www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

بیماری پارکینسون: علل، نشانه ها و روشهای درمانی

تعریف

بیماری پارکینسون اختلالی پیش رونده در سیستم عصبی است که روی حرکات بدن تاثیر می گذارد. این مشکل به طور تدریجی ایجاد می شود و معمولاً با یک لرزش قابل توجه در فقط یکی از دستان شروع می شود. بااینکه لرزش دست می تواند یکی از متداولترین علائم بیماری پارکینسون باشد، این اختلال معمولاً موجب کند شدن حرکات بدن می شود.

خانواده و دوستان ممکن است متوجه شوند که صورت فرد هیچ حالتی نشان نمی دهد و دستان او حین راه رفتن تاب نمی خورد. صحبت کردن فرد آرام و نامفهوم می شود. علائم بیماری پارکینسون با پیشرفت بیماری بدتر می شود.

بااینکه هیچ درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد، انواع داروهای مختلفی برای درمان علائم آن وجود دارد. در برخی موارد، پزشک ممکن است جراحی را تجویز کند.

علائم

علائم بیماری پارکینسون در افراد مختلف متفاوت است. علائم اولیه آن ممکن است مخفی بوده و مشخص نشوند. علائم معمولاً از یک سمت بدن شروع می شوند و حتی بعد از تحت تاثیر قرار دادن هر دو طرف بدن وضعیت آنها در سمت اول بدتر باقی می ماند. علائم و نشانه های بیماری پارکینسون عبارتند از:

·         لرزش: لرزش همراه با بیماری پارکینسون از دست شروع می شود. ساییدن عقب جلوی شست دست و انگشت سبابه جزء علائم متداول است و در مواقعی که دست در حال استراحت است ایجاد می شود. اما همه افراد مبتلا به این بیماری دچار لرزش نمی شوند.

·         کند شدن حرکات: با گذشت زمان بیماری پارکینسون توانایی فرد در  انجام حرکات اختیاری را کاهش می دهد و ممکن است باعث دشوار و زمان بر شدن حرکات بسیار ساده شود. موقع راه رفتن قدم های فرد کوتاه تر می شود یا پا به کف زمین می چسبد و برداشتن قدم دشوار می شود.

·         سفت شدن عضلات: این مشکل ممکن است در هر قسمتی از بدن ایجاد شود. این سفت شدگی ممکن است آنقدر جدی باشد که دامنهه حرکات فرد را محدود کرده و موجب درد شود. فرد معمولاً با تاب نخوردن دست ها موقع راه رفتن متوجه این مشکل می شوند.

·         اختلال در وضعیت و تعادل بدن: بیماری پارکینسون ممکن است موجب خم و دولا شدن بدن شود. مشکل در حفظ تعادل هم ممکن است اتفاق بیفتد که البته معمولاً در مراحل پایانی بیماری روی می دهد.

·         زوال حرکات غیرارادی: پلک زدن، لبخند زدن و تاب خوردن دست ها موقع راه رفتن همه اعمالی ناخودآگاه و بخشی طبیعی از بدن انسان هستند. در بیماری پارکینسون این اعمال از بین می رود. بسیاری از بیماران ممکن است هرگز پلک نزنند و چشمهایشان همیشه خیره باشد و برخی نیز موقع حرف زدن حالت چهره شان تغییر نمی کند.

·         تغییر در گفتار: بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون در حرف زدن دچار مشکل می شوند. ممکن است آهسته تر، تند تر، یا با حالتی یکنواخت حرف بزنند یا کلماتی را مدام تکرار کنند.

·         زوال عقل: در مراحل آخر بیماری پارکینسون برخی افراد دچار مشکلات حافظه و نظم فکری می شوند. برای تخفیف این علامت معمولاً داروهای آلزایمر در دوز پایین تجویز می شود.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

درصورت مشاهده هر یک از علائم که در بالا اشاره شد باید برای تشخیص بیماری و پیدا کردن علت آن به پزشک مراجعه شود.

عوامل

علت دقیق بیماری پارکینسون هنوز شناخته نشده است اما عوامل مختلفی ممکن است در پیدایش آن نقش داشته باشند، مانند:

·         ژنتیک: محققان تغییرات ژنتیکی خاصی را پیدا کرده اند که در ایجاد بیماری پارکینسون نقش دارد. علاوه بر این، دانشمندان گمان می کنند که تغییرات ژنتیکی دیگری نیز ، چه ارثی و چه تحت تاثیر وضعیت محیطی، ممکن است موجب پیدایش بیماری پارکینسون شود.

·         محرک های محیطی: قرار گرفن در معرض مواد سمی یا برخی ویروس های خاص ممکن است علائم و نشانه های بیماری پارکینسون را تحریک کند. بعلاوه، تغییرات متعدد دیگری نیز در مغز افراد مبتلا به پارکینسون یافت شده است. اما نقش این عوامل در ایجاد این بیماری هنوز مشخص نیست. این تغییرات عبارتند از:

o        کمبود دوپامین: بسیاری از علائم بیماری پارکینسون درنتیجه کمبود پیام رسان شیمیایی در مغز که دوپامین نامیده می شود ایجاد می شود. این اتفاق در اثر مرگ یا اختلال برخی سلولهای خاص مغزی که دوپامین تولید می کنند ایجاد می شود. علت و چگونگی این اتفاق هنوز مشخص نیست.

o         پایین بودن سطح نورپینفرین: اختلال در پایانه های عصبی  که یک پیام رسان شیمیایی مهم دیگر که نورپینفرین نام دارد را تولید می کند، نیز  در افراد مبتلا به پارکینسون دیده می شود. نورپینفرین نقش مهمی در تنظیم سیستم عصبی غیرارادی دارد که عملکردهای غیرارادی بدن مثل تنظیم فشارخون را بر عهده دارد.

o        وجود جسم لوی: دسته های غیرعادی پروتئین که جسم لوی نام دارد در مغز افراد مبتلا به پارکینسون دیده می شود. هنوز علت وجود جسم لوی در آن ناحیه و آسیب هایی که ممکن است در بر داشته باشد مشخص نیست.

عوامل خطرزا

عوامل خطرزای بیماری پارکینسون عبارتند از:

·         سن: جوانان معمولاً کمتر به این بیماری مبتلا می شوند. این بیماری معمولاً در میانسالی و سالخوردگی اتفاق می افتد و با افزایش سن  خطر ابتلا به آن بالا می رود.

·         وراثت: داشتن یک خویشاوند نزدیک مبتلا به بیماری پارکینسون احتمال ابتلای فرد به این بیماری را افزایش می دهد اما بااینحال خطر ابتلای فرد بیش از 4 تا 6 درصد نیست.

·         جنسیت: مردان بیشتر از زنان به بیماری پارکینسون مبتلا می شوند.

·         قرار گرفتن در معرض مواد سمی: قرار گرفتن مداوم در معرض موادسمی ضد گیاه و حشره کش ها خطر ابتلا به این بیماری را بالا می برد.

عوارض جانبی

بیماری پارکینسون معمولاً عوارض جانبی زیر را نیز به همراه دارد:

·         افسردگی: افسردگی درمیان بیماران مبتلا به پارکینسون بسیار متداول است. قرار گرفتن تحت درمان افسردگی کنار آمدن با سایر مشکلات بیماری را آسان تر می کند.

·         مشکلات خواب: افراد مبتلا به پارکینسون معمولاً برای خوابیدن مشکل دارند و معمولاً در طول شب بارها بیدار می شوند. در طول روز نیز ممکن است دچار حملات خواب شوند.

·         مشکل در جویدن و بلعیدن: عضلاتی که برای بلعیدن استفاده می شوند در مراحل آخر بیماری پارکینسون تحت تاثیر قرار می گیرند و خوردن را دشوار می کند.

·         مشکل ادراری: بیماری پارکینسون معمولاً بی اختیاری ادرار یا نگه داشتن ادرار را به همراه دارد. برخی داروهایی که برای بیماری پارکینسون تجویز می شود ادرار کردن را دشوار می کند.

·         یبوست: بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری به خاطر کند تر شدن عملکرد دستگاه گوارش دچار یبوست می شوند. همچنین یبوست ممکن است یکی از عوارض جانبی داروهایی باشد که برای درمان پارکینسون تجویز می شود.

·         ناتوانی جنسی: بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری دچار کاهش میل جنسی می شند. این مسئله ممکن است ریشه روانشناسی و فیزیکی داشته باشد یا فقط در نتیجه عوامل جسمی ایجاد شده باشد.

داروهای مربوط به بیماری پارکینسون نیز ممکن است مشکلات بسیاری مثل تکان ها و حرکات ناگهانی و غیرارادی دست و پاها، توهم، بی خوابی و افت فشار خون در موقع ایستادن را به دنبال داشته باشد.

آماده شدن برای ویزیت پزشک

بهتر است که ابتدا نزد پزشک خانوادگیتان بروید و احتمالاً او شما را به متخصص بیماری های سیستم عصبی (متخصص اعصاب) ارجاع می کند.

ازآنجا که ویزیت های دکتر کوتاه هستند و در عین حال مسائل زیادی باید در آن مطرح شود، خیلی خوب است که از قبل خود را آماده کنید. در زیر  به برخی اطلاعات لازم برای آماده کردن شما برای ملاقات با پزشک اشاره می کنیم.

چه می توانید بکنید

·         علائم خود را یادداشت کنید. حتی علائمی که ممکن است بی ارتباط به دلیل وقت گرفتنتان از دکتر باشد.

·         اطلاعات شخصی مهم خود را یادداشت کنید، ازجمله هر گونه استرس یا تغییراتی که اخیراً در زندگی داشته اید.

·         لیستی از کلیه داروهایی که مصرف می کنید تهیه کنید ازجمله ویتامین ها و مکمل ها.

·         درصورت امکان از یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان بخواهید که همراهتان بیاید. گاهی اوقات به خاطر سپردن همه اطلاعاتی که پزشک در اختیارتان می گذارد دشوار است از اینرو همراهتان می تواند مطالبی که فراموش کرده اید را به یادتان بیاورد.

·         سوالاتی که می خواهید از دکتر بپرسید را یادداشت کنید. آماده کردن لیستی از سوالاتتان به شما کمک می کند از زمانتان بهترین استفاده را ببرید. مهمترین سوالاتی که می توانید درمورد بیماری پارکینسون بپرسید از قرار زیر است:

o        دلیل این علائم در من چه می تواند باشد؟

o        آیا ممکن است این علائم دلیل دیگری هم داشته باشد؟

o        چه آزمایشاتی باید انجام بدهم؟ آیا این آزمایشات آمادگی خاصی می خواهد؟

o        بیماری پارکینسون معمولاً چطور پیشرفت می کند؟

o        آیا به مراقبت طولانی مدت نیاز دارم؟

o        چه درمان هایی موجود است و شما کدام را برای من توصیه می کنید؟

o        انتظار چه عوارض جانبی را باید از درمان خود داشته باشم؟

o        اگر درمان اثر نکرد یا متوقف شد آیا نیاز به درمان های دیگری است؟

o        من مشکلات سلامتی دیگری هم دارم، چطور می توانم به بهترین نحو همه این مشکلات را با هم کنترل کنم؟

o        آیا فعالیت هایم باید محدود شوند؟

o        آیا داروهایی که برایم تجویز کرده اید جایگزین هم دارند؟

o        آیا بروشور یا جزوات دیگری درمورد بیماریم وجود دارد که به منزل ببرم؟ از چه وب سایت هایی می توانم در این زمینه اطلاعات بگیرم؟

علاوه بر سوالاتی که برای پرسیدن از پزشکتان آماده کرده اید، هر سوال دیگری که حین ویزیت برایتان به وجود آمد را هم حتماً بپرسید.

از پزشکتان چه انتظاری داشته باشید؟

پزشکتان احتمالاً سوالاتی از شما می پرسد. آماده بودن برای پاسخگویی به آنها در زمان صرفه جویی می کند و دیگر وقت می کنید که نکات دیگری را هم با پزشک در میان بگذارید. پزشک احتمالاً سوالات زیر را از شما می پرسد:

·         کی برای اولین بار علائم بیماری را مشاهده کردید؟

·         آیا این علائم دائمی هستند یا اتفاقی؟

·         آیا کار خاصی علائم شما را بهتر می کند؟

آزمایشات و تشخیص

هیچ آزمایش مشخصی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد به همین دلیل تشخیص این بیماری در مراحل اولیه آن بسیار دشوار است. همچنین علائم بیماری پارکینسون ممکن است براثر مشکلات دیگری نیز به وجود بیایند. بعنوان مثال، سایر اختلالات عصبی، سموم، ضربه در سر و حتی برخی داروها مثل کلورپرومازین (تورازین)، پروکلورپرازین (کومپازین) یا متاکلوپرامید (رگلان) هم ممکن است علائم بیماری پارکیسنون را به وجود آورند.

تشخیص بیماری پارکینسون براساس سابقه پزشکی و آزمایشات عصب شناسی فرد انجام می گیرد:

·         سابقه پزشکی: پزشک درمورد داروهایی که مصرف می کنید و سابقه این بیماری در خانواده از فرد سوال خواهد کرد.

·         آزمایش عصب شناختی: این آزمایش شامل ارزیابی راه رفتن و هماهنگی فرد و همچنین برخی کارهای دستی ساده می شود.

درصورت داشتن موارد زیر بیماری پارکینسون برای فرد تشخیص داده می شود:

·         داشتن حداقل دو یا سه مورد از علائم اصلی بیماری پارکینسون مثل لرزش، کند شدن حرکات و فت شدن عضلات.

·         شروع علائم در یک سمت از بدن.

·         افزایش شدت لرزش ها در زمان استراحت، مثلاً وقتی دست فرد روی پای او قرار گرفته است.

·         بهبودی قابل توجه با مصرف داروی لوودوپا (Levodopa)که داروی مخصوص پارکینسون است.

درمان و داروها

بیماری پارکینسون هیچ درمانی ندارد اما داروهایی را می توان برای بهبودی علائم بیماری تجویز کرد و در برخی موارد جراحی هم می تواند موثر باشد. پزشک از فرد می خواهد که تغییراتی در سبک زندگی خود به وجود آورد مثل استفاده از تن درمانی، داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن و استفاده از داروهای تجویز شده.

- داروها

داروها با افزایش ذخیره دوپامین مغز برای کنترل مشکلات مربوط به راه رفتن، حرکت و لرزش موثر هستند. اما مصرف دوپامین به تنهایی موثر نیست چون نمی تواند وارد مغز شود.

واکنش اولیه شما به درمان پارکینسون ممکن است قابل توجه باشد اما با گذشت زمان فواید داروها کم کم از بین می رود اما بااینحال علائم بیماری همچنان به خوبی کنترل می شوند.

نمونه داروهایی که پزشک ممکن است تجویز کند عبارتند از:

·         لوودوپا (Levodopa): موثرترین دارو برای بیماری پارکینسون است که ماده ای طبیعی در بدن می باشد. وقتی به شکل قرص استفاده شود به داخل مغز می رود و به دوپامین تبدیل می شود. لودوپا برای ساختن دارویی ترکیبی سینمت (Sinemet) با کاربیدوپا ترکیب می شود.  کاربیدوپا از تبدیل زودرس لوودوپا به دوپامین در خارج از مغز  جلوگیری می کند. در اروپا لوودوپا با ماده ای مشابه به نام بنسرازید ترکیب می شود و تحت نام تجاری مادوپار (Madopar)فروخته می شود.

با پیشرفت بیماری تاثیر این دارو کمتر می شود و نیاز به تنظیم دارویی وجود دارد. عوارض جانبی لوودوپا شامل حرکات غیرارادی می شود که با کاهش دوز مصرفی رفع میشود اما گاهی اوقات به قیمت کاهش کنترل علائم بیماری. این دارو نیز مثل سایر داروهای مربوط به بیماری پارکینسون در موقع ایستادن فشارخون فرد را پایین می آورد.

·         شبه دوپامین ها: مثل لوودوپا، این داروها به دوپامین تبدیل نمی شوند. درعوض تاثیر دوپامین در مغز را تقلید می کنند و باعث واکنش دادن سلولهای عصبی می شوند. البته این داروها به اندازه لوودوپا برای درمان علائم این بیماری موثر نیستند. اما دوام بیشتری دارند و گاها برای از بین بردن وقفه لوودوپا استفاده می شود.

این داروها به شکل قرص موجود هستند مثل پرامیپکسول (میراپکس) و روپینیرول (رکویپ). برای تیکسن سریع از نوع تزریقی این داروها مثل آپومورفین (آپوکین) استفاده می شود.

عوارض جانبی شبه دوپاین ها عباتند از، توهم، بی خوابی، ابقا آب بدن، و پایین آمدن فشارخون در موقع ایستادن. این داروها ممکن است خطر رفتارهای وسواسی مثل فزون خواهی جنسی، اعتیاد به  قماربازی و پرخوری وسواسی را افزایش دهد. در اینصورت می توانید پزشک را در جریان قرار دهید.

·         بازدارنده های MAO B: این نوع از داروها ازجمله سلگیلین (الدپریل) و راساگیلین (آزیلکت) از تجزیه دوپامین طبیعی و دوپامینی که با مصرف لوودوپا ساخته می شود جلوگیری می کند. این کار را با بازداشتن فعالیت آنزیم مونوآمین اکسیداز B (MAO B)، آنزیمی که دوپامین را در مغز متابولیز می کند، انجام می دهد. عوارض جانبی این داروها بسیار نادر است اما ممکن است شامل سرگیجه، سردرد، توهم و آشفتگی باشد. این داروها را نمی توان همراه با داروهای ضدافسردگی، آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین (Cipro) یا برخی دارهای مسکن استفاده کرد.

·         بازدارنده های کاتکول او-متیل ترنسفراز (COMT): این داروها با بازداشتن آنزیمی که لوودوپار ا تجزیه می کند، تاثیر درمان کاربیدوپا-لوودوپا را طولانی تر می کند. تولکاپون (تاسمار) موجب تحریب و نارسایی کبد می شود و معمولاً فقط برای بیمارانی استفاده می شود که به سایر درمان ها واکنش نمی دهند. انتاکاپون (کومتان) مشکلی برای کبد ایجاد نمی کند و اکنون به همراه کاربیدوپا و لوودوپا در دارویی به نام استالوو (Stalevo) استفاده می شود. اما ممکن است موجب بدتر شدن سایر عوارض جانبی لوودوپا مثل حرکات غیرارادی، حالت تهوع، آشفتگی یا توهم شود. همچنین ممکن است بی رنگ شدن ادرار شود.

·         آنتی کولینرژیک ها (Anticholinergics): این داروها سالیان طولانی برای کمک به کنترل لرزش همراه با بیماری پارکینسون استفاده می شده است. یکسری داروهای آنتی کولینرجیک مثل بنزتروپین (کوگنتین) و تری هکسی فنیدیل موجود هستند اما فواید نسبتاً کم آنها با عوارض جانبی مثل اختلال حافظه، آشفتگی، یبوست، خشک شدن دهان و چشم ها و اختلال ادرار خنثی می شود.

·         داروهای انسداد گلوتامات (NMDA): ممکن است پزشک آمانتادین (سیمترل) را به تنهایی برای ایجاد یک تسکین کوتاه مدت برای بیماری پارکینسون در مراحل اولیه تجویز کند. همچنین ممکن است درکنار درمان کابیدوپا-لوودوپا برای آنهایی که در مراحل پیشرفته تر بیماری هستند مخصوصاً آنهایی که دچار مشکل حرکات غیرارادی می شوند تجویز کند. عوارض جانبی این دارو عبارتند از ایجاد لکه های بنفش روی پوست و گاهاً توهم.

ورزش درمانی

ورزش برای سلامت عمومی بدن بسیار مهم است اما برای حفظ عملکرد در بیماری پارکینسون نقش حیاتی دارد. ورزش درمانی برای این بیماران توصیه می شود و می تواند به بهبود تحرک، دامنه حرکت و عضلات آنها کمک کند. گرچه برخی ورزش های خاص نمی تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند اما حفظ قوا و چابکی عضلات می تواند به مقابله با گرایشات پیشرونده این بیماری کمک کرده و احساس اعتماد به نفس و توانایی بیشتری به شما بدهد. یک متخصص ورزش درمانی برای بهبود راه رفتن و تعادل شما نیز رویتان کار می کند. متخصص گفتار درمانی هم می تواند مشکلات مربوط به حرف زدن و بلعیدن غذا را بهبود بخشد.

جراحی

تحریک عمیق مغزی فرایند جراحی است که برای درمان بیماری پارکینسون انجام می شود. این فرایند شامل کاشت یک الکترود در عمق مغز برای کنترل حرکات است. میزان تحریکی که از جانب الکترود ارائه می شود با یک دستگاه شبیه دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب که زیر پوست در بالای سینه کار گذاشته می شود کنترل می شود. سیمی که از زیر پست رد می شود این دستگاه را به الکترود وصل می کند.

تحریک عمیق مغز معمولاً برای افرادیکه دچار پارکینسون پیشرفته هستند و به داروهای آن واکنش نمی دهند استفاده می شود. این عمل می تواند نواسانات دارویی را تثبیت کرده و حرکات غیرارادی را نیز کاهش دهد. لرزش هم معمولاً به این عمل واکنش می دهد.

خطرات جدی این عمل متداول نیستند اما شامل خونریزی مغزی یا سکته می شود. خطر عفونت نیز وجود دارد. این عمل برای آنها که به درمان کاربیدوپا-لوودوپا واکنش نمی دهند مفیر نیست.

سبک زندگی و درمان های خانگی

اگر بیماری پارکینسون برای شما تشخیص داده شده است، باید با پزشکتان دنبال یک روش و برنامه درمانی باشید که بیشتری تاثیر را بر علائم شما داشته و کمترین عوارض جانبی را همراه بیاورد. برخی تغییرات خاص در سبک زندگی هم باعث تسهیل این بیماری می شود.

- رژیم غذایی سالم

باید رژیم غذایی متوازن که حاوی مقدار کافی میوه  سبزیجات و حبوبات کامل باشد داشته باشید. این موادغذایی سرشار از فیبر هستند که بسیار برای جلوگیری از یبوست ناشی از بیماری پارکینسون مفید هستند. داشتن یک رژیم غذایی متعادل همچنین موادمغذی مثل اسیدهای چرب امگا 3 که برای بیماران پارکینسونی مفید است را فراهم می آورد.

اگر می خواهید از مکمل های فیبر استفاده کنید دقت کنید که حتماً کم کم آن را با بدنتان آشنا کنید و روزانه به میزان کافی آب بنوشید. درغیر اینصورت یبوست شما بدتر می شود. اگر متوجه شدید که مصرف فیبر علائم شما را بهتر می کند، آنرا به طور منظم استفاده کنید.

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات سلامتی و بهداشت
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

sadaf ir ۰۹:۳۷ - ۸۹/۰۴/۲۱
276
116

bimaryr parkinson ba khordane ghazahaye ghaliaee ya behtar begam garm khob mishavad movafagh bashid

حبیب عزیزی ir ۱۰:۲۷ - ۹۰/۱۰/۱۷
30
8

من متولد 1355 هستم مدت یک سال است به نوعی بیماری مبتلاشده ام که حرکاتم کند شده و اخیرا توان امضا کردن را هم کم کم از دست می دهم ولغزش دست و پا قسمت راست بدنم را مبتلا نموده لطفا مرا راهنمایی کنید. خواهشا جوابم را بدهید ایمیلم را هم داده ام برام میل کنید.با تشکر

پاسخ ها

کیوان ir ۰۹:۲۴ - ۹۳/۰۸/۱۶

من هم علایمی دقیقامثل شما دارم ... لطفا مرا راهنمایی کنید . چه کار هایی کرده اید موثر بوده... الان در چه وضعیتی هستید وو ...منتظر ایمیلتان هستم....

امیر ir ۰۱:۵۶ - ۹۰/۱۱/۰۵
42
9

با سلام و خسته نباشید نسبت به شما استاد گرامی که با این اطلاع رسانی نکات مبهم برای افراد عام آشکار شد.من مادرم به این بیماری مبتلا است و هم اکنون داروی stalevo و همچنین madopar را همراه با ارتان مصرف می کند از زمان بیداری هر سه ساعت یک بار یک دوم madopar 250 و یک دوز stalevo 100 در کل 500 mg ..مادوپار را مصرف می کنند همراه با یک دوم آرتان ..حال سوال من این است در کل چند میلی گرم مجاز است داروی madopar و آیا داروی موثر تری در بازار آمده جهت کنترل این بیماری...با سپاس از شما

صبری ir ۰۶:۴۰ - ۹۱/۰۱/۱۹
33
8

با سلام من40سال سن دارم مدت 6 سال است که دچار لرزش سر هستم به چند متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و داروهای ضد افسردگی ، کلونازپام ،پراپرونول و چندین داروی دیگر مصرف کردم ولی بدتر شدم الان موقع استراحت هم دچار لرزش سر میشم وقتی از بیدار میشم اصلا روی سر کنترل ندارم برای چند لحظه مرتب لرزش دارد تا حدودی دچار مشکل تکلم و بلع شده ام متاسفانه در یک شهر دور افتاده و محروم زندگی می کنم خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید پزشک خوبی در این رابطه به من معرفی کنید به خاطر این مشکل نمی تونم در جمع ظاهر بشم . خواهشمندم کمکم کنید.

سهیلا مرادی ir ۰۳:۳۵ - ۹۱/۰۱/۳۰
32
5

با سلام می خواستم ببینم که عوارض جانبی قرص های stalevo و lyrica در بیماران پارکینسونی چیست؟

محمود ir ۰۱:۱۳ - ۹۱/۰۳/۱۲
19
5

لطفا" فرق قرص levodopa + carbidopa با قرص levodopa + benserazide راهنمایی فرمایید . متشکرم

سارا ir ۰۳:۲۲ - ۹۱/۰۳/۲۳
38
6

با سلام من 23سال دارم و از دبیرستان متوجه شدم دستام کمی میلرزه الان احساس میکنم بیشتر شده با استرس شدید میشه در حالت عادی وقتی موبایلم دستم میگیرم لرزش احساس میکنم حتی احساس میکنم پاهام میلرزه تازگی ها پام یا دستم غیر ارادی در یک ثانیه تکان میخوره راهنمایی کنید

شادان ir ۰۶:۰۰ - ۹۱/۰۴/۲۵
21
6

بسیار عالی بود ممنون

لیلا ب fr ۱۱:۰۹ - ۹۱/۰۴/۳۰
9
3

با سلام و خسته نباشید، من مادرم 16 ساله که این بیماریو داره، حدود چند ماهه که بعضی چیزارو فراموش میکنه و بعضی وقتا دچار توهم میشه، الان روزی 3 madopar و 1/5 سیفرول و نصفی آرتان می خوره، میشه منو راهنمایی کنین که چیکار کنم که بهتر بشه. با تشکر

داریوش ir ۰۳:۵۴ - ۹۱/۰۶/۰۹
26
9

باسلام ضمن عرض خسته نباشید . پدرم سن 74 سال دارد و مدت5 سال لرزش دست دارند و با داروی مادوپار تاحدودی کنترل کرده اند . که درمدت کوتاهی یک دفعه بیماری پیشرفت چشمگیری داشته حتی کنترل ادرار و راه رفتن از دست داده . سوال آیا چرا این جهش ایجاد شده و آیا با مراقبتی که انجام میدهیم به حالت اول قبل از جهش برمی گردد .دارو آمورل و مادوپار و بادوز کافی تحت پزشک استفاده می کنند و در ضمن فیزیوتراپی و نوع حرکات ورزشی راهنمائی فرمائید با تشکراز زحمات شما و سایت

محمد ir ۰۹:۴۷ - ۹۱/۰۶/۱۶
28
9

با عرض سلام پدرم 80سال سن دارند و مدت 3سال است به این بیماری مبتلا شده انداخیراً لرزش های هر دوتا دست بیشتر شده است. چکار کنیم که کمتر شود، ضمنا پزشک هم یک مولتی ویتامین و قرص لوودوپا مصرف می کنند آیا نیازی به داروی جدید دیگری هست و فکر می کنید طی یک دو سال آینده داروی درمان این بیماری به آزار خواهد آمد. یک سوال آیا مواد مخدر در بهبود یا بدتر شدن این بیماری نقش دارد با تشکر

هستی ir ۱۲:۱۲ - ۹۱/۰۹/۳۰
17
4

سلام مطلب واقعا کاملی بود خیلی ممنون. اگه ممکنه در ارتباط با این سوال منو راهنمایی کنید. چند وقتیه که پدرم گاه گاه دچار لرزش دست راست میشه مخصوصا بعد از بلند کردن بار سنگین ممکنه این نشانه ای از پارکینسون باشه؟ تشکر

فاطمه محبوبی us ۰۶:۳۹ - ۹۱/۱۰/۲۴
7
4

با سپاس فراوان لذت بردم از مطالب مفیدتان .خانم 62 ساله هستم حدود 2 هفته ای است که ساعد دست چپم در موقع استراحت از درون می لرزد به مدت مثلا یک تا سه دقیقه بطور نامتناوب زمانی که وزنه ای نه چندان سنگین بلند می کنم این نشانه را دارم . سپاسگزارم

هانا ir ۱۲:۰۳ - ۹۱/۱۰/۳۰
12
5

با سلام مادرم 64 سال سن دارند که مدت 2 ساله به این بیماری مبتلا شده که مادوپار 250 روزی 4 بار هر بار نصف قرص و روپینیرول0.25 روزی 2 بار مصرف میکنه اخیرا یه مقدار حرکاتش کند تر شده لرزش پای چپ داره که فقط وقتی فشارش بالا میره خودشو نشون میده اون با پیشرفت بیماری لاغر شده الان 50 کیلوئه اخیرا دچار یه سری علائم شده مثل پرفشاری خون که حتی با وجود مصرف داروهای مربوطه بازم فشارش بالاست و مشکلات بینایی دردهای عضلانی مخصوصا گردن درد و زانو درد میخواستم بدونم ربطی به داروها داره یا به بیماری پارکینسون مربوط میشه

مائده ir ۰۷:۳۳ - ۹۱/۱۱/۱۰
22
3

از همه کسایی که دارن این کامنتو میخونن خواهش میکنم برا شفای همه بیمارا بخصوص افرادی که پارکینسون دارن دعا کنن اخه خیلی بیماریه سختیه.......خواهش میکنم از همتون....بخصوص برا مریض موردنظرمن.

مرتضی ir ۰۳:۲۶ - ۹۱/۱۱/۱۳
11
4

با سلام من یک هفته هستش که دارم تمام داروخانه ها رو می گردم تا قرص مادوپار رو برای مادرم پیدا کنم لطفا هرکسی می دونه که در حال حاضر کدوم داروخانه این قرص رو داره لطفا خبر بده،دکتر مامانم می گه نباید تو مصرف این قرص وقفه بیافته.باتشکر

پاسخ ها

matin ir ۰۲:۰۳ - ۹۲/۰۱/۱۰

دوست عزیز اسم دارو رو به 20149 اسمس کن آدرس دارو خانه را به شما میده.. Levodopa ر ا ارسال کنید..

نیوشا ir ۰۵:۳۰ - ۹۱/۱۱/۱۷
4
3

سلام .ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.من پدرم قرص مادوپار میخوره الان 3روزه که دکتر این قرص بیشتر کرده روزی 4بار نصف قرص و میخوره.لرزشش بیشتر شده و این منو خیلی نگران کرده؟آیا این طبیعیه؟یعنی این روند اینجوری نمیمونه؟با تشکر

محمد فروردین ir ۰۲:۲۲ - ۹۱/۱۱/۱۸
2
1

فهمیدی به ما هم اطلاع بده من دیروز تمام داروخونه های ستارخان ، مرزداران ، اشرفی اصفهانی ، 29 فروردین ، 13 آبان و هلال احمر رو گشتم ، جواب همه این بود که نگرد ، نیست :(

حسین ir ۰۳:۰۶ - ۹۱/۱۱/۲۵
8
2

خدا همشونو شفا بده

حسین ir ۰۳:۰۹ - ۹۱/۱۱/۲۵
7
2

پژوهشگران در هنگ کنگ ثابت کردند که یک نوع درمان گیاهی چینی می تواند برخی علائم بیماری پارکینسون را درمان و آثار جانبی داروهای مورد استفاده را کاهش دهد. به گزارش فارس، بیماری پارکیسیون بر اثر از بین رفتن سلول های ترشح کننده ماده ای به نام دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است رخ می دهد. شیوع آن بیشتر در سنین پیری است اما در جوانان هم دیده می شود و اکثرا علائم شدیدی مانند لرزش بیمار همزمان با ارتعاش دست و پا در حال استراحت، سختی حرکت و تعادل ضعیف دارد.پایگاه اطلاعات پزشکی مدیکالینفو"mebicalinfo " به نقل از پژوهشگران دانشگاه هنگ کنگ بابتیست" Baptist Kong Hong " نوشت: گیاه سنتی چینی گوتنگ"Gouteng " که در درمان فشار خون زیاد استفاده می شود، می تواند به بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون برای ایجاد ارتباط بهتر با دیگران کمک کرده و آنها را کمتر دچار افسردگی و دشواری خوابیدن بکند. به نوشته این پایگاه، بیماری پارکینسون به طور معمول با داروی"levobopa " درمان می شود که مغز، آن را به دوپامین تبدیل می کند اما ممکن است باعث شود که بیمار دچار سرگیجه و توهم شود. این کشف جدید نشان می دهد که مخلوطی از گیاه چینی"Gouteng " و داروی" levobopa " آثار جانبی این دارو را کاهش می دهد و بهبود محسوسی را در مهارت های ارتباطی بیمار ایجاد می کند. "لی مین" نویسنده این پژوهش گفت: این کشف جدید نه تنها دلیلی بر موثر بودن گیاه چینی" Gouteng " در درمان علائم بیماری پارکینسون است بلکه به نشان دادن موثر بودن درمان چینی در سطح پزشکی جهان کمک خواهد کرد. تیم پژوهشگران حق ثبت اختراع این داروی جدید را درخواست کرده اند و امیدوارند که بعد از پایان مرحله دوم این پژوهش در سال 2013 میلادی، این دارو درمانی برای این بیماری موثر شود.

رجبعلی عرب ir ۰۲:۵۷ - ۹۱/۱۲/۰۲
8
3

با سلام - همسر من خانمی 52 ساله است حدود یک سال پیش یه دکتر متخصص اعصاب و روان مراجعه کرد برای احتمتلا افسردگی ، ایشان قرص Madopar را جند دوره برای ایشان تجویز کردند حدودو 9 ماه و ایشان مرتب استفاده کردند تا حدود 3 ماه پیش که حال ایشان بد شد بسیار حرکاتشان کند شد . را رفتن -غذا خوردن و افتادگی پلک و از همه بدتر عدم تعادل و عقب رفتن !! به دکتران متعددی مراجعه کریم مغز و اعصاب و گوش وروانشناس و قلب و گوارش و تمام آژمایشات را دادیم و متاسفانه تشخیص ندادند و فقط قرص مذکو را قطع کردند . عاجزانه میخواهم راهنمائی کنید . ممنون

سهیلا ir ۰۳:۵۱ - ۹۱/۱۲/۰۳
7
2

سلام من دیشب از داروخانه 13 آبان در کریم خان تونستیم بگیرم دکتر 200 تا نوشته بود ولی 100 تا دادن گفتن که جیره بندی شده امیدوارم که پیداش کنی 2/12/91

مجید ir ۰۸:۲۴ - ۹۱/۱۲/۰۴
1
2

سلام.41ساله هستم وحدود4ساله که موقع نوشتن لرزش دست دارم قبلابه ندرت اما 1سال اخیربیشتر شده چه باید بکنم؟باسپاس

پری ir ۰۸:۳۹ - ۹۱/۱۲/۰۶
4
1

سلام دیشب از داروخانه 13 آبان گرفتم اونجا فقط داشت

رضا ir ۱۲:۲۱ - ۹۱/۱۲/۱۴
4
0

سلام پدر من هم از این دارو استفاده میکنه خیلی نگرانم چون که داروش پیدا نمیشه -

علیرضا محمدی ir ۱۲:۰۷ - ۹۱/۱۲/۲۶
7
0

سلام:من مدت حدود یک ساله که به پارکینسون مبتلاشده ام وعلت آن به نظرخودم، خوابیدن درحالت ناراحتی وعصبانیت بوده است.علتی که هیچکدام ازمتخصصین به آن اشاره نکرده اند ولی من آن راتجربه کرده ام

مژگان اکبری ir ۰۴:۴۳ - ۹۲/۰۱/۱۷
3
1

با سلام خدمت آقای دکتر. من مدت 1 سال است که قرص لودرپا و فلوکستین را مصرف می کنم و الان چند ماهی است که استخوان های دست چپم درد می کند و لرزش بدن من فقط از سمت دست چپ می باشد. به نظر شما دلیل درد در استخوان دست من چیست؟ ممنونم.

بیتا ir ۱۱:۵۵ - ۹۲/۰۲/۰۲
6
0

سلام.مادر من 59 ساله و پنج ساله که با تشخیص visual agnozia درمان آلزایمر میگیرد . آریسپت و ابیکسا مصرف میکرد .دکترش ریواستیگمین و مادوپار جایگزین کرده و از آن به بعد بدتر شده لرزش زیاد داره و دپاکین 500 هم مصرف میکنه میتونم درباره ریواستیگمین رو به تدریج قطع کنم واری سپت جایگزین کنم؟اختلال تکلم و بلع دارد .تعادل ندارد .خیلی نگرانشم

نفیسه ir ۱۱:۱۴ - ۹۲/۰۲/۱۵
3
2

سلام . پدر من 3 سال هست که به این بیماری مبتلاست.مدتی هست که ما به شدت دنبال قرص مادوپار هستیم ولی هیچ جا پیدا نمیشه.اگر کسی جدیدا این دارو رو تهیه کرده میتونه آدرس داروخونه رو به من هم بگه.با تشکر فراوان

شایان ir ۱۲:۰۰ - ۹۲/۰۲/۱۶
3
1

با سلام,من 22 سالمه و گاهی اوقات متوجه میشم که دستم به شدت میلرزه و حتی انگشت ها دارای پرش میشه,,,بعد از چند دقیقه درسن میشه,,کاملا به صورت غیر ارادی هست,,,راهنمایی کنید ممنون میشم

امامی ir ۰۶:۴۲ - ۹۲/۰۳/۰۲
4
1

سلام و با تشکر ، پدر من 73 سال داره و مدت شش ماهه که پای راستش شروع به لرزش غیر ارادی (موقع استراحت) کرده و الان مدت دو ماهه که لرزش شدید زبان و فک پائین داره لطفا راهنمایی کنین که آیا داروی madopar برای درمان مفید است یا نه و چه داروئی رو پیشنهاد میکنید آدرس ایمیل رو هم ارسال کردم بی صبرانه منتظر جواب هستم .با تشکر

giti ir ۱۰:۲۳ - ۹۲/۰۳/۰۳
2
1

khili mofid bood mamnon

هدا ir ۰۴:۴۳ - ۹۲/۰۳/۰۴
0
0

داروخانه 29فروردین در حر 13 آبان در هفت تیر طالقانی در شریعتی تجریش

alireza ir ۰۲:۴۲ - ۹۲/۰۳/۱۷
2
0

خیلی بهم کمک کرد مطلبتون ... ممنون

حسین ir ۰۵:۴۳ - ۹۲/۰۳/۲۰
3
4

با سلام و تشکر از مقاله جالب و مفید شما جوانی هستم 30 ساله پدر بنده متاسفانه به این بیماری مبتلاست، سوالی داشتم. اینکه ایا این بیماری با مصرف قرص مادوپار بهبود می یابد یا اینکه تنها روند بیماری را کند می کند. سوال دومم اینکه در خانواده ما سه نفر مبتلا به این بیماری هستند.آیا احتمال ارثی بودن این بیماری وجود دارد و اینکه ایا راهی برای جلوگیری از ابتلا به ان وجود دارد.

امیر us ۰۲:۳۵ - ۹۲/۰۴/۰۲
8
3

با سلام خدمت تمامی عزیزانی که در خانواده بیمار پارکینسونی دارند.پدر من 62 سال سن داره ورزشکار و بکسور بوده و6 سال هست که پارکینسون گرفته.نشانه های این بیماری اول با لرزش یک دست و بعدکشیدگی پاها روی زمین ولرزش دو دست سر و چانه و در نهایت خمیدگی بدن به جلو می باشد.متاسفانه درمان قطعی ندارد و با افزایش سن بد تر میشه تنها با مصرف بموقع داروها مادوپار و سریجلین و غیره و کاهش استرس و دادن روحیه به این عزیزان میشه جلوی پیشرفت سریع این بیماری رو گرفت.اینها تجربیات خودم بود امیدوارم کمکی هر چند کوچک به شما صبوران کرده باشم.

ابوالفضل ir ۰۴:۳۰ - ۹۲/۰۴/۰۷
2
0

پدر من بیماری پارکینگسون دارند و حالا تنها قرص کنترل این بیماری به نام مادوپار به خاطر تحریم ها در ایران نایاب شده و حتی یک ماه پیش آخرین بستشو از کویت خریدیم و حالا دیگه هیچ جا رو نداریم برا خرید (قرص مادوپار با doz250 ) لطفا هر کی که به دست آورد به این آدرس خبر دهید abolfazl.akbari601@gmail.com ممنون.

پاسخ ها

امیدی ir ۰۱:۳۱ - ۹۲/۰۴/۲۷

داروخانه کوهابی 77474662

محمد nl ۰۶:۰۰ - ۹۲/۰۴/۰۷
5
1

* مهم و حیاتی * من محمد ذوالفقارلو هستم برادرم به بیماری پارکینسون مبتلاست که پنج سال پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت و جهت کنترل عصب های مغزی دستگاهی بر روی قفسه سینه ایشان نصب شده است که این دستگاه از یک باتری تغذیه می شود ، عمر مفید این باتری پنج سال می باشد و با توجه به گذشت پنج سال ، شمارش معکوس برای اتمام باتری شروع شده است و با از کار افتادن دستگاه متاسفانه حیات برادر م نیز به پایان می رسد . اکنون شرکت آمریکایی حاضر شده است نمونه جدید باطری را از طریق شرکت ایران بهداشت به ایشان بدهد و متاسفانه قیمت باتری فوق العاده بالاست(طبق فاکتور شرکت ایران بهداشت : 940,550,000 ریال ) ما قادر به تامین این مبلغ جهت عمل برادرم نیستیم . نگذارید برادرم را از دست بدهم .

پاسخ ها

امیر us ۰۱:۳۴ - ۹۲/۰۴/۲۳

سلام محمد جان میشه بگی کجا برادرت رو عمل کردی؟ایا بهتر شد ؟هزینه عمل چقدر شد؟ممنون میشم با این شماره تماس بگیری 09175566534

نادری ir ۰۴:۵۸ - ۹۲/۰۵/۰۹

دوست عزیز سلام. پدر من هم شش سال پیش در شهدای تجریش عمل شد. به ما هم مثل شما همین زمان پنج سال را گفته اند اما با مانیتور کردن باتری و مقدار ولتاژ استفاده شده پزشکتان میتواند با دستگاهی که برای تنظیم باتری استفاده میکند مقدار مصرف شده از انرا به شما بگوید. باتری مورد استفاده برای پدرم با ولتاژ ٢ هنوز به نصف نرسیده. اگر سوال بیشتری دارید با ایمیل در خدمتم.

الهام ir ۰۶:۳۶ - ۹۲/۱۱/۰۲

سلام ممکنه بابت عمل جراحی وعوارض اون از شما کمک بگیرم یا اگر براتون اشکال نداره شماره ای دراختیارم قراربدید تاباشما تماس بگیرم

محمد ir ۰۱:۵۵ - ۹۲/۱۱/۱۶

برادر من بار اول در بیمارستان رسول اکرم و بار دوم در بیمارستان عرفان عمل شد . متاسفانه از باطری دوم رضایت نداریم .

ناظر ir ۱۱:۱۵ - ۹۲/۰۴/۲۷
2
3

بهترین راه علاج. درمان از طریق هومیوپاتی است. سرچ کنید .کاملا اشنا میشوید

نادری ir ۰۵:۰۴ - ۹۲/۰۵/۰۹
3
0

دوست عزیز سلام. پدر من هم شش سال پیش در شهدای تجریش عمل شد. به ما هم مثل شما همین زمان پنج سال را گفته اند اما با مانیتور کردن باتری و مقدار ولتاژ استفاده شده پزشکتان میتواند با دستگاهی که برای تنظیم باتری استفاده میکند مقدار مصرف شده از انرا به شما بگوید. باتری مورد استفاده برای پدرم با ولتاژ ٢ هنوز به نصف نرسیده. اگر سوال بیشتری دارید با ایمیل در خدمتم.

پاسخ ها

باران ir ۰۱:۱۳ - ۹۲/۰۶/۰۴

از عمل بگید مادر من میخواد عمل کنه بعد از 5 سال باید دوباره عمل کرد؟

علی ir ۰۷:۴۳ - ۹۳/۰۲/۱۵

سلام عموی من 20 سال که پارکینسون داره. الان شدید شده گفتن که عمل کنه. نمی دونه عمل کنه یا نه. منتظر کمک شما هستم.

sahar ir ۰۴:۳۹ - ۹۲/۰۵/۱۲
6
1

سلام 25 ساتمه من 1 سال است که فهمیدم ببیماری ام اس دارم دکترم برام قرص آمورل نوشته فقط گاهی وقتا دستم میلرزه علائم دیگه پارکینسون رو ندارم اما خیلی نگرانم که به این بیماری هم مبتلا شده باشم لطفا راهنماییم کنید.ایا این بیماری باعث فوت هم می شود؟

دکتر محمد قلیجایی راد ir ۰۶:۱۷ - ۹۲/۰۵/۱۵
3
0

با سلام احتراما اینجانب دکترای مهندسی شیمی دارویی از کشور آمریکا را دارم که پژوهشگر ام اس وبیماری های مغز واعصاب می باشم ودر تعدادی محدود بیماران ام اس را معالجه نموده ام در مورد سئوالات اخیر باید بگویم که اکثر داروهای ذکر شده تولید پارکینسون میکنند از جمله آرتان که بسیار خطرناک است وقرص مادوپار با ترکبیات دیگری که ارزان قیمت هستند می توان آنها را کنترل کرد در موردعمل کاشت الکترود مغزی هم می توانید ایمیل بزنید mytous_2@yahoo.com

سارای ir ۰۵:۴۲ - ۹۲/۰۵/۱۶
4
1

با سلام به همه شما دوستان خواهش میکنم اگه ادرس دکتر خوبی در زمینه بیماری پارکینسون سراغ دارین تو رو خدا ادرس بدین که خیلی نیازه.ممنون میشم

پاسخ ها

فاطمه ir ۱۱:۴۶ - ۹۲/۱۰/۰۵

دکترغلام علی شهیدی تهرا ن هویزه غربی ساختمان 135

morteza ir ۰۲:۰۵ - ۹۲/۰۵/۲۹
3
2

مطالب مفیدی بود مرسی اگه ادرس یه دکتر خوب رو برای این بیماری سراغ حتما بگید

باران ir ۱۲:۳۷ - ۹۲/۰۶/۰۴
5
2

سلام مادر من 6 ساله ک به این بیماری مبتلاست با گرفتگی صداش شروع شد.دکترا میگفتند ک حنجره اش سالمه برو پیش مغز واعصاب ما شهرستانیم اومدیم تهران با اینکه لرزشی نداشن تشخیص پارکینسون داده شد و روز به روز لرزشش بیشتر شد لودپا مصرف میکنند دنبال درمانشیم چون بیماریش داره پیشرفت میکن . اصلا نمیتونه شب ها بخوابه لطفا بهم کمک کنید راهنمایی کنید که چه درمانی بهتره؟ در ایران یا خارج؟ عملش خطرناک نمیست؟ ژن درمانی چی؟ خواهش میکنم همدردری کنید و به ایمیلم پیام بدبد baran.1990n@yahoo.com

shahin ir ۰۲:۵۷ - ۹۲/۰۶/۱۲
6
0

با سلام داریوش هستم بیست و دو ساله و لرزش دست راست داشتم از چند سال پیش ک حالا ب تمام بدنم رسیده و از این وضعیت خسته شدم بخدا هر دکتری ک فکرشو بکنید رفتم هر کدومش ی مشت دارو بهم میده ک بعد از استفاده ی کم آروم میشم و بعد ی مدت کوتاه دوباره شروع میشه و بیشتر هنگام هیجان و استرس و شادی و اللخصوص زمانی ک چیزی با دستم برمیدارم بخدا خجالت میکشم جلو دوستام جلو اقوام خواهشا میکنم ی دکتر یا دارو بهم معرفی کنید تا خلاص شم از این بدبختی خواهش میکنم خواهش...

پاسخ ها

هانا ir ۱۱:۲۲ - ۹۲/۰۷/۲۲

سلام دوستان یه دکتر میشناسم که فوق تخصص لرزش و حرکات غیر ارادی و پارکینسون و تیک های عصبی از فرانسه هست اسمشون دکتر حمید نورالهی مقدمه تو گوگل سرچ کنید میتونید سایتشو ببینید آدرس مطبش هم بیمارستان توس کلینیک توس= تهران، انتهای خیابان شهید بهشتی نرسیده به خیابان ولی عصر، خیابان شهید روح الله عبادی،البته از طریق سایت خود دکتر هم میتونید شماره و آدرس جدید این دکتر رو پیدا کنید چون معمولا آدرسش خیلی تغییر میکنه

علی اکبرسالاری اصل ir ۱۱:۲۳ - ۹۲/۰۷/۰۹
1
0

مدتی است در حالی که چیزی در دست راستم می گیرم بصورت ناخودآگاه انگشتان دستم باز می شوندووسیله از دستم می افتد.دلیل این عارضه چیست.

حparvin ir ۰۲:۵۰ - ۹۲/۰۸/۱۱
0
1

سلام لطفا تو تبریز کدام داروخانه مادو پار دارد لطفا برام ایمیل کنید

پاسخ ها

رضا ir ۰۹:۴۰ - ۹۳/۰۹/۳۰

اگر نتوانستید پیدا کنید .میتوانید از ترکیه تهیه کنید . وان. ارزروم

hesam ir ۰۱:۰۱ - ۹۲/۰۸/۲۵
2
1

داروخانه تعاون جنب پمپ بنزین گلگشت

azar ir ۱۰:۰۹ - ۹۲/۰۹/۰۷
1
0

با سلام و سپاس . پدرم 70 سال سن دارن و مدت 6 ماهه دچار پارکینسون ناشی از عوارض دارو شدن لوودوپا /پرامیکسول و آمانتادین مصرف میکنند .ابتدا دچار توهم و تشخیص آلزایمر دادند داروهای آلزایمر اروپ فورت / ممانتین و دنزپیل میباشد که دیگه نمیخورن بخاطر تداخل دارویی پارکینسونشون خوب شده برای آلزایمر چه دارویی باید استفاده کنند که با داروهای پارکینسون تداخل نداشته باشه

تیمور ir ۱۲:۱۷ - ۹۲/۰۹/۱۵
3
0

سلاموقت بخیر خوب بود ولی اینم بگم که پدر من 12سال هستش که دچار بیماری پارکینسون میباشد در این اواخر یعنی یک سالو اندی هستش که نمیتونیم قرص مادوپار براش تهیه کنیم چون موجودیش تو داروخونه ها صفره اگر شما سراغ دارین باهام تماس بگیرین ممنون میشم وکمک بزرگی برابابام میکنین ی راهنماییم برا جایگزین مادوپارمعرفی کنین ممنون میشم09141807843

صدف ir ۱۰:۴۹ - ۹۲/۰۹/۲۲
1
1

دکتر شهیدی بیمارستان رسول اکرم. شهرارا

فرشته ir ۰۳:۳۶ - ۹۲/۰۹/۳۰
0
1

باآرزوی سلامتی برای شما و خانواده تون .یک داروخانه به اسم مهرداد تو خیابون کارگر جنوبی مختاری هست که نوع ترکیه ای مادوپار رو داره متاسفانه الان شماره شو ندارم .

فاطمه ir ۱۱:۴۲ - ۹۲/۱۰/۰۵
6
2

من 25 سالمه 8ساله به این بیماری مبتلا شدم برام دعاکنید

فاطمه ir ۱۱:۴۳ - ۹۲/۱۰/۰۵
2
1

جوانترین فردی که پارکینسون گرفت چندساله بود

معرفی سایت ca ۰۸:۳۴ - ۹۲/۱۰/۰۹
1
1

معرفی سایت سلامتی Dr I Shafaei Traditional Chinese Medical Doctor https://www.facebook.com/drshafaei دکتر: ایرج شفائی. دکترای طب چینی لطفا در سلامتی دیگران شریک باشید . آدرس سایت را به دوستان و آشنایان خود ارسال کنید.

رامین ir ۰۱:۰۵ - ۹۲/۱۰/۰۹
2
1

دکتر اکبر سلطانزاده هم دکتر بسیار خوبی است مطبش درهفت تیر ابتدای خیابان قایم مقام فراهانی است

زهرا ir ۰۱:۰۸ - ۹۲/۱۰/۲۳
1
1

با عرض سلام مادر من60 سالش است چند ماه بود کمی سرش لرزش داشت و حالا زده به دست چپ در هاواز پیش دکتر تیرداد رفت داروهای پارکینسون لهش داد حلا لرزش دست و سرش خیلی کم شده اما با خوردن داروهای پارکینسون تعادل راه رفتش از بین رفت خیلی نگرانش هستم تورو خدا اگه دکتر خوبی در اهواز برای پارکینسون سراغ دارید به من ایمیل بزنید

خبر مهم ir ۰۸:۱۵ - ۹۲/۱۱/۰۱
0
2

چیز مهمی دارم که میتونه به همتون کمک کنه 20 ساله ام حدود 8 سال بود که به این بیمارهای شبیه این دچار شده بودم یه دکتر بهم معرفی کردن خیلی کارش خوبه الان هم به لطف خدا بهتر هستم اسمش دکتر کوروش قره گوزلو ادرس مطبش هم تهران بلوار کشاورز هر جای دنیا هستین پاشید بیاین بهتون گل میدم خوب میشین چون تخصصش تو این کاره

عباس gb ۰۵:۳۳ - ۹۲/۱۲/۱۰
1
1

با سلام ، تا یک سال پیش دکتری بنام شرف الدین در اهواز بود که بسیار حاذق و کاربلد بود که متاسفانه اهواز را ترک کرده و گویا در سفر خارج بسر می بره . مادر من هم بیمارش بود . اما دکتری که به بیماراش معرفی کرد خانم دکتر الهام آزادمنش بود که تو کیانپارس ساختمان نگین مطب داره . دکتر خوبیه . به امید شفای عاجل از صاحب اصلی شفا برای مادر شما .

پاسخ ها

مریم gb ۰۸:۳۲ - ۹۳/۰۵/۱۲

سلام به همه دوستان چند روزی است متوجه شدم که متاسفانه پدرم دچار بیماری پارکینسون شده ، می خواستم بدونم سرعت پیشرفت این بیماری چگونه است ؟ یعنی پدرم تا چند سال آینده می تونه کارهای روزانه اش را خودش انجام دهد ؟

بهبود ir ۰۷:۱۱ - ۹۳/۰۱/۱۱
3
0

با سلام من 45سال دارم قرص الوپلازولام 05و پروپونال10مصرف می کنم اما اگر مصرف نکنم دچار تکلم صبحت می شوم وهم استرس دارم واین باعث لرزس کمی سر و دست دارم خواهشمند است راهنمایی کنید با تشکر ضمنا اگر قرص مزبور را هر روز مصرف نکنم دچار لرزش می افتم

نجمه ir ۱۰:۴۹ - ۹۳/۰۱/۱۴
0
1

با سلام دکتر خوبی اگه در شیراز میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

nasim us ۰۱:۰۷ - ۹۳/۰۲/۰۲
0
1

مسلام من 28 سالمه 3,4 ساله تقریبا که کل بدنم لرز پیدا کرده مخصوصا سر و دستم مادر خالم و برادرهام هم همین مشکل و دارند هر چی بیشترمیگذره بدتر هم میشه. امروز مادرم رفت دکتر گفتن پارکینسون داری حالا بنظرتون ما هم پارکینسون گرفتیم ؟؟؟:-o ممنون میشم

مهدیه ir ۰۷:۲۱ - ۹۳/۰۲/۰۴
1
0

با سلام من مشکل لرزش سر دارم میشه راهنمایی ام کنید چکار کنم خسته شدم

مهدی ir ۰۵:۴۰ - ۹۳/۰۲/۱۲
2
0

سلام. ممنون از فرصتی که ایجاد کردین برای رفع مشکل مردم. پدر من ٧٢ سال سن داره وحدود ٢٠ سال به بیماری پارکینسون مبتلاس وشکر خدا الان هم کارهاشو خودش انجام میده ولی ١ سالی هست به تکلمش اسیب وارد شده و به صورت مقطع وگاهی به صورت اهسته ونامفهوم صحبت میکنه ایا راهی یا داروی برای درمانش هست. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ ها

مینا ir ۰۱:۲۰ - ۹۳/۰۲/۲۶

سلام به همه دوستان من یه مشکلی دارم که تقریبا زندگی رو برای من وهمسرم مختل کرده وهر دو مون رو دچار بیماری روحی روانی کرده بخصوص همسرم :خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید ما با پدر شوهرم زنگی میکنیم اون دچار پارکینسون حاد هست نمیتونه کاراشو بکهنه حالا اون هیچی جدیدا داروهایی که بهش میدیم اونو دچار بیخوابی میکنه و شبها مدام مارو صدا میکنه ونمیزاره بخوابیم گاهی دو شبانه روز پلک روهم نمیزاره وتوهم میزنه وپرت وپلا میگه واین مارو خیلی عصبی میکنه ونگران داروهاش ایری کام بود که فکر کردیم تقلبیشه قطع کردیم والان مداپور بهش میدیم که اونم تا یه مدت خوب بود الان داره به این دارو هم علاءم نشون میده واقعا نمیدونیم دلیل این توهمات وبیخوابی های پند روزه پیه؟کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه لطفا

haditoupriz@yahoo.com gb ۱۲:۲۴ - ۹۳/۰۳/۱۴
4
1

من از سال80 به بیماری پارکینسون مبتلا شده ام تاچند سال دیگر دوام می اورم

hadi gb ۱۲:۵۸ - ۹۳/۰۳/۱۴
3
0

آقای دکتر باسلام من ازسال 1380 به بیماری پارکینسون ودر43سالگی مبتلا شدم لازم به ذکر است که من گربه ای داشتم که با همین عوارض پارکینسون شامل لرزش وکندی حرکات بیمار شد ومرد آیا ممکن است من هم این بیماری را از گربه ام گرفته باشم تلفن موبایلم 09155216746

zoha de ۱۱:۲۷ - ۹۳/۰۳/۲۹
0
0

ba salam ,man az alman minevisam ,,amoei daram hodode 69 sale ..mobtala be bimariye psp .. hodode 2 salo nim be in bimari mobtala shode ..ama tashkhise bimari ishon az january bode ...darohae ke masraf mikone (LevoCarb 100/25 ret- 1 APharma) va (AZILECT*1mg moteasefane pezeshkaye inja kheyli komaki nemikonan va info dorosti be ma nemidan lotfan be ma komak konid ma chikar konim ... ba tashakor az lotfe shoma

مریم gb ۱۰:۵۱ - ۹۳/۰۵/۱۲
1
0

سلام تازگیها متوجه شدم که پدرم دچار بیماری پارکینسون شده . حالا سوال من اینه که سرعت پیشرفت این بیماری چگونه است ؟ یعنی پدر من تا چند سال دیگه می تونه روی پای خودش بایسته و کارهای روزانه اش رو انجام بده ؟

سارا ru ۱۰:۴۷ - ۹۳/۰۶/۰۱
0
0

سلام، پدر من چند سالی است که به این بیماری مبتلا هست و مراحل درمان رو طی میکنه، سوالی که دارم این هست که الان مدت یک هفته هست که به دست درد شدید دچار شده میخواستم بدونم که این ناشی از بیماری هست ؟ و اینکه چه کار باید کنیم ؟ممنون میشم سریع تر جواب من رو بدید

پاسخ ها

مریم gb ۱۲:۴۹ - ۹۳/۰۶/۰۹

سارا جان میشه لطفا توضیح بدید پدرتون چند ساله که دچار پارکینسون شده ؟ آیا می تونه کارهاش و به خوبی انجام بده ؟ اصلا این بیماری چه طوریه ؟ چه حالاتی داره ؟ ما 1 ماه هست که متوجه بیماری پدرم شدیم و خیلی نگران هستیم چون نمی دونیم در آینده چه چیزی پیش رومون هست ؟ لطفا هر کسی می دونه راهنمایی کنه . به خاطر رضای خدا از استرس و نگرانی نمیدونیم چیکار کنیم . دکتر گفت پیشرفتش لاک پشتیه درسته ؟ یعنی چند سال ؟؟؟؟؟

الی ir ۱۲:۱۳ - ۹۳/۰۶/۱۰
0
1

باسلام و خسته نباشید. من دختری 23ساله هستم.از سن 11 12 سالگی لرزش دست پیدا کردم این اواخر بقدری تشدید شده که همه بهم میگن دستات چقدر میلرزه.لرزش دستام همیشه هست چه کتاب بخونم چه کاری انجام بدم.موقع استرس و عصبانیت هم تشدید میشه.این اواخر دیگه پیش کسی بخوام بشینم برای اینکه لرزش دستامو نبینه دستامو مشت میکنم.سوالم اینه امکانش هست به بیماری پارکینسون مبتلا شده باشم؟یا در اینده امکانش هست؟؟؟

پاسخ ها

مریم gb ۱۲:۱۳ - ۹۳/۰۶/۱۰

خدا نکنه الی جان ولی برای اینکه مطمئن بشی یه دکتر برو عزیزم . ایشالله که چیزی نباشه .

الی ir ۰۱:۳۲ - ۹۳/۰۶/۱۱
0
0

مرسی مریم جان

افسانه ir ۰۹:۰۵ - ۹۳/۰۶/۲۷
0
0

با سلام مطالب شما خوب بود امامن نتونستم نتیجه درستی بگیرم. من 28 سالمه و ناگهان بر اثر یک فشار عصبی دست چپ من شروع به لرزش کرده . که مدت یکماه هم هست ادامه داره حتی دکنر تجویز برق دادن به دستم را داده اما اصلا تاثیرینداشته بنظر شما باید چیکار کنم

الناز ir ۰۴:۲۲ - ۹۳/۰۷/۰۶
1
0

سلام حتما با پزکشون تماس بگیرید و بهتره اگه شروع این بیماریه با چند پزشک دیگه هم مشورت کنیین . ممکنه علایم چند بیماری شبیه به هم باشه ولی دکتر درست تشخیص نده

الناز ir ۰۴:۳۰ - ۹۳/۰۷/۰۶
3
1

سلام دوستان خیلی مراقب باشید که یه وقت دکتر در تشخیص بیماریتون اشتباه نکنه. مادر من چند سال پیش به دلیل بیماری دیگه ای دچار چند علامت مشابه پارکینسون شد و دکتر مقدسی - متخصص مغز و اعصاب- بیماری ایشون رو پارکینسون تشخیص دادو شروع کرد به دادن داروهای پارکینسون با دوز بالا و تا ما بخوایم متوجه این اشتباه بشیم ( با مشاوره چند پزشک متخصص ) دیگه دیر شده بود و به دلیل تنبلی مغز برای ترشح دوپامین دچار پارکینسون شد ه بود . متاسفانه دستمون هم به جایی برای شکایت از پزشک بند نیست . حتما از چند پزشک مختلف در خصوص تشخیص بیماری مشورت بگیریر. با آرزوی شفای همه بیماران

سمانه ir ۰۳:۱۱ - ۹۳/۰۷/۰۸
0
0

سلام بابای من حدود هفت سال پیش دچار بعضی از علایم پارکینسون شدن دکترا تشخیص ندادن بیماریش چیه دو سه سال بعد دکترها تشخیص دادن پارکینسون داره الان قدرت تکلم و تحرک نداره تو رو خدا بگین آیا راهی برای درمانش هست آیا کاشت الکترود جواب میده؟؟؟

الناز ir ۱۲:۳۶ - ۹۳/۰۷/۱۴
0
0

سلام سیر پیشروی بیماری در افراد مختلف فرق داره و طوریکه من دیدم دوری از تنش و ورزش مستمر خیلی میتونه علائم بیماری رو کاهش بده و به تاخیر بندازه . حتی با کمک گرفتن از طب سنتی (درکنار دارو درمانی شیمیایی ) میتونه روند پیشرونده بیماری رو کند کنهو به امید سلامتی همه بیماران

سارا ir ۰۳:۰۷ - ۹۳/۰۷/۲۴
0
0

سلام مادرم 43ساله و13 سال که به این بیماری مبتلا شده،تا دو سال پیش هیچ علایمی از پارکینسون نداشت اما طی این 2سال بیماریش پیشرفت کرده و بدون ویلچر نمیتونه جایی بره، میشه یه دکتر خوب تو شیراز بهم معرفی کنین مادرم از ابتدا تحت نظر دکتر یوسفی پور بوده ولی پزشکان دیگه تشخیص دادن که به پارکینسون مبتلا نبوده و به علت دوز زیاد دارو ها در ابتدای بیماری به این بیماری دچار شده

نویسا ir ۰۹:۳۱ - ۹۳/۰۷/۲۸
1
0

سلام.مادرم58ساله بود که به تشخیص پزشکان به بیماری پارکینسون مبتلا شد ولی هیچ لرزشی در هیچ جای بدنش وجود نداشت.اون فقط سه ماه بعداز فوت مادرش که خیلی بهشون وابسته بود اعصابش بهم ریخت و حرف و کلام خود را گاه گاه گم می کرد و حتی گاهی می گفت که مادرش نمرده است با اینحال پزشکان گفتند افسردگی شدید بالای70 دارد و چون زیاد خیره خیره میشود بیماری پارکینسون گرفته.تا چند هفته قبل که به رحمت خدا رفتند من بیماری اونو با علایم پارکینسون ضدو نقیض دیدم.مادرم در عرض 4ونیم سال تمام توانایی خود را از دست داد بیماری به صورت جهشی پیشرفت می کرد این دوسال آخر کاملا استخوانی بی اشتها شده بود تمام بدنش ازجمله پاها پشت و گردنش کاملا سفت و خشک شده بود وقتی پاهاشو تو تختخواب جابجا میکردی انگار دو چوب خشک بودکه هیچ گونه رمقی درآن نبود.مامانم حافظه اش را هم همزمان در این 4 سال از دست داد از دوسال قبل دیگر نزدیکان خود را هم نمی شناخت من هنوز هم متعجبم که این چه بیماری بود که در این مدت کوتاه به سرعت تمام اعضای بدن را به تحلیل برد... مادربزرگم نیز بیماری آلزایمر داشتند که البته ایشان نزدیک 9سال با این بیماری زندگی کردند...حالا من 42ساله همه اش اضطراب دارم که آیا من هم شبیه اینها دچار آلزایمر و زوال عقل خواهم شد چون دکتر ها گفتند چون مادربزرگت آلزایمر داشت مادرت نیز ممکن است وراثتی بیمار شده. لطفا مرا راهنمایی کنید تا ازاین استرس نجات یابم . ممنونم

شلیر ir ۰۳:۲۱ - ۹۳/۰۸/۰۷
2
0

الناز خانم شما که بیماریمادرتون اشتباه تشخیص داده بودن.تمنا میکنم یه شماره تماس بده منم همش فکر میکنم مادرم اینجوریه.ترا خدا درکم کن.خواهش میکنم

مرضیه ir ۰۸:۳۷ - ۹۳/۰۸/۱۷
3
0

سلام خواهر من در 30 سالگی دچار بیماری بارکینسون شده میگن عمل خوبش میکنه اما ما میترسیم خواهش میکنم کمکم کنید ایا راه خوبی را انتخاب کرده

مهگل ir ۰۳:۰۷ - ۹۳/۱۰/۱۷
1
0

سلام، پدرم حدود 10 ساله که پارکینسون داره، اما چند وقته که به خاطر عفونت های مثانه دچار توهم میشه، اما با مصرف چرک خشک کن بهتر میشه. اما مشکل ما اینه که پدرم در طول روز چند ساعتی رفتارهای غیر عادی داره، سرشو بی اختیار تکون میده در کل، حالت غیر عادی داره، نمیدونم علت چیه ؟؟؟اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

اشرافیان ro ۰۸:۲۲ - ۹۳/۱۰/۲۱
3
1

سلام.من خواهرم 63سالشه وبه تشخیض پزشک مبتلا به پارکینسون است و در حال حاضر نیاز به مراقبت شبانه روزی دارد میتواند به کمک دیگران راه برود وودستشویی برود روزی 4وعده 3/4مادورپا مصرف میکندونصف قرص سیفروکس .سوال من این است آیا این بیماری پیشرفت دارد و بدترین حالت آن چیست وسوال بعدی آیا داروها عوارض دارد و روش درمان جدیدی ابداع نشده.متشکرم من شماره تماس خودم را می نویسم اگر کمکم کنید ممنون میشوم.09215142611

fatemeh ir ۰۱:۴۶ - ۹۳/۱۱/۱۶
1
0

سلام من فاطمه هستم نامزد من دستاش خیلی میلرزه این لرزش تو تمام بدنش احساس میشه .26سالشه بنظرتون علتش چیه

دکتر محمد قلیجایی ir ۰۳:۵۸ - ۹۳/۱۲/۰۹
1
1

با سلام احتراما به عرض می رساند به غیر از عمل جراحی کاشت الکترود مغزی اینجانب یک راه درمانی جدید که مربوط به اختلال در مفصل گیجگاهی فک می باشد ودرمان غیر دارویی می باشد برای درمان دیستونیا وپارکینسون و.. . توسط اینجانب کشف شده جهت انجام آن می توانید به بت=نده مکاتبه کنید با تشکر دکتر محمد قلیجایی عضو انحمن بیماری های خاص محقق وپژوهشگر بیماری های خاص

محمد ir ۱۲:۱۶ - ۹۳/۱۲/۲۴
1
0

سلام خسته نباشید پدر من 5 سال هست بیماری پارکینسون داره و در حال حاظر بیماریش پیشرفت کرده، کندی حرکت خواب آلودگی در طول روزکمک خواستن زمان بلند شدن و نشستن توهم و اظطراب و بی علاقه بودن به اطرافیان دکترش قرص مادوپا تجویز کرده روزی چهار عدد 125 و قرص پروپرانول و ایمی اما اصلا بهبود پیدا نمیکنه و روز به روز داره بدتر میشه یعنی هیچ راهی نداره؟

آتنا ir ۱۰:۰۱ - ۹۴/۰۱/۱۱
0
1

سلام من15سالمه و مامنم یه ساله که پارکینسون دااره قرص تریفن و آمورل میخوره..وقتی این قرصا رو میخوره دستش نمیلرزه ولی عوارض بدی داره مثلا زود عصبانی میشه داد میکشه بیخودی دوتاانگشت وسط پاهاش خیلی درد داره دهانش خشک میشه لثه هاش درد میکنه وقتی هم که ناراحت یا عصبانی میشه یا استرس داره نمیتونه حرف بزنه و دهانش مگیره و زود گریش میگیره حتی بعضی وقتا حس کل بدنشو از دست میده...در ضمن تو کل فامیل و اجداد مامن و بابام تا حالا کسی این بیماری رو نداشته لطفا کمکم کنید ممکنه من هم به این بیماری مبتلا شم......خیلی عهم دکتر بردیمش ما اهل ارومیه هستیم پیش بهترین دکترای ارومیه بدیم دکتر شاهین مهین و دکتر ابولفضل صرصر شاهی ولی هردوتاشون گفتن بیماریش تا آخر عمر وجود داره

آتنا ir ۱۰:۰۳ - ۹۴/۰۱/۱۱
0
1

دوستان عزیزم امیدوارم کسایی که به این بیماری مبتلا هستن زودتر خوب بشن یا اینکه عزیزاشون این بیمار رو دارن ایشالاه درمان شن ولی کسایی که تو تبریز هستن پیش پروفسور صدرالدینی هم برن واقعا عالیه واقعا خیلیعالیه تو امریکا تخصص گرفته

آتنا ir ۱۰:۲۶ - ۹۴/۰۱/۱۳
1
0

دوستان گلم بیماری عار نیست کسایی که میگن خجالت میکشیم پیش فامیل و دوستامون طرز فکرشون واقعا غلطه

امیر ir ۱۱:۴۹ - ۹۴/۰۱/۲۱
1
0

اروی سلامتی و شفای عاجل برای همه بیماران.

رامین ir ۰۹:۰۳ - ۹۴/۰۲/۲۷
0
0

دوستان عزیز من دلم برای مادرم که هم تشنج می کنه هم الزایمر داره و هم چند ماهی که پارکینگسون گرفته می سوزه..بعضی ها چه اخرو عاقبتی پیدا می کنند. قرص مادوپار دکتر تجویز کرده و کنترل ادرار و توانایی بلعیدنش از دست رفته... چند ساله که دست تنها مراقبشم احساس خوبی ندارم. نمی دونم باید چیکار کنم

مبینا ir ۰۲:۰۰ - ۹۴/۰۳/۱۳
0
0

سلام,چندروزی است متوجه شدیم پدرم دچار پارکینسون شده,درحال حاضر دارن قرص مصرف میکنن,ولی همه خیلی نگرانیم,بطوری ک زندگیه همه از جمله خودش دگرگون شده,خواهش میکنم اگر راهی واسه درمانش هست بگین,علایمش هم کندی حرکات و لکنت هستش,تعادل در راهرفتن نداره

zahra ir ۱۱:۳۴ - ۹۴/۰۳/۱۸
0
0

مادربزرگ من هم یکی دو ساله ایه که ای بیماری رو داره، از وقتی پدربزرگم در اثر تصادف فوت شد دچار افسردگی شد، الانم که کارش به این جا رسیده، دچار فراموشی و رعشه ی شدید و بی خوابی شبانه شده، براش دعا کنید.

alireza ir ۰۴:۴۸ - ۹۴/۰۴/۰۸
0
0

سلام به شما دوستان و با آرزوی شِفای همه ی بیمارا و صبر برای خانواده ها بیمار ها.... شاید من دکتر نباشم ولی اونقدری اطلاعات کسب کردم که به نظرم بد نیست شما هم بدونید.پدر بنده نیز متأسفانه به این بیماری مبطلاست و شخصا همه دوستان رو درک میکنم.مطلبی که میخواستم بگم اینه که بیماری پارکینسون بیماری پیشرفتی هست.یعنی هر چی میگذره این بیماری پیشرفت میکنه.حتی با مصرف داروهایی مثل مادوپار یا لوودوپا این بیماری همچنان پیشرفت میکنه.اصل این بیماری از این قراره که میگم.(یعنی چیزی مطالعه که و تحقیق کردم) در سر همه ی ماها بین دو نیم کره مغز یه ماده ی سیاه رنگی وجود داره.یعنی دو نیم کره توسط این ماده سیاه رنگ جدا میشه.(که این ماده شامل همون دوپامین مغز است)که این ماده سیاه رنگ در بیماری پارکینسون کمتر میشه.یا در اصطلاع سلول های این ناحیه تخریب میشن.این ماده دوپامین طبق آزمایشات دانشمندان تشخیص داده شده که مربوط به شادی و نشاط بدن و مسائل جزئی تر میشود.به همین خاطر است که کسانی که به این بیماری مبطلا میشوند دچار افسردگی و ناراحتی و حالات بد روحی میشوند.داروی مادوپار یا لوودوپا همونطور که تو این سایت گفته شد در مغز تبدیل به دوپامین شده و جذب مغز نمیشود پس بدیهی است که برای مدتی کوتاه اثر دارد.ولی بعضیا درباره ی روند پیشرفت این بیماری پرسیدند و اینکه آیا کشنده است؟در جواب باید گفت که این بیماری هر لحظه در حال پیشرفت میباشد و دارو سرعت پیشرفت آن را کم نمیکند بلکه فقط مانند این است که ماشینمان ضدا ناهنجارس از روی خرابی میدهد و ما پنبه در گوش بگذاریم!!!فقط افراد با مصرف این دارو ها میتوانند برای مدتی کوتاه به کار های خویش رسیدگی کنند.لازم به ذکر است که هر دارویی (حتی استامینوفن یا سرماخوردگی و...)عوارض خاص خودرا دارد.پس درمان واقعی برای این افراد فقط روحیه و شادی و نشاط و ورزش مستمر و رژیم غذایی مناسب است..(در ضمن در جواب دوستانی که پرسیدند که آیا این بیماری کشنده است یا نه باید بگم این بیماری مثل بیماری سرطان به خودی خود کشنده نیست ولی خودتان تصور کنید که کم کم توانایی هیچ کاری را نداشته باشید شاید جایش نباشه که بگم ولی مثل مرده متحرک خواهید شد!!!!!)(البته با معذرت از بقیه دوستان!).به امید روزی که دکترا از بس که مریض ندارن بیکار شن!!!(ان شاءالله که مریضی در این کره خاکی وجود نداشته باشد) امیدوارم مطالبم بدرد شما دوستان گرامی خورده باشد. موفق و سربلند باشید.

رویا ir ۱۲:۳۳ - ۹۴/۰۵/۱۱
1
0

با سلام دختر 4ساله ای دارم که در خواب دچار لرزش دست وپا وگاهی اوقات هم سرش را تکون میده به نظرشما دچار پارکینسون شده ؟البته یبوست هم داره که دکتر میگه روده سمت راستش کم کاره.البته اسپری آلرژی هم مصرف میکنه تورا خدا کمکم کنید خیلی اضطراب دارم

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :