۳ دلیل اصلی شکست در مذاکرات

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

3 دیدگاه

 1. دوست شما says:
  text for dislike(19) text for like(19)

  ما در دنیایی زندگی میکنیم که جا برای همه هست ولی ما جای بیشتری را میخواهیم ! و این همان نقطه انفصال ما با دیگران است !
  همه ما همین گونه فکر میکنیم و اگر اینگونه نباشد آنها که با قدرت بیشتری در کنار ما هستند مطمئنا دیر یا زود ما را کنار خواهند زد . پس بشر ظاهرا برای بقاء خود چاره ای ندارد جز اینکه از حقوق و منافعش دایما محافظت کند . اما چه چیز ما را بر سر یک میز به مذاکره مینشاند ؟ درست آن هنگام که ما بطرفمان ثابت کرده ایم از قدرت کافی برای احقاق حقوق خود برخورداریم و چنانکه بیش از این در حق بجانبیان اصرار بورزید ناگزیرید هزینه بالایی را متحمل شوید .
  مذاکره یعنی تعامل برای ایجاد یک تعادل . ولی ما در دنیایی زندگی میکنیم که قانون جنگل در آن حرف آخر ( یا بقول بعضی اول ) را میزند . این قانون را اگر نادیده بگیریم در مذاکراتمان قطعا شکست خواهیم خورد . قانونی تحت عنوان حقوق مساوی وجود خارحی ندارد . این یک واقعیت مسلم است تنها زمانی این دو کفه مساوی خواهند شد که ما از قدرت مساوی برخوردار شویم . اما در این دنیا خوشبختانه ابزار قدرت فقط منحصر به یک یا دو مورد نمیشود . اگر در زمینه ای ، قدرت نامساوی از حریف خود دارید بگردید تا یک ابزار کارا در بساط خود پیدا کنید گاه یک مهره ساده سرباز میتواند شاه را مات کند فقط کافیست هوشمندانه سرباز را بطرف شاه پیش ببرید .
  ما اغلب از ظرفیت های خود غافل هستیم دنیا پر است از پارامتر هایی که میتواند حریفتان را غافل گیر کند . در ضمن این ها تماما چکیده هایی بود از رودررویی دو نیرو که میخواند یکدیگر را از کنار خود حذف کنند .
  اما اگر دو نیرو یا دو فرد ( مثل زن و شوهر یا دو دوست ) قضیه بر عکس اینست این دو مایلند که موانع را حذف کرده تا بتوانند با لذت بیشتری با یکدیگر ادامه زندگی بدهند . قطعا در این حالت میبایست از ابزار تفاهمؤ اعتماد متقابل و از خودگذشتگی ( ایثار ) برای رفع موانع استفاده کرد . و این نیاز به یک مقاله جداگانه دارد .
  دوست شما
  ۸۸٫۴٫۲۷

 2. مرجان says:
  text for dislike(20) text for like(17)

  بدک نبود , اگه در رابطه با زندگی خصوصی هم مطرح میشد بهتر بود

 3. sasha says:
  text for dislike(14) text for like(17)

  مذاکره جزء لاینفک زندگی مدرن امروزه است. یادگیری اصول و فنون مذاکره برای همه یه عامل ، جهت به دست آوردن موفقیت است. ارتباط برقرار کردن هم خودش یه نوع مذاکره است با این تفاوت یه منفعت مالی ندارد

دیدگاه خود را بنویسید: (توجه: برای درج بک لینک و تبلیغات با آی دی kamranzxc در تلگرام تماس بگیرید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *