سرنوشت: انتخاب یا شانس؟

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

18 دیدگاه

 1. matin says:
  text for dislike(23) text for like(22)

  سرنوشت انسانها در جهان هستی بر اساس فرمولی نوشته شده که قابل تتغییر نیست و همیشه ۲*۲تا۴تا میشه.چرا که این خواست پروردگار جهانیان است وسرنوشت رو برای رقم زده است یادتون باشه هر اتفاق بدی در زندگی بدشانسی نیست بلکه قسمتی از این فرمول است که خود حکمتی داره و مطمئنا نهایت لطفی بوده به بنده عبید.

 2. نسیم says:
  text for dislike(17) text for like(18)

  به قول یکی از استادم : سرنوشت چیزیه که سر نوشت.
  سرنوشت ما چیزیه که فکر و عقل و اختیار ما اونو می سازه . اگر خوشبخت بشیم و به چیزایی که می خواستیم برسیم درست انتخاب کردیم و اگه بد بخت بشیم باز هم خود ما مسئولیم و نباید کسیو مقصر دونست.
  زمانی که انگشت سبابمونو برای هدف قرار دادن دیگران و مقصر دونستن زمین و اسمون نشونه میگیریم اگر به انگشت هامون دقت کنیم میبینیم که سه انگشت دیگر ما به شخص خود ما اشاره میکینه و فقط یک انگشت به سمت دیگرانه…پس کاملا مشخصه که مقصر اصلی چه کسیه ….؟؟؟؟!!!!!!!!

 3. kaveh says:
  text for dislike(20) text for like(21)

  برای دوستانی که کوچکترین اعتقادی به “سرنوشت” با “شانس” دارند، توصیه میکنم یک بار کتاب “راز” یا فیلمش رو ببینن.(عمیق و بدون پیش داوری نگاه کنید)
  بعد از دیدن فیلم یا کتابش، درک خواهید کرد که خدا و حکمتش و عدلش کاملا وجود داره؛ و به واسطه ی همان است که انتخاب مطلق آدمی معنا میگیره.
  موارد دینی(نماز، صدقه و…) باعث میشوند که دید ما(مثبت یا منفی) تحت تاثیر قرار بگیرد و انتخاب های خودآگاه و ناخودآگاه ما مثبت شوند و بقول ادیان، بلاها از ما دور میشود.
  من در این زمینه ۲ کتاب دینی و ۳ کتاب علمی و روانشناسی مطالعه کردم؛ مبحث مفصل و پیچیده ای است.

  • فریمان says:
   text for dislike(0) text for like(0)

   جناب کاوه میشه لطف کنید اون منابعدینیو اسمشون یا لینکشونو بذارید.منمراز و….دیدم و خوندم .برام خیلی سوال حل نشده باقی مونده

 4. خانم .... says:
  text for dislike(16) text for like(21)

  با سلام به همه برو بچه های خوب و نازنین سایت.قسمت اول حرف انیشتن درسته خداوند قوانینی را در جهان هستی قرار داده و از آن طریق نظم و هارمونی ایجاد نموده . شما گاهی به اختیار خود خلاف قوانین هستی رفتار می کنید و به اصطلاح بد شانسی می آورید و برعکس.اما قسمت دوم حرف انیشتن رو قبول ندارم و معتقدم او گاهی حتی خود را درگیر اعمال و سرنوشت آدم ها نیز می کنه.آیه ۲۹ سوره الرحمن ( همه موجودات هستی حوائج خود رااز او می طلبندو او هر روز به کاری در خصوص آنها سرگرم است )و همه تجربه کردیم وقتی در اثر عمل و اختیار خود ضرر کرد ه ایم یا بد شانسی آورده ام و خالصانه از او خواسته ایم و اشک ریخته ایم او به فریادمان رسیده است. البته نمی توان نادیده گرفت که برخی اوقات هم خداوند برای رشد و آزمایش ما رویداد های خوب و بدی را بر ما وقع کرده است پس باید صبور باشیم و امیدوار.مخلص همه دوستان

 5. kaveh says:
  text for dislike(17) text for like(23)

  راستی اینم لینک فیلم “راز” .
  http://www.p30download.com/archives/multimedia/video_player/download_the_secret_movie_persian/
  حتما ببینید.

 6. سمیرا says:
  text for dislike(1) text for like(20)

  من بارها برام پیش اومده که چیزی را انتخاب کردم و خواستم ولی به اون انتخابم نرسیدم . معتقدم که زندگی همیشه جاده ای است که دوراهی زیاد داره. جاده زندگی هرکسی را خدا براش انتخاب کرده که همون سرنوشته و دوراهی ها را خود انسان باید بره که همون انتخابه .در نهایت خدا می خواد حرفی برای گفتن نداشته باشی و بهت بگه که خودت انتخاب کردی ولی آیا پدر و مادرمونو خودمون انتخاب کردیم ؟ مرگ را خودمون انتخاب می کنیم ؟ خیلی چیزا را خدا برامون انتخاب می کنه .

 7. hobab says:
  text for dislike(20) text for like(20)

  به نظر من همه ی این ها به نوع مزاح آدما مربوط میشه . انتخاب ن وع رنگ،ازدواج،شغل،لباس،ورزش،موسیقی،
  محل زندگی،غذا،درمان،مرگ . و هر چیزی که توش انتخاب وجود داشته باشه

  راجع به نوع مزاج و انتخاب شغل مقاله بگذارید. با تشکر

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *