www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

رفلاکس معده و سوزش سر دل

بیماری رفلاکس معده(GASTROESOPHAGEAL REFLUX DIDEASE)(GERD):

به آسیب مخاطی ناشی از رفلاکس (برگشت) غیر عادی محتویات معده (مواد اسیدی) به درون مری اطلاق میگردد. مری(ESOPHAGUS/GULLET) یک لوله عضلانی بطول 25 سانتی متر میباشد، که ازدهان تا معده کشیده شده است. غذا از میان مری به واسطه حرکات دودی شکل(PERISTALSIS) که یک سری انقباضات غیر ارادی عضلانی متوالی و موجی شکل میباشند ، به سمت پایین و معده رانده میگردد. نقطه اتصال مری به معده کاردیا(CAEDIA)  و یا اسفنکتر تحتانی مری(LES) نامیده میگردد. معده از یک مخاط حفاظتی پوشیده گردیده است که آن را دربرابر آسیب اسید معده مصون میدارد. اما مری فاقد چنین پوشش حفاظتی میباشد. اسید معده عمدتا ازهیدروکلریک اسید(HYDROCHLORIC ACID)  و مقادیر کمتری از کلراید پتاسیم و کلراید سدیم تشکیل یافته است.PH اسید معده 2-3 میباشد. هورمونی که باعث تحریک ترشح اسید معده میگردد گاسترین نام داشته و از سلولهای G معدی و دوازدهه ترشح میگردد. اسفنکترتحتانی مری(LES) بصورت یک دریچه یک طرفه عمل میکند. هنگام بلع این دریچه برای لحظه کوتاهی گشوده شده و مجددا بسته میگردد. اسفنکتر بصورت حلقه ای عضلانی در مدخل معده قرار دارد و با انقباضات خود مری را از معده جدا میسازد. 286
286

علل رفلاکس معده:

هر فردی چنانچه در مصرف غذاهای اسیدی زیاده روی کند به سوزش سردل دچار میگردد. به خصوص اگر بلافاصله پس از صرف غذا دراز بکشد، شیء سنگینی را بلند کرده و یا از کمر خم گردد. حفاظت طبیعی بدن در مقابله با رفلاکس و آسیب اسید معده شامل:1 -نیروی گرانش زمین 2-حرکات دودی شکل مری 3-دریچه اسفنکتر تحتانی مری 4-اثر خنثی کنندگی بزاق دهان میباشند.

1- اشکال درعملکرد اسفنکتر تحتانی مری. انقباضات ضعیف و شل شدن غیرعادی و طولانی مدت ترازحد طبیعی اسفنکتر باعث نشت و راهیابی مواد اسیدی معده به مری میگردد.

2- اشکال درعملکرد عضلات معده: انقباضات کند معده و به تاخیر افتادن تخلیه محتویات معده به روده ها میتواند باعث رفلاکس گردد.

3- اشکال درعملکرد حرکات دودی شکل مری نیز میتواند علت رفلاکس باشد.

4- فتق هیاتال(HIATAL HERNIA): دیافراگم که یک عضله صاف و مسطح است قفسه سینه را از حفره شکم جدا میسازد. مری در قفسه سینه و معده در حفره شکم واقع گردیده اند.مری برای رسیدن به معده بایستی از قفسه سینه پایین آمده و از یک دهانه واقع در دیافراگم موسوم به هیاتوس(HIATUS) عبور کند. برخی اوقات هیاتوس دچار کشیدگی شده و بخشی از معده به سمت بالا و قفسه سینه وارد میگردد و ایجاد فتق میکند. فتق هیاتال باعث جابجا شدن دریچه اسفنکترتحتانی مری(LES) و مختل شدن عملکرد آن میگردد. قسمتی از دیافراگم که مری را احاطه کرده است هنگام انقباض اسفنکتر، منقبض شده و همراه با آن حین عمل بلع شل میگردد. در فتق هیاتال این همکاری مختل شده و انقباضات اسفنکتر بدون پشتیبان باقی می ماند.
288

287


5- بیماری آسم و همچنین مصرف داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی (آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن) نیز میتواند باعث رفلاکس و تشدید آن گردند.

6- پاسخ ایمنی بیش از حد: در این حالت سیستم ایمنی به محرکات مری (مواد غذایی) بطور مبالغه آمیزی واکنش نشان داده و ایجاد التهاب میکند.

7- عامل وراثت نیز در ایجاد رفلاکس معده موثر می باشد.

8- مصرف برخی غذاها میتواند ایجاد رفلاکس و سوزش سر دل کرده و یا آن را تشدید کند:

الکل، چای، قهوه، نوشابه های گازدار و نوشیدنیهای حاوی کافئین-شکلات-مرکبات(نارنگی، پرتغال، گریپ فروت)-گوجه فرنگی، رب و سس گوجه فرنگی - غذاهای تند و ادویه دار - غذاهای پرچرب - نعناع - غذاهای خشک مانند بادام زمینی - پیاز و سیر-فلفل سیاه - سرکه.

نکته: الکل و نوشیدنی های کافئین دار (قهوه و چای) باعث شل شدن اسفنکتر تحتانی مری میگردند.

نکته: غذاهای چرب باعث کند شدن روند هضم و تاخیر در تخلیه معده میگردند. همچنین چربیها با افزایش فشار درون معده فشاربیشتری به اسفنکتر ضعیف اعمال میکنند.

9- سیگار کشیدن نیز به علت شل کردن و تضعیف اسفنکتر تحتانی مری و افزایش اسید معده رفلاکس را تشدید میکند.

10- شیوه زندگی: مصرف غذاهای سنگین باعث وارد آمدن فشار مضاعف به اسفنکتر تحتانی مری میگردد-بلافاصله پس از صرف غذا دراز کشیدن، بلند کردن اجسام سنگین و یا خم شدن زیاد از حد نیز به اسفنکتر فشار وارد آورده و باعث رفلاکس و سوزش سردل میشود.

11- افزایش تولید اسید معده به هر علت.

12- حاملگی به علت فشار رحم به معده میتواند باعث رفلاکس و یا تشدید آن گردد.

13- چاقی نیز یک فاکتور ریسک محسوب میگردد.

14- یبوست به علت افزایش فشار درون روده و معده نیز باعث رفلاکس و تشدید آن میگردد.

15- به تن کردن لباسهای تنگ و یا سفت بستن کمربند نیز با اعمال فشار بر معده رفلاکس را تشدید میکند.

16- کاهش اسید معده(HYPOCHLOHYDRIA): فقدان اسید کافی در معده میباشد. دریچه ای که معده را به درون روده ها می گشاید (پیلور) با اسید معده فعال میگردد. چنانچه اسید کافی در معده موجود نباشد، این دریچه گشوده نشده و محتویات معده به سمت مری راه می یابند.اسید اندک معده باز میتواند به مری آسیب برساند.

17- افزایش کلسیم بدن(HYPERCALCEMIA) و نشانگان زولینگر-الیسون(ZOLLINGER-ELLISON SYMPTOMS) با افزایش ترشح گاسترین و متعاقب آن افزایش ترشح اسید معده نیز میتواند ایجاد رفلاکس و سوزش سر دل کند.

18- عارضه اسکلرودرما(SCLERODERMA)  نیز با مختل کردن انقباضات مری میتواند باعث رفلاکس گردد.

علایم رفلاکس معده:

1- سوزش سردل(HEARTBURN /PYROSIS): احساس سوزش و درد در مری زیراستخوان جناغ سینه به علت برگشت اسید معده. درد از قفسه سینه آغاز گردیده و ممکن است به گردن، گلو، فک و دندانها انتشار یابد.

2-برگشت محتویات معده(REGURGITATION): برگشت مایعات و یا مایعات به همراه مواد غذایی معده به دهان میباشد. علت آن عبور محتویات معده از اسفنکتر فوقانی مری (UES) میباشد.

3-حال تهوع و استفراغ مزمن.

4-مزه ترش و یا تلخ در دهان.

5-احساس خفگی و یا جسم خارجی در گلو و یا مری.

6-سرفه های مزمن.

7-افزایش بادگلو. بادگلو معمولا با احساس سوزش در قفسه سینه و گلو همراه است.

8-خس خس سینه و علایم شبیه آسم.

9-تنفس بد بو - گلو درد - التهاب حنجره و پوسیدگی دندانها.

10- التهاب مری(ESOPHAGITIS): تغییرات التهابی در پوشش مری(تنگ و باریک شدن مری-بلع دشوار-درد قفسه سینه مزمن)

11-علایم نادر: سرفه مزمن، تغییر در تن صدا (خشن شدن صدا)، گوش درد مزمن و سینوزیت.

علایم در کودکان و نوزادان:

1- تشخیص رفلاکس در آنها دشوارتراست. و ممکن است علایم شبیه علایم بزرگسالان در آنها بروز کند.

2- استفراغ های مکرر، سرفه، مشکلات تنفسی، گریه های مکرر، کاهش وزن، کاهش اشتها، تنفس بدبو.

نکته:علت اصلی رفلاکس در نوزادان سیستم گوارش نارس و نابالغ آنها میباشد و رفلاکس در اغلب نوزادان پس از سن یک سالگی بهبود می یابد.

عوارض رفلاکس معده:

1- زخم ها(ULCERS): هنگامی که پوشش حساس مری به مدت طولانی در معرض اسید خورنده معده قرار میگیرد، ملتهب شده و دچار آسیب میگردد. درمحل التهاب زخمهایی پدید می آیند که ممکن است به خونریزی شدید منجرگردند. خونریزی میتواند بصورت استفراغ خون و یا سیاه شدن مدفوع تظاهر یابد. التهاب مری نیزعمل بلع را دردناک میسازد.


289

2892- تنگ شدن مری(STRICTURES):زخمهای مری بصورت جای زخم و یا اسکار(SCAR) التیام می یابند. به مرور زمان این جای زخمها چروکیده شده و باعث باریک شدن حفره داخلی مری میگردند. در این حالت عمل بلع دشوار و دردناک گردیده و یا ممکن است غذا در میان مری گیر کند.

3- نشانگان بارت مری(BARRETT`S SYMPTOMS): عدم درمان رفلاکس باعث میگردد تا سلولهای پوششی مری تغییر شکل داده و پیش سرطانی گردند.در این حالت پوشش مخاطی روده جایگزین مخاط طبیعی مری میگردد. در نهایت این سلولهای پیش سرطانی، سرطانی گردیده و ایجاد سرطان مری را میکنند.10 درصد افراد مبتلابه رفلاکس دچار این عارضه میگردند.

4- سرفه و آسم: اعصاب تحتانی مری که توسط اسید معده تحریک میگردند ایجاد درد یا سرفه و برخی اوقات باعث حملات آسم میگردند.

5- التهاب گلو وحنجره: خشن شدن صدا و گلو درد به علت تحریکات اسید معده.

6- التهاب و عفونت ریه ها: چنانچه مواد اسیدی معده به ریه ها راه یابد (به ویژه در هنگام خواب) باعث عفونت ریه ها، ذات الریه، برونشیت و یا آمفیزم میگردد.

7- کم خونی (آنمی) به علت خونریزی از مری.

تشخیص رفلاکس:

1-اندازه گیری PH (PH MONITORING):یک قلم و یا پروب(PROBE) از طریق بینی به مری وارد میگردد تا سطح اسیدیته ی بخش تحتانی مری را اندازه گیری کند. از انجایی که تغییرات اندک اسیدیته در مری طبیعی میباشد. لازم است که این اندازه گیری 24 ساعت بطول انجامد.

2- عکس برداری: توسط اشعه ایکس و نوشیدن محلول باریوم.

3- فشارسنجی(MANOMETRY):یک سنسور فشار از طریق دهان به مری وارد گردیده و فشار اسفنکتر تحتانی مری را اندازه گیری میکند.

3- آندوسکوپی مری.

4- نمونه برداری(BIOPSY): یک نمونه از بافت مری برداشته شده و از حیث التهاب، سرطان و دیگر مشکلات مورد بررسی قرار میگرد.

چه موقع بایستی به پزشک مراجعه کرد:

1- شما بیش از 2 بار درهفته و بیش از 2 هفته متوالی دچار سوزش سردل و رفلاکس می گردید.

2- هنگام بلع احساس درد میکنید.

3-مدفوع شما تیره رنگ بوده و یا خون استفراغ می کنید.

4-احساس سرگیجه و سبک شدن سر دارید.

درمان رفلاکس و سوزش سردل:

* تغییر در شیوه زندگی:

1-بلافاصله پس از صرف غذا از دراز کشیدن، خم شدن زیاد و یا بلند کردن اشیاء سنگین اجتناب کنید.

2-تمرینات شکمی را نیز پس از صرف غذا محدود سازید.

3-لباسهای گشاد بپوشید و از به تن کردن لباسهای تنگ خودداری کنید. کمربند خود را نیز محکم نبندید.

4-چنانچه اضافه وزن دارید وزن خود را کاهش دهید.

5-از مصرف غذاهای پرچرب خودداری ورزید.

6-از مصرف شکلات، نعناع، غذاهای تند و ادویه دار، غذاهای اسیدی (مرکبات، آناناس ، گوجه فرنگی و فرآورده های آن)، نوشیدن چای و قهوه (و هرگونه نوشیدنی کافئین دار)، سرکه و مشروبات الکلی اجتناب ورزید. (به خصوص قبل از خواب)

7- از مصرف سبزیجاتی نظیر پیاز، کاهو، گل کلم، سیر، بروکلی و کلم بروکسل خودداری کنید.

8- از مصرف شیر و لبنیات حاوی کلسیم و چربی قبل از خواب بپرهیزید.

9- مصرف مکمل های کلسیم و مقادیر زیاد ویتامین  C باعث تحریک ترشح اسید معده میگردند. بنابراین ازمصرف آنها قبل از خواب خودداری کنید.

10- از مصرف سیگار اجتناب ورزید.

11- در طول روز چندین وعده کم حجم و سبک مصرف کنید.

12-از مصرف غذا حداقل 2-3 قبل از خواب خودداری کنید.

13- سر تختخواب خود را به میزان 15-25 سانتی متر بالا بیاورید. همچنین میتواند زیر تشک تخت یک جسم گوه مانند قرار دهید. (قرار دادن چند بالش زیر سرو یا کتف تاثیرچشمگیری نخواهد داشت)


290


14- پروتئین و سلنیوم بیشتری مصرف کنید.

15- جویدن آدامس به مدت 30 دقیقه پس از صرف غذا با تحریک ترشح بزاق میتواند علایم سوزش سردل را تسکین دهید.

16- از مصرف بی رویه ی قرصهای ضد التهاب غیراستروئیدی (نظیر آسپرین، ناپروکسن و ایبوپروفن) اجتناب کنید.مصرف استامینوفن مجاز است.

* درمان دارویی:

1-ضد اسیدها(ANTACIDS):باعث خنثی شدن اسید معده و افزایش PH معده میگردند. کوتاه اثر میباشند و بایستی حداقل هر دو ساعت یکبارو 30-60 دقیقه پس از صرف غذا و همچنین قبل از خواب مصرف گردند. ضد اسیدها شامل:

آلومینیوم هیدروکساید(ALUMINIUM HYDROXIDE)

منیزیوم هیدروکساید(MAGNESIUM HYDROXIDE)

کربنات کلسیم(CALCIUM CARBONATE)

سدیم بی کربنات(SODIUM BICARBONATE)

2- آنتاگونیست های هیستامین
(مهار کننده های گیرنده H2) (H2 RECEPTORS BLOCKERS): هیستامین از دیواره معده ترشح گردیده و با اتصال به گیرنده های واقع بر سلولهای تولید کننده اسید معده باعث تحریک آنها به تولید اسید میگردند. آنتاگونیستهای هیستامین از این اتصال جلوگیری کرده و ترشح اسید را کاهش میدهند. این داروها بایستی 30 دقیقه قبل از صرف غذا مصرف گردند. دوام اثرشان نیز طولانی مدت تر از ضد اسید ها میباشد. مانند:

فاموتیدین(FAMOTIDINE)

رانتیدین(RANTIDINE)

سایمتیدین(CIMETIDINE)

نیزاتیدین(NIZATIDINE)

3- مهارکننده های پمپ پروتون(PROTON PUMP INHIBITORS): موثر تر از آنتاگونیستهای هیستامین میباشند. چراکه ترشح اسید را تا حدود بسیار زیادی متوقف میسازند.30 ­ دقیقه قبل ازغذا بایستی مصرف گردند و دوام اثرشان نیز بیشتر از سایر داروهای رفلاکس معده میباشد. این دسته ازداروها برای افرادی که بدنشان به داروهای ضد اسید و یا مهار کننده هیستامین پاسخ نمیدهد، مناسب میباشد.مانند:

امپرازول(OMEPRAZOLE)

لانسوپرازول(LANSOPRAZOLE)

پانتوپرازول(PANTOPRAZOLE)

رابپرازول(RABEPRAZOLE)

4- پروکینتیک ها(PROKINETICS/PRO MOTILITY DRUGS): این دسته از داروها باعث تحریک انقباضات عضلات مجاری گوارشی، افزایش فشار و انقباض اسفنکتر تحتانی مری و تقویت انقباضات حرکات دودی میگردند. بایستی نیم ساعت قبل از غذا مصرف گردند . مانند:

متوکلوپرامید(METOCLOPRAMIDE)

5- بیسموت ساب سالیسیلات(BISMUTH SUBSALICYLATE):سطح داخلی مری را میپوشاند و به مثابه یک لایه محافظ در برابر اسید معده عمل میکند.

6- آلژینیک اسید(ALGINIC ACID): ترکیب آلومینیوم هیدروکساید (ضد اسید) و منیزیوم کربنات و یا تری سیلیکات(MAGNESIUM TRISILICATE). ضد اسید باعث خنثی شدن اسید معده و عامل دیگر باعث ایجاد کف و ایجاد حایل بین معده و مری میگردد.

نکته:کاهش اسید معده در پی مصرف داروهای ضد اسید و کاهنده اسید معده خطر عفونتهای غذایی را افزایش میدهد.

* درمان جراحی:

1-(NISSEN FUNDOPLICATION): بخش فوقانی معده به دور اسفنکتر تحتانی مری پیچیده میگردد. این عمل بصورت لاپاروسکوپی انجام میگیرد.


291


2- (ENDOCINCH):بروی اسفنکتر تحتانی مری چند بخیه قرارداده میشود تا چندین چین روی آن ایجاد گردیده و عضله آن تقویت گردد.

3- (STRATTA): توسط یک الکترود انرژی فرکانسهای رادیویی بر اسفنکتر تحتانی مری تابیده میگردد .

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات سلامتی و بهداشت
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

جعفر ir ۰۸:۲۳ - ۸۷/۰۶/۰۵
52
10

باسلام.توضیحات بیشتری دراین زمینه اراه نمایید.

گل ir ۰۶:۵۸ - ۸۷/۰۹/۲۶
61
4

خیلی خوب بود متشکرم از زحمات شما خدا یارتان باشد

آتوسا ir ۰۱:۲۹ - ۸۷/۱۰/۰۶
14
35

درود ، خیلی خوب بود به من کمک کرد

علی صارمی ir ۰۲:۰۸ - ۸۷/۱۰/۲۹
63
3

باسلام،تاحال هرچه خوانده ام مفید وباارزش دیدم.از خداوند سبحان توفیقتان را خواستارم.

کفایت ir ۱۰:۰۹ - ۸۷/۱۱/۱۴
21
5

ضمن تشکر پسرم زمانی که 2ساله بود متوجه شدم که رفلاکس معده دارد و دکترها گفتند که سر معده اش شل است از طریق آندوسکپی .ولی با مصرف امپرازول و شربت سوزاپراید و رعایت دستورات غذایی و نحوه خوابیدن بعد از سه ماه کاملاً خوب شد . و حتی الان هم اجازه نمی دهم که زیاد از دستورات غذایی فاصله بگیرد .ولی آلان به خودم می گویم نکند که هنوز هم رفلاکس معده اذیتش کنه البته الان 8 سال دارد .لطفا راهنمایی فرمایید .

فاطمه ir ۱۰:۱۰ - ۸۷/۱۲/۱۱
14
11

بچه من 3 سال دارد ورفلکس معده دارد.من ادرس وتلفن یک دکتر خوب را می خواهم

پاسخ ها

حبیب eu ۱۱:۳۶ - ۹۲/۱۱/۲۷

سلام دکتر صلاحی فوق تخصص گوارش ... شیراز بلوار ستارخان جنب چشم پزشکی دکتر خدادوست

علی ir ۰۵:۴۲ - ۸۸/۰۳/۱۸
20
10

مادر من چند ساله از رفلاکس معده رنج میبرد چند دکتر خوب برده ام اما خوب نمیشه خواهش میکنم راهنمای کنید

محمد حسین ir ۱۲:۱۱ - ۸۸/۰۶/۲۵
37
27

سلام من تقریبا 8ماه است به بیماری رفلاکس مبتلا شدم وکپسول امپرازول وشربت برم هگزین مصرف میکنم با مصرف دارو احساس بهبودی میکردم یک هفته مصرف دارو رو قطع کردم باز مثل اول شدم تا کی باید دارو مصرف کنم تا بهبودی کامل پیدا کنم من 27 ساله هستم لطفا منو راهنمایی کنید ویک دکتر خوب از مشهد معرفی کنید خیلی ازتون ممنونم

نسترن ir ۱۱:۱۸ - ۸۸/۰۷/۲۱
79
17

سلام.مدتیست که اندوسکوپی کردم و تشخیص ریفلاکس دادند.مدت 1 هفته ایست که دارم امپرازول میخورم و همه نکات رو هم رعایت می کنم ولی متاسفانه با مصرف امپرازول درد معدم بسیار شدید تر و ازار دهنده شده.ایا با وجود درد شدید باز هم باید مصرف امپرازول را ادامه دهم؟

پاسخ ها

sara ir ۰۱:۱۵ - ۹۲/۱۲/۱۳

سلام حدود 4ماه از ریفلاکس رنج میبرم دارو وشربت خوردم وقتی قطع کردم بازم علایمش برگشته ایا درمان قطعی وجود داره

یاسمن ir ۰۷:۱۲ - ۸۸/۰۹/۲۱
24
11

ازمطالب خوب سایت متشکرم.

علیرضا ir ۰۹:۵۸ - ۸۸/۱۲/۱۳
5
38

ممنون / 6 ماه بود که دکترا می گفتن آسم دارم و 6 ماه دیگه هم هیچی نمی فهمیدن / واقعا ممنونم فهمیدم دردم چیه . ..

hamed ir ۰۳:۴۰ - ۸۹/۰۱/۲۶
9
400

خیلی عالی بود ممنون خدا خیرتان بدهد فقط اگر می شود بگویید با جراحی خوب می شویم ضمن رعایت کردن مواردی که گفته بودید.یا علی

جواد ir ۰۹:۴۲ - ۸۹/۰۳/۰۷
18
302

یک سال است که خون داخل مدفوع می بینم روم نمیشه برم دکتر میتونید بگید مریضی من چیه (زخم معده یا زخم کلیه یا بواسیر یا ......) جواد 24ساله هستم با تشکر

هادی ir ۰۲:۱۵ - ۸۹/۰۳/۱۰
18
631

با سلام من رفراکس دارم واز خوردن کپسول و قرص به شدت بیزارم آیا درمان دیگه ای به غیر از خوردن قرص و کپسول داره

سمیه ir ۰۲:۵۹ - ۸۹/۰۳/۳۰
26
6

من 2 ساله که به رفلاکس مبتلا هستم. در ابتدا ریشه عصبی داشت ولی الان بدلیل مواد غذایی هم می‌باشد. دچار تنگی نفس هم می‌شوم. تمام داروهای معده را هم مصرف کردم ولی بهبود نیافتم. لطفاً کمک کنید.

پاسخ ها

پرواته ir ۰۳:۲۳ - ۹۲/۱۰/۱۱

من 47 ساله هستم که از دو سال پیش دچار یوبست شدم بعد از دو دوره درمان کولونوسکوپی و آندوسکوپی شدم و سالم بود و زخم سطحی معده داشتم و داروهای دمپریدون و پنتوپرازول و رابزول و آمپرازولام در دوره های مختلف استفاده کردم تا یک سال خوب شدم اما دوباره دچار سنگینی دل و تلخی زبان شدم ضمنا با مراجعه به پزشک زنان گفته شده علائم یائسگی نیز دارم خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید

احمد ir ۱۲:۱۴ - ۸۹/۰۵/۲۰
20
419

شلی دهانه معده،درمان،عوازض آن.

بهار ir ۰۴:۰۶ - ۸۹/۰۵/۲۵
47
6

درمان مشکل تنفسی در رفلاکس وتورم معده را هم توضیح دهید .......... در طی دو هفته به این بیماری دچار شده ام و مشکل تنفسی بیشتر آزارم میدهد کاهی اوقات احساس خفگی دارم.... ممنون

فاطمه خامسی ir ۱۲:۳۷ - ۸۹/۰۶/۰۴
31
44

با سلام بیماری من از آنجا شروع شد که غذا در گلویم گیر می کرد و خیلی آروغ می زدم و پشت سینه ام درد می گرفتولی درد معده و شوزش معده نداشتم به دکتر مراجعه کردم تشخیص رفلاکس داد و به من پنتو پرازول و دومپریدو تجویز کرد آروغ زدن و درد پشت من خوب شد ولی غذا در گلویم گیر می کند و بعد دوباره دکتر در ویزیت بعدی گفت چون ترش نمی کنی و دهانم یک و یا دوبار تلخ شده است داروهای قبلی را قطع وبه من راینیتیدین و آلومینیم ام جی داد آین داروها یک ماهه مصرف می کنم ولی گیر کردن غذا در گلویم خوب نشده است و وقتی داروهایم راقطع می کنم دوباره درد پشت جناغ و تلخی دهان به سراغم می آید ولی من می خواهم مشکل گیر کردن غذا در گلویم خوب شود آیا باید داروهایم را عوض کنم و یا همین داروها راچه مدت مصرف کنم تا آین گیر کردن غذا در گلو خوب شود ، لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ ها

مجید ch ۰۱:۱۹ - ۹۱/۰۸/۱۴

سلام من هم اینطوری بودم بعدازعوض کردن چندتادکتر واندوسکوپی فهمیدم همش بدلیل اضطرابه باخوردن داروی ضداضطراب خوب شدم

سلیمانی us ۰۳:۱۹ - ۹۱/۱۰/۲۴

سلام من هم به همین مشکل دچار شدم چه چیزی رو ‍‍‍پیشنهاد میکنید؟

شادی ir ۰۸:۰۱ - ۸۹/۰۶/۱۵
43
13

سلام .. مادره من الان دو سالی است که به بیماری رفلاکس مبتلا شده ... حدودا یک سالی میشه که از کپسول های امپرازول استفاده میکنند اما هیچ تغییر ی در وضیعتش دیده نشده ... میخواستم بدونم تا چند سال دیگه این کپسول ها رو باید مصرف کنه ؟اصلا این بیماری با درمان به طور کامل بهبود پیدا میکنه یا نه ؟

محمد رضا ir ۱۰:۴۸ - ۸۹/۰۶/۲۳
42
32

با سلام من مدت 8 ساله که مشکل سوزش معده دارم دو بار اندوسکوپی شدم و هر دو بار تشخیص افزایش اسید معده و شل شدن دریچه معده تشخیص داده شد و جهت درمان هم داروی امپرازول تجویز شد ولی طی این سالها هر بار که این دارو رو قطع کردم دوباره به شرایط سابقم برگشتم و می خواستم از شما کمک بخوام و بپرسم که تا کی باید این دارو رو استفاده کنم و ایا این دارو درمان قطعی نداره برای مشکل من

فریور ir ۱۱:۴۷ - ۸۹/۰۸/۲۸
18
4

توضیخات کاملی بود. متشکرم.

احمد ir ۱۲:۵۶ - ۸۹/۰۹/۱۰
36
4

با عرض سلام وخسته نباشید غرض از مزاحمت اینجانب مدت دو سالی است که دچار تلخی دهان بخصوص هنگام صبح بیدار شدن از خواب این عارضه شدیدتر است و همچنین بعد از غذا خوردن فتق معده دارم و مرتب عروق می زنم چندین بار هم دکتر رفته ام و از داروهای مختلف هم استفاده کرده ام از قبیل امپرازول پنتوپرازل و.. مصرف کرده ام آیا لازم است آندوسکپی کنم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

نوشین ir ۰۹:۴۲ - ۸۹/۱۰/۱۸
22
4

ممنون. عالی بود. من این بیماری رو دارم و دستورات شما دقیقا مثل دستورات پزشکم بود. لطفا غذاهایی که منافاتی با این بیماری نداره و باعث تشدیدش نمیشه معرفی کنین. چون تعداد مواد غذایی که مصرف میکنیم کم میشه گاها دچار سردرگمی میشم که چی باید بخورم. بازم ممنونم

Hadi ir ۰۶:۰۰ - ۸۹/۱۱/۰۴
11
41

سلام من یک سال که دچار این بیماری هستم.همون اوایل هم درمانش کردم وکاملا برطرف شد.نیمیدونم چرا دوباره برگشت اما شددتش از دفعه اول خیلی کمتره.من فقط 30% از علایمی که نوشته شده رو دارم.اندوسکوپی هم تا حالا نکردم.می خواستم بدونم بعد از جراحی امکان بازگشت بیماری هست یا نه؟از دوستانی که نظر دادن هم خواهش می کنم روحیه خودشونو حفظ کنن.انشاالاه همه شفا پیدا میکنن

حمید ir ۰۹:۵۱ - ۸۹/۱۱/۱۱
40
6

ممنون میشم اگه یک دکتر متخصص خوب از تهران برایم معرفی فرمائید. بنده هم حدودا 8 سال هست که با بیماری رفلاکس درگیر هستم.

khaled ir ۰۳:۳۰ - ۸۹/۱۱/۲۱
1
3

salam man nazdike 2sale be reflakse mede mobtala hastam.dahanate , medeye man shol ast aya in sholiye dahanaye mede daroyi nadarad ke an ra be halat avaliye bargardanad (mamnon misham age rahi ra behem pishnahad bedahid .23sal sen daram)

شهرام ir ۱۲:۲۹ - ۸۹/۱۲/۱۴
2
1

متشکر اطلاعات جامعی بود

نینا ir ۰۱:۵۸ - ۸۹/۱۲/۲۲
13
2

سلام من هم مشکل گیر کردن غذا در گلو دارم اما ترش نمی کنم .به نظر شما رفلاکس است؟

محسن آقاپور ir ۰۸:۵۸ - ۸۹/۱۲/۲۴
13
5

با سلام و احترام ،اطلاعات و تصاویر جالبی بوده است. از آنجایی که بنده پزشک هومیوپات هستم ،خواستم به اطلاع برسانم درمان هومیوپاتی یکی از روشهای موثر در رفاکس معده به مری میباشد که با توجه به تجربیات 8 ساله ام در این رشته در بسیاری از موارد برای بیماران موثر بوده است . با سپاس از مقاله خوبتان ،موفق باشید.

مریم ir ۰۹:۴۰ - ۹۰/۰۲/۱۴
4
4

حیلی جالب و قابل استفاده بود بسیار متشکرم

لیلی ir ۱۲:۱۲ - ۹۰/۰۳/۰۸
8
0

سلام .پسر من وقتی که یک ساله بود این ناراحتی پیدا کرد ولی هیچ کدوم از دکترای به ظاهر باسواد و بنام نفهمیدن مشکل چیه و سه سال طول کشید تا اتفاقی یه دکتر معرفی کردندو نهایت این مشکل مشخص ودرمان شد.همه مطالبی که نوشته بودید برای پسر من پیش اومده بود از شما خیلی ممنون که این اطلاعات میدین.کاش دکترای ما هم اینا رو بخونن بلکه درساشون یادشون بیاد ولی اونقدر فکرشون پیش پز وپول که خدا به دادما برسه

پاسخ ها

صدیقه ir ۰۹:۱۰ - ۹۱/۱۱/۱۱

سلام لیلی جان میشه اسم و ادرس اون دکترو بهم بگی منم مدت زیادیه که رفلاکس دارم و تا حالا هم پیش کلی دکتر که خیلی هم معروف بودن رفتم ولی نتیجه ای نداشت.

حمید رضا فیروزی ir ۱۲:۲۶ - ۹۰/۰۳/۲۹
6
0

مطالب شما جامع و کامل بود ممنون.

bahareh ir ۰۲:۵۲ - ۹۰/۰۴/۰۴
3
1

ba salam man hodode 3mah ast k be bimariye redlax mobtala shodeam mikham bedonam in bimari darman peyda mikone ya na? va hamchenin kheili mitarsam akhe migan hanjare moshgel peyda mikone aya doroste bade che modat injori mishe?

سید حسین ir ۱۲:۲۰ - ۹۰/۰۴/۰۷
4
6

با سلام و تشکر فراوان .من مدت 5 سال است که به علت رفلاکس معده به طور مرتب طبق سفارشات پزشکم قرص پنتوپرازل مصرف می کنم لطفا راهنمایی کنید تا کی باید این دارو را مصرف کنم ضمنا من 46 سال دارم ممنونم

نرگس ir ۰۸:۴۴ - ۹۰/۰۵/۰۹
18
3

سلام با تشکر از توضیحات خوبتون من مدت 3 سال است مبتلا به رفلاکس هست ,و حدود 30 سال سن دارم کلی دارو مصرف کردم اما به محض قطع داروها به حالت اول برگشتم به خاطر این بیماری دچار استرس زیادی هستم می خواستم بدونم ایا این بیماری درمان قطعی دارد خواهش می کنم دراین زمینه منو کمک کنید

رامین ir ۰۴:۰۲ - ۹۰/۰۵/۱۹
5
6

خیلی عالی بود از اینکه اینقدر علمی بیان شده بود و کامل توضیح دادید متشکرم. موفق باشید با سپاس

بهاره ir ۰۹:۴۳ - ۹۰/۰۶/۰۱
7
0

باسلام، دختری 7 ساله دارم که در 4 سالگی طی آندوسکوپی متوجه التهاب مری و معده و رفلاکس گردیدند. مدت 1 سال قرص امپرازول مصرف کرده ولی اکثر شبها زمان خواب رفلاکس اذیتش می کند. لطفاً راهنمایی بفرمائید با این مشکل چگونه برخورد کنم و دکتر خوبی هم معرفی بفرمائید. باتشکر

روح اله ir ۱۰:۴۶ - ۹۰/۰۶/۱۰
18
4

سلام من 33 سالمه و حدود 15 ساله که رفلاکس معده دارم کپسول امپرازول رو همیشه مصرف میکنم تو خونه تو ماشین تو محل کار همیشه یه شیشه دارم 2 بار هم اندوسکوپی کردم و علت رو ترشح اسید بیش از حد و فتخ مادرزادی تشخیص دادند. اسید معده رو با مصرف کپسول امپرازول و شربت آلومنیوم ام جی اس کنترل میکنم. ولی حدود 2 ساله هست که درد بسیار شدیدی در قفسه سینه به صورت زجر آور پیدا کردم. طوری که مجبور میشم قرص ایبوبروفن بخورم. میدونم که قرص بروفن خودش عامل اسیده ولی از زور درد مجبورم که بخورم. لطفا راهنمایی کنید که من چیکار کنم؟ راستش فکر میکنم این درده سرطانه و از ترسش میترسم برم دکتر!!

الهام ir ۰۶:۴۵ - ۹۰/۰۶/۱۵
11
4

salam mamnoon az tozihateton azaton mikham ke tozihatetono kamel tar konid manke nemidonam bayad chikar konam vaghean ham reflax meede daram ham varame meede.rejime ghazai kheyli mahdodi daram va behdashte fardimo hamishe raayat mikonam hata bishtar az hade maamol 2 sal tahte nazar bodam vali alan nisam harchi ghors khordam fayedei nadasht.hamishe ehsasa mikonam aside meedam dare miad to dahanam ishala khoda komak kone khob sham .batashakor

nima ir ۰۷:۱۲ - ۹۰/۰۶/۱۹
2
3

salam afarin ali bod

نازنین ir ۰۸:۵۹ - ۹۰/۰۶/۲۷
2
1

خوب بود متشکرم

حمید ir ۱۲:۳۲ - ۹۰/۰۶/۳۱
1
1

سلام. ممنون از سایت جالبتون. واقعا استفاده کردم. خیلی خیلی کامل بود.

اشرف نباتی ir ۰۸:۲۷ - ۹۰/۰۷/۰۹
5
3

من در حدود دو سال هست دچار رفلاکس شدم تاحال سه بار آندوسکوپی کردم وخانواده امپرازول ها کامل مصرف کرده ام رژیم غذ ایی رو هم کامل رعایت کردم ولی متاسفانه هیچ تغییری بوجود نیامده جدیدا تاثیر اسید به جایی رسیده که احساس میکنم به غیر گلو م حتی روی دیدم تغییر ایجاد کرده به نظر شما چکار کنم آزمایش ph هم ندادم ونهایتا اگر افاقه ای بوجود نیاید آیا جراحی مشکل من رو حل میکنه؟با سپاس

پگاه ir ۱۰:۲۳ - ۹۰/۰۸/۱۸
11
2

با سلام من به همه شما عزیزانی که مشکل رفلاکس معده دارند عرض کنم شایع ترین علت رفلاکس اسید معده به وجود باکتری هلیکوباکتر در معده است ،که به علت رعایت نکردن بهداشت به راحتی منتقل میشود ودرکشورهای جهان سوم چون بهداشت در سطح ایده آل قرار نداره شیوع این باکتری راحتر است.من برای درمان دکتر شاهرخ ایروانی فوق تخصص گوارش رو بهتون معرفی میکنم.من خودم به رفلاکس اسید معده مبتلا هستم و دارم دوره درمان رو سپری میکنم به امید سلامتی همگی عزیزان وخودم.تلفن مطب دکتر ایروانی_‏22567733‏_‏22567873 در پاسداران تهران

میلاد ir ۱۱:۵۹ - ۹۰/۰۸/۳۰
5
1

ممنونم. هرچه اطالعات در این زمینه بیشتر باشد میزان اطلاع رسانی بیشتر میشود . . .

دکتر انریک ir ۱۱:۳۹ - ۹۰/۰۹/۱۵
12
6

سلام بر عزیزان من دکتر سلطانی فوق تخصص گوارش معده هستم سایتی خوبی است اتفا قی بر خورد کردم به دوستانی که از درد سوزش معده رنج می برند توصیه خیلی زیاد می کنم که مواردی را که اعلام شده است دربالا حتما رعایت کنید مطمئن باشید جواب می ده بستگی به خودتان دارد حتی بدون دارو میشه. من قول میدم. موفق باشید

الهام رهنما ir ۰۲:۵۹ - ۹۰/۱۰/۱۵
4
0

خسته نباشید بعد از چند سلا مشکلم را پیدا کردم اجرتان با امام زمان

الهام ir ۰۳:۰۸ - ۹۰/۱۰/۱۵
8
1

سلام من حدود ده سال است که تنفس بد بو دارم صبحها موقع بیدار شدن دهنم به شدت تلخ است و سوزش سر دل دارم غذا هم زیاد نمیتوانم بخورم چون حالت تهوع بهم دست میدهد در ضمن پریود نا منظمی هم دارم به همراه کیست های ریز بر روی تخمدانهایم آیا به بیماری آشالازی مبتلا هستم یا شلی دریچه اسفنکتر چکار باید بکنم

علی ir ۰۵:۴۴ - ۹۰/۱۰/۲۵
12
3

سلام 40 سال سن دارم . مشکل من از پارسال شروع شد، با سوزش گلو و سرفه و سوزش سر دل بعد از اندوسکوپی مدتی انتی بیوتیک خوردم و مشکلم حل شد. الان دو هفته ای است که بالای معده ام درد می کند . این درد خیلی شدید نیست و لی قطع نمی شود و متصل درد می کند. لطفا راهنمایی فرمایید.

سعید ua ۱۰:۳۳ - ۹۰/۱۰/۲۹
7
3

من ریفلاکس وبعضی مواقع درد معده شدید تا فک پائین دارم همراه تلخی مداوم وبوی بد دهان که درحال حاضر به دستور پزشک از داروی lansoprazol و nuxvomica استفاده می کنم می خواستم بدونم تلخی دهان وبوی بد دهان هم مربوط به همین مریضی است یاخیر واگر نیست باید چکار کنم ولطفاً بگوئید بهترین زمان مصرف این داروها چه موقع است

معصومه ir ۰۷:۱۳ - ۹۰/۱۱/۰۱
6
4

باسلام چیزهای که برای تقویت معده است بفرمایید

گرامی ir ۰۸:۲۶ - ۹۰/۱۱/۰۳
6
2

با سلام بنده دوماه است که به ریفلاکس مبتلا شده ام دوستان مقاله عالی است من خودم دکترای زیست شناسی هستم چاره ای جزمراعات موبه مودستورات مقاله نداریم حتما جواب می گیریم

لیلا ir ۱۲:۰۸ - ۹۰/۱۱/۲۳
2
2

سلام من چند ماه گذشته دچار گرفتگی صدا و حشن شدن صدام شدم به دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه که کردم با گرفتن عکس از حنجره ام متوجه شدن که التهاب حنجرم به دلیل رفلاکس معدست با مراجعه به متخصص گوارش حدود 7 ماه است که داروی رابپرازول و دامپریدون حارجی مصرف می کنیم اما همچنان سوزش معده و رفلاکسم کم نشده و دهانم بسیار تلخه تمام پرهیز های غذایی رو هم رعایت می کنم دکترا گفتن باید ph متری رو انجام بدم اما می ترسم نظر شما چیه ممکنه که این رفلاکس شدید که با مصرف دارو نیز بیشتر شده برام خطر ناک باشه . ضمنا من 27 سال سن دارم و شغلمم خیلی استرس داره .

ali ir ۱۰:۴۱ - ۹۰/۱۲/۰۱
16
3

من دو سه سال درگیر رفلاکس بودم که این اواخر خیلی شدید شده بود و اگر یک شب دارو نمی خوردم اسید معده بیچارم میکرد . دارو های طب سنتی و گیاهی و شیمیایی و صنعتی مثل رانیتیدین امپرازول پنتو پرازول شربت انتی رفلاگس همه رو امتحان کردم فایده نداشت . تا اینکه تو یه سایت در مورد این بیماری نوشته بود راه درمانش نخوردن آب و مایعات نیم ساعت قبل غذا و دو تا سه ساعت بعد از غذا هست و اشاره کرده بود به حدیثی از حضرت امام رضا علیه السلام که ایشون توصیه فرموده اند که اگر می خواهید دچار مشکلات معده نشوید همراه غذا آب ننوشید . من این کار رو کردو و ذر حین غذا و تا دو ساعت بعد غذا هیچ مایعاتی مثل اب و نوشابه و چایی و ابیموه و غیره رو نخوردم و حتی صبحانه هم بدون چایی ... بعد چند مدت کاملا بهبود پیدا کردم و اصلا دچار رفلاکس نمی شم و الان هم دارو مصرف نمی کنم ... البته تو این مدت که این درمان رو شروع کردم شبی یدونه قرص rabeprazole رابپرازول هم می خوردم که اونم به مرور قطع کردم خدارو شکر الان کاملا سالمه معده ام و هیچ مشکلی ندارم . گفتم این مطلب رو ذکر کنم تا احیانا کسانی اگه مشکل رفلاکس دارن این روش درمانی رو انجام بدن تا بهبود پیدا کنند . نتیجه اش رو تو همین سایت بنویسید تا بقیه هم استفاده کنن .

پاسخ ها

حیدر ir ۰۱:۱۶ - ۹۲/۰۷/۰۶

علی جان خدا رو شکر که خوب شدی. منم چهار ماه میشه که رفلاکس گرفتم. متخصص گفت تشخیص داد و بهم کلی دارو داد. ولی بهتر نشدم. میخواستم بدونم که تو هم تو گلوت احساس جسم خارجی میکردی؟ واقعا اعصاب منو بهم ریخته. امکان بهبود وجود داره؟ لطفا کمکم کنید اینم ایمیل منه. ممنون میشم بیشتر کمک کنی. با تشکر حیدر heidar535@Yahoo.com

شیروف ir ۰۱:۱۳ - ۹۰/۱۲/۱۰
5
0

با سلام من مدت 8 ساله که مشکل سوزش معده دارم دو بار اندوسکوپی شدم و هر دو بار تشخیص افزایش اسید معده و شل شدن دریچه معده تشخیص داده شد و جهت درمان هم داروی امپرازول تجویز شد ولی طی این سالها هر بار که این دارو رو قطع کردم دوباره به شرایط سابقم برگشتم و می خواستم از شما کمک بخوام و بپرسم که تا کی باید این دارو رو استفاده کنم و ایا این دارو درمان قطعی نداره برای مشکل من

محمد ir ۱۰:۱۹ - ۹۰/۱۲/۱۵
4
2

خسته نباشید دوستان درخصوص فتق معده و رفلکس به عرض برسانم که سعی کنیم وزن ایده ال داشته باشیم-پرخوری نکنیم-چهارساعت قبل ازخواب غذا بخوریم-عصبانی نشویم -پیاده روی را فراموش نکنیم -از همه مهمتر باید سعی کنیم حجم غذایی راکم کرده تعداد وعده ی غذایی را بیشتر کنیم . با تشکر

حاجى رشید iq ۱۱:۳۳ - ۹۰/۱۲/۱۷
2
2

خسته نباشید بسیار سودمند بودبا به کار بردن دستورات شما سوزش معده من تقریبا 100در100 بهبود بیدا کرده است

milad ir ۰۱:۰۷ - ۹۰/۱۲/۱۸
0
0

salam khaste nabashid.man hododan 3ya4 sal ast ke reflaks mede daram .chand bar doctor raftam be man pishnahad andoskopi kardan ke man anjam nadadam.alam ham bazi vaghta ke dochare sozesh misham emperazol mikhoram.vali az in be bad mikham be tosiye haye shoma amal konam.javab gereftam hatman beheton migam.mamnonam az eteleati ke dar ekhtiyaram gozashtin.

بهزاد زلفی ir ۱۲:۳۵ - ۹۱/۰۱/۱۹
5
0

سلام مدت دو سال است که امپرازول مصرف میکنم و هر موقع قطعش کردم دوباره دچار سوزش سوزش معده شدم .میخاستم ببینم تا کی باید دارو مصرف کنم و عوارزش چی.

فرشاد ir ۱۲:۵۳ - ۹۱/۰۲/۱۱
8
1

با سلام.من دوساله که مشکل ورم معده و شلی دریچه هستم.انواع دارو هم خوردم ولی فایده نداشت.میخوام بدونم که ایا داخل ایران روش درمان دریچه با استفاده از رادیو فرکانسی انجام میشه یا نه؟؟خواهشا راهنمایی کنید

بهدانه ir ۰۸:۲۲ - ۹۱/۰۲/۲۴
7
2

سلام.من هم با رفتن به د کتر فهمیدم اسم مشکلم رفلاکسه.اما من با معده خالی بیشتر اذیت میشم.بیشتر شبا میاد سراغم.یه درد وحشتناک از سینه تا پشتم.دارو هم میخورم.ایا این مشکل ربطی هم به گرفتگی عضلانی هم داره؟

اصغر ir ۰۱:۱۲ - ۹۱/۰۳/۰۵
4
1

مطالب بسیار مختصر و مفید هستند. لطفا به قرص های خارجی موجود و مشابه با قرص های داخلی اشاره شود.

فرشاد ir ۱۲:۰۸ - ۹۱/۰۳/۱۰
9
4

به نظر منکه همه دارو خوردن ها چرت هستن.منم دوساله که رفلاکس و شلی دریچه دارم همه روشها را امتحان کردم همش مزخرفه.این دکترا ادمو بدتر مریض میکنن همشون فقط به فکر خودشون هستند.بهتره ادم وقتی مریض شد بره و بمیره

پاسخ ها

پریسا پرنون eu ۰۴:۳۲ - ۹۳/۰۲/۰۵

باهات موافقم

مریم ir ۰۶:۴۸ - ۹۱/۰۴/۱۵
3
2

سلام دختر من 3 سالشه و از تولدش بیماری رفلاکس داشت خیلی گریه میکردهمش فکر میکردم گرسنس و مرتب بهش غذا میدادم با حجم زیاد 2 ساله که شد دچار گرفتگی صدا شد که بعد از 1 سال که به 6تا دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کردیم علتو رفلاکس معده فهمیدند البته بعد از گذشت 1 سال و2 بهر انددوسکوپی حنجره بچم همه علایم بالا رو داره الان هم 5 ماهه که قرص پرییت و لانزوپراول وشربت معده وموتیلییوم مصرف میکنه با مصرف تمام این داروها موقع خواب بازم رفلاکس داره 1بار هم اندوسکوپی معده شده که دکترش گفت زخم معده هم داره در ضمن دمپریدون هم جز داروهاش هست ولی اصلا بهتر نشده شبها خیلی گریه میکنه خیلی ناراحتم ایا نیاز به جراحی داره و با جراحی کاملا درمان میشه؟خواهش میکنم کمکم کنید ممنونم

پریسا ir ۱۱:۳۵ - ۹۱/۰۴/۱۶
2
3

سلام مطالبتون خیلی عالی بود پسر 2.5 ساله من هم از 6 ماهگی که غذا خورد دائم استفراغ میکرد بعد از کلی ازمایش و سونوگرافی گفتند رفلکس معده داره . اصلا بلد نیست غذای درشت بخوره همین که یک چیز درشت مثل بیسکویت یا شکلات یا برنج و نون بخوره به گلوش فورا استفراغ میکنه خیلی خسته شدم و دکترها هم چیزی نمی گن نه جویدن بلده و نه غورت دادن حتی یک هفته هم گرسنه نگهش داشتم بلکه غذای خودمونو بخوره ولی بی فایده بود نون رو اونقد تو دهنش نگه میداشت تا اخرسر که خسته میشد و تفش میکرد . اگه راهنماییم کنید که چیکار کنم غذای درشت بتونه بخوره ممنون میشم (از تبریز )

لاله ir ۱۰:۳۷ - ۹۱/۰۴/۲۶
3
0

سلام خواهش میکنک یک پروفسور خوب در تهران بهم معرفی کنید من 4 ساله از این بیماری رنج میبرم و دارم با وجود رژیم سخت بددتر میشم

زهرا ir ۰۱:۱۹ - ۹۱/۰۵/۰۹
3
0

سلام من هم همین مشکل رو دارم به پرورفسورامیر هوشنگ محمدی علیزاده در خ مطهری ساختمان شکوفه وجنب داروخانه داراب مراجعه کنید روزهای زوج ساعت 5تا 7 .در ضمن ایشان روزهای فرد بیمارستا ن اراد هستندبا ارزوزی بهبود تمام بیماران

لاله ir ۰۴:۴۷ - ۹۱/۰۵/۱۳
1
0

مرسی لطف کردی زهرا جون

علی ir ۰۲:۴۸ - ۹۱/۰۵/۲۸
0
0

سلام عرض می کنم و از مقاله خوب و کاملی که ارائه دادید تشکر دارم. بنده هم به مشکل بازگشت اسید معده گرفتارم و دکتر زیادی هم رفتم. تنها تجربه ای که در این مورد دارم به تائید حرفهای یکی از دوستان فقط باید خود پزشک خود بود و سعی کنید شام رو زودتر بخورید و از خوردن آب بعد و قبل از غذا جدا خودداری کنید و همچنین پرهیز غذایی طی متن مقاله داشته باشید نتیجه می گیرید انشاا...

رضا رمضانی ir ۰۷:۰۷ - ۹۱/۰۵/۲۸
5
0

ضمن سلام و تشکر از سایت مفید شما : من در موقع رفلکس اسید معده در ناحیه گلو احساس خفگی به شکل خطر ناک می کنمو . باخوردن یک جرعه آب بعد از چند دقیقه از مرگ نجات پیدا میکنم . ضمنا دارای آلرژی شدید به هرنوع گرد و خاک ، گل و گیاه و دود و هوای آلوده هستم . در ضمن استفاده از اسپری نیز برای مورد آلرژی اثری منفی دارد .

نگار ir ۰۹:۲۶ - ۹۱/۰۶/۰۱
5
1

سلام مطلب بسیار سودمند بود من دختر 26 ساله ای هستم که علائم پیشرفته ای مثل سوزش شدید معده و مری و احساس سنگینی بعد از هر وعده غذا، نفخ بسیار شدید حتی پس از آب خوردن می باش. سوزش گلو و سایر علائم را هم به آن بیافزایید. دکتر بلافاصله آندوسکوژی را تجویز کرد. اما من از انجام ان واهمه دارم. اگر کسی تجربه و یا توصیه ای در این زمینه دارد، لطفا از طریق همین سایت یا ایمیل من را مطلع نماید. negar6043@yahoo.com

پاسخ ها

بهرام احتشام ir ۱۱:۵۳ - ۹۱/۰۶/۰۸

سلام ایمیلتان را جستجو کنید.بهرام .

محمد زنگی ابادی ir ۱۱:۰۸ - ۹۱/۰۶/۰۴
0
1

با سلام و احترام آیا در داخل کشور امکان اندوسکپی و کرنوسکپی (داخل روده )از طریق بلع کپسول که عکس برداری نموده و دیگر احتیاجی به فرستاندن لوله نمی باشد و جود دارد یا خیر اگر هست خواهشمندم آدرس را برایم ارسال فرمایید /قبلا ار لطف تان صمیمانه سپاسگزارم

بهرام احتشام ir ۰۹:۳۴ - ۹۱/۰۶/۰۷
2
0

خانم نگار اگر منظورتان آندوسکوپی است ،من تابحال 4بارانجام داده ام 1تزریق بی حسی انجام می دهند بعد 1لوله ی باریک را از داخل دهان وارد مری وبعد معده وسپس کانال پیلور می کنند،بیماراصلا چیزی متوجه نمی شود من هم حدود 8سال است بااین مشکلات مواجه هستم ولی رفلاکس من بیشتر مشکلات گوش حلق بینی ایجاد کرده است به پروفسور محمدی علیزاده مراجعه فرمایید خ مطهری جنب داروخانه ی داراب ساختمان شکوفه البته روزهای زوج 5تا7 تشریف دارند.

بهرام احتشام ir ۰۶:۴۰ - ۹۱/۰۶/۱۰
1
0

سلام /مطالب سایت واقعا کامل وشگفت انگیز است / ازشما متخصصین محترم تقاضا مند هستم درمورد داروی n u x v o m i c a به اختصار توضیحی به عرض برسانند / آرشیتکت بهرام احتشام . b y e

حیدری ir ۱۰:۳۶ - ۹۱/۰۶/۱۰
1
2

با سلام من از داروی راببرازول استفاده می کنم تاکنون ۳ ماه از استفاده آن می ګذرد یک مشکلی که دارم تنګی نفس ودست وبام بی حس میشه واحساس می کنم دچار افت فشار می شوم دست وبام حالت کرختی ‍بیدا میکنه خواهشمند است راهنمایی بفرمایید(دجار بیماری ریفلاکس هستم)

نازنین ir ۰۸:۱۱ - ۹۱/۰۶/۱۲
6
1

با سلام...ضمن تشکر از مطالب مفیدتون من نزدیک 5 ماه احساس میکنم زائده ای در انتهای گلوم هست مثل وقتی یه دونه برنج ته گلو گیر میکنه یا تار مویی وارد دهان میشه...به پزشک که مراجعه کردم تشخیص رفلاکس و اسید معده دادند...اما من هیچ احساس سوزش یا درد در معدم ندارم ...نمی دونم به دکتر دیگه ای مراجه کنم یا...؟مطمئن نیستم تشخیص درست باشه لطفا راهنماییم کنید...خیلی دارم اذیت میشم

امین ir ۱۲:۱۲ - ۹۱/۰۶/۱۵
7
2

سلام. امین هستم 35ساله از شیراز-ازحدود 18 سال پیش به طور شدیدومزمن دچار این بیماریم و به بیش از 20 متخصص وفوق تخصص مراجعه واکثرا اندوسکوپی شده ام وانواع داروهای داخلی وخارجی مصرف نموده والان هم پنتوپرازول وکرون<پانکراتین> و دایجستیو ونیکزیوم خارجی- رانیتیدین و... مصرف میکنم ولی بهتر نمیشم و علایمی از قبیل زردشدن وجرم شدید امدن برروی زبان ودندان اکثرا صبحها- اوروق زدن پی درپی- سوزش و سنگینی سردل- ترشح زیاد اب دهان- سیاه و تیره و چسبنده شدن مدفوع گاها باکف- لاغری مفرط وتیره شدن رنگ چهره را دارم. نمیدانم عمل جراحی جوابم میدهد یا نه؟ واقعا عاجز و ناامید شده ام.لطفا بادقت مطالعه و راهنماییم کنید. باشد که خداوند درهمه حال حامی شما باشد.

پاسخ ها

امین ir ۱۲:۱۶ - ۹۱/۰۶/۱۹

سلام. امین هستم 35ساله از شیراز-ازحدود 18 سال پیش به طور شدیدومزمن دچار این بیماریم و به بیش از 20 متخصص وفوق تخصص مراجعه واکثرا اندوسکوپی شده ام وانواع داروهای داخلی وخارجی مصرف نموده والان هم پنتوپرازول وکرون<پانکراتین> و دایجستیو ونیکزیوم خارجی- رانیتیدین و... مصرف میکنم ولی بهتر نمیشم و علایمی از قبیل زردشدن وجرم شدید امدن برروی زبان ودندان اکثرا صبحها- اوروق زدن پی درپی- سوزش و سنگینی سردل- ترشح زیاد اب دهان- سیاه و تیره و چسبنده شدن مدفوع گاها باکف- لاغری مفرط وتیره شدن رنگ چهره را دارم. نمیدانم عمل جراحی جوابم میدهد یا نه؟ واقعا عاجز و ناامید شده ام.لطفا بادقت مطالعه و راهنماییم کنید. باشد که خداوند درهمه حال حامی شما باشد.

مانی eu ۰۸:۵۱ - ۹۲/۰۱/۲۹

salam,man ham moshkele reflux daram,vase hamin midunam cheghad sakhti mikeshin,pishe ye motekhases tehran biain,rejime mive va ghazae ab paz begirin,mivehai mesle moz golabi sib bekhorin,tamame tosiehai ke inja ham gofte shode raaiat konin ishalla khub shin harche zudtar

امین ir ۱۲:۱۴ - ۹۱/۰۶/۱۹
9
1

سلام- لطفا در مورد بیماری رفلاکسی که داشتم راهنماییم کنید- پاسختان را کجا دریافت کنم

پاسخ ها

علی ir ۱۰:۵۹ - ۹۱/۱۰/۱۳

باسلام وادب پسرمن 16سالشه ومشکل شماراداره ده ادکتر تا حالا رفته ایم میشه خواهش کنم ایمیل وشمارتون رو بمن دهیدتاتبادل نظر کنیم ممنون

ابوذر ir ۰۹:۳۷ - ۹۱/۰۷/۰۸
3
3

ممنون اطلاعات جامعی بود

روح الله سنجر af ۰۱:۱۹ - ۹۱/۰۷/۱۰
3
0

لطفاً در مورد دوا ها و کار برد دواها که برای چه مرضی بکار میرود معلومات مختصر نوشته نموده تا باشد با عث معلومات بیشتر مردم گردد

lmahsa us ۰۸:۳۱ - ۹۱/۰۸/۰۸
7
2

سلام شوهر من گهگاهی دچار برگشت اسید معده میشه البته به فاصله زیاد و هردفعه تو خواب دچار این حالت میشه وبا حالتی شبیه خفه گی از خواب بلند میشه .جدیدا تنفس بد بو داره.آروغ نمیرنه وبهداشت دهان و دندان روهم رعایت میکنه.خودش متوجه این تنفس بد بو نمیشه.من خیلی نگرانم .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ ها

مهسا ir ۰۲:۰۲ - ۹۲/۰۴/۰۳

منم همین مشکل رو دارم میشه راهنماییم کنید

مهران ir ۱۲:۳۴ - ۹۱/۰۸/۱۲
4
1

سلام متشکر توضییحات کامل بود

صبا ir ۰۱:۲۹ - ۹۱/۰۸/۱۹
0
0

salam man jaii ancoscopy va colonoscopy kardam ke bihooshi 10 mine dare va hichi nafahmidam , vaghan aali bood va be hame pishnahad mikonam. doctor noori nayer bimarestane mehrad . telephone:88747401

محمدعلی جلفا ir ۰۱:۵۱ - ۹۱/۰۸/۲۳
1
1

باسلام . پسراینجانب رفلا کس معده دارد وحتی موقع بلع نیز مشکل می اورد لطفا راهنمائی فرمائید متشکرم

احمد ir ۰۹:۲۱ - ۹۱/۰۹/۱۵
3
1

با سلام اگر امکان دارد در مورد ارتباط دقیق پشت درد با مشکلات گوارشی به خصوص مشکلات معده و مری توضیح دهید با تشکر

ghaf ir ۱۱:۴۳ - ۹۱/۰۹/۱۹
5
0

پسرم 10 ساله است و از 20روزه گی تحت درمان است و ریفلاکس دارد و اسفنکتر مری معده شل است و تا هنوز خوب نشده و الان اندوسکوپی شده و التهاب مری دارد و امپرازول می خورد راهنمای کنید که ایا درمانش با دارو خوب می شود یا ممکن است عوارض بیشتری دچار شود و خیلی نگران بچه ام هستم لطفا اگاهم کنید تا بچه ام بهبود ی پیدا کند

reza ir ۰۱:۴۱ - ۹۱/۰۹/۲۰
5
3

سلام - درمان بیماری شل بودن اسفنکتر مری به معده چیست

عباس ir ۱۲:۰۴ - ۹۱/۰۹/۲۹
3
0

سلام نگار عباس هستم میخواستم بگم اندوسکپی ترس نداره چون بیهوشت مکنن البته اگر به یه دکترخوب مراجه کنی ودرضمن بهت برادرانه توصیه میکنم مراحل درمانتوآغازکنی چون بعدا دچار مشکلات فراوانی میشی

علی رضا ir ۱۱:۳۰ - ۹۱/۱۰/۰۲
3
0

سلام - من احساس نفس تنگی دارم رفتم دکتر قرص پنتو پرازول واسم نوشت که وقتی خوردم و تموم شد باز همین احساس رو دارم

علی ir ۰۹:۱۴ - ۹۱/۱۰/۰۹
3
0

با سلام.من هم همین مشکل رو دارم.بعد از بستری تو بیمارستان دکتر تشخیص حساسیت ریوی رو داد.اگر تو اطرافتون دکتر خوبی هست .لطفا با آدرس معرفی کنید

بهزاد زینلی ir ۰۸:۱۲ - ۹۱/۱۰/۱۲
2
0

با سلام میخواهم یک برند خارجی از این دارو را با شرکتم وارد کنم راهنمایی میفرمایید

رضا طالبی ir ۰۲:۱۸ - ۹۱/۱۰/۱۴
2
1

من یک سال است که ریفلاکس دارم و الان مشکلم حل شده توصیه من به دوستان عزیز اینه که بیشتر به رژیم ها بپردازند تا مصرف دارو غذاهای چرب و فست فود رو بذارن کنار دو ساعت بعد از غذا نخوابند ورزش کنند نوشابه و چایی و سیگار هم مصرف نکنند چند ماه بعد خوب میشن انشاالله .

shahin ir ۱۱:۳۳ - ۹۱/۱۰/۱۹
5
1

سه ساله که معدم ورم داره چی کار کنم یه دکتر خوب در همدان معرفی کنید مرسی=:)

سلیمانی us ۰۳:۱۳ - ۹۱/۱۰/۲۴
1
0

مدتی است که احساس میکنم در گلویم حالت گرفتگی دارد و چیزی در آن گیر کرده چه باید بکنم ؟

سجاد ir ۰۵:۵۶ - ۹۱/۱۰/۲۵
3
0

ممنون از راهنمایی های مفید شما

مسعود ir ۰۱:۰۰ - ۹۱/۱۰/۳۰
0
1

عالی بود.ممنون.

ملیکا us ۰۳:۲۲ - ۹۱/۱۱/۰۱
0
1

سلام یه پسر 7ماهه دارم که اترزی مری داشت وعمل شد.حدود دو ماهگی دچار رفلاکس شدید شدودوبار هم تا حد خفگی وکبودی رفت . الان خیلی بهتره ولی نگران اینده هستم.در ضمن دکترها گفته بودند که تا 4ماهگی رفلاکس خواهد داشت.در ضمن رانیتیدین میدم.میخوام بدونم تا کی دارو مصرف می کنه؟کمکم کنید

علی ir ۰۷:۴۹ - ۹۱/۱۱/۰۳
2
0

بسم الله النور حتما به این سایت رجوع کنید-اگرمیخواهیدسرطان وام اس وبیماری های روانی ورفلاکس معده والزایمر وغیره درمان کنیداین رابگویم وبلاگ خودم یادوستانم نیست بادیدن این سایت به علوم پزشکی خارجی هاشک میکنید http://www.btuneup.com/fa/index.php

پاسخ ها

صدیقه ir ۰۹:۴۶ - ۹۱/۱۱/۱۳

سلام شما خودتون از برنامه ها و توصیه های این سایت استفاده کردین و نتیجه گرفتین؟

صدیقه ir ۰۹:۲۰ - ۹۱/۱۱/۱۱
10
1

سلام. من ١٠ سال پیش رفلاکس داشتم که با ٣ ماه خوردن امپرازول خوب شد ولی الان دوباره برگشته و اندوسکوپی شل شدگی کم دریچه مری به معده تشخیص داد.رابی پرازول، امپرازول، لانزو پرازول و پنتوپرازول ٢٠ اثر نداشته. تقریبا همه نکات گفته شده بالا رو رعایت می کنم ولی خوب نشدم. الان دکتر بهم پنتوپرازول ٤٠ داده صبح ناشتا. هنوز نخوردمش. می خواستم بپرسم پنتوپرازول ٤٠ یه بار در روز بخورم بهتره یا اولش با دو بار شروع کنم؟ پنتوپرازول ٤٠ نام های تجاری مختلفی داره. مال کدوم شرکت داروسازی رو مصرف کنم بهتره؟ ایا قرص اس امپرازول برای رفلاکس موثرتر است یا همین پنتوپرازول؟

marjan ir ۰۱:۲۸ - ۹۱/۱۲/۰۲
4
1

salam.man ham gerd daram va ham ibs zamane ghaedegi daghon misham 2gholo ham daram nemidounam che jori beheshoun ba in vazam beresam.aya amale gerd dar iran anjam mishe agar mishe che jori mishe eghdam kard

حسن ir ۰۹:۲۳ - ۹۱/۱۲/۲۵
1
0

باسلام. من مشکل گوارشی دارم به اینصورت که با خوردن غذا بع از یه مدت احساس ضعف می کنم. انگار چیزی نخوردم. تغییر در اجابت مزاج هم دارم. یبوست و گاهی اسهال به صور متناوب دارم. احساس عدم تخلیه کامل دارم. و غذای هضم نشده در مدفوع میبینم . البته نه خیلی واضح اما وجود دارد... گاهی هنگام دفع مدفوع دفع یه مایع خلط مانندی دارم... و گهگهای در انتهای گلوی خودم احساس وجود خلط و خفگی دارم. و نفخ زیاد و آروق در گلو و سنگینی معده..ممنون میشم پاسخ بدین

ادریس fi ۱۲:۱۵ - ۹۱/۱۲/۲۷
7
3

با سلام ، مشکل من ابتدا با احساس سوزش شدید سینه از داخل شروع شد بعد سرفه به توری که کلا زندگیم رو مختل کرده بود ، به تشخیص دکتر از اسپیری آسم استفاده کردم که بی فایده بود ، بعد قرص های انتی هیستامین که کمی موثر بود ، بعد از مدتی به سفارس یکی از دوستان به آزمایش تشخیص هلکو باکتری رفتم که مثبت بود و بعد مصرف درمان و بهبود ی ، الان صبح ها نیم ساعت بعد از بیدار شدن سرفه های شدید و گاهی همراه با حالت استفراغ دارم و نیم ساعت ادامه داره خیلی به خاطرش ناراحتم خواهشااگه کسی تجربه ای در این زمینه داره من و راهنمایی کنه ، و کلا بگم از موقع شرع ناراحتی های من اتا الان بیش از ٣ سال است ، به امید بهاری آراسته برای همه دوستان ، زنده باد بهار

احسان ir ۰۲:۱۲ - ۹۱/۱۲/۲۸
1
0

سلام آره ادامه بده منم همین طور بودم

عباس ir ۰۹:۳۸ - ۹۲/۰۱/۱۷
4
0

سلام.من سالهاست مبتلا به ریفلاکس هستم و همه راهها را رفتم و حالا می خوام عمل جراحی آنتی ریفلاکس با روش آندوسکوپی انجام بدم ولی نمی دونم تو ایران کسی این عمل را انجام داده یا نه. اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا به من بگه.

monire ir ۱۲:۵۶ - ۹۲/۰۱/۲۴
4
1

سلام.مدت 1سال است که بعد از خوردن غذا دهانم ترش یا تلخ میشود.سوزش سر دل دارمو3بار اندوسکپی شدم.لانزوپرازول /دومپریدن/راینیتیدین تجویز شد.شلی دریچه دارم.باوجود پرهیز کامل غذایی وخوردن داروها هیچ بهبود نیافته ام.ایا با این وضعیت میتوانم باردار شوم.34سال سن دارم

علی ir ۰۲:۴۲ - ۹۲/۰۱/۲۹
2
1

منم رفلاکس معده داشتم بارعایت دستورات ذکرشده درسایت الان خوب شدم

مینو ir ۱۰:۴۶ - ۹۲/۰۲/۰۱
1
1

فاطمه جان ، پرفوسور امیر هوشنگ محمد علی زاده را بهت معرفی می کنم . دکت عالییه

بهاره ir ۰۸:۴۹ - ۹۲/۰۳/۱۲
3
1

سلام من چند روزی هست که احساس می کنم ته گلوم چیزی هست .روزی 2 یا 3 باز غرغره می کنم.موقع خواب هیچ مشکلی ندارم.اما وقتی بیدار میشم این احساس رو دارم.زمستون چند باری سرما خورد بودم اما خودش رو به طور کامل نشون نداد.عید دکتر رفتم سیتریزن داد. مصرف کردم.البته اون زمان احساس می کردم خلط دارم.اما دکتر چیزی تشخیص نداد. این ته گلوی من شبیه اینه که بغض توی گلوم گیر کرده باشه. من نه سوزش معده دارم نه چیزی. در ضمن من یک ماه پیش پسش متخصص داخلی رفتم واسه چک آپ در مورد خون کبد تیروئید آزمایشهای نرمال.هیچ موردی نبود. ممنون می شم راهنماییم کنید

پاسخ ها

مهدی ir ۰۹:۵۷ - ۹۲/۰۵/۱۵

سلام بهاره جان من هم دقیقا مشکل شما رو دارم باید استرستو کم کنی و بین غذا اب نخوری و بهد غذا دراز نکشی ایشالله خوب میشی -من دکتر زیاد رفتم فقط خودت باید رعایت کنی قرص و دارو هم زاید استفاده نکن

حیدر ir ۰۲:۰۵ - ۹۲/۰۷/۰۶

سلام. دقیقا مشکل منم همینه البته من 4 میشه که این حالت برام پیش اومده میخوام غورتش بدم یا بندازم بیرون اما نمیشه. رفتم پیش متخصص بهم کلی دارو داد گفت که رفلاکس معده دارم اما خوب نشدم. به نظر من تنها راه چاره پرهیز غذایی و آرامش اعصابه. اگه راهی سراغ دارید بهم بگید لطفا چون واقعا زندگیمو به هم ریخته

حیدر ir ۰۲:۱۶ - ۹۲/۰۷/۰۶

سلام بهاره خانم مشکل منم همینه میشه لطفا کمکم کنی و بگی چیکار کردی؟ خوب شدی یا نه؟ باید چیکار کنم؟ heidar535@Yahoo.com

مهرداد ir ۰۹:۳۱ - ۹۲/۰۳/۲۴
2
0

سلام.من حدود سه سالیه که از بیماری رفلکس رنج میبرم،خواننده و مجری تلویزیون هستم،این بیماری شدیدا روی حنجره من تاثیر داشته به گونه ای که حنجره من دائم متورمه و درد داره،حرف زدن رو برام سخت کرده،پیش فوق تخصص جراحی گردن و حنجره هم رفتم که تشخیص رفلکس دادن و گفتن تورم بر اثر رفلکسه،دو سال تمامه که تمامی موارد پرهیز رو رعایت میکنم،به طوری که ده کیلو وزن کم کردم،در شیب میخوابم،سیگاری نیستم،و در کل کلیه ی موارد مربوط به کنترل رفلکس رو انجام میدم،اخیرا مطلبی خوندم که پزشکان موفق به اختراع وسیله ای به نام دستبند مینیاتوری شدن که روی دریچه معده قرار میگیره و بجای اسفنکتر عمل میکنه،چند تا سؤال دارم و امید زیاد پاسخ ۱-آیا با وجود رعایت بیش از اندازه،ممکن است حنجره من دچار مشکل جدی بشه ۲-در مورد دستبند مینیاتوری آیا اطلاعی در دست دارید و اینکه این عمل در کجا انجام میشه،آیا در ایران هم وجود داره؟ ۳-آیا کسی هست که از عمل کنترل رفلکس استفاده کرده باشه و جواب گرفته باشه،اگه کسی هست شرایط و حال بعد از عملش رو برام توضیح بده ۴-آیا گفتار درمانی راه مناسبی برای کنترل تورم حنجره هست یا خیر؟ سلامتی همه ی بیمارا رو از خدا میخوام،برای من هم دعا کنید. یا من اسمه دوا و ذکره شفا

ماندانا ir ۱۱:۳۵ - ۹۲/۰۳/۳۰
5
2

با سلام . من هر مشکلی که برام پیش بیاد و یا دارویی را داشته باشم که نمیشناسم به سراغ اینترنت میرم و اطلاعات خوبی میگیرم . بهتر میتونم تصمیم بگیرم پیش چه دکتری برم . از خداوند برای شما سلامتی و محافظتش را میطلبم . آمین

ماندانا ir ۱۱:۴۶ - ۹۲/۰۳/۳۰
2
0

یک پیشنهاد : شما آدرس ایمیل های زیادی دارید . هر ماه یا هر 2 هفته یک پیام سلامتی برای آنها بفرستید . تا بیشتر با سایت شما ارتباط برقرار کنند . حتی حتی : نکته های آموزشی که بعضی آموزشها همگانی بشه و راه درمان صحیح در بین مردم رایج بشه . مثلا دوستی که از کانادا آمده بود . میگفت در شبکه های تلوزیونی نحوه کسی که سکته کرده باشد را از روی چشم و زبان تشخیص داده و با راهکار های مراقبتی را تا زمان رسیدن آمبولانس انجام میدهند . باشد آن روزی که با آگاهی یکدیگر را حمایت کنیم . موفقیت شما آرزوی ماست .

سید مجتبی ir ۱۱:۲۰ - ۹۲/۰۳/۳۱
1
0

باسلام.متشکرم قربونتون برم

سارا ir ۱۲:۰۷ - ۹۲/۰۴/۰۲
2
1

واقعا این دکترا بی سوادن من آندوسکوپی کردم جوابه نمونم تو آزمایشگاه خراب کردن با سنه کم مجبور شدم دوباره آندوسکوپی کنم دکتره اولی تو جوابه آندوسکوپی نوشته توقسمته آنتروم معده ات خراش داره دکتره بعدی که رفتم نوشته قرمز وپر خونه دیگه دارم از دسته همشون دیوونه می شم انواع علایم معده درد اومده سراغم اول شبیه رفلاکس بود بعد با خوردن رابزول سوزش سر دلم وحالته تهوع ام خوب شده حالا دیگه تلخی دهان دارم با هر لقمه غذا خوردن آروغ می زنم احساسه درد کناره معده وناف وگه گاهی بالای کمرم دارم وقتی که می خوام برای دکتر توضیح بدم نمی گذاره حرف بزنم می گه عصبیه خدا کنه سروکاره آدم به این دکترا نکشه که همشون پولکی هستن وجونه آدمیزاد براشون ارزش نداره

خسرو ir ۰۸:۱۸ - ۹۲/۰۴/۰۵
1
0

با سلام وتشکر از راهنمایی وزحمات شما واقعا مطالب خوبی بود و استفاده بردم.

الهه ir ۱۱:۲۷ - ۹۲/۰۴/۱۲
1
0

دوستان عزیز اگه واقعا مصمم هستید که درمان بشید ساده ترین غذاها رو بخورید بدون رب و سس و ادویه و فقط اب پز شده و خیلی خیلی کم روغن مثل غذای بیمارستان ها به اضافه درمان دارویی

علیرضا ir ۰۳:۵۰ - ۹۲/۰۴/۲۸
0
0

سلام... تشکر از اطلاعاتی که دادید... من پسری 2.5 ماهه دارم که حدود دو هفته رفلاکس داره.. شیر که میخوره برگشت به بیرون از دهان نداره ولی روزی چند بار بر اثر رفلاکس دچار سرفه های پی در پی میشه تا خفگی و کبودی میره و ما میمیریم و زنده میشیم... دکترا گفتن تا چند ماه همین حالته و کم کم خوب میشه... لطفا" راهنمایی بفرمایید... سلامت و تندرست باشید...

sara ir ۰۵:۲۵ - ۹۲/۰۵/۰۴
0
0

سلا آقای دکتر من دیشب غذای مسموم خوردم و وقتی به انه رسیدم همه را بالا آوردم ولی آخر استفراغم 2 چیز قرمز دیدم و فکر کردم ممکنه که گوجه باشد ولی من گوجه نخورده بودم و برداشتم نگاه کردم و چیزی لزج بود و توش رگه های خون بود ولی در کل شبه خلط خونی بود خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید

amir ir ۱۲:۲۹ - ۹۲/۰۵/۰۷
0
0

سلام ، من 26 سالمه ، صبح ها که از خواب بیدار میشم احساس بوی بد دهان و سوزش در گلویم دارم ، چکار کنم ، لطفا راهنمایی کنید

kazem85 gb ۱۰:۱۱ - ۹۲/۰۵/۰۸
3
0

سلام من ناراحتی معده دارم همیشه هم امپرازول کارمینت و شربت ام جی اس میخورم به تجویز دکتر.بتازگگی در قسمت پایین گردنم احساس سوزش و اینکه چیزی گیر کرده دارم.اگر ممکنه دلیل این حالت و دارویی برای بهتر شدنم معرفی کنید با تشکر

آرمین us ۰۵:۵۸ - ۹۲/۰۵/۲۶
0
1

من از علایمی که گفتین تنفس بد بو و بادگلو رو دارم که عذابم میده که با رعایت کردن رژیم غذایی که گفتین خیلی بهتر میشه البته فکر کنم باید حبوبات رو هم اضافه کنین ، من زمانی که حبوبات مثل عدسی میخورم اوضاع وحشتناک میشه اینقدر که تنفس بد بو دیگه خودم رو هم اذیت میکنه ! اما با آناناس و گوجه فرهنگی تا حالا احساس نکردم که مشکلی داشته باشم کمانکه آناناس رو خوب هم میدونم چند ساعت بعد از غذا . این بود تجربیات من دوستان و سپاس فراوان از دکتر عزیز بابت آپلود این اطلاعات .

سحر ir ۰۹:۰۲ - ۹۲/۰۵/۲۸
3
0

من از بچگی ورم معده و سوزش معده و یبوست شدید دارم.اما یکسالی هست که یه چیزی مثل برنج از صبح تا شب تو انتهای گلوم گیر کرده موقع غذا خوردن راحتم اما مدام این حالت را دارم از صبح تا شب.لطفا اگر کسی این حالت را دارد به من کمک کند

شقایق ir ۰۳:۴۴ - ۹۲/۰۵/۳۰
4
0

سلام من 10 سال پیش مبتلا به ورم معده وترش کردن وسوزش خلاصه اینقدر دکتر رفتم که دیگه خسته شده بودم بعد 2 سال با قطع دارو بیماری بر میگشت یش یه متخصص داخلی رفتم گفت من برات دارو نمینویسم تو بیماریت عصبیه تا 40 شب زیارت عاشورا بخون خوب میشی باورتون نمیشه که من با دل شکسته وناباورانه اینکار رو کردم والبته شیرین بیان وگل گاوزبان و خلاصه به 20 روز نکشید خوب خوب شدم

پاسخ ها

محمد رضا ir ۱۱:۳۹ - ۹۲/۰۶/۰۸

پیاده روی(ورزش) و ریلکسیشن

امیر ir ۰۵:۳۱ - ۹۲/۰۵/۳۱
0
0

1 لیوان تلخ دم کرده ی بابونه در صبح برای کاهش اسید معده و کاهش درد خیلی مفیده. البته از هر شخص به شخص دیگه ای فرق می کنه. ولی من بابونه گیاهی رو با امپرازول شیمیایی جایگزین کردم خیلی جواب داد. البته استمرار اون خیلی مهمه.

زهرا ir ۰۶:۱۱ - ۹۲/۰۶/۰۱
1
1

سلام من زهرا هستم 42ساله وسالهاناراحتی معده داشتم پمدت6سال است که چندین بار اندوسکپی انجام دادم ودکتر توصیه کرده تا اخرعمرپنتوپرازول بخورم و3سال یکبار انتوسکوپی کنم وهروز یک پنتوپرازول 40 می خورم اگر یک روز نخورم حتی نمی توانم اب هم بخورم وسرمعده ام میسوزد وحالت تهوع به من دست می دهدچرا دکترم به من نمی گوید که این بیماری سرطان مری است یا نه لطف کنید شما جواب مرا بدهید درضمن دکترمن دکتر حاذقی است ولی حرف نمی زند

محمد رضا ir ۱۱:۳۵ - ۹۲/۰۶/۰۸
1
1

با سلام علائم بالا را بنده دارم ولی چیزی که بیشتر از همه بند را زجر می دهد احساس خفگی و جسم خارجی در گلوست با بقیه علائم کنار امده ام لطفا بنده را در جهت رفع و یا کنترل این علامت کمک کنید!با تشکر از شما پزشکان متعهد و عاشق

مهتاب ir ۰۲:۳۵ - ۹۲/۰۶/۱۶
2
1

سلام من بخاطر مرف داروی آسپیرین دچار رفلاکس معده شدم وحالا ازتون می خوام یه دکتر خوب بهم معرفی کنید خواهش می کنم.چون خسته شدم

شهرام توانا ir ۰۱:۳۳ - ۹۲/۰۶/۳۰
0
0

سلام چند بار درماه پیش امده نصف شب به علت ترش کرد احساس خفگی شدید میکنم خواهشمندم علت و دارو درمان را معرفی نمایند باتشکر

سینا علی حسینی ir ۰۱:۳۴ - ۹۲/۰۷/۱۱
0
2

به نظر من اونایی که خوب نمی شن استحقاق خوب شدن ندارن بدلیل ضعف اراده بهتر ه قبل از مرگ تدریجی قدرت روحی خود رو تقویت کنند تا بر خود و چگونه بودن خود مسلط شوند

محسن ir ۰۹:۲۱ - ۹۲/۰۷/۱۸
1
2

با سلام ده ساله که ریفلاکس آزاد دارم سه ماه پیش بدنبال مصرف قرص کلسیم 800 اسید معده ام به قدری زیاد شد که مجبور به ترک آنها شدم ولی متاسفانه اسید معده ام به حالت اول بر نگشت و الان شدیدا ترش میکنم و هرچی دوز دارویی ام را اضافه میکنم فایده ای ندارد لطفا راهنمایی کنید

تبسم ir ۱۲:۲۵ - ۹۲/۰۷/۲۸
0
1

سلام رفلاکس باخوردن داروامپرازول خوبن نمشودناشتا باشم علاعم دارم موارد بودبا خوردن غذا تحریکننده بی علامت بودم!همشه حلت کوفتگی درد همراه من دچارافسردگی شدم بدراه میرم دردپشت کتف مزمن هنگام سوزش معده ازبین میرودچه بایدکرد؟

دیبا tr ۱۱:۴۱ - ۹۲/۰۸/۰۱
2
0

دوستان من تجربه ی خودم رو باهاتون در میون میذارم. که بعد از 4 سال که این مشکل رو داشتم خدا رو شکر تا حد خیلی زیادی از این مشکل برطرف شد . دلیل اش هم تغییر ساعات خواب من بود . من عموما تا ساعت 3 و یا 4 شب بیدار بودم و صبح حوالی 11 بیدار میشدم . از زمانی که شب ها زود به خواب رفتم و زودتر هم بیدار شدم و درست راس ساعت صبحانه و ناهارم رو خوردم این مشکل حل شد . همین حالا هم اگر شبی دیر به تختخواب برم و بین ساعات 2 تا 3 بیدار یاشم متوجه میشم که اسید معده ام زیاد شده و دوباره داره اذیتم میکنه . این تجربه ی من بود . بین ساعت 12 تا 3 شب بدن شما باید خواب باشه . ضمن اینکه برای یک بیمار رفلکس اسید هیچ چیز بدتر از و وحشتناک تر از پیاز نیست . پیاز رو بالکل حذف کنید . وعده های سنگین غذایی هم خیلی مهمه . غذای چرب هم سم محسوب میشه . به ساعت ناهار و صبحانه تون نظم بدید . و غذاتون رو با استرس نخورید . اصلا با عذا آب نخورید . و بعد از غذا 30 دقیقه با ذهن بسته آدامس بجوبد . همه ی اینها موثر بود برای من

محمد اغچی gb ۰۵:۰۰ - ۹۲/۰۸/۱۷
2
1

سلام من 33 سالمه و حدود 2 سال است ریفلاکس معده دارم همه داروها را امتحان کردم اما دارو جواب نمیدهد اندوسکوپی هم کردم در اندوسکوپی همه چیز نرمال است نظر شما چیست ایا جراحی انجام بدهم با تشکر

آزاده عبادی ir ۱۱:۳۰ - ۹۲/۰۸/۲۸
3
1

سلام، سالها پیش آندوسکوپی کردم تشخیص ورم معده دادند، با مصرف امپرازول بهتر می شوم ولی بعد از قطع دارو مجدد درد معده شدید باعث ایجاد درد در سینه ام می شود، وقتی عصبانی می شوم هم دردم تشدید می شود. صبح ها هم اکثر اوقات با سوزش معده از خواب بیدار می شوم که این سوزش همراه بالا آوردن آبی است بی رنگ و بی بو و بی مزه و بیسار زیاد که بعد از تخلیه کردن آب، درد معده ام بهبود می یابد. به نظر شما مشکل اصلی من چیست؟

پاسخ ها

آزاده عبادی ir ۰۲:۵۹ - ۹۲/۰۹/۱۰

سلام، سالها پیش آندوسکوپی کردم تشخیص ورم معده دادند، با مصرف امپرازول بهتر می شوم ولی بعد از قطع دارو مجدد درد معده شدید باعث ایجاد درد در سینه ام می شود، وقتی عصبانی می شوم هم دردم تشدید می شود. صبح ها هم اکثر اوقات با سوزش معده از خواب بیدار می شوم که این سوزش همراه بالا آوردن آبی است بی رنگ و بی بو و بی مزه و بیسار زیاد که بعد از تخلیه کردن آب، درد معده ام بهبود می یابد. به نظر شما مشکل اصلی من چیس

امیر ir ۰۸:۰۳ - ۹۲/۰۹/۱۰
0
0

سلام ،با تشکر از زحماتتون ،من حدودا 6 ماهه که سوزش سر دل شدید دارم اندوسکوپی شدم دکتر گفت که فتق هیاتال دارم داروی nexium و دمپریدون مصرف میکنم که فعلا سوزش سر دل اصلا ندارم ولی احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر میکنه (بعضی وقتها) آیا این داروها میتونن موثر باشن یا باید حتما جراحی بشم ؟با تشکر

علی ir ۱۲:۱۷ - ۹۲/۱۰/۰۷
1
1

با سلام اگر صبح ناشتا کمی نان خشک ( در خشکه پزیها موجود است ) مصرف شود اسید اضافه معده را جذب می کند

فرزانه ir ۰۴:۰۸ - ۹۲/۱۰/۱۵
1
1

سلام من 25سال دارم من هم رفلاکس دارم اما فقط بدبویی تنفس و درد عثنی عشر ویبوست داشتم که با مصرف پنتوپرازول دردو یبوست کم شده اما بدبویی تنفسم خوب نشده برای درمانش باید چیکار کنم؟

مهدی ir ۰۱:۵۹ - ۹۲/۱۰/۲۶
0
0

سلام من 26 سالمه متاهلم چند هفته که ته حلقم ترش میشه هرچی که میخورم حتی ی چایی ترش میشه دهنم و بزاقم بیشتر شده نمیدونم چه مرگم شده لطفا اطلاعاتی دارید ممنون میشم کمک کنید

gholam ir ۰۲:۳۸ - ۹۲/۱۱/۰۷
0
0

سلام بهاره خانم من هم چندروزه مثل شما شدم احساس سنگینی درسردلم شده ام و احساس می کنم چیزی در گلویم گیر کرده و نمی دانم چکار کنم.

homa us ۰۶:۴۶ - ۹۲/۱۱/۲۳
0
0

salam man kharej az iran hastam, dochre galoo darde khafif shodam be pezeshk moraje kardam ,goftan dochare silent reflux shodam ,lotfan raje be alaeme in bimari tozih bedin ,chon man hichkodam az alaeme reflux ra nadaram

پرستو ir ۰۱:۴۳ - ۹۲/۱۲/۱۱
0
1

من حدودا 3 سال پیش رفتم دکتر آندوسکپی کردم و متوجه شدم دریچه اسفکنر تحتانیم 4 برابر حد معمول هست و مادرزادی بوده دکتر تقریبا روزی 14 تا قرض تجویز کرد که من به دلیل ریزش مو سر یک هفته قطعشون کردم و دیگه هم دکتر نرفتم الاتقریبا همه علائمی که بالا ذکر کردین رو دارم. خواستم بدونم آیا سرطان دارم؟ بلع سخت/سرفه.مدفوع تیره/فشار در قفسه سینه/آب دهان شدید/ استفراغ صبحا

پاسخ ها

پریسا پرنون eu ۰۱:۳۲ - ۹۳/۰۲/۰۵

باسلام .من نزدیک به یک سال است که دهنم همیشه بد مزه است .از این بابت خیلی زجر میکشم و همیشه مجبور به استفاده از آدامس هستم دکتر رفته ام و اندسکوپی هم کردم .دکتر تشخیص شل شدن دریچه انتهای مری داده ولی از داروها جواب نگرفته ام .من دمپریدون و باکلوفن و پنتو پروازول استفاده میکنم .خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

پریسا پرنون eu ۰۴:۲۳ - ۹۳/۰۲/۰۵
5
0

با سلام و تشکر . من هم تقریباً مدت یک سال است که مشکل شل شدن دریچه انتهای مری دارم من همیشه دهنم طعم بدی دارد که از این بابت خیلی زجر میکشم و دائم آدامس استفاده میکنم .دارو هم مصرف میکنم ولی تأثیری تا الان نداشته داروهای من پنتوپرازول و دمیپریدون و باکلوفن بوده .خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید تا از این وضعیت نجات یابم .خیلی سپاسگذارم

مریم ir ۱۰:۰۴ - ۹۳/۰۳/۳۱
0
2

باسلام من 26 سالمه دوساله که ریفلاکس معده دارم .ابتدا خیلی شدید بود طوری که اگه بعد غذا خم میشدم از گلوم می یامد پایین کلی دکتر ودارو ولی فایده نداشت تازه داروها کلی عوارض بدتر برام داشت تا اینکه روی اوردم به داروهای گیاهی .مصرف چای وترشی رو کلا گذاشتم کنار ومصرف دم کرده شیرین بیان-زنجبیل وبابونه ودارچین روجایگزین کردن .این گیاهان هم خاصیت ضد سرطانی دارند وهم معده روگرم می کنند وهم باعث هضم غذا می شن البته یه کار دیگه که برام اثر بخش بوده اب درمانی ونوشیدن چند لیوان اب تا یک ساعت قبل از وعده غذایی که باعث پاکسازی معده میشه بیشتر مشکلات معده تو افرادی دیده میشه که سرد مزاج هستن مصرف ادویه های گرم با غذا مثل زیره تخم شوید ودارچین وزعفران علاوه بر طعم دادن به غذا کلی برای معده مفیدن من به لطف خدا توانستم تا حدی با این بیماری مبارزه کنم وهنوز هم به مطالعاتم ادامه میدم وداروهای گیاهی دیگری رو هم امتحان میکنم تا من بیماری رو از بین ببرم

رضا fi ۱۲:۲۸ - ۹۳/۰۴/۲۱
0
0

با سلام خدمت شما من دیگه خسته شدم مدت یکسال است غذا در گلویم گیر میکند آندوسکوپی کردم گفت مشکلی نداری اما من استرس زیاد دارم برای همین آلپرازولام مصرف میکنم مدت 4 سال است آیاممکن است از مصرف این قرص مشکل بلع گرفته باشم یا از استرس است وباید به مغز واعصاب مراجعه کنم والپروات سدیم مال تشنج وصرع هفتمین دکتری که رفتم تجویز کرد با دیلتیازم که با توجه به اثر این داروها من مصرف نکردم چرا که من تشنج نداشتم لطفا خواهشمندم مرا یاری کنید ممنونم اگه میشه جواب رو ایمیل کنید حیاتی برام دارم از دست میرم

دلبر ir ۱۰:۰۲ - ۹۳/۰۵/۱۰
2
1

با سلام من هم ٧سال هست که مشکل رفلاکس وبیشتر علاعمى که کفته شد را دارم ،این اواخر با یک داروى کیاهى اشنا شدم وبا مصرفش خیلى بهترم،کفتم بیان کنم شاید براى شما هم جواب داد،یک لیوان عرق نعنا را با یک قاشقذمربا خورى بارهنک به مدت ١٥ ملایم بجوشانید وبعد از ولرم شدن با عسل طبیعى قبل از خواب بخورید واز خوردن سردیها مانند جاى ماست ودوغ خوددارى کنید واین دارو را تا ١٢٠روز ادامه بدید،من یکماهى میشه میخورم خیلى بهترم امیدوارم امتحان کنید و جواب بکیرید

امیر ir ۰۱:۴۰ - ۹۳/۰۶/۲۴
1
0

تمام موارد بالا رو رعایت کنید . . .از داروهای گیاهیم غافل نشید . .. اوناییم که احساس گیر کردن یه چیزی تو گلوشون میکنن رژیم غذاییشونو رعایت کنن برگ خوبه سینه مرغو بصورت برگ درست کنید و بخورید با نون خشک . . . آرامشتونم حعظ کنید خیلی مهمه . . . بین غذا و بعدش آب نخورید . . . 3ساعت بعد غذا آب بخورید اونم نه یه جا جرعه جرعه . . .عسل با موم خوبه عسلی بدون شکر!!....یه دارویه گیاهیم هست تو کردستان پیدا میشه یجور صمغ از درخت میگیرن کارشم فقط علاج مشکلات معدس . . .اونو پیدا کردین یا مدت بخورین بعدش معدتون سنگم هضم میکنه

معصومه ir ۰۴:۰۳ - ۹۳/۰۸/۲۴
0
0

دوستان منم چندسال پیش درست همزمان با امتحانات مشکلی که در زمینه کارم داشتم دچار این بیماری شدم شدید لاغر وعصبی شدم اما چند چیز بمن کمک کرد اولا فقط مصرف امپرازول دوم ترک سبزیجا ت وغذای آبکی سوم شربت ابلیمو وآخر ومهمتر اینکه از فردای روزی که از امتحانم خلاص شدم اثری از بیماری رو نداشتم.پس آرامش اولین قدم بهبودیه

mehrdad ir ۰۲:۳۰ - ۹۳/۰۹/۰۲
0
0

Kheyli khob bod mersi

بهار ir ۰۹:۰۴ - ۹۳/۰۹/۱۵
1
0

سلام من الان یک ماه است که مشکل رفلاکس معده دارم دکتررفتم بامقداری قرص درد وسوزش معدم یه خورده اروم شدامایه خورده همیشه دردمیکنه گاهی اوقات ازدردمیمیرم وزنده میشم ایاممکنه به سرطان مری تبدیل بشه

sahar ro ۱۱:۳۰ - ۹۳/۱۰/۱۶
3
1

دخترم 7سالشه همىشه حالت تهوع داره بچه که بود به لبنیات گاوى حساسیت داشت ولى با نخورندن اونا بازم حالت تحوع داره مثل زنان حامله دکتر زىاد بردىم امپرازول 3ماه خورد خوب نشد الان تازگى ها سر معدشم درد میکنه پنتوپرازول با کلارىترو مایسىن استفاده مىکنه راهنماىى کنىد

محسن مقربی ir ۰۳:۳۹ - ۹۳/۱۲/۲۷
0
0

با سلام و تشکر من 42 ساله هستم و مات 5 ساله که بنا به تشخیص دکترها هم. میکروب معده دارم و هم. رفلاکس معده. بارها با آنتی بیوتیک و ... ارمان شدم. ولی بازم بعد از قطع دارو بر می گردد اما مهمترین چیزی که منو اذیت می کنه احساس خفگی و تمایل به آروغ زدن دارم که سعی می کنم به زور. آروغ بزنم. خواهش میکنم بگید چه کار کنم و یا چه دارو بخورم که این احساس و حتی نمی درد گلو بر طرف شود.. خیلی خیلی متشکرم

آرش us ۰۲:۵۲ - ۹۴/۰۱/۱۷
0
1

به وبلاگ زیرمراجعه کنیددرمان دارویی ریفلاکس olomemokhtalef2012.blogfa.com

باقر ir ۱۲:۰۸ - ۹۴/۰۱/۲۱
0
1

با سلام من نزدیک 5ساله مشکل سوزش سردل دارم وهمه دارو های گوارشی رو مصرف کردم ولی تاثیر انچنانی نداشته الان تصمیم به جراحی گرفتم ایا کسی هست جراحی کرده باشه لطفا راهنمایی کنیید

تارا ir ۰۷:۳۰ - ۹۴/۰۱/۲۲
0
0

از شربت یا عصاره همیشه بهار استفاده کنید بسیار موثره

صابر ir ۰۹:۴۵ - ۹۴/۰۲/۱۵
0
0

سلام متشکرم از مطالب مفیدتون ، من شناگر هستم باید 15 روز دیگه امتحان امادگی نجات غریق بدهم چند روزی در تمرینم خیلی سوزش معده می کنم ?

احمد کاظمی ir ۰۴:۱۴ - ۹۴/۰۲/۳۱
0
0

هو الشافی با سلام خدمت همه دوستان همسر بنده حدود 1.5 سال است که مبتلا به رفلاکس معده هست و از این بایت خیلی اذیت می شد. به بهترین دکترهای متخصص گوارش و دکترهای طب سنتی هم مراجعه کردیم ولی روش درمانی آنها فقط جلوگیری از شدت عوارض بیماری بود و نه درمان آن. حالا با داروهای شیمیایی و یا داروهای گیاهی و پرهیز غذایی. به لطف خدا از طریق یک برنامه کوتاه تلویزیونی که دکتر زهرا شاه حسینی در رابطه با همین بیماری صحبت می کردند با روش درمانی ایشون آشنا شدیم. ایشون متخصص طب سوزنی هستند و می توانند باطب سوزنی این بیماری را به طور کامل درمان کنند. توجه کنید درمان و نه کنترل عوارض بیماری. به مطبشون جهت مشاوره رفتیم و بعد از یه صحبت کوتاه تعداد جلسات لازم برای درمان رو مشخص کردند. جالبه همونجا آقایی در رابطه با همین بیماری که از حدود 4 سال پیش مبتلا شده بودند تحت در مان بودند که دکتر خواستند با اون هم صحبتی داشته باشیم که ایشون گفتند 15 جلسه درمانی و 15 جلسه هم تثبیت درمان براشون تجویز شده که جلسه 5ام بودند و بعد از 5 جلسه دیگه اصلا هیچ مشکلی نداشتند. برای همسر من هم 15 جلسه درمانی و 15 جلسه تثبیت رو رو تجویز کردند که بعد از 5 جلسه حال همسر من انقدر خوب شده که اصلا داروهای شیمیایی رو کنار گذاشته و هیچ مشکلی نداره. خواستم به شکرانه این اتفاق، این پزشک عزیز رو به سایر دوستان هم معرفی کنم. آدرس سایتشون هم اینه http://drshahhoseini.com و می نونید برای مشاوره رایگان به مطبشون سر بزنید. اینم آدرس مطب : خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه والی نژاد ، روبروی بیمارستان هاشمی نژاد ، پلاک 34 ، طبقه 3 خواهش می کنم به سایتشون سر بزنید و اگر کسی رو می شناسید که در زمینه هایی که در سایتشون ذکر شده مبتلا به بیماری هستند ایشون رو بهش معرفی کنید تا به امید خدا از بیماریش خلاص بشه.

پاسخ ها

ارش de ۰۹:۵۷ - ۹۴/۰۶/۰۸

سلام همسر من هم مشکل رفلاکس داره و گوارش تحریک پذیر. دکتر گفته گوارش تحریک پذیر باعث رفلاکسش می شه و الان هم داروی رفلاکس و هم دو جور داروی دیگر مصرف می کند که عوارض زیادی دارد. ما حدود یکسالی درگیر این موضوع هستیم. ایا مشکل خانم شما با طب سوزنی کامل برطرف شده و برنگشته. امکان دارد توضیحات بیشتری در این رابطه بدهید

مهران ir ۰۶:۱۹ - ۹۴/۰۳/۱۳
0
0

سلام من میکروب هلیکوباکتر دارم که ۱۰ روز اموکسی سیلین و لوفلوکساسین و امپزازول خوردم ولی همچنان ته گلوم میسوزه چهدارویی باید بخورم؟ ممنون

سارا ir ۱۲:۵۲ - ۹۴/۰۳/۲۳
0
0

تنها دارویی که من ازش جواب گرفتم و خوب خوب شدم حتی بعد از ترک کامل دارو شربت انتی ریفلاکس بی آلوئه ورا ست کاملا گیاهیه امتحانش کنیین واس همیشه از شر ریفلاکس راحت شین من به پیشنهاد اشنامون استفاده کردم فکر نمیکردم خوب شم خدارو شاکرم شش ماه درگیر ریفلاکس بودم دستورش اینجوره یه قاشق قبل صبحانه یه قاشق قبل خواب دو شیشیو بخورید من تو سه هفته خوب شدم دو شیشه اشو خوردم

نگار ir ۱۲:۲۰ - ۹۴/۰۴/۰۱
0
0

مرسی,مطالبتون عالی بود,من خودم سالهاست که رفلاکس معده دارم و خیلی اذیتم,دو سه بار آندوسکوپی کردم ولی یه مدت خوبم و یه مدت بازحالم بد میشه,مشکلمم بیشتر حالت تهوع مداومه,واقعا کلافه شدم,سوزش یا درد معده ندارم,فقط حالت تهوع,ممنون میشم راهنماییم کنید

لیلا ir ۱۲:۴۴ - ۹۴/۰۴/۰۳
0
0

سلام من 3سال پیش قرص های اسم مصرف می کردم ولی الان خوب شدم بعد حامله شدم وقتی بچه ام 4ماهش بود خیلی معده ام اسید داشت می اومد بالا حالا هفته ای دوسه بار دچار میشم ولی خیلی غذاهای ترش تلخ میخورم لطفا راهنماییم کنید

الهه ir ۰۱:۴۸ - ۹۴/۰۴/۲۴
0
0

دوستان گلم من مدتها به شدیدترین نوع رفلاکس مبتلا بودم نفس تنگی شدید بی اشتهایی،باد گلو مداوم،احساس توده ای در گلو و...باید بگم که بر اساس تحقیقاتم برای این بیماری فقط یک درمان تقریبا قطعی وجود داره واون طب سوزنیه من در اصفهان انجام دادم وبه طرز باور نکردنی بهبود پیدا کردم در حالی که دیگه نا امید۰وافسرده شده بودم.امیدوارم تونیته باشم به کسایی که مثل خودم بودم کمکی کرده باشم.دکتر من متخصص طب طوزنی از چین بود بنام دکتر علی اعتمادی در اصفهان

elahe ir ۰۱:۵۳ - ۹۴/۰۴/۲۴
1
0

دوست عزیز درمان قطعی بیماری شما فقط طب یوزنیه که صد درصد جواب میگیرید حتما برید دنبالش ومنو دعا کنید

maryam ir ۰۷:۵۶ - ۹۴/۰۸/۰۷
0
0

سلام من مدت 2 هفته هست که احساس گرفتگی در گلو میکنم مثل اینکه اینقدر غذا خوردی که تا گلوت پر شده و تو معدم هم احساس سنگینی میکنم و یبوست هم دارم اگه میشه راهنمایی کنید لطفا

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :