برخورد با افراد غیرممکن

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

مطالب مرتبط

15 دیدگاه

 1. ؟ says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  خیلی جالب بود. بسیاری از اشتباهات رفتاری را در این مقاله لیست کرده بودید. واقعا مفید بود. مثلامن می خواستم این مقاله را به یک فرد نشان دهم که اشتباهات خود را در ان پیدا کند و تذکر داده بودید که هرگز این کار را انجام ندهیم.

 2. saye says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  motaghaed kardane in afrad be eshtebaheshun namomkene….emkan nadare ghabul konand….va in toi ke daem maukumi…………..kheili maghrur

 3. هلن says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  ضمن تشکر از مقاله ی خیلی خوب و پر محتواتون باید بگم که من خودم یکی از آنها را می شناختم. از رو تجربه هام برداشتم اینه که مردم از قدیم الایام لقب “دشمن من” را روی این افراد گذاشتن؛ یعنی “کسی که همیشه با من مخالفه”؛ و اتفاقا مقاله هم، خوب توصیفشون کرده بود مثلا گفته بود: “مهارت خیلی خوبی در به حرف کشیدن شما دارند” ” او از کوچکترین و ریزترین اطلاعات ممکن بر علیه تان استفاده می کند. “. و ضرب المثل قدیمی ها در این مورد اینه: “دشمن چون از هر حیلتی فرو ماند/ سلسله ی دوستی بجنباند/ به دوستی کارها کند/ که به دشمنی نتواند.” من فکر می کنم این دسته افراد بین افراد میانسال، پولدار، تحصیلکرده و کلا افرادی که موفقیتی در زندگی عایدشون شده وجود داره. چون به اشتباه، خودشونو ملزم می دونن که به مردم روشها و تجربیات خودشونو دیکته کنن و وقتی که افراد جلوشون وای می سن و یا به میل اونا رفتار نمی کنن، اون وقت به قول خودشون” اون روی سگشون بالا می آد.” در ضمن درکشون نسبت به اطرافیان خیلی ضعیفه؛ چون خودخواهتر و کله شق تر از این حرفان که بخوان کسی را درک کنن. در ضمن بیش از حد به دنبال منافع خود هستند و تا ببینن یه کوچولو موقعیتشون به خطر می افته، خودشونو دور می گیرن ضمن اینکه تلاش وحشتناکی در موجه جلوه دادن خود و کاملا خراب کردن تو نزد دیگران حالا چه رو در رو چه پشت سر، دارن و وقتی با این آدما برخودرد داریم، از رفتارشون اینطور برداشت می کنیم که می خوان با زبان بی زبانی ذهنیت خودشونو در قالب این جمله به ما بگن که: “دیگی که واسه ما نجوشه، می خوام سر سگ توش بجوشه.”

 4. دوست شما says:
  text for dislike(0) text for like(2)

  مقاله جامعی بود و نکات خوبی مطرح شد اما اطلاق کردن عنوان افراد غیر ممکن اگر چه تا حدودی نامانوس است ( فکر میکنم ترجمه ” آن پاسیبل ” باشد ) ولی شاید عنوان خود محور و متکبر مانوس تر بنماید . البته نمونه فوق در واقع یک بیمار است و درمان هم ندارد . بتجربه افرادی که ناهنجاری روحی روانی شان تا به حد بیماری نرسیده قابل درمان هستند و مشکل بیماران روانی تنها در این است که آنها خود را سالم میبینند و هیچ نیازی به درمان خود حس نمیکنند . و اگر چه این طیف از افراد خطرناک نیستند و آسیب هایشان فقط در ارتباطات و تعاملات فردیشان است اما در جمع فقط در صورتی میتوان از صدمات آنها مصون ماند که کاری بکارش نداشته باشیم . ولی متاسفانه مشکل در اینجاست که موقعی متوجه میشویم در گیر با چنین بیماری شده ایم که کار از کار گذشته و مورد تهاجم او واقع شده ایم و تنها کسانی در نوک تیز تهاجمات او واقع میشوند که با نیت خیر خواهانه و برای کمک به او نزدیک میشوند . چرا که او خود را بهترین و بی نقض ترین میپندارد و همه دیگران هستند که باید حساب کار خود را بکنند ! دوست شما

 5. دوست شما says:
  text for dislike(0) text for like(1)

  لازم دیدم یک بند به نظری که دادم اضافه کنم ! و آن اینکه مطرح کردم اینگونه افراد در تعاملات فردی بالقوه خطرناک نیستند اما نکته در اینجاست که چنانکه این گونه افراد دارای کمترین اختیارات بشوند تا حد امکان از آن اختیارات جهت سرکوب دیگران استفاده میکنند . ما آنها در در بسیاری از مشاغل سطح پایین تا ادرات و مناصب دولتی … میبینیم در تاریخ هم تمامی مستبدان و حکام خونریز مثل استالین هیتلر چنگیز و صدام و بقیه از همین افراد بیمار بودند با این تفاوت که امکات بروز خصوصیت خود محوری و تکبر خود را در طیف وسیعتر و در قالب شناخته شده ” مستبد و دیکتاتور ” داشتند . در واقع ابزار قدرت است که میتواند این گونه بیماران را به خطر واقعی برای بشر تبدیل کند .
  دوست شما.

 6. enduro says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  بسیار عالی بود
  با تشکر

 7. بهار says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  عالی بود….. این راهکارها واقعا لازمه برای برخورد با این جور ادم ها….

 8. ابوذر says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  بسیار عالی بود با تشکر یک دنیا ممنوع.

 9. ابوذر says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  بسیار عالی بود با تشکر یک دنیا ممنون.

 10. shahla says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  با تشکر استفاده کردم دوست دارم راجب این افراد بیشتر بدانم و با روانشناس شما مشورت کنم

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *