- مردمان - http://www.mardoman.net -

خانم ها زمان شیک پوشی فرا رسیده!

[1]

لبـاس پـوشیدن بر طبق آخرین مدل روز، امری فرح بخش به شمار مـی رود؛ امـا آمیختن آن با سلیقه و هنر کافی، امـری دشـوار محـسوب مـی شود. گـاهـی اوقات جزئیات بسـیـار کوچک، می توانند ظاهر شما را از همیشه زیباتر سـازند و گاهی اوقات هم می تـوانـنـد شـما را در جـرگــه قربانیان مد قرار دهند. اگر شما قوانین اولیه را به درستی فـرا بگیرید، بـه راحـتـی قادر خواهید شد که بر اساس مد روز لـباس پوشیده و فاجعه به بار نیاورید. ما نکات ضروری را بـه صـورت کـلـی بـرایـتـان توضیح می دهیم. بنابراین از مارکـهای جـدید در جـایگاه یک برنده استفاده کنید، نه به عنوان یک قربانی.

مارک شخصی

مسئول مارک لباس هایی باشید که انتخاب می کنید. اگر شما مالک مارکی که میپوشید نباشید، آنوقت چه کسی صاحب آن خواهد بود؟ لباس را به گونه ای بر تن کنید که گویی جزئی از جوهر وجود هر روزه شماست، وجودتان با آن پیوند خورده، و کلاً نموداری از شخصیتتان است. ما عاشق این ژاکت کش باف لایه ای آستین بلند هستیم، مخصوصاً وقتی که با یک تی شرت ست شود. یک آویز نقره ای و فیروزه ای نیز زیبایی آنرا دو چندان خواهد کرد.

احترام به سن و سال

افزایش سن، حقیقتی است که به هیچ وجه نمی توانید از آن فرار کنید. باید توجه داشته باشید که انواع لباس هایی نظیر: دامن های کوتاه، تاپ هایی که بالای شکم می ایستند، لباس هایی که سینه ها را بیش از حد نمایان می کنند – حواستون با منه! – تنها ” مناسب” گروه سنی خاصی هستند (البته معذرت می خواهم). برای اینکه شیک پوشی خود را نشان داده و همچنان به روز باقی بمانید، لازم نیست بیش از اندازه بدن خود را در لباس پوشیدن به معرض نمایش بگذارید. دنبال لباس هایی باشید که مناسب سنتان هستند. شومیزهایی با دکمه های لوزی شکل، لباس های توردار و ابریشمی خوش مدل، و کفش هایی با پاشنه های متوسط، جزء البسه ای هستند که برای تمام سنین مناسب می باشند.

هر مرتبه، تنها یک مدل

یک طراح لباس معتقد است: “زمانی که تصمیم به لباس پوشیدن می گیرید، باید یک تیپ خاص را انتخاب کرده و توجه اصلی خود را بر روی آن متمرکز کنید.” اگر دامن محلی، چکمه های کابوئی، یک کمربند پهن، گردنبند چوبی تو پر و بزرگ، و گوشواره های ریسه ای را در آن واحد و با هم استفاده کنید، باید به شما بگویم که صد در صد در طرز لباس پوشیدن خود تجدید نظر به عمل آورید. هر یک از موارد بالا به نوعی زیبایی موارد دیگر را از بین می برد و سبب می شود تا خصوصیت متمایز و منحصر به فرد هر یک از آنها جلوه و قشنگی خود را از دست بدهد.

پوشش مناسب

[1]

آماده شدن نیاز به توجه و تمرین دارد. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا شلوار جین خود را بر روی چکمه هایتان تا بزنید و یا در داخل چکمه بکنید، باید این کار را با دقت و ظرافت خاص انجام دهید تا طول هر یک از پاچه های شلوار به یک میزان بالا رود و یا در داخل چکمه کج و معوج نایستد؛ در غیر اینصورت پاهای شما مانند یک آکاردئون کج و غیر متعادل به نظر می رسد. برای اینکه ظاهری آراسته داشته باشید، سعی کنید شلوار جین راسته به پا کنید تا زمانیکه آن را تا می کنید پارچه های اضافی موجب کج ایستادن شلوار بر روی چکمه نشود و اگر قصد دارید تا آن را داخل چکمه کنید به آرامی این کار را انجام دهید تا شلوار مچاله نشود.

حفظ تقارن

زمانی که نوع لباس پوشیدن خود را انتخاب می کنید باید به دو موضوع مختلف دقت کنید: یکی کمد لباس ها و دیگری اندام و هیکل خودتان. چند وقتی است که شلوارهای گشاد و دامن های پیلی دار مد روز را به خود اختصاص داده اند. اما زمان استفاده از آنها باید به سایر لباس های خود نیز دقت کرده و همه چیز را با هم ست کنید و گرنه چه لباس های گرانقیمت بر تن کنید چه یک گونی بپوشید هیچ فرقی در ظاهر شما نخواهد داشت. اگر دامن های پیلی دار را انتخاب می کنید، همراه با آن باید کفش های حجیم تر بپوشید و از شکم به بالا نیز بلوزهای کار شده به تن کنید تا تقارن شمای کلی بدن حفظ شود.

مشورت با متخصص زیبایی

زمانی که نمی دانید خوب است که سوال کنید. “ندا” طراح لباس و مالک فروشگاه پوشاک ندا معتقد است: “اکثر خانم ها متوجه نیستند که یک فروشنده وارد بکار تا چه اندازه می تواند در انتخاب نوع و طرح لباس مناسب به آنها کمک کند.” اگر در داخل دامن های جین بسیار کوتاه، احساس راحتی نمی کنید، فروشنده می تواند به شما کمک کند تا انواع میدی و بلند تر آن را که به همان اندازه زیبا بوده و مناسب اندام شما نیز هستند را انتخاب کنید.

طرز لباس پوشیدن در شوی لباس

در شوهای لباس، زمانیکه به محل ورود و خروج مدل ها روی صحنه نگاه می کنید، فریفته شده و قدری می ترسید؟! سعی کنید با انواع طراحی های بیدادگرانه و لباس های اجق وجقی که در این شو ها می بینید، زیاد از خود بی خود نشوید. در حقیقت لباس هایی که در یک چنین برنامه های تبلیغاتی بر تن مدل ها پوشانده می شود، آنقدر از حالت متعارف خارج می شود و با طرح های مختلف زینت داده شده و پیراسته می شود که به هیچ وجه با زندگی روزمره هم خوانی ندارد و غیر قابل استفاده میباشد. به عنوان نمونه می توان گفت که لباس ها کوتاهتر، تنگ تر، و بدن نما تر میشوند و به دور از تصور است که کسی در زندگی روزمره بتواند آنها را بر تن کند. بنابراین با نگاه اول ترس به خود راه ندهید، این لباس ها زمانی که به بازار عرضه شوند، کمی واقعی تر شده و مناسب استفاده در زندگی روزمره می شوند.

[1]