- مردمان - http://www.mardoman.net -

نیروی تفکر، خلّاقیت برای زندگی دوباره

[1]

چطور می توانید با دور ساختن ترس ها و تقویت ذهن، خلّاقیت و امیدی دوباره در زندگی، بذر خوشبختی را بکارید و در ادامه با قوای ذهنی بیشتر، مسیر زندگی پرپیچ و خم را طی کنید.

شاید در پاسخ به این سوال، هر کدام پاسخی سطحی داشته باشید نه علمی، اگر از چشمهایتان برای کشف حقایق و دیدی عمیق بهره نبرید، مثل یک نابینا هستید، و اگر از قدرت درک و عقل خود برای داشتن تفکّری دقیق و صحیح پیش نرویم، گویی که مغزی نداریم، در واقع هر عضوی از بدن بدون بهره گیری لازم، بلااستفاده است.

انسان همواره به دلیل موهبت الهی عقل، شعور، از دیگر مخلوقات متمایز است، امّا چیزی که مهم است، چگونگی استفاده از این برتریست. مثال ساده اینکه برای کسب تحصیلات خود از ابتدا تا درجات بالا از قدرت ذهن و عقل خود بهره می گیرید.

ارن نایتینگل یکی از متخصصین در این علم می گوید، تمام امور روزمره ما در گذشته، حال، آینده همگی وابسته به مغز، قدرت تفکر و ذهن ما دارد، اگر ناگهان در یک تصادفی، صدمه ای مغزی ببینیم، بطور مثال، دیگر قادر به خواندن و نوشتن نباشیم، فرقی نمی کند در چه موقعیتی باشیم، حتی انسانهایی در پستهای مهمی چون مدیریت، دیگر نمی توانند، خود را در موقعیت شغلی قبلی خود حفظ کنند.

در واقع درک و تفکّر نتیجه ی بکار انداختن ماشینی در زندگی ما بنام مغز است، که در صورت عدم فهم و درک، با تحت شعاع قراردادن جسم، موجب اختلال در عملکرد ما در زندگی خواهد شد و در ادامه دیگر انگیزه ای برای کار، عشق ورزیدن به والدین، همسر، فرزند و اطرافیانمان نخواهیم داشت.

بله! حقیقت این است که قدرت ذهن بشر از چنان نیرویی والا برخوردار است که قادر است ظرف یک لحظه تمام کره زمین خاکی به همراه آدمیان آن را بر باد دهد.

[1]

همانطور که می دانید، کشور آمریکا از ابتدا نیز توسط ملّیت های مختلفی چون اسپانیایی ها، فرانسوی هاو… کشف شد، و بعد از آن هجومی از مردم سرتاسر جهان به آنجا آغاز شد، آیا می دانید براستی چطور برخی افراد با مهاجرت به آنجا ثروتمند شدند؟ بیشتر این مردم از ابتدا حتّی زبان امریکایی و فرهنگ آنها را هم نمی دانستند، امّا به تدریج با بهره از ذهن خود، با یادگیری زبان و درک چگونگی ارتباط مردم در آنجا، توانستند زندگی خود را رونق دهند.

اگر با خود صادق باشیم، می بینیم که شاید اصلاًً گاهی اوقات زحمت فکر کردن را هم به خود نمی دهیم یا تنها با نگاهی گذارا به مسائل، تنبلی و کندی ذهن را در خود پرورش می دهیم.

با تقویت و استفاده ی بهینه از قدرت تفکر و ذهنتان می توانید بر مشکلات و وقایع زندگی خود مسلط شوید، مغز و قدرت تفکر شما، همان نیروی عقل و فکریست که از زمان های کهن تا به حال، منجر به ساختن دیوار عظیم چین، برج ایفل، تخت جمشید، …و در نهایت ساخت نیروی سوخت اتم شده است. تمامی این ها سرچشمه از خلاقیّتی است که از قدرت ذهن بشر منشاء گرفته است.

بدون مغز و ادراک ناشی از آن، عملاً دیگر توان هیچ حرکت جسمی را نیز نداریم، یا بهتر بگوییم شما به عنوان اشرف مخلوقات، با بزرگترین موهبت الهی، قدرت شعور و ذهن می توانید دنیا را تکان دهید و تحولاتی عظیم را ایجاد کنید. پس از همین امروز با این اندیشه و بهره گیری کامل از قدرت خلّاقیت خود، می توانید به عنوان فردی برتر در خانواده و محیط کار خود برای نیل به اهداف و موفقیت های جدید گام بردارید.

امروز، روز شماست، تنها بستگی به خودتان دارد، بایستید و عزم خود را برای تغییر اوضاع نابسامان زندگی خود جزم کنید، به یاد داشته باشید قدرت تفکر چیزی نیست که تنها به زبان آید و عملی نشود، ابتدا به خوبی فکر کنید، مراحل راه را مرور کنید و بعد برای رسیدن به نتایج پیش روید.

[1]