کمک گرفتن از دیگران برای گذر از موانع زندگی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

4 دیدگاه

 1. فرشته says:
  text for dislike(1) text for like(5)

  ممنونم…عالی بود.

 2. ستاره says:
  text for dislike(2) text for like(18)

  از بچگی تو مغز همه ما فرو کردن که درون گرایی یعنی قدرت مندی و راز داری و زیرکی.ولی بنظر من این یعنی خود کشی. وقتی می تونی از خودت بگی وقتی مشکلی داره ته دلتو پاره میکنه ،وقتی داری میترکی و هنوز از کسی کمک نخواستی و هنوز حرفتو باکسی نزدی یعنی: خیلی احمقی ! چون داری خودتو نابود میکنی. وقتی نمی دونی و نمی پرسی یعنی داری تو جهالتت غرق می شی. از دوران مدرسه خوب یادمه تنها کسی بودم که سرکلاس مدام سوال می پرسیدم و بچه هام بم میگفتن پرحرف و خود شیرینو… ولی معلما و استادام عاشقم بودن چون می دونستن وقتی میپرسی یعنی داری میفهمی و برات مهمه بیشتر بفهمی و دوست داری بفهمی . اینو الان که معلم شدم می فهمم.

 3. ایرج کی شمس says:
  text for dislike(0) text for like(4)

  سلام ستاره. شما معلمی – پس باید فرق بین درون گرایی و همه چیز را به دیگران گفتن را بدانی؟ منظور خانواده ها از این درونگرایی این است که خانواده ها به فرزندانشان برخی مسائل خصوصی در مورد خانواده را گوشزد می کردند که نباید به دیگران گفت. نه اینکه برای حل مشکلات و مسائل مثل درس و مشاوره و انتهاب شغل و رشته تحصیلی و انتخاب همسر و…. از دیگران کمک نگیریم. به نظرم چون اون موقع بچه بودی متوجه نمیشدی منظور والدین از چه موضوعاتی و علت این کارها چی هست؟
  ما یاد گرفته ایم که مسائل خصوصی مثل بودن جواهرات و پول و … در خانه ، یا دعوای بین افراد خانواده را به هر کسی نگوئیم و یا کسی نباید سری ترین رابطه های خانواده را فاش کنه. مثلا آیا دوست داری کسی در مورد اینکه تو خانه چه کارهای بخصوصی می کنی ازت سوال کنه؟
  به هر صورت خیلی چیزها را هم نمی شود به هر کسی گفت . ضمن اینکه خیلی ها هم در این مسائل سوء استفاده می کنند.

 4. ناشناس says:
  text for dislike(3) text for like(1)

  متاسفانه در فرهنگ ما ایرانیها کم سوادی موج میزنه.تمام اینها سر چشمه از بیسوادی است.شرم بیجا تو دار بودن.و……

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *