قضاوت در مورد دیگران: صحیح یا غلط؟

مطالب مرتبط

9 دیدگاه

 1. صحنه says:

  قضاوت درمورد هر چیزی خوب است
  اما به شرایط ان بستگی دارد

 2. ترنج خانم says:

  یه آدم برای انجام دادن یه کار ممکن هزار انگیزه داشته باشه که حتی به ذهن ما خطور هم نکنه یا اینکه شرایطی ممکنه پیش بیاد که یه نفر مجبور به کاری بشه که ما توی زندگیمون تجربه نکرده باشیم. قضاوت در مورد دیگران در هر شرایطی غلطه. هیچ شخصی به هیچ دلیلی و در هیچ شرایطی حق قضاوت در مورد دیگران رو نداره.

 3. انیس says:

  قبل از اینکه درباره راه رفتن کسی قضاوت کنید،اندکی با کفش های او راه بروید.
  ( دکترشریعتی)

 4. عاطفه says:

  سلام. این بیشتر شبیه یه دل نوشته بود تا یه مقاله یا متن درست علمی حتی قاطعانه می تونم بگم نکته اخلاقی شرعی یا چیزی از این دست هم نبود منکر مطالب خوبتون نمی شم ولی تو رو خدا دیگه هر چیو به اسم مقاله به خورد این و اون ندین.موفق باشین.

 5. یکتا says:

  بسیار ؤیبا بود جمله اى که اؤ استاد شریعتى نقل کردید.درسته!بعضیها خیلى راحت به خودشون اجازه قضاوت کردن مى دن.متاسفانه امروزه بسیارند از این نوع منتقدان !!!!!……….واقعا جى باعث مى شه که به خودمون اجازه جنین کارى رو بدیم؟؟؟؟

 6. عسل says:

  کاملاً حق با شماست . اما اینم قبول ندارم که می گید : ” من کامل نیستم. بهترین اندام، تحصیلات، و خانواده را ندارم. انگلیسی را با بهترین لهجه صحبت نمی کنم” … . برای اینکه خودمون رو مجاب کنیم که در مورد دیگران قضاوت نکنیم احتیاجی به اینهمه خود زنی نیست . فقط باید بدونیم که شاید اگه جای اونها بودیم ما هم به همون مشکل بر می خوردیم .

 7. مری says:

  با سلام . به نظر من قضاوت باعث می شه فضای باز ایجاد رابطه با دیگران را از دست بدهیم. چه بسیار دفعاتی که به خاطر قضاوت های سطحی رابطه ای را با دیگران برقرار نمی کنیم یا از اونها دور می شیم.
  چشمها را باید شست … جور دیگر باید دید

 8. nasim says:

  ba nazare asal movafegham.taze oon tarafi ke dar moredesh ghezavat mikonim che khoob che bad bayad enteghad pazir bashe.

 9. SH.AMER says:

  در کوی نیک نامان مارا گذر ندادند گر تو نمی پسندی تغییر ده غزل را

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *