۱۰ روش برای ادای دین در برابر سرزمین مادری

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. رضا says:
  text for dislike(1) text for like(17)

  در پناه خدای متعال، زنده باد ایران.

 2. شیما says:
  text for dislike(1) text for like(6)

  “هوای هموطنان خود را داشته باشید.”
  خداییش ایرانی هایی که فعلا دیدم این جور هستند با اینکه دوستم که مدتی خارج زندگی کرده بود می گفت هر جا ایرانی دیدی فرار کن و این پیش زمینه من رو بسیار ناراحت می کرد. امیدوارم همه جا همین طور باشند.
  همه جای دنیا مردم خوب و بد داره ولی دلم می خواهد که به مردم شریف خودم خدمت کنم. کاشکی که قدر همدیگر رو بدونیم و نقطه ای مثبت تو زندگی همدیگه باشیم حتی با یک لبخند ساده، حتی با یک تشکر برای کاری که طرف وظیفه اش هست و داره براش پول می گیره! همه اش به خودمون بر میگرده. تمام حس های خوبی که به اطرافیانمون بدیم نتیجه اش رو می بینیم.
  مردم جایی که هستم خیلی مهربون هستند حالا از هر کشوری از هر قوم و نژادی. ولی هر وقت ایرانی می بینم چنان ذوق می کنم که نگو. هممون هم دوست داریم همش به هم کمک کنیم. دور هم باشیم. ولی تو ایران قدر همین لحظات با هم بودن رو نمی دونستیم. الان شما که با هم هستید خیلی قدر هم وطن هاتون رو بدونید و سعی کنید زندگی رو برای هم خوشایند کنید. دوستتون دارم و دلم می خواد که مردم سرزمینم شاد ترین و موفق ترین مردمان باشند. تغییر رو تک تک ما ها باید ایجاد کنیم نه اینکه صبر کنیم سران مملکت انشاالله روزگاری کشور رو گلستان کنند.

 3. سام says:
  text for dislike(11) text for like(2)

  من زاده زمینم. آزاد آفریده شدم و جبر جغرافیایی منو متعلق و مملوک جایی نمی‌کنه. سرزمین من جائیه که در آن زمینه‌های رشد و بالندگی منو فراهم می‌کنه و من خودم رو در برابر چنین مکانی مسئول می‌دونم.

  • رزز says:
   text for dislike(1) text for like(0)

   دمت گرم ۱۰۰ باهات موافقم.میهن پرستی نوعی سواستفاده سیاست از مردم است.

   • علی says:
    text for dislike(0) text for like(1)

    با نظر شما مخالفم! میهن پرستی یکی از زیبا ترین و انسانی ترین احساسات انسانیست از نظر من ، همانند عشق مادر به فرزند و بالعکس و در واقع موتور محرک انسان ها برای ایجاد پیشرفت و ترقی در جوامع خودشون محسوب میشه از نظر من و قطعا میهن پرستی جدای از ناسیونالیسم افراطی و اینگونه موارد هست. زیرا که میهن تنها شامل محدوده ی جغرفیایی مشخص نمی شود و شامل یک محدوده ی فرهنگی و آیینی و فکریست که موجب تعلقات روحی و فکری و عاطفی انسان رو فراهم می کند . تمام مناظر و خاطراتی که برانگیزاننده ی احساسات خوب و زیباست. حس تعلق و متعلق بودن به یک فرهنگ و یک آیین منجر به ایجاد حس هویت در انسان می شود که بسیار پایه ای و اساسیست و در سایه ی چنین انسان هایی است که جامعه ی انسانی در دنیا زیبایی و پویایی خودش رو حفظ می کنه.
    من ایران رو عاشقانه دوست دارم و تلاشم رو برای هرچه زیبا تر و بهتر کردن سرزمینم انجام خواهم داد ….

  • ایرانی says:
   text for dislike(0) text for like(0)

   اگه همه مثل شما فکر کنن دیگه هیچ سرزمینی وجود نخواهد داشت که زمینه های رشد و بالندگی تو رو فراهم کنه. چون مردم اونجا هم اگه مثل شما آماده خور باشن باید دنبال جایی باشن که زمینه های رشد اون ها رو فراهم کنه و در نتیجه یک دور باطل به وجود می یاد که هیچ جا آباد نمیشه. ضمن اینکه اونجایی که تو ذهنت هست اگه بری می بینی که تو رو به خاطر زاده شده در جای دیگه ای در حد و اندازه های خودشون نمی بینن. پس چه بهتر که انسان سرزمینی که متعلق به پدران و نیاکان خودشه رو آباد کنه تا بره باغچه ی یکی دیگه رو بیل بزنه که پس فردا بچه های همون ادم نسبت به بچه های تو فخر بفروشن.

 4. نیما کوهساران says:
  text for dislike(0) text for like(5)

  منم قبلا این ایده رو داشتم ، شاید باورتون نشه که دو سال بهش فکر کردم اما فهمیدم آدم باید وطن پرست باشه ، بشرطیکه نژادپرست نباشه
  پس با احترام ، من مخالفم با نظرت
  ضمن اینکه فکرکنم نظرت احساسیه ، ابتداگفتی من زاده زمینم و جبرجغرافیا تو رو مملوک جایی نمیکنه اما بعد گفتی سرزمین داری و خودتو برابرش مسئول میدونی و سرزمینت جاییه که تو نظرت نوشتی.
  اگه فلسفیش کنی منم هزاردلیل میارم که سرزمینت اونجا نیست.

  • علی says:
   text for dislike(0) text for like(1)

   با شما موافقم ، زیرا چنین تفکری که دوستمون در بالا مطرح کردند منجر به ایجاد رنج های عظیم بشری شده (همانطور که ناسیونالیسم افراطی و نژاد پرستی مضموم هست و موجب فجایع بزرگ بشری و دردهای فراوان برای بشریت و انسان های فراوانی شده ، عدم اقتدار ملی و نداشتن یک سرزمین با توان بالا برای محافظت از مردمانش نیز باعث فجایع و جنگ های فراوانی شده … ) این تفکر به نوعی نان به نرخ روز خوریست و اینکه هرکجا آش بیشتر و بهتری بدهند ما زیر پرجم آنجا سینه می زنیم ! … بنا بر مطالبی که عرض کردم میهن پرستی یکی از ویژگی های نیک انسانیست و در محدوده ی اخلاقیات متعالی جای می گیرد.
   و دیگر اینکه اگر همه مانند «سام» فکر کنند ، کشور ما ایران هیچگاه پیشرفت نخواهد کرد زیرا جامعه را من و شما و در واقع افکار من و شما می سازد …

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *