بینم دیگه علاقه به درس ندارم به سختی می تونم چیزی رو حفظ کنم چشمام و گوشام ضعیف شده همش احساس خستگی خواب آلودگی دارم بار ها سرم گیج رفته و درد شدید گرفته خسته شدم از زنرگی زیباییم هم از بین رفت کمر درد و غیره باید ایشان خودش ببرن تیمارستان بستری کنن تا این حرفای چرتی که میزنه از کلش بپره

نسیم ro ۱۱:۰۸ - ۹۳/۰۸/۲۶

از محمد به خاطر پاسخ صادقانه اش واقعا ممنونم،

:: My View :: ir ۰۹:۴۹ - ۸۷/۰۴/۱۳
476
295

" به جوک های مبتذل گوش ندهید" !!!! ... بعضی جاهاش واقعاً خنده داره ! زیادی شلوغش کردید !

omid ir ۱۰:۱۰ - ۸۷/۰۴/۱۴
425
471

سلام خیلی ازتون ممنونم. این مقاله بدون شک پر سود ترین مطلب برای من تو تمتم عمرم بود. ولی به گذشته که فکر میکنم میگم چرا تو 16 سالگی کسی چیزی به ما نگفت چرا تو 21 سالگی بعد تباه کردن خودم باید اینا رو بفهمم. با خودم عهد بستم دیگه این کارو نکنم. این مقاله شاید زندگی منو عوض کنه. مرسی "مردمان" مرسی دوست دارم

پاسخ ها

حامد ir ۰۳:۳۶ - ۹۲/۰۷/۲۸

واقعا متاسفم برات

ایمان ir ۱۲:۵۰ - ۹۳/۱۱/۲۱

akhe omid jan to vaghean nemidonesti ke in kar zarar dare to on sen am midonestizarar dare ama bekhatere lezatesh n karo mikardi chon kasi nabod ke bekhay bahash rabete bar ghara koni hala ke fahmid dari ino migi ke lezate un chiz behrae az .........

لیلا ir ۰۳:۵۵ - ۸۷/۰۴/۱۴
579
400

مزخرف ترین مقاله ای بود که تا حالا خوندم بدون ماخذ یا منبع علمی امیدوارم بقیه مقاله های سایت شما به این صورت نبوده باشند

سیاوش. یک روانشناس بالینی ir ۰۶:۰۲ - ۸۷/۰۴/۱۴
331
97

از دید من این مقاله یک مقاله غیر علمی است چون فاقد منابع معتبر است. از دید روانشناسی رشد خود ارضایی در دوره نوجوانی نشانه رشد بهنجار است و تنها اگر به صورت عادت در بیاید و در روند عادی زندگی مشکلی ایجاد کند و موجب مشغله ی ذهنی دائم شود می تواند اندکی مشکل ساز شود ضمن اینکه روانپزشکان بر این باورند که تنها افراط در این کار است که می تواند پیامدهای منفی داشته باشد. با سپاس

omid ir ۰۲:۳۵ - ۸۷/۰۴/۱۵
115
686

سلام در جواب لیلا باید بگم مطمئنا ایشون درد روانی عذاب آور خود ارضایی رو نکشیدن که اینو مزخرف خطاب میکنن و باز هم مطمئنا ایشون هیچ اطلاعاتی در زمینه ی زیست شناسی ندارن . من که دانشجوی زیست هستم باید عرض کنم این مقاله کاملا علمی و صحیح هست. در جواب سیاوش عزیز عرض می کنم لذت همیشه اعتیاد آور است مگر اینکه فرد یقین پیدا کند این لذت پیامد های منفی در پی خواهد داشت ولی مسله همین جاست . کدوم یک از پسرای 16 ساله الان از مضرات خود ارضایی اطلاع دارن . مطمئنا هیچ کدام ! خود شما در آخر سخنتون میگین افراط پیامد منفیخواهد داشت پس نمی تونین این مقاله رو اشتباه و غلط خطاب کنین . من سعی می کنم منابع این مقاله رو با کمک اساتیدم پیدا کنم . این مقاله کاملا منطبق بر علم زیست شناسی است که تنها این رشته صلاحیت اظهارنظر درباره ی این مقاله رو داره. بعد روانشناسی هیچ سر رشته ای در باره ی هورمون ها و تاثیر اونها نداره مرسی :)

پاسخ ها

حامد ir ۰۳:۴۲ - ۹۲/۰۷/۲۸

امید جان کتاب دایرت المعارف جنسی ترجمه عبدالله رهنما رو بخونین شاید نظرتون عوض بشه.خودارضایی هیچ اسیبی نمیرسونه.فقط این عقاید کذب ما باعث میشه ادما بعد از خودارضایی فشار روحی بهشون وارد بشه و عذاب وجدان بزنن و ای بسا دست به خودکشی بزنن.که در گذشته کم نبوده این کاره

omid ir ۰۶:۱۹ - ۸۷/۰۴/۱۵
111
433

بازم سلام این هم تعداد منابع کافی برای موضوعات پیچیده که اصلا تو خود مقاله بود . ازدواج موفق" اثر اون ویر" یادگیری علوم فردی " اثر اون ویر" انرژی خلاق" اثر دکتر اسپایتیک" آموزش های بنیادی نوجوانی" اثر اون ویر" تعدادی از موضوعات هم اصلا احتیاجی به منابع ندارن. تعداد دیگه هم که اگه تجربی خونده باشین تو کتب دبیرستان به اونا اشاره شده از جمله درباره ی هورمون های ملاتونین و تستسترون تعداد دیگه رو هم من بعدا همین جا براتون میارم. ولی اعتراف میکنم لحن نویسند کمی جانبدارانه بود با کمی اغراق اما با این حال بهتره به جای ایرادات غیر علمی بودن(هرچند به اندازه ی کافی علمی هست)به این جنبه نگاه کنیم که مقاله چقدر میتونه نوجوانان غیر آگاه در اثر اشتباه والدین رو آگاه تر کنه. هر چند میدونم ترکش سخته ولی ممکنه باور کنین!

mahta ir ۰۶:۲۶ - ۸۷/۰۴/۱۵
83
133

واقعاً مقاله ی خوبی بود و این که بیشتر درباره ی راه های درمان توضیح دهید

الینا ir ۱۲:۵۰ - ۸۷/۰۴/۱۶
225
51

به نظر من این مقاله نمی توننه صد در صد درست باشه چون خیلی از آقایونو می شناسم که زیر 21 سال ازدواج کردن و بچه های سالم داشتن و ترک چنین کاری از نظر من مثل اینکه بگن هر وقت تشنت شد هرگز آب نخور اگه یه بار نخورم برای بار دوم دیگه نمی تونم و یه چیز دیگرو هم متوجه نمی شم فرق بین این عمل با عمل سکس که این روزا شکلش تغییر کرده و حتی اسباب بازی هایی داریم که خانوما می تونن از اون در عمل جنسی استفاده کنن و همه ی کارو به همسرشون واگذار نکن پس اونام باید از نظر ذهنی خسته بشن دیگه؟؟

shany ir ۰۵:۱۶ - ۸۷/۰۴/۱۶
217
64

من این مطلب و قبول ندارم، من در کشورى بزرگ شدم که آدم رو تشویق بخود erzaii میکنن و باور دارن آدم باید اول بدنه خودشو بشناس و خودش بدونِ چه جورى بیشتر تحریک میشه، و پسرها هم میتونن با این روش انضال zoodras رو درمان کنن، چطوره که خود erzaii فقط توى ایران که یک کشور جهان سوم هست گناه ولى در کشورهاى پیشرفه آدم و تشویق میکنن بهش؟؟

محسن ir ۰۸:۲۵ - ۸۷/۰۴/۱۷
85
375

سلام.من نمیدونم این مطالب که نوشتید منبع علمی داره یانه ولی به نظر من خودارضایی واقعا چیز خیلی خیلی... مزخرفیه.مندر درشروع سن بلوغ فقط کمتر از تعداد انگشتان دست اینکار احمقانه رو انجام دادم که الان که فکر میکنم میبینم خیلی احمق بودم وهیچ لذتی نبردم ودوستان کوچکتر وهم سن خودم رو از این کار نهی میکنم.

پاسخ ها

sara ir ۰۹:۱۴ - ۹۱/۰۱/۱۰

Afrade mokkhtalef vakonesh haye mokhtalefi neshon midan,dar ghabl az sene bologh chon hanuz andamhaye jensi shekle kamele khodeshon ru nageraftan va roshdeshon kamel nashode in amal lezzate ziyadi be hamrah nadare va bekhtere hamin be rahati ghabele tarke chon niyaz ha ham hanuz kamel shekl nagerefte vali baad az on dg in tor nist...bekhatere hamine ke tarkesh sakht mishe,man be onvane kasi ke har 2halat ru tajrube karde migam

پریسا ir ۰۶:۴۷ - ۸۷/۰۴/۱۸
67
123

با سلام خدمت همه کسانیکه این متن رو میخونن به نظر من این مطالب چه جنبه علمی داشته باشه وچه نداشته باشه بالاخره در جهت بهبود سطح وکیفیت زندگی خودمونه اگه کسی فکر می کنه غیر ازاینه هر طوری که دوست داره عمل کنه ولی مطمئن باشه که سر خودش کلاه نمی زاره

siaavash ir ۰۷:۱۷ - ۸۷/۰۴/۱۸
280
76

متاسفانه رویکرد شما در این خصوص منشاء مذهبی دارد. عزیزی که این مقاله را نوشتید، میدانی چه لطماتی به کسانی که آن را میخوانند و ناآگاهند وارد میکنی؟ دوستان را ارجاع میدهم به سایت بی بی سی و سری گفتگوهای پزشکان و روان درمانگران جنسی تحت عنوان " درگوشی‌ها". از دیدگاه علم پزشکی خودارضایی نه تنها اشتباه نیست بلکه به هنگام نیاز و عدم دسترسی به شریک جنسی توصیه هم میشود، منتها آقایان بهتر است در این زمینه افراط نکنند چون احتمالا باعث آسیب جسمی می‌شود، در مورد خانمها مشکل جسمی پیش نمی‌آید تنها میتواند باعث عادت شود که البته خوب نیست. خود ارضایی باید در محیطی آرام و در آرامش حداکثر انجام شود تا از آسیب زودانزالی به دور باشیم. عزیزان هر مطلبی را که شنیدید باور نکنید تا تحقیق نکرده‌اید.

amir ir ۰۳:۳۰ - ۸۷/۰۴/۱۹
375
53

دوست عزیز شما دیدتون مذهبی است وافراط تو هر کاری زیان اوره .در این باره با نظرسیاوش موافقم.شما بهتر بود به جای نگران کردن دوستان به این سری از سایت ها که سیاوش خان فرمودندهم سری میزدید و انقدربا عجله اغراق امیز این مقاله رو نمیدادید.دوست خوبم از لحاظ علمی نظر سیاوش 100 در 100 درست هست .موفق باشید

amar ir ۰۷:۳۳ - ۸۷/۰۴/۱۹
37
167

man khodam az javani dochar in moshkel bodam va az shoma vaghean ,mamnonam ke rahnamaim kardin hata agar maghaleye shoma janbeye elmi nadashtebashe vali kamelan az nazare ravani tasir gozare chon be nazar man khoderzaii be elat barkhi moshkelat va adate ravanie bazam mamnonam ba arezoye movafaghiat baraye shoma

محمد ir ۱۲:۰۴ - ۸۷/۰۴/۱۹
43
225

با تشکر از تمام عزیزانی که در آماده سازی این مقاله زحمت کشیدن... ممنون از سایت خوب و ارزشمندتون ارادتمند شما محمد

An Unknown Reader ir ۰۳:۵۱ - ۸۷/۰۴/۲۰
108
394

این ها رو که همه کم یا زیاد می دانند و با خبر هستند پس شما روشهای جلوگیری و از خودارضائی رو بگید

پاسخ ها

علی us ۰۱:۲۴ - ۹۰/۱۱/۳۰

سلام یه ضرب المثل معروف ایرانی هست که میگه چرا عاقل کند کاری که باز اید پشیمانی.از همین جمله میشه مسئله ی خود ارضایی رو به دین و مذهب ربط داد. ببینید من اصلا به علمی بودن این مقاله یا مفید بودنش کاری ندارم؛ولی در رابطه باخودم بعد از هر عمل خود ارضایی یه احساس خاص پشیمانی و یه حس تنفراز خودم همچن حس خجالت از خدا بهم دست میده اینکه چطور میشه حضور همه جانبه خدارو احساس کرد و بعد درمقابلش گناه کرد.شما فک کنید این عملو درمقابل پدرو مادرتون انجام بدین.به نظرتون ایا جرات این کارو دارین؟به طبع نمیتونین. دیگه چه برسه درمقابل خدا. من که تصمیم گرفتم دیگه اینکارو نکنم اما بازم هردوسه هفته ای هوای نفسم بهم غلبه میکنه و... انشاالله که سر دشمنتونم نیاد خداحافظ

roya ir ۰۴:۲۸ - ۸۷/۰۴/۲۱
44
99

kheili matlabe amoozandeii bood...mamnoon az site amoozandatoon

ali ir ۰۴:۱۰ - ۸۷/۰۴/۲۳
57
396

آقای سیاوش خان با احترام چطور شما حرف بی بی سی رو قبول دارین ولی ماخذی روکه دوستمون امید جان آوردن رابدون اینکه مطالعه کنی قبول نداری چون تو دوست داری خود ارضایی کنی خوب اگه فکر میکنی خوبه بکن به عزیزانت هم یاد بده ولی ذهنیت نوجوانها روخرا نکن مرسی (علی از اصفهان)

Celen ir ۱۲:۳۳ - ۸۷/۰۴/۲۴
547
765

سلام، به نظر من این عمل (masturbation ) واقعا انرژی حیاتی انسان رو به تحلیل میبره این کاملا مشخص و جدی است و هرکس می تونه به خوبی این موضوع رو تشخیص بده چون در هر حال عملی بر ضد طبیعت محسوب میشه. من با پشتکار و اراده تونستم این موضوع رو در سن 15 سالگی کنار بگذارم و واقعا از اون به بعد. احساس سلامت و شادابی می کنم البته خیلی در این مورد مقاله خوندم و فکر میکنم زیاد در مجامع علمی از این کار نهی نشده اون هم بدلیل اینه که هنوز خیلی از حقایق در این مورد ناشناخته مونده. مطالب خیلی خوبی در این مورد در سایت پرسش و پاسخ دانشگاه کلمبیا وجود داره Go Ask Alice جدا از یافته های علمی، احساس پوچی و تنهایی و احساس گناه بعد از این عمل واقعا تمام حس لذت کوتاه مدت اون رو از بین می بره...ترک این کار واقعا امکان پذیره و ناممکن نیست فقط باید اراده داشت و چند قدم کوچک برداشت از جمله : از موضوعات و مطالب اروتیک تا حد امکان دوری کرد، تا حد امکان شب با خستگی و خواب الودگی به رخت خواب رفت و صبح بعد از بیدار شدن سریع از تخت بیرون امد، مدت زمان دوش گرفتن تا حد امکان کوتاه باشد و سریع لباس پوشیده شود. البته اراده مهمترین فاکتور خواهد بود. با تشکر

پاسخ ها

ahmad ir ۱۱:۵۲ - ۹۳/۰۷/۱۳

shom ke kenar gozashti in karo agar dar sene 17salegi ezdevag mikardi az nazare in maghale ba moshkel movaje mishodi cho ghabl az 21salegi bod

sevda ir ۱۰:۱۲ - ۸۷/۰۴/۲۵
125
260

vaghean matlabetoon ali va kheili daghigh bood hamash vagheiat dare.

hassan ir ۱۲:۴۵ - ۸۷/۰۴/۲۶
38
183

کارتون خیلی درسته

کریمی ir ۰۲:۱۷ - ۸۷/۰۴/۲۶
47
31

با سلام به کسانی که زندگیشون را دوست دارندوبراشون اهمیت داره پیشنهادی که به شما دوستان می تونم بدم اینه:کسی که به این کار عادت کرده نبایدخودرا سرزنش کندچون باعث افسردگی خودشخص می شودبا روی اوردن به ورزش (مانندیوگا حداقل پیاده روی در پارک)ذهن خود را پاک کنیدهر چنداین کار از لحاظ شرعی درست نیست ولی تا زمانی که می توانید خود را کنترل کنید خود ارضایی نکنید با این روش فاصله ها زمانی خود ارضایی را افزایش دهید.لطفانظر خود را بنویسید تا اطلاعات من و سایر خوانندگان کامل شود

پوبا ir ۰۵:۱۹ - ۸۷/۰۴/۲۶
44
69

لطفا در مورد جبران اثرات این کار مطالبی رو برا ایمیل کنید.ممنون.

arezoo ir ۰۲:۵۶ - ۸۷/۰۴/۲۷
44
147

من فکر میکنم چیزهایی که تویه این مقاله درباره ی خودارضایی نوشته شده کاملا به واقعیت نزدیکه حالا چه علمی باشه چه نه و کسانی که قبولش ندارن یا به این درد مبتلا نشدن یا واقعا از اینکه این کارو کنن راضی هستن و نمیخوان ترکش کنن ونمیخوان مضراتش رو قبول کنن

arezoo ir ۰۳:۱۱ - ۸۷/۰۴/۲۷
104
146

من خودم حدودا 2 سال بود که خود ارضایی میکردم دلیلشم رو هم اون موقع واقعا نمیدونستم ولی الان کمش کردم و با مراقبتهای جدیه خودم وبا توجه به مقاله شما و مضرات این عمل که روم تاثیر زیادی گذاشته حتما برای همیشه میخوام بزارمش کنار

arezoo ir ۰۳:۲۶ - ۸۷/۰۴/۲۷
57
102

درباره علت خود ارضایی هم باید بگم لا اقل خود من یه وقتهایی از روز به شدت به جنس مخالف احتیاج پیدا میکردم و چون چاره ای نداشتم که خودم رو تخلیه کنم به این کار دست زدم تا اونجایی که برام به یک عادت و نیاز روزانه تبدیل شد اما خوشبختانه با کمک خدا تونستم ترکش کنم و مطمئن هستم هر کسی که این مشکلو داره اگه اراده کنه و از خدا کمک بخواد حتما میتونه کنار بزارتش و موفق بشه

marjan19 ir ۱۰:۲۸ - ۸۷/۰۴/۲۸
58
157

با تشکر از مطالب اموزنده شما.من از 5 سالگی تا الان که 19 سالمه این کار و میکردم و چند ماهه فهمیدم خود ارضایی است.میخوام ترک کنم ولی میترسم باعث از دست رفتن قدرت جنسی من بشه؟؟مرا راهنمایی کنید .من واقعا هوشم کم شده و عصبی شدم.به هیچ کسم نمیتونم بگم کمکم کنه.شما با ایمیل راهنماییم کنید.اثرات بد ان را چه جوری جبران کنم.

مهدی ir ۰۲:۰۵ - ۸۷/۰۴/۲۸
52
88

سلام.مقاله قابل تعملیه.گر چه که ممکنه بزگنمایی شده باشد ولی تجربه واقعی من که از سن 10 سالگی کم و بیش این کار رو میکردم خیلی از مضرات ان را الان که 35 سالم شده را لمس میکنم ولی باید شرایط فردی و محیطی رو هم مد نظر داشت و یک راه کار عملی متناسب با شرایط واقعی جامعه ارایه داد چون در صورت سرکوب اتش شهوت علاوه بر مضرات جسمی و روحی امکان ارتکاب جرایم ناخواسته ای را فراهم میکند که چه بسا جبران ناپذیزتر از عوارض قبلی باشد.چون برای خودم تجربه بسیار تلخی رخ داد که هنوز بعد از 20 سال مثل کابوس روی روح وروانم وبعضا" زندگی زناشویم تاثیر گذار است. (چند وقت بود که خودارضایی را ترک کرده بودم ولی تحت فشار بودم و در شرایط کاملا تصادفی قصد تعرض به به یکی از اشنایان را داشتم که به یک ابروزی و افتضاح واقعی تبدیل شد). البته شرایط جامعه فرق کرده ولی واقعا" ارتباط سالم بین پسر و دختر سلامتی فرد و جامعه را تزمین میکنه پس همه با هم بکوشیم این مهارت را به همدیگه بیاموزیم و ترویج بدیم. ممنون

mojtaba ir ۰۳:۵۷ - ۸۷/۰۴/۲۸
29
74

بهتر قسمت نظر دهی رو به صورت لینک کنید که برای ارسال نظر روی لینک کلیک شود و بعد در پنجره ی باز شده نظر خودشون رو بدهند مزیت این کار اینه که خیلی از ارسال تشکر منصرف میشن و فقط پیغام لازم می فرستند

nahid ir ۰۴:۴۰ - ۸۷/۰۴/۲۹
55
81

خیلی عالی بود .ممنونم . ولی در مورد اثراتش در زتها بیشتر توضیح می دادین بهتر بود.اونایی که خوندن بقیه رو هم آگاه کنن تا کار از کار نگذشته.به امی این که همه روح و تن وفکری سالم داشته باشن.موفق باشید

amir m ir ۱۰:۳۳ - ۸۷/۰۴/۲۹
183
62

اگر واقا بحث بحث ضرر و زیانه که چه آدم این کارو انجام بده چه نده متضرر میشه.اگه انجام نده که دایم باید با مغزش بجنگه و کلنجار بره اگرم انجام بده که احتمالا باید چوب پشیمونی تکرار شوندشو بخوره در ضمن آدم با آدم و محیط با محیط فرق میکنه بعضیا قدرت تخیل خیلی خیلی قوی ای دارن که تخیل و واقعیت براشون یکی میشه مثل مکتب سورالیسم در ادبیات .من وقتی تهران بودم خیلی خیلی کم خود ارضایی داشتم چون اونجا همکاران زن زیادی داشتم که با اونها ارتباط کلامی سالمی داشتم اما از وقتی اومدم تو یه شهر مذهبی بسته این افکار خیلی خیلی بیشتر سراغم میاد.در ضمن انسان تنوع طلبه و حتا اگه همسرم داشته باشه بعد یه مدت ارتباط جنسیش با اون تکراری و کسل کننده میشه .پس بهتره این موضوع از دسترس روانشناسی که یه علمه خارج بشه و به دست فیلسوف ها سپرده بشه.

دانیال ir ۰۲:۲۶ - ۸۷/۰۴/۳۰
29
10

با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوستان عزیز.این مقاله واقاً خوب بود اما 90% آنرا من می دونستم ولی از تکرار آن لذت بردم.من روانشناسی خوندم.و روشهایی برای ترک این عمل بلدم اگر کسی دوست داره بیشتر بدونه پی ام بده من در خدمتم

m ir ۱۱:۰۶ - ۸۷/۰۴/۳۰
363
50

من نگران اینده هستم لطفا به من بگویید چه بکنم تادر زندگی مشترک چه بکنم تا بامشکل مواجه نشوم

gholi ir ۰۴:۱۵ - ۸۷/۰۴/۳۰
13
86

ورزش ورزش ورزش نه هر ورزشی ورزشی که همه ی توان را بگیره که فرد فکر ش هم نکنه مثل کشتی

sima ir ۱۱:۰۰ - ۸۷/۰۵/۰۱
258
3

rahaye darmane asarate sooe in karo baram mail konid.mamnoon

sorena ir ۰۵:۴۴ - ۸۷/۰۵/۰۱
5
4

salam.matalebe jalebi bood,ba siyavasho leyla movaffegh nistam,,chon be nazare man yejoor bahanast.motmaen bashid,,khoderzaee zararesh kheyli bishtaraz lezateshe,,va hichi mesle sex ba jense mokhalef lezatbakhshtat nist,,oon khanoomam hatman nmidoone sex chiyeh ke gofte lezate khod erzaee bishtaraz sex ba shoharesheh,mer30 az matlabetoon,,

مرتضی ir ۰۲:۲۵ - ۸۷/۰۵/۰۷
93
63

من 27 سالمه و تا حالا فکر نمی کردم که از نظر روانشناسی گاهی وقتها پیشنهاد بشه ولی خیلی تعجب کردم زمانی که تو یکی از کتابهای دانشگاهی روانشناسی که اتفاقی دستم افتاد خود ارضایی رو زیاد نکوهش نکرده بود و حتی مفید هم گفته شده بود. بنابراین مطمئنا یا از نظر علمی اختلاف هست یا اینکه مطلب شما علمی نیست .

reza ir ۰۲:۵۴ - ۸۷/۰۵/۰۷
167
29

از مطلب آموزنده و علمی شما بسیار ممنونم و به دوستانی که سایت بی بی سی اشاره دارند می گویم که سعی کنید تنها به یک ماخذ علمی اتکا نکرده و مطالب دیگر را نیز مطالعه فرمائید . پیروز باشید

عرفان ir ۰۳:۱۱ - ۸۷/۰۵/۰۷
6
58

manam movafegham vali nemishe ke hich vaght in karo anjam nadad taze ba jame'eyi ke ma darim mesle ine ke joloye ye adame teshne ye livan abe khonak bezarimo behesh begim hagh nadari ab bokhori..bayad aval rishe yabi konim badesh in harfo bezanim..

???????? ir ۰۶:۴۴ - ۸۷/۰۵/۰۷
285
60

بابا ما یه عمره داریم اینکارو میکنیم همم میکنن حد اقل تو دوستای من بیشترشون.... شما با ایت حرفا فقط جوونارو افسردگی میکنین.. بجای این کارا راه حلشو نشون بدین(اگه بلدین) یا فقط میخواین بازدید سایت رو برین بالا؟!!

m.d ir ۰۳:۰۱ - ۸۷/۰۵/۰۹
61
409

بسیار عالی بود اگه کسی در جوانی خودارضایی داشته باشد برای جلوگیری از عواقب آن چکار کند؟ لطفا راهنمایی کنید

reza ir ۰۸:۴۸ - ۸۷/۰۵/۰۹
11
9

این که مقاله علمیه شکی نیست بله همه ما میدونیم این کار چه مضراتی داره ولی به نظر من هر آدم سالم دارای میل جنسیه و هیچ وقت نمیشه این میل رو سرکوب کرد چطور میشه این کارو انجام نداد ؟ شما مقاله رو نوشتین اما راه کار ها رو پیشنهاد نکردین حتی کسانی که آگاهی لازم رو ندارن میتونن تجربی به مضرات استمنا پی ببرن مخصوصا در مورد پسرا که با هر بار انزال مقدار زیادی از مواد مهم زیستیشون رو از دست میدن و در نهایت با شرطی شدن مغز به انزال زودرس دچار میشن

بی اطلاع ir ۰۴:۳۱ - ۸۷/۰۵/۱۰
5
8

سلام خیلی خوب بود ولی اگر ممکنه در مورد از بین بردن عوارض توضیح دهید

nima ir ۰۶:۱۱ - ۸۷/۰۵/۱۰
21
117

مطلب عالی بود, نه اینکه خیلی علمی بود یا همشو قبول داشتم,بلکه بخاطر اینکه تو این مملکت بیمار ؛ هیچ روشی برای بحث و بررسی این تیپ مسایل وجود نداره چون به خیال آقایون بررسی این موارد غیر اخلاقیه!!! با اینکه به موارد گفته شده خیلی اعتقاد ندارم ولی باید گفت دمتون گرم که حداقل پای خدا و پیغمبرو به این مقاله باز نکردید!!!! پ.س.: مانند خیلی از افرادی که نظر دادند باید گفت: 1. راه دیگه ای برای ما وجود نداره! تو ایران شما باید با خیالات یه دختر یا پسر زندگی کنین تا با وجود واقعیشون,اکثر دخترا و پسرا بدلیل ندیدن آموزشهای صحیح روش راه یافتن به قلب همو بلد نیستن تا یه رابطه ی سالم داشته باشن چه برسه به رابطه ی جنسی!! 2.اگه راه دیگری سراغ دارین ما سرتاپا گوشیم! البته بجز خودداری و توکل و نمازو روزه حج و زیارت و ....× چون هیچ دخلی به هم ندارن - احتمالا مرسی از توجهتون به نظرم...

عباس ir ۰۷:۲۰ - ۸۷/۰۵/۱۰
59
7

سلام شاه مردا حضرت علی (ع) می فرمایند: (( نفست را مشغول بدار وگرنه او تو را مشغول می دارد. )) ما روزانه مقداری انرژی در بدنمان آزاد می شود و این انرژی را با ذهن و بدنمان مصرف می کنیم. به همین خاطر اگر خودمان را از نظر ذهنی و بدنی مشغول به کارهایی که دوست داریم از قبیل مطالعه ی مطالبی که به آنها عشق می ورزیم و فعالیت هایی که از انجامشون احساس قدرت، لذت، شادابی، بزرگی و در یک عبارت احساس (( رفاقت با خدا )) می کنیم می توانیم از این فاجعه پیش گیری و یا آن را ترک کنیم. من با gholi موافقم. ورزش انرژی هنگفتی رو می سوزونه مثل کشتی و ورزشهای رزمی و ... پس اگر زیاد مطالعه نمی کنیم در آن صورت زیاد فعالیت بدنی کنیم.

افشین ir ۱۲:۵۵ - ۸۷/۰۵/۱۱
7
8

سلام احتمالا خودتون هم میدونین زیاده روی کردین این مضراتی که گفتین از اصابت بمب خوشه ای هم بر نمیاد به هر حال مثل همه کارهای دیگه نظیر کم خوابی و بد غذا خوردن ، بی تاثیر نیست ولی دیگه اینجوری

arezoo ir ۰۱:۰۴ - ۸۷/۰۵/۱۱
319
19

بی خیال بابا بریم با هر کس و ناکسی رابطه بر قرار کنیم ضررش کمتره؟؟ من که تا حالا هیچیم نشده از این به بعد هم خدا بزرگه

mahmood ir ۰۶:۵۰ - ۸۷/۰۵/۱۱
87
12

من در سن 18 سالگی واقعا مضراتش رو حس میکنم و به شدت از انجام این عمل پشیمونم ولی هر دفعه میخوام دیگه واقعا ترکش کنم به یه مشکلی بر میخورم که نمیشه به همه جا آسیب میزنه . خواهشا نکنین این کارو

narges ir ۰۱:۲۶ - ۸۷/۰۵/۱۲
23
9

خوشبختانه تا حالا تجربه نکردم. ولی فکر نمی کنم لذتش از ارتباط با جنس مخالف بیشتر باشه. علمی یا غیرعلمی بودن, افراطی یا غیرافراطی بودن خیلی مساله مهمی نیست, مهم اینه که همه تا حدودی با مضراتش آشنا هستیم شاید این تلنگری باشه برای کسانی که واقعا این عادت زندگیشونو فلج کرده. یه رفیق خوب و سالم گیر بیارید و پاسخگوی میل جنسیتون باشید. آقایون ایرانی که می گن باید ریشه یابی بشه, اینو بدونن که یه مشکل عمده همینه که خود اونها وجود میل جنسی در خانمها رو انکار می کنند و یا داشتن این رابطه را برای خودشون یک حق و برای اونها قبیح می دونن!!! درست و سالم فکر کنیم . سکس با هر انسانی زیبا نیست.

مهران ir ۰۵:۲۵ - ۸۷/۰۵/۱۲
82
10

با سلام.من با نظر برخی از دوستان که میگن مقاله رنگ و بوی تعصبات جاهلانه مذهبی داره موافقم.مخصوصا جایی که میگه اخ و عاقبت کسی که خود ارضایی میکنه تیمارستانه حرف مزخرف و کاملا بی ربطیه و کاملا نویسنده این مقاله مغرضانه نوشته از طرف دیگه هیچ اشاره ای به این موضوع نمیکنه که با این وضع جامعه و خفقانی که حاکمه جوانان بیچاره چه کار دیگری میتونن انجام بدن.

مریم ir ۰۲:۵۸ - ۸۷/۰۵/۱۳
141
10

مطلب فوق العاده جالبی بود. کاش ما انسانها می فهمیدیم که خداوندی که اینقدر داناست هیچ چیز را بیهوده نیافریده است. پس ما انسان ها باید غریزه جنسی را که یک غریزه طبیعی است از راه صحیح آن ارضاء شود و البته از این طریق لذت بیشتری هم خواهیم برد

system ir ۰۳:۳۹ - ۸۷/۰۵/۱۴
49
62

اولا مقالتون هیچ جای انتقادی نگذاشته! چون عین حقیقته! ولی متاسفانه بعضی افراد که سخته براشون با واقعیت روبرو بشن، نمیخوان قبول کنن! و بهانه میکنن که منبعش از کجاس! من خودم الان 23 سالمه و هم دچار افرسدگی، ضعف قوای جسمانی، ضعف تمرکز ذهنی، و دچار اختلال گردش خون و همچنین رنگ پریدیگی شده بودم و وقتی به یک روانشناس مراجعه کردم ، تونستم با راهنماییهای ایشان خودارضایی را کنار بگذارم. و الان به یک انسان شاد و هدفمند و پرانرژی مبدل شدم. درسته که بین روانشناسان و محققان در هر زمینه ای اختلاف نظر وجود داره چه بسا که بین فتوا دهندگان هم همین اختلاف نظر هست و هیچ انسان عاقلی هم منکر قرآن و خدا نیست که حتی آمیزش در حین قاعدگی را منع کرده نه به خاطر گناه بلکه به خاطر ضررهایی که برای مرد وجود داره.

marjan ir ۰۴:۴۷ - ۸۷/۰۵/۱۴
80
79

درسته که تو مقاله کمی اغراق شده بود ولی نمی شه مضرات استمنا رو انکار کرد. همه دختر پسرایی که نظرشون رو دادند به یه درد مبتلان "تنهایی" اگه هر کس یه شریک و همراه داشته باشه که هیچ چیزو ازش دریغ نمی کنه چه احتیاجی به این کاراست. دست از فرهنگ های پوسیده دستو پاگیر برداریم و به داد هم برسیم

آرمیک ir ۰۷:۱۹ - ۸۷/۰۵/۱۴
18
49

ترکش خیلی سخته خیلی سختتتتتت با این که میدونم چقدر مضره ولی تا حالا که نشده کاملا ترکش کنم

Mostafa ir ۱۲:۵۵ - ۸۷/۰۵/۱۵
5
49

این مقاله واقعا جالب و مهم بود و به شخصه تحت تاثیر قرار گرفتم. ممنون

محمد ir ۰۱:۳۱ - ۸۷/۰۵/۱۶
222
58

اتقوالله(از خدا بترسید!!!) همین شما را کافیست برای ترک اعمال ناشایست

yaser ir ۱۱:۲۷ - ۸۷/۰۵/۱۷
56
4

vagean ali bud in ye moshkele asasiye ke tu jamee ma vojud dare che pesar va dokhtar geriban gire in moshkelan fagat ba iman va namaz khundan mituni inkaro tark konin

مرلین ir ۰۱:۰۷ - ۸۷/۰۵/۲۰
81
8

تمام حرفاتون قبول. ولی کنترل و خویشتن داری و ارتباط با خدا و ... (هر راهی بجز سکس طبیعی) تا کی قابل استفاده است ؟ قدیما باید تا 20 سالگی خودشونو نگه میداشتند ولی حالا ممکنه تا 40+ هم هنوز موقعیت ازدواج پدید نیاد !!! (پیغمبر و اماماش که معصوم بودن ؛ هم برای دوری از سکس تا آخر عمر خویشتن داری نکردن و حتی یارانشون رو که سعی در خاجه کردن خودشون داشتن تا دیگه نیاز جنسی نداشته باشن ؛ از اینکار نهی کردن !!!) بنظر من بهترین راه سکس طبیعی است.

kamyar ir ۰۲:۱۹ - ۸۷/۰۵/۲۱
48
3

man 16 salame be ta alan bishtar az 20 dafe khastam tark konam natoonesam akhe nemishe!! shoma age rahi baladin komak konin.

minoo ir ۱۱:۴۷ - ۸۷/۰۵/۲۱
6
145

سلام به همه دست اندرکاران سایت مردمان عزیز و خسته نباشید به خاطر تلاشها و اطلاع رسانی خوبتان .من به هر که می رسم سایت شما رو معرفی می کنم چون از سایتهای خوب روزگاره اینترنت هستش . با تشکر به خاطر مطلب خوب و آموزنده ای که گذاشتید ان شالله که همه جوانها از این نیرو در راستای زندگی بهتر و هوشمندانه استفاده کنند. من تعجب می کنم از همه دوستانی گفتند این مطلب منبع علمی نداره به نظر من حتی اگر علمی هم نباشه باز هم منطقی هست. در هر صورت من منابعی را در رابطه با همین مطلب از خود مطلب برای دوستانی گذاشتم که درخواست منبع کردند. 1)ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس، و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، کتاب "یادگیری علوم فردی" 2)ساموئل اون ویر ، کتاب "در بخش 9 ازدواج موفق" 3) ساموئل اون ویر ، کتاب " آموزش های بنیادین" در بخش "نوجوانی" 4)دکتر اسـپایـتک متخصص برجسته کالبد شناسی امریکایی و رئـیس جامعه عصب شناختی نیـویورک ، کـتـاب " انرژی خالق"

pedi ir ۱۲:۳۸ - ۸۷/۰۵/۲۱
605
2

man az 11 salegi shooro kardam va asan ham nemidoonestam karam che ghadr zarar dare va ta hala ham natunestam tark konam vali har dafe bish az chand mah tunestam tark konam va baz ham mitoonestam edame bedam vali taghsire khodam bood ke dobare shooroo kardam vali ba ye kam sai o talash mot maenam hame mitoonan. in ro ham bedoonid ke kar nashod nadare:D

ستاره ir ۱۰:۱۳ - ۸۷/۰۵/۲۲
111
6

با سلام و تشکر به خاطر همه کسانی که برای جمع آوری این مطالب زحمت می کشند. دوستان عزیزم خدا با ماست از صمیم قلب از خدا می خوام همه ما رو هدایت کنه و به ما قدرت مقاومت بده . این آدرس یک سایت در این رابطه هست امیدوارم که بتونه کمکی کنه. http://wedlock.blogfa.com/post-58.aspx پروردگارا به من آرامش ده تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم و دلیری ده تا تغییر دهم آنچه را که می توانم تغییر دهم و بینش ده تا تفاوت این دو را بدانم . جبران خلیل جبران الهی آمین

میرناصر بوذری - بدون مرز ir ۰۲:۰۴ - ۸۷/۰۵/۲۲
37
66

سلام - به نظر من مسائل ریشه ای تر از این ظاهر بینی ها است و توجه غالب بازدید کنند گان و خوانندگان مقاله هم به اصل معضل جوانان است نشان از علت بیماری اجتماعی در پس پرده می دهد که باید مسائل قبلی را حل کرد تا این معضل پیش نیاید و آن ازدواج است که باید سد ها شکسته شوند و تابو ها فرو ریخته شود و اندیشه ها و سنت ها بازپروری شوند و از جمله آن ها مسئله صیغه باکره هست که در احکام الهی آمده که مجاز است و در کلام غالب علمای دین و مبلغین مذهبی به دلائل واضحی که می دانید ذکر نمی شود که اگر همین مطلب درست سامان داده شود و اگر همه حدود و حقوق خود را بدانند و ما به زن و دختر به عنوان کالای لذت بخش مردان نگاه نکنیم و به او به عنوان مخلوقی کامل و رشید و بالغ نظر کنیم که بر اساس عقل و فهم خود می تواند درباره همه چیز و از جمله شرف و حیثیت و ناموس خود فکر کند و تصمیم بگیرد آن وقت ما می توانیم به همه مردم حکم واقعی خدای واقعی را بگوئیم . این ظاهر پنداری است که بگوئیم که اگر این حرف را بزنیم در جامعه چه ها می شود و سنگ روی سنگ بنا نمی شود . قرار است انسان ها به آینده خود فکر کنند و درباره زندگی خود تصمیم بگیرند و مسئولیت گسترده فعلی پدر محدود می شود تا نزدیک صفر - تجربه روابط اجتماعی و خانوادگی چند میلیارد انسانی که مخلوق همین خدای واقعی هستند نشان می دهد که گریزی از دادن حق تصمیم گیری به خود انسان نیست - اگر بگوئیم دختر نمی تواند برای خودش تصمیم صحیح بگیرد چرا سرنوشت یک خانواده را به نظر او می سپاریم و تا کی پدر باید برای دختر تصمیم بگیرد ولی پسر را آزاد بگذارد - در نهایت اگر صیغه موقت را برای همه رایج کنند و اجازه بدهند هر کس خودش از ارزش های انتخابی خودش دفاع کند و پلیس هم به وظیفه پاسخگوئی و پیگیری مراجعین و معترضین رسیدگی کند و دیگر کسی نیاید برای دیگری ارزش هایی را تعریف کند و بعد عده ای را نیز برای تحمیل آن بگمارد تا تامین شود مسئله رو به حل می رود -- من یک نویسنده مذهبی هستم که دختر فوق لیسانس و مقید خود همین گونه پرورش داده ام و من در دو وبلاگ به هم پیوسته خود نیز منتظر نظرات شما هستم. بوذری

kamyar ir ۰۴:۲۱ - ۸۷/۰۵/۲۲
7
392

man shoro kardam dge hargez khod erzaii nemikonam binim chi mishe!

iki ir ۰۴:۲۶ - ۸۷/۰۵/۲۳
12
110

من28سالمه از14سالگی این کاروانجام دادم کمکم کنید

ممد ir ۱۲:۲۵ - ۸۷/۰۵/۲۴
67
11

من متوجه نشدم فرق بین خود ارضائی و سکس چیه جفتش یک جور کاره فقط طریقش فرق می‌کنه فکر هم نکنم اگر خود ارضائی به شکل درستش انجام بشه مشکلی داشته باشه، کثل اینه که شما دارین سکس می‌کنید . . .

TANHA ir ۰۸:۲۱ - ۸۷/۰۵/۲۴
181
36

با سلام و خسته نباشید .ضمن تشکر از مطالب زیبا و اموزنده ی شما. اما متاسفانه باید بگم که من تا الان چندین ساله که گرفتار این بیماری لعنتی هستم راههای زیادی هم امتحان کردم اما اصلا جواب نگرفتم که هیچ بدتر هم شدم. من قبل از این بیماری گریبانگیر یک ورشکار حرفه ای در رشته کشتی بودم که واقعا هیکل و اندام زیبا ی داشتم.همچنین در تحصیلات عالی بسیار موفق.ا ما متاسفانه الان حتی وقتی میخوام راه برم از ترس اینکه الان ممکنه که بخورم زمین.....عذابم میده یا وقتی که سر کارم خیلی زود عصبا نی میشم و همه چی رو قاطی میکنم. چند بار خواستم که ازدواج کنم شاید خلاص بشم امابه دکتر و روانپزشک مراجعه کردم کاملا منع کردن............. حالا واقعا دیگه دارم کم میارم لطفاو خواهشا اها لی محترم وانسان دوست سایت مردمان و شما دو ستان اگر راه حل یا هر کمکی که در این زمینه میتوانید بکنید.ممنون میشم..........منتظر ایمیل هایتان هستم و دراخر تنها خواهشم اینه که این مسله رو حتما جدی بگیرید و هرگز دنبالش نرین.حتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتممممممممممممممااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

پاسخ ها

arash ir ۰۲:۴۳ - ۹۳/۰۴/۰۹

سلام واقعا ممنون از حرفای که گفتی با این حرفا دیگه کسی نباید شک کنه این کار بسیار زیان آوره چون که شما تجربه اش کردین وضررشو دیدین واقعا دمت گرم

kamyar ir ۰۱:۵۹ - ۸۷/۰۵/۲۵
16
2

6rooz shod hooora:)

حمید ir ۰۳:۴۳ - ۸۷/۰۵/۲۵
14
341

فقط بلدید منع کنید یک راه حل نشون بدید حالا میشه اینوجبران کرد

مرتضی ir ۰۶:۱۹ - ۸۷/۰۵/۲۷
19
47

سلام. من برای بار دومه که دارم در مورد این مقاله نظر میدم و خیلی خوشحالم از اینکه نظری که قبلا داده بودم درست بوده.من شخصا از خودارضایی بدم میاد و کار خوبی نمی دونمش .اما الان با اطمینان می گم که این مقاله متاسفانه علمی نیست و این برای خودم هم تجربه خوبی شد که فهمیدم هر مطلبی که توی هر سایتی با عناوین مختلف نوشته میشه میتونه کاملا غلط باشه.من بدنبال نظر قبلیم رفتم و اون کتاب معروف روانشناسی رو که در نظر قبلیم گفته بودم پیدا کردم و دوباره قسمت مربوط به استمنا رو خوندم و شکی که داشتم برطرف شد.کتاب معروف به "روانشناسی رشد" است ترجمه دکتر مهشید فروغان و از مراجع دانشگاهی رشته روانشناسیه .صفحه 395 این کتاب هرچند کوتاه در مورد استمنا صحبت شده و گفته شده که تمامی مولفین امروزه معتقدند که استمنا یکی از مراحل بهنجار رشد طبیعی انسانه و اگر افراط نباشه هیچگونه ضرر جسمی و روانی نداره.ودر واقع ترس و اضطرابی که فرد بخاطر منع اجتماعی از این عمل داره می تونه مضر باشه. یه وبلاگ هم می شناسم که بنظر من مطالب درستی داره و اونجا هم در مورد خور ارضایی کلی صحبت شده : amizesh.blogfa.com بهر حال احساس وظیفه کردم که به اطلاع همه برسونم که این مطلب علمی نیست. و ظاهرا خیلی ها رو بدجور ترسونده ولی اگر کسی افراط نکرده باشه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد. موفق باشید.

مشاور ir ۱۲:۳۰ - ۸۷/۰۵/۲۸
5
110

با سلام با مشاهده در خواست شما در سایت مردمان در خصوص کمک به درمان خود ارضایی شما را به دیدن این سایت و مشاوره با پزشک متخصص در این زمینه دعوت می کنم امید وارم در این خصوص توانسته باشم کمکی به شماها کرده باشم lمطمعن باشید که این کار جنبه روحی و روانی و فقر جنسی و نبود روابط موفق می باشد که نیاز به درمان دارویی و مشاوره دارد http://www.novin-jensi.com/index.htm این هم وب خوبی است در باره زندگی و اندیشه های زندگی اگه مایل بودید هم خود وب راببینید و هم معرفی نمایید http://amirkaber.blogfa.com وا.. المستعان

hesam ir ۱۱:۱۹ - ۸۷/۰۵/۲۹
52
428

be nazare man in maghaleh ba gharaz varzi va farafekani hamrah bood va hamintor bedoone sanade elmi erae shode va kolan harfi baraye goftan nadasht.

مهدی ir ۰۷:۱۱ - ۸۷/۰۵/۳۰
204
58

با سلام و خسته نباشید کمتر مقاله ای اینچنین نظر های مثبتی داشته، امید وارم ادامه پیدا کنه. واقعا موضوعات جالبی مطرح شده بود.

باران ir ۰۱:۱۳ - ۸۷/۰۵/۳۱
238
4

می بخشید ولی به نظر من همه این اساتید و دانشمندان و روانپزشک های آمریکایی که این مقاله بر اساس تحقیقات ایشان نوشته شده اگه یه ایرانی و مسلمان بودند حتما نظر دیگه ای ارائه می کردند چون در فرهنگ اونها پیر و جوان همیشه دسترسی به جنس مخالف داره و نیازی خود ارضایی ندازه و لی در کشور ما به نظرم اگه همین خود اراضایی باقی مونده را هم از افراد نیازمند بگیرند عواقب شدیدی از جمله روانی شدن و دست به جنایت زدن به دنبال خواهد داشت

مینا ir ۰۹:۳۳ - ۸۷/۰۶/۰۲
83
82

شوهر من دچار ابزال دیر رس است و گاهی اصلا به مرحله ارضا نمی رسه. آیا ممکنه دلیلش خود ارضایی باشه؟ البته خودش میگه که خود ارضایی می کنه گاهی. لطفاً اگه کسی تجربه یا راه حلی داره کمک کنه. مرسی

علیرضا ir ۰۶:۵۶ - ۸۷/۰۶/۰۲
78
17

با سلام خدمت مدیران سایت و تشکر از مطالب بسیار مفیدتون. من به شخصه ضعف های اشاره شده در همین مقاله رو تجربه کردم و کاملا موافقم که که برای بدن ضرر داره. کسانی هم که میگن که این کار ضرری نداره احتمالا از بدن خودشون آگاهی ندارن. من تا حالا کسی رو ندیدم که بعد از خود ارضایی احساس شادی یا پر انرژی بودن داشته باشه یا اینکه این کار موجب رشد بهتر بدنش شده باشه. اگر دوستانی که از این کار دفاع میکنن کسی رو دیدن که خود ارضایی تاثیر مثبت روش گذاشته باشه میتونن با معرفی اون شخص حرفشون رو ثابت کنن. و اما اون دسته از دوستانی که عدم وجود امکانات برای برقراری رابطه صحیح جنسی رو بیان میکنن(مثل فراهم نبودن شرایط ازدواج) و از این موضوعات برای توجیح این عمل زشت استفاده میکنن باید عرض کنم که بحث این مطلب بر سر تاثیرات منفی خود ارضاییه نه مسایل سیاسی و اجتماعی. این که به علت وجود مشکلات اجتماعی و سیاسی شرایط ازدواج مهیا نمیشه و باعث میشه جوونا دست به کارهای نا سالم بزنن بحثش جداست. لطفا همه چیز رو با هم قاطی نکنید و با نا آگاهی و بهانه جویی های بیخود این مطلب رو زیر سوال نبرید. اگر شما آقا یا خانمی که از این کار دفاع میکنید فرزندان خودتون این کار رو انجام بدن آیا شما تشویقشون میکنید یا منع؟؟؟ با تشکر از سایت مردمان که همیشه هدفش اطلاع رسانی صحیح برای حل مشکلاته.

Solitary Man ir ۰۱:۴۶ - ۸۷/۰۶/۰۴
39
103

اینم شده همانند قضیه موبایل که یه دفعه میگن سرطانزاست دفعه بعدمیگن نیست... به هیچ مطلبی 100% اعتماد نکنین. یادمه چند وقت پیش نظر سنجی کرده بودن از بچه های دبیرستانی در امریکا که 98% گفته بودن این کار رو انجام میدن- اون 2% هم احتمالا دروغ گفتن- .پس خودتون رو الکی سرزنش نکنین ... مساله جهانیه ! نظر من اینه که افراط توی هیچ کاری خوب نیست نه خود ارضایی ،نه سکس پاینده باشید .

مجید ir ۰۱:۵۷ - ۸۷/۰۶/۰۴
14
4

در هر موردی از علم پزشکی هم نظر موافق و هم نظر مخالف وجود داره، در این مورد شما فقط تعدادی از نظرات مخالف رو آوردید، از طرفی نام نویسنده و مراجعش معتوم نیست، بیشتر بنظر می یاد یک حجه الاسلام ! با اطلاعات محدود پزشکی مطالب رو جمع آوری کرده و نه یک متخصص

علیرضا ir ۰۳:۲۷ - ۸۷/۰۶/۰۴
233
42

با سلام و تشکر خدمت نگارنده این مقاله من هم یکی از کسایی (پسری) هستم که از اول بلوغم عادت کرده ام و الان هم 25 سالمه که این کارو (خود ارضایی) می کنم من هم این عوارض (مخصوصا کاهش ضریب هوشی ) رو تا حدی می بینم و تجربه می کنم و همه اونایی که نمی شناسند برای بار اول که منو می بینند فکر می کنند 27 ،28 سالمه و با اینکه خیلی سعی کرده ام یه کم توانسته ام کمش کنم و برای هفته ای یک بار برسانم و همیشه بعد از این عمل احساس گناه می کنم و برای چند ساعتی احساس حقارت به من دست میده و برای ترک کامل نیاز به کمک شما از طریق ایمیلم دارم لازم به ذکره که برای حل این مشکلم به علت شرم و خجالت نمی توانم با کسی حتی با یک پزشک متخصص مطرح کنم و مقالات زیادی و راهکارهای زیادی را خوانده ام ولی نتوانسته ام کاملا این عمل شنیع رو ترک کنم خواهش می کنم منو از طریق ایمیل راهنمایی کنید

پاسخ ها

shr ir ۱۰:۱۰ - ۹۳/۰۳/۲۸

سلام.باید به عرضت برسونم اینکه بعد از انجام این کار احساس پشیمونی میکنی خیلی بده....بهتره شما به ی دکتر روانشناس مراجعه کنید منم مثل شما روم نمیشد ولی مکتوب بهش فهموندم...موضوع دیگه اینکه وقتی همچین فری به ذهنت رسید سریع ازجات بلند شی و به ی کار دیگه مشغول شی...اما من دکتر رفتم و با دارو خیلی کاهشش دادم امیدوارم توام کمرویی رو کنار بذاری و به خاطر خودت و ایندت بری و درمان شی؟؟موفففففففففففففففففق باشششششششششششیییییییییییییییییییییییییییییییییییی

علی ir ۰۶:۱۵ - ۸۷/۰۶/۰۴
40
58

ممنون از اطلاع رسانی خوبتون من با مقاله بالا کاملا موافقم و نمی تونم که چرا بعضی سعی دارن که از واقعیت فرار کنن همین...

hossein ir ۱۱:۲۸ - ۸۷/۰۶/۰۶
60
4

rahaye darmane asarate sooe in karo baram mail konid.mamnoon

جواد ir ۰۵:۵۴ - ۸۷/۰۶/۰۷
47
3

خیلی جالب بود

komar ir ۰۸:۱۳ - ۸۷/۰۶/۰۷
15
53

سلام من خیلی جاها خوندم خودارضایی بد نیست مفید هم هست اختلاف نظر علمی همیشه هست استمنا هم کسیو نکشته چیز بدی هم نیست مخصوصآاز سرکوب تمایلات خیلی بهتره

kami ir ۱۰:۴۸ - ۸۷/۰۶/۰۷
4
37

1kar bishtar nemitoone komake shoma kone onam ineke vaghti fekresh miad ya khodetono ghalaf konin ya berin too jam asan fekreshoo rah nadin javab mide!

یک نیمه مرد ir ۰۸:۳۴ - ۸۷/۰۶/۰۸
9
23

من 28 سالمه و فکر کنم که از 12 سالگی این کاره بودم به دلایلی که دست خودم نبوده الان کاملا داغون و پشیمان و هیچ راهی برای ترک این عادت ندارم اصلا هم امکان ازدواج رو ندارم از طرفی احساس می کنم دچار انزال زودرس هم شدم تو رو خدا یکه به من بگه باید چکار کنم واقعا خسته شدم کجا برم برای معالجه به خدا خسته شدم

محفوظ ir ۰۵:۴۳ - ۸۷/۰۶/۰۹
60
39

راست میگن...وقتی شرایط ازدواج مهیا نیست چه خاکی بر سر باید کرد؟!ترک نداره خودتونم میدونین.....من که حتی دیگه نمازم نمی تونم بخونم...واسه آقایون راحت تره چون ازدواجشون راحت تره دست خودشونه...ماکه دختریم تاکی باید صبر کنیم یکی بیاد.....؟ مقالتون خوب بوود ولی تکراری.... همیشه پیشگیری بهتر از درمانه...چون بعضی وقتا درمان فایده نداره...شما وقتی تشنه ایید آب جلوتونه..تاکی میتونید تحمل کنید آب نخورین...1روز 1 هفته1ماه 1سال؟؟بالاخره چی؟

علی ir ۱۲:۰۹ - ۸۷/۰۶/۱۰
42
6

سلام دستتون درد نکنه مقالتون کاملا درسته .من الان حدود 8 سال که دارم خود ارضایی میکنم . دستام رعشه گرفتن ، ورزش نسبتا سنگین که میکنم تمام بدنم میلرزه و بعدش رنگم میپره در صورتی که قبل این عادت کثیف اصلا این حالتا رو نداشتم ، بعد اینکه خود ارضایی میکنم چشمام بشدت درد میگیره بطوریکه گاهی چشمام سیاهی میرن و باید دستم به دیوار بگیرم و تا حالا چند بار بهمین دلیل زمین خوردم. بیشتر از 1000 بار تصمیم به ترک اینکار گرفتم ولی نتونستم . ارادم ضعیف شده . دیگه این گناه برام عادی شده. شمارو به خدا کمک کنید. خسته شدم دیگههههههه

پاسخ ها

الهه fi ۰۲:۴۳ - ۹۲/۰۹/۱۰

الان 5 سال گذشته. امیدوارم مشکلت حل شده باشه

سلام غریبه ir ۰۳:۲۵ - ۸۷/۰۶/۱۱
5
6

سلام به همه ایرونیا افراط و تفریط توی هر چیزی و هر کاری ضرر داره خود ارضایی هم یکی از اون کارهاست اما تو مملکت ما خود ارضایی و مسائل مرتبط رو بخاطر عقاید مذهبی عملی نا بخشودنی قلمداد می کنند یه مثال می زنم قدیما می گفتن هر کس تو خونش تار عنکبوت زیاد باشه اونجا خونه شیطان هست خوب الان ما از این حرف خندمون می گیره اما مردم صد سال پیش یا بیشتر درکشون همین قدر بوده برای اینکه مجبور به نظافت بشن این دروغ رو بهشون گفتن حالا شده مثل قضیه خود ارضایی چون پدر و مادرا تو ایران بخاطر اون شرم نابجای ایرانی نمی تونن به بچه هاشون رک و راست بگن بابا این کار اگه از حدش خارج بشه ضرر داره این اراجیف رو بار ماها کردن من تونستم ترکش کنم راهش هم این بود که واسه خودم از صبح تا آخر شب برنامه داشتم که بیکار نشم ورزش کلاس موسیقی... راستی سعی کنید حمامتون طولانی نشه با دوستای این کاره هم دیگه نپریدم راستی دیگه دوست دخترو رو هم نبوسیدم :-) ولی همه شما دوستای خوبم رو می بوسم موفق باشید اول سخت هست ولی شدنیه پسر ایرونی 22 ساله شیراز

pedi ir ۰۳:۵۷ - ۸۷/۰۶/۱۱
3
5

baba mohem nistesh ke elmi hast ya nist mohem ine ke kesi dar in kar efrat nakone.man bara 2vomin bare ke daram baratoon minevisam.man alan 1ki 2mahe inkaro nakardam va vasam adat shode dige ke naram tarafesh hala mikhain bavar konin mikhain nakonin man dige khoderzae nemikonam chon zararesho daram mibinam ba aslanam mohem nist ke in site gheire elmie vali man azash moteshkeram chion dige man in kararo nemikonam

لیدا ir ۰۲:۲۲ - ۸۷/۰۶/۱۲
56
0

خوب خوب و ـموزنده بود اما؟؟؟ همه کما بیش مشکلات رو می دونن ما عادت کردیم فقط مشکلات رو بسط بدیم من خودم تا قبل از ازدواج این کا رو اصلا انجام نمی دادم بعداز ازدواج هم این کار رو نکردم اما توی زندگی ناموفق بودم منجر به طلاق شد الان 4 ساله به این دلیل هم نمی تونم ازدواج مجدد بکنم چون شرط طلاق تین بود واگر نه بچه ام رو از من می گیرند متاسفانه تنها راه رو همین می دونم حتی اگر ضرر داشته باشه چاره دیگه هم هست؟

قریشی ir ۰۱:۰۰ - ۸۷/۰۶/۱۳
29
270

*************************************** تو کشوری مثل ایران که به خاطر اعتقادات مردمشون نمی شه سکس واقعی (دونفره) کرد خودارضایی هم که شما قبولش نمی کنین ؟ ازدواج هم که برای 99 در صد جوانان ممکن نیست؟ آیا راه چهارمی هست که جوانان آن را انتخاب کنند ؟ ***************************************

behzad ir ۰۴:۲۳ - ۸۷/۰۶/۱۳
63
9

این مقاله توسط چه کسی نوشته شده و یا اینکه از چه منابعی استفاده شده ؟؟؟ اصلا پایه و اساس علمی داره یا زاده ی تخیلات فردی یک انسان خاص است که فقط دو سه بخش از یکی دو تا کتاب مخالف خود ارضایی رو خونده ؟؟ همه میدونیم اکثر قریب به اتفاق جوانهای جامعه ی ما خود ارضایی میکنن . حالا یه عده کمتر و یه عده بیشتر . دلیلشم مختلفه . اما همه ی اونا زندگی تشکیل میدن و مشکلی هم ندارند . کسانی که مشکلات جنسی پیدا میکنند هزار و یک دلیل دیگه داره و نباید به خود ارضایی ربط داد . مسائل روحی و روانی ، تغذیه ی نامناسب ، مشکلات ژنتیکی و.... همه و همه تاثیر گذاره . خود ارضایی هم مثل عمل آمیزش منجر به خروج مایع تناسلی میشه و اگه اینجور که شما میگین باشه باید همه ی زن و شوهرایی هم که تو زندگیون خود ارضایی نکردن ، از سن 30 یا 35 سالگی به بعد احساسات جنسیشونو از دست بدن . تو رو خدا اینقدر شایعه سازی نکنین و این مقالات پوچ رو به عنوان مقالات علمی به خورد جوونا ندین و اونا رو بیشتر از این سرخورده نکنین . خودارضایی شما رو از لحاظ روانی تخلیه میکنه و باعث میشه تو خیال زندگی نکنید . هر وقت احساس کردین که نیازتون بالا زده و ممکنه تو تصمیماتتون و کارهای روزانتون تاثیر بذاره ، تنها رواهش خود ارضاییه . بعدش با فکری آرام و راحت به ادامه ی کارتون بپردازید ..... به اینجور مقالات هم توجه نکنید ، مهم اینه که علم پزشکی تایید کرده که خود ارضایی هیچ تاثیر منفی رو زندگی و فیزیک بدنی نداره . میتونید به سایت ایران سلامت هم یه سر بزنید و اونجا مقالات علمی رو از زبان پزشکان اون سایت بخونید . حداقل اونجا میشه رو نظرات یه پزشک حساب کرد . نه این جور مقالات که حتی اسم نویسنده هم نداره !!!

محفوظ ir ۱۱:۲۸ - ۸۷/۰۶/۱۴
6
1

سلامی دوباره.....ترکه این مساله مثل ترک اعتیاد به مواد مخدره...باید از نظر روانی ترکش کنی تا دیگه سراغش نری...ترک روانی هم که سالهل طول میکشه..مطمئنا تا اون موقع ازدواج کردین...ولی....این ماه عزیز رو یادتون نره...ماه مبارک رمضان بر همه شما مبارک پر خیر و برکت باشه انشاالله..و همه ما ها از برکات این ماه بهره مندیه کامل رو ببریم...شب های قدر و از دست ندید...نمیگم میشه با این کارا ترک کرد نه...ولی امتحانش مططططططططططمئناا ضرر نداره...هیچکس از راز و نیاز با خدا دردو دل با معبود ضرر نکرده هیچ..بلکه خیلییییی چیزهارو بدست آورده...به امید موفقیت همهتون..

morteza ir ۰۷:۰۹ - ۸۷/۰۶/۱۴
107
2

انجام ندادن این عمل خیلی بهتر از انجام دادنش کسایی هم که انجام میدن اگه واقعآ بخوان میتونن مثه من که تونستم فقط باید واقعآ بخواین

amir ir ۰۷:۲۸ - ۸۷/۰۶/۱۸
28
1

salam dostaye golam rasesh man az vaghti in maghale ro khondam azin kar dast keshidam hodode 2 haftas va vaghean shodaniye bishtar talghino hadaf gozari lazeme . omidvaram movafagh bashin

TAVAKOL ir ۰۹:۳۵ - ۸۷/۰۶/۱۹
66
635

سلام جهت درمان می نوانید 1- باید بخواهید 2- هنگام این کار از خدا خجالت بکشید 3- گردن بند یا دستبند یا وسیله ای که شما را به یاد اراده تان وترس از خدا بیاندارد ,استفاده کنید باور کنید جایگزینی اعتقادی بهترین راه حل است . در ضمن روان وسخنانی که بر روان ما تاثیر می گذارد را بدون تامل وسنجش رانپذیرید.

Independent ir ۰۷:۴۱ - ۸۷/۰۶/۲۰
27
59

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران سایت و هموطنان عزیزم در هر جای دنیا که هستن من هم لازم میدونم تجربیات و نتیجه مطالعاتم رو در این زمینه مطرح کنم تا حداقل برای بعضی ها که خیلی نگران شدن رفع ابهامی باشه و امیدوارم به درد سایرین هم بخوره. من، هم مقاله ها و کتابهایی خوندم که توی اونا صحبت از مضر بودن خود ارضایی کرده بود و هم مقاله ها و کتابهایی خوندم که توی اونا صحبت از بی ضرر بودن و مفید بودن خود ارضایی کرده بود، در مجموع هم به این نتیجه رسیدم و بر این باورم که خود ارضایی در حد متعادل(برای سنین بالای بیست سال هفته ای نهایتا 2 بار-منبع این حرفم صحبت با روانشناسه نه خودم)ضرری نداره. خود ارضایی یه روش برای ارضای میل جنسیه، چه شخص مجرد باشه و چه متاهل باشه و وضعیت تاهل در انجام یا عدم انجام آن هیچ فرقی نداره. در هر دو حالت شخص میتونه خود ارضایی کنه و در حد متعادل ضرری نداره. اما اصولا متاهل ها با همسرشون ارضا میشن و واضحه که عموما آدما با جنس مخالفشون بیشتر تحریک میشن و لذا نیازی به خود ارضایی ( در اکثر موارد) پیدا نمی کنن نکته مهمی که اینجا باید بهش اشاره کنم اینه که هر کاری اگر از حد تعادل خارج بشه مضره، حالا چه ارضا با یه شریک باشه و چه خود ارضایی، پس خود ارضایی در حد متعادل هیچ ضرری نداره و حتی مفید هم هست. وقتی هورمون جنسی توی بدن بمونه و انبار بشه، شخص عصبی، بی حوصله، بی نشاط و بی تمرکزه، باز هم میشه به این لیست اضافه کرد ولی همین چند تا هم کافیه. از نظر فیزیولوژیکی میل جنسی در جنس مونث غیرفعال و در جنس مذکر فعال است،‌ این بدان معناست که مردان حتی بدون تحریک فیزیکی،‌ میل جنسیشان فعال میشود ولی در زنان نیاز به تحریک فیزیکی وجود دارد تا میل جنسی قعال شود و لذا امکان کنترل این میل در زنان با راحتی بیشتری وجود دارد. در حالت کلی برای رسیدن به ارگاسم کامل دو تا چیز الزامه که مکمل هم هستن،‌ یکی فعالیت فکری و دیگری فیزیکی، فعالیت فکری یعنی شخص از لحاظ فکری خودشو آماده کنه، یعنی تخیل،‌تجسم، فانتزی سازی یا معاشقه و نوازش و بوسه،‌ که حداقل باید بیست دقیقه باشه. فعالیت فیزیکی که مشخصه و تا زمان ارگاسم ادامه داره. نکته مهم دیگری که وجود داره اینه که خیلی از اونایی که خود ارضایی میکنن ( یا حتی بعضی افرادی که شریک هم دارن) یه سره میرن سراغ مرحله دوم و بیخیال مرحله یک میشن که به ارگاسم کامل نشدن شخص منجر میشه و شخص به اون لذتی که باید برسه، نمیرسه. مطلب دیگه اونکه خود ارضایی نباید به خودآزاری تبدیل بشه، یعنی شخص برای ارضای خودش، خودشو آزار بده در پاسخ به دوستانی که صحبت از ارتقای فرهنگ با کاهش خودارضایی کردند باید بگم که فکر نمیکنم بین این دو موضوع ارتباطی وجود داشته باشه،‌ لا اقل اگر ارتباطی هم وجود داشته باشه اهمیتش از ارتباط بین آمار طلاق(در اثر ازدواج های بدون فکر یا گاهی اجباری یا با تعصب های قابل احترام! سنتی یا با بی اطلاعی) و دختران فراری و فقر و ... با سطح فرهنگ خیلی خیلی خیلی پایین تره،‌ پس بیایید با مطالعه و بالاتر بردن اطلاعاتمون در تمام زمینه ها و بررسی هر مساله ای با دید باز و غیرمتعصبانه و با عینک واقع بینی در راستای ارتقای سطح فکر و فرهنگ ایران زمین بکوشیم در پایان باید اینو برای جمع بندی بگم که من نگفتم برید خود ارضایی کنید یا نکنید،‌ گفتم خود ارضایی ضرری نداره، هر کس مختاره و راهشو خودش انتخاب میکنه. در حالت کلی به نظر من تعادل خوبه، ‌وقتی روی مرز تعادل حرکت می کنید مطمئن باشید ضرری بهتون نمیرسه. موفق و پیروز باشید. پاینده ایران

پاسخ ها

neda ir ۰۹:۵۹ - ۹۲/۰۲/۱۳

کاملا با شما موافقم، نباید تک بعدی در این مورد قضاوت کرد.

urmia ir ۱۲:۲۸ - ۸۷/۰۶/۲۱
3
5

من با نظر ایشون کاملا موافقم

هبوط ir ۱۲:۳۵ - ۸۷/۰۶/۲۳
28
629

عالی بود انسانها با باور هاشون زندگی می کنند کسی موفق و خوشبخت است که خوشبختی و موفقیت باور داشته باشد

farzin ir ۰۳:۴۱ - ۸۷/۰۶/۲۳
65
480

مطلب خوبی بود برای درمانش بهتره به خدا وخودت ایمان داشته وسعی کنی به شهوت درونی خودت غلبه کنی

سعید ir ۰۲:۴۵ - ۸۷/۰۶/۲۴
5
251

واقعا خسته نباشید عالی ترین مقاله ای بود که تا حالا خوانده بودم فقط در مورد درمانش توضیح دهید

سعید ir ۱۱:۲۴ - ۸۷/۰۶/۲۴
2
5

خوب بود من از این مقاله خوشم اومد وسعی دارم ترکش کنم

سعید ir ۱۱:۳۱ - ۸۷/۰۶/۲۴
5
119

مطلب خوبی بود ممنون من یه مدته دارم این کارو ترک میکنم از همه می خوام این کارو نکنن چون لذتش آنی و امراضش همیشگی

فریاد ir ۰۹:۱۵ - ۸۷/۰۶/۲۶
5
2

با سلام و خسته نباشید. منشاید نزدیک به 4 سال این کارو ترک کردم . ولی چون قبلا اینکارو میکردم لطفا بهم بگید چطورمیتونم گذشته رو جبران کنم که تو زندگی آیندم و در زندگی زناشوئیم تاثیر نداشته باشه.

TANHA ir ۱۲:۰۱ - ۸۷/۰۶/۲۷
9
195

من از وقتی که با دوستم که خیلی دوستش داشتم بهم زدم با این مشکل مواجه شدم البته ما هیچ وقت رابطه جنسی باهم نداشتیم.بچه بودم هم انجام می دادم ولی نمی دونستم چیه.کم کم عادتم شد و محرک اصلیم هم بعضی سایتها بودن. خیلی از مشکلاتی که تو مقاله بهش اشاره شد رو تو خودم میدیدم. بخصوص اینکه هوشم کم شده بود و حواسم همیشه پرت بود و این سر کار خیلی اذیتم می کرد. برای هممین خیلی سعی کردم ترکش کنم. با اینکه اصلا مذهبی نیستم ولی تنها راهی که تونست کمکم کنه ترسیدن از خدا بود. از خیلی از شعرهایی که تو سالهای مدرسه تو مغزمون کردن استفاده کردم مثلا اینکه این کار یک گناه کبیره است و خدا هیچ وقت نمی بخشدم،همیشه داره من رو میبینه و یه بلای بزرگ سرم میاد و... شاید خودآزاری بود ولی سعی می کردم بعد از انجامش افسردگی و سرزنش خودم رو به بیشترین حد برسونم تا وقتی که فکر این کار رو میکردم بیشتر یاد افسردگی و حس بد بعدش بیوفتم تالذتش. کمش کردم تا به ماهی 1 بار رسوندمش الانم 4-5 ماهی میشه که دیگه این کار رو نکردم. کاملا اثرات انجام ندانش رو تو خودم می بینم. خیلی شادتر و سرزنده ترم.

m.r ir ۰۴:۰۵ - ۸۷/۰۶/۲۷
92
2

salam,mer30, kheili ali bod .manham ba nazare Neda movafegham ke lezate sex ba jense mokhalef kheili kheili bishtar hast . lotf konid yek maghale be pedar , madarha.benevisid ke ghablaz dochar shodane farzandaneshan be khod ERZAEE yek barnamerizi khob bokonan baraye oghate faraghate bachehashan .VA KHATARE KHOD ERZAEE RO BEHESHON ETELA BEDAN.mamanon az zahamateton

نیما ir ۰۵:۱۳ - ۸۷/۰۶/۲۸
9
2

واقعاً اگر می دونستم این کار انقدر وحشتناکه بهش عادت نمی کردم... وای خدای من... ای کاش این چیزا تو تلویزیون هم گفته بشه تا یه آدمی مثه من که الان 21 سالشه و 8 ساله که درگیر همچین معضلیه به این عادت مزخرف رو نیاره. میخوام از ناراحتی زمینو گاز بزنم... لعنت به من مقالتون واقعاً عالی بود.

نازی ir ۱۰:۲۰ - ۸۷/۰۶/۳۰
14
2

سلام مقاله خیلی خوب و مفیدی بود. از لحاظ دینی خوانده بودم که خودارضایی گناه کبیره است و دلیل آن را نمی دانستم و این مقاله علمی باعث شد که کاملا درک کنم که چرا اسلام آن را منع کرده است ولی با مشکلات ازدواج امروز ایران راه حل جوانها چیست؟ و این رو هم باید در نظر گرفت قدرت میل جنسی بالاتر از در نظر گرفتن گناه و موارد علمی است. مردها ممکن است که بتوانند با ارتباط برقرار کردن با خانمها خودارضایی نکنند و هیج مشکلی هم از این لحاظ نداشته باشند ولی برای خانمها و د خترهایی که در سن ازدواج هستند و شرایط برایشان مهیا نیست چه باید بکنند؟

mg ir ۰۵:۴۴ - ۸۷/۰۶/۳۱
7
45

این مقاله دارای اشکالات عمده علمی است بعنوان مثال در مورد درخت لیمو برداشت زود هنگام میوه برای خود درخت خیلی هم مفیده اما برای خود میوه ها مسلما نارس هستند اما معمولا اگه ما تعداد میوه یه گیاه رو با هرس کم کنیم این برای سایر میوه ها مفید خواهد بود اما در مورد سن بلوغ برای پسران 21 و دختران 18 سوالم این است که نسل های قبل ما که در سنین پایین ازدواج می کردند و در دین ما هم سن بلوغ را خیلی کمتر زده چگونه فرزندان سالم و قوی بدنیا می اوردند اگر اسپرم در سن 21 بالغ می شود پس نباید پسری در سنین پایین بتواند بچه دار شود یا فرزند سالمی بدنیا اورد و اما شما و برخی از دوستان به بیماری و پیر شدن و رابطه اون با خود ارضایی صحبت کردین که اصلا درست نیست چون عوامل ژنتیکی محیطی و اجتماعی و روانی روی این مسئله تاثیر زیادی دارد به عنوان مثال همه افراد مستعد سرطان هستند اما برخی بع علت داشتن ژنهای نا سالم و یا محیط و تغذیه نا سالم به این بیماری مبتلا می شوند در مورد عمر انسان ئو شادابی و جوانی هم باید بگم به شدت به ژنتیک فرد وابسته است ضمن انه تغذیه مناسب، محیط اجتماعی و مسائل روانی در این امر دخیلند ارز نظر علمی طول عمر بستگی به ناحیه ای در کروموزوم به نام تلومر است که اندازه عمر افراد و پیری به ان بستگی دارد و مطلب اخر این مقاله شما اثرات زیان اور بیشتری به لحاظ روانی دارد چون یه مقاله غیر علمی و تخریبی است در مورد دیوانگی دوستان اصلا رابطه منطقی بین اینکار و دیوانگی وجود ندارد چون جنون ناشی از عوامل زیادی است از جملهفشار های روحی شدید مثل مرگ عزیزان و یا مسائل ژنی یا تصادف و غیره مسلما افراط در هر کاری مشک زاست حتی در کار های خیر سادگی و احمقانه است هر مطلبی رو هر چند ظاهر خیر خواهانه و منطقی داشته باشد بپذیرید

تجربه ir ۱۰:۱۱ - ۸۷/۰۶/۳۱
594
4

با سلام من از 10 سالگی تا 21 سالگی این کار زشت را انجام میدادم بارها سعی در ترکش کردم ولی نشد تا اینکه امسال رفتم سفر حج آنجا همه از خدا سلامتی و غفران و... میخواستند ولی من فقط از خدا خواستم که این کار را ترک کنم وقتی برگشتم برای یک مدت کلا گذاشتم کنار ولی تاثیرات شدیدی روی من داشت تا این که یکی از دوستان توصیه کرد که باید تدریجی این کار کنار بگذاری و نمی توانی عادتی که چندین سال داشتی یک شبه ترک کنی لذا از هفته ای 5 بار رساندم به 2 بار سپس هفته ای 1 بار و اکنون نیز 45 روز است که کاملا ترک کردم در ضمن توی یک تقویم روزهایی که این کار را انجام میدادم ثبت کردم و هر بار که میتوانستم بازه زمانی را رعایت کنم برای خودم جایزه ای میخریدم در ضمن 20 دقیقه دویدن تند در روز خیلی به من کمک کرد

علی ir ۰۳:۳۷ - ۸۷/۰۶/۳۱
6
91

خیلی خوب بود، واقعا ممنون، ولی به طور جدی ازتون می خوام که راه های در مان و ترک عادت رو بیشتر مطرح کنید، کاش یکی بتونه یه راه خوب به جوونا برای ارضا نشون بده که سالم باشه، ...

morteza ir ۱۰:۱۶ - ۸۷/۰۶/۳۱
2
0

vaghean man yeki az on adama hastam ke be jonon residam barha ghasam khordam ama fayedei nadasht be joz inke gonaham bishtar shod rahe darmanesh chiye???

ماجد ir ۱۱:۱۳ - ۸۷/۰۷/۰۱
2
72

lotfan rahaye darmane asarate sooe in karo baram mail konid.mamnoon

milad ir ۰۹:۳۵ - ۸۷/۰۷/۰۱
36
59

bad nabod.ama che konim age khod erzaie nakonim?ba dost dokhtaram.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بهنام ir ۱۱:۳۳ - ۸۷/۰۷/۰۲
54
336

خیلی خوب بود ممنون

mobini ir ۰۸:۳۴ - ۸۷/۰۷/۰۲
2
37

اگه کسی کاری را بخواد میتونه اونو به بهترین وجه ممکن انجام بده چون خواستن توانستن است. هر کسی که اینجا پیامی گذاشته به نوعی حق داره چه اونایی که با این مقاله موافقن و چه اونایی که مخالفن - تنها یه چیزه که مهمه و اون اینه که: تویی که داری این مطالب رو میخونی واقعاً تو درونت چی میگذره و واقعاً چی میخوای - همین.

بی نام ir ۱۰:۲۶ - ۸۷/۰۷/۰۲
112
57

گناه یعنی چیزی که واسه انسان چه از نظر جسمی چه روحی ضرر داشته باشه. وقتی کسی یک دستگاهی رو درست میکنه از تمام نقاط ریز اون دستگاه اطلاع داره و طرز کار دستگاه رو بهتر از هر کسی میدونه. من مذهبی نیستم اما توجه کنید خدایی که انسان رو آفریده همه چیز انسان رو خیلی خوب و خیلی بهتر از خود انسان میدونه اینکه چه چیزی واسش ضرر داره و چه چیزی واسش مفیده اما چون انسان بنده سرکشی هست خدا چیزهایی رو که واسه این مخلوقش ضرر داره رو تحت عنوان گناه بهش معرفی کرده تا از روی عقل هم اگر نباشه از روی اجبار از اونها پرهیز کنه اما انسان چقدر جاهل و نادانه که نه عقل و منطق حالیشه نه زور و اجبار. نیروی جنسی یک نعمت بزرگ در وجود انسانه که اگر کنترل بشه و استفاده درست از اون بشه فوق العاده لذت بخش و انرژی بخش هست اما اگر استفاده غلط ازش بشه اینقدری قوی هست که انسان رو نابود کنه. واقعا این جاهلیت و سرکشی انسان غیر قابل درکه. مقاله خیلی زیبایی بود و خیلیها باید از این مطالب آگاه بشن اما چه جوری؟ نمیدونم به امید انسان شدن همه انسانها

آرش ir ۰۳:۱۱ - ۸۷/۰۷/۰۴
10
2

من از سن 15 سالگی به این مشکل مبتلا شدم وهیچ کس هم نبود که به من بگوید این کار چه مضراتی دارد الان 37 سال دارم وازدواج کرده و دارای دو فرزند یکی دختر و یکی پسر هستم که الحمد ا هر دو سالم هستند ولی دچار مشکل انزال زود رس هستم که آن هم با استفاده از مواد تاخیری برطرف شده است ولی توصیه میکنم جوانان اصلا دنبال خود ارضایی نروند که عمرشان را هدر داده اند.

مهاجر ir ۰۲:۵۴ - ۸۷/۰۷/۰۵
9
12

سلام از خود ارضای گفتید نمیخواید دلیلشو بدونید؟ نمیخواید ریشه اونو پیدا کنید چرا همه شعار میدن چرا وقتی هورمن ها ترشح میشن عقل از کار میافته و بعد از خود ارضای وجدان آزار میده لطفا راه حل بدید من هم مثل بقیه دچار این مشکل بودم با پناه بردن به خدا میشه مشکلو حل کرد فقط همین علاجشه راستی میتونم بگم بهترین سایت همین زندگی حس غریبی ست که یک مرغ مهاجر دارد!

مهرنوش ir ۰۳:۱۰ - ۸۷/۰۷/۰۵
253
2

سلام عزیزان. مطالبتون واقعاً عالیه. یعنی سایتتون عالیه. هرچی بخوای هست. ممنون

بهشید ir ۰۳:۵۶ - ۸۷/۰۷/۰۵
3
1

سلام عزیزان. خسته نباشید از این همه زحمتی که برای تهیه این مطالب بسیار بسیار مهم کشیدید. میدونین راه زندگی خیلی رو با این مقالتون عوض کردید. در ضمن در جواب لیلا باید بگم آدمی که به خودش اطمینان نداشته باشد و خودش رو نشناسه چطور می خواد به واقعیتهای روز توجه کنه و اون رو توی زندگیش به کار ببره. ازتون خواهش می کنم در مورد انزال زودرس و راه های ترک اون و مضراتش هم مقاله ای تهیه کنید.

sajad batigool ir ۰۲:۲۱ - ۸۷/۰۷/۰۶
82
189

salam man 1 hafte khod erzayi ro kenar kozashtam ama sare moghe mesl ye adate haftegi khod bekhod erza misham aya emkani vase eslah vojod dare ya khir mobtala hastim va bayad berim bemirim ya zan begirim!!!!!!!!!!!!!?

sajad batigool ir ۰۲:۲۸ - ۸۷/۰۷/۰۶
84
2

چرا خود ارضایی یه اعتیاد شده چرا نمی شه باهاش تفریح کرد ؟ کسی جوابی داره از دکتر مهندس ها کسی نیست؟

مهرداد ir ۱۲:۵۱ - ۸۷/۰۷/۰۶
6
58

مطالب این مقاله جنبه علمی و منطقی ندارد اگر اینطور بود الان همه مردم کره زمین یا نابود شده بودند و یا دیوانه بودند این مطالب از طرف مذهبیون و نه پزشکان تلقیین و توصیه میشود

آ ir ۰۳:۰۶ - ۸۷/۰۷/۰۶
7
2

من علی رغم اینکه از این کار نفرت دارم و بعد از آن همش احساس گناه می کنم مرتکب آن می شدم چند روز ترک کردم و از خدا خواستم کمکم کنه دیگه برنگردم ولی یه سوال من الان 27 سالم هست من فکر می کنم واسه ترک کردن دیر است و اب از سر من گذشته هم از لحاظ گناه بودنش هم از لحاظ آثارش؟ ؟؟/!! می شه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟مرسی

دختر پرپر شده ir ۰۹:۲۲ - ۸۷/۰۷/۰۶
240
55

من27 سالمه . حدود 20 ساله که متاسفانه به این درد مبتلا شدم. تا 3/4 سال پیش نمی دونستم که اسمش خودارضایی است . انجام دادنش لذت بخشه اما اثراتش ... من هر کاری و از هر وسیله ای برای ارضا شدن استفاده میکردم که نتیجه وحشتناکی ببار اورد . از 7 سال قبل متوجه تغییر شکل ظاهری دستگاه تناسلی خود شدم که دیدنش برای خودم هم زجر آوره. من حتی فکر میکنم که دختری خودمو از دست دادم به همین خاطر از ازدواج کردن طفره میرم . به خاطر وضعیتم حتی خجالت میکشم خودمو به متخصص نشون بدم .البته باجراحی زیبایی مشکلم حل میشه ولی هزینه زیادی داره که من توان پرداختشو ندارم.من از دخترایی که خودارضایی میکنن میخوام که مثل من زیاده روی ننکن که بعدش کاسه چه کنم به دست بیگیرن .من حتی از مردن هم میترسم چون خجالت میکشم کسی منو به این شکل ببینه . ای کاش منم مثل بقیه دخترا با جنس مخالف ارتباط بداشتم تا این مصیبت بسرم نمی اومد . از کارهایی انجام دادم پشیمونم ولی چه سود. چندماهی که کمترش کردم و بیشتر از یکماه بود که انجام نداده بودم ولی متاسفانه دیروز بازم شیطون رفت توی جلدم و... لذتش چنددقیقه اما مصیبش برای یه عمره .دلم میخواد برای همیشه ترک کنم امیدوارم که بشه.

پاسخ ها

l.m ir ۰۹:۵۱ - ۹۲/۰۹/۲۷

yani chiii taghire sheeeekl dadeeee????che joori shode mageee???motmaeni eshtebah nemikoniiii?zahere a??lotfan be man email bezan

Nikan tr ۰۵:۱۳ - ۹۳/۰۳/۱۱

Yani Chi taghire shekl dade? mage mishe? mishe be man PM bedin? mikham bedonam yani chi Facebook: NI KA N Danger

ناجی ir ۰۱:۵۰ - ۸۷/۰۷/۰۷
82
2

این متن رو خوندم و نظرات دوستان رو هم مطالعه کردم . متاسفان باید بگم که مضرات این عمل بسیار بیشتر از اون چیزیه که در این سایت به اون اشاره شده . من خودم جزو کسانی هستم که این کار رو هفته ای 3 بار انجام میدادم و فکر میکردم که هیچ ضرری نداره . حتی وقتی دوست دختری داشتم که منو کاملا ارضا میکرد باز هم دوست داشتم اینکار رو بکنم . بعد ها یه دوستی پیداکردم که منو راهنمائی کرد اون آدم بزرگی بود و دانشی که داشت از طریق علم پزشکی نبود بلکه از طریق عرفان و حکمت بود . خلاصه بگم توی سن 26 سالگی این کار رو گذاشتم کنار ( به کمک تاثیراتی که دوست خوبم روی من گذاشت ) 40 - 50 روز بعد از ترک این کار زندگی من به کلی عوض شد . از نظر بدنی خیلی سرحالتر و با انرژی تر شدم - روابط اجتماعی من بهتر شد - طرز فکر کردنم عوض شد - استقامت و صبر بیشتری توی زندگیم بوجود اومد - بصورت ناخودآگاه خیلی اتفاقها افتاد مثلا خوش شانسی و ... به نظر من ضررهای اینکار (خود ارضائی ) جسمی نیست اگر هم هست نسبت به ضرر های معنوی بسیار کوچکند و احتمالا بی ارزش . من خودم اینها رو تجربه کردم و به نظر من اگه میخواهید ترکش کنید نوشته های زیر رو بخونید . 1- یه ورزش سالم رو توی زندگی تون بیارید 2- یه انگشتر بخرید که شما رو یاد کسی بندازه که دوستش دارید مثلا مادر پدر و یا اگه مذهبی هستید ائمه اطهار 3 - عامل اصلی که باعث تر ک کامل این قضیه میشه تا ثیرات مثبت ترک این قضیه است که خیلی سریع سراغتون میاد . قول میدم توی 3 هفته اول از تغییرات محسوس سلامت جسم و روح خودتون متعجب بشید . 4- خودتون رو شرطی کنید مثلا هر و قت هوس کردید این جوری حال کنید سریع سراغ یه موضوع باحال دیگه برید و این کار رو توی سه هفته اول با جدیت انجام بدید. چون بقیه راه رو خیلی راحت میتونید طی کنید . مثلا میتونید برقصید - استخر برید - توی پارک بدوئید - برید خرید - یه ساندویچ خوشمزه یا غذائی که خیلی دوست دارید رو تهیه کنید و بخورید . خلاصه اینکه یه جور دیگه حال کنید

Mn ir ۱۲:۵۷ - ۸۷/۰۷/۰۸
29
33

ورزش و هنر بهترین روش های مبارزه هستن

sorena ir ۰۱:۲۵ - ۸۷/۰۷/۰۸
319
10

سلام مقاله بالا رو خوندم خوب و آموزنده ولی بسیار نا امید کننده بود. می خواهم بدانم آیا راه بازگشتی هم برای امثال ما هست یا نه؟اگر هم در خوشبینانه ترین حالت ترک صورت گرفت آیا آثار سوء آن پاک خواهد شد؟ لطفاً مرا یاری کنید از طریق ایمیل یا هر طور که می شود

jtyjtyj ir ۰۲:۱۲ - ۸۷/۰۷/۰۸
4
1

به نظر من مقاله مفیدی بود

شیوا ir ۱۱:۴۳ - ۸۷/۰۷/۰۹
63
6

من با independent کاملا موافقم.مرسییییییی

parinaz ir ۰۸:۳۸ - ۸۷/۰۷/۰۹
46
135

salam. be nazare man har kasi bayad dar morede raftaresh be ehsase daroniye khodesh morajee kone. mohemtarin hesi ke bashar bayad dashte bashe va hadafe zendegish gharar bede arameshe.kesi ke be aramesh berese hichvaght az chizi ke aromesh karde khaste mishe na ehsase gonah mikone.chon zatan donbale arameshe.age bebine amali arameshe zehni va raftarisho az beyn mibare motmaenan nabayad edame bede hata age dar ebteda intor be nazar narese ya hata natone dalile elmiye khasiro vasash peyda kone.be nazare mon gonah amaliye ke aramesheto azat begire.gonahro bayad tark kard ta lezate zendegiro cheshid

m ir ۰۲:۰۸ - ۸۷/۰۷/۱۰
154
1

بچه ها باید بهتون بگم که من بدبخت شدم. حالا باید چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تورو خدت راهنماییم کنید.................. من از 10 سالگی این کارو می کنم و الان 20 سالمه .. کمکم کنید .خیلی ناراحتم..........

راهنما ir ۰۲:۱۲ - ۸۷/۰۷/۱۰
47
204

من برای کسانی که می خواهند خود ازضایی را ترک نمایند مشاور خوب می شناسم که یک سری تکنیک یاد می دهد که انشالله هرچه زودتر این عادت زشت را ترک کنند ( خانم دکتر مهدوی )

پاسخ ها

علی ir ۰۶:۴۱ - ۹۰/۱۲/۰۱

کووووووووو کجاست ؟؟؟؟؟؟ مردم از اینهمه درد و رنج این کار ننگین که 15 سال گریبانگبرمه و حتی روزانه تا 6/7 بار درحالی که از خدا خجالت میکشم و میترسم و زنم دارم انجامش میدم تووووووووررررررررو خدا کمکم کن

یاشار ir ۰۴:۱۶ - ۸۷/۰۷/۱۱
4
321

1-از خوب یا بد این مطلب که بگذریم به نظر من یه کنفرانس خیلی قشنگ بوجود اومد که اثرش بیشتر از مطالب نویسده ی عزیزه.این از این 2-من تا زمانی که ایران بودم این کارو هر روز انجام میدادم و خوشحال بودم وقتی به کشور آزادی مثل فرنسه میرم علاوه بر تمام خوبیاش این مسئل هم به دلایلی که همتون میدونید(آره عزیزم سکس کلوپ)برطرف شه.اما بعد از گذشت 4 سال و عادی شدن این مسائل برام هنوز هر از گاهی انجامش میدم ولی نه به اون شدت چون فهمیدم این فقط محدود به کشور ما نیست بلکه تمام فرانسویا این عملو مرتکب میشن در صورتی که همیشه به سکس با مخالفشون دسترسی دارن. تمام این حرفارو زدم تا به این جمع بندی برسم که لذت اگه به عادت تبدیل نشه لذته ولی اگه عادت شد لذت نیست,اعتیاده ترک عادت هم انگیزه ی زیادی میخواد که یکیش همین کنفرانسه قشنگه.سعی کنید نظر بدینو نظریاته دوستانو با دقت بخونید.موفق باشید.

عشق ir ۱۱:۲۱ - ۸۷/۰۷/۱۱
89
2

من یه پسر 21 ساله هستم و از سن 10 سالگی خودارضایی میکردم . اما بعد یه تصمیم خیلی جدی تونستم 6ماه و 7 روز از انجام این کار خود داری کنم . توی این مدت 6 ماه خیلی مهربون شده بودم و خیلی مسلط به خودم بودم و رابطه ام با خدا خیلی عاشقانه بود اخه میدونید هر وقت شهوتی میشدم از خدا کمک میخواستم و به زیبایی خدای مهربونم فکر میکردم و باهاش عاشقانه دردودل میکردم . بعد از 3ماه که ترک کرده بودم همه رو عاشقانه دوست داشتم و با همه مهربون شده بودم اما شیطان خیلی راه بلده و کم کم به خودم مغرور شدم فکر کردم خودمم که تونستم این کارو ترک کنم . یادم رفت که خدای عزیزم منو با عشق بی نهایتش ارضا میکرد. خلاصه الان بعد از 6 ماه و7 روز که خود ارضایی کردم خیلی بهم ریختم و از خدا میخوام کمکم کنه که این بار با تجربه ی خوبی که کسب کردم بتونم این انرژی قدرتمند رو در مسیر صحیح زندگی هدایتش کنم. اخه نیروی جنسی ما انسانها قویترین انرژی درونی ماست و مانند یه رود خونه ی در حال جریانه که شاید بشه با سد زدن جلوش رو یه مدت گرفت اما طولی نمکشه که سد لبریز از اب میشه و اون موقع هست که سد میشکنه . وتنها کاری که من انسان میتونم انجام بدم اینه که مسیر رسیدن به دریا رو پیدا کنم و با سرعت به سمت دریا بشتابم.

میترا ir ۰۱:۱۱ - ۸۷/۰۷/۱۴
983
287

کاملاً مفید بود و اگر بشود روشهای درمان بیشتری مطرح شود بیشتر سودمند است

یکی مثه شما ir ۰۵:۱۰ - ۸۷/۰۷/۱۴
97
69

من کاری به علمی و غیر علمی و مذهبی و غیر مذهبی بودن این عمل ندارم خدا به تمام ما انسان ها عقل داده ، تعصبات رو کنار بذارید ، عقل رو واسطه قرار بدید . ببینید 99 درصد از کسایی که نظر دادند از زجر و عذابی که از این کار میکش صحبت می کنند ، همشون احساس نا امیدی ، افسردگی ، شکست و ناتوانی میکنند . به نظر شما این خودش دلیل کاملی بر مردود بودن این عمل نیست ؟ پس بیایم در خیلی از مسائل علم دین رو کنار بذاریم و در مورد قضایا با عقلمون تصمیم بگیریم . با تشکر

اشکان ir ۰۳:۲۷ - ۸۷/۰۷/۱۵
6
23

تمام این مطالب درسته.. کسی که بگه تا حالا این کار را نکردم، خداییش دروغ میگه.. چون حداقل به تعداد انگشتهای دستش ! امتحان کرده..! .. به هرحال روشی که من برای رفع این عادت بسیار پرهزینه پیدا کردم، اونقدر مفید بوده که بعضی وقتا خودم هم فکرشو نمی کردم بتونم با وجود اعتیاد در دوران نوجوانی، ترک کنم... چون روش های مختلفی هست.. اگر کسی خواست میتونه ایمیل بزنه تا براش بگم. هم یه مشاور درجه یک که تلفنی هم مشکل را حل میکنه ارجاع بدم... _ به هر حال این هم یه میتینگی بود که از خود مقاله هم بیشتر به کمک دوستان و علاقمندان این مقاله اومد..

سورنا ir ۰۳:۱۱ - ۸۷/۰۷/۱۵
42
2

از خانم یا آقای راهنما می خوام که شماره خانم دکتر مهدوی رو تو همین لینک قرار بدن ممنونم

saeed ir ۰۳:۱۰ - ۸۷/۰۷/۱۶
4
4

خود ارضایی اولین مرحله است که شخص در آن می تواند نیاز های جنسی خود را شتخیص بدهد و بشناسد و نیز اگر قرار بود آن امر برای شخص تا سن 21 سالگی ضرری اینچنینی داشته باشد این میل هرگز در این حد ر انسان به وجود نمی آمد که حتی بدون اطلاع به این توانایی فردی پی ببرد و در ضمن خود ارضایی مانند هر عملی مثل خوردن و آشامیدن و ورزش و انواع فعالیتهای دیگر در حد و اندازه استاندادرد خود ضرری ندارد و عوارضی که به آن اشاره شد مربوط به افرادیست که در روز چندین بار اقدام به خود ارضایی می کنند که این کاملا طبیعیست ولی برای اشخاصیی که دو هفته یا هفته ای یکبار این عمل را انجام می دهند عارضه ای تشخیص داده نشده و ردر آخر هم باید بگم که در مورد انزال زودرس نقش خود ارضایی یک نقش کاملا نسبی است یعنی گاهی موجب انزال زودرس شده و گاهی نیز از آن جلوگیری میکند مورد اول را که شما توضیح دادید و بحثی در آن نیست و لی در حالت دوم: اگر شخصی با اطلاع و در حد معمول اقدام به خودارضایی و در حین خود ارضایی سعی در کنترل انزال و تلاش در شناختن حالت مطلوب خود در سکس(همان سکس خیالی) بکند قادر است انزال خود را به نحو معجزه آسایی کنترل کند به طوری که این جانب با این روش رکورد 30 دقیقه ای (در خود ارضایی) و در همین حد و اندازه در سکس داشته ام که بسیاری از اهل فن هم اکنون بر آن قبطه میخورند

محمد علی ir ۰۷:۲۳ - ۸۷/۰۷/۱۶
43
13

به نظر من خود ارضایی برای جامعه ما خوبه به شرط اینکه دچار افراط نشیم و آنهایی که از اینکار احساس گناه می کنند به خودشان تلقین کرده اند چون من اصلا احساس گناه نمی کنم حتی من خیلی هم مذهبی هستم و این حکم که خود ارضایی گناهه را قبول ندارم چون آدم به کسی که کاری نداره و فقط داره از خودش استفاده می کنه . مطمئن باشید هیچ گناهی نداره.

احسان ir ۰۸:۰۶ - ۸۷/۰۷/۱۶
43
36

salam man vaghean be shoma tabrik migooyam maghalatoon fogholadeh bood man davandeh hastam reshteyeh 100 metre sorat ta hala chand bar magham keshvari dashtam va be donbale bishtar kardan anha hastam chand mahi hast ke ravabete gensi va sex ro afzayesh dadam ghovayeh badanim tahlil shod bad az mosabeghe asid laktiek oonghadr ziad mishod ke amanamo borieh bood ba in etelaati ke shoma behem resoondin motevageh shodam az koja zaef daram kheili mamnoonam

امیر ir ۰۹:۰۶ - ۸۷/۰۷/۱۶
7
19

سلام من تا چند وقت پیش عتاد استمنا بود بد جور اما از وقتی که با یه دختر که خیلی هم دوستش داشتم آشنا شدم تنها اشنایی برای رسیدن به اون حتی کاری رو که فکر هم نمیکردم بتونم ترک کنم ترک کردم اولین ترک موفق من بود درسته اون بیمعرفت گذاشت رفت اما تونستم تجربه خوبی داشته باشم و این کارو ترک کنم الان هم مبرم بدن سازی صورتم هم مثل ماه شده سر حالم توپ از همه مردم پدر و مادر ها میخام به جای رفتن به مکه فلان جا اول این جوانهارو به هم برسوننن

امیر ir ۰۹:۱۶ - ۸۷/۰۷/۱۶
10
36

ترو خدا پدر و مادر ها به جای دادن پولشون به این عربها بچه هاشونو سر و سامون بدن از 100 تا مکه صوابش بیشتر مگه نگفتن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است برای کسب ثواب بیشتر بجنبید تا دلتون بخواید جون هست که بیکار تنها هست کمک کنید

علی ir ۰۹:۳۰ - ۸۷/۰۷/۱۷
1
1

واقعا عالی ونوشته های جدیدی بود ودید من را نسبت به این امور باز کرد ولی تنها عیب این قسمت نگفتن راه حل های مناسب میباشد.واقعا خیلی های محتاج این راه حلها میباشند. با تشکر

ح ir ۰۹:۵۹ - ۸۷/۰۷/۱۷
39
30

با عرض سلام.سریع میرم سره اصل مطلب.من مدت طولانیه که به استمنااعتیاد پیدا کردم(چند سال)و شدیدا از اینکارم ناراحتم چون شدیدا کمبو د وزن دارم (حدود 13).و حالا مدتیه که دیگه این کارو نمیکنم با توجه به این با یک مشکل بزرگ روبه رو هستم .مشکل من اینه که وقتی یک تصویر سکسی میبینم ویا حتی اندیشه سکس لحظاتی بر من حاکم میشه منی از من بیرون میاد البته نه همون لحظه بلکه شب اون روز تویه خواب این اتفاق میفته .از شما عاجزانه درخواست میکنم یک راه برای حل مشکل من ارائه بدین.لطفا جواب رو برای من ایمیل کنید.بی نهایت متشکرم.

منصور ir ۰۱:۲۰ - ۸۷/۰۷/۱۷
9
5

کسانی که این عمل را بد نمی دانند و حتی توصیه به عمل به آن می کنند در جواب تمام ادیان آسمانی و اسلام که آن را منع کرده اند چه دارند بگویند؟از خداوندی که این نیروی زیبایی آفرین و لذت بخش و شادی آفرین و زندگی افرین را قرار داده است و خود او انسان را آفریده و خیر و شر ما را از ما بهتر می داند و از خود ما بر ما مهربانتر است و از او عالمتر و مهربانتر نداریم و او علم مطلق و خیر مطلق و قدرت مطلق و حیات مطلق است و همه جز او فانی هستیم و او این کار را منع کرده و حتی نگاه به نا محرم را نیز از روی شهوت و به تکرار منع کرده چون انسان از حالت عقل سالم خارج می شود و روح و ذهن انسان را به هم میریزد،بهتر می فهمند.آن کسی که می گوید در غرب که جهان اول هستند این کار عیبی ندارد بهتر است کمی مطالعه کند و ببیند خود کشی ها،رشد منفی جمعیت،بی علاقگی به ازدواج،از هم پاشیدگی خانواده ،علاقه به نگهداری حیوانات و بسیاری از معضلهای اجتمایی که در آنجا وجود دارد سرچشمه آنها چیست؟ و معیار ایشان برای جهان اول و دو م وسوم و... چیست؟قتل،غارت،دزدی،فحشا،خشونت، خالی بودن از معنویت و بسیاری از ظلمهای دیگر که روحانیان مسیحی و دین گریزان در 300 سال اخیر بعد از رنسانس به بشریت در سرتاسر عالم روا داشتند و هنوز هم با تمام قدرت در حال انجام هستند نشانه اول بودن است یا آخر بودن.آن وحشیهای ادکلن زده و کراوات زده که تمام رذایل انسانی در خودشان جمع است و با رسانه های فراگیر دیگر ملتها را متاثر کرده اند و آنها را همچو شما دچار از خود بیگانگی فرهنگی و تاریخی و سیاسی کرده اند و ملتهای خود را در یک سانسور رسانه ای شدید که سابقه ندارد نگه داشته اند،جهان اول هستند.مخلص کلام بابا بیدار شویم که مرگ نزدیک است و آه از دوری منزل وسختی راه. کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش مهدی یارتان

الف ir ۰۴:۴۱ - ۸۷/۰۷/۱۷
194
398

من روی صحبتم با اون شخص یا اشخاصی هست که این مقاله رو داده اند. از مقالتون ممنون چون از عکس العمل خیلی از دوستان پیداست که این مقاله باعث شده که به خودشان بیایند و به فکر حل مسئله بیافتند ولی علی رقم اینکه بسیاری از این افراد بسیار کم سن و سال هستند و عاجزانه از شما در خواست کمک دارند شما هنوز بعد از این مدت طولانی که مقاله را داده اید هنوز مقاله ای با موضوع روش های ترک خود ارضایی در سایت نیاورده اید! آیا هدف شما ترساندن و از بین بردن اعتماد به نفس جوانانی است که این مشکل را دارند؟؟! یا واقعا تصمیم دارید که به اونا کمک کنید!؟؟ یا.....!!!

آرمین ir ۰۳:۱۰ - ۸۷/۰۷/۱۸
58
1

به نظر من دوستان نباید اینقدر در صدد این باشن که چطوری عوارض کارایی رو که قبلا کردن از بین ببرن چون بدن انسان خود ترمیمه و مشکلات بدن رو خودش به مرور زمان حل میکنه فقط بهش وقت بدین

یاشار ir ۰۳:۱۹ - ۸۷/۰۷/۱۹
36
0

سلام بچه ها.من طی تماسی که با دوستم از ایران داشتم,گفت که انجمنی تو ایران تاسیس شده به اسم:انجمن خود ارضائیانه گمنام و فعلا تو شهرهای اصفهان اهواز شیراز شروع به کار کرده.عزیزانی که اطلاعات بیشتری دارن در اختیاره دوستان بزارن.ولی همین که نظر بدینو نظریات و تجربیات دوستانه عزیزو با دقت بخونید خودش یه انجمن قشنگ بوجود میاره که چندان فرقی با اون انجمنها نداره,بلکه هم موثرتر.موفق باشید.

ugdvqh ir ۰۳:۲۴ - ۸۷/۰۷/۱۹
3
290

امیدوارم مسئولین هم این صفحه رو بخونن تا امکانه ازدواجه آسونو فراهم کننک که بعید می دونم

مارال ir ۰۹:۰۱ - ۸۷/۰۷/۲۰
166
437

من توی کتابهایی خونده بودم که این کارمشکلی نداره و برای خانمها خوبه، اما ماها که خودمون همچین مشکلی رو داریم، مطمئنیم که دچار مشکلاتی میشیم، شاید بعضیها بگن نه، من مشکلی ندارم. اما با خودمون که روراست باشیم میفهمیم که واقعا مشکل بوجود میاد. من خودم که سالهاست این کارو میکنم، از زمان ازدواجم میترسم که مبادا مشکل پیش بیاد. این مقاله منو هم ترسوند. درسته که واقعا گناه و مشکلات جسمی داره، ولی بهتر نبود کمی ما ها رو دلداری هم میدادین؟ معتاد مجرم نیست بلکه مریضه. حالامواد یا این مشکل یا حتی اینترنت یا.... شما که این مقاله رو نوشتی یا توی این سایت گذاشتی، میشه لطفا بگی ما توی این سن و سال مثلا جوونی چه سرگرمی درست و حسابی داریم؟ چقدر دلشوره بیخودی داریم؟ چقدر اعصاب خورد کنی داریم؟ تمام این مسائی باعث میشه آدم به یه چیزی چنگ بندازه. مطمئن همه با من موافقن که این کار در همون لحظات باعث کاهش اضطراب و آرامش اولیه میشه. آدم به هیچ چیز پر استرس یا... فکر نمیکنه. و همین نکته باعث میشه ترک اون سخت باشه. چون کمتر چیزی پیدا میشه که جای این آرامش کوتاه مدت رو بگیره. من نمیخوام از این مساله حمایت کنم. اتفاقا من خیلی هم مخالف این وضعیت هستم، اما بهتره خودمونو بذاریم تو اون شرایط، بعد به قول معروف شعار بدیم. ولی من به یه چیزی معتقدم، چیزی که خدا اونو گناه اعلام کرده ( اونم کبیره) مطمئن باشین یه مضرات بزرگی توش هست. حالا روانشناس ها و ... هرچی میخوان بگن، بگن.

ali ir ۱۲:۳۰ - ۸۷/۰۷/۲۰
102
43

منم که 26 سالمه مدت زیادی که ای کارو می کنم ، خیلی از دلایل عقب مماندگی در زندگی رو همین می دونم ای کاش می شد با یه دختر با احساسی که همین دردو داره آشنا شد تا حالا که نمی شه به راهتی ازدواج کرد، لااقل لذت جنسی رو از هم ببریم البته چون دوختر آسیب پذیر تره باید مراعات خیلی مسائلو باهاش کرد، تا حدی که از هم لذت ببریم تا ارضاء بشیم بلخره ماا هم جونیم دلمون می خواد

golbarg ir ۰۷:۱۳ - ۸۷/۰۷/۲۰
6
1

کاملا با نویسنده این مقاله موافقم و از ایشان که به طرح این مشکل مهم جوانان پرداخته اند کمال تشکر را دارم. اکثر دوستان در اینجا راه حل خواسته اند، به عنوان یک پزشک که مطالعات روانشناسی هم داشته می توانم کتبی را به شما معرفی کنم که در افزایش آگاهی و کمک به ترک این عادت مضر کاملا مفیدند، مخصوصا کتاب " روشهای کنترل ذهن" اثر خوزه سیلوا این کتاب نه تنها به ترک عادات مضر به طور کاملا عملی کمک می کند بلکه به جایگزین سازی عادات مفید ، کنترل استرس و دهها مساله دیگر که به نوعی در موفقیت تاثیر دارند می پردازد. متد سیلوا در حال حاضر هم پایه یوگا ، مدیتیشن و... در اکثر مراکز موفقیت تدریس و تمرین می شود و همانی است که به نام آلفای ذهنی کتب و محصولات فرهنگی زیادی از آن تبلیغ می شود. در سایت درمانگران ایران هم می توانید اطلاعاتی درباره آن به دست آورید.www.iranhealers.com کتاب هنر عشق ورزیدن اثر اریک فروم را هم بخوانید و در انتها کتاب" چهار اثر از فلورانس اسکاول شین" که به یقین نه تنها در این مورد کمک می کند که در کل زندگیتان معجزه خواهد کرد. مشغول کردن ذهن با مواردی که واقعا هم و غم شخص بشوند و در اکثر موارد ذهنش را متمرکز خود داشته باشند هم بی نهایت مفید است این مشغولیت مورد علاقه شما می تواند هنر، ورزش یا هر سرگرمی دیگر باشد اما یادگیری تفریحی به نظر من جالبترین موضوع است. سری به این سایت آموزش زبان بزنید. این سایت تحسین برانگیز 11 زبان خارجی را آموزش میدهد و در فضایی کاملا متفاوت با هر سایت آموزشی یا کلاس و دوره دیگر. www.livemocha.com فراموش نکنید که ما در دهکده جهانی زندگی می کنیم و یادگیری حداقل یک زبان خارجی سواد زمان ما محسوب می شود ضمن آنکه درهای دنیایی متفاوت را برویتان می گشاید و ذهنتان را پخته تر خواهد کرد. حدیثی جالب از امام هادی آمده که ایشان گفته اند کسی به سمت گناه می رود که در خود احساس عزت نفس نمی کند. حال ببینید چگونه می توانید عزت نفستان را افزایش دهید ؟ من فکر می کنم دانش، مهارت و آگاهی از ابزار های اولیه اند و صد البته در زمان ما دانستن و تسلط بر حداقل یک زبان خارجی ، که ارتباط جالبی هم با افزایش اعتماد به نفس فرد دارد.

امین ir ۰۲:۱۸ - ۸۷/۰۷/۲۱
7
39

سلام کاملا مشخصه که نویسنده با وجود قصد خوبی که داشته یه کم در این مورد اغراق کرده اکثر متخصصها و روانشناسها افراد رو در صورت نبود شریک جنسی مناسب نه تنها از این کار منع نمیکنند بلکه توصیه هم میکنند البته به صورت کاملا کنترل شده نه افراطی! و همین صاحبنظر ها هم تاکید دارن که اگر این کار در دفعات کم و در شرایطی مناسب انجام بشه نه تنها این همه ضرری که اینجا نوشتن رو نداره بلکه میتونه فوایدی هم داشته باشه در ضمن مواردی هست که هم در m a s t u r b a t i o n و هم در س ک س با جنس مخالف باید از نظر بهداشتی رعایت بشه از نظر مذهبی هم جای تامل داره دوستانی که این مساله رو میگن به این فکر نمیکنن که اسلام ازدواج رو در صورت احتمال آلوده شدن به گناه واجب قرار داده؟ آیا چنین امکانی برای ما هست؟ من همین الان امکان ازدواج با شرایط فعلی ندارم، ازدواج صیغه ای هم که. . .! اگه واسم پیشنهادی دارین ( که فکر نمیکنم داشته باشین ) بفرمایید خودمم از این کار خوشم نمیاد ولی خوب جوونای ما هیچ گناهی ندارن ، البته توصیه میکنم تا جایی که میتونید این کارو نکنید ولی اگه به دفعات کم این کار رو مرتکب میشید انقدر نگران نشید و عذاب وجدان نگیرید آرزومند شادی و سلامتی همه شما

سپهر ir ۱۱:۵۵ - ۸۷/۰۷/۲۳
42
50

من اینکارو درست نمی دونم اما آیا مسئولین کشور فکری به حال جمعیت عظیم جوان کرده؟! اقتصاد کشور ویرانه! پسرها نمی تونن زن بگیرن دخترا خواستگار ندارند! یک فرد تو 13-14 سالگی بالغ می شه اما تا 30 سالگیم نمی تونه ازدواج کنه ماهواره و هزار جور مورد محرک هم تو خیابوناست. یا دعا که جوان پاک نمی مونه فکر کردین؟؟؟!!!

مهربد ir ۰۱:۴۶ - ۸۷/۰۷/۲۴
118
29

واقعا در کشوری که عدد خانمهای دم بخت! که ممکن است موفق به پیدا کردن شوهر نشوند، میلیونی است (بنا بر آمار رسمی)،شیوع این عادت در مردان نشانه بیماری اجتماعی و فرهنگی گسترده است.این در حالی است که رسانه های دولتی سعی در ترویج فرهنگ چند همسری برای حل مشکل اضافه بودن خانم ها دارند.

خلبان مقیم لندن ir ۰۴:۳۰ - ۸۷/۰۷/۲۵
2
2

عالی و جذاب بود موفق و پیروز باشید

مجید ir ۱۰:۲۸ - ۸۷/۰۷/۲۵
4
3

سلام در خصوص عواقب این موضوع که خیلی ها نگرانش هستن باید بگم ما از عواقب برخی کارهای خودآگاهانه یا ناخودآگاه خودمون نمی تونیم فرار کنیم و باید بپذیریم کسی که سالها خودارضایی کرده با کسی که این کار رو نکرده باید از نظر سلامتی فرق داشته باشه! ضعف بینایی، ضعف جسمی ( از جمله خستگی های بی مورد و تنبلی ) و مخصوصا اختلال در تونایی جنسی و احتمال ناقص به دنیا آمدن فرزند فقط بخشی از عوارض جسمی این عمل نادرست است.اما به هر حال این دلیل نمی شه کسی که سالها دست به این کار می زده فکر کنه دیگه کار از کار گذشته و سعی در ترک اون نکنه!

shima ir ۰۱:۱۳ - ۸۷/۰۷/۲۶
52
50

be nazare man in karham mesle etiad be mavade mokhader tarkesh sakhte

mirmosty ir ۰۱:۳۲ - ۸۷/۰۷/۲۷
2
69

ba salam be hamegi vaghean ali bood . ba tashkaor az nevisande maghale va hamchenin ba tashakor az golbarg....

gelareh ir ۱۰:۲۴ - ۸۷/۰۷/۲۷
4
36

khob chikar konim na mishe ezdevaj kard na mishe ba kasi bud.rahnamaeimun konid

MaZi ir ۰۲:۱۷ - ۸۷/۰۷/۲۸
54
57

سلام به همه دوستان و بخصوص سایت مردمان! منم از کسانی هستم که این کار و میکردم ولی با حرف این شیخا نمیتونستم ترکش کنم تا اینکه مقاله پربار شما رو خوندم. همه ما تا یه چیزی برامون اثبات نشه نمیتونیم قبول کنیم مثل روابط ریاضی میمونه حقیقتش قبل از این خیلی تصمیم گرفته بودم ترکش کنم ولی نمیشد ولی بعد از خوندن این مقاله برام اثبات شد و من واقعا دیگه بدم میاد والان 4 -5 روزیه دیگه اینکار و نمیکنم و خدا رو شکر میکنم که این به اشتباهم پی بردم به قول برخی از دوستان ادم وقتی این کار و میکنه احساس پوچی و پشیمانی دست میده و بیشتر سعی میکنی انجام ندیش ولی نمیشه خیلی زود یادت میره . من شخصا دنبال منبع خاصی نیستم اگه دورغ هم باشه کاری ندارم همین که تونستم ترکش کنم ازتون ممنونم یعنی مدیون شما هستم ولی حیف که یه کم دیر شده دقیقا 21 سالمه ولی بازم به خودم میگم : جلوی ضرر و هر وقت بگیری منفعته...

MaZi ir ۰۲:۲۵ - ۸۷/۰۷/۲۸
4
0

بازم سلام ! منم با نظر امیر موافقم ولی منم دختری رو دوست داشتم ولی اون که رفت دیگه بیشتر و بیشتر شد چون خیلی بهش فکر میکردم .الان یه سالی میشه از اون موقع به بعد فراموشی هم گرفتم خیلی هم شدیده امیدوارم با اراده ای که دارم ترکش کنم فکر کنم . اگه میخواین واقعا ترک کنین همون موقع فکر کنین که همه دارن نگاتون میکنن پدر و مادر همه و از همه بزرگتر خدا ;ازش خجالت بکشین.

king ir ۰۳:۰۶ - ۸۷/۰۷/۲۹
8
2

سلام بر دوستان در جوابshany باید بگم : در اصل پایه و تنها مرجع ما مسلمونا به نظر من قران و اسلام دینی که حدود 1400 سال پیش مضرات گوشت خوک رو بیان کرده حالا غرب 100 سال و خورده ای که کشف کرده.مطمئنان خود ارضایی خیلی پیچیده تر هستش و سالهای زیادی طول میکشه تا غرب شما بهش پی ببره تا شما ها هم اطاعتش کنین.حالا بگزریم من فرد مذهبی نیستم خاستم دلیلی برای اونایی که کار اشتباهی میکنن و بعد هم برای این که خودشون رو توجیه کنن بهونه میارن. من خودم هم به این مرض تا حدودی مبتلا هسم و رفته رفته هم که سنم بیشتر میشه کمتر از زهنم میگزره به عقیده ی من تنها علت این مرض سرگرم نبودن فرد به زبون ساده تر نداشتن سرگرمی و ساکن بودن تفکر فرده یه توصیه به انایی که نقد من رو میخونن سعی کنین خودتون رو مشغول نگه دارین زمانی که موقییت برا این کار زشت پیدا کردین خودتون رو مشغول کنین و برین بیرون از اون مکانی که هستین برا خودتون بهونه بیارین تا از زهنتون بیرون بره. در ضمن منی یا همون اسپرم مردانه یا ترشهات واژینال زنانه خودش باعث عفونت و امراض دستگاه تناسلی هستش همیشه بعد از استمناء برین حموم خود این کار باعث میشه تا تنبلی مانع از این کار بشه.حالا پیش خودتون میگین من ملام و دارم موعضه میکنم ولی این عقیده ی من و راهکارای پیشنهادی منه. حتما این توصیه های من رو اگه تونستین انجام بدین و جواب بدین خودتون رو محک بزنین ببینین چقدر اراده دارین. به امید رهای همه

h ir ۰۳:۳۱ - ۸۷/۰۷/۲۹
2230
110

man 4salein kar ra tark kardam lezati ke ba eshghet bedast miary khily bishtar az khod erzaei asan ghabele moghayese nist

احسان ir ۰۱:۴۹ - ۸۷/۰۷/۲۹
17
388

سلام من این مطالبتونا قبول ندارم چون من یبار یه مریضی گرفتم که همراه ادرار منی هم خارج میشد وقتی دکتر رفتم و یه سری آزمایش گرفت کاملا سالم بودم فقط از نظر جنسی ضعیف بودم که دکتر بهم گفت تا وقتی مجرد باشی این چیز برات عادیه و اگر خواستی این طوری نشه باید زن بگیر یا خود ارضایی کنی که زن گرفتن در حد توان من نیست پس فکر نمی کنم مشکل خاصی این کار داشته باش من از چند تا دکتر هم پرسیدم

Hesam ir ۰۷:۳۰ - ۸۷/۰۷/۲۹
52
1

ممنون از مقاله جالبتون

sina ir ۱۲:۴۲ - ۸۷/۰۷/۳۰
1
0

ممنون خیلی عالی بود انشاالله خدا کمک کنه

mohammadreza ir ۰۷:۰۹ - ۸۷/۰۷/۳۰
0
0

man pesary 17 sale hastam ke be dalil khod erzaie avarez badi gariban giram shode aya age tark konam in avarez az bin miravad?age mire che modat tol mikesh ta chand salegi vaght tark daram?

amin ir ۰۲:۱۳ - ۸۷/۰۸/۰۴
58
0

نوجوانی 17 ساله هستم که از 13 سالگی خودارضایی می کنم خیلی سعی کردم ترک کنم ولی نتونستم. توی این 4 سال بیشتر از 300 بار خودارضایی کردم و وقتی یادم می افته گریم می گیره. دچار انزال زود رس شدم و اکثر شبا خودبه خود ارضا میشم. نمی تونم به کسی بگم. واقعا نمی دونم چی کار باید بکنم. تورو خدا به دادم برسید.

شاداب ir ۱۲:۳۸ - ۸۷/۰۸/۰۵
3
419

سلام دوستان خود ارضایی یک عمل طبیعی بوده که به ما در درک و حس بهتر اندام جنسیمان کمک میکند و در همه انسانها صورت میگیرد اما نه به صورت روزمره و عادت ، مانند هر چیز دیگری زیاده روی در آن خوب نیست و باید با دیگر مسائل زندگی در تعادل باشد، مهم این است که آن را تحت کنترل در آورده و از حالت هوس خارج کنید و برای این کار به آگاهی هرچه بیشتر در مورد خودتان نیاز دارید مثلا ممکن است این احساس در شما به صورت شرطی درآمده باشد و همیشه در یک شرایط خاص، به فکر ارضای خود بیافتید و یادر بعضی هاکه با خود عهد میکنند که دیگر این کار را انجام نمیدهند ولی بعد از اینکه کاسه صبر لبریز شد دوباره دست به کار میشوند و بعد، از اینکه نتوانسته اند جلوی خود را بگیرند احساس گناه میکنند و همین احساس گناه موجب میشود که بیشتر به این کار ادامه بدهند و روز از نو روزی از نو ..... در حالیکه می توان ریشه یابی کرد و با کسب شناخت بیشتر از خود ( در صورت نیاز با کمک یک روانشناس خوب و دانا ) این میل و احساس را در اختیار و کنترل گرفت.

hamid ir ۱۰:۴۹ - ۸۷/۰۸/۰۵
43
44

با سلام مرسی از مقاله خوبتون ما تو دانشگاه نشستیم همه با هم این مطلبو خوندیم واقعا استفاده کردیم مخصوصا یکی از بچه ها به اسم امید رفت و حسابی ...

اکبر ir ۰۸:۵۱ - ۸۷/۰۸/۰۷
88
2

به نظرم یه سری جمله های کوبنده ردیف شدن، اما من دلیل علمی توشون ندیدم. تو قسمت «ارتباط جنسی و ورزش» نوشته شده که ورزش کارها از ارتباط جنسی منع میشن. ببخشید ما در مورد بدی ارتباط جنسی حرف میزنیم یا بدی خود ارضایی ؟ چند خط بعد : «در کل دنیا افراد انگشت شماری هستند که از نظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته اند. این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به خوبی اطلاع دارند ...» تئوری جالبیه اما بی دلیل ذکر شده.همینطور تا آخر. «تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می شود و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته می شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.» امیدوار بودم آمار یا عدد یا یه مصداق تو این جمله ببینم ... اما نبود. کاش دوستانی که تعریف و تمجید کردن کمی دقت میکردن.

محیا ir ۰۱:۴۷ - ۸۷/۰۸/۰۹
77
2

سلام.من از بچگی این کارو میکردم.چند وقتیه که فهمیدم خود ارضایی همینه.اما نتونستم کنارش بذارم.من بهد از هر خود ارضایی دچار لکه بینی میشم .نمیتونم این موضوع رو به کسی بگم.از این میترسم که نکنه برای ازدواجم به مشکل بر بخورم منو راحنمایی کنید لطفا.

محسن ir ۰۲:۱۴ - ۸۷/۰۸/۱۰
2
17

فکر کنم کل این مقاله می خواد بگه : صیغه بهترین راه حل است !!!!!!!!!!!! همش مغلطه بود آقا. اکبر راست مگه.

مهتاب ir ۰۵:۲۵ - ۸۷/۰۸/۱۲
9
8

فوق العاده بود. من یک دختر 23 ساله ام که خانوادم مذهبی نیست. می دونم پسرها خودارضایی می کنن ولی نمی دونم دخترا چه مدلی خودارضایی می کنن. من فقط چندین ساله که هر وقت تنها می شم توی خونه ، فقط برای کنجکاوی میرم توی سایتهای سکسی متاسفانه ولی در حالت عادی هیچ نوع احساس نیازی به سکس احساس نمی کنم. اما همیشه بعد از دیدن عکس ها و فیلم های پورنو حالم از هرچی مرده به هم می خوره و این اثر مخرب این فیلم هاست که باعث بدبینی و ترس از سکس می شه و همین هم همیشه من رو کنجکاوتر به دیدن می کرد تا بفهمم دنیا چه خبره و اگه خانواده به آدم اطلاع رسانی نمی کنه خودم بی اطلاع نباشم. من توی دانشگاه پسرای زیادی با تیپ و موقعیت خوب از همکلاسی هام بهم پیشنهاد دوستی دادن ولی من تا به حال دست هیچ پسری رو نگرفتم چون احساس نیاز نکردم و اصلا بهم سخت نمیگذره از نظر جنسی. حالا هدفم از گفتن این شرح حال چی بود؟ این که بگم " فقط سعی کنید توی خونه تنها نشید. فقط سعی کنید توی خونه تنها نشید. از تنهایی بلا خیزد. توی جمع باشید. اگر همه از خونه میرن بیرون شما هم برید خرید یا پیاده روی . پای سایت ها و فیلم ها پورنو نشینین دوستای عزیزم، فقط نفرت و خشونت و کثافت و حیوانیت رو ازش یاد می گیرین. خود ارضایی نکنین چون من هم مدتیه که بلافاصله با دیدن یک صحنه سکسی اعصاب دستم دچار اشکال میشه باورتون میشه؟؟؟ من تا حالا جسمن خود ارضایی نکردم و نمی دونم چجوریه فقط عکس و فیلم دیدم. برق چشمام از بین رفته درست عین مطلبی که این مقاله نوشته بود. من مدت زیادیه که اصلا تو این سایتها پامو نذاشتم و دیگه اگه خدا بخواد نمی رم. شک نکنید که استمنا و خودارضایی 10 برابر دیدن پورنو اعتیاد میاره . سیستم بدنتون رو مختل نکنید بذارید فکرتون تازه و زلال باشه . فکرتون رو کدر نکنید. اگر ازدواج کردین دیگه بدتر چون از نظر من حقیر در این حالت به همسرتون دارید خیانت می کنید. من اگر روزی بفهمم شوهرم بعد از ازدواج با من بازم خودارضایی می کنه ازش حالم به می خوره و از زندگی که برام ساخته بهش مثل یک خائن نگاه می کنم و مطمئنم اگه منم خودارضایی کنم اونم حالش از من بهم بخوره ."

پاسخ ها

یه دوست ir ۱۲:۱۸ - ۹۱/۱۲/۰۲

خیلی خوبه که دیگه اینجور فیلما رو نمیبینید چون تاثیرات بدی روی شما گذاشته.ولی به این نکته هم توجه کنید که چه مردایی که شما توی این فیلما دیدین و چه زنهایی که دیدین آدمای خیلی کثیفی هستن که نمیشه اینو به همه ی مردها و زنها تعمیم داد.

مسعود ir ۱۲:۲۸ - ۸۷/۰۸/۱۶
3
3

مقاله خوبی بود اتقاقی پیدا کردم . من چون دبیر هستم این مقاله را چاپ کردم تا بتونم از آن برای آموزش دانش آموزان استفاده کنم البته با ذکر سایت شما عزیزان

سعید ir ۱۲:۵۴ - ۸۷/۰۸/۱۶
39
0

سلام، مطالب مقاله را توی کتابهای مختلف خوانده بودم، چون من از مطالعه لذت می برم. معتقدم هر کاری باید از راه درست و طبیعی خودش انجام بشه.حرفهایی را که دوستان نوشتند درک می کنم.حرفهام را با یک جمله از دکتر شریعتی به پایان می برم: انسان یعنی اراده آگاه، آزاد و آفریننده.

EHSAN ir ۱۱:۰۲ - ۸۷/۰۸/۲۰
37
1071

من هم به تازگی این مقاله رو خوندم خیلی خوب بود به دوستانی که در حال ترک اند بگم که ترک یه عادت حداکثثثثر 28 روز طول می کشه

حامی ir ۰۴:۰۷ - ۸۷/۰۸/۲۰
55
4

واقعا خندم میگیره وقتی یکی میاد نظر میده و به این مقاله میگه علمی...

پرنده مهاجر ir ۰۹:۱۵ - ۸۷/۰۸/۲۱
164
4

بسیار متاسفم شدم از خواند این مفاله بی نام و نشان و از اینکه اینچنین با احساسات جوانان ایرانی بازی می ‏شود‎!!!!‎ نظریات علمی رابج هیچکدام خودارضای را نفی نمی کنند، بیشتر روانشاسان معتقدند نوغ برخوردهایی (از نوع ‏برخورد این مقاله) که جوانان را دچار احساس گناه می کند-بیشترین آسیب را به ذهن جوانان وارد می سازد‎! ‎ این بدین معنی نیست که بنده بخواهم جوانان را تشویق به کاری بکنم اما دقبفا می فهمم که این نوع فتوی ها تا چه ‏حد زیانبار است! افراط و اعتیاد در هر کاری زیانبار است، حتی افراط در غذاخوردن که نیاز طبیعی بدن است‎.‎ همین جا می شود از تاثیر زیانبار اینگونه مقالات آگاه شد ، کافی است به برخی کامنتها مراجعه نمایید! مشاهده می ‏کنید چه تعدادی از خواندن این مقاله .... دچار احساس گناه شده اند! من نمی دانم از این کار چه کسی سود می برد‎!‎ من که عمری را پشت سر گذاشته ام خوب می فهمم که این حرفها هیچ پشتوانه ای ندارد. من جوانانی را می شناسم ‏که این حرفها را باور کردند و نه سراغ سکس رفتند و نه خود ارضایی! اما زییایی ظاهری و نیز نشاط خویش را ‏در این راه حرام کردند و دچار باس و افسردگی شدند و نیز بسیار جوانانی را هم می شناسم که در این راه اقراط ‏کردند و دچار خسران شدند‎.‎ جوانان عزیز من نمی توانم راه صحیح را به شما نشان دهم ویا شما را موعظه کنم، می توانید خودتان تحقیق کنید، ‏ولی بدانید هر چیزی که شما را دچار عذاب وجدان می کند علمی نیست!!! همواره سعی کنید از نظرات علمی ‏غالب و رایج سود برید. همین‎!‎

پریا ir ۰۷:۳۳ - ۸۷/۰۸/۲۳
72
43

سلام. مطالب خوبی بودند. در ضمن بانظر لیلا موافقم.

saman ir ۰۳:۵۴ - ۸۷/۰۸/۲۴
65
51

سلام فقط می تونم از شما تشکر کنم و دوستان واقعا بیاید به هم قول بدیم دیگه چنین کاریو نکنیم

pesari monde to dorahii ir ۱۱:۲۴ - ۸۷/۰۸/۲۴
36
0

man 21 salame az sale84 mobtala be khod rezaii shodam albate na ziyad gahi hafteii 1 bar gahi 15 roz 1 bar va... khoda kheili mano dost dare chon behem zaheri khob dade va in eteghad ke daram ke ba hichkas joz hamsar ayandam sex nakonam va nakardam va nakhaham kard man ba ye khanomi ashna shodam alaghe peyda kard be man be tori ke ba vojod inke shohar dasht ba man ertebate telefoni dasht va be man harfaye sexy mizad ham khodesho erza mikard ham baese tahrike man mishod chand sal ham az khodam bozorgtare man khastam bedonam aya rahi baraye tarke in kare bade man hast? va aslan in mizan ke man in karo mikonam zarar dare va aya tasiri ro varzesham daree? dar zemn inro ham begam ke mogheiyate sex vase man kheili ziyad hast man baraye farare az sex khod erzaii mikonam nemikham tanam alode be gonahe bozorgtari beshe pas javab soalamo be e-mailam bedid mer30 az saiteton 4 sale varzesh mikonam 75 kilo vazn daram ba vojod khod erzaii zoram kheili nesbat be vaznam ziyade 110kilo perese sine mizanam va...

saman ir ۰۴:۲۶ - ۸۷/۰۸/۲۶
0
2

سلام دوستان عزیز من دچار چنین مشکلاتی بودم اما با کمک خدا و اراده که مهمترین چیزه تونستم ترکش کنم مطالب سایت درسته هرکی می گه غلطه غلط کرده من چیزهای زیادی در مورد خود ارضایی میدانم و یکی از دلایل ترک این کار هم همین اطلاعات من بود اگه خواستید کمکتون کنم در خدمتم بهم pm بدین اینم آی دی من soltan_saman@yahoo.com

saeed ir ۰۹:۵۰ - ۸۷/۰۸/۲۷
48
143

سلام دوستان.من امشب خود ار ضایی کردم با اینکه خیلی از این کار زشت بهم می ریزم و بدم می اد .با خواست خدای مهربون و خوندن اینمقاله می خوام ترک کنم تا زندگی خوب وراحت رو بعد از چند وقت بدست بیارم(واقعا خسته شدم)برام دعا کنیدممنون..

محسن ir ۰۳:۳۱ - ۸۷/۰۸/۲۸
0
1

ببینید نشانه خواب در این مورد چیست من از نظر من مثل این که شما یک قرص را داشته باشید و نخواهید به کسی بدهید و اگر شما این قرص را ندهید میرن جای دیگری پیدا می کنند پس بهتر این قرص یا همان انرژی که دارید نگه دارید تا بتوانید در موقع لازم به دیگران بدهید در غیر این همسر بقیه را از دست می دهید

احسان ir ۱۲:۲۸ - ۸۷/۰۸/۲۹
3
0

سلام خیلی جالبه تا الان من مقاله یا مطلبی نخوندم که این همه راجع به اون نظر داده باشن خوب این نشون میده که هر کسی که این مطالب رو خونده چه موافق چه مخالف این عمل رو تجربه کرده پس این گناه نابخشودنی گریبان همه رو گرفته رو این حساب مسؤلان( خواجه ها)باید به فکر احداث تیمارستان های جدید برای بیش از نود درصد مردم باشن

ارش(دانشجوی پزشکی) ir ۰۵:۴۴ - ۸۷/۰۸/۲۹
23
43

با سلام چندین ایراد به مقاله حضرت عالی وارده این مقاله باید مربوط به علم پزشکی باشه نه فلسفه و مذهب که شما رفتین سراغ زیگموند فروید و غیره از نظر علم پزشکی بدن یک مرد بالغ هر 75 روز از زمان بلوغ اسپرم تولید میکنه و در هر 3 الی 4 سیسی مایع منی 250میلیون اسپرم وجود داره و بر خلاف ادعاهای شما با استمنا این مقدار تولید اسپرم در طی دوره 75 روزه بعدی به هیچ وجه کاهش پیدا نمیکنه با هربار استمنا کل کیسه منی تخلیه نمیشه و مکانیزم دستگاه تنازلی در عرض 1 ساعت بعد از استمنا مقدار منی از دست رفترو از کیسه هایی موسوم به کیسه های ذخیره که کیسه های اضطراری دستگاه تناسلی هستند به کیسه های اصلی انتقال میده و این هم بگویم اگر کسی امکان ارتباط جنسی نداشته باشه و استمنا هم نکنه متاسفانه دچار انواع بیماریهای هورمونوتیک در دستگاه تناسلی خواهد شد به علت اینکه با پرهیز از استمنا و رابطه جنسی کیسه های ذخیره اضطراری بر اثر کم کاری تظعیف شده و توانایی اولییه را از دست میدهند و این اثر مخرب بعد از اولین ارتباط جنسی باعث ناکارآمدی این قسمت و اختلال در تولید هورمون های جنسی میشود برای اطلاعات بیشتر میتوانیید به آدرس ایمیل بنده مراجعه کنیید

my ir ۰۱:۳۸ - ۸۷/۰۸/۳۰
44
44

بالاخره چکار کنیم این کار درسته یا غلطه

my ir ۰۱:۴۴ - ۸۷/۰۸/۳۰
1
0

خیلی ممنون از مطلب شما به نظر من هم این کار خوب نیست من هم از ده سالگی تا حالا که 19 سالمه این کار را میکردم دچار ناراحتی هایی هم شدم اما میخوام ترک کنم شاید دلیل مشکلاتم هم همین باشه

احسان ir ۰۹:۵۸ - ۸۷/۰۸/۳۰
1
17

باز هم سلام دوست داشتم این مطلب رو هم به حرفام اضافه کنم که افراط و تفریط تو هر کاری مضرات خودش رو داره مثل همه نیازهای انسان چه این نیاز تغذیه باشه چه مسائل جنسی وغیره به نظر من محدودیت باعث زیاده روی جوانان ایرانی در انجام

بابک ir ۰۴:۲۳ - ۸۷/۰۹/۰۳
1
2

با سلام من که یک مربی ورزش های رزمی هستم .همیشه به شاگردانم می گویم کسی که قبل از باشکاه این کارو یعنی خود ارضایی رو انجام بده یا نیاید باشگاه ویا اگر آمد باید برای تنبیه تمرین سخت تری رو انجام بده . چون واقعا این عمل برای مدت 10 الی 12 ساعت بدن رو به تحلیل می بره من وقتی دو دور بچه ها رو دور تاتمی می دوانم می فهمم که طرف این کار و انجام داده یانه با همه بچه ها هم رفیق هستم و خوشبختانه سه نفر قهرمان در سطح ملی ویا کشوری از شاگردان من هستم حالا اگر دوستانی هستند که می گن این قضیه علمی نیست من خودم اثرات منفی این کار رو روی شاگردانم دیده ام . بنابراین توصیه نمی کنم که دوستان مجرد این کار رو انجام ندهند ولی با انجام ورزش های گروهی وتنظیم ودر اختیار داشتن نفس خودتان این کار را هدایت کنید . نگذارید این عمل شما رو زندانی خود کند بلکه شما آن را کنترل و هدایت کنید آن کسانی که این کار رو تا به حال انجام می داده اند اصلا نگران نباشند بلکه از همین امروز و از همین ساعت این عمل رو هدایت کنند . سفارش دیگر من این است سعی شود غذاهای بسیار پر کالری کمتر استفاده شود واگر هم استفاده می کنید با کار ,ورزش مقدار کالری اضافی رو از بین ببرید.و خدارو هنگام این عمل فراموش نکنید واز حضرت یوسف تاسی جوییدکه در بدترین شرایط بر نفس وشهوت خود فایق شد.

علیرضا ir ۱۲:۴۷ - ۸۷/۰۹/۰۵
39
24

اجازه می خواهم این مقاله را در وبلاگم قرار دهم . ممنونم اگر موافقت نمایید . آدرس وبلاگم : http://safar.blogfa.com

hadi ir ۱۱:۴۸ - ۸۷/۰۹/۰۷
32
0

salam man ham chand vaght be in bemare mobtala bodam ama tonestam bakomak khoda va arddeh khodam tark konam vaghean zendge bedon khod arzae 1 mane dege dare

علی ir ۰۴:۵۲ - ۸۷/۰۹/۰۹
1
1

سام بر مشا بنده 18 سالم هست و از 15 سالگی این کار رو انجام میدادم و چند مدتی هم خخیلی شدتش زیاد شده بود مثال هفته ای 4 -5 بار انجام میدادم . بنده هم سخصا اثرات منفیش رو تجربه کردم و احساس بدی بهم دست میده . بنده ورزش شنا رو در سطح حرفه ای ادامه میدم ، به همین دلیل موقع ورزش کاملا تفاوت رو احساس میکنم. اگر روزی خود ارضایی کنم و برم استخر خیلی زود خسته میشم و نفسم کم میاد اما مثلا اگر چند روزی و یا چند مدتی خود ارضایی نکنم خیلی راحت تر هستم. جالب است که رکوردهایی که مربیان من از من میگیریند هم خیلی متفاوت میشه . اما بنده چند مقاله دیگه هم در مورد این موضوع خواندم و نتیجه کلی بنده این بوده که : خود ارضایی ، نه ترک کامل و نه تکرار زیاد از حد آن باید بسیار کنترل شده باشد تا مشکلی پیش نیاید ، البته به همراه رژیم غذای خوب و سالم و ورزش ورزش ورزش ورزش

sahneh ir ۰۳:۰۳ - ۸۷/۰۹/۰۹
1
138

مقاله خوبی بودخیلی ممنون

yeki mesle baghiye ir ۱۰:۲۹ - ۸۷/۰۹/۱۱
1
81

khob chikar konim na mishe hala ezdevaj kard na mishe ba yeki dige in karo kard ?mishe rahnamaii konid.mer30

begger ir ۰۲:۳۰ - ۸۷/۰۹/۱۲
311
1

من نمی دونم چرا اینقد نظر ها مختلف... اما به نظر خودم هم کار زشتی هم اینکه 100% ضرری هم داره.... اما ترکش خیلی سخته ... فرهنگمون خیلی بیخود. چون اگه تو فرهنگمون جا افتاده بود که پدر مادرا در این مورد بچه هارو آگاه می کردن، دیگه این موارد کمتر پیش میومد.

علی ir ۰۴:۴۷ - ۸۷/۰۹/۱۳
1
1

طور خدا دعام کنید یکی بیاد به من حرف بزنه دارم میمیر........خدا کمک خداکمک توکل بخدا من الان دارم گریه میکنم 17 سالمه 6تا8 ماهه این کارو میکنم 2 توترک بودم نتونسم الانم توترکم 18 روزه کمکم کنید خدا

begger ir ۰۴:۲۳ - ۸۷/۰۹/۱۳
264
75

البته من تو سایت دکتر روهام عضو هستم...از ایشون در این مورد سوالات بسیاری شده...این ضرر هایی که به این شدت نوشته شده هم نیست . اما در صورت افراط می تونه مشکلاتی رو ایجاد کنه و از توانایی بدن بکاهد. اما نه اینکه دیگه بخواد بعدا موجب نازایی بشه و از غلظت منی بکاهد...چون یک فرد متاهل هم ممکن در روز 2 یا 3 بار با همسرش نزدیکی کنه ...اما خوب این عمل خود ارضایی گناه هم داره دیگه... علی جون شما هم نمیخواد این طور ناراحت باشی و به روح و روانت آسیب بزنی...اما چو ن مدت زیادی نیست که این کارو می کنی ،پس راحتر می تونی ترکش کنی...ترکش کنی بهتره،حتما ترکش کن.

No Name ir ۰۲:۲۲ - ۸۷/۰۹/۱۴
62
174

مقاله خیلی خوبی بود , اما اگر در مورد درمانش هم مقاله ای بگذارید خوبه و این که اگر از همین الان جلوی استمنا رو گرفته باشیم , ایا اثراتش از بین میره یا تا حدی از بین میره ? یا اینکه به اجبار به دلیل نداشتن اگاهیه کافی محکوم به داشتن اثرات سوءش هستن ? راه جبرانی هم هست ؟

etefagh ir ۰۴:۳۱ - ۸۷/۰۹/۱۴
21
0

کاری ندارم مقالتون علمی یا نه فقط میخوام بگم این کافی نیست در مورد درمانشم بگید خوووووووووووووووووووووووووووب

محسن ir ۱۲:۲۷ - ۸۷/۰۹/۱۵
5
2

بیش از حد مزخرف.

ام ای اس ir ۰۴:۳۶ - ۸۷/۰۹/۱۵
2
75

آیا عوارض خود ارضایی مانند کند ذهنی، فراموشی،لرزش دست ضعف قوه بینایی وشنوایی درمان پذیرند؟چگونه؟

علی ir ۰۸:۳۱ - ۸۷/۰۹/۱۵
5
2

خدااااااااااااااااااااااا کمکم کن................... اگر نتونسم ترک کنم خودمو میکشم

یه بنده خدا ir ۰۹:۵۴ - ۸۷/۰۹/۱۵
0
76

ظاهراً خیلیا تو سایت شما فقط بلدن به "عالیه" بسنده کنن و به همین خاطر شما هم عادت نکردین یه نظر که شاید بتونه به جای "عالی" گفتن یا "خوب حالا چیکا کنیم" بتونه یه نظر دیگه تولید کنه رو بفرستین تو خروجی! شرمنده اگه عادت نکردم هر کی هر چی میگه رو بدون فکر قبول کنم و بگم: "واقعاً عالیه!"

بابک ir ۰۱:۳۹ - ۸۷/۰۹/۱۶
2
41

علی آقا شما اگر خودکشی هم بکنی هیچ اتفاقی نمی افته شما هنوز جوون هستید بهتره که با مشکل منطقی برخورد کنی نگران نباش تقریبا بالای 95 درصدجونهای ایرانی دچار این مشکل هستند حتی در کشور های خارج هم من شنیده ام بسیار این کار رو می کنن زیرا وقتی شخصی احساس نیاز به خود ارضایی می کنه در زمان های استراحت وتنهایی سراغ افراد می ایدودر آن زمان امکان داره که جنس مخالفی نباشد بنابراین این اتفاق می افته بنابراین تا می تونی از تنهایی دوری کن چشم و دلت رو پاک کن وتا می تونی ورزش کن . خدا نگهدار شما دوست خوب

آسمون ir ۰۲:۰۹ - ۸۷/۰۹/۱۶
51
82

بابت اطلاع رسانی تون ممنون! من دارم از ترس سکته می کنم! دارم ازدواج می کنم و می ترسم همین باعث بشه که توی ازدواجم شکست بخورم! تورو خدا راه دروانش رو هم بگید! این مراکز کجا هستن؟ در ضمن من یه دخترم! ای کاش خانواده ها این قدر بسته نبودن که کار به این جا بکشه!! گریه

rozgol ir ۰۸:۱۲ - ۸۷/۰۹/۱۶
2
43

سلام من از 5 سالگی خودارضایی میکردم تا اینکه در 17 سالگی فهمیدم اسمش چی هست بعد خواستم ترکش کنم که خیلی سخت بود و دوباره انجام میدادم تا 23 سالگی یه جوایی معتادش بودم بعد با یه پسر آشنا شدم که الان همسرمه این آشنایی خیلی کمکم کرد تا این کارو کنار بذارم البته الان دچار ه یه مشکل دیگه هستم من تو سکس با همسرم به مرحله ارگاسم نمیرسم در حالیکه قبلا که خود ارضایی میکردم خیلی لذت میبردم ( البته بعدش عذاب وجدان) الان که 4 سال از ازدواجم میگذره اصلا تو سکس با شوهرم به مرحله ارگاسم نمیرسم یعنی لذت میبرم اما به مرحله ارگاسم نمیرسم الان گاهی شیطون گولم میزنه بعضی وقتا نمیتونم تحمل کنم شاید سالی 2 مرتبه هم خودارضایی کنم البته شوهرم هم دچار انزال زودرس است یعنی زمانی که به نعوض کامل میرسد و نزدیکی میکنیم به 30 ثانیه هم نمیرسد حال من از شما عزیزان چند سوال دارم 1- آیا مشکل من به خاطر این هست که قبلا خود ارضایی میکردم 2- آیا به خاطر انزال زودرس شوهرم است و 3- این مشکل همسرم (انزال زود رس ) چگونه حل میشود چون خودم اصلا دلم نمیاد مشکلشو به روش بیارم و خودش هم اصلا اهمیتی برای حل اون نمیده فقط میدونم یعنی احساس میکنم که خودش هم از این مسءله راضی نیست .(خواهش میکنم کمکم کنید مرسی از همتون)

پاسخ ها

aramesh ir ۰۵:۲۰ - ۹۲/۰۵/۳۱

مشکل از شوهرتونه استاندارد سکس زناشویی معمولا 15 دقیقه به بالاست البته با پیشنوازی من فکر میکنم ذهن شوهرتون در هنگام سکس با شما نیست

begger ir ۰۳:۳۰ - ۸۷/۰۹/۱۷
59
0

خانم rozgol من با اجازه مسئول سایت شما رو به مراجعه سایت آقای دکتر روهما به آدرس: www.roham.ws پیشنهاد میکنم شما در این سایت می تونید مشکلتونو با شرکت در انجمن و ایجاد موضوع ،از خود دکتر بپرسید البته قبلش باید عضو بشید که کاملا مجاننی هست... من خودم هم عضو هستم،یک سایت کاملا پزشکی و خوبی هست... الیته اینطور نیست که فکر می کنید...حالا خودتون مراجعه کنید ،متوجه می شید اگه مشکلتون حل شد من رو هم دعا کنید...

miss x ir ۰۶:۱۵ - ۸۷/۰۹/۱۸
68
64

من فکر می کنم اگه این مشکل تا این حد افراطی مطرح نمی شد کسی رو نمیتونست تا این حد تکون بده!!!مشخصه که همه ترسیدن ... همه دنبال راه حل هستن....من قراره وبلاگی رو یا به اصطلاح کلوبی رو برای کسانی که قصد دارند این مشکل رو حل کنند راه اندازی کنم...من یه دکتر یا روانشناس نیستم...یک جوون 21 ساله هستم که مثل خیلی از دوستانی که اینجا هستن دچار این نوع اعتیاد شدم... کلوبی که در اون کسی نیست که بخواییم با خجالت از مشکلمون پیشش صحبت کنیم و همه در کنار هم و با راه حل هایی که ممکنه بلد باشیم به درمون خودمون و همدیگه کمک کنیم...ما نباید چشم امیدی به مسولان و دیگران داشته باشیم...باید خودمون دست به کار بشیم. از دوستانی که مصرانه قصد ترک این عادت رو دارند و تمایا به هم کاری در راه اندازی این کلوب دارن لطفا به ایمیل من پیغام بگذارن... روز همگی خوش.... neshat_salamati@yahoo.com

مهندس حسام کیانمنش ir ۰۸:۳۵ - ۸۷/۰۹/۱۹
9
36

سلام .من رشته ام روانشناسی یا پزشکی نیست اما چون با این مساله درگیر بودم واقعا روی این مساله قبل از این تو مقالات مختلف تحقیق نسبتا جامعی انجام دادم. لطفا دوستانی که این کار رو انجام می دهند دقت کنن: 1-بیخودی از این کار یک لولوخورخوره برای خودشون نسازند این کار فقط از نظر مذهبی شاید گناه باشد این کاملا نیاز طبیعی و فیزیولو‍‍ژیکی بدن شماست. 2-طبق تحقیقات انجام شده حدود 90% پسران(عدد دقیقترش خاطرم نیست)و80% دختران (بازم عدد دقیقترش یادم نیست) در دنیااز موقع بلوغ تا قبل از ازدواج این کار رو انجام میدن 3-فقط موقعی خود را تخلیه کنید که نیاز داشته باشید و با کمی خویشتنداری از معتاد شدن به این عمل جلوگیری کنید. 3-مکانیزم انجام این کار در بدن عینا مکانیزم سکس کامل است. 4-جدا از مسایل مذهبی این کار از نظر روانی باعث پشیمانی بعد از این عمل حتی در افراد غیر مذهبی میشود.سعی کنید با خودتان کمی منطقی باشید تا این اثر را از بین ببرید. 5-اگر به موقع خود را تخلیه نکنید و سعی کنید خودتان را در مخمصه قرار بدهید در آینده بسیار برایتان از نظر جنسی زیانبار خواهد بود. توضیح1:مقاله فوق بهتر است در یک محفل مذهبی یا فلسفی مطرح شود و یا در صدا و سیمای ایران پخش شود تا اینکه در چنین سایت پربیننده ای گذاشته شده و یافته های معتبر علمی و ثابت شده را بدون هیچ گونه منطقی وارونه جلوه نماید. توضیح2:چون خلاصه اون چیزهایی که در ذهنم بود و قبلا تحقیق کرده بودم و برایم اثبات شده بود نوشتم شرمنده از اینکه منابعش یادم نیست شما برای اثبات گفته هایم 1-میتوتنید با یک روانشناس یا پزشک متخصص مشورت کنید.2-با کمی جستجو اگر انگلیسیتون خوب هست با مقالات معتبر جهانی در این مورد آشنا شوید.3-مقالات و مصاحبه های پزشکان متخصص فارسی زبان هم از جمله سایت دکتر رهام صادقیwww.roham.wsوهمینطور مصاحبه های سایت بی بی سی با متخصصان امر که برخی دوستان اشاره کرده اند میتواند تا حدی مفید باشد.

بهار ir ۱۰:۳۶ - ۸۷/۰۹/۲۳
4
5

با سلام خدمت همه عزیزان در برخی مطالب دیده می شود که گفته شده از نظر مذهبی ممکنه این کار گناه باشه ولی از نظر طبیعی این کار اشکال نداره جالب اینجاست که همه می دونیم مذهب چیزی نیست که انسان از خودش ساخته باشه بلکه از طرف کسی است که انسان رو خلق کرده و بهتر از هر کسی به سیستم بدن انسان آگاهی داره پس اگر از نظر شرعی که ما درباره شریعتهای آسمانی صحبت می کنیم ، این کار نادرست باشه حتما یه علت و حکمتی در پی این دستور وجود داره که انسان هنوز به طور کامل بهش نرسیده گرچه ضررهای آن کم و بیش چه از طریق تجربه فردی و چه از طریق علم ثابت شده و ما می دونیم که نظریه های علمی از جمله نظریه های روانشناسی ثابت نیستند و هر از گاهی نظریه جدیدی می یاد و نظریه قبلی رو رد می کنه و ما وقتی که پای قبول کردن نظری بیاد نظر روانشناسی رو به نظر خالق هستی نباید ترجیح بدیم . موفق باشید

مهم نیست ir ۱۱:۲۴ - ۸۷/۰۹/۲۴
116
55

این مزخرفات چیه که اینجا نوشته این مقاله تا حد زیادی بر پایه توهمات نویسنده هست از نظر روانشناسی 99 % اقایون این کارو میکنن به کررات خانومها رو نمیدونم ! از نظر پزشکی و روانشناسی کاملا موجه هست مشروط بر اینکه در یک هفته فراتر از دو بار نباشه(یعنی عادت هر روزه نشه) چون افراط حتی در اب خوردن هم ضرر داره از نظر شرعی هم شما بفرمایید کجای قران کلمه استشها یا استمنا اومده که علما دارن میگن که حرامه؟ جمع کنید این مزخرفات رو چرا با اعصاب این جوونها بازی میکنید اگر غیر این باشه که پسرها هر روز از فرط نیاز باید به ناموس مردم گیر بدن چرا نمیگید که 80 درصد ذهن اقایون از نظر فیزیولوژی حول و حوش مسایل جنسی میگرده چرا ننوشتید که اگر این نیاز به مدت نه چندان طولانی ارضا نشه ماده ای در مغز ترشح میشه که اصطلاحا مغز رو کور میکنه و اون فرد کاملا از نظر فکری صفر میشه و نمیتونه متمرکز باشه جمع کنید این بساط شامورطی بازی رو استحمار تا کی؟ اگر راست میگید فوایدش رو هم بنویسید تا دیده شه که در کفه ترازو مضراتش میچربه یا فوایدش شما با احساس تمامی جوونهایی که این مطالب رو میخونن بازی میکنید از اثرات بد ذهنی گرفته تا احساس گناه و بیزاری از خود واقعا متاسفم حتم دارم نویسنده این مقاله بدون داشتن کوچکترین دانشی این مطالب رو از جایی کپی کرده و اونجوری که می پسندیده چیدمان کرده وا اسفا !

فرهاد ir ۰۵:۲۶ - ۸۷/۰۹/۲۵
31
2

کاملا آشکاره که این مقاله پایه تعصبی داره تا علمی. به کار بردن عباراتی جون "به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را 100% محکوم می کنیم"، "متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد" وبسیاری دیگر گواه این مطلب است؛ حتی فروید هم اینطوری واسه ملت نسخه نمی پیچید. "در گذشته مردهای یونان باستان تا سن 140 سالگی عمر می کردند." شمایی که این مقاله رو نوشتید خودارضایی نکنید ببینم عمرتون به 90 می رسه یا نه! کاهش عمر دلایل بسیار زیادی داره مثل تغذیه، آب و هوا، استرس و... ولی میل جنسی یک غریزه در انسان است و از ابتدای تاریخ بشر وجود داشته؛ پس مطمئنا ارضای مناسب غرایز انسانی سبب طول عمر خواهند شد نه کم شدن آن. البته که راه صحیح تر از خود ارضایی، سکس با شریک جنسی است ولی وقتی دسترسی به شریک جنسی نیست خودارضایی جایگزین می شود. (اون هم تو جامعه یی که نهایت تلاش برای جدا کردن مرد و زن صورت می گیرد.فکر کنم تنها جایی که مرد و زن یکجا جمع میشوند کلاس های دانشگاه ست که اون هم به خاطر اینه که کمتر پول استاد بدن). عواقب خود ارضایی نکردن بیشتر از منافع آن هست، خصوصا برای مردها. اعتدال در هر کاری انسان رو به اوج می رسونه و عکس آن باعث سقوط میشود. در نهایت با عقل خودتون تصمیم بگیرید نه حرف دیگران. جایی آدمها همه چیزشونو از دست میدن که عقلشونو نادیده میگیرند. موفق باشید

پاسخ ها

valhan ir ۰۸:۰۸ - ۹۳/۰۲/۲۱

من کاملا با شما موافقم

mahsa ir ۰۷:۲۳ - ۸۷/۰۹/۲۶
8
4

من خودم 3 سال این کارو میکنم و واقعا اثراته بدشم دیدم اما بعضی وقتها واقعا نمیشه کاریش کرد.مثلا نمیشه درس خوند .اما خیلی دوست دارم ترکش کونم وقتی این کارو میکنم انقد ناراحتم که گریه میکنم

AZAR ir ۱۱:۵۱ - ۸۷/۰۹/۲۶
4
349

SALAM KHASTE NABASHID. AVAL MIKHASTAM BE ONHAYI KE KHOD ERZAYI DARAN BEGAM AFARIN KE BA IN KAR KHODETUN RO DAR EKHTIYARE KASI GHARAR NEMIDIN .PAS MITUNIN BA IMANE BISHTAR IN KAR RO HAM TARK KONID HICH CHIZI MESLE ZENDEGI SALEM ZIBA NIST BA KHODA BASH PADESHAHI KON BI KHODA BASH HARCHE KHAHI KON

سارا ir ۱۰:۵۱ - ۸۷/۰۹/۲۸
41
0

سلام. من از سن 10 سالگی شروع به خود ارضایی کردمو الان در سن 22 سالگی هستم.ازدواج کردم و در سکس با همسرم ارضا نمیشم حتی در مدت طولانی که سکس داشتیم(نزدیک 2 ساعت)من ارضا نشدم.میخوام بفهمم به دلیل خودارضایی در گذشته ست یا نه.مرسی از مقاله خوبتون.

بابک ir ۰۱:۴۸ - ۸۷/۰۹/۲۸
60
237

به نظرم به راه متعادل بودن درهرکاری عقلانیست.

حمید ir ۰۸:۱۰ - ۸۷/۰۹/۲۹
2
28

واقعا مطلب مفیدی بود من به عنوان یک ترک کننده این عمل زشت و کثیف از مدتی بسیار دور ( به لطف خدا ) تمام مطالب فوق را در مورد ضررهای استمناء ( که قسمتی از آن بصورت تجربی به من ثابت شده ) تایید میکنم.

ثریا ir ۰۸:۵۳ - ۸۷/۰۹/۲۹
12
5

خدایا صداهای همه ما را شنیدی همه با زجر و التماس از تو خواهش می کنیم که ما را بیامرزی، توبه ما را بپذیری و اثرات کامل این کار را کاملا از ما بر طرف کنی خدایا من برای همه دختران و پسران بدبختی که به این کار می پردازند دعا می کنم خدایا سخت به یاری و کمکت برای نجات از این منجلاب نیازمندیم بار الها به یاریمان برس که ما یک سری جوانان بی کس بی پناه هستیم که شیطان از این موقعیت استفاده کرده و ما را هر بار به وسیله خود ارضائی ازار می دهد بارالها به یاری من و همه دوستان من برس انشاءالله خداوند به همه ما کمک می کند بیایید با هم برای همه دعا کنید من خودم هم از دچار شندگان هستم ولی امید دارم که بسیار زود خداوند همه ما را شفا بدهد انشاءالله

پاسخ ها

محمد رضا ir ۰۲:۵۷ - ۹۲/۰۱/۰۹

ممنون از دعاى خوبى واسه همه جوونا کردى . من هم دعا میکنم یا دعاتون بگیره یا درمانى براى همه ما پیدا شه . وقتى فراوونى باشه دیگه کسى گشنه نمی مونه .

احمد ir ۰۵:۵۴ - ۸۷/۱۰/۰۱
39
43

کپسولهای ضد وسواس هست مثل (فلوکسیتین)که با نسخه ی پزشک می توانید از داروخانه تهیه و مصرف کنید

m ir ۰۸:۴۸ - ۸۷/۱۰/۰۱
2
0

این کار تا این حد هم که گفته میشه بد نیست در هر کاری افراط و تفریط خوب نیست این کار را تحت کنترل خود در آورید نه اینکه این کار شما را تحت کنترل خود در آورد و افساری به گردن شما بیندازد

artin ir ۰۲:۰۰ - ۸۷/۱۰/۰۲
2
242

هم مقالرو خوندید هم ناله هارو کاشکی مسئولین ما کمی جدیتر با مسئله برخورد کنند بجای اینهمه تبلیغ دین در رسانه ها ساعاتی رو بی پرده با جوانان صحبت کنند تا در اینده با نسلی ضعیف که کارایی انچنانی برای مملکت ندارند روبرو نشویم ایا مگه میشه لیوان ابو از تشنه ای بگیری حالا هزار بگو ضرر داره چند درصد جوونا تازه به بلوغ رسیده از مضرات استمناء اگاهی دارند با توجه به استفاده از تصاویر تحریک امیز در گوشیهای موبایل جوانها قبل از بلوغ با این مشکل روبرو میشن فکر میکنم اگه مقالات شما هم نباشه کسی دنبال اطلاعات نیست فقط به فکر حال هستن که خوش باشن

مهدی ir ۱۱:۱۰ - ۸۷/۱۰/۰۲
1
203

سلام مطالب جالبی بود که من به شخصه کمتر جایی دیدم که به این شکل موضوع فوق رومورد بررسی قرار بدن. نهایت نتیجه گیری اش اینه که باید ترک بشه . اما چرا اینقدر کوتاه و کلی اومدید روش ترک رو گفتید؟ رو راههای ترک باید بیشتر مانور می کردید.

ریزبین ir ۰۲:۱۸ - ۸۷/۱۰/۰۳
40
0

به نظر من این اطلاعات وقتی مفید وجالب بوده که درد را جسته(میگویئد) ولی درمان نباشد و راه و چاره ای نباشد هیچگونه مفید نیست ...مثل ماشینی هست که کلیدش گم شده بهتر بگویم که شناخت وظیفه مشکل نیست انجام وظیفه سخت و دشوار بوده میبینید ایران کشوریست جوان و همگی به نیاز جنسی وابسته هستند مثل خور و خواب و وووو پس نه میتوانند ازدواج کنند نه جائی و مکانی بابت تخلیه روح و روان هست و وووو به غیر از خود ارضائی راهی نداشته ....شما نه تنها بدتر آنها را سرکوب و مظطرب کرده بلکه بیشتر آنها را به زوال و خودکشی و بدبختی هدایت میکنید .....باید راه و دومان را تقویت کرد یعنی زمینی که قابل کشت نباشد مثل کوه نمیتوان دانه را در آن مکان کاشت ...پس این دانه و کشت و پیشنهاد شما مثل همان کو ه بایر و لم یزرع میباشد بهتر است بگویم بیهوده .....به شیرین زبانی و لطف و خوشی میتوانی به موئی فیلی کشی و با گوید که چون سر و کارت به کودک فتاد پس زبان کودکی باید گشاد

shahrokh.eshgh ir ۰۵:۳۹ - ۸۷/۱۰/۰۴
351
0

salam man shahrokh hastam man 17salame va az sene 10 saleghi estemna mikardam va narahatam vaba mahsa movafegham .man ta hala ba hich kasi refigh naboodam(dokhtar) vali alan daram mibinam nesf iran in karo mikonam narahat misham faghat khodam inkaro mikonam vali alan didam narahat shodam va dalil inam ine ke too mamlekate ma ina karo bastan va sarkoob kardan

shahrokh.eshgh ir ۰۶:۰۲ - ۸۷/۱۰/۰۴
43
0

khoda ghofre az to harekat az man barekat shama talash kon khoda komaket mikone manam haminjooriam pas biaim dast dar dast ham bedim ta in moshkel hal shavad

nextor ir ۰۶:۰۹ - ۸۷/۱۰/۰۵
7
3

من پسری 19 ساله هستم که متاسفانه به این کار اعتیاد دارم اما انسان در کنار خوراک و پوشاکو...احتیاج به سکس هم داره در ضمن من یه دوست دارم که پزشکه اون خیلی از حرف هاتون رو رد کرد وگفت اصلا چه ربطی داره!!!!اون گفت انسان فوقش در 16 سالگی به بلوغ جنسی کامل میرسه اما شما میگین 21 سالگی!!!اما از حق که نگذریم خیلی حرفاتونم درسته.می خام بگم علت اصلی خود ارضایی تو یه تمدن اسلامی باز تکرار میکنم تمدن اسلامی بالا بودن سن ازدواجه چون در تمدن اسلامی بازم تاکید میکنم تمدن اسلامی سن ازدواج مثل کشور ما نباید 30 سال باشه!!!در صورتی که در تمدن های غیر اسلامی هر چقدر هم که سن ازدواج بالا باشه از این لحاظ مشکلی براشون پیش نمیاد. و اما مشکل ما: ما بالا بردن سن ازدواج رو از غرب تقلید میکنیم اما به علت اسلامی بودن کشورعزیزمان نمیتوانیم از لحاظ جنسی و مخصوصا از لحاظ فکری ارضا شویم اون وقت چه کار میکنیم؟: اون وقت خود ارضایی میکنیم چون مجبوریم مجبور وقتی خود ارضایی کردیم چی میشه؟: روی روانمون به شدت اثر میذاره و عامل خود کشی های بسیاری میشه حالا باید چه کار کنیم؟: سرکوب نه اما باید کنترلش کنیم به خاطر خودمان و کسایی که ما رو دوست دارن خاهش میکنم چند چیز عجیب: کسی رو میشناسم که روزی 5 باز خود ارضایی میکنه کسی رو میشناسم که دیوونه شد و آلت جنسی خودشو برید بعد از چند ماه هم خود کشی کرد یکی از دوستانم که سرش رفت بالای دار!!!میدونید به چه جرمی شکنجه و کشتن وحشیانه ی یک دختر.اون پاک دیوونه شده بود

nextor ir ۰۶:۱۵ - ۸۷/۱۰/۰۵
2
0

در ضمن این واقعا عالیه که یه عده آدم دلسوز مثل مدیران این سایت به مشکلات نهان جامعه توجه دارن دمتون گرم.امیدوارم که به مشکلات این مبحث در این سایت توجه بشه برای این کار رو من حساب کنید

علی ir ۰۳:۳۳ - ۸۷/۱۰/۰۷
10
1

همه کسایی که اینجا نظر دادند مطمئناً به این درد دچارند بله این یه درد بزرگه . اگه قرار بود که من خودم رو ارضاء کنم پس جنس مخالفم چرا آفریده شده - راه حلش داشتن یه دوست از جنس مخالفه که واقعاً یه دوست باشه نه یه دوست نما - با داشتن یه دوست خوب دیگه این چیزا مهم نمیشه

بیمار ir ۱۰:۵۶ - ۸۷/۱۰/۰۷
2
2

مطلب خیلی خوب بود ولی ای کاش درباره راه حل ترک و کنار گذاشتنش بیشتر توضیح داده میشد. مسلما هیچیک از کسایی که به این موضوع وابسته است، ازش ناراضیه و دنبال راه حل ترکش می گرده. چیزی که کاربران سایت رو به اینجا کشیده، اطلاعات نیست راه حله!

shahrokh.eshgh ir ۰۱:۲۲ - ۸۷/۱۰/۰۸
1
66

سلام ارزو جان ادم نباید بره به هر کس و ناکسی زنا کنه ومنم مثل مهسا هستم . و اگر ادم یه دوست خوب داشته باشه درست می شه اگر دو نفر هم یک درد داشته باشه درست میشه

shahrokh.eshgh ir ۰۱:۳۰ - ۸۷/۱۰/۰۸
8
27

یک دوست خوب دارو این کار لطفا این کلمه ی امنیتی معلوم نیست باید تلسکوب بیاریم.همتون دوست دارم............ilove you

مهـــدی ir ۰۲:۱۲ - ۸۷/۱۰/۱۱
3
518

با سلام خب با این تفاصیر همه دختر ، پسرامون از دست رفتن که چون بالاخره بعید می دونم کسی باشه که این مساله تو زندگی اش صفر باشه آیا واقعآ با قطع این مساله می شه صدمات احتمالی قبلی رو کلآ از بین برد؟

محشر ir ۰۲:۳۱ - ۸۷/۱۰/۱۳
16
114

مقاله خوبی بود

sover ir ۰۳:۲۵ - ۸۷/۱۰/۱۳
9
35

dastetoon dard nakone ...... kheyli khoob bood har amali ye ex,ol amal dar