www.mardoman.net

توجه: استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت مردمان در مجلات، روزنامه ها، سایتها و برنامه های تلویزیونی با ذکر منبع آزاد است.

روشها و نکات مفید برای افزایش قد بصورت طبیعی

در این مقاله سعی بر این بوده که به کلیه سوال های شما درمورد قد و افزایش قد انسان پاسخ دهیم. برای این منظور به توضیح عواملی که بر رشد قد انسان تاثیر دارند پرداخته ایم. شاید سوال خیلی از شما باشد که چطور می توان رشد را در بدن تحریک کرد. خیلی ها به دنبال راه هایی برای بلندتر کردن قدشان هستند. در اینجا اطلاعات لازم را برایتان گرد آورده ایم.

یکی از دغدغه های خیلی افراد امکان رشد قد پس از بلوغ است. خوب البته پوشیدن کفش های پاشنه بلند یکی از این راه هاست اما تکنیک های مُد خاصی وجود دارد که اگر درست رعایت شوند به بلندتر دیده شدن قد کمک می کنند.

سعی ما بر این بوده که به سوالات مربوط به این موضوع تا حد امکان پاسخ دهیم و از شما نیز تقاضا داریم نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

1-     چه عواملی بر رشد قد انسان تاثیر دارند؟

قد با مجموعه پیچیده ای از ژنتیک و محیط تعیین می شود. قانون اصلی آن را می توان به شکل زیر تعریف کرد:

(ژنتیک + هورمون ها + تغذیه) – استرس

2-     چه زمان قد کشیدن ما متوقف می شود؟

از نظر ژنتیکی طوری برنامه ریزی شده ایم که پس از اتمام دوران بلوغ قد کشیدن متوقف شود. در این نقطه، فعل و انفعالات پیچیده ژن ها، موادمغذی و هورمون ها به اوج خود می رسد. وقتی ژن ها با همکاری هم رشد بدن را به نقطه ای رساندند که قادر به تولید مثل باشد، هدف رشد به اتمام رسیده است. این اتفاق به طور متوسط در سن 16 سالگی برای دختران و 18 سالگی برای پسران می افتد.

3-     آیا پس از اتمام دوران بلوغ هم  قدمان بلندتر می شود؟

شواهد بسیار کمی از رشد قد بعد از دوران بلوغ دیده شده است. انسانها معمولاً در دوران کودکی سریعترین رشد را دارند. همچنین در دوران بلوغ نیز به خاطر جهش های رشد، رشد سریعی  دارند.

4-     جهش های رشد چیستند؟

جهش رشد اصطلاحی است که برای افزایش سریع قد و وزن به کار می رود که معمولاً در دوران بلوغ اتفاق می افتد. کودکان در دوران نوجوانی به بالاترین حد قد دوران بزرگسالی خود می رسند. این رشد قابل توجه، از قسمت های خارجی بدن شروع شده و به قسمت ها داخلی تر ادامه می یابد. دست ها و پاها اولین جاهایی هستند که بزرگ می شوند. نیاز به کفش های تازه اولین نشانه تجربه جهش رشد است. دومین ناحیه بدن، طول پاها و دست ها است که بلندتر می شود. و آخر ستون فقرات ما رشد می کند. آخرین رشد پهن تر شدن سینه و شانه ها در پسران و پهن شدن لگن و ران ها در دختران است.

5-     چه نوع رژیم غذایی به افزایش قد کمک می کند؟

یک رژیم غذایی سرشار از موادمغذی که شامل میوه ها و سبزیجات، لبنیات، سیریال، گوشت و میزان کافی آب باشد موجب تقویت فرایند طبیعی افزایش قد می شود.

6-     آیا خواب در رشد انسان تاثیر دارد؟

بهره بردن از میزان کافی خواب برای عملکرد خوب هورمون های رشد ضروری است. نداشتن خواب کافی می تواند میزان هورمون رشدی که بدن تولید می کند را کاهش دهد.

7-     هورمون های رشد چیستند؟

هورمون رشد انسان ماده ای است که توسط ساختاری نخود مانند که در عمق مغز درست پشت چشم ها وجود دارد تولید می شود. این ماده معمولاً طی ساعات اولیه خواب و پس از ورزش تولید می شود. عملکرد این هورمون ها تحریک و تقویت رشد در بدن انسان تا اتمام دوران بلوغ است.

8-     آیا مصرف هورمون رشد باعث بلندتر شدن قد می شود؟

مصرف هورمون رشد فقط طی سالهای شکل گیری موثر هستند. مصرف بیش از حد آن به صورت مصنوعی موجب رشد غیرطبیعی و نامناسب می شود. این واژه توسط تولیدکننده های مختلف مورد استفاده و سوءاستفاده برای فروش محصولات خود که ادعای تقویت رشد را دارند، قرار گرفته است. واقعیت این است که فروش داروهای هورمون رشد شدیداً تحت کنترل است و فقط توسط متخصین تجویز می شود.

9-     آیا داروهایی وجود دارد که به افزایش قد پس از بلوغ کمک کند؟

هیچ دارویی وجود ندارد که موجب افزایش قد پس از دوران بلوغ شود. محصولات زیادی در بازار امروز همچنین ادعایی دارند اما همه آنها هیچ سند و مدرک علمی نداشته و فاقد اعتبارند.

10- آیا تمرینات کششی به افزایش قد کمک می کند؟

برخی تمرینات کششی به افزایش قد در دوران بلوغ کمک می کند. پس از دوران بلوغ، این تمرینات فقط به اصلاح فرم و شکل بدن افراد بزرگسال کمک می کند. در خیلی افراد قوز پشت موجب کوتاه نشان دادن قد می شود و در همه سنین می توان با اصلاح چنین مشکلاتی قد را تا چندین سانتیمتر بالاتر برد.

11- آیا تنفس صحیح بر افزایش قد تاثیر دارد؟

تنفس صحیح باعث می شود اکسیژن لازم برای رشد در اختیار بدن قرار گیرد. فقط تنفس عمیق تنفس موثر به شمار می رود.

12- چطور می توان با عمل جراحی قد را بلندتر کرد؟

عمل های جراحی زیبایی افزایش قد پاها می تواند تا چندین سانتیمتر قد را بلندتر کند که البته عملی بسیار پیچیده، گران و دردناک است که نیاز به زمان ریکاوری طولانی دارد. در برخی مراکز ابتدا ارزیابی می کنند که بیمار تحمل دوران ریکاوری را دارد یا خیر بعد به انجام عمل می پردازند.

13- قد متوسط برای مردان و زنان چه میزان است؟

قد متوسط به نسبت محل زندگی افراد متفاوت است. یک فرد با قد متوسط در هلند شاید در ژاپن بلندقد به حساب آید.

14- آیا درست است که نسل حاضر از نسل های قبلی بلندقدتر شده است؟

به نظر می رسد که بین رشد اقتصادی و قد انسانها ارتباط مستقیم وجود دارد. یک زمانی تصور می شد که آسیایی ها کوتاه قد هستند اما امروز به نظر می رسد که قد متوسط چینی ها و سایر آسیایی ها به طرز قابل توجهی بالا رفته است. رشد انسان به تسهیلات پزشکی، مراقبتی و غذایی بهتر پاسخ می دهد. در جدول زیر می توانید افزایش قد متوسط را در 150 سال گذشته مشاهده کنید.

1850

2000

امریکا (سفید پوستان)

Cm 172

Cm 177

امریکا (سیاه پوستان)

Cm 167

Cm 174

کانادا

Cm 169

Cm 177

سوئد

Cm 167

Cm 179

آلمان

Cm 167

Cm 177

انگلستان

Cm 164

Cm 174

دانمارک

Cm 164

Cm 182

چک

Cm 164

Cm 179

هلند

Cm 164

Cm 182

فرانسه

Cm 162

Cm 174

 

15- وزن ایدآل باتوجه به قد چه میزان باید باشد؟

با حساب تخمینی وزن ایدآل مردها به طریق زیر محاسبه می شود:

برای 152 سانتیمتر اول وزن باید 48 کیلوگرم باشد. و برای هر 5/2 سانتیمتر اضافه 2 کیلو و 700 گرم به آن اضافه می شود.

وزن ایدآل خانم ها نیز به این طریق محاسبه می شود:

برای 152 سانتیمتر اول وزن باید 45 کیلوگرم باشد و برای هر 5/2 سانتیمتر اضافه 2 کیلو و 200 گرم اضافه می شود.

16- آیا بدنسازی از رشد قد جلوگیری می کند؟

هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات این گفته وجود ندارد. افرادی مثل دیوید رابینسون، شاک اونیل، آرنولد شوارتزنگر و بسیاری دیگر هستند که بدنسازی را از سنین پایین شروع کردند و بااینحال قدی بالاتر از حد متوسط داشتند.

17- چطور می توانم قد ستاره محبوبمان را بفهمیم؟

با جستجو بیوگرافی مربوط به ستاره مورد نظرتان در اینترنت خواهید توانست قد و وزن او را نیز پیدا کنید.

18- چه روش هایی در لباس پوشیدن باعث می شود قدبلندتر به نظر برسیم؟

بلندقد و لاغر به نظر رسیدن هنری است که با پیروی از چند تکنیک قابل دستیابی است. در این مورد می توانید به مقالات مرتبط سایت در بخش مُد مراجعه کنید.

19- قدگرایی چیست؟

قدگرایی نوعی تمایز براساس قد انسان است که به خاطر اندام بلند یا کوتاه کسی به او لقب داده می شود. افراد کوتاه قد معمولاً در فرصت های شغلی از مزایای کمتری برخوردارند. برای اکثر خانم ها قد مردان در جذابیت آنها نقش بسیار مهمی ایفا می کند. همچنین یکی از علل زمینه ای قتل عام رواندا به شمار می رود که در آن تقریباً یک میلیون انسان کشته شد. باور بر این است که یکی از دلایل اینکه قدرت سیاسی توسط بلژیکی ها به اقلیت توتیس داده شد به خاطر قد بلند آنها بوده است که آنها را به نظر برتر و شایسته تر برای حکومت نشان می داده است. کاندیداهای قدکوتاه در انتخابات هم شانس کمتری دارند. از 54 انتخابات ریاست جمهوری امریکا فقط 13 کاندیدای پیروز از بقیه کاندیداها کوتاه تر بوده اند.

20- آیا فضانوردان در فضا قدبلندتر می شوند؟

ازآنجا که در فضا جاذبه وجود ندارد، استخوان فضانوردان  کمتر به هم فشار آورده و درنتیجه به خاطر این واقعیت قد آنها کمی بلندتر می شود.

 توجه: نظرات ارائه شده توسط کاربران صرفاً دیدگاه شخصی آنها بوده و سایت مردمان هیچگونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد. لطفاً اگر نظری حاوی مطالب توهین آمیز و سایر موارد ناشایست است برای گزارش آن روی لینک مقابل کلیک کنید: گزارش

  • ارسال مقاله
  • چاپ
  • آرشیو مقالات مد و مسائل زندگی
  • امتیاز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌هاعلاقه مندی


Bookmark and Share

ارسال برای دوستان


آدرس ایمیل گیرنده:
نام شما :

نظرات

Mehdi ir ۱۱:۰۵ - ۸۹/۰۸/۲۴
33
21

مطلب فوق العاده سودمندی بود،من که استفاده کردم... خیلی خیلی ممنونم ;)

ستاره ir ۰۳:۴۱ - ۸۹/۰۸/۲۵
39
18

من قد کوتاهم یعنی 157 بیشتر نیستم ولی اصلا از این موضوع ناراخت نیستم ولی بابت وزنم خیلی زیاد ناراحتم من 55 کیلو وزن دارم با ید بشم 50 نمیشه هر کاری بگین کردم ولی نشد که نشد . ترو خدا یکی کمک کنه ما بتونیم این 5 کیلو رو کم کنیم . یه رژیمی یه چیزی خلاصه خدا خیرتون بده . البته به فکر عمل جراحی هم افتادم ولی راستش می ترسم.

پاسخ ها

حمید ir ۱۱:۰۰ - ۹۲/۰۳/۰۲

به نظر من باید روزانه 15 دقیقه دو بری

hamid ir ۰۳:۵۷ - ۹۲/۰۶/۰۴

ای بابا میخوای چه کار حالا 5کیلو هم اضافه تر به جایی بر نمیخوره

دکتر فدایى tr ۰۲:۱۷ - ۹۴/۰۱/۰۳

دوست عزیز سلام، تصور شما اشتباس در واقع وزن زیاد میتواند معنى خوش هیکلى بدهد مثلاً ورزشکار زیبا اندام با قد ١٨٥ میتواند ٩٥ کیلو باشد این به این سبب است که ٥٠٠ گرم عضله اندازه کف دست شما و ٥٠٠ گرم چربى بزرگتر از حجم دست شماست. چیزى که مهم است درصد چربى است که با توجه به قد جنسیت و سن میشود در مراکز علمى اندازه گیرى کرد.

سمیرا ir ۰۲:۰۲ - ۸۹/۰۸/۲۶
46
14

به نظر من هیچ چیزی مثل ورزش کردن باعث تناسب اندام نمیشه من خودم 175 قدمه و 65 وزنمه و تناسب انداممو مدیون شنا کردنم هستم به ستاره جونم پیشنهاد می کنم با ورزش وزنتو کم بکون چون ورزش نمیذاره بعد از کم شدن وزن بدنت افتاده و شل بشه

یه دوست ir ۱۰:۲۹ - ۸۹/۰۸/۲۷
36
11

توصیه به ستاره واسه کم کردن وزن: ۱- جیپس، پفک، شیرینی، و کلا هر جور هله هوله مثل اینا رو به کلی بذار کنار. به اینا میگن غذای اشغال یا junk food ۲- روزی ۸ تا ۱۰ لیوان آب بخور. خیلی وقتا دلیل احساس گرسنگی به خاطر کمبود آب بدن هست. وقتی ۱ لیوان آب بنوشی، احساس گرسنگی هم برطرف میشه. ۳- گوشت ،سیب زمینی، و برنج را از برنامه شام شب حذف کن و بجاش سالاد، سبزیجات و میوه رو جایگزین کن. اولش ممکنه سخت باشه و چند ساعت بعد از شام احساس گرسنگی کنی، ولی بعد از ۱ هفته عادت میکنی. ضمن اینکه شب هم راحت تر میخوابی و صبح با احساس بهتری بیدار میشی. ۴- روزی فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورزش پر تحرک انجام بدی،کلی کالری میسوزونه. ۱۰۰ جور حرکت مختلف هست که میتونی توی اتاقت انجام بدی بدون نیاز به هیچ وسیله و ابزار ورزش. ۶- حتما خواب کافی در طول شب داشته باش و صبح هم حتما صبحانه بخور حتی اگر یه لیوان شیر یا آب میوه خالی باشه. صبحانه کمک زیاد به کنترل وزن میکنه.

مهدا ir ۰۹:۵۰ - ۸۹/۰۹/۰۱
27
10

mah بسیار جالب بود.چیزی که برای آدم ضروری تر از قد بلند داشتنه،اعتماد به نفسه.من دوستی دارم که قدش بلنده و وزنش هم متناسبه،اما مدام می گه به نظرت من زیادی لاغرو دراز نیستم؟!!! و دوست دیگم با 150 قد آخر اعتماد به نفسه!!!!!

هلن ir ۰۱:۱۱ - ۸۹/۰۹/۰۳
24
18

ستاره جان میتونی بعد از صرف غذا آدامس بجوی خیلی کمک میکنه یا بعد از ورزش شیر بخوری.

Maria ir ۱۰:۳۶ - ۸۹/۰۹/۰۳
10
12

doroste ke kheyliha dos daran ghad boland bashan vali ghade hame baham yeksan nist, be aghide man har shakhsi motanaseb ba ghadesh vaznesho contolol kone va khosh heykalo khosh lebas bashe khodesh ziba va maghole

niloo ir ۱۱:۰۹ - ۸۹/۰۹/۱۱
24
12

به نظر من هر کی دوست داره وزنش کم بشه باید قندو شکرو از برنامه غذایش کم کنه

پاسخ ها

مهدی ir ۰۷:۰۹ - ۹۳/۰۱/۱۴

نظر شما کاملااشتباه است چون بدن به همه چیز نیاز دارد

نیکی ir ۱۱:۵۴ - ۸۹/۰۹/۱۱
18
9

من جثه ریز جثه هستم و قدم 155.نامزدم هیکل درشته و قدش 182.البته نسبت به قدم وزن و اندام خوبی دارم.اما نگرانیم اینکه بعد از ازدواج، من و همسرم رو با هم مقایسه کنن و بگن فیل وفنجونن به نظر ما چه کار کنم درشتت و بلندتر بشم و یا به نظر بیام؟

پاسخ ها

فرشاد ir ۰۴:۴۲ - ۹۱/۰۳/۲۰

گور پدر حرف مردم! تو واسه خودت زندگی می‌کنی یا دیگران

سعید ir ۱۲:۱۸ - ۸۹/۱۲/۰۳
29
25

من صبحها قدم 178 وشبها 176 میشه چرا؟ میخام نچرال ولز بخرم . تاثیر داره؟

پاسخ ها

شیوا ir ۱۱:۴۳ - ۹۲/۰۵/۱۹

سعید جان اصلا این کار رو نکنی ها دایی من کرده الان مشکل جنسی داره.

یاسین ir ۰۱:۵۵ - ۹۳/۰۵/۰۳

سعید جان این حرفتو منم شنیدم فک کنم بخاطر اینه که شب فشاری به مهره های ستون فقرات نمیاد اما چون در طول روز ما بیشتر ایستاده یا نشسته ایم اون فشار باعثه کوتاه شدن قد میشه

امید ir ۱۲:۴۲ - ۹۰/۰۴/۱۴
26
12

من پسری هستم 18 ساله ؛ لطفا اندازه ی استاندارد قد در این سن بگید ؛ مرسی؛ من قدم 1/70

پاسخ ها

مهیار ir ۰۲:۲۸ - ۹۲/۰۷/۲۳

داداش 10 سانت کم داری 180 متوسطته چون سال اخر رشدته اقدام کن رفیق!

فلافل ir ۰۳:۳۱ - ۹۰/۰۸/۱۵
19
12

بنده ای خداها من قدم 1.96 هیچ گلی به سرم نزدم که چی البته اعتماد به نفسم بدک نیست آبی رو گرم میکنیم .

حقیر ir ۰۳:۳۴ - ۹۰/۰۸/۲۳
17
17

من قدم 70/1 هست... از این بابت کلی احساس حقارت میکنم راستی من 23 سال دارم راهی هست که 5/4 سانت افزایش بدم؟

مهبد ca ۰۴:۴۱ - ۹۰/۱۱/۱۳
26
15

خیلی ممنون.الان من 16 سالمه دارم بدن سازی میرم خیلی گیج شدم یکی میگه قد میسوزه یکی میگه نمیسوزه:(

نسترن ir ۰۶:۵۵ - ۹۰/۱۲/۰۶
25
14

سلام من قدم150متولد3/10/75میخوام ببینم امکان داره قدم بلندتربشه

پاسخ ها

قاسم ir ۱۲:۰۱ - ۹۱/۰۵/۰۸

آره 100% قدت بلند میشه . فقط اینکه یحویی قد میکشیو خیلی قد بلند میشی .

وحید ir ۰۴:۴۹ - ۹۲/۰۶/۱۱

نسترن خانم منم متولد 75هستم قدم160رفتم پیش دکتر گفت دیگه هیچ راهی نداره قدت کوتاه میونه چون سن استخونیت تکمیل شده!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

کوثر ir ۱۰:۲۷ - ۹۱/۰۱/۲۰
11
7

خیلی ممنونم.مطلب خیلی خوبی بود.....من استفاده کردم....میسی:)

پاسخ ها

یونس ir ۰۴:۱۵ - ۹۳/۰۷/۲۷

وحید جان دکتر از خودش گفته،شما میتونی با آویزون شدم روزانه چند بار هر بار 50تا60ثانیه قدتو بلند تر کنی که إن شاءالله 10تا20سانت قد میکشی ،و خوردن روزانه 1 انجیر و 7 عدد زیتون رو فراموش نکن

آرش ir ۰۳:۱۷ - ۹۱/۰۲/۰۴
21
6

سلام من قدم 178 هست می خوام 3سانت دیگه بلند شم یه راه حل کاملا موثر می خوام 18 سالمه ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

آرمین us ۰۷:۵۷ - ۹۱/۰۲/۰۴
17
10

سلام من 18سالمه 172 قدمه_میخوام بدونم قدم بلندتر میشه یا نه؟

ع ir ۰۱:۱۳ - ۹۱/۰۳/۰۶
20
10

من 15 سال دارم 164 است آیا به 179 میرسم

پاسخ ها

alireza ir ۰۳:۵۱ - ۹۲/۱۱/۲۲

آخر رشد پسرا 18 سالگی یعنی از 16سالگی تا 18 سالگی رشد کم تر میشه و در 18 سالگی به اتمام میرسه ولی در دختر ها آخر رشد 16 سالگی یعنی از 15 سالگی تا 16 سالگی رشد کم تر شده و به اتمام میرسه.

میلاد us ۰۴:۲۷ - ۹۱/۰۴/۱۲
23
13

سلام من 19 ساله هستم قدم 170 می خواستم بدونم قد طبیعی تو ایران چقدره وایا جای رشد دارم یا نه

احسان ir ۰۱:۴۳ - ۹۱/۰۴/۱۷
18
13

سلام من20سالمه قدم 180 سانته به نظر شما کوتاهه؟خودم دوست دارم بین185تا190 باشم راهی هست؟

محمد ir ۰۴:۳۳ - ۹۱/۰۴/۳۱
18
15

من14سال و4ماهه هستم وقد من156سانته ایا تا18 سالگی به 180سانتی متر میرسم

پاسخ ها

معصومه ir ۱۲:۴۰ - ۹۱/۰۵/۲۵

اگه تغذیه درست داشته باشی و ورزش رو از برنامه ات خذف نکنی! چرا که نه؟؟1

arman ir ۰۳:۵۹ - ۹۲/۱۰/۱۹

اگه خانوادت قد بلند باشن میشی

میترا ir ۰۱:۴۳ - ۹۱/۰۵/۱۰
37
9

دختراوپسرای گل توجه بفرمایید خوشبختی و زیبای شخصیت ارزشش خیلی بالاتراست .سعی کنید در همه حال اعتماد بنفس خود را حفظ کنید چون سلامتی روان هم به نوع خودش خیلی مهم است .

خدا خیر بده ir ۱۲:۳۷ - ۹۱/۰۵/۲۵
6
7

به عمل جراهی اصلا فکر نکن به نظرم همیشه پیاده رویکن رژیم بگیر برو این سایته http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=181513 بای

سامان eu ۰۹:۳۹ - ۹۱/۰۵/۲۶
25
25

سلام من قدم 203 سانتی متره هیچ سودی برام نداشته غیر از اذیت

پاسخ ها

نیلوفر ir ۱۲:۵۲ - ۹۴/۰۷/۲۰

خوش به حالت کاش 17 سانتشو میدادی به من تا بشم 168 خیلی عالی می شدم :-(

آزاده ir ۰۵:۳۴ - ۹۱/۰۵/۲۸
8
8

سلام من 14سالمه قدم138 سانتی مترو وزنم33 کیلواست قدپدرم بلندو قدمادرم نرمال است می خواستم بدونم راه دیگه ای غیرازآمپول های هرمنی برای افزایش قدم هست یانه؟اگرهست آن راذکرکنید.

مژگان ir ۰۲:۱۴ - ۹۱/۰۵/۲۹
16
6

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۱هست؛راهی هست که قدم به۱۷۱ برسه

فاطمه ir ۰۴:۰۳ - ۹۱/۰۶/۰۳
19
21

سلام من 13 سالمه قدم170 سانتی متر اما دوستام مسخرم میکنن میخوام کوتاه تر بشم قد بلندی اصلا سودی نداره کمکم کنید

afshin ir ۰۸:۴۹ - ۹۱/۰۶/۱۳
15
8

با سلام به دوستان نوجون توی دنیا فقط قد مهم نیست چیزهای مهمتری هستند که میشه بیشتر به اونا توجه کرد و هیچ وقت اعتماد به نفستون رو از دست ندید

بهار es ۰۹:۰۹ - ۹۱/۰۶/۱۶
10
8

manam kheili dos daram ghadam boland she ama boland k nemisham hich roz b roz topol taram misham

سام ir ۰۶:۵۱ - ۹۱/۰۶/۱۸
13
2

من قدم 172 سانتم وزنمم 60 میخواستم بدونم چطوری 4الی 5 سانتی متر زیاد کنم

سام ir ۰۷:۰۱ - ۹۱/۰۶/۱۸
7
10

راستی یادم رفت سنمو بگم 1373/07/27 یه سوال دیگه تو این سن شنا به قدم کمک میکنه یا نه

نفس ir ۰۲:۴۳ - ۹۱/۰۶/۲۶
16
8

سلام من یه دختر15ساله هستم قدم 155هستش و وزنم 42 می خواستم ببینم بهترین روش برای افزایش قد چیه؟ ممنون

سیما pl ۰۱:۳۰ - ۹۱/۰۶/۲۸
16
4

من قدم 150س وزنم 39 ک 17سال سن دارم خیلى نگرانم را حلى هست قدم بلندتر بشه

پاسخ ها

یونس ir ۰۴:۲۳ - ۹۳/۰۷/۲۷

سلام روزانه چند بار خودتو از میله بارفیکس هر بار 50 تا 60 ثانیه البته چون سن شما کمه از 30 ثانیه شروع کن،و هر روز 1 عدد انجیر و 7 عدد زیتون بخور ،إن شاءالله جواب می ده قدت بلند میشه.داداش من ه مثل شما بود اما با خوردن انجیر و زیتون خداوند قدی متناسب رو بهش هدیه داد

آرش ir ۰۳:۲۰ - ۹۱/۰۶/۳۱
13
7

من 15 سالمه 173 سانتر قد دارم میخوام قدم بلند شه ولی بدنسازیرو ول نکنم نمیدونم تاثیر داره ؟

پویان ch ۱۱:۳۳ - ۹۱/۰۶/۳۱
9
6

سلام دوستان...من 18 سالمه و 184 قدمه .73 وزنمه....البته فیتنس کار می کنم و هیکل نسبتا خوبی دارم..می خواستم بدونم آیا قد من واقعا بلند هست یا نه ؟؟ خودم دوست دارم بلندتر باشم :((

محسن a1 ۰۴:۱۲ - ۹۱/۰۷/۰۲
19
7

سلام دوستان این همه داستان های که دکترا میگن همش دروغه من خودم در سن 15 سالگی رفتم دکتر گفتم دکتر من چند سانت دیگه رشت میکنم گفت زیاد رشت کنی 10 سانت خیلی نارحت شدم گفتم خدا جون یعنی قد من میشه 1/70 باورم نمیشد اخه هم پدرم بلند بود هم مادرم به حرف دکتر اعتماد نکردم ؟رفتم پیش مربیم بهش گفتم راحی داره برای بلند تر شدن گفت دکتر برای خودش قلت کرده منو بورد پیش یک دوست خودش که مربی شنا بود گفت با این مربی تا چند وخت کار بکن منم 2 سال تمام شنا کار میکردم با حرکات کششی که مربی شنا برام میگفت من قدم العان شده 186 خیلی از دست مربیم راضی هستم حالا اگر به حرف من گوش میدین برید شنا چون شنا بدن شما را کشش میده و باعث بلندی میشه ؟؟؟؟ راستی ناگفته نمونه چند روز پیش رفتم پیش دکتر دکتر نمیدانست چی بگه ؟؟؟

پاسخ ها

مهدی ir ۰۸:۰۵ - ۹۲/۰۴/۲۲

اسم مربیت چی بود ؟‌میتونی بگی ؟‌09338416088

سعید ir ۱۲:۲۰ - ۹۱/۰۷/۱۱
10
2

با سلام به دوستان ببینید من نظر همتونو خوندم اما میخوام یه چیزی بهتون بگم من الان 20 سالمه و183 هم قدمه هیچ کس تو فامیل اعتماد به نفس منو نداره اما یه مدت پسر عموم پیش من بود قدش 186 اینقدر رو مخ من را رفت که منم احساس کردم قدم کمه در صورتی کهاز روی حسادتش بود جون من تو پر هیکلی هستم و اون یه هیکل لاغر و درازی داره برا همین میسوخت پس زیاد به این حرفها گوش نکنید چون ارزش انسان به معرفتشه نه به قدش

سعید ir ۰۹:۵۸ - ۹۱/۰۷/۱۵
13
8

قد من خیلی کوتاهه کمک کنید(173)

shayan pl ۰۵:۰۳ - ۹۱/۰۷/۲۴
6
6

salam man 17 salame qadam 180c.m badan sazi miram badanam ro forme delam mikhad bedunam qadam ta 21salegi be 195c.m mirese? Har darui ke lazem bashe masraf mikonam faqat nemidunam chi begiram mamnun misham age rahnamim konid

محمد ir ۱۲:۵۶ - ۹۱/۰۸/۰۴
6
14

قدپسرا دیگه نهایتش تا 17 سالگی رشد میکنه نه 21

آرمیتا ir ۰۲:۴۲ - ۹۱/۰۸/۰۴
9
2

تو خجالت نمیکشی که میگی قدت کوتاهه؟ البته بستگی داره دختر باشی یا پسر . اگه دختری که قدت خوبه بابا. خوش به حالت کاش من قد تورو داشتم اگه قدت 155 بود مثل من و خواهرت نزدیک 180 بود و توی یه فامیل بلند قد بودی و تو قد کوتاهشون بودی چیکار می کردی بیچاره؟؟ اگه هم میخوای قدت بلندتر بشه ورزش خیلی بهت کمک میکنه.

احمد ir ۰۵:۲۰ - ۹۱/۰۸/۰۵
10
1

سلام من 14 سالو 6 ماهمه قدم 178 هستش ایا قد من 187 میشم تا 18 سالگی از قدم تو سنم راضی هستم میترسم دیگه رشت نکنم میخوام 185 یا 188 یا 187 همین دورو برا بشم ایا میشم لطفا جوابم رو بدید ممنون خیلی دوست دارم بدونم

عابس ir ۱۱:۲۵ - ۹۱/۰۸/۱۷
2
3

خیلی خوب بود تشکر

papali ir ۰۹:۰۳ - ۹۱/۰۸/۱۷
6
6

سلام من 14 سالمه و قدم153 راهی هست به 170 برسم؟

مقصود af ۰۸:۳۰ - ۹۱/۰۸/۲۱
4
5

سلام بنده 24ساله هستم180قدم وزنم60چیکارکنم که لاغرمعلوم نشم

ه ir ۰۳:۲۴ - ۹۱/۰۸/۲۷
1
3

نه داداش اگه فاصله استراحت بین ست هاتو حرکات کششی انجام بدی بلند ترم میکنه فقط اگه حرکات کششی انجام ندی ممکنه یه کم قوزی بشی که یکی دو سانت قدتو کوتاه تر نشون میده

مصطفی ir ۰۵:۲۲ - ۹۱/۰۸/۲۹
8
3

سلام دوستان. من تو16سال هستم وقدمم190.نسبت ب قدم خیلی لاغرنیستم(77ک)بیشتر هم کلاسیهام ب من میگن دراز ومورد مزمت قرارمیگیرم.ولی من اصلا ناراحت نمیشم چون واقعاخدارو شکرمیکنم ک همچین نعمتی روبهم داده.من ک خیلی راضی ام تازگیاهم بدنسازی میرم و وزنم روز ب روز داره بیشترمیشه.خلاصه ک قدبلندی نعمته خوبیه اگرم کسی شرایطه منوداره و سرزنش میشه اصلا ب خودش بدراه نده!

فاطمه ir ۰۷:۲۵ - ۹۱/۰۹/۰۲
9
3

من14 سالمه قدم 53/ 1 و وزنم47 هست. من قبلا ورزش کاراته انجام می دادم می خوام ببینم کاراته توقدم تأثیرداشته؟وراهی هست که قدم بلندبشه؟

ایمان ir ۱۰:۵۴ - ۹۱/۰۹/۰۵
6
1

من 170 قدم هست 18 سالمه میخواستم ببینم جای رشد قد هنوز دارم یا خیر ؟؟؟؟؟؟؟

امران ir ۰۱:۱۸ - ۹۱/۰۹/۱۱
9
9

سلام بچه ها.من 23سالم و الان حدود 4ماه هست ک روی قدم کار کردم و4سانت بلندتر شدم.قبلش هم قدم عادی بود.فقط ورزش و اعتماد کردن ب خودتون دوستون دارم.شب خوش

پاسخ ها

فاطمه eu ۰۱:۲۴ - ۹۲/۰۴/۱۵

سلام اقا امران توروخدابگیدچیکارکردی قدت افزایش پیدا کرد.هم سن شماهستم.وزنم53.اونی که میخوام قدش180یابیشتره بگوچیکارکنم توروخداکمک کنید.اعتمادبه نفسم.صفرشده.تشکر

zhinnos af ۰۱:۲۹ - ۹۱/۰۹/۱۹
13
3

Thanks, it was useful 4 me:)

پاسخ ها

hengame ir ۰۱:۵۵ - ۹۲/۰۱/۲۳

salam mishe 2 ta ravesham be ma begi mamnun misham

nazi ir ۱۰:۰۵ - ۹۲/۰۳/۱۶

سلام با چه ورزشهایی قدتون بلند شد تورو خدا کمک کنید

iman ir ۰۲:۵۸ - ۹۱/۰۹/۲۰
3
0

ba tashakkor az matlabe mofidetoon.man na qadde daqiqamo midoonam na vaznamo hich vaqtam rajebe in qazie negaran naboodam chon be in nokteye mohem residam ke beine marda tanasobe qdo vazn va beine khanooom ha zibaie chehre ahammiate bishtari dare negaranie bish az hadd too in masael baese esteress mishe ke oonam taasiraye bade khodesho dare.

محیا a1 ۰۸:۲۵ - ۹۱/۱۰/۰۶
5
2

سلام بچه ها! پسرایی که میگن 180 هستین و میخواین بلندشین مگه شماها میخواین بسکتبالیست شین؟ درضمن فقط فکر الان نباشید چندوقت دیکه که خواستین ازدواج کنین زن بلند پیدا نمیکنید. حالا بیاین منو راهنماید کنید من که 157هستم متولد73 کسی رو دوست دارم که204. بنظرتون کدوممون غیر طبیعی رشد کردیم؟ (البته من دارم تلاش میکنم بلند شم جون بابام بلنده تازشم تلاشام نتیجه داره میده) HELP ME

hamed ir ۰۹:۵۸ - ۹۱/۱۰/۰۸
16
1

دوستان به قول یکی از قدیمی ها به اینا نیست بزرگ بودن به مردونگیه به خودت بودنه به اینو اون نگاه کردن نیست هر چی خدا داد شکر ونداد شکر من 18 ساله که بودم قدم 165بود ولی با حرف این بزرگ تلاشم رو بیشتر کردم کردم وتونستم که قدم رو به 185 برسونم با تمرینات ورزشی اگه شیر بود می خوردم نه نبود یکی از حرکاتی که خیلی کمکم کرد آویزون شدن از بار فیکیس بود که دو سال این حرکت رو هر روز انجام می دادم البته با گرفتن وقت هر زمانه آویزون شدن به بار فیکس 50تا 60 ثانیه بود. جواب میده فقط صبر و پشتکار می خواد که همه جوان های ایرانی دارن می دونم که می تونید من تونستم و میدو نم چقدر سخته کوتا ه بودن

پاسخ ها

12345 ir ۰۴:۳۳ - ۹۲/۱۱/۰۹

با سلام. حامد عزیز گفتی هر روز 50 تا 60 ثانیه آویزون میشدی. روزی چند بار این کار رو تکرار می کردی؟ مثلا 1 بار 2 بار چند بار تکرار میکردی؟

مهدی ir ۰۹:۴۰ - ۹۱/۱۰/۱۲
4
2

سلام من به شدت علاقه دارم افزایشی هرچند مختصر در قدم ایجاد بشه الان 175 هستم و 20 سالمه. ممنونتون میشم دوستای عزیزم در کل دنیا منو راهنمایی کنید.شاید اگه قد بلندی داشتم الان جزو گروه ضربت پلیس بودم البته شاید.در کل کمک شما میتونه به زندگی من جهت زیبایی بده

farid ir ۱۰:۲۶ - ۹۱/۱۰/۱۲
2
5

دوستانی که بدن سازی میرن نگران قدشون نباشن کوتاهی قد هیچ ربطی به بدن سازی نداره.اینا همه شایعس!!! .من خودم 16 سالمه 6 ماهه که بدن سازی میرم الان اندامم خوبه هیچ مشکلی هم با قدم ندارم

سامان ir ۰۱:۴۷ - ۹۱/۱۰/۲۲
11
2

سلام من 16 سالمه 175 قدم میخاستم بدونم قدم تا چند سانت دیگه بلند میشه و ایا به 187 میرسه

محمد ir ۰۹:۵۰ - ۹۱/۱۰/۲۷
4
2

سلام محمدم.برای کاهش وزن اول تغذیه مناسب دوم ورزش همین

farnoush ch ۰۹:۴۳ - ۹۱/۱۰/۲۸
1
1

man 16 salm hast va ghadam 152mikhastam bebinam man dige ghad mikesham ya na man az babate in kotah bodana kheili narahat hastam

ashkan gb ۰۷:۵۷ - ۹۱/۱۱/۰۶
1
0

سلام میشه منو راهنمایی کنی چه ورزشی انجام بدم

نیوشا us ۱۱:۰۳ - ۹۱/۱۱/۱۰
5
3

سلام من 16.5 سالمه دقیقا و قدم 160هستش. وزنم هم حدود 49 هست. ولی اصلا از قدی که دارم راضی نیستم و نمیدونم چیکار کنم تا قدم بلند تر شه. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

مهتاب ir ۰۷:۲۰ - ۹۱/۱۱/۱۲
4
9

سلام من الان 13سالمه قدم161.5بسکتبالیست هم هستم وهم شناگر ولی از 6نفر تو کلاسمون کوتاه ترم 4تاشون 164هستن 1از اونا170و یکی شون هم 178نمیدونم چه کار کنم الان 7ماه قدنکشیدم نا امید نا امید شدم. به کلم زده برم قرص کلسیم یه شبه بخورم و خود کشی کنم نظر شما رو می خوام تا خود کشی نکردم

علی ir ۱۱:۵۹ - ۹۱/۱۱/۱۳
9
2

من نوزده سالمه قدم 170 ایا بلندتر از این میشه؟اگه میشه باید چکار کنم؟

منا ir ۰۹:۲۰ - ۹۱/۱۱/۱۴
4
0

امران میشه بگی چه ورزش هایی کردی مچکرم

masoud ir ۰۶:۲۵ - ۹۱/۱۱/۱۹
3
1

?hi emran jan mishe begi chetori 2nesti

محمد ir ۱۲:۱۱ - ۹۱/۱۱/۲۰
3
0

من 13 سالمه هم اکنون قدم 1متر و57 سانته می خوام تا انتهای سن بلوغ که رشدم متوقف میشه قدم بالای 1متر و 85 بشه 1متر و 90 بهترین حالته میشه بگید باید چیکار کنم تا به قد دلخواهم برسم لطفا کمکم کنید خیلی برام مهمه

پاسخ ها

اریا ir ۱۲:۰۳ - ۹۱/۱۲/۰۵

خوبه تا الانم ولی از راه طبیعی قدت تا 1.72 یا 1.73 میاد

آتنا ir ۰۴:۲۱ - ۹۱/۱۱/۲۳
4
0

بابا آخه شما ها که خوبید ...مگه میخوان بسکتبالیست شین ... بیاین یه فکری به حال من بیچاره کنین من 16 سالمه و قدم 1.52 تازه 36 کیلو هم بیشتر نیستم.من هم میخوام قدم بلند شه هم وزنم بیشتر شه ... کمککککککککککککککککک...

پاسخ ها

dwade us ۱۱:۱۶ - ۹۲/۰۲/۰۶

bebin atena jan man ye basket ballistam va 2sale basket kar mikonam va morabim mige mitoni to mahram test bedi ghad pedaram 181 cm va madaram 166 benazareton man mitona be191 beresam in arezome va taze 14 salam shode

مجمد ir ۱۰:۱۹ - ۹۱/۱۲/۱۱
16
1

بابا منم 29 سالم 172 هستم حالا قد بلند میخواید چیکار ؟ افراد مشهور زیر رو قدشون رو ببینید الان خوب لیون مسی باقد 168 خودکشی می کرد!!! لیون مسی 168 تام کروز بازیگر مشهور هالیوود 170 و همسر سابقش نیکول کیدمن 177 بود داستین هافمن 165 بازیگر مشهور امریکا ال پاچینو اسطوره بازیگری دنیا 170 جودی فاستر برنده دو جایزه اسکار 160 مارتین اسکورسیسی کارگدان معروف هالیوود 164 برلوسکنی نخست وزیر سابق ایتالیا 164 روبرتو کارلوس 167 بازیکن برزیلی روماریو 170 و..... پس قد معیار موفقیت نیست

b af ۰۸:۲۵ - ۹۱/۱۲/۱۵
8
0

سلام داکتر صاحت . من زن 22 ساله هستم و قدم بسیار کتا است بسیار زنچ میبرم .ایا به نظر شما چی راه برای افزیش قدم وجود دارد؟ لطفا کمک کنید

محمد آر ir ۰۱:۱۳ - ۹۱/۱۲/۱۵
4
1

جیگر به نظر من ۱۸۰ من خودم ۱۶ونیم سال سن دارم قدم ۱۷۶

rasol ir ۰۷:۱۵ - ۹۱/۱۲/۱۶
2
4

سلام من 17 سالمه قدم 160 سانته میخاستم ببینم برزگتر میشه.5 ماه دیگه میشم 18 سال.

فرشاد ir ۱۰:۴۹ - ۹۱/۱۲/۱۸
3
1

سلام اتنا جون ببین چند تا بهت روش پیشنهاد میکنم بارفیکس صبح زود/ یوگا/ حرکات کششی/ روزانه 3الی 4 لیوان شیر قرص روی / کلسیم / اهن / و زینک قول میدم فوق فوقش 10 سانتی بلند بشی اگه گفته هامو انجام بدی

ماریا ir ۰۶:۵۲ - ۹۲/۰۱/۱۷
3
2

salaaaaam man 20 salame o ghadamam kotahe manam komak konid khaheshan o mamnoon misham

شیوا ir ۰۳:۲۸ - ۹۲/۰۱/۲۵
6
2

سلام من19سالمه قدم150 هست...از این بابت ناراحتم.امکانش هست قد بلند تر شه؟!:(

محمد ir ۱۱:۰۸ - ۹۲/۰۱/۲۸
7
3

سلام دوستان من 23 سالمه یه 40 روز که ورزش میکنم خصوصا بارفیکس 40 روز قبل 168 بودم ولی الان شدم 172 آیا با ورزش میشه هنوز بلندتر شد مثلا 10 سانت . لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها

فاطمه eu ۰۱:۳۲ - ۹۲/۰۴/۱۵

سلام محمد جون من هم سن شماهستم فقط بارفیکس انجام بدم کافیه.قدم155هستش

آرام us ۰۸:۰۴ - ۹۲/۰۱/۲۹
3
4

سلام من 27 سال سن دارم قدم 157 خیلی دوست دارم قدم بلند بشه لطفا کمکم بکنید . خیلی ممنون میشم

نسترن ir ۱۲:۲۹ - ۹۲/۰۲/۱۰
5
7

سلام من ۱۹ سال سن دارمو قدم ۱۶۰...می شه با ورزشای کششی قدمو ب ۱۷۰ یا حداقل ۱۶۵ رسند؟؟...پاهامم یکم پارانتزین...این موضوع خیلی اذیتم میکنه...واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

فلانی ir ۱۲:۱۲ - ۹۲/۰۳/۰۲
3
5

سلام من 13 سالمه قدم 167 هست به نظرتون در اینده چقدر میشم؟

فاطمه ir ۰۵:۴۰ - ۹۲/۰۳/۰۳
2
5

سلام من از مطلب نوشته شده توسط یه دوست خیلی استفاده کردم ممنونم ازشون من 58 کیلو بودم که توانستم به 53 خودمو برسونم و از مطلبی که گفته بودن شنا کنید هم استفاده کردم و بدنم اصلا شل نشده از همه دوستان ممنونم

محمد ir ۰۱:۴۲ - ۹۲/۰۳/۰۵
1
3

منم باقدم مشکل داشتم و رنج می کشیدم والان گفتم بدرک قدم173سن نزدیکای 17

mobin ir ۱۰:۴۲ - ۹۲/۰۳/۱۰
1
4

من 13 سالمه قدم 166 وقتی که 17 سالم شد قدم190 میشه؟؟ ممنون زود جواب بدین

وحید محمدی ir ۱۱:۰۶ - ۹۲/۰۳/۱۲
2
2

ممنون از مقاله تون.ولی من 16 سالمه قدم 167.ایا به نظر شما بلند تر میشم؟

عماد a1 ۰۸:۳۵ - ۹۲/۰۳/۱۵
2
2

منم 14 سال و 8 ماهمه و قدم 162 سانته و خانوادمونم کوتاه قدن وپدرم 167 سانته منم خیلی دوست دارم بدونم تا 20 سالگی قدم به قد ایده ال(180 به بالا میرسه یا نه)؟؟

سارا ir ۰۸:۰۱ - ۹۲/۰۳/۲۴
0
2

مهتاب جان منم 14سالمه و160قدم منم ازقدم ناراضیم ولی دیگه تااین حدنه که دست به خودکشی بزنم. نصیحتت نمیکنم ولی افراط وحساسیت اصن خوب نیست زیادواکنش نشون نده خداروشکربرای13ساله های دخترقدطبیعی157هست و برای14ساله ها160.. من قدم طبیعیه ولی بلندنیست ولی خوشبختانه قدشمابلندترازطبیعیه خداروشکرکنید

علی us ۰۱:۱۷ - ۹۲/۰۳/۲۷
0
3

سلام بچه ها من 15 سالمه قدم 1.67 الانم از بارفیکس اویزونم داره قدم بلند میشه ...1.70 ..176..180.خدارو شکر تا شب قدم میرسه به 2متر.بارفیکس خیلی موثره حداقل 30ثانیه اویزون بشید.موفق باشید

نیکا ir ۱۰:۴۶ - ۹۲/۰۴/۰۶
2
2

سلام من 14 سالمه قدم 155 وزنم46 به نظر شما قد من چند میشه ماهی چند سانت رشد. کنم خوبه می شه. زود تر راهنمایی ام کنید 

فریبا ir ۱۱:۲۳ - ۹۲/۰۴/۰۷
3
2

درود به همگی.........تا قبل از 18 سالگی امکان افزایش قد هست ولی مصرف زیاد کلسیم یا شیر باعث اثرات مخربی روی بدن میشه مهمترین عامل تغذیه و وراثته......ولی برای افزایش قد ورزشم تاثیرگزاره.........من خودم چون مربی باله ام قدم شده 175 سنم 19 با اینکه خانوادم قد معمولی دارن.....موفق باشین

مریم ir ۱۲:۰۶ - ۹۲/۰۴/۰۸
4
1

سلام من 19 سالمه و قدم152 خیلی خیلی ناراحنم متاسفانه صفحات رشدم بسته شده کمکم کنید..

یه ادم نگران ir ۰۱:۴۸ - ۹۲/۰۴/۰۹
8
1

سلام من 15 سالمه و هنوز بالغ نشدم و حتی زیر بغل من هم مو نداره قد منم 162 cm هست پدرم قدش 184 مادرم 165 است ممکنه بازم قد بکشم؟؟؟اگه اره مثلا چه قدر ؟؟؟لطفا جواب بدید دارم میمیرم.....

مریم ir ۰۲:۴۲ - ۹۲/۰۴/۱۱
3
3

سلام من سیزده سالمه قدم 150 و وزنم 40 هرشب به خاطر قد کوتاهیم گریه ام میگیره همه میگن دیگه رشد نمی کنم تروخدا ، خواهش میکنم کمکم کنین . ممنون

پاسخ ها

محمد eu ۰۲:۳۸ - ۹۲/۰۴/۱۳

بله تو قد نرمالی داری و جا برای قد کشیدن هوز داری . تو یک دفعه قد می کشی .

marlboro ir ۰۱:۲۷ - ۹۲/۰۴/۱۱
1
1

من17سال دارم و قدم1.60 سانته قدم استاندارد؟بازم اگه برم بسکت بال قدم رشد میکنه؟

دیگه ir ۱۲:۴۵ - ۹۲/۰۴/۱۲
2
3

اینو بهونید من مامانم 157 و پدرم 180 هست من دوم راهنمایی و قدم 154 هست نسبت به بقیه کوتام رفتم پیش دکتر با 10 تا امپول من رو قبلا 10 سانت بلند کرد و بلوغم رو عقب انداخت شیر مفیده به خدا من یه هفته روزی 3 لیوان شیر خوردم قدم 7 سانت بلند شد

Hossein Kazemi pl ۰۱:۵۹ - ۹۲/۰۴/۱۲
0
6

سلام من 20 سالمه قدم 183 سانته میخوام بدونم بیشتر از این هم امکان رشد هست ؟؟؟ بیشتر اوقات هم بارفیکس میرنم ... دروازه بان فوتبالم دوست دارم به 190 برسم امکانش هست ؟؟؟

mohamad eu ۱۲:۱۱ - ۹۲/۰۴/۱۳
4
1

سلام من متولد سال 19/3/76 هستم و قدم حدود فکر کنم 169 هست آیا راه داره که قدم بیشتر بلن شه ؟

پاسخ ها

محمد ir ۰۴:۳۱ - ۹۲/۰۴/۱۹

حتمابلندترمیشی شک نکن منم هم سن توبودم همین قد بودم ولی الا185سانتم

بهنوش us ۰۳:۰۹ - ۹۲/۰۴/۱۹
5
1

سلام من 15 سالمه وقدم 1/50 هست دارم روانی میشم هر روز فکر خودکشی به سرم میاد تو رو هدا.کمکم کنید

سعیده eu ۱۰:۴۱ - ۹۲/۰۴/۲۰
2
2

سلام من 20سالمه قدم 170وزنمم 50 دوست دارم قدم 180بشه باید چکار کنم.خواهش میکنم یه راحل خوب بگین

مهوش eu ۱۰:۴۴ - ۹۲/۰۴/۲۰
1
0

خوبه عزیزم دیگه

مهوش eu ۱۰:۵۳ - ۹۲/۰۴/۲۰
2
0

سلام عزیزم .تو تا 20سالگی وقت داری قدت بلند بشه هیچ وقت این فکر نکن .خودکشی یعنی چی

مارادونا ir ۱۱:۱۰ - ۹۲/۰۴/۲۰
1
2

من 15 سالمه و4 ساله ورزش بسکتبال میرم اما همچین قدم در نیومده قدم 163خیلی اذیت میشم چون تمام کسایی ک بعد من اومدن الان از من بلندترن فقط خواستم بدونم چه پاسخی میدین تشکر.19

مهدی ir ۰۸:۰۸ - ۹۲/۰۴/۲۲
3
0

سلام من مهدی ام...13 سالمه و قدم 177 ... هم پدرم و هم مادرم قدشون خیلی بلنده .. . میخواستم از دوستان بپرسم که من تا کی رشد می کنم ؟ یا اینکه جایی رو میشناسین که از زانو عکس بگیره و وضعیت صفحه رشدم رو بهم بگه ؟‌ لطفا اگه اینجور جایی یا دکتری رو میشناسین حتما بهم خبر بدین mati379@gmail.com 09338416088

النا us ۰۳:۵۴ - ۹۲/۰۴/۲۴
2
1

سلام دوستان عزیز من 17 سالمه 179 قدمه .56وزنمه.به نظره من که هم قدت خوبه نسبت به سنت هم وزنت داداشه منم تو همین مایه هاست و فیدنس کلاسیک کار میکنه

سیابخت ir ۰۳:۳۶ - ۹۲/۰۴/۲۸
2
4

من یه پسر17ساله هستم چند روز پیش رفته بودم دکتر بهم گفت صفحات رشدت بسته شده و قدم همون 161میمونه،انگار دارم تو جهنم زندگی میکنم هیچ امیدی به این زندگی ندارم ای کاش سقط کنم راهت شم از این زندگی کوفتی،حالا هم نیازی به پند واندرز ندارم فقط میخواستم اینو به اونایی بگم که میخوان تیر چراغ برق بشن

ذبیح الله us ۱۰:۵۳ - ۹۲/۰۵/۰۲
1
5

سلام من پسرى هستم 18.5 ساله قدم 171 آیا امکان بلند تر شدن رو رو دارم خواهش میکنم یه جواب مفید برام ارایه کنید ممنون

لیلا ir ۱۱:۴۹ - ۹۲/۰۵/۰۳
1
4

من 23 ساله هستم قدم168 میخوام بلندتر بشم اصلا امکان داره این اتفاق بیفته؟

..... ir ۰۵:۰۷ - ۹۲/۰۵/۰۴
2
1

فاطمه جوون تو دیوونه ای...من 14 سالمه قدم 160.ارزو دارم بشم اندازه تو... بزار یه ذره بزرگتر شی اون موقع قدر قدتو میدونی

سمیرا ir ۱۱:۱۸ - ۹۲/۰۵/۰۶
1
1

سلام من 15 سالمه و قدم 1.64 هستش و وزنم 61 ایا من میتونم تا پایان بلوغ به قد170 برسم راستی پسرایی که میخاین قدتو 190 تا نزدیک این باشه اخه مگه شما نردبانین فردا باید قد زنتون 180 باشه بد بخت زنتون اخه این قد برا خانوما خیلی بلنده و سخت پیدا میشه به نظرم قد نرمال برا خانوما 165تا170 هس و برا اقایون 180 تا 18 5 هست ممنون لطفا اگه پیشنهادی دارین کمکم کنید و به ایمیلم بفرستید متشکر از مدیر سایت

امیرحسین us ۱۱:۳۲ - ۹۲/۰۵/۰۷
3
1

سلام من نزدیک15سالمه قدم هست 175 خداروشکر از تیپم راضی هستم فقط یکم نگرانی دارم که بیش از حد رشد کنم اخه از اکثر هم سن و سالام بلند ترم می شه بگین تقریبا چند سانت می شم؟ راستش خودم دوست ندارم بیش تر از 182_183بشم؟ نگرانیه من بی مورده عایا؟

جواد ir ۱۲:۳۸ - ۹۲/۰۵/۰۹
2
17

من قدم 183 خیلی کوتاهم کمکم کنید

HoSsein Kz pl ۱۲:۴۹ - ۹۲/۰۵/۰۹
2
4

سلام من 20 سالمه قدم 180 هستش ، دوس دارم قدم بین 184 یا 185 باشه آیا امکانش هست اگه میشه لطفا جواب بدید ؟؟؟؟

حمید ir ۰۱:۰۵ - ۹۲/۰۵/۱۱
5
0

اگه عرضه داشتی تو والیبال یا بسکت باید به یه جایی میرسیدی

دینا ir ۱۱:۵۶ - ۹۲/۰۵/۱۴
2
1

سلام من 16 سالمه و قدم 152 هست وزنمم 40 ایا امکان داره قدم بلند تر بشه؟؟؟

شیوا ir ۱۱:۴۶ - ۹۲/۰۵/۱۹
2
1

ترو خدا کمکم کنید.من 13 سالمه به بلوغ رسیدم و قدم 153 و وزنم 51 کیلو هست.الان من میخواهم قدم بلند شه.چیکار کنم؟

اصغر eu ۰۱:۳۲ - ۹۲/۰۵/۲۱
1
0

من 17 سالم قدم 166 هستش میخواستم بدونم اگه برم والیبال یا شنا قدم بلند تر میشه یا نه ? البته قد پدر و مادرم و فامیلام هم کوتاه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

شیرین ir ۰۵:۱۲ - ۹۲/۰۵/۲۵
3
0

ﺳﻠﺎﻡ ﻣﻦ 16ﺳﺎﻟﻤﻪ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻡ ﻗﺪﻡ ﺑﻠﻨﺪ ﺑﺸﻪ و ﻗﺪﻡ 157 CMﻟﻂﻔﺎﻣﻨﻮ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻲ کنید

پاسخ ها

hamid ir ۰۳:۵۹ - ۹۲/۰۶/۰۴

سلام شیر زیاد بخور شنا هم خیلی موثره

نوید ir ۰۳:۴۶ - ۹۲/۰۵/۲۸
6
10

سلام.قد من170 هست.خیلی هم راضی هستم.چون عوضش خوش تیپ و سرخ وسفیدو چشمام زیبا هست(کشیده وسیاه براق) تا جایی که تو دانشگاه و خیابون دختر و زن چشم از من بر نمی دارن.آدمی که قیافه نداشته باشه بدرد لای جرز دیوار هم نمی خوره.دوستام187 قد دارن ولی سبزه یا سیاه هستن دایم بهم میگن خوش بحال زنت چه حالی باهت کنه!!مگه 170 چشه؟خیلی هم خوبه!!

احسان us ۱۱:۳۴ - ۹۲/۰۶/۰۲
11
2

قد و چهره آدم دست خودش نیست هرچی خدا بخواد شما هم اگه فک میکنید قدتون کوتاه دعا کنید اگه 30 سالتونم باشه بلند میشه.

مینا ir ۰۶:۱۲ - ۹۲/۰۶/۰۵
6
0

سلام من 16سالمه قدمم فک کنم 158_ 159 میشه وزنمم 51هس .تویکی از سایتها حرکات کششی گذاشته بودن ک اگه روزی دو بار و 5،6 بار در هفته انجام بدم قدم بلند میشه.اگه امکان داره بهم بگین فقط بارفیکس تا ثیرمیذاره توقدم ؟؟؟؟؟

محمد ir ۱۲:۱۵ - ۹۲/۰۶/۱۱
2
0

سلام.من 17وخورده ای سالمه تو ابان 18 ساله میشم قدم 170 هستش من هروز یعنی چند ماهی میشه که بارفیکس میزنم هم میزنم وهم اویزان میشم وهم ورزش های کششی رو انجام میدم ایا میشه قدم به 180 و خورده ای برسه من میدونم که میشه لطفا راهنماییم کنید .باتشکر

Mahdi Jaan in ۰۳:۰۳ - ۹۲/۰۶/۱۱
1
5

ههههههههههههههههههههههههههههههههه اینقدر خندیدم که مردم.... بابا دمت گرم با این قد و اخلاق! ضمنآ چرا اینجا مطلب در باره افزایش قد میخونی؟ لابد دوست داری یک کمه دیگه بلندتر شی ههه(شوخی بود)

یه دوست ir ۰۳:۵۷ - ۹۲/۰۶/۱۴
4
3

عزیزم بستگی به زنتیک داره اگه قد پدر و مادرت رو باهم جمع کنی و بر2 تقسیم کنی و + 6/5 کنی قد نهاییت بدست میاد .

مینا ir ۰۵:۰۴ - ۹۲/۰۶/۱۴
3
0

سلام .من 19سالمه قدم 153ازاین بابت خیلی غصه میخورم باید چکارکنم؟ورزش تاثیر داره؟

محمد ir ۰۹:۳۱ - ۹۲/۰۶/۱۶
5
1

سلام .می خواستم یه چیزی به همتون بگم قد ادما نا سن 33 سالگی رشد میکنه اما نه به سرعت رشد تو سن های نو جوانی اگه هر چه سریعتر ورزش های کششی رو به طور مداوم انجام بدین صد در صد تاثیرش رو میذاره مطمعا باشین قد تون رشد میکنه فقط ورزش های کششی یادتون نره اونم به طور مداوم !!!

تارا ir ۱۱:۰۰ - ۹۲/۰۶/۲۲
2
6

سلام من یه سری آمپول رشد با تجویز پزشک مصرف می کنم .تاثیر داره و آیا عوارض داره؟

alireza ir ۰۷:۲۱ - ۹۲/۰۶/۲۸
0
1

من16سال و3ماهمه وقدم 1/69آیا بازم رشد میکنم

derrick rose us ۰۷:۵۰ - ۹۲/۰۷/۰۱
0
0

man basket bazi mikonam va ghar pedaram 183 va mothar 167 bebinid man bball herfei hast va dost daram 10 cm az pedaram boland tar sham emkanesh hast

wwe ir ۰۶:۵۲ - ۹۲/۰۷/۰۹
3
2

من 188 قدمه، الکی فکرتونو مشغول نکنین تا 20 سالگی قد میکشین چون من خودم تا 20 رشد داشتم هر چی بیشتر فکر قد و هیکل باشین دیر تر رشد میکنین.والسلام.

پری ir ۱۲:۲۳ - ۹۲/۰۷/۱۸
1
2

سلام. من 17 سالمه قدمم 160 هست وزنمم 42.چیکار کنم تا بلندتر از این بشم .بشم 166 یا 167 اینا

شقایق ir ۰۴:۴۴ - ۹۲/۰۷/۲۴
1
1

من متولد76هستم قدم146سانته همه ب خاطر کوتاه بودنم مسخره میکنن ومن بابت کوتاهیم خیلی نا راحتم و... لطفا کمکم کنید تاقد بلند بشم اگه میشه ی ادرس دکتر سراغ دارین بگین اهل قم-شاه ابراهیمم.

arshya ae ۱۱:۲۲ - ۹۲/۰۷/۲۸
0
1

با سلام من ١٤ سالمه قدمم ١٦٤ هست آیا امکانش هست که بدونم قدم در آینده چند میشه ؟ آیا قرص zink plus برای افزایش قد خوبه ؟؟؟؟

Ramin ir ۰۸:۵۸ - ۹۲/۰۷/۲۹
1
3

با سلام.من نو جوانی 14 ساله هستم و قدم 174 هست.ایا برای سن من این میزان مناسب است؟؟؟

Nima ir ۰۴:۴۶ - ۹۲/۰۷/۳۰
0
3

سلام من پسرم و متولد 10 اردیبهشت 76 هستم، قد فعلی من حدود 167 هست ! با توجه ب این ک پسر هستم این قد برای پسر ب هیچ وجه مناسب نیست و من ب شدت از کوتاهی قد رنج می برم :( قد ایده آل این سن چقدر می باشد؟ ( 16 سال و 5 ماه ) قدم تا 20 سالگی حداکثر چقدر میشه؟ میتونم با انجام این دستورات ب حداقل 175 یا در بهترین حالت 185 بشم؟ در ضمن صفحات رشدم ب گفته پزشک نسبتا باز است. ممنونم

امیر حسین ir ۰۷:۵۴ - ۹۲/۰۸/۱۰
1
2

سلام من 13 سالمه قدم 150 و وزنم 40.همسنام همه شون قدکشیدن و به بلوغ رسیدن ولی من چی؟رفتم دکتر گفت تو رشدت یه دفعه ایه و قدت حدود 180 میشه و برام قرص زینک داد اما هنوز نتیجه نداده.مدیونید اگه جوابمو ندید.تو رو خدا تو رو خدا جوابم رو همینجا بدید یا به ایمیلم بفرستید.ترو خدا من خیلی نگرانم.......خیلی خیلی نگرانم جواب بدیذد ترو خدا.

پرنیا ir ۰۹:۴۸ - ۹۲/۰۸/۱۹
2
1

دوستان برای یه فرد 11 ساله قد و وزن مناسب چنده؟o_O(تورو جون عمتون جواب بدین)

پاسخ ها

ملیکا ir ۰۸:۵۳ - ۹۲/۰۸/۲۳

قد 150 وزن هم 40

ملیکا ir ۰۸:۵۱ - ۹۲/۰۸/۲۳
1
0

سعید جان این امر طبیعیه که صبحها قد انسان بلندتر از شب ها بشه نگران نباش این اتفاق برای همه به این صورته

ضرغام افراسیابی ir ۱۰:۱۴ - ۹۲/۰۸/۲۷
0
0

20سال سن دارم قدم 160 برابلند قد شدن باید چه کاری کرد

عرفان us ۰۷:۴۷ - ۹۲/۰۸/۲۸
0
0

با عرض سلام، من لان حدودن 169قدم هست سنم هم 16 است اما از وقتی تصادف کردم پام پلاتینه احساس میکنم قد نمیکشم!به نظر شما آیا امکان رشد دارم؟

یک نا اشنا ir ۰۹:۵۳ - ۹۲/۰۸/۳۰
3
0

بابا قد که غصه نداره!!! زندگی چیست خون دل خوردن مه اش اه رنج اخرش مردن...

mahdiar ir ۰۳:۵۳ - ۹۲/۰۹/۰۷
2
0

سلام من الان 13 سالمه قدم 140 است تو رو خدا کمکم کنید با چه چیز هایی میتونم قدموووو بلند تر کنم اگه بگید ممنون میشم

فرامرز ir ۰۸:۴۶ - ۹۲/۰۹/۰۷
1
1

سلام. من 15.5 سالمه قدم بین 178.180 است وریش و سیبیل کاملا از صورتم در اومده واین موضوع {ریش وسیبیل در آمدن از صورت } اعتماد به نفس مرا پایین آورده آخه می ترسم دیگه رشد نکنم

علی ir ۰۹:۵۳ - ۹۲/۰۹/۱۱
4
3

من خیلی بدبختم ۱۸سالمه۱۶۲قدمه به نظر شما قدم بلندتر میشه

sara ir ۰۵:۴۰ - ۹۲/۰۹/۱۲
0
0

man 14 salame va 160 ghadame aya ta 170 miram ba anjam harakate varzeshi?

فرامرز ir ۰۴:۵۱ - ۹۲/۰۹/۱۳
0
0

پس به سوال من جواب ندادید؟

فرامرز ir ۰۴:۵۳ - ۹۲/۰۹/۱۳
0
5

آیا درآمدن ریش وسیبیل در سن های نوجوانی {15} باعث این میشود که دیگر قد فرد رشد نکند ؟

فرامرز ir ۰۴:۵۵ - ۹۲/۰۹/۱۳
4
0

بعضی ها میگن کسانی میروند بسکتبال که قدشان بلند است نه اینکه در اثر این ورزش قدشان بلند است آیا این درسته؟

فرامرز ir ۰۴:۵۸ - ۹۲/۰۹/۱۳
0
0

فواید آفتاب در صبح بیشتر است یا شب یا عصر کودومش رو قد تاثیر می گذارد؟

فرامرز ir ۰۱:۵۰ - ۹۲/۰۹/۱۴
2
1

سلام یک سوال ؟ طرز آویزان شدن از بالفیکس باید چه جوری باشه؟ تا در افزایش قد کمک کند؟ لطفا پاسخ دهید

فرامرز ir ۰۷:۲۳ - ۹۲/۰۹/۱۷
2
2

پس سوال های من جواب ندارند؟

محمد ir ۰۴:۵۱ - ۹۲/۰۹/۲۰
1
1

من امروز16 سالم تموم شد قدم 160 پدرم170 و مادرم 150 ایا قدم به 175 میرسه؟

hamid ir ۰۶:۰۸ - ۹۲/۰۹/۲۶
2
0

سلام من 24 سالمه 1.75 قد 80 وزن میخوام بدونم که با استفاده از امپول سوما تروپین قد میکشم .

sahar ir ۱۲:۳۲ - ۹۲/۱۰/۰۳
0
1

سلام من 20سالمه قدم 160؛وزنم 51؛تورو خدا میخوام بلند شم آبروم رفت آخه ه ه ه ؛از بس مامانم گفت شیر بخور من نخوردم کوتا موندم

فرحان ir ۱۰:۴۹ - ۹۲/۱۰/۰۳
2
0

من قدم187 .14 سالمه به نظرتون بلند تر می شم

ساناز ir ۰۸:۲۲ - ۹۲/۱۰/۰۷
2
0

سلام من 12 سالمه و قدم 145 هست خیلی نگرانم قدم همین قدر بمونه تو مدرسه خیلی از دوستام ازم بلند ترن هنوز هم به سن رشد نرسیدم میخواستم بدونم قدم چقدر میشه

ساره ir ۱۲:۴۰ - ۹۲/۱۰/۱۰
2
0

سلام بچه ها من17سالمه و قدم 152اس احساس خیلی خوبی نسبت به قد ام ندارم ازطرفی هم دوس دارم حداقل 8سانت دیگه قدم بلندبشه.امابه هر حال خداروشکرمیکنم که سلامتی کامل دارم و خیلی دیدگاه دیگران برام مهم نیست.توصیه میکنم زیاددنبال قدبلندنباشین چون کوچولوبودن برای زن قشنگ تراز درشت بودنه.اصولادرشت بودن ماله مردهاست.زن هابایدظریف باشن امادیگه نه تااین حدمن؟؟هه

جواد ir ۱۰:۴۸ - ۹۲/۱۰/۱۰
2
1

سلام دوستان عزیز یه نکته که برای همتون باارزشه اینه که تو اخبار نشون داد فضانوردانی که میرن فضا وبرمیگردن حدود 10سانت قدشون افزایش پیدا میکنه پس نمیشه انسان رامحدود به این هورون رشد کردانسان هنوزهم ناشناختس پس امید خودتونو از دست ندین به حرف دکتری تقلبی هم گوش ندین فضا نوردی که در فضا هست چه شرایطی داره بدنش هیچ گونه فشاری روش نیست همیشه هم بدنش در حال کششه همین باعث تحریک هورمون رشد میشه وقد افزایش پیدامیکنه پس شما دوستان نیاز به صرف هزینه ندارید فقط در طول روز 5دقیقه خودتونو ازیه میله بارفیکس اویزان کنین خودتونو درمعرض کشش بذارین البته قبلش خودتونوگرم کنین

پاسخ ها

younes ir ۰۴:۳۲ - ۹۳/۰۷/۲۷

علیکم السلام جواد جان واقعا ممنونم از راهنماییت

حامد ro ۰۴:۰۵ - ۹۲/۱۰/۱۱
2
2

با عرض سلام و حسته نباشید میخاستم بدونم من 23 سال دارم وزن 79کللو قد 162 دارم از کوتاهی قد رنج میبرم ایا افزایش قد برایه افراد بالیه 23 هم هست؟یا این چیزا که در اینتر نت تبلیغ میشه کذبه میشه راهنمایی کنید

مائده ir ۰۶:۲۴ - ۹۲/۱۰/۱۲
1
2

سلام بچه هاخوبین؟ من 17سالمه قدم خیلی کوتاهه 160مامان وبابام بلندن منم بلندمیشم عایا؟

ناصر ir ۰۶:۰۰ - ۹۲/۱۰/۱۶
0
3

سلام خانم قد شان 152 سانت میتر است 22 ساله است و 3طفل دارد امکان دارد قد شان بلند شود میتوانید که متوسط است یا خیلی قد شان پاین است منتطر جواب شما هستم به ایمل ادرس من روان کن وسلام

ehsan ir ۱۱:۰۸ - ۹۲/۱۰/۱۷
1
0

beh nazar shoma dar iran ghad cheghadr bashe khobe?

ALIREZA ir ۰۳:۱۹ - ۹۲/۱۰/۲۴
2
0

سلام من تازه رفتم تو 16 سال قدمم 177 میخواستم ببینم بلند تر میشم

زهرا ir ۰۳:۵۸ - ۹۲/۱۱/۱۲
3
1

من19سالمه قدم150خیلی کوتاهه چکارکنم؟

mohammad reza ir ۰۷:۳۲ - ۹۲/۱۱/۱۴
2
1

با سلام به همه ی دوستان.من محمد رضا هستم با قد 173.قد من برای یک مرد کوتاهه.من واسه ی بلند شدن همه کار کردم ولی فایده ای نداشت.بعد از این همه سال فهمیدم که قد انسان ها رو اینجوری اندازه نمیگیرن.به فکر چند سانت بلند کردن قدتون نباشید.به فکر پول در اوردن باشید چون تو این دوره و زمونه هر کی پولش بیشتره ارزشش خیلی بیشتر از اونیه که قدش بلنده و پولش کمتره.اگه پول داشته باشی ولی قدت 150 هم باشه همه قوربونت میرن.مطمعن باش

کمیلا nl ۰۸:۳۲ - ۹۲/۱۱/۱۹
1
2

من 22 سالمه-قدم157-خیلی ناراحتم-بعضی وقتا به حد جنون میرسم-آرزومه قدم بلند بشه-راهی هست؟

shahram us ۰۱:۴۹ - ۹۲/۱۱/۲۴
1
1

سلام من پسری هستم که قدم157است وتازه به18سال رسیدم ارزومه که بلندتر شم خیلی ممنون میشم که کمک کنید

Asad af ۰۱:۵۱ - ۹۲/۱۱/۲۵
1
0

سلام دوستان، میخواستم بدانم آیا ورزش زیبایی اندام تا چه اندازه روی قد تاثیر دارد؟؟؟ آیا در رشد قد تاثیر دارد یا نه؟؟؟ اگر معلوماتی دارید لطفا با من هم شریک سازید!!!!! ممنون

Asad af ۰۱:۵۹ - ۹۲/۱۱/۲۵
3
0

سلام مائده جان، تشویش نکن هنوز 17 ساله هستی و مامان و بابات هم بلند هستند تو هم بلند میشود. موفق باشی

فرشته ir ۰۶:۱۰ - ۹۲/۱۲/۰۱
1
2

من خیلی بدبختم . . . قد بابام 173 و مامانم 165 الان قدم 160 متولد مرداد 1378 ام ریز جثه م کلا، وزنم پنجاه و پنج ولی لاغر به نظر میام عمه م قد بلند بوده ولی عموهام همه کوتاه دایی م قد بلند و خاله هامم همه بالای 165 دکتر میگه نگران نباش ولی اونقدر اعتماد به نفسم کمه که میخوام بمیرم همه از بالا بهم نگا میکنن چکار کنم قدم بلندتر شود؟ قرصی چیزی سراغ دارید؟ از خودم نا امیدم و زندگیم سیاه شده میخوام حداقل به 167 برسم

Amir ir ۰۲:۵۶ - ۹۲/۱۲/۰۲
6
0

شما ک خیلی خوبین پس اگه جا من بودین چی کار میکردین من 16 سالمه 150 سانت هستم. تورو خدا راهنمایی کنید دارم رنج میبرم از همه همکلاسیام کوتاه ترم (کمکک)

niloofar ir ۰۴:۵۵ - ۹۲/۱۲/۰۶
3
1

سلام.من15سالمه قدم 160.از3سال پیش عادتم شروع شده.خواستم ببینم چن سانت دیگ میره رو قدم؟توروخدا راهنماییم کنین

رپر us ۰۸:۵۵ - ۹۲/۱۲/۱۴
3
1

سلام به همگی بابا بخدا یه سری هاتون آرزوی بقیه هستید مثه خود من طرف هیجده سالشه قدش هم 185 میگه خواهشا کمکم کنید ببینم چجوری بلند تر بشم؟ بابا مشتی فازت چیه ! منم راستش مشکل دارم با قدم و میشه گفت به طور دائم تو ذهنمه قدم 168 تقریبا و سنم 1372 خیر سرم رپر هم هستم و تنها دلخوشیم همینه که خدا یه خورده استعداد شعر نوشتن داده بهم و معمولا شعرامو میپسندن ولی حتی جرات نمیکنم کلیپ بدم..... گاهی میگم به درک ولی خب..... مطمئنم اگه قدم بلند تر بود خیلی بهتر از این میشد..... آنچنان دنبال راه حلش نیستم... فقط بگم بهتون که دختر خانومای عزیز: من دوست دخترم قدش 160 هست و هیچ مشکلی نداره با قدش و اتفاقا دختر همه میدونن یه خورده ریزه باشه نمکی تره.....دختر خانوم تو. هر سنی که هست...به نظر من اگه قدش 158 به بالا هستش هیچ مشکلی نداره و زن باید کمی از مرد کوتاه تر باشه... آقا پسرای عزیز هم اگه 173 هستید به نظر من عالیه و دنبال بلندی نباشید که خوبه همینشم.... اما در کل.... آدما معرفتشون مهمه نه هیکل چاکر همگی :)

فرشید ir ۰۵:۴۸ - ۹۲/۱۲/۱۵
1
0

لام ستاره .تو 1ماه فقط شکم برو بعد رژیمتم سر جاش باشه روزی80تا شکم برو اگه بیشتر که بهتر کاری کن که شکمت داغ کنه 1ماه اینکارو کنی بیشتر از 10کیلو وزن کم میکنی دختر خاله ی من خودشو با این کار از90به60رسوند امتحان کن موفق میشی

shayan ir ۰۲:۰۱ - ۹۲/۱۲/۱۹
0
0

سلام .. من دو ماه دیگه میرم تو 15 سال قدم 171 است.... برادرم قدش 192 هست ...... من چقد دیگه میتونم قد بکشم؟؟

ارش ir ۰۵:۰۶ - ۹۲/۱۲/۲۱
0
0

سلام من سنم 22 و قدم 159 هستش و از این خیلی ناراحتم چکار کنم قدم بلندتر شه چند سانتیمتر 165 مثلا؟

Nima ir ۰۶:۴۷ - ۹۲/۱۲/۲۳
0
2

میگما من الان ١٢ سالممه ١٦٨ قدمه خوبه؟

پاسخ ها

مهدی ir ۰۷:۱۳ - ۹۳/۰۱/۱۴

اگه راست بگی عالیه

mohammadreza ir ۰۶:۵۴ - ۹۲/۱۲/۲۶
0
0

سلام من 14 سال و 2 ماه سنمه قدم 175 هست پدر و مادرم کوتاه هستن ولی داییام همه قدشون بالا 185هست به نظر شما قدم نسبت به سنم خوبه?قدم. تا 190 میره?

پریسا ir ۰۳:۲۹ - ۹۲/۱۲/۲۷
0
0

سلام من15سالمه قدم155ایا راهس هست که بلند بشم خیلی ریزم مثع الناز حبیبی خیلی بده خواهش یکی کمکم کنه از این بدبختی نجات پبدا کنم

امیر ir ۰۷:۵۲ - ۹۲/۱۲/۲۷
0
1

سلام من 14 سالمه و قدم 187 هستش آیا به 2 متر میرسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

adel ir ۰۶:۳۳ - ۹۳/۰۱/۰۶
0
0

are be sheddat ghadet misooze va mafsalet dochare moshkel mishe manam mikhastam beram az ye motekhases porsidam goft ghad misooze

sh gb ۰۸:۲۶ - ۹۳/۰۱/۰۶
0
0

سلام.من15 سالمه و قدم 166 هست.وزنم 45 ایا امکان داره قدم تا175 بلند بشه؟چیکار میتونم بکنم؟کمک کنید.

محمدرضا us ۰۷:۳۵ - ۹۳/۰۱/۰۸
0
0

سلام من 14سال و 3ماه دارم قدم 164 میخوام بدونم قدم تا 180میره لطفا بهترین ورزش ها رو برای قد کشیدن بگین ممنون میشم

ststone ir ۰۲:۵۲ - ۹۳/۰۱/۱۵
2
0

چه غذاهایی برای افزایش قد خوب است

نگار ir ۰۷:۳۵ - ۹۳/۰۱/۱۵
0
1

سلام من دخترى متولد ١٣٧٨ هستم و ١٥٣ قد دارم ٢ماه است که هر روز زینک و کلسیم مصرف میکنم و از بارفیکس آویزان میشوم استخوان هایم باز است و جاى رشد دارد ولى ١،٢ سال است که قد نکشیدم و زینک نیز هیچ تاثیرى تا الان برایم نداشته باید چکار کنم؟

آرین us ۰۴:۴۳ - ۹۳/۰۱/۱۷
8
1

سلام من 14 سال سن دارم نسبت به هم کلاسی هام بلند ترم قدم 171 زیر بغلم مو داره ولی ریش ندارم می خواستم بدونم نرماله یا نه تو رو خدا جواب بدین.

آرین ir ۰۸:۳۶ - ۹۳/۰۱/۱۸
5
1

تو رو خدا جواب بدین

narges ir ۰۲:۲۹ - ۹۳/۰۱/۲۵
0
0

همه میگن قدم خوبه ولی خیلی دوست دارم بلند ت رباشم14 سالمه لطفا کمکم کنین مرسی

یه بنده خدا ir ۰۲:۳۳ - ۹۳/۰۱/۲۷
0
0

سلام قد مناسب 175 به بالا هستش ...171 هم خوبه ... شما مطمئنا بازم رشد میکنی تا زمانی که ریش سیبیلات کامل بشه ... پس نگران چیزی نباش و خیالت راحت باشه ...

mohammad ir ۱۲:۱۴ - ۹۳/۰۲/۱۱
0
0

با عرص سلام . من قدم 172 و رفتم تو17 سالگی میخواستم ببینم قد میکشم و من ورزش رزمی میرم میخواستم ببینم به قدم کمک میکنه یا نه

امیرحسین ir ۰۲:۳۷ - ۹۳/۰۲/۱۹
1
0

سلام،من 16 سال و 1 ماهمه،قدم 168 سانتیمتر هست.میخواستم بدونم که به 178 سانتیمتر میرسم؟ بسکتبال هم میرم.البته کم کاری تیرویید و اضافه وزن هم دارم.تو رو خدا هر کی میتونه کمک کنه،ممنون

پاسخ ها

سعید us ۰۵:۳۳ - ۹۳/۰۲/۲۵

سلام 16.5سالمه 171یا2 قدمه چکار کنم بلند تر شم تا180خورده ای با تشکر

erfan a1 ۰۸:۳۸ - ۹۳/۰۲/۲۴
2
0

من 17 سالمه قدم 180 هستش من میخوام قدم 185-187 باشه جکار کنم که بشه؟

پاسخ ها

سعید ir ۱۱:۵۳ - ۹۳/۰۴/۲۹

از این بهتر چی میخای دادش برو حال کن

سعید us ۰۵:۲۲ - ۹۳/۰۲/۲۵
1
0

سلام من 16.5سالمه و 171یا2 قدمه میخاستم بدونم چکار کنم تا 181اینا خودمو برسونم از سایت های دیگه حرکات کششی هم یاد گرفتم ولی دیدم چون تاثیر نداره گذاشتم کنار باید چکار کنم ممنون میشم کمکم کنید در ضمن رزمی هم کار میکنم یعنی رشدم سوخته که از 13سالگی رشدنکردم؟چکار باید بکنم با تشکر

دانیال ir ۰۲:۲۹ - ۹۳/۰۳/۰۱
1
0

13سال سن دارم سنم برای بدنساز ی چطوره

مهدی ir ۰۲:۳۳ - ۹۳/۰۳/۲۶
0
0

سلام من16سال سن دارم قدمم 182 هست میخواستم ببینم برم والیبال تا195میرسم

شبنم a1 ۰۷:۵۰ - ۹۳/۰۳/۲۷
0
1

سلام بچه ها من خودم قدم 177 هستش و 18 سالمه.ولی دوس بسرم قدش 170 :((( 24 سالشه :/ واسه اون قد مهم نیس همیشه ام میگه MUSIC AWARD و خیلی جشنای دیگه هستش و دخترا بلند ترن از بسرا ولی من میترسم ناراحت باشه و نخواد بگه ک به هم نمیخوریم.ولی همیشه میگه ک خیلی خوبه بلندی <3

سحر///// ir ۰۳:۲۴ - ۹۳/۰۳/۳۱
0
0

سلام من 17 سالو ی ماه سنمه قدم 154 تورو خدا جون مادرتون بگین من چیکار کنم قدم ب 160 برسه توروخدا جواب بدیدن . دست پسرم والیبالیسته حداقل باید قدم ب 160 برسه توروخدا کمکم کنید

زهرا ir ۰۲:۵۳ - ۹۳/۰۴/۰۳
1
0

خواهرمن 13 سال دارد مادوقلو هستیم قد من 151 سانتی متر و قد خواهرم 140 است باید چه کار کنیم

فیتنس ir ۰۷:۱۴ - ۹۳/۰۴/۰۶
0
1

با سلام خدمت همه عاشقای قد!دقدقه منم قده البته الان 190سانتم ب لطف خدا ولی ده سانت دیگه میخام واسه رسیدن ب ارزوم.جز هرمون سوماتروپیین اونم تو سن رشد ک با عکس گرفتن توسط دکتر از مچ دست و تو تعداد زیادی باید تزریق ش راهی نیس و اخریشم عمل ک میخام انجامش بدم/بچه ها من 8 سال دنبال افزایش قدم راهی جز این دوتا نیس

حمیدرضا ir ۱۲:۵۷ - ۹۳/۰۴/۰۶
0
0

سلام من 16سالمه با قد 174.میتونم بزرگتر بشم تا حدودای 180مثلا؟؟

maedeh ir ۰۴:۳۵ - ۹۳/۰۴/۰۶
1
0

man 12 sal sen daram ba vazne 41kiloo va ghade besyar kootah ke room nemishe begam vali migam ghade 145 .ghade madaram 145 hast va ghade pedaram 160 ast vali padaram mige dar javani 164 sant ghad dashte va madaram nazdikaye 150 boode

مهدی ir ۰۸:۰۲ - ۹۳/۰۴/۱۳
0
0

امیدوار باش زهرا خانم بلند میشین

فاطمه ir ۱۲:۵۱ - ۹۳/۰۴/۱۵
0
0

سلام من متولد1375/9/6هستم قدم 168هستش ایامن میتونم بلندترشوم

اریان ir ۰۹:۵۸ - ۹۳/۰۴/۱۵
0
0

سلام تازه 16 سالم شده قدم 175 یا.176 ایناس میخواستم بمینم رشد میکنم یا نه فقط وزنم 173 . ؟؟ باتشکر

امیر eu ۰۱:۱۶ - ۹۳/۰۴/۱۷
1
0

سلام من 12سالمه قدم143هستش این قد برای من خوبه یا بد؟

رصا us ۰۱:۵۲ - ۹۳/۰۴/۱۸
0
0

سلام به همه دوستان من سنم 18/8هست و قدم 1/83 است و والیبال کار میکنم آیا امکان داره قدم بلند تر بشه . چون قد من یک دفعه رشد نکرد سالی چند سانت بلند میشوم راستی چند مدت هست شیر مصرف میکنم

غزل ir ۰۹:۴۴ - ۹۳/۰۴/۲۵
0
0

من 15 سالمه و 161 قدمه و بشدت بتهتش مشکل دارم این در حالیه که خانوتده پدرم قد بلند اند و بشدت یشدت بشت نیاز دارم قدم بین 167-171 بشه حتما ولی اینرو محال میدونم ایا راهی هست که کمکم کنه حتما بهش یرسم؟

narges us ۱۰:۳۰ - ۹۳/۰۴/۲۶
0
0

من قدم ۱۴۷ س هست،،با قدم مشکلی ندارم بیشتر با وزنم مشکل دارم هرکاری میکنم وزنم از ۴۰ بالاتر نمیره،،مشکل قدرو با کفشم میشه برطرف کرد ولی وزنو چی؟؟ ....

ویدا ir ۰۴:۴۱ - ۹۳/۰۴/۲۷
2
0

سلام به دوستان عزیز 15 سالمه قدم 152دوس دارم به 160برسم شماراه حلی بمن بگید بلند شم خیلی کوتاهم لطفا کمک کنید

پاسخ ها

reza ir ۱۱:۲۱ - ۹۳/۰۴/۲۸

سلام روزانه سه لیوان شیر بخور ورزش هم بکن

مینا ir ۰۶:۱۰ - ۹۳/۰۴/۲۷
2
1

سلام دوستان من قدم 171 وزنمم70 کلا همه حسرت خوشتیپیمو میخورن مشکلی هم ندارم فقط اومدم نظر بدم دلتون بسوزه:D

آوا ir ۰۲:۳۵ - ۹۳/۰۴/۲۹
0
0

سلام به همه من ی 24 سالمه و قدم یک و هفتادو هشت خیلیا مسخرم میکنن و بد نگام میکنن به نظرتون خیلی ضایعه که آدم قدش بلند باشه؟

حسین ro ۰۱:۱۸ - ۹۳/۰۴/۲۹
2
0

سلام من 14 سالمه وقدم 180 هست ووزنمم 54 کیلو هست روزانه 20 تا درز ونشست بزنید شیر بخورید و..... like

فرزاد قاسمی ,ارومیه ir ۰۸:۵۹ - ۹۳/۰۴/۲۹
0
1

سلام من ۲۰ سال سن دارم و قدم ۱.۸۶ هست ایا امکان دارد بلند قد تر بشم . راستی شیر و تخم مرغ هم مصرف میکنم ...ممنون . 09335828344

زهرا ir ۰۲:۴۳ - ۹۳/۰۵/۰۱
1
0

سلام من 19 سالمه وقدم164 سانته میخواستم ببینم بارفتن به کلاس والیبال میتونم 10 سانته دیگه به قدم اضافه شه؟؟

عاطفه ir ۰۳:۰۷ - ۹۳/۰۵/۰۱
0
0

سلام من دختری 24 ساله با قد 163 و وزن 37 وبار ریز نقشم لطفا راهنماییم کنید چطور میتوانم چاق شوم

پاسخ ها

مریم ir ۰۳:۰۰ - ۹۳/۰۵/۱۲

سلام دوست عزیزهرشب که میخوای بخوابی به یه لیوان شیریه قاشق چای خوری نشاسته اضافه کن وبایه موز میل کن وسعی کن هفته ای حداقل دوبارماکرونی بخوری من خودم امتحان کردم خیلی تاثیرداشت

محمد ir ۰۶:۴۰ - ۹۳/۰۵/۰۵
0
0

سلام دوستان من 16 سالمه 1 ساله که یهو قد کشیدم از 170 اومدم 187 به نظرتون زیادی بلندم ؟؟؟ خودم که مشکلی با قدم ندارم

پاسخ ها

queen ir ۰۶:۱۰ - ۹۳/۰۵/۱۴

به نظرمن می بایست 5cmکم کنی

sepehr ir ۰۶:۲۰ - ۹۳/۰۵/۱۱
2
1

ببخشید من 15 سالمه و میرم بدن سازی رفتم برای لاغری بعد مربیم روی پا و شونه و بازو کار کرد و گفت ماه دوم رو شکم کار میکنیم حالا میخوام بدونم رشدم متوقف میشه یا قدم میسوزه به خاطر بدن سازی ؟!

پاسخ ها

جواد ir ۰۳:۰۷ - ۹۳/۰۵/۱۷

بهتره بعد 18-19 بری ولی اگه میخوای کار کنی سبک و نهایتا متوسط کار کن

سبحان us ۱۰:۵۹ - ۹۳/۰۵/۱۵
0
0

سلام دوستان من16 سالمه قدم170 است من همیشه بخاطر قدم مورد تمسخر قرار میگیرم اخه دوستام منو سرزنش میکنم من میخوام1.90 شوم ایا امکانش هست یا نه بخاطر پدرو مادر که دوستشون دارید تورو به خدا قسم تورو به خدا قسم برام ارزوکنید ودعا چون من به دعای شما محتاجم تورو خدا برام دعا کنید خدایا اخه چرا کوتاهم دوستان برام دعاکنید از صمیم قلب از شما ممنون خواهم شد

زهرا ir ۰۲:۵۳ - ۹۳/۰۵/۲۳
2
1

آیا کاراته قد و کوتاه می کنه؟

بنیامین ir ۱۰:۰۸ - ۹۳/۰۵/۲۴
1
0

سلام،من ۱۶ سالمه قدم هم ۱۷۶ هستش هیکلم بیشتر از سنم میزنه هر کی منو میبینه باور نمیکنه ۱۶ سالمه من احساس میکنم دوران بلوغم تموم شده به نظر شما امکان داره من افزایش قد داشته باشم مرسی ممنون

ملیکا ir ۱۰:۱۰ - ۹۳/۰۵/۲۴
0
0

سلام من تازه رفتم تو۱۶ قدم ۱۵۳خیلی ناراحتم نمیدونم چیکارکنم یعنی میشه بازم بلندشه آیا والیبال تاثیرداره؟توروخدابگین چیکارکنم؟

ابراهیم ir ۰۸:۴۶ - ۹۳/۰۶/۰۵
1
1

سلام به نظر من قد خوب برای پسر ها 185و برای دختر ها 178 بیشتر از این موجب کمر دردی میشه من 21سالمه با قد 183 خدا رو هم شکر میکنم

بهرامی ir ۱۰:۳۴ - ۹۳/۰۶/۰۸
1
0

خیلی ببخشید کی گفته تا 17 سالگی تازه بعضی از پسرا 17 سالگی به سن بلوغ می رسند همینطور عمو ی من در سن 18 الی 21 سالگی 10 تا 13 سانت قد کشید و الان 193 قدش است. قطعا پسرا تا 19 سالگی به طور طبیعی قد می کشند و آنهایی که دیرتر به بلوغ میرسند تا 21 سالگی نیز قد می کشند.

فاطمه ir ۰۵:۴۵ - ۹۳/۰۶/۱۲
0
0

دوست عزیز انشاالله قدتون بلند میشه هنوز که سنی ندارین

pooria ir ۱۲:۲۹ - ۹۳/۰۷/۰۳
0
0

سلام به همه دوستان من متولد سال 78 هستم و قدم 175 هستش.... میخواستم بدونم امکانش هست تا 18 یا 19 سالگی به 185 یا 190 برسم؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

Bahar ro ۰۱:۵۳ - ۹۳/۰۷/۰۹
1
0

من 17سالمه قدم 165...اصلا از قدم راضی نیستم دلم میخواد بلند تر بشم آیا راهی هست؟

سروش ir ۰۵:۴۳ - ۹۳/۰۷/۰۹
0
0

سلام من 14 سالمه و قدم 165 هست بنظرتون تا نوزده سالگی ب 185 میرسم یهنی 20 سانت دیگه

Atiyeh ir ۰۱:۳۵ - ۹۳/۰۷/۱۰
0
0

سلام من ١٣ سال و ٤ ماهمه. قدم ١٦٠ سانت و وزنم ٤٨. میخوام از چن وقت دیگه والیبال شروع کنم. خواستم ببینم تا ١٠ یا ١٥ سانت دیگه رشد میکنم؟؟ قد مامانم ١٦٥ و بابام ١٨٣ اگه میشه کمک کنید ممنون میشم

mohammad ir ۰۳:۳۳ - ۹۳/۰۷/۱۱
0
0

ارض کنم خدمت نویسنده این سایت.... بدن یک مذکر تا 22 سالگی فعالیت های افزایش اسخوان را در بر دارد و برای دختران در ایران از 9 سالگی تا 14 الی 15 سالگی هستش.... من خودم 15 سالمه و قدم 182 هستش.... و همین طور که پیش میره داره بلند تر هم میشه....اگر خواستید بفهمید که قد تان هنوز در حال افزایش است ..بر روی دیوار یک خط بکشید که هم قد شما باشد ....بعد شب بخوابید و صبح زود بیدار شید و آن را نگاه کنید..اگر بلند تر شده بودید یعنی فعال هستش اگر نه پس یعنی تمام شده است..این کار را 2 روز الی 4 روز انجام داده و به ایمیل wolffahimi439@gmail.com بفرستید

alireza ir ۱۱:۵۹ - ۹۳/۰۷/۱۲
0
0

من ١٧سالمه میخواستم ببینم راه حلی برا افزایش قد وجود داره اخه قدم کوچیکه وفقط ١/۶٠هستش .اگه کسی سراغ داره ممنون میشم برام بفرسته

محمد ir ۰۱:۰۹ - ۹۳/۰۷/۱۶
0
0

علی رضا جان توی شرایط حساسی هستی.اگر الان اقدام کنی حتمان نتیجه میگیری ولی اگه دیر شروع کنی احتمال داره نشه چون افزایش قدت بسیار کند خواهد بود .یه سری تمرینات هست که کمک میکنه.البته باید وزن واطلاعاتت و بدونم که بهت برنامه بدم.1.تغذیه . شیر و سبزیجات و غلات . روزی یه قرص مولتی ویتامین بخور 2.به بدنت اسیب نزن .فکر کنم متوجه منظورم شدی. 3.ورزش .پرش و بارفیکس اهمیت داره. ولی یک سال برو بسکت یا والیبال .اونجا ورزش های کششی هست که کمک میکنه. 4.فکر مثبت .اگه ایمان داشته باشی تاثیر داره.5.اگر 2 ماه گذشت تاثیر نداشت نا امید نشو چون این روند بسیار کند. به بدنت فرصت بده.

nariman ir ۰۷:۲۶ - ۹۳/۰۷/۱۶
0
0

با سلام . من متولد سال 78 هستم دارم میرم در 15 سالگی قدم 177 هست وزن من 53 کیلو هست. میخواستم بپرسم من تا 190 رشد میکنم یا نه؟البته والیبال هم میروم.

پاسخ ها

C.R.7 ir ۰۸:۲۶ - ۹۳/۰۷/۲۵

آره حداقل به190میرسی

شادی nl ۱۱:۳۵ - ۹۳/۰۷/۱۷
1
0

سلام خسته نباشید 20سالمه قدم 147 وزنم 53 چیکار کنم قدم بلند تر شه لطفا کمکم کنید از این اوضاع رنج میبرم :(

مهدی ir ۰۹:۳۰ - ۹۳/۰۷/۲۰
0
0

سلام . من 17 سالمه و قدم 167 میخواستم بدونم آیا راهی هست از این وضعیت بحرانی نجات پیدا کنم . ممنون

رامین ir ۰۳:۵۴ - ۹۳/۰۷/۲۲
1
0

سلام من16سالمه قدم180سانته میخواستم ببینم که آیا راهی هست تا رشد قدم متوقف بشه

سودا ir ۱۲:۲۵ - ۹۳/۰۷/۲۴
3
0

سلام،من ١٦ساله هستم قدم ١٤٠سانته توروخداجیکارکنم قدم بلندترشه توروخدا کمکم کنید بخدا روزی بیدانشه که من کریه کنم از بس که دوستانم را میبینم خیلی بلندقد هستندخواهش میکنم جواب بدینننننننننننننننننننننننننننننننننن

مهدی ir ۱۱:۳۰ - ۹۳/۰۷/۲۵
0
0

salam b nazare man ghad aslan dar zendegi mohem nist faghat shakhsiyat marefat dashte bashim baghiyash hale

tina ir ۰۲:۰۲ - ۹۳/۰۷/۲۵
1
0

سلام.من 12سالمه و قدم 125 1سال کلاس والیبال هم میرم اما نتیجه ای نگرفتم.چیکارکنم که قدم بلند شه؟؟؟؟

پاسخ ها

یونس ir ۰۴:۲۰ - ۹۳/۰۷/۲۷

روزانه چند بار خودتو از میله بارفیکس هر بار 50 تا 60 ثانیه البته چون سن شما کمه از 30 ثانیه شروع کن،و هر روز 1 عدد انجیر و 7 عدد زیتون بخور ،إن شاءالله جواب می ده قدت بلند میشه.داداش من ه مثل شما بود اما با خوردن انجیر و زیتون خداوند قدی متناسب رو بهش هدیه داد

سارا se ۰۷:۱۲ - ۹۳/۰۷/۲۷
2
0

سلام من 17 سالمه قدم 157 سانتی به نظرتون بلند میشم لطفا یک راهی حلی نشان بدین

شیوا ir ۱۰:۳۱ - ۹۳/۰۷/۲۷
1
1

سلام من ۱۴سالمه و۱۵۰قدم واسه کوتاهی قدم خیلی رنج میکشم اگه میشه کمکم کنید

شقایق ir ۰۴:۴۴ - ۹۳/۰۸/۱۶
1
0

سلام. میشه بگید قد طبیعی 14 ساله ها چقدره؟ ممنون

hasan.z us ۰۳:۵۳ - ۹۳/۰۹/۱۳
1
1

سلام من 20سالمه قدمم 1/73میخواستم ببینم قدم متوسطه یا کوتاه قدم ؟؟؟!

امیر ir ۰۶:۱۸ - ۹۳/۰۹/۱۵
0
0

با سلام ببخشید خیلی مهمه من 13 سالمه قدم 155 اصلا خیلی ناراحتم دوستام مسخرم میکنن بعدش من دکتر تغذیه هم رفتم ظرف یک ماه 1.5 کشیدم فعلا داریم ادامه میدم انشاالله میخوام برم والیبال لطفا راه جلوم بذارید

غزاله ir ۰۲:۲۲ - ۹۳/۱۰/۰۴
3
0

با سلام من متولد ٧٤ام خیلى ام والیبال و دوست دارم اما متاسفانه قدم ١٥٥ به ٥ سانت افزایش قدم راضى ام هر روز هم ورزش میکنم بنظرتون امیدى هست :(

نگین ir ۰۹:۲۳ - ۹۳/۱۰/۰۸
0
0

من 14سالمه و دوساله به بلوغ رسیدم،قدم152 هستش.آیاراهی هست قدم بلند شه

هستی ir ۰۵:۴۶ - ۹۳/۱۰/۱۷
0
0

سلام من13 سالمه به بلوغ رسیدم قدم 160 ووزنم 58 هستش میخوام170 یا حداقل167 باشم چه کنم؟

ehsan ir ۰۶:۱۰ - ۹۳/۱۰/۲۴
1
0

سلام من ۱۶ سال و ۴ ماهمه تا ۵ ماه پیش قدم ۱۶۵ تا بود الان ۵ ماهه که دارم میرم طب سوزنی ۵ سانت اضافه شدم قدم شده ۱۷۰ دکتر گفت حتی طب سوزنی برای قد رو افراد ۳۰ سال به پایین هم جواب داده خیلی موثره میتونید درموردشم تحقیق کنید ' افراد دیگه ای هم هستن با من میان طب اوناهم نتیجه دیدن من سنم از همشون کمتره بقیه بالای۱۸ سال ان حتمی امتحان کنین ضرر نداره

علی ro ۰۹:۳۲ - ۹۳/۱۱/۱۶
0
0

سلام من قدم 167 سانتی متر است من 14 سالم است بابان قدش 190 و مهدرم قدش 164 است میخوام بدونم به نظرتون من قدم بلند میشود یا نه تیلی نگرانم دکتر عدد رفتم گفت مشکلی نداری الان خیلی از بچه ها که ساله پیش هم قد بودیم الان از من بلند تر هستند لطفا کمکم کنید لطفا دوستات داگرمی بهم بدید

رضا ir ۰۳:۵۲ - ۹۳/۱۱/۳۰
0
0

سلام من 15 سالمه قدم 170 میخام حجامت زانو کنم خدا کنه به 180 برسم

امیر ir ۰۹:۴۴ - ۹۳/۱۲/۰۷
0
1

سلام من 15 سالمه قدم 160هم ورزش میکنم هم از داروهای یه دکتر برای افزایش قد استفاده میکنم میخواستم ببینم تا چه حدممکنه رشد کنم

gullsom af ۰۳:۰۰ - ۹۳/۱۲/۲۹
0
0

man qade kotahe daram 17 sala ma namedanam digar beland mesham ya ne ziad ranj mekasham :(

پلوشه ir ۰۶:۰۶ - ۹۴/۰۱/۰۶
0
0

سلام من 16 سالمه و 5 ماه بعد 17 ساله میشم قدم 1/50 است زیاد رنج میکشم چطور میتوانم قدم را 1/60 برسانم

علی ir ۰۵:۵۱ - ۹۴/۰۱/۰۹
0
0

سلام من 15 سالمه قدم 180 اگه میشه و میتونید بگی قد نهایی من چقدر میشه پدرم178 مادرم هم خیلی کوتاهه 150-160 تو رو خدا جواب رو بهم ایمیل کنید راستی الان قدم چطوره

Sooroosh ir ۰۱:۲۱ - ۹۴/۰۱/۱۱
0
0

سلام،من پسرم،١٧ سال و ٤ ماهمه،قدم ١٧٦/٥،قد پدرم ١٨٤ و قد مادرم ١٧٤ هست،احساس میکنم نسبت به قد پدر مادرم کوتاهم،میخواستم ببینم چه راهی واسه افزایش قد وجود داره؟تا کی وقت دارم؟آیا خودارضایی باعث کوتاه موندن قدم میشه یا نه؟ خواهش می کنم کمکم کنین...

جواد ir ۱۱:۲۰ - ۹۴/۰۲/۰۲
0
0

سلام آقایون من 14 سال و 11 ماهمه قدم 175 سانتی هستش میشه بگید آخرش چقد میشه قدم؟؟!!؟؟ به نظرتون تا 18 سالگی قدم 1.85 تا میشه؟؟! ورزشی هست که قدم رو به 1.90 تا برسونم؟؟! جون هرکی دوس دارید بگید؟! به جیمیلم پیام بزنید j.gheisari79@gmail.com

farhan ir ۰۷:۴۱ - ۹۴/۰۲/۱۱
0
0

من 14 سالمه 170 سانت قدمه ولی این والیبال خوب نیست اینا میتونه منو به 190 برسونه.

عرفان ir ۰۲:۵۷ - ۹۴/۰۲/۳۱
1
0

'گردنه خودتو بزن شاید کوتاه تر بشی

آرمین ir ۰۴:۴۴ - ۹۴/۰۳/۰۳
4
0

من 14 سالمه قدم 178 وزنمم 64 میخوم بدونم میشه قدمو تا 18 سالگی 190 کنم؟جواب بدید دمتون گرم

javad ir ۰۲:۱۰ - ۹۴/۰۳/۰۴
2
0

نامزد من 152cmقدشه بنظرتون خیلی کوتاهه؟من فک میکنم مسخرش میکنن،راهی نیس واسه اینکه بتونه چندسانت قدشو اضافه کنه؟

ح ir ۰۲:۳۵ - ۹۴/۰۴/۰۱
0
0

سلام،من قدم ١٦٠ ،متولد ٧٨ هستم،داداشام قدشون بلنده بنظرتون قد من از أین بلند تَر میشه؟ورزشم میکنم اما تا الان زیاد تأثیر نداشته

مهرساد ir ۰۲:۱۹ - ۹۴/۰۴/۰۶
0
0

سلام دوستان عزیز ببخشید من 21ساله هستم قدم 170سانته به نظر شما راهی هست که قدم بیشتر بشود

امیر حسین ir ۰۲:۳۲ - ۹۴/۰۴/۱۶
0
0

سلام دوستان من13ساله هستم قدم160سانته یکی از دوستانم میگه طناب زدن برای افزایش قد خوبه شما چی فکرمکنین؟

محسن ir ۱۲:۰۰ - ۹۴/۰۴/۲۰
0
0

سلام من 14 ساله پسر هستم و قدم 175است و دارم والیبال میرم می خوام قدم215 سانت بشه باید چه کار کنم؟

حامد ir ۰۵:۴۳ - ۹۴/۰۴/۲۴
0
0

سلام دوستان عزیز، من الان 26 سالمه و قدم حدود 198 هستش. یادمه 20سالم بود قدم 185 بود از قدم اون موقعه راضی بودم چون احساس کوتاهی نداشتم و فکر میکردم قدم بیشتر از این رشد نمیکنه. ولی وقتی شروع به ورزش کردم خیلی قدم بلند تر شد و میبینم که حداکثر سن رشد قد 18 سال هست نمی تونه صددرصد درست باشه ، بهتون پیشنهاد میکنم ورزش های کششی و بدنسازی انجام بدید. و همچین از مصرف شیر کم چرب غافل نشید.

پاسخ ها

نیلوفر ir ۱۲:۵۸ - ۹۴/۰۷/۲۰

خوش به حالت منم همسن شمام قدم 151 خیلی غصه می خورم:-((((((( به قد بلندا لباس بیش تر میاد

بیتا ir ۰۱:۵۸ - ۹۴/۰۵/۰۱
0
0

منم قد بلندم و توو سن رشدم ولی خیلی خوشحالم از اینکه قدم داره بلندتر میشه قد بلند یه نعمته:-) ولی اونقدری نیست که به خاطرش افسرده شی

هانا ir ۱۱:۵۹ - ۹۴/۰۵/۰۴
0
0

سلام من 18 سالمه یعنی 4 شهریور میشم 18 ساله میخوام بدونم راهی هس قدم بشه 160 من 157 هستش قدم ترو خدا کمکم کنین

Ramtin ir ۱۱:۵۵ - ۹۴/۰۵/۱۱
1
0

سلام من قدم ۱۸۵ و وزن ۹۰ کیلو دارم ایا وزن مناسب قدم ومن دوست ۲ متر بشم لطفا کمک کنید با تشکر

متین ir ۰۲:۱۶ - ۹۴/۰۵/۲۶
0
0

سلام من 17سالمه وقدم 182سانته من میخوام بلند تر بشم کمکم کنید چی کار کنم .باورزش کردن میشه.البته من یکم اضافه وزن دارم.ایا میشه اگه با ورزش لاغر بشم قدم بلند تر بشه؟؟؟

امیر ir ۱۲:۴۰ - ۹۴/۰۵/۳۰
0
0

سلام امیر هستم 15سالمه قدم یک متر و هفتاد است اول میخاستم ببینم آیا قد کوتاه هستم و دوم برای قد بلند تر شدن قدم چکار کنم

محمد ir ۱۲:۴۷ - ۹۴/۰۶/۰۵
0
0

با عرض سلام من 16سالم تموم شده وقدم 180و وزنم هم 68کیلو هست یک سالی هم میشه والیبال کار میکنم میخوام بدونم قدم بیشتر میشه یا تمرینای والیبال کمک میکنه که بلند تر بشم ؟؟لطفا جواب بدین با تشکر

کوشا ir ۱۰:۴۴ - ۹۴/۰۶/۱۰
0
0

من 14 سال دارم.قدم 180 خوردی است.قدم خوبه؟از این بلندتر هم می شه؟

آرمین ir ۰۲:۰۰ - ۹۴/۰۶/۱۳
0
0

قدت خوبه شایدم یکم اضافیه بنظرم تو 18 سالکی 190 بشی ولی تضمین نمیکن م شاید بلند تر بشی شاید کوچیک تر

شهرام ir ۰۶:۱۵ - ۹۴/۰۶/۲۸
0
0

من 15 سالم ودرسن 16 سلاگی وقدم 165 است مخام بدونم قدم به 170 می رسه تا 18 سالگی

erfan ir ۰۱:۱۸ - ۹۴/۰۶/۳۱
0
0

سلام من 19 سالمه قدم 165 و بدن سازی کار میکنم میخواستم بدونم امکانش هست رشد کنم دکتر رفتم گفت امکان نداره رشد کنی

ابولفضل ir ۰۳:۴۷ - ۹۴/۰۷/۰۳
0
0

سلام من 15 سالمه و قدم 176 هست آیا به 180 ىا بالا تر میرسم ؟

الهه ir ۰۱:۲۱ - ۹۴/۰۷/۰۵
0
0

سلام من متولد2/3/79 هستم قدم 154 ایا امکان رشد قدم وجود داره میخوام 170 به بالا بشم اخه تو خانواده زیر 167 نداریم

پارسا ir ۱۲:۵۶ - ۹۴/۰۷/۰۹
0
0

قد شما تقریبا 184 یا 185 میشه و خوردن شیر و ماست وقرص ویتامین d وخواب مناسب هم میتونه نقش داشته باشه

فاطمه ir ۰۵:۱۴ - ۹۴/۰۷/۱۱
0
0

بیکاریداااا میخواید بلند شید من17سالمه قدم 170اصن افسردگی گرفتم بخاطر قدم اخه همه مسخرم میکنن دلم میخواد کوتاااااااه شم شما راهیییییی ندارید بهممممم بگید

رضا ir ۰۲:۳۷ - ۹۴/۰۷/۱۴
0
0

سلام دوستان من ۱۷سالم هس و قدم ۱/۵۰هس ایا امکان بلند تر شدن قدم هس چه کار باید بکنم تا قدم بلندتر بشه ککککککککمممممممکککککک

محمد ir ۰۷:۲۳ - ۹۴/۰۷/۱۷
0
0

منم 1376هستم 19 سالمه رفتم دکتر گفت بلند نمیشی خیلی زور زدم باز بلند نشدم ولی خودم فکر میکنم کاسه بلند شدن جا دارم دکترا فقط فاز منفی میدن به ربیم گفتم گفت میتونی 5یا 6 با آمپول بلندبشی ولی پول ندارم گرونه قدمم 168 یا نزدیگه 170 کوتاهترم ولی توکل به خدا هرچی خدام بخواد .......همرو یجور آفریده یکی بلند یکی کوتاه

بهروز us ۰۴:۴۴ - ۹۴/۰۷/۲۱
1
0

سلام من 15سالمه قدم186 وزنم ؛71 میخواستم ببینم بلند تر میشم یانه!!!!

محمد ir ۱۲:۴۵ - ۹۴/۰۷/۲۴
0
0

سلام م 17سالو 8 ماه سن دارم.قدم 1.79.هستش میخواسستم بدونم اگه برم بسکتبال قدم به 1.90 میرسه ؟با تشکر فراوان

عماد us ۰۶:۴۹ - ۹۴/۰۸/۰۷
0
0

پسری ۱۴ساله هستم با قد ۱۵۴ میخاستم هم قدم به ۱۹۰یا۱۸۰بشه هم وزنم که ۴۵به بالای ۱۰۰برسه

ABOLFAZL ir ۱۰:۱۹ - ۹۴/۰۸/۰۹
0
0

سلام من 13 ساله هسنم وزنم سیو دو کیلو عه چرااخه اینجوریم از ظاهر بد نیبستم ولی وزنم هیلی بده کمک کنید پلیز

kimia ir ۱۱:۲۵ - ۹۴/۰۸/۱۴
0
0

سلام.سایت مفیدی دارین باتشکر

حسین ir ۰۷:۲۹ - ۹۴/۰۸/۱۸
0
0

سلام دوستان من 15 سالمه و قدم 166 نمیدونم قدم بلند تر میشه یا نه ؟؟ د ایا قد من الان خوبه؟؟

امین ir ۱۱:۲۸ - ۹۴/۰۹/۰۷
0
0

سلام دوستان من 13 سال 6 ماه دارم قدم 160 هست و وزنم 42 بنظرتون اگر هر روز روزی 1 تا 2 دیقه از بارفیکس آویزان شوم قدم تا 18 سالکی به 185 تا 19 میرسه؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید که چه کارهایی انجام بدم

tahmin ir ۰۴:۴۰ - ۹۴/۰۹/۰۸
0
0

سلام من متولد سال ۱۳۷۸ هستم و قدمم ۱۸۰ سانتی متر هست میخوام بدونم که بازم رشد قد خواهم داشت یا نه؟؟

نوشتن يک نظر

    پیغام شما :
نام :
آدرس ايميل :
لينک :
کلمه امنیتی :