برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

6 دیدگاه

 1. سارا says:
  text for dislike(2) text for like(2)

  موافقم

 2. دانشجوی دکترای مدیریت says:
  text for dislike(1) text for like(4)

  موفقیت تفکر منفی نمی خواد، تفکر انتقادی می‌خواد. منفی بافی مبتنی بر احساسات هست و تفکر انتقادی مبتنی بر تعقل و تحلیل. با اینحال موفقیت بیشتر از تفکر مثبت و یا منفی احتیاج به تفکر مبتنی بر واقعیت داره.

  • text for dislike(0) text for like(2)

   مشکل اینجاست خیلی از اوقات چیزهایی که توسط ما و جامعه به صورت یک واقعیت مُسلّم پذیرفته شده و میشه اصلا واقعی نیستند!
   در زمان های قدیم باورهای عمومی، به صورت یک واقعیت پذیرفته شده بود مثلا درباره خیلی از بیماری ها که میگفتند هرگز هیچ درمانی برای اونها پیدا نمیشه و لاعلاج هست اما امروزه به سادگی هرچه تمام تر و در زمانی کوتاهی همان بیماری ای که مشگفتند کشنده هست و به عنوان یک واقعیت پذیرفته شده بود، یه راحتی درمان داره، این در مورد خیلی از اختراع ها هم صادق هست که همه در حالی که میگفتند باید واقعیت رو بپذیرند و نشدنی هست، افرادی اومدند و نشدنی هارو تبدیل به شدنی ها کردند.
   مثلا شخصی ممکنه برای هدفی تلاش کنه و در اولین شکستی که میخوره به این نتیجه برسه که من به اندازه کافی خوب نیستم، من استعدادش رو ندارم، واقعیت اینه که در این کشور نمیشه یا واقعیت اینه که من با این شرایط خانوادگی ام نمیتونم، با این سن نمیتونم و …! شاید این موارد از لحاظ بسیاری از اطرافیان اون شخص و از دید بسیاری از مردم اون جامعه به صورت یک واقعیت پذیرفته شده باشه! اما هیچ کدام از اینها یک واقعیت نیستند و همه اینها برداشت های شخصی هست و برمیگرده به تجربیات خود اون شخص و باورهای جامعه و اجتماعی که در اون زندگی میکنه.
   درسته که ما باید به جنبه های منفی یک مثاله هم توجه کنیم اما تمرکز و جهت ما باید به سمت بُعد مثبت باشه تا قوه خلاقیت ما روشن بشه و باعث حل مثاله و مشکلات بشیم و به جای تمرکز بر مشکلات و منفی بافی درباره اینکه این مشکلات حل نمیشه و یا خیلی سخته و اینها، تمرکزمون رو بر موارد مثبت بگذاریم و بگیم که یا این مثاله و مشکل رو حل میکنم یا اینطوری بگیم که درسته شاید مشکل باشه و شاید آسون نباشه اما من از پسش برمیام و میتونم حلش کنم!
   موفق باشید

 3. nikbin says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  بسیار متفاوت و جالب بود-تشکر

 4. فرشاد says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  لطفا تستی طراحی کنید که نشان دهنده افراد بدبین و خوشبین باشه

 5. .... says:
  text for dislike(0) text for like(0)

  لطفا مطلبی رو به عنوان افزایش اعتمادبه نفس هم بزارید.

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *