www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

روش برخورد با افرادی که خود را عقل کل میدانند

آیا تا به حال با کسی برخورد داشته اید که احساس می کند همه چیز را می داند و هرچیزی که می گوید درست است؟ مطمئنم که یکجا در زندگیمان همه ما با چنین کسی برخورد کرده ایم. سوال این است که وقتی با چنین شخصی مواجه شدید چه می کنید؟ در اکثر موارد، احتمالاً سعی می کنید که از آنها اجتناب کنید و تا حد ممکن از او دور شوید. اما کارهای مختلفی برای فهماندن نظرتان به این افراد می توانید انجام دهید، البته بدون اینکه با او وارد یک رقابت  دردسرساز شوید.

اول از همه اینکه باید بفهمید که این فرد چطور فکر می کند. اگر فکر کند که همه چیز را می داند احتمالاً سعی می کند آنرا با برخی واقعیات یا اطلاعاتی که دارد ثابت کند. اکثر افرادی که احساس می کنند همه چیز را می دانند معمولاً در خانواده هایی بزرگ شده اند که از کودکی مسئولیت بسیار سنگینی بر دوششان بوده است. وقتی می خواهید نظرتان را به چنین افرادی بفهمانید بهترین راه این است که درست به همان روشی که او حرفش را به شما ثابت می کند، شما هم حرفتان را به او ثابت کنید. بعنوان مثال، اگر سعی دارید که به کسی نشان دهید که بیشتر از یک روش برای پیدا کردن راه حل برای یک مشکل خاص وجود دارد می توانید به آنها بگویید که یک راه بهتر برای اینکار وجود دارد. باید به او نشان دهید که چطور می توانید با استفاده از یک روش متفاوت به همان راه حل برسید. اصولاً باید بتوانید گفته های خودتان را با واقعیت پشتیبانی کنید.

چند ایده و توصیه برای برخورد با آنها که فکر می کنند همه چیز را می دانند

بهتر است در ابتدای گفتگویتان، سعی نکنید به آنها بگویید که حرفشان غلط است. اینکار باعث می شود که فوراً حالت دفاعی بگیرند و دیگر به حرفهایتان گوش ندهند. اینجاست که داد و بیدادها شروع می شود. اگر نمی توانید در همان لحظه نشان دهید که نظرتان چیست، بحث نکنید، زمانی دیگر را برای اثبات نظرتان در نظر بگیرید. آنهایی که احساس می کنند همه چیز را می دانند افرادی بسیار خودخواه هستند. یادتان باشد که با آنها وارد جار و جنجال شدن فقط باعث خوشحالی آنها می شود نه شما. معمولاً آخر کار بسیار خسته می شوید. رمز کار این است که مواجهه با چنین افراد یک راه درست دارد و یک راه غلط. دوری کردن از آنها کمک نمی کند که بفهمند همه چیز را نمی دانند. درعوض می توانید این را به آنها ثابت کنید.

انواع کمی از آدمهای دیگر هستند که به این اندازه دیگران را عصبانی می کنند. این افراد باعث می شوند فکر کنیم افرادی نالایق هستیم و هیچ قدرتی نداریم به همین خاطر خیلی بد واکنش می دهیم و تایید می کنیم که روی ما سلطه دارند. اما اگر آرامش خودتان را حفظ کنید و کمی بیشتر فکر کنید می توانید یاد بگیرید که چطور با ایندسته افراد برخورد کنید.

چرا اینکار را می کنند؟

اگر سعی کنید از دیدگاه خود آنها مسئله را ببینید خیلی راحت تر می توانید با این افراد برخورد کنید. این افراد معمولاً فاقد اعتماد به نفس هستند به همین خاطر سعی می کنند باید آنچه را که می دانند را نشان بقیه دهند و کاری کنند که بقیه احساس کنند زیردست آنها هستند. شاید هیچوقت نتوانید دلیل این رفتار خودخواهانه آنها را بفهمید اما با درک اینکه مسئله ای باعث شده است که این فرد چنین شخصیتی داشته باشد، می توانید درک خودتان را بالاتر برده و راحت تر با رفتار او کنار بیایید.

ارزش خودتان را گوشزد کنید

اصلاً اینطور نیست که شما پایین تر از این فرد باشید یا کمتر از او بدانید. این آنها هستند که می خواهند چنین حسی را به شما منتقل کنند. اگر به آنها اجازه بدهید احساستان نسبت به خودتان را تغییر می دهند. پس به جای اینکه همه حرفهایی که می زنند را تایید کنید، به همه کارهای مثبتی که قادرید انجام دهید فکر کنید. ارزش شما بسیار بالاست و هیچکس حق خدشه وارد کردن به آن را ندارد.

به حرفهای او گوش دهید

گاهی اوقات چنین رفتاری به این علت از فرد سر می زند که او فکر می کند کسی نیست که به حرفهایش گوش دهد. شما می توانید با گوش دادن به حرفهایشان بدون اینکه نظراتتان را مطرح کنید، ترسهای آنها را از بین ببرید. با این روش، دیگر شما را تهدیدی برای خود قلمداد نمی کنند.

به آنها نشان دهید که بعضی از نظراتشان را قبول دارید و خواهید دید که احساس می کنند که به آنها ارزش و اعتبار داده اید.

وقتی باعث شدید که احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری کنار شما بکنند، می توانید برای تغییر بعضی از نگرش های آنها وارد عمل شوید. اما باید اینکار را خیلی زیرکانه انجام دهید. اگر مستقیماً آنها را به چالش بکشید یا خشن برخورد کنید، باعث می شود که همان رفتار دفاعی قبلیشان را پیشه کنند.

درعوض باید نگرششان را به خودشان انعکاس دهید. بااین روش به آنها نشان داده اید که به حرفهایشان گوش کرده اید و از ایده هایشان تقدیر می کنید و احساس خوشحالی خواهند کرد. از اینجا به بعد می توانید به آرامی بعضی از ایده هایشان که غیرقابل قبول به نظر می رسد را انتخاب کرده و اطلاعات لازم برای تکذیب آنها را مطرح کنید. به جای اینکه ایده هایشان را رد یا مسخره کنید، خیلی ساده شواهد متنقض آنرا به آنها نشان دهید. بعد از آنها نظرشان را جویا شوید.

اما در اکثر موارد این افراد از تغییر دیدگاهشان خودداری می کنند. در چنین صورتی، با بررسی دیدگاه آنها در سایه اعتقادات خودتان، باید سعی کنید با بی اعتنایی از آنها بگذرید. مطمئناً این افراد با باور یک چیز اشتباه صدمه ای به شما نمی زنند پس لازم نیست که نگران چیزی باشید.

اگر این مشکل خیلی آزارتان داد می توانید دیگر آن فرد را نبینید.

پس بااینکه برخورد و مواجهه با کسانی که فکر می کنند همه چیز را می دانند زمان و انرژی زیادی از شما می برد اما می توانید تاثیری که بر شما دارند را محدود کنید. اعتقادات و باورهای خودتان را بررسی کنی تا از قدرت آنها مطمئن شوید. بااینکار اعتماد به نفستان در برخورد با این افراد بالا خواهد بود. اکر فردی حساس و شکننده هستید، شاید بتوانید کاری کنید که باورشان را عوض کنند اما اگر نتوانستید می توانید از آنها دوری کنید فقط کافی است که همیشه از آنچه هستید شاد و راضی باشید.

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات مد و مسائل زندگی
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

RE3 ir ۰۱:۴۵ - ۸۹/۰۶/۰۵
59
7

این فرد برادرم هست من وقتی که از او دوری میکنم حالم بهتر هست ولی او دوباره با من حرف میزند من دیگر حتی نمی توانم فکر کنم خیلی از حافظه ام را از دست داده ام و دیگر نمیتوانم قیافه اش را تحمل کنم خیلی زجر میکشم چه کنم میشه یه راهکار عالی پیشنهاد بدهید

سولماز ir ۰۳:۲۸ - ۸۹/۰۶/۰۵
31
8

من با چنین فردی در حال حاضر دوست هستم باهام جوری رفتار میکنه که انگار من بدترین آدمه روی زمین هستم و از اون خوب تو دنیا نیست الانم کارم به جایی رسیده که باهام جوری حرف میزنه که احساس گناه همه وجودم و گرفته دوستانم کمکم کنید

پاسخ ها

مهتاب ir ۰۳:۱۰ - ۹۱/۱۲/۱۴

ببین کاری کن که اون فکر کنه به تو نیازمنده و نه تو به اون،مثلا بگو من میخوام فردا فلان کارو تنها برم انجام بدم،بزار بدونه تو مستقلی،کمتر به حرفهاش گوش کن اینطوری میفهمه که همیشه نباید ازت توقع بیجا داشته باشه،اگرم میترسی قهر کنه!بزار بکنه به درک ادم که تو دنیا کم نیس یکی دیگه!

حسن ir ۰۱:۳۴ - ۸۹/۰۶/۰۶
12
7

خوب اینو میتونم بگم که اینجور آدما زود گمراه میشن همونطور که قرآن گفته.من یه عمه دارم که خودشو عقل کل میگیره ماهم بهش میگیم رئیس قبیله.فقط اینومیتونم بگم که خونسردباشید و به نیشوکنایه هاش توجه کنید به حرفاش توجه کنید میتونید جوابشوبدب.مطمئن باشید همچین آدمی خیلی ازکارهای منفیشوپنهان کرده و هیچوقت ابر پشت ماه نمیمونه این تجربه شخصی منه

sofi ir ۰۷:۲۶ - ۸۹/۰۶/۰۶
5
2

age in fard shoharet bashe msle man chi kar bayadbekonam? shoaresham ine ke beyne zano mard farghe va on behtar midone

shiva ir ۰۸:۲۹ - ۸۹/۰۶/۰۶
12
2

به این دو دوست عزیز چرا دوری کنید از اینجور آدمها دور ،و اطراف هرکدوم از ماهها خیلی زیاد هستند بهترین برخورد این هست که هر جا از صحبتهاشون دیدید که دارند بقول این مقاله عقل کلی می کند فقط یک لبخند کمرنگ به لب بیاوربد و ذهنتون رو مشغول فکر ،دیگری کنید وفقط بهش خیره شوید و حرفهاشو گوش نکید خودتون رو همیشه دست بالا بگیرید و حق بجانب رفتارکنید تا اون طرف کم بیاره

نسترن ir ۰۹:۰۴ - ۸۹/۰۶/۰۶
16
5

چنین افرادی چیزی برای از دست دادن ندارند فقط به ما آسیب میزنند پس بهتره کاری بهشون نداشته باشیم و بزاریم توی دنیای احمقانه ی خودشون بمونن

علیرضا ir ۰۳:۵۷ - ۸۹/۰۶/۰۶
16
3

منم یه همچین دوست احمقی دارم ...

دخو ir ۰۸:۰۸ - ۸۹/۰۶/۰۶
6
4

سعی کنین خودتون رو اصلاح کنید و اجازه ندید کسی شما رو کوچیک کنه. عمه و دوست و فلان و فلان که به شما نیش و کنایه میزنن معلومه آدمهای امی و بیسوادی هستند .منظور این مقاله بیشتر آدمهایی با اطلاعات بالای فنی و علمی هستش که تو محیط کار باهاشون برخورد میکنین. سعی کنین برای مواجه(نه مقابله) با اونها عمل شایسته ای انجام بدین.مثل تمرین و ممارست برای یادگیری بیشتر.

ali ir ۱۲:۲۲ - ۸۹/۰۶/۰۷
10
0

منم با همچین هفرادی همکار شدم .فقط خودتونو دست کم نگیرید . به استعداد هایی های که دارید فکر کنید.

رویا ir ۰۹:۲۱ - ۸۹/۰۶/۰۷
6
0

دستور العمل شیوا بهترین راهه.من همیشه همین کارو می کنم نتیجه اشم اینه که بعد از چند وقت آدم عقل کل ،طرف مقابل، می فهمه پیشه من جایگاهی نداره و خسته میشه!

helia ir ۰۴:۳۵ - ۸۹/۰۶/۰۷
3
0

man hamishe b injoor adamha yek labkhand mizanam va javabeshoon ro nemidam va bi saro seda az oonja miram raveshe shiva

مرتضی ir ۰۶:۰۷ - ۸۹/۰۶/۰۷
4
1

خواهر زاده منم همین جوریه اون حتی برای اثبات حرفش اگه مجبور بشه سر مادرش هم داد میزنه ولی در کل برخلاف چیزی که اینجا نوشته از اعتماد به نفس بالایی برخورداره ... نمیدونم باید چیکارش کنم اگه باهاش حرف بزنیم بشدت برمیگرده به آدم

sami ir ۰۸:۱۱ - ۸۹/۰۶/۰۷
5
2

man ba hamchin mardi zendegi mikonam va vaghti afkaresho mipaziram zendegi biishtar bar veghfe morad pish mire harchand khodam azab mikesham vali injor adama avaz nemishan

اکبر ir ۰۸:۴۴ - ۸۹/۰۶/۰۷
1
0

ممنونم از همه این مطالب زیبا

بینام ir ۱۱:۲۲ - ۸۹/۰۶/۰۷
5
1

اینجور آدما رقت انگیزن و اصرار دارن که نصیحت کنند و بگن تجربه دارن . هر آدمی که تو زندگی بیشتر اشتباه میکنه احمق تره نه با تجربه تر .

طراحی وب سایت ir ۰۹:۴۸ - ۸۹/۰۶/۰۸
2
0

ممنون از مطالب فق العاده زیباتون... به نظر من با اینجور افراد اولآ اصلآ نباید رابطه برقرار کرد،حالا اگر احیانآ خورد به پستمون! با تائید الکی حرفاشون،آره و ایول،تو راست میگیو دمت گرم یه جوری بپیچونیمشون...آدم مدعی و به قول خودش همچی بلد سوای از اینکه خودش به هیچجا نمی رسه ماروهم گمراه میکنه، من که راستیتش سیستمم اصلآ بهشون نمیخوره...فقط باید بهشون لبخند زد... همین!:)

fari_z ir ۱۱:۲۵ - ۸۹/۰۶/۰۸
7
3

تا حالا کسی پیدا نشده که خیلی بدونه اونم راجب همه چیز پس در مواجه با این آدمها اگر لایقش بودن باید براشون دلسوزی کرد و بهشون فهموند درخت هر چه پربارتر باشه سرش پایینتره و اگر فهمیدند که آفرین بر شما اگر نه بگذارید در همان جهل مرکب باقی بمانند و در اینجا این شما هستید که برنده اید

*میلاد* ir ۰۴:۵۱ - ۸۹/۰۶/۰۹
24
4

در رابطه ی با اینجور آدما دو تا راه وجود داره(از نظر من): اگه تو کل کل کردن استادی تو هر حرفی که می زنه باهش کل کل کن و نگذار یه جمله رو با خیال راحت بگه خوب اونم وقتی می بینه که همیشه کم میاره دیگه چرت و پرت هاشو می ذاره کنار. راه دیگش همون راهی که خودم بکار می گیرم همون لبخند زدنه...البته لبخندی که می زنید باید طوری باشه که انگار دارین فیلم مستر بین رو می بینید یعنی به یه احمق نگاه می کنید و بین صحبتاش اینور اونور و آسمون رو نگاه کنید............. یه راه دیگه الان یادم اومد اینه که تمام دوستان رو جمع کنید و منتظر باشید یارو حرفای به قول خودش مهندسی رو شروع کنه و شما همه با هم مخالفتتون رو به حرفاش نشون بدید یعنی فقط یه بار تو جمع ضایش کنید(حقشه) دیگه برای همیشه دهانش شات می شه....موافقین؟

پاسخ ها

غزل ir ۰۹:۴۹ - ۹۱/۱۰/۲۹

سلام ،آقا میلاد نظرت قشنگ بود

فرهاد ir ۰۲:۱۶ - ۹۲/۱۲/۱۱

با لبخند زدن به شیوه ای که شما میگید کاملا مخالفم ، چون یه رفتار اشتباه رو با یک رفتار اشتباه تر پاسخ میدیم و باعث تحقیر طرف میشه ، حالا هر چقدرم که طرف مقابل نفهم باشه نباید تحقیرش کرد هنر در اینه که بتونیم رفتار اشتباهشو بهش بفهمونیم و اگه نتونستیم دیگه چاره ای جز دوری ازش نیست

123 ir ۰۵:۴۰ - ۸۹/۰۶/۱۰
5
0

این دخو هم از این دست ادماستا. اخه کی گفته منظور مقاله با سوادها و همکارا و اینا هستن؟ کجا مقاله چنین قیدی زده؟

اکبر ir ۰۹:۳۹ - ۸۹/۰۶/۱۲
8
0

منم متاسفانه یه همچین دوستی دارم,خیلی وقتها هم بهش ثابت میکنم داره چرت و پرت میگه,اما انگار حالیش نیست بازم حرف خودشو میزنه!

اطلس ir ۰۹:۱۸ - ۸۹/۰۶/۱۲
4
0

بچه ها سلام من یه خاله دارم همش دختراش و به رخم می کشه.یه جوری اهل نیش و کنایه هست مثلا من سال پنجم روانشناسی هستم من باید یک ترم قبل درسم را تموم می کردم اما نتونستم یعنی تمرکز ندارم.باور می کنید از عید تا حالا سه بار ازم پرسیده کی درس تو تموم می کنی .حالا دوتا دختراشم شروع کردند به نیش و کنایه زدن. بچه ها اعتماد به نفس منرو ازم گرفتند بچه ها تو رو خدا کمکم کنید.دارم ازدستش دیوونه میشم .

پاسخ ها

غزل ir ۱۰:۰۲ - ۹۱/۱۰/۲۹

سلام دوست عزیز من احساس میکنم شما از درون ضعیف شدی و باید خودتو ارتقا بدی،تو یه سری کارهایی که علاقمندی تاآخرش پیش بری و حسابی تو اون کار خبره بشی و از اون استفاده کنی تا بیشتر مورد تائید وتشویق از اطرافیان واقع بشی تا اعتماد به نفست بالا تر بره،آدم وقتی از درون قوی باشه یه سری حرفهایی که بعضی ها از روی مریضی که منشا ذهنی داره و برگرفته از شخصیت بیمارگونه شونه که معلوم نیست چه کمبودو کاستی اون هارو به اینج رسونده و این واکنشهارو دارن تحت تاثیر قرار نمیگیره،تو باید خودت رو از درون قوی کنی دوست عزیز

سارا ir ۰۴:۲۷ - ۹۲/۱۰/۲۷

سلام من خودم چند تا خاله اینطوری داشتم که هم خودشون هم بچه هاشون اعتماد به نفس منو از من میگرفتند.. ولی الان 10 سال میشه که با اعتماد به نفس کامل ارتباطم رو باهاشون قطع کردم شما هم همین کارو بکنید و از تنهایی نترسید و خودتون رو بیشتر دوست داشته باشید.......

shiva ir ۰۹:۰۰ - ۸۹/۰۶/۱۳
1
2

اطلس جون سلام -عزیزدلم شما خودت داری میگی سال 5 رشته روان شناسی هستی شما باید طبق رشته ات به دیگران کمک کنی ولی به نظر من اعتماد به نفست رو ببر بالا و برای به اتمام رساندن درست تمرکز کن و هدف اصلی امسال خودت قراربده و از کارهای حاشیه ای کمی پرهیز کن وقت برای کارهای دیگه زیاد است ولی برای اتمام درست خب کمی دیر داره میشه فرست رو غنیمت بشمار برای مواجه شدن با خاله و دختر خاله هاتون هم بهتر زیاد باهاشون روبرونشی و کمتر هم کلام شی تا برنامه ات روال خودش رو پیدا کنه و جلو بی افتی

اطلس ir ۱۰:۴۲ - ۸۹/۰۶/۱۵
5
2

شیوا جون از راهنمایی خیلی ممنونم.

donya ir ۰۹:۴۴ - ۸۹/۰۶/۱۶
0
3

matlabe "aghle kol "!!! ro khondam . ein khosoosiyate akhlaghiye shohare mane cheshmeton roze bad nabine faghat karam boghze sokote ...! va mishe kari bahash nadashte basham ?!

علیرضا ir ۰۷:۱۸ - ۸۹/۰۶/۲۳
1
2

منم روزانه از شانس بدم باچنین افرادی روبه رو میشم. امیدوارم که این مطلب بتونه کمکم کنه

shadi ir ۰۲:۱۹ - ۸۹/۱۰/۱۲
3
1

salam, man ham mesl u ba hamichin shakhsi rabete khili nazdic daram va bazi mogheha delam mikhahad ba mosht bezanam to dahanesh, jalebi in shakh ine ke midone che akhlagh badi dare.in agha asabani, parkhashgar, bitadabast,man mamnoon mishavam man ra rahnamaie konid

هاجر ir ۰۳:۱۶ - ۸۹/۱۲/۱۶
8
1

من سه ماهه عقد کردم و مادرشوهرم ایمطوریه، از همه چی ایراد میگیره: درس خوندنم،اینکه خیلی آشپزیم خوب نیست،سلیقه ام تو خرید، حتی در مورد مسائل خیلی خیلی کوچیک، انقدر اعصابم خورد شده که به شوهرم گفتم میدونی از وقتی ازدواج کردم سه روز میرم بازار تا یه روسری بخرم اما هرطرحی رو انتخاب میکنم یاد چهره مامانت می افتم که یه لبخند از روی تمسخر میزنه و بعد به یه چیز روسری گیر میده،حالم ازش بهم میخوره اما میدونین دارم چیکار میکنم؟مطالعه! دارم کاری میکنم که مهارتهای خودم رو بالا ببرم و بهش بفهمونم هیچی نیست...جالبه نه؟

طراحی سایت ir ۱۰:۴۴ - ۹۰/۰۴/۲۱
9
1

من یه نکته ای رو متوجه شدم. و اونم اینه که ما هیچ وقت حتی فکر این رو هم نمی کنیم که شاید فردی که نو این پست داره ازش حرف زده میشه شاید شخصیتی شبیه به خود ما داره. و ما باید خودمون رو اصلاح کنیم. و به فکر این نباشیم تا بگردیم ببینیم این فرد مورد مخاطب کی میتونه باشه توی زندگیه ما. شاید خود ما باشیم. سپاس رامین

مریان ir ۰۵:۴۰ - ۹۱/۰۵/۱۴
2
0

مرسیدست کلتون درد نکنه منتظر جدیدتون هستیم موفق باشین

دلارام ir ۰۱:۱۰ - ۹۱/۰۸/۲۰
4
3

سلام دوستان عزیز ، متاسفانه جامعه ما پر از چنین افرادیست ، از اعضای خانواده گرفته تا غریبه ها ، و ما نمیتوانیم همه را اصلاح کنیم چنین افرادی اگر واقعا نادان نبودند به خود اجازه نمیدادند که از آزار و تحقیر دیگران انرژی کسب کنند . اینها ترس خود و عدم اعتماد به نفس خود را پشت پرخاشگری و تخلیه انرژی از دیگران به بهانه عقل کلی پنهان کرده اند ، میتوان به این جور برخوردها به چشم یک فرصت نگاه کرد و گاه گداری هم بد نیست به خودمان بیاییم و کمی تحت فشار قرار بگیریم تا از رخوت و در جا زدن و سست بودن دربیاییم و به تلاش و تحرک و پیشرفت بیشتر وادار شویم ، از این فرصتها با آرامش استفاده کنیم و برای آرامش و هدایت شدن آنها هم به راه مهربانی و درست دعا کنیم .

منیره مرادیان us ۰۷:۵۶ - ۹۱/۰۸/۲۵
11
1

به نظر من این آدمها اتفاقا افرادی هستند که در خانواده هیچوقت به نظر آنها اهمیت داده نشده لذا در محل کار یا بیرون جبران می کنند

مستی ir ۱۲:۰۷ - ۹۱/۱۰/۲۱
7
0

سلام افرادی که اهل معرفت و شناخت باشند معمولا همیشه ساکت هستند و ام افراد مغرور به علت تهی بودن درونشان همیشه سعی دارند که دیگران رو متقاعد کنن که خودشان درست میگن و باید فقط بی محل بشن

غزل ir ۰۹:۴۰ - ۹۱/۱۰/۲۹
1
0

سلام نسترن جون نظرت خیلی خوب بود

sara ir ۰۶:۱۷ - ۹۱/۱۲/۰۱
4
1

بچه ها من شوهرم اینجوریه چکار کنم با رفتاراش داره عذابم میده

سپیده us ۰۳:۰۲ - ۹۲/۰۳/۰۳
1
0

با سلام برادرشوهر من همین جوریه و بودن در کنارش واقعا اعصاب من رو خرد میکنه دلم میخواد یه جوری بهش بگم که اشتباه میکنه و عقل کل نیست.....

سعید ir ۰۵:۵۲ - ۹۲/۰۳/۱۴
1
0

سلام دوستان منم برادرم دچار همین مشکله کلافه ام کرده باور کنید واسه اینکه قیافشو نبینم خونه نمیام؛

نرگس ir ۰۱:۱۱ - ۹۲/۰۶/۲۰
2
0

منم یه برادر شوهر دارم همین اخلاق بد رو داره وواقعا منو کفری کرده جالبه زنشم که یکسال ازمن کوچیکتره همین اخلاقو داره شدن سوهان روحم من فقط ازشون دوری میکنم خیلی ازکاراشون اذیتم وروانیم کردن دیگه

احمد ir ۱۲:۳۶ - ۹۲/۰۷/۰۹
3
0

با سلام -برادر خانم ودائی خانم من هم همینطور هستند متاسفانه من در شرکتی کار میکنم که این دو سهامدار ومدیران آن شرکت هستند ومن هم درمحیط کار وهم درمحیط خانواده بابآنها روبرو هستم آنقدر اعتماد به نفسم کم شده که حتی برای کارهای کوچک هم باید خیلی به خودم فشارآورم و حواسپرتی هم دارم یک راهکار فوری اگه کسی داره به من بگه-باتشکر

amin j ir ۱۱:۴۳ - ۹۲/۰۷/۱۰
3
1

سلام ممنون از این متن بسیار بسیار جالب بنده استادی دارم که متاسفانه خیلی خیلی مغرور و خود پسند است و بنده نمیتوانم قبول کنم که این فرد استاد بنده باشد چگونه میتوانم او را در ذهن خود فردی مانند بقیه در نظر بگبرم ممنون میشوم به ایمیلم پاسخ دهید . ممنون

فرشید ir ۱۱:۱۸ - ۹۲/۱۰/۰۸
5
0

مطلب قشنگی بود . آگاهی از روان شناسی شخصیت برای مراوده با چنین افرادی بسیار موثره . داشتن گذشته ی سخت با قبول اجباری مسئولیت های بزرگترها ؛ یک دید بزرگمنشانه ی تحمیلی رو بر دوش اینگونه افراد میذاره . عدم اعتماد بنفس در تغییر دیدگاه (ولو افراطی و غیرمنطقی) موجب خودخواهی ناخواسته خواهد شد . اهمیت دادن به سخنان طرف مقابل ، عکس العمل انعکاسی برای نشان دادن توجه به او ، میتونه بسیار موثر باشه . توهین لفظی ، اشارات صورت موهنانه و عدم توجه به گفته های این افراد بسیار اشتباه است . قصد کلی باید یک رابطه ی صحیح بدون تنش باشد ، نه مجادله برای ثابت کردن خود (که دراینصورت این خودِ ماست که عقل کل نامیده میشیم از نظر طرف مقابل) اگر با این افراد سخنان تند بکار ببریم نشان دهنده ی ضعف شخصیتی ما و عدم تسلط به خود است . پس نیاز است آگاهانه و به دور از هرگونه حساسیت ، رخنه های شخصیتی این افراد رو پر کنیم .

ژینا ir ۰۴:۵۳ - ۹۲/۱۲/۰۴
1
0

من با کسی دوستم که هر کاری میکنم یا هر حرفی میزنم درباره اش بد فکر میکند. اطفا بگین چیکار کنم از دستش

ario us ۰۱:۵۳ - ۹۲/۱۲/۰۹
1
0

دوست شما به پارانویا مبتلاست با حالتی صمیمانه جوری که به او برنخورد بگویید با یک روانشناس کشورت کند.

مراد ir ۰۲:۰۸ - ۹۲/۱۲/۱۱
1
0

من روشهای بسیار پیچیده تر از مواردی که در بالا ذکر شده امتحان کردم ولی جواب نداده ... ببینید بحث بر سر ژنتیکه ، رفتار هم ریشه ی ژنتیکی داره ، آیا ژن و میشه تغییر داد ؟! به نظر من بهترین راه قطع ارتباط با این افراده... چون واقعا غیر قابل تحمل ان ....

زهره ir ۰۹:۱۱ - ۹۳/۰۳/۱۰
3
3

شوهر من فکر میکنه عقل کله منو احمق فرض میکنه کم حافظه شدم فقط سکوت و بغض تو وجودمه همش میگه تو نمیفهمی بی شعوری من حتی واسه یه کار کوچک به خودم اعتماد ندارم دارم عذاب میکشم اون منو نابوذ کرده احساس میکنم خودم نیستم بی هدفم کرده توان منو گرفته

زهرا eu ۱۲:۵۸ - ۹۳/۰۳/۱۹
4
0

جلوش وایسا و مثل خودش رفتار کن بهش پوزخند بزن که بفهمه عددی نیست

رز ir ۱۰:۳۰ - ۹۳/۰۳/۲۵
7
0

بچه ها ی جمله می گم واسه همتون: تا خم نشوید کسی نمی تواند سوارتان شود!!!!!!!!!!!!!! رفتار دیگران با شما آیینه ی رفتار خودتون هست. شما اجازه دادید ک باهاتون اینجوری برخورد بشه. و ی نکته بگم بهتون: هیچوقت سعی نکنید دیگران را تغییر بدید! شما باید خودتون رو تغییر بدید! اگر این افراد اینجوری رفتار می کنن خب شما هم مث یه بیمار باهاشون برخورد کنید. اینجوری ازشونم دلگیر نمی شید. اگر پیشنهادی میدن و میگن باید اینکاری ک میگم انجام بدی. بگید چشم حتما از نظر ت هم تو کارم استفاده می کنم دوست خوبم. بعدشم کار خودتون رو بکنید.

سعید fi ۰۹:۱۳ - ۹۳/۰۳/۲۸
2
1

این شخص زن برادر منه و با توجه به زندگی برادرم در طبقه بالای خانه ما و همچنین غریب بودن او درشهر محل زندگی ما(عروسمون کرمانشاهیه ولی ما تو خوزستان زندگی میکنیم) رفت امد زیادی با او داریم در ضمن برادر من کار ماموریتی دارد و بیشتر ماه را در خانه نیست و من هممواره مجبور به معاشرت با او هستم این مساله با گزشت یک سال از ازدواج انها به شدت منو عذاب میده در ضمن ادم خیلی خاکی و ارومی هستم و او این مسیله را به معنی ابله و نفهم بودن من تلقی میکند و همین موضوع سختی کار را دو چندان میکند خواهشمندم منو راهنمایی کنید چون در حال حاضر تو وضغیت سختی هستم

هم وطن ir ۰۳:۲۵ - ۹۳/۰۴/۰۳
2
1

بهش محل خر هم نده چرا خودتو اذیت میکنی؟منم مثل شما آدم خاکی هستم اما متاسفانه جامعه ما اینجور آدمها رو نادان(بلا نسبت) میدونه.وقتی جای ارزش با ضد ارزش عوض بشه همینه دیگه!انگار ما نمیتونیم حقه باز باشیم.نخیر میتونیم خوبشم میتونیم اما نمیخاهیم چون اعتقاد داریم خدا جای حق نشسته.اصلا محل بهش نده و در مواجهه با این ادما هیچ حرفی نزن خودش راهشو میکشه میره چرا خودتو اذیت میکنی؟

نفیس ir ۰۸:۱۱ - ۹۳/۰۵/۱۰
2
0

سلام من شوهرم این اخلاق رو داره و پدر شوهرم هم دقیقا همین طور ،با این وصف نمیتونم ازشون دوری کنم ،و در زندگی هفت سالم حساس کمبود اعتماد به نفس و عدم تصمیم گیری درست دارم ،اونقدر بعضی اوقات عصبانی میشم که جبهه میگیرم چه کنم????

ali ir ۱۲:۵۰ - ۹۳/۰۶/۰۴
2
0

منم یه خاله کوچکتر دارم اونم همینجوریه

حنان ir ۱۰:۱۱ - ۹۳/۰۷/۰۳
1
0

خیلی جالب بود .هتما این کار رو انجام میدم

روشنا ro ۰۹:۱۲ - ۹۳/۰۷/۰۵
3
0

من یک دوست داشتم که خیلی دوستش داشتم و دارم اما متاسفانه اینقدر که مغروره حاضر نیست با من حتی حرف بزنه

سیروس ir ۰۱:۱۲ - ۹۳/۰۷/۱۹
2
1

دوستان منم یه داداش دارم همین جوری هست کتکش میزنم ساکت میشه هر وقت کتک میخوره ساکت میشه عامل اصلی این بیماری و عقل کل بازی نیاز جنسی و کمبود عاطفی و کمبود توجه در دوران بچه گی هست

گرفتار ir ۰۳:۲۲ - ۹۳/۰۷/۲۶
1
0

من فقط آشپزی بلد نیستم.هم فارغ التحصیلم هم تمیزکارم هم هنردستی بلدم.هروقت یک خاستگاری سر و کله اش پیدا میشه مامانم شروع میکنه این آشپزی رو بکوبه تو سرم! آخه اصلا استعدادشو ندارم و میترسم غذا رو بسوزونم وتوی خونه جنگ راه بندازه.نمیدونید چی تو سینه مینه!

nazanin ir ۰۴:۳۹ - ۹۳/۰۸/۰۱
2
0

من یه دوست دارم که توی کلاس بغل دستیمه و متاسفانه به جز اون توی کلاس دوستی ندارم و بچه های کلاس همشون باهمن و نیازی به من ندارن , بغل دستیه من اعصابمو خورد میکنه , همیشه داره از زیبایی صورتشو اندامش حرف میزنه در حالی که هیچ زیبایی نداره , منم فقط به حرفاش گوش میدم و لبخند میزنم , وقتی از خودش حرف میزنه میمیره واس اینکه حرفشو ثابت کنه , چیکار کنم بچه ها؟

قادر ir ۱۲:۰۷ - ۹۳/۰۸/۳۰
1
1

امان از درد بی درمان . من یک رئیس دارم مهندس عمران است ؛ قاری قران است ؛ قران تدریس می کند ؛ تهمت می زند ؛ افترا می گوید ؛ غیبت می کند ؛ خودش را از همه برتر می داند (عقل کل) و غیره .متاسفانه هزار چهره و خودبین به پست بنده خورده که امکان دوری از او ندارم متاسفانه بنده هم رئیس دفتر ایشان هستم و هر لحظه راضیم که در پست دیگری کار کنم و از این آقا دور باشم که فعلا بعلت تسمیم آین آقای چنین امکانی وجود نداردمجبورم بعضی وقتها به حرفهایش لبخند بزنم و گاهی غیبت یا افترا و یا تهمتی که به دیگری می زند گوش کنم ولی هیچ وقت کارهای ایشان را تائید نمی کنم چون اگر تانید کنم در حقی دیگری ظلم کردم فقط وقی سرکارم می رسم دعای آیت الکرسی می خوانم که تا از هیله گری و فریب این آقا را نخورم و خداوند متعال بنده و سایر همکارانم را از شرر این حفظ فرمایند

فاطمه ir ۰۹:۳۹ - ۹۳/۰۹/۱۰
0
0

واقعا به کمک نیاز دارم من شوهرم همچنین اخلاقی داره خیلی خسته شدم یه جورایی بریدم اعتماد به نفسم به صفر رسیده حوصله ندارم دچار پیری زود رس شدم حتا دیگه برای خریدن لباس خودم هم اعتماد به نفس ندارم وقتی توی یه جمعی هستم وحق با منه دیگه نمیتونم از خودم دفاع کنم به پته پته میفتم تو 10 سال زندگیم حق انتخاب هیچی نداشتم چون از نظ شوهرم هیچ نمیفهمم احساس زشتی میکنم مثل مرده متحرک شدم از بس برام تصمیم گرفته ومیگه تو نمیدونی خسته شدم ....حتا فک میکنه منو بهتر از خودم میشناسه ...خیلی باهاش زجر میکشم

بهار ir ۰۸:۰۰ - ۹۳/۰۹/۱۳
1
0

بچه ها ی پیشنهاد براتون دارم ی کتابی هست به نام (بیشعوری)اب دستونه بزارین زمین برین بخونین زیاد حجیم نیست که وقتتونو بگیره من با این کتاب تمام دغدغه های ذهنمو از بین بردم.pdfشو توی گوگل سرچ کنید راحت میتونین دانلودش بکنید.نویسندشم:خاویر کرمنت ترجمه محمود فرجامی.بخونید وتا اخر عمر از دست این افراد راحت باشین.یجور اصلاحیه رو رفتار خودمونم میشه.....

مهسا ir ۰۷:۵۵ - ۹۳/۰۹/۱۸
1
0

سلام، شما باید اینقدر پیشرفت کنی تا مثل خار بری تو چشمشون بذار این حرفا شمارو بسازه، به منم گفتن این حرفارو ولی همه ی اینا از سر فکر کوتاهشونه، این حرفا نه منو از هدفم نگه داشت، بلکه باعث شد محمکم تر و جدی تر به راهم ادامه بدم تا با موفقیتم دلمو اروم کنم.

علی ir ۰۸:۳۱ - ۹۳/۱۰/۱۰
1
0

سلام . این جور آدم ها برا اثبات حرفشون ممکنه به هر دلیل غیر منطقی متوسل بشن و در کل یک سری قواعد مسخره ره سر لوحه خودشون میکنن که ارزش یه ارزن هم نداره . برا مقابله با اینجور افراد باید تمام استعداد خودت و بکار ببری و هر روز یه چشمه از توانایی های خود تو بهشون نشون بدی حتما بعد از مدتی یه از کوره در میرن و همه از باطن خرابش با خبر میشن ولی باید خودتم کاملا مراقب کارهای خودت باشی چون یه اشتباه از طرف تو مساوی است با فاجعه و دادن برگ برنده به اینجور اافراد

..... ir ۱۱:۳۸ - ۹۳/۱۰/۲۰
3
0

من یک خواهری دارم عجیب الخلقه ... غرور که از سرتاپاش میریزه... من که به عنوان برادرش پیشش میرم باهاش حرف بزنم انقدر مغرور و با اعتماد به نفس حرف میزنه که من جلوی خواهر خودم دست و پامو گم میکنم ... هر حرفی که میزنی یه جوابی بت میده که دوروز میمونی چی جوابشو بدی ... یه کاری که میخوای انجام بدی فقط نگات کنه گند میزنی به خودت ... نمیدونم چیکار میکنه ولی همه ازش حساب میبرن وقتی کنارته یه حس مزخرفی بت دست میده که ازت بالا تره هیچکسم به ادم حساب نمیکنه و خیلی محترمانه میشوره میزارت کنار .... با این اخلاق گندش انقدرم طرفدار داره چون طرف هرکی باشه با اون زبونش دیگه خوش به حالش ... وقتی یه کاریو بلد نیست یه جوری انجامش میده که انگار متخصصا باید ازش یاد بگیرن... باهاش که حرف میزنی انقد مغزتو پر میکنه که کاملا قانع میشی با اینکه میدونی داره اشتباه میکنه!!!!!!همیشه هم هرکاری میخوادو میتونه انجام بده... شما فرض کنین من با این موجود خود خواه دارم شبانه روز زندگی میکنم تو یه خونه... اتاقارو که تسخیر کرده هیشکیم حق نداره پاشو از مرزش بزاره اونور تر ... کامپیوترو که برده تو اتاق خودش هیشکیم جرات نداره بره اونجا ... بابامم که گرفته تو مشتش هرچی بخواد تمومه... مامانمم که دلش نمیاد هیچی بگه...احساس خفقان میکنم ... من نه ادم کم روییم نه بی دست و پا ولی جلوم که در میاد ناخوداگاه براش توضیح میدم... مسافرت که جایی نمیریم چون خانوم حوصله ی ماشینو نداره هیشکیم خونه نمیاد چون اسایش خانوم بهم میریزه... میخوای بری تو انباری چیز برداری باید در بزنی ازش اجازه بگیری تا اجازه صادر شه بعد میتونی نفس بکشی... فکر نکنین خانواده ما عرضه نداره تربیت کنه این همه رو خر میکنه...یکی بگه من با این چیکار کنم نا سلامتی بزرگترم ... تنها کاری که نمیتونه انجام بده خودشیرینی برا معلماست خداروشکر وگرنه مدرسه رو هم میگرفت برا خودش اونم از غرور زیادیشه که انجام نمیده... کوچیکتر که بود هی مامانم میرفت مدرسه چون از مدیرشون معذرت نمیخواست... کم کم دارم حس میکنم اون که دختره منم نه اون...

سارا ir ۰۱:۱۰ - ۹۳/۱۱/۰۹
1
1

سلام. اسمتونو ننوشتین ولی باید بگم دخترا قلق های خاص خودشونو دارن اولا اینکه خواهرتون هر رفتاری که میکنه شما به خودتون نگیرید و سعی کنید اعتماد به نفس خودتونو حفظ کنید چیز کلی که شما از خواهرتون گفتید حس اعتماد به نفس ایشون رو بهم منتقل کرد راستش شاید یه مقداری غرور هم توش باشه اما بیشترش اعتماد به نفس هستش در قدم اول شما سعی کنید با خواهرتون دوست باشید تا اعتماد خواهرتون رو جلب کنید رفتار مهربان برادرانه داشته باشید اگر بتونید یک رابطه صمیمانه با خواهرتون داشته باشید اون زمان شما برنده هستید و میتونید نفوذ کلام داشته باشید اگر جذبه داره, شما هم جذبه داشته باشید اما همراه با آرامش منطقی رفتار کنید و جرات به خرج بدید اگر میترسید که کاری رو در مقابلش انجام بدید, اونقدرررررر جلوش تمرین کنید تا ترستون بریزه و قوی بشید به هیچ عنوان کنار نکشید و عقب نشینی نکنید کم نیارید اصلا در عین حال مهربون و خونسرد و صبورانه رفتار کنید نه با ترس و دلهره و نگرانی موفق باشید

سیدابوالفضل حسینی ir ۰۴:۲۷ - ۹۴/۰۱/۰۴
2
0

باسلام ممنونم ازسایت خوبتون وحرفهای زیباتون منم متاسفانه یک عموی خود را کامل دانسته دارم که مداح است واگر یکبار پدرم خطایی ازش سرزند درجمع فامیل، پدرم رامسخره میکند و ما خجالت میکشیم. چرا؟چون میخواهد خودرا درمیان جمع محبوب کند.باتشکر از مردمان خوب ایران

من ir ۱۱:۲۹ - ۹۴/۰۱/۰۴
3
0

من بابام اینجوریه نمیشه اصلا ازش انتقاد کرد اینقدر وضعش وخیمه که حتی میگه منو تایید کنید، به خدا اعصاب نداریم از دستش، اگه غریبه بود نگاهش هم نمیکردم، فقط حرفا خودشو درست میدونه حتی باهاش حرف میزنیم گوش نمیکنه و بعد از مدتی میبینی همون حرف مارو میزنه ولی قبول نداره که ما هم همین رو گفتیم از همه مارو دور کرده، الکی بهونه میگیره، بنده خدا مادرم فقط سکوت میکنه خدا به داد امثال ماها برسه که با این جور ادما سرور کار داریم

fanid ir ۰۴:۰۸ - ۹۴/۰۱/۱۸
1
0

سلام،بچه ها نمیدونید وقتی این مطالبو خوندم به خودم و موارد مشابه که واسم پیش اومد فک کردم،من توی یه رابطه بودم که اسمش عاشقانه بود،البته تا وقتی که بحث و اختلاف نظری پیش نمیومد!!به همه راه ها متوسل شدم،مقابله به مثل،پرخاش،کم محلی،بی تفاوتی و حتی قهر های چند روزه،آخرشم به من مارکه بی منطقی،بیماری پارانویا،یا یه جمله مسخره که باید خودتو عوض کنی وگرنه کسی باهات کنار نمیاد... خلاصه بعد2/5 سال. یه بار که مشاجره پیش اومد بهش اجازه تحقیر بیشترمو ندادم،گفتم نه میخام خودتو نه شمارتو ونه هیچ چیز دیگه ای ببینم ازت،تموم.مقصودم ازین خاطره این بود که بگم زندگی بدونه ای افراد هم جاریه و اینکه حتی بعد از گذشت مدت زمانی میتونید اعتماد به نفس قبلیتونو به دست بیارید.فقط باید شهامتشو داشت و پای تصمیمم گرفته شده ایستاد.

elnaz ir ۰۴:۵۰ - ۹۴/۰۱/۲۲
0
0

Man ba kasi ashna shodam 1 sale ke ahmaghane tarin karharo azam khaste manam anjam dadam ama man k ye kare kocjhik azash mikham mige nemitoonam va enghad harf mizane ta ghane besham modati bood etemad be nafsamo az das dade boodam hata too lebas pooshidanam gir mideo dekhalat mkkone fk mikone man ye robot am k oon mano hedayat mikone kheyliam doosesh darm ama dge tahamolam dare tamoom mishe komak konin... Vaghtiam behesh migam iradesho ba inke motaghede enteghad pazire mige haminke hastam mikhay bekhah nemikhay rah bax jade deraz...

فرشاد ir ۱۲:۱۱ - ۹۴/۰۱/۲۹
2
0

من هم یه همکار خودخواه خو بین از خود متشکر و عقده ایی دارم به خدا قسم کلکسیون روشها و سیاستهای متقابلو انجام دادم ولی اثر بخش نبود علی ایحال به این نتیجه رسیدم : با خلق این زمانه سلامی و والسلام به عبارت دیگر دوری و دوستی با همه حتی با پدر و مادر و اولاد امتحان کنید و حالشو ببرید چون من دارم میبرم

مهری ir ۰۱:۲۲ - ۹۴/۰۱/۳۱
1
0

سلام ؛ منم یه دوست دارم ک از قضا هم کلاسی دانشگاهم و هم اتاقیم ! این آدم خیلی از خود راضی و از خودش تعریف میکنه ؛ در حالی ک منم موفقیتای علمی داشتم ولی خب گذشته و الان دوره جدیدی توی زندگیم شروع شده ... من هیچ وقت ازشون حرف نمیزنم ؛ این دوست من ، همش فکر میکنه ک باید امر و نهی کنه با عصبانیت حرف میزنه و حالت توهین داره ، یهو جلوی همه صداشو میبره بالا مسخره میکنه و احساس میکنه ک الان توی جایگاهی ک حقش بوده نیست ... اما من میگم آدم باید ببینه جایگاهش در برابر خالقش چجوریه اونه ک مهمه چون اگ تو در برابر خدا متواضع باشی و بهش ایمان داشته باشی طبیعتا توی زندگیتم آدم خوبی خواهی شد اما اون این چیزا رو حالیش نمیشه و من مجبورم ک باهاش سر کنم ... واقعا تحملشو ندارم و دوسال دیگه مونده تا درسم تمام بشه وباید این دوسال عذاب بکشم ... به نظرتون چیکار کنم ؟؟؟

بتول ir ۱۲:۲۳ - ۹۴/۰۳/۰۲
4
0

یه روش خوب هم سراخ دارم. اونم اینه که یه چوب محکم بدست بگیری و بیفتی روش و هی بزنی که لت و پار بشه و له بشه . ذلیل بشه بره ازت شکایت کنه تو هم بری زندان ههههههههههههه و یا ازش فرار کنی . خوب بود؟!!! دم همه یاران داغ

سارا ir ۰۴:۵۶ - ۹۴/۰۳/۲۳
0
2

بتول خانم سراخ نه سراغ

مهسا ir ۰۱:۵۰ - ۹۴/۰۴/۲۲
1
0

این فرد پدرمه ک واقعا باعث آزارم میشه و تمام آادیامو میگیره ..... دوری ک نمیشه کرد واقعا به بن بست رسیدم !!!

سارا ro ۰۵:۰۸ - ۹۴/۰۴/۲۵
2
1

من یه خواهری دارم.خیلی آدمو حرص میده.اما خوشبختانه من دارم خودمو باشرایطش وفق میدم.اون از صبح سرکاره تا شب مثلا ده یازده شب.البته بعضی وقتا هم عصرمیاد خونه ساعت هفت ازخونه باز میزنه بیرون به قصد کارش.من خیلی سعی کردم بهش نزدیک شم اما موفق نشدم و تاجایی که باهاش صحبت کردم که "آجی ما دوتاخواهریم.تو از صبح تاشب سرکاری و هیچ باهم حرف نمیزنیم.من احساس میکنم ماخیلی از هم دوریم دلم میخواد مثه دو خواهر خیلی به هم نزدیک باشیم و مشکلاتمونو فقط به هم بگیم کلا میخوام عدالت باشه"تا جواب داد(مثلا باخونسردی که حرفاش کاملا منطقیه)"تو کوچکتر از منی و مشکلات من به تو ربطی نداره تو باید مشکلی داری بگی که من نصیحتت کنم امامن وظیفه ندارم مشکلاتمو به تو بگم"با این حرفش سکوت کردم و چیزی نگفتم.یا مثلا یه روز من خیلی به پول نیاز داشتم بهش گفتم اگه میشه بعنوان قرض بهم پول روبده که آخرماه بهت پس میدم شدیدا واکنش داد و جوری که بهش برخورده باشه نه من اصلا یه ریال هم پول ندارم(خواهرم خیلی ولخرجه)فرداش واسه خودش میره خرید اونم صبح جمعه بهش میگم تو که گفتی پول ندارم پس اایناچی ان؟جواب داد به توچه؟گفتم حق باتو به من ربطی نداره که چی خریدی یا پول داری یا نداری من منظوری نداشتم فقط میگم نباید بهم دروغ میگفتی باز گفت به تو چه؟دوست داشتم دروغ بگم گفتم هرچی باشه بهتر بود بهم میگفتی آجی من پولمو خیلی لازم دارم اینجوری بهتر میشد باز جواب داد به توچه؟ بازهم مثه قضیه قبلی سکوت کردم و نخواستم باهاش بحث کنم.اونوقت بعد از این اتفاقات اومده بهم گفته دوستت بهت نزدیک تره که ازش قرض بگیری یا خواهرت؟گفتم دوستم.گفت نه آجی دوست زشته ازش پول گرفت و از این حرفا ...حالم ازش بهم خورد و هیچی بهش نگفتم اونوقت خودش از این و اونور از دوستاش پول قرض میگیره اینه دیگه!!!!!به منم کاراش که ربطی نداره بعد این چقدر فضوله و دخالت میکنه،بخاطر رفتاراش نمیبخشمش.فردا که غم خوار شو از دست داد اونوقت شاید فهمید چه اشتباه بزرگی کردهههههه چون من دارم تموم تلاشمو میکنم که ارشد قبول شم و یه جورایی واسه خودم یه برنامه هایی ریختم که مستقل شم.

پری ir ۰۴:۴۴ - ۹۴/۰۴/۲۹
4
0

دوستان همسر من هم چنین آدمیه.احساس می کنه خاص ترین آدمه روی زمینه که به من لطف کرده و با من ازدواج کرده. (به قول خودش یونیکه). فکر میکنه اگه اون نبود من ترشیده بودم. بسیار خوش صحبت و سرو زبون داره.به خودش لقب ارباب، صاحب الامر،مالک الملک داده. البته منم به تمسخر بهش میگم ملک الموت... .آخه بعضی وقتا واقعا طاقتم طاق میشه. از آرزو هاش اینه که بره اجلاس داووس سوییس به بزرگان ومغز های متفکراقتصاد دنیا از جمله بیل گیتس فخر بفروشه.خیلی ناراحت شد که استیو جابز مرد و نتونست بره به اون پز تفکرات و راهبرد های اقتصادیشو بده. من خدارو شکر شاغلم و زیبایی وتحصیلات خوبی دارم. از نظر کل کل کردن زبانی باهاش کم نمیارم. وقتی میخاست شخصیت منو بکوبه منم با ناراحتی می کوبیدمش.ازش متنفر میشدم.دوس نداشتم ریختشو ببینم.به علت اینکه همش پز خودساخته بودن خودش ،خواهراش،ماشینش،خونه ش،جالبه حتی قرصای پلاویکس مادرشو میداد عصبی میشدم و میخاستم پاشنه ی پامو فرو کنم تو حلقش تا کم برام کلاس بزاره. اماخیلی وقتا هم کلافه میشدم وهم عذاب وجدان میگرفتم.چون اعتماد به نفس زیاد و نبود عزت نفس دو سر یک طیف هستن میترسیدم انقد ترور شخصیتیش کنم که کلا اعتماد به نفسشو از دست بده. اما جدیدا به این نتیجه رسیدم باید سکوت کرد و با آرامش و زیرکانه و توام با مهربانی به جنبه هایی ازشخصیتش اشاره کرد که هنوز نقص داره تا بفهمه که کامل نیس. اما همون طور که میدونید تغییر سخته و نیاز به صبر ایوب داره.پس به خانم ها و آقایون دم بخت توصیه میکنم موقع ازدواج چشماتونو خوب باز کنید.چون همسرتونو نمیتونید از تراس خونه پرت کنید تو کوچه.

فرشید ir ۰۹:۳۴ - ۹۴/۰۵/۱۴
2
0

من یه همچین دوستی دارم و ازش متنفرم بابا صد رحمت به مامانم هرکار میکنم این آقا یه دستوری میده میگه این غلطه و این درسته خسته شدم ازش بدبختی اینه که بدلایلی مجبورم تحملش کنم امیدوارم دست ازنصیحت برداره بامن حرف میزنه تکه کلامش اینه که٬یه توصیه بهت میکنم...٬ حالا جالب اینه که احمق هم هست خخخخخخ

Arezo de ۰۹:۰۲ - ۹۴/۰۶/۰۱
2
0

شوهر دخترخاله من به قول خودش آدم همه چیزدانیه. انقد با آدم بحث میکنه که بگه من میدونم و من کتاب میخونم که دیگه تو فامیل همه مسخره ش میکنن و پشت سرش بهش میخندن. تازگی فهمیدم دست بزن هم داره..به زور دختر خاله مو مجبور کرده کار کنه بعد حقوقشو میگیره هرماه ده هزار تومن از حقوق خانمشو میندازه جلوش میگه تو که پول لازم نداری هر چی میخوای با خودم بریم بخر. یه بارم زنش گفته بود نمیخوام حقوقمو بت بدم جلوی دو نفر دیگه بهش سیلی زده بود. دخترخاله من خیلی خوشگل و بانشاط بود هنوزم با اینکه یه دختر دبیرستانی داره خوشگله ولی الان دیگه خیلی عصبی و بی حوصله س.. حقم داره با اون شوهر عتیقه ش!!

علیرضا fr ۰۵:۵۸ - ۹۴/۰۶/۰۴
0
0

سلام . من یه دوست دارم که حالا نمیخوام غیبت کنم ولی اون خودشو بالاتر از همه میدونه و اسن یه اعتماد به سقفی داره که نگو . این دوست ما خیلی ضایع صحبت میکنه ولی خر خوانه . اسن یه جوری درس میخوانه که انگار این داداش ادیسون بوده . اسن اقا همیشه مایع خنده ما رو فراهم میکنه ولی دوس دارم یه روزی بکشمش جون به هر کسی میرسه مسخرش میکنه . به نظرتون چه بلایی سرش بیام ؟؟؟

مینا ir ۰۱:۰۲ - ۹۴/۰۶/۲۱
0
0

استاد راهنمای پایان نامه ی منم همین طوریه. انقدر ازش بدم می یاد که.وقتی نمی بینمش خیلی راحت تر کارم رو انجام می دم. ولی وقتی یادم می افته که قراره دوبلره کارم رو با نظرات احمقانش به هم بریزه و منو ناامید کنه ترس تمام وجودم رو می گیره. لعنتی.

مینا ir ۰۱:۱۰ - ۹۴/۰۶/۲۱
2
0

راستی من یه دوست پسرم داشتم که این طوری بود. پدرمو درآورده بود. انقدر با اعتماد به سقف مسخرش تحقیرم می کرد که هنوزم که باهاش قطع رابطه کردم نتونستم اعتماد به نفس قبلیمو به دست بیارم. خیلی دوسش داشتم ولی الان که نیست آرامش بیستری دارم والا. انقدر بهم استرس می داد. انقدر تحقیرم می کرد. دعوام می کرد. الانم که ازش می گم می ترسم. اه

محمدرضاسامیان ir ۱۱:۰۰ - ۹۴/۰۷/۱۷
0
0

توی عصر انفجار اطلاعات ممکنه هرکدوم از ما چنین شخصیتی پیدا کنیم آدمیزاد کشته مرده ی جلب توجه کردنه دست خودش نیست

احمد eu ۰۷:۵۷ - ۹۴/۰۸/۱۵
0
0

سلام ممنون از سایتتون براتون دعای خیر میکنم

یه بیچاره ir ۱۱:۱۳ - ۹۴/۰۸/۱۶
0
0

خواهر شوهر من اونحوریه.فکر میکنه پرفسوره.وقتی پچم مریض میشه دکتره.وقتی خیاط میرم لباس میدوزم در جا ابراد خیاط رو میگیره.پی خیاط هم هست.کلفت خوبی هم هست.چون میگه فقط من کار بلدم و خونه من فقط تمیزه.خلاصه از رانندگی گرفته.خرید کردن.آشپزی.هر چیزی که فکرشو کنید..گاهی از دستش خسته میشم.راستشو بخوایید شاید اصلا خوب نیست که اینک بگم .ولی ازش متنفرم.جون هم پرفسوره.هم پروعه.هم حاضر جوابه.هم تیکه اندازه.هم حسوده.از من ده سال بزرگتره.فکر میکنه هم سنمه.خودشو با من مقایسه میکنه.هم پرتوقعه.بیشتر وقتا به خودم میگم آخه خدایا به چیش دلمو خوش کنم باهاش خوب باشم.این آدم چیش خوبه خدایا.والا بخدا در عجبم از دسته این دختر.

melika ir ۰۲:۵۶ - ۹۴/۰۸/۱۸
0
0

هر حرفی که زد بگید اره تو خوبی ....تو راست میگی... ! دیگه ادامش ندین همین یه جمله کافیه که اعصابشو بترکونین موفق باشین ((((:

ارش ir ۱۱:۵۵ - ۹۴/۰۸/۲۴
0
0

نیازی نیست اصلا بهشون چیزی بگید 1 میتونید یه لبخند کج بشون بزنید و سکوت کنید.2 اگرم خواستن راهنمایتون کنن به طرز مسخره ای مثلا این لباس داغون چیه پوشیدی اون یکیرو میپوشیدی اه با این تیپت شما یه کلمه میگین خودت نیازمندتر از منی ها اینارو به خود بگو 3 بعضی اوقاتم باید فقط نگاشون کنید وقتی یه حرفی رو میزنن انقد نگاشون کنید که خودش روشو کنه یه ور دیگه 4-و یا شماهم میتونید مسخرشون کنید مثلا ی دو سه روز وقتی میرید پیشش هی بش بگید اه چه بوی بدی میاد ایجا چند روز بعد بش بگید بابا برو حموم بو گوهت کشتمون میتونید اسم بو گندو رو بزارید روش اینجور. یا وقتی داره حرف میزنه بگید دهنتو ببند.........خوردی دهنت بو دسشویی مارو میده.

ارسلان us ۰۶:۱۱ - ۹۴/۰۸/۲۷
0
0

پی بردن به شخصیت درونی چنین آدم هایی خیلی سخت می باشد،اینها آدم های ازخود راضی و جنگ طلب هستند و معمولا با آدم های ساده سازگار نیستند و تا بتوانند آنها را با حرفهایشان مورد آزار و اذیت قرار می دهند،پیش چنین آدم هایی نباید زیاد حرف زد و با احتیاط عمل کرد

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :