چطور بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم احترام دیگران را جلب کنیم

ارسال به دوستان
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 امتیاز, میانگین: 3٫40 از 5)
Loading...

مطالب مرتبط

73 دیدگاه

 1. پرستش says:
  text for dislike(3) text for like(27)

  مردمان عزیز، واقعأ واقعأ ازتون کمال تشکر رو دارم به خاطر این همه مقاله ی خوب و تأثیر گذار..
  من که به شخصه تحت تأثیر قرار میگیرم با خوندن این مقالات..
  اگه همه ی ماها اینجور با همدیگه رفتار کنیم، چی میشه.؟؟؟؟؟
  اکثر اوقات توی زندگیم بععضی از این موارد رو رعایت کردم، ولی تا حالا یادم نمیاد کسی اینطور باهام رفتار کرده باشه.!!!!
  چه خوب میشد اگر…….

  • لیلا says:
   text for dislike(1) text for like(7)

   والا من می بینم من و هر کسی که اینطور رفتار می کنه حتی اگه فرد مهمی باشه،دیگران از این رفتار سو استفاده می کنند و در عوض به آدمهای بی ادب و بی منطق و بد دهن احترام می گذارن و تلافی حرفایی که اونا زدن رو سر ما خالی می کنن.حتی پشت سرشونم ازشون دفاع می کنند.

 2. شنل قرمزی says:
  text for dislike(3) text for like(16)

  عالی بود.ممنون

 3. nazanin says:
  text for dislike(4) text for like(32)

  (مرزهایی بگذارید و اجازه ندهید دیگران هر رفتاری با شما داشته باشند) من همیشه اینکارو میکنم.اما متاسفانه بعضیا مرز سرشون نمیشه و به خودشون اجازه میدن هر رفتاری با دیگرون داشته باشن.من با دیگرون مودبانه برخورد میکنم ولی در اطرافم کسانی هم هستند که باوجود رفتار مودبانه دیگران – بددهنی میکنن و به اعصابشون مسلط نیستن و حرف زشت بکار میبرن.با چنین افرادی نمیدونم چجور باید رفتار کرد؟اگه بخوام مثل خودشون باهاشون رفتار کنم که شرمم میشه از لغات زشتی که اونا استفاده میکنن استفاده کنم.اگرم بخوام مثل خودشون باهاشون رفتار نکنم پررو میشن و بیشتر بی ادبی میکنن و از همه بدتر فکر میکنن من ازشون ترسیدم و کم اوردم و فکر میکنن حق با خودشونه.کسی میتونه منو راهنمایی کنه که با چنین افرادی چجور باید برخورد کرد؟

  • سیاوش says:
   text for dislike(0) text for like(6)

   اگه جوابشو پیدا کردی لطف کن به منم بگو
   وقتی مجبور باشی هر روز با این جور ادمایی روزگار بگذرونی به مرز انفجار میرسی

  • شیما says:
   text for dislike(2) text for like(4)

   نازنین جان بهترین روش رفتار قاطعانه جلوی چنین افراد است. بذار مثالی که برای خودم اتفاق افتاد بگم: توی دانشگاه یکی از هم کلاسی ها بی خود و بی جهت من رو بی ادبانه صدا می زد. می گفت آی خره. من هم تا مدتی هیچی نمی گفتم و همچنان مودبانه جوابش رو می دم. تا اینکه دیدم فایده ندارد و اون همچنان ادامه می دهد. یه روز بهش گفتم که ببین این دفعه اگر یکبار دیگه این طور صحبت کنی کاری با هم نداریم. و اون هم قهر کرد و من هم اتفاقا خیلی خوشحال شدم که دیگه باهاش حرف نزدم.
   الان هم تو نسبت به خودت وظیفه داری که از این رفتار جلوگیری کنی حتی اگر مادرت با تو بد حرف می زنه. بهشون بگو مامان جان لطفا با من مودبانه صحبت کنید همون طور که من مودبانه صحبت می کنم. هر موقع هم بی ادبانه صحبت کردید انتظار جواب از من نداشته باشید. و اگر اتفاق افتاد به هیچ عنوان جواب نده تا جمله شون رو درست کنند. و دوباره خواسته ات را تکرار کن. این یک فن توی روانشناسی هست. همون جمله را دقیقا تکرار می کنی: لطفا ادب رو رعایت کنید تا جواب بشنوید.
   قاطعانه عمل کن. هر کاری هم کردند مثل اون ها حرف زشت بکار نبر. موفق باشی ، برام دعا کن 🙂

   • لیلا says:
    text for dislike(0) text for like(4)

    قربونت برم من با مشتی آدم درگیرم که بدون دلیل از ادب من سواستفاده می کنن و پشت سرم هم به خاطر با ادب بودنم عیبم می کنن و هی پشت سرم کاری می کنند که افراد تازه وارد هم با من دشمن بشن و تازه خوششون میاد عصبانیم کنن.نمی دونم چکار باید کرد.

  • میلاد says:
   text for dislike(1) text for like(2)

   فعلا که مشکلات مالی اجازه نمیده به داشتن اعتماد به نفس و هزار کوفت و زهر مار دیگه فکر کنیم. تازه انتظار لبخند زدن هم دارید از مردم اونم هر روز و هر لحظه

  • لیلا says:
   text for dislike(0) text for like(3)

   والا جواب این سوال برای ما هم شده معظل.

 4. الین says:
  text for dislike(7) text for like(11)

  اره واقعا منم این مواردو رعایت میکنم ولی چه فایده ….

 5. بهنام says:
  text for dislike(0) text for like(9)

  نازنین
  بهترین کار جلو این جور ادمها اینه که جوابشونو قاطع بدی اگه این کارو نکنی و ساکت بمونی خودتم برای رفتار زشت اونا که با تو داشتن دست زدی و تشویقشون کردی بازم این کارو تکرار کنن.
  اگه درست نمیشن ارتباط رو قطع کن

 6. ف ف نوش says:
  text for dislike(1) text for like(6)

  عزیزم دقت کن به این :تربیت نااهل راچون گردهگان برگنبداست.

 7. nazanin says:
  text for dislike(1) text for like(3)

  مرسی از راهنماییت بهنام جون.اما یکیشون یه نسبت نزدیک با من داره.نمیتونم قطع رابطه کنم.موندم با این یکی چکار کنم

 8. به نازنین جون says:
  text for dislike(2) text for like(3)

  من دقیقامتوجه نمیشم مگه بی دلیل به کسی فحش میدن !!!

  • لیلا says:
   text for dislike(1) text for like(3)

   آره جانم.میگن پخمست حرف نمیزنه اگرم بزنه بد حرف نمیزنه بیا عقده هامون رو خالی کنیم سرش.شما اگر با ادب بودی تا حالا زیاد به این موارد برخورده بودی.

 9. nazanin says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  نه عزیزم بی دلیل نیست.این شخص در کارای من دخالت میکنه.ادم خودخواهی هست و توقع داره هر چی گفت من بگم چشم.منم نمیتونم دخالتهاشو تحمل کنم یا هرچی اون گفت بگم چشم.واسه همین اگه بخوام قاطع جلوش بایستم کارمون کشیده میشه به دعوا و اونم بد و بیراه میگه.متاسفانه با هم هم زندگی میکنیم.

 10. صادق says:
  text for dislike(3) text for like(6)

  یکی از مهمترین روش های آرامش رفتاری در این است که بدانیم چرا ما همیشه فکر می کنیم باید از یک چیزی در وجودمان حفاظت کنیم. این چیز، یک هویت کاذب و غیر واقعی به نام من یا خود غیر واقعی است که در وجود هر کسی در اثر زندگی اجتماعی پدید می آید. کافی است بدانیم چیزی برای از دست دادن وجود ندارد. زیرا حقیقت وجودی ما در بودن است نه داشتن. به همین سادگی است ! داشته ها را به راحتی از دست می دهیم اما، آن چیزی که هستیم چگونه می تواند از بین برود؟ منیت یا خود بینی یک حباب است آن را از بین ببر

 11. انوشه به نازی جون says:
  text for dislike(2) text for like(2)

  ایرج حسابی توی کتاب استادعشق نقل میکنه پدرخانم واقابودن روآسان نمیدانستندچون خانوم وآقاهیچگاه دروغ نمیگویندمردم رادوست دارنددست افتاده رامیگیرندرهگشاهستندعشق نامحدوددارنددرنشست وبرخاست تمام نکات ودقایق مسائل اجتماعی وآداب لازم رارعایت میکنندو…بااین حساب اگه معیار حرف پروفسورباشه خیلی هامون دررده خانوم وآقاقرارنمیگیرم درحدهمون یاروهه ایم.

 12. حمید says:
  text for dislike(2) text for like(9)

  تو دلم کلی حرف دارم…..ولی چه بگویم که نگفتنش بهتر ست………….والا اینجا فقط اگه پول داشته باشی مورد احترامی…..!!!!….و بیشتر از اون چیزی که فکر میکردی مورد احترام قرار میگیری!!!……….

 13. به شیما says:
  text for dislike(1) text for like(4)

  مرسی عزیزم

 14. kavosh says:
  text for dislike(1) text for like(2)

  مو ضوع رفتاری پیچیده تر از این حرفهاست چون مکان و محیط و امکانات وتربیت افراد با یکدیگر فرق دارد شما با هریک از افراد جامعه از قبیل یک رفتگر , کاسب , قاضی , یا یک پزشک طبق شخصیت وشیوۀ خودش سلام وحال واحوال میکنید و به همان اندازه توقع دارید با هر کسی باید با زبان خودش گفتگو کرد ( یک دوستی گفته بود اگه مثل اون حرف بزنم تا دست از سرم برداره منم مثل اون میشم خوب بعضی وقتها لازم مثل اون بشی ) ولی جامعۀ امروز ما تبدیل به یک جامعۀ تابع گشته است همانند یک بره اگر یک شخصی وارد زندگی زناشوئی شما بشود وقصد فروپاشی زندگی شما را داشته باشد سریع تصمیم به جداشدن میگیرید ( عقب نشینی ) یا برای حفظ زندگیتان با آن فرد به هر قیمتی میجنگید . متاسفانه اکثراَ راه اول را میروند

 15. saeed says:
  text for dislike(0) text for like(5)

  عالی بود.ممنون

 16. bahar says:
  text for dislike(1) text for like(4)

  سلام.ممنون از راهنمایی های مفیدتان

 17. khosro be kavosh p.. says:
  text for dislike(0) text for like(5)

  مخورغم گذشته گذشته هاگذشته!!! ماشین حساب وچرتکه ات روهم بزارکنه تاکمتراذیت بشی عزیز.

 18. به حمید says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  انسان هابرای دوست داشتن هستندواشیابرای استفاده کردن وپول برای خرج کردن .ازدواج به خاطرپول؛احترام به خاطرپول؛ عشق آهن ؛و..جای تاسف داره‏ .البته پول اصلاچیزبدی نیست ولی اینکه عزای ازدست داشتن کسی رو ادامه بدی اونم به خاطراینجورچیزایی که داشته یه کم قشنگ نیست .زنده وجاری باشی

 19. be nazi says:
  text for dislike(0) text for like(3)

  نازی جان من خودم بامامانم اختلاف نظرزیادداریم سرخیلی چیزهاهم باهم بحث میکنیم یامن مجاب میشم یامامیم ولی ازدستش ناراحت نمیشم اگه لازم باشه دستشم میبوسم اینوگفتم که بدونی اختلاف نظرهمیشه بوده وهست ولی نمیدونم مشکل تودرهمین حده که به مرحله حرف بدمیکشیش یانه توصیه میکنم خواهرانه مدیریت رفتاری بیشتری داشته باشی.

  • nazanin says:
   text for dislike(0) text for like(0)

   عزیزم من به حرف بد نمیکشمش.ایشون ادم خودخواهیه.مادرمم نیست.من یا باید هر کاری ایشون گفت انجام بدم یا اگه انجام ندم دعواست

 20. bahar says:
  text for dislike(1) text for like(4)

  همه ما به نوعی با این مسئله درگیر بودیم ولی تجربه به من ثابت کرده جه تو کار چه با دوستان و… باید همیشه حد و مرز داشت یعنی زیادی خودمونی و صمیمی نباید برخورد کرد چون حتما سوئ برداشت میشه باید اول طرف مقابل رو بشناسی بعد بخوای تصمیم بگیری که ارتباطت باهاش تا چه حدی باشه ولی هرچی جدی تر باشی بیشتر احترام داری یعنی اینکه دست آدم بی جنبه سوژه ندی

 21. به نازنین says:
  text for dislike(0) text for like(5)

  نازنین جون چون این آدم تو خونست و نزدیکه یه راه دیگه اینه که وقتی چیزی بهت میگه نگی نه یا نمیکنم جواب ندی ولی کارم انجام ندی کم کم میفهمه که نظرش واست مهم نیست و اگه دخالت کنه کم توجهی (که نوعی بی احترامیه) میبینه و از اینکار دست میکشه

 22. آیدا says:
  text for dislike(3) text for like(2)

  نازنین جان :
  بخند و بگذر … تا طرف خسته شه

 23. مینا says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  اگه سختی کشبده باشی و موقعیت های اجتماعی ات رو با بدبختی بدست آورده باشی هیچ وقت اجازه نمی دی آدم های بی ارزش لگد مالش کنند. جرات داشته باش و یه بار روبروش بایست و بگو از رابطه ات راضی نیستی.

 24. سوسن says:
  text for dislike(1) text for like(1)

  دوستان عزیز سلام.
  من دانشجوی ترم آخر ارشد در دانشگاه فردوسی ام و از نظر تحصیلی نیز دانشجوی خوبی هستم.اما متاسفانه مدام مورد بی احترامی از طرف استاد راهنمایم قرار میگیرم.با وجود اینکه من برایش احترام قائلم و خودم نیز آدم موفقی هستم اما چون اوایل آشناییمان بخاطر افسردگی از خود تصویر یک انسان تنها و غم زده ساختم مدام مورد بی احترامی وی قرار میگیرم.استاد من یک آقاست و مدام از نگاه کردن به من تفره میرود.حتی اگر من وی را نگاه کنم سریع جایش را عوض میکند.بنظرم به نوعی نسبت به من بدبین است.ولی من خود میدانم که من تنها غمگینم اگر اوایل آشنایی سرم همیشه پایین بود.و او این را به بد برداشت میکند.رفتارش با بقیه مثل من نیست.از نگاه هیچ کس دیگر نمیگریزد.رفتارش باعث شده دیگران نیز به من بدگمان شوند و مثل یک مرض واگیر دربین تعدادی از اساتیدم و آقایان همکلاسیم شایع شده.من مدام سعی میکنم با نگاه کردن به او مشکل را رفع کنم اما هر بار با بدبینی و اخم اشاره میکند که زمین را بنگرم.از بی احترامی های مکررش خسته شده ام.حتی یک بار عطر زده بودم و دوستانم برای آزار من و از سر حسادت اینکه من شاگرد بهتری هستم دماغشان را میگرفتند و استاد تصورش این است که من بوی ناخوشایندی دارم.این مساله باعث شده بین دانشجویان همه روی من اسم بگزارند و به من توهین کنند.علت بدبینی استاد نیز همین دماغ گرفتنهای بچه هاست.من دختری محجبه با قیافه ای نسبتا خوب و مذهبی ام و خوشتیپ و مرتب.اما به تهمت گرفتارم کردند با رفتارشان.به نظر شما اینها را به استاد بگویم؟آخه وقتی اتاقشم اونهم برای تحقیرم دماغش رو میگیره و بنوعی میخواد بگه اون روز رو یادش.من به چنین آدمی که تا این حد به من بدبین حقیقت رو بگم یا فقط کارم رو انجام بدم و از اتاقش برم و بزارم دیگران با تهمت قلبم رو بشکنند و من مثل همیشه فقط سکوت کنم و به خدا توکل کنم.من شب و روز از دست تهمتهای اونا اشک میریزم و نمیدونم چکار کنم.زندگی برام جهنم شده.خواهش میکنم کمکم کنید.میشه بگید چکار کنم؟

  • لیلا says:
   text for dislike(0) text for like(2)

   دختر گل استاد شما داره سو استفاده می کنه از افسردگی یا شاید حجابتون.شما اهمیت ندید.حساسیت نشون ندید.شاید هم این آقا منظور نادرستی داشته باشه و اینطوری میخواد شما رو خورد کنه و بکشونه سمتش.حواست باشه.بذار هر کار میخوان بکنن.محل نذار.هر دلیلی که داشته باشه یه استاد نباید دماغشو به تقلید از بچه های دیگه بگیره.باهاش درد و دل نکن.بهش توجه نکن.به چشم استاد ببین و بزار اونم بفهمه.یه وقت تو دامش نیفتی.لازمه جدی باشی و به توهین ها حساسیت نشون ندی.قوی باش.یه دختر مودب و با وقار بسیار جالب و دوست داشتنیه و بهمین دلیل مردان بد با این روشها سعی می کنن ازشون سو استفاده کنن بعد میگن افسرده است و الکی می گه.از حس تنهایی شما داره سواستفاده می کنه.

 25. به سوسن says:
  text for dislike(0) text for like(5)

  سوسن جان سلام
  واقعا برات متاسفم !
  چرا انقدر پخمه ای؟؟؟؟
  ناراحت نشو بهت می گم پخمه!!!
  عزیزم محکم باش از حقت دفاع کن مگر او کیست که به تو بی احترامی کند
  یا مگر هم کلاسیات کی هستند که بخوان بهت ازاری برسونند؟؟؟
  استاد غلط می کنه هم چین رفتاری داره!
  برو بهش بگو
  قاطع و محکم بهش بگو حق ندارید این جوری با من رفتار کنید وگرنه حراست دانشگاه رو سرت خراب می کنم!
  یکبارم جلوی بچه ها پیش همه با قاطعیت بهشون بگو این کارها از حسادتونه!
  محکم باش نگذار شخصیتت رو زیر سوال ببرن به مردم رو بدی سوارت میشن با قاطعیت جوابشونو بده!!!! جلوی همه جلوی همه ی بچه ها ! سکوت در این مواقع به درد نمی خورد حتمن این کار رو بکن منتظر جوابتم

 26. سوسن says:
  text for dislike(1) text for like(3)

  با سلام. راست میگید من خیلی بی عرضه ام که مدام بهم توهین میکنن.راه میرن و به من فهش میدن.ناسزا میگن.کار به تهمت کشیده و نزدیک بود اخراجم کنن. این یک هو کردن اجتماعی و من نتونستم حقم رو بگیرم. تا آخر ۳ماه تعطیلی از پایان نامم دفاع می کنم.روزای آخر.استاد تو اتاقش جلو همه به من ناسزا میگه با تیکه و قلمبه.خرش خیلی میره.اگه حرفی بزنم اخراج میشم.بخدا تیک عصبی گرفتم. از دستشون شب و روز ندارم.میبینید با حرفاشون از دانشگاه بیرونم کردن و تو مصاحبه ی دکتری رد شدم.همه بر زد من تبانی کردن.من تنهام.فقط خدا مونده.شبا تا صبح اشک میریزم که این قدر بهم توهین میشه. استاد تو اتاقش یک طرف اتاق میشینه و من اون طرف تا حدی که برگه هاش رو نمیبینم.تا میگم چرا با من چنین رفتاری دارید, ۲تا صندلی فاصله میگیره و جلو درش کارشناس گروه نشسته و میگه استاد از این دختره میترسه.خیلی رنج میکشم.فقط به خدا میگم.پیش مشاورم رفتم گفت با استاد در بی افتی باید قید دکتری رو بزنی.

  • رها says:
   text for dislike(0) text for like(0)

   سوسن جان من اصلا باورم نمیشه یه همچنین آدمی استاد باشه و یا اینکه تو همچنین دختری باشی که بقیه به راحتی تونستن تورو تخریب کنن؟؟؟؟؟به نظر من تو واقعا باید بجای گریه کردن بشینی رفتارت و ارزیابی بکنی آدم ها خودشون در برخوردهای مکرر به دیگران این اجازه رو میدن که در مورد اونا چه قضاوتی بشه!!!مثلا وقتی من در برخورد اول یا دوم سوم یک دختر سبک و شل و وارفته باشم در ذهن مخاطبم این قضیه جا می افته و همیشه من رو با همون مشخصه ها میشناسن و اگه یک دختر قاطع جدی و کمی با اخم باشم بقیه هم حساب کار دستشون میاد و طرز رفتار با من و یاد میگیرن و میدونن من حاضر نیستم کوتاه بیام جلوشون!!!شما در ذهن اونا حتما دختر بی دفاعی و مظلوم و کسی که به راحتی می تونن هر رفتاری و باهاش داشته باشن نقش بستی که اونا به خودشون این اجازه رو دادن باهات یک همچنین کاری و بکنن، یادت باشه رفتار دیگران با ما بازتاب رفتار خودمون با اوناست و کسایی هم که این مسئله رو نادیده میگیرن اینقدر باید جلوشون قاطع باشی تا تورو همون جوری بپذیرن…به هر حال موفق باشی عزیزم و خدا همیشه هوای بنده هاش و داره توکل کن و اعتماد به نفست و ببر بالا

  • لیلا says:
   text for dislike(1) text for like(1)

   همینه جانم.می خواد ازت سو استفاده کنه بعد بگه دیوونس دروغ می گه.اگه میترسه خب باهات پایان نامه ورنداره.حواست باشه گول نخوری و وقارت رو از دست ندی.زورش اومده که محلش نزاشتی و سر به زیری.البته می دونم الان فارغ التحصیل شدی اما برای کسای دیگه که می خونن می گم.

  • لیلا says:
   text for dislike(0) text for like(0)

   حرف مشاور رو گوش بده.

 27. vahed says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  mrc

 28. vahed says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  tashakooooooooooooooooooooor

 29. sheyda says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سلام. میشه توضیح بدید که چگونه مرز تعیین کنیم؟ که دیگران تا چه حد به ما نزدیک شن؟این مرز میتونه چی باشه؟در جواب بی احترامی دیگران چه برخوردی باید کنیم؟

 30. به سوسن says:
  text for dislike(0) text for like(4)

  سلام
  به نظر من حالا که نمیتونی با استادت درافتی. یه بار جلو استادت کسیو جمع کن.یعنی به دنبال فرصت باش کسی بهت توهین کنه و تو حسابی از خجالتش درای تا بقیه حساب کار دستشون بیاد.اگه هم کلاسیاتم باشن چه بهتر
  امتحان کن بعد ببین چه حس خوبی پیدا میکنی

 31. لیلا says:
  text for dislike(1) text for like(15)

  خوشبحالتون اگه جایی من بودین چیکار میکردین من انقد از سن ۱۴ سالگی با مشکلات دست و پنجه نرم کردم خودمو از بین بردم بخدا. ناراحتی قلبی هم تازگی ها پیدا کردم خلاصه دعا کنین که مشکلات جزی دارین مثل من نیستین

 32. علی says:
  text for dislike(3) text for like(11)

  لطفا کمکم کنید من فقط ۱۳ سالمه.چند نفر از فامیل هامون به من لقب های زشت و کثیف می زارن من هم هیچ کاری نمی تونم بکنم چون که آن ها بزرگ تر من هستند. لطفا کمک کنید

 33. نسیم says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  سلام.من یه دانشجوی ترم یکم که ۴تا دوست همین امسال پیدا کردم. اوایل رفتارشون بهتر بود ولی الان احساس میکنم تحقیر میشم.و اینکه تو دانشگاه جلوی پسرا با بی احترامی باهام برخورد میکنن.و یا ژست دستوری میگرن.تا اینکه امروز اینو مطرح کردمو گفتم که ب ای بار اخر میگم اگر کسی بازم جلوی پسرا بی احترامی کنه بهم تضمین نمیکنم کا چه رفتاری از خودم داشته باشم.جلوی پسرا مراعات کنید.بیشتر فکر میکنم میخوان ب پسرا نشون بدن که خیلی سرن و دیگران ازشون دستور میگیرن.الانم ب من گفتن که میسوزم…و کلا رابطم باهاشون بهم خورده.نمیدونمم کار درسوی کردم یا علط.راهنماییم کنید لطفا

 34. عبدالباسط به علی says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  علی جان اصلا به این فکر نکن که چون اونها از تو بزرگترن مجبوری جولوشون کوتاه بیای .. بزرگتری که ادب نداشته باشه شایسته احترام نیست.. دفعه بعد وقتی حرف بدی زدن.. اعتماد به نفستو حفظ کن..قیافتو کاملا جدی بگیر .. نه حالت شلی…. نه هم این که بد دهنی کنی و جذبه نشون بدی.. همین که محل نزاری بهشون و اگه تونستی با قاطعیت بهشون بگی .. از خودتون خجالت بکشید ناسلامتی بزرگترید … واقعا که . کافیه

 35. عبدالباسط says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  دفعه بعد که کلا کسی خواست بهت دستون بده . قاطعانه. بگو ..بله؟ مگه خودت پا نداری؟! دست نداری ! برو خحالت بکش ! با این وضعیتت چطور میخوای شوهر تور کنی واسه خودت.:-P.. من مثل شمام همیشه نظر اول که با کسی صمیمی نشدم ..قیافم جوریه که همه ازم حساب میبرن حتی تو دوران مدرسه مدیر و معلمها بهم احترام میزاشتن. اما بعدش که خودمو شل میگرفتم خراب میشد و بر عکس …
  حالا یاد گرفتم جواب قاطعانه بدم و با احترام… و شوخی با احترام.. هیچوقت واسه کسی خودت رو شل نگیر.. که بگی این یکی دیگه اشکال نداره… با همه متعادل باش . شوخی و صمیمیت جای خود .. ولی بزار همیشه انتظار حرفهای جدی و قاطعانه هم داشته باشن. !
  موفق باشی..:-) .جولوشون این قیافت رو به خودت بگیر :-I
  😉

 36. مبینا says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  من حالا به این نتیجه رسیدم که اگه به دیگران محبت کنی یا به اونها احترام بذاری اینرو از سادگی ما میبینن و پررو میشن باید از روش های دیگه استفاده کرد……..

 37. دلارا says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  عاااالی . تشکر

 38. دلارا says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  سلام ببخشید حالا فکر کنید که با کسی قشنگ برخورد کردیم به اون احترام گذاشتیم بعد اون بیش تر سواستفاده میکنه تازه بیش تر بی احترامی میکنه تو هر موضوعیم دخالت میکنه حالا باید چی کار کنیم؟؟

 39. رضا says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سلام،من به یک راه حل جالب رسیدم برای اینکه دیگران بهت احترام بگذارندسخنرانه ماهری باشید به طورعجیبی تاثیرگذاریش بالاترازمعیارهای رفتاری دیگه است.اینوهم اضافه کنم یه سری جملاتی است کوتاه ولی پرازسیگنال برای مخاطب!به غیرازاحترام مرزبندی خیلی مهمه به علاوه سعی کنیدیک ابرشخصیت پیداکنیدوباهاش دوستی برقرارکنید(برای کسب تجربه).

 40. شیما says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  سلام به نظر من بهترین راه حل اینه که نباید پخمه بود اگه پخمه باشی دیگران میخورنت هر کی باشه باید جوابشو داد نباید سکوت کرد با حالتی بگین که طرف متوجه اشتباهش بشه نه اینکه سکوت کرد من تجربش کردم که دارم میگم من الان دارم رشته حقوق میخونم وقتی همکلاسی هام با من بد حرف میزنن جوابشونو میدم طوری که حساب کار دستشون بیاد نمیزارم ضایعم کنن جواب استادم طوری میدم که از حرفی که زد پشیمون شه با احترام میگم ولی حرفمو رک میگم اخراج کنن مدرسه پره مگه اونا خیلی از ما سر ترن اونا یه زمانی از ما هم بدتر بودن اومدن دانشگاه شاخ شدن مثلا باید دهن چنین ادمایی رو گل بمالیم تا خفه شن و سکوت کنن

 41. AydIn says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  بنظر من اگه واقعا میبینی کسی باعث ناراحت کردنت میشه تو زندگیت تا میتونی ازش خودتو دور کن چون واقعا خیلی رو زندگیت تاثیر میزاره یه مدت اینکارو بکنید اگه جواب نداد فقط در حد یه دوستی ساده باشه بازم شروع به اون کارا کرد ازش بخوایین که همونطور که شما با احترام باهاش حرف میزنید باهاتون حرف بزنه مگه نه بهش بگین شما هم میتونید اینطوری رفتار کنید اما اینکار راه حل درستش نیست

 42. یک دوست says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  سلام هم میهنان خوب و ارجمند.
  من تازه به این نتیجه رسیدم که اگر کسی قصد آزار و اذیتت رو داشت و بهت بی اعتنایی و بی احترامی کرد اصلا رو خودتون نیارید،چونکه این امر باعث میشه که اون شمارو یک انسان قوی بدونه و تلاش مجدد نداشته باشه که شما رو آزار بده،و علاوه بر این کار بهش احترام هم بذار و سلامشون هم با احترام بکن.جواب سلام واجبه و اگر جواب نداد بی شخصیتی اون طرف رو میرسونه بنابراین اگر جوابتون هم نداد درواقع اون خودش رو جلوی جمع حقیر کرده نه شما.بعد برای این که این خلا جبران بشه باید فعالیت هایی رو انجام بدیم مثلا اگر در دانشگاه اینجور شخصی هستن در فعالیت های علمی شرکت کنیم یااینکه زوه نویسی کنیم جوری بشه که اون مجبورا با ما روبرو شه و مارو اینجور شخصی ببینه شخصی متین،فعال و دوست داشتی و احترام گذار.
  این خودش میتونه وقت گیر باشه،اما دراین مدت باید روی خودمون کار کنیم تا فکر اون شخص از ذهنمون بره.

 43. امیر حسین says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  نوجوان۱۳ساله هستم. در کودکی با بچه ها بازی میکردم و تا ۱۱سالگی در کنار بچه ها بودم .
  دوسال است هرچه از بچه ها دوری میکنم باز هم همه به دید یک بچه به من نگاه میکنند و واقعا از این موضوع رنج میبرم. لطفا کمکم کنیید.
  ***ممنون***

 44. لیلا says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  حساس نباش.در مقایسه با یک فرد ۵۰ ساله،فرد ۴۰ ساله هم بچه است.سنت که بالاتر برود می فهمی.

 45. Elham says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  سلام ممنونم از همه به خاطر تجربیاتشون که گفتن..من خودم اعتماد به نفس رو موجب احترام میدونم. و بهتون توصیه میکنم که همیشه با خودتون رو راست باشین و به حرف بقیه اصلا اعتنا نکنین مهم اینه شما به اون چیزی که خواستین رسیدین..

 46. مافی says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  سلام
  من یک نفری را میشناسم که ادم بسیار ضعیف و ناتوانی در زمینه کار خودش هست و متاسفانه از هرنوع رانت و پارتی استفاده می کند تا به پست و مقامی برسد و البته موفق هم بوده یادم هست در یک انخابات ۱۰۰ نفره حدود ۶۰ نفر به این شخص رای دادند و جالبه شش نفر دیگر هم بودند و تواناترین شخصم که از همه با سواد تر و جدی تر بود ۴ رای اورد این شخص به همه احترام میزاره همه را راضی می کنه و با ظاهر فریبندش سر همه کلاه میزاره جالبه همه هم اینو میدونند ولی میگن ادم خوبیه
  نمیدونم چرا عقل کلی ما مردم و ان هم قشر تحصیل کرده پایین هست یارو اگر بگه شب روزه همه میگن ایشون راست میگه فقط ظاهر بسیار بمال و فریبنده ای داره اما همه کار میکنه

 47. میلاد says:
  text for dislike(1) text for like(0)

  ممنونم مافی

 48. maryam says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  من چند وقته از برخورد دیگران بشدت ناراحتم .من خیلی آدم خوش برخوردیم همیشه هم لبخند به لبم اما بعضیا سواستفاده میکنن هر چی تو دهنشونه میگن بهم البته با لبخند تو خونه خیلی خوبه اوضام ولی تو بیرون از خونه نمیتونم جواب بدم همش ساکت میمونم از خودم بدم میاد که جواب یه مشت آدم نفهم رو نمیتونم بدم همش خودخوری میکنم خدایا خسته شدمدلم میخواد یجوری رفتار کنم هیچکس نتونه بهم بی احترامی کنه ولی نمیدونم چیکار کنم……

 49. reza says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  پول پول پول پول پول احترام خوشبختی راحتی همچی میاره هرکی میگه نمیاره دروغه

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *