- مردمان - http://www.mardoman.net -

داروهای انزال زودرس ،کنترل زمان و میزان لذت جنسی

[1]

اطلاعاتی که امروز برای شما شرح می دهیم، نشان می دهند بیمارانی که از انزال زود رس رنج می برند و از داپکستین هیدروکلراید (dapoxetine) به منظور درمان بیماری خود استفاده می کنند در روابط جنسیشان، پیشرفت های چشمگیری را شاهد خواهند بود. آنها معتقدند که توانایی کنترل زمان انزال را بدست می آورند، و مدت زمان آمیزش و همچنین انزال غیر واژینال (IELT) آنها نیز افزایش پیدا می کند. وزارت تغذیه و داروی امریکا اخیراً استعمال داروی داپکستین را تبلیغ می کند. این مطلب برای نخستین بار در صدمین کنگره سالیانه مبارزه با بیماری های تناسلی به بحث و بررسی گذاشته شد.

بر اساس اطلاعات انجمن مبارزه با بیماری های تناسلی امریکا، انزال زودرس رایج ترین بیماری جنسی در آقایون می باشد. تخمین زده شده که این بیماری ۲۷% از ۳۴% مردان – در کلیه رده های سنی و نژاد ها – که دارای رابطه جنسی هستند را تحت تاثیر قرار می دهد. در مقایسه با بیماری های مربوط به نعوذ که تنها ۱۰% از کل ۱۲% مردان در همه سنین را به خود اختصای داده است، می توان به راحتی مشاده کرد که بیماری فراگیری است.  این بیماری می تواند از همان ابتدای شروع رابطه جنسی در فرد بروز کند و همچنین می تواند پس از سپری شدن مدت زمانی خاص ایجاد شود.

دکتر “جان پرایر” رئیس تیم جراحی دانشگاه مینی سوتا و یکی از پژوهشگران اصلی تحقیق بر روی داپکستین معتقد است که : “اثری که انزال زودرس بر روی آقایون و همچنین شریک زندگی آنها می گذارد، می تواند به شدت برای رابطه آنها مخرب باشد، و می توان گفت که تا کنون هم هیچ گونه درمان حقیقی برای آن کشف نشده. در میان کلیه درمان های رایج، به نظر می رسد که سودمندی داپکستین می تواند از سایرین بهتر تخمین زده شود. این دارو از تاثیز گذاری بالاتری برخوردار است.”

داپکستین نوع ۳ : طرح و نتیجه

بر طبق مطالعات پزشکی که بر روی این دارو انجام شده است،  ۲۶۱۴ مرد بین سنین ۱۸ تا ۷۷ سالگی مورد آزمایش قرار گرفتند؛ این افراد همگی دارای رابطه جنسی مرتب با فردی خاص بوده و مشکل اساسی آنها به این صورت بود که پیش از زمان دلخواه انزال می شدند.  می توان گفت که به سرعت پس از آنکه عمل دخول انجام می گرفت (مدت زمانی در حدود ۱ تا ۲ دقیقه) انزال در انها شکل می گرفت و بیمارن هیچ گونه کنترلی بر روی آن نداشتند.

برخی از افراد در این آزمایش ۳۰  میلی گرم و برخی دیگر ۶۰ میلی گرم داپکستین استعمال کردند. سپس از بیمارن خواسته شد تا پیش از شروع رابطه جنسی بر روی طرز درمان دارو مطالعه داشته باشند، بیمارانی که در ۷۵% از روابط خود پس از سپری شدن ۲ دقیقه دچار انزال زودرس می شدند، در عرض دو هفته بهبودی چشمگیری پیدا کردند.

تغییرات در روند جنسی بیماران به دقت مورد تحلیل و برسی قرار می گرفت. میزان کنترل انزال و رضایت جنسی در این افراد تحت ۵ مرحله از “خیلی ضعیف تا خیلی خوب” رده بندی شد.  همچنین میزان رضایت شرکای جنسی اینگونه افراد نیز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

آقایونی که از داپکستین به میزان ۶۰ تا ۳۰ میلی گرم استفاده می کردند، تواسنتد در طول یک هفته ۳ تا ۴ برابر کنترل بیشتری بر روی انزال خود داشته باشند. می توان اظهار داشت که در طول دوره ۱۲ ماهه ی درمان و پژوهش، همه ی آنها به بهبود نسبی دست پیدا کردند.

[1]

— درصد مردانی که رده بندی آنها در کنترل انزال از “متوسط تا خیلی خوب” بود به طور فزاینده ای افزایش پیدا کرد. این رقم از ۲٫۵ درصد به ۵۱٫۸ درصد ارتقا پیدا کرد. برخی دیگر از بیماران نیز بدون اینکه داروی واقعی را مصرف کنند، تنها به آنها داروی خنثی داده می شد که در صد بهبود ۳٫۵ درصدی آنها تنها با تلقین به ۲۶٫۴ درصد رسید.

— درصدی از آقایون که در گروه “خوب تا خیلی خوب” رده بندی شده بودند، با مصرف داپکستین به میزان ۳۰ میلی گرم از ۲۰٫۲ درصد به ۳۸٫۷ درصد افزایش پیدا کرد، و مصرف ۶۰ میلی گرمی دارو توانست میزان ۲۱٫۶ درصد را به ۲۴٫۶ ارتقا دهد.

— شرکای جنسی بیمارانی که از داپکستین ۳۰ میلی گرم استفاده می کردند، از رضایت ۲۰٫۴ درصدی به رقم ۳۹ درصد افزایش یافت و شرکای جنسی افرادی که از داپکسین ۶۰ میلی گرم استفاده می کردند، توانستند میزان رضایت جنسی خود را از ۲۴٫۸ درصد به رقم ۴۷٫۴ درصد بهبود بخشند.

این تحقیقات همچنین نشان دادند که بدن به راحتی می تواند داپکسنی را جذب کند و این دارو مشکلات حادی را ایجاد نمی کند. میزان تاثیرات جانبی را می توان در گروههای ملایم تا شدید رده بندی کرد. از رایج ترین تاثیرات جانبی این دارو که هم از سوی بیمارانی که داپکسین ۳۰ میلی گرم استفاده می کردند و هم از سوی بیمارنی که انواع ۶۰ میلی گرم آنرا مصرف می نمودند، گزارش شده، ایجاد حالت تحوع به همراه سر درد است.

نکاتی پیرامون انزال زودرس

هر چند این بیماری در بسیاری از مردان شایع می باشد و از جمله بیماری های رایج در مردان به شمار می رود، اما کمتر به آن توجه شده و در اکثر موارد درمان نشده باقی می ماند. بیشتر پزشکان توانایی تشخیص و درمان این بیماری را نداشته و اغلب بیماران نیز ترجیح می دهند که در مورد مشکل خود نه با همسرشان صحبت کنند و نه با یک متخصص. این بیماری می تواند تاثیرات منفی زیادی را بر روی تمام جنبه های زندگی یک فرد بگذارد. نه تنها می تواند میزان لذت جنسی تا حد بسیار زیادی کاهش دهد، بلکه در عین حال می تواند بنیان رابطه زناشویی را تخریب و ویران نماید. می توان گفت که اعتماد به نفس بیمار نیز تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

یک مطالعه تجربی که در ماه می سال ۲۰۰۵ در ژورنال پزشکی امریکا منتشر شد، بیان می داشت که فاکتورهایی از قبیل فرایند پیش نوازی، و اضطراب از جمله عوامل مهمی هستند که می توانند بر روی انزال زودرس تاثیر گذار واقع شوند. این پژوهش حاکی از این امر بود که همسران افرادی که دچار انزال زودرس هستند، دارای مشکلات خانوادگی بیشتر بوده و دچار عدم رضایت جنسی و روحی می باشند.

نکاتی پیرامون اورتو یورولوژی (Ortho Urology)

این دارو از محصولات کارخانه مبارزه با بیماری های تناسلی مک نیل می باشد و مدعی است که می تواند از سایر داروها مفید تر واقع شود و انتخاب بهتری نسبت به ELMIRON pentosan  polysulfate sodium و DITROPA XL  oxybutynin chloride است.

* مدت زمان انزال غیر واژینال (IELT)

– این مقوله برای نخستین بار در سال ۱۹۹۴ مطرح شد. پژوهش های ابتدایی از کلینیک های تخصصی که در حال بحث و بررسی بر روی انزال زودرس بودند، شروع شدند. در آزمایشات اولیه یکی از طرفین با استفاده از یک کورنومتر مدت زمان انزال را اندازه می گرفت. این مدت، از زمانیکه دخول انجام می گرفت تا زمانیکه انزال صورت می پذیرفت، محاسبه می شود. مدت زمانیکه این فرایند به خود اختصا ص می دهد به عنوان IELT شناخته می شود.

** در اسپانیولی ها، اروپایی ها، و دورگه های امریکایی قابل مشاهده است .”

[1]