- مردمان - http://www.mardoman.net -

زندگیتان را با این اقدامات ساده تغییر دهید

[1]

[1]

در زیر به چند اقدام ساده اشاره می‌کنیم که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

۱٫ حداقل یکی از وعده‌ های غذایی عادی و ناسالم خود را  به چیزی سالم تغییر دهید. توصیه ما این است که با صبحانه شروع کنید. برای صبحانه سیریال فیبردار بخورید که هم تا اواسط روز سیر نگهتان می‌دارد و هم سرشار از فیبر و کربوهیدرات‌های سالم است.

۲٫ هر روز حداقل ۳۰ دقیقه پیاده ‌روی کنید.

۳٫ دست از بهانه آوردن بردارید.

۴٫ هر روز مدیتیشن کنید.

۵٫ خودتان اولین اولویتتان باشید. شاید خودخواهانه به نظر برسد اما این باعث می‌شود دوست، معشوق، پدر، مادر، خواهر و یا برادر بهتری باشید.

۶٫ هر روز برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان دست به عمل بزنید. این تنها راه تحقق بخشیدن به آرزوهایتان است.

۷٫ تا جایی که می‌شود از شر منتقدین خود را خلاص کنید. دور و برتان را از آدم‌های مثبت و شاد پر کنید.

۸٫ سعی کنید چیزهای جدید را امتحان کنید. تغییر خیلی خوب است.

۹٫ خودِ جدیدتان را تجسم کنید. یک صفحه خیال تجسم کنید و همه چیزهایی که می‌خواهید را روی آن قرار دهید، مثل تصویری از اندام ایدآلتان، آرزوها و هدف‌هایتان. یادتان باشد که مراقب باشید چه چیز را آرزو می‌کنید. اعتقاد ما بر این است که آرزوها محقق می‌شوند، پس انتخاب‌هایتان هوشمندانه باشد.

۱۰٫ هر هفته در رژیم ‌غذاییتان یک تغییر جدید ایجاد کنید. خیلی زود متوجه می‌شوید که سبک زندگی سالمی را دنبال می‌کنید.

۱۱٫ همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید. یادتان باشد که بهترین تنها کاری است که از دستتان برمی‌آید.

۱۲٫ هیچوقت اجازه ندهید نفستان زندگی شما را اداره کند. درست است که بعضی اوقات خیلی سخت است اما نادیده گرفتن نفستان یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای ساختن یک خودِ بهتر انجام دهید.

۱۳٫ اجازه ندهید دیگران زندگی شما را ساخته و شکل دهند. خودتان باشید و با خودتان صادق باشید. با اینکار خودتان را آزاد می‌گذارید که همان شوید که باید باشید.

۱۴٫ بدانید که زندگی پر از چالش است. همه ما به طرق مختلف با چالش‌های زندگی روبه‌رو می‌شویم اما آنچه که مهم است واکنش شما به این چالش‌هاست. مثبت و متمرکز باشید. پاداش هر قله‌ ای که فتح کنید خیلی بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

۱۵٫ با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. دانشتان را تقسیم کنید، الهام‌بخش باشید، همیشه رهبری کنید، هیچوقت دنباله‌رو نباشید، از منطقه امنتان پا بیرون بگذارید.

۱۶٫ یک دفترچه شکرگذاری تهیه کنید و هر روز در آن بنویسید. اینکار باعث می‌شود بفهمید حتی در روزهای سخت هن خیلی چیزها هست که شکرگذارش باشید. مثلاً همین که یک روز تازه را آغاز می‌کنید.

۱۷٫ با بدنتان مثل یک معبد برخورد کنید که پاداش عظیمی برایتان دارد.

۱۸٫ بدانید که دیگران همیشه برای شما شاد نخواهند بود. با همه این حرف‌ها شما همیشه برای آنها یهترین را بخواهید.

۱۹٫ خودتان را خلق کنید. فقط به این دلیل که امروز این چیزی که هستید، هستید، به این معنا نیست که نمی‌توانید خودِ جدیدی خلق کنید. با دنبال کردن آرزوهایتان همان شوید که دوست دارید.

۲۰٫ و آخر اینکه، اگر تغییر را دوست دارید و می‌توانید آن را در عمق وجودتان حس کنید، به بصیرت خود گوش دهید. حتی اگر خوب باشید، همیشه می‌توانید بهتر شوید!

[1]